Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (22)Автореферати дисертацій (7777)Реферативна база даних (43715)Книжкові видання та компакт-диски (3639)Журнали та продовжувані видання (35)
Пошуковий запит: (<.>K=РОЗСІЯНІ$<.>+<.>K=ЕЛЕМЕНТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 252
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   довідник   
1.

Карабан, В'ячеслав Іванович.
Посібник-довідник з перекладу англійської наукової і технічної літератури на українську мову [Електронний ресурс] / В. І. Карабан. - К. : Tempus, 1997. - 320 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Граматичні труднощі


Посібник є першою спробою створення навчально-довідкової книги з граматичних проблем перекладу англійської наукової і технічної літератури українською мовою. Він побудований за функціонально-синтаксичним принципом і охоплює всі основні складні випадки передачі граматичних елементів, форм та конструкцій. 317 сторінок.



Кл.слова:
перекладознавство -- технічна література -- наукова література

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.

Хван, Максим Петрович.
Неистовая Вселенная [Електронний ресурс] : от Большого взрыва до ускоренного расширения, от кварков до суперструн / М. П. Хван. - М. : ЛЕНАНД, 2006. - 408 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга Неистовая Вселенная состоит из трех разделов и восьми глав. В первом разделе - От частиц к суперструнам - рассматриваются проблемы рождения нашей Вселенной в результате Большого сингулярного взрыва и реконструкции локальных калибровочных теорий в физике элементарных частиц (ФЭЧ); необходимость перехода от физики частиц к теории суперструн объясняется тем обстоятельством, что стандартная модель ФЭЧ оставляет в стороне гравитационное взаимодействие. Во втором разделе — «От звезд к черным дырам» — подробно исследуется финальная стадия эволюции звезд — белых карликов, нейтронных звезд, черных дыр, сверхмассивных черных дыр в ядрах активных галактик, а также квазаров. В третьем разделе — «От тяготения к антитяготению» — исследуется открытие в самом конце прошлого века (в 1998-1999 гг.) космического вакуума как антигравитации, которая является причиной ускоренного расширения нашей Вселенной. Анализ фундаментальных научных достижений в физике частиц, астрофизике и космологии сделан через методологическую призму нелинейной динамики с помощью таких категорий, как энтропия, диссипация и диссипативные структуры; хаос и порядок, турбулентность и аттракторы (странные и фрактальные); бифуркация и катастрофа и т.д. Книга вызовет интерес как у философов и специалистов естественно-научных дисциплин, так и у широкого круга читателей.



Кл.слова:
фізика часток -- елементарна частка

   Тип видання:   довідник   
3.

Ющук, Іван Пилипович.
Практичний довідник з української мови [Електронний ресурс] / І. П. Ющук. - К. : Рідна мова, 1998. - 224 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У довіднику подається характеристика основних елементів української мови, а також правила правопису, викладені у найбільш зручній для практичного користування формі.



Кл.слова:
українська мова -- морфологія -- синтаксис -- словотвір

   Тип видання:   словник   
4.


Словник іншомовних слів [Електронний ресурс] / уклад. С. Морозов, Л. Шкарапута. - К. : Наукова думка, 2000. - 680 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить близько 10 тис. слів, запозичених українською мовою з інших мов головним чином у 18-20 ст., а також утворених з іншомовних елементів, переважно з давньогрецької та латинської мов. До словника включено загальновживану лексику, розповсюджені спеціальні терміни, а також термінологічні словосполучення, що вживаються у різних галузях знань, актуальну інтернаціональну лексику, яка поповнила українську мову у 80-90-х рр. 20 ст. У словнику подано довідку про походження наведених одиниць, написання слів та їх наголошення узгоджено з новим українським правописом. Тлумачення багатьох слів переглянуто відповідно до сучасного їх розуміння.



Кл.слова:
мовні запозичення -- латинізм -- грецизм -- англіцизм -- галліцизм

   Тип видання:   монографія   
5.
 


Козлов, Роман
Хронотопіка Франкових драм: теорія, практика, інтерпретація [Електронний ресурс] : монографія / Роман Козлов ; Луганський національний університет імені Тараса Шевченка. - Кривий Ріг : Видавничий дім, 2012. - 352 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.65 Мб


Габілітаційну монографію присвячено парадоксально невивченій частині творчої Франкової спадщини – його драмам, до яких віднесено п’єси, драматичні оповідання, вірші, поеми. Концепція хронотопіки – системи художнього функціонування елементів часового й просторового мислення – основою має гносеологію І. Канта, до якої дивовижно близькими виявилися світоглядні та драмознавчі погляди самого І. Франка. При обґрунтуванні пропонованої концепції заторкнуто більшість аспектів існування драматичних і драматургічних творів. Адресовано літературознавцям, викладачам і вчителям філологічних дисциплін, студентам-словесникам.



Кл.слова:
літературознавство -- українська література -- теорія літератури

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Хімічні науки   
6.

Cowan, D. O.
Elements of Organic Photochemistry [Electronic resource] / D. O. Cowan, R. L. Drisko. - New York : Plenum Press, 1976. - 586 p.
Переклад назви: елементи органічної фотохімії

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
хімія

   Тип видання:   словник   
7.

Скрипник, Лариса Григорівна.
Власні імена людей [Електронний ресурс] : словник-довідник / Л. Г. Скрипник, Н. П. Дзятківська. - 3-тє вид.. - К. : Наукова Думка, 2005. - 334 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У Словнику-довіднику подаються офіційні імена, уживані в Україні,та їх варіанти, включено відомості про їх походження, правила правопису українських і російських прізвищ. Імена ілюструються уривками з поетичнихтворів, народних пісень тощо. Видання сувенірне. В ім’я здавна вкладався глибокий духовний зміст. Його вибір для новонародженої дитини був традиційною вірою в магічну силу слова й власного імені. Недарма ж великі українські князі носили такі славні імена, як Володимир (володар світу і людей), Ізяслав (той, хто славу здобуває), Святослав, Мстислав, Ярополк… Духовна міць, яка входила в них через надані ймення, робила князів непереможними. Адже в іменах завжди містилося добре віщування, побажання добробуту, захисту Богів, надія на кращу синовню чи доччину долю. І, мабуть, немає матері, яка б не назвала свою гарну доньку Любомирою (яку в миру люблять), Світланою (світлою, чистою) або Миланою (яка для всіх мила, якою милуються). Обираючи майбутнє ймення для дитини, батьки хотіли, щоб разом з ним вона отримала і захисника згори, божого охоронця. Так, вважалося, що Мирослави присвячені Богові Миру, Ярослави – Ярилу, а про Богуславів і Богданів дбатимуть Боги, які подарували родині бажану дитинку. Вважалося також, що той, хто назве немовля непривабливим іменем як-от Неждан, Нелюбима, Немира, збереже її від злого ока, яке, нібито, не зверне уваги на дитину, яку не ждали або не люблять. Але вже доведено, що подібні ймення тільки заважатимуть людині в житті, адже несуть в собі силу-силенну негативу. Дослідники вважають, що імена творилися за допомогою первісного арійського способу, який передбачає врахування всього комплексу релігійних та соціальних уявлень давнього суспільства. Навіть вважається, що імена були розподілені за кастовими прошарками, що зараз вже втратило своє значення. Крім того, імена могли втілювати як верхній, так і нижній Божественний світ. У давніх українців не було чітко вираженого протиборства між “темним” і “світлим”, кожне начало мало власне призначення, і від їх взаємодії творилося життя. Ще в давні часи, як засвідчують джерела, був звичаєвий набір двоосновних імен. Але й ці складові частини імен могли формуватися з більш простих елементів, які також слід враховувати, бо вони можуть іноді давати відмінне тлумачення. Існують імена, в яких виражено побажання здобути славу (Святослав, Ростислав), бути мужнім і відважним воїном (Ратимир, Ратибор, Ярополк), проявляти миролюбність (Миролюб, Любомир). Імена, які висловлюють гостинність (Гостирад, Милогост, Доброгост), можна пояснити і як очікування в родині бажаної дитини, яка прийшла на цей світ добрим гостем. Є імена, що втілюють любов батьків до Бога, який послав їм дитину і через відповідне ім’я дбатиме про неї (Богумил, Богуслав, Богурад), а також побажання на майбутнє позитивних рис характеру своїй дитині (Доброслав, Добромисл).



Кл.слова:
ономастика

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Хімічні науки   
8.

House, J. E.
Principles of Chemical Kinetics [Electronic resource] / J. E. House. - 2nd. ed.. - Amsterdam : Elsevier Academic Press, 2007. - 326 p.
Переклад назви: Елементи хімічної кінетіки

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


James House's revised Principles of Chemical Kinetics provides a clear and logical description of chemical kinetics in a manner unlike any other book of its kind. Clearly written with detailed derivations, the text allows students to move rapidly from theoretical concepts of rates of reaction to concrete applications. Unlike other texts, House presents a balanced treatment of kinetic reactions in gas, solution, and solid states. The entire text has been revised and includes many new sections and an additional chapter on applications of kinetics. The topics covered include quantitative relationships between molecular structure and chemical activity, organic/inorganic chemistry, biochemical kinetics, surface kinetics and reaction mechanisms. Chapters also include new problems, with answers to selected questions, to test the reader's understanding of each area. A solutions manual with answers to all questions is available for instructors. A useful text for both students and interested readers alike, Dr. House has once again written a comprehensive text simply explaining an otherwise complicated subject.



Кл.слова:
хімічна реакція

   Тип видання:   підручник   
9.

Бацевич, Ф. С.
Основи комунікативної лінгвістики [Електронний ресурс] / Ф. С. Бацевич. - К. : Академія, 2004. - 344 с.. - (Альма-Матер)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це перший в Україні підручник, у якому з позицій сучасної науки про мову систематизовано розглянуто найактуальніші проблеми комунікативної лінгвістики, розкрито її предмет, завдання, категорії, методологію, загальні закони спілкування за допомогою мови, організацію засобів мовного коду тощо. Предметом особливої уваги є власне мовні елементи комунікації. Враховано найновіші гіпотези, що сформувалися в межах когнітивної лінгвістики, прагмалінгвістики, психолінгвістики, теорії мовленнєвої діяльності. Подано також зразки аналізу комунікативних ситуацій, спеціальні запитання, завдання, що сприятимуть глибшому засвоєнню матеріалу, оволодінню основними законами міжособистісного спілкування. Для студентів вищих навчальних закладів, учителів-словесників. Прислужиться фахівцям з паблік рілейшнз, менеджменту, реклами.



Кл.слова:
спілкування

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Хімічні науки   
10.

Колесников, А. Л.
Из чего состоит Вселенная (Закон Менделеева) [Електронний ресурс] / А. Л. Колесников. - М. ; Ленинград : ОГИЗ "Гостехиздат", 1950. - 66 с.. - (Научно-популярная библиотека)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Очередной выпуск из серии "Научно-популярная библиотека". Из чего состоит Вселенная? Вопрос о природе окружающих нас вещей неизбежно возникает у каждого мыслящего человека. Много веков человечество искало ответ на этот вопрос. Современная наука установила, что все окружающие на с тела состоят из немногих "начал" - основных веществ Вселенной, или, как их теперь называют, химических элементов. Развитие науки об основных веществах Вселенной тесно связано с именем великого русского ученого-химика Дмитрия Ивановича Менделеева, открывшего периодический закон химических элементов. Этому закону и посвящена эта книга.



Кл.слова:
хімічний елемент -- періодичний закон

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Хімічні науки   
11.

Майзель, А.
Рентгеновские спектры и химическая связь [Електронний ресурс] / А. Майзель, Р. Сарган, Г. Леонхардт. - К. : Наукова думка, 1980. - 420 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографии собраны результаты экспериментального и теоретического изучения структуры рентгеновских эмиссионных и абсорбционных спектров химических элементов. Даны описание и важнейшие характеристики современной экспериментальной техники для рентгеноспектральных исследований. Показано применение метода рентгеновской спектроскопии к определению характера химической связи и эффективных зарядов на атомах. Рассмотрены вопросы, связанные с исследованием валентных электронных состояний в молекулах, кластерах и твердых телах путем совместного использования данных рентгеновской эмиссионной и фотоэлектронной спектроскопии. Рассчитана на специалистов в области физики и химии молекул и физики твердого тела.



Кл.слова:
абсорбція -- хімічні елементи -- хімічний зв'язок -- фотоелектронна спектроскопія

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Хімічні науки   
12.


Редкие и рассеянные элементы [Електронний ресурс] : химия и технология : в 3 кн. / под общ. ред. С. С. Коровина. - М. : МИСИС, 1996-1998

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 1. - 1996. - 376 с.

Кн.2. - 1998. - 461 с.


Приведен обширный материал по количественным и качественным характеристикам элементов и их соединений. Дается физико химическое обоснование технологических процессов, рассматриваются эффективные технологические схемы переработки минерального и вторичного редкоэлементного сырья, важнейшие области применения, а также перспективные методы и способы производства Большое внимание уделено методам очистки и разделения близких по свойствам элементов. Рекомендован в качестве учебника для студентов вузов, обучающихся по направлению "Материаловедение и технология новых материалов", по специальности "Химическая технология редких элементов и материалов на их основе" Может быть полезен студентам родственных специальностей, а также специалистам, работающим в области химии, металлургии и технологии редких и рассеянных элементов.



Кл.слова:
розсіяні елементи -- рідкісні метали -- руда -- рафінація -- мінералогія

   Тип видання:   навчальний посібник   
13.

Потемкин, В. В.
Радиофизика [Електронний ресурс] / В. В. Потемкин. - М. : Изд. МГУ, 1988. - 264 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В учебном пособии, написанном в соответствии с программой по курсу «Основы радиофизики», читаемому в университетах страны, дана теория основных физических процессов, широко используемых в радиофизической аппаратуре и радиофизических методах исследования. Подробно рассмотрены работа операционных, дифференциальных и параметрических усилителей, синхронное детектирование, элементы цифровой электроники и интегральных микросхем, шумы электронных приборов и другие вопросы. Изложение характеризуется ясной физической трактовкой и наглядностью и не перегружено математическими выкладками и сложными расчетами.



Кл.слова:
нелінійний елемент -- підсилювач

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Хімічні науки   
14.


Популярная библиотека химических элементов [Електронний ресурс]. - [Б. м. : б. в.]

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Как неодинаковы свойства каждого из «кирпичей мироздания», так же неодинаковы их истории и судьбы. Одни элементы, такие, как медь, железо, сера, углерод, известны с доисторических времен. Возраст других измеряется только веками, несмотря на то, что ими, еще не открытыми, человечество пользовалось в незапамятные времена. Достаточно вспомнить о кислороде, открытом лишь в XVIII в... Третьи открыты 100...200 лет назад, но лишь в наше время приобрели первостепенную важность. Это уран, алюминий, бор, литий, бериллий. У четвертых рабочая биография только начинается: так, скандий почти три четверти века был «безработным» металлом, а сегодня без него трудно обойтись тем, кто проектирует новые электронно-счетные машины. Пятые получены искусственно методами ядерно-физического синтеза: технеций, плутоний, менделевий, курчатовий... Словом, сколько элементов, столько индивидуальностей, столько историй, столько неповторимых сочетаний свойств.



Кл.слова:
хімічний елемент -- хімічна реакція

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Хімічні науки   
15.


Хімія [Електронний ресурс] : підручник для 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів : профільний рівень / Н. М. Буринська [та ін.]. - К. : Педагогічна думка, 2010. - 45 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Якщо 10-класники обрали майбутню професію, пов’язану з використанням хі- мічних знань, відтак обрали певний хімічний профіль – біолого-хімічний, хіміко- технологічний, агрохімічний тощо, то цей підручник саме для них. У ньому роз- криваються відомості про хімічні елементи та їх сполуки на профільному рівні, тобто поглиблено. Курс хімії 10 класу починається з повторення основних теоретичних питань, що вивчалися у попередніх класах, їх зміст поглиблюється, а обсяг збільшується. Особлива увага в підручнику приділяється хімії елементів, ролі елементів та їх сполук у здоров’ї людини та матеріальному житті суспільства. Одним із найсуттєвіших чинників, які забезпечують успіх у засвоєнні на- вчального матеріалу, є самостійна робота, передусім робота з підручником.



Кл.слова:
хімічні елементи -- хімічні реакції

   Тип видання:   навчальний посібник   
16.

Бабицький, А. Ф.
Методологія аналізу економічних процесів і управління [Електронний ресурс] : навч. посіб. для студ. вищих навчальних закладів / А. Ф. Бабицький . - К. : МАУП, 2003. - 128 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику в межах нової економіко-математичної теорії розглянуто закони утворення, перенесення і збереження вартості для будь-якої економічної системи, що бере участь у кругообороті виробничих елементів: робочої сили, знарядь праці та предмета праці. На конкретних прикладах і розрахунках показано, що використання методів економіко-математичного моделювання дає змогу аналізувати складні економічні процеси як якісно, так і кількісно, не тільки в статиці, а й у динаміці. Для студентів вищих навчальних закладів із спеціальностей менеджмент організацій та менеджмент зовнішньої економічної діяльності.



Кл.слова:
фінанси -- ринок -- підприємництво -- менеджмент

   Тип видання:   навчальний посібник   
17.

Чорнооченко, Світлана Іванівна.
Цивільний процес [Електронний ресурс] : навчальний посібник / С. І. Чорнооченко. - 2-е вид., перероб. і доп.. - К. : Центр навчальної літератури, 2005. - 472 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику аналізуються норми цивільного процесуального права України та практика їх застосування судами. На основі положень нового (2004 р.) та чинного Цивільного процесуаль- ного кодексу України, законодавства про судоустрій у відповідності до програми для вищих юридичних навчальних закладів послідовно розкриваються питання пов'язані з особливостями цивільних процесуальних правовідносин та їх суб'єктів , підвідомчості та підсудності цивільних справ, їх порушення та підготовки, судового розгляду і винесення рішення по суті, апеляційного та касаційного оскарження судових рішень, ухвал суду, звернення судових рішень до виконання, цивільного судочинства з іноземним елементом. Матеріал посібника викладено у порівнянні нового і чинного цивільного процесуального законодавства, що сприяє кращому засвоєнню даного курсу Розраховано на студентів, курсантів, слухачів, викладачів вищих юридичних закладів освіти та факультетів, а також працівників право- охоронних органів, юридичних служб органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств і установ.



Кл.слова:
суд -- процесуальний кодекс

   Тип видання:   методичний посібник   
18.

Блан, Д.
Ядра, частицы, ядерные реакторы [Електронний ресурс] / Д. Блан. - М. : Мир, 1989. - 336 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге французского ученого излагаются основные физические представления, лежащие в основе современной ядерной физики, физики элементарных частиц и физики ядерных реакторов. Материал изложен сжато, без промежуточных выкладок, но весьма информативно. Книга может служить учебным и справочным пособием. Для научных и инженерных работников, не являющихся специалистами в области ядерной физики, а также для студентов и аспирантов.



Кл.слова:
ядерна фізика -- елементарна частинка

   Тип видання:   методичний посібник   
19.

Юсти, Э.
Топливные элементы [Електронний ресурс] / Э. Юсти, А. Винзель. - М. : Мир, 1964. - 240 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Непосредственное превращение химической энергии в электрическую как часть проблемы "высокоэффективные способы преобразования энергии". Краткое описание гомопористых газодиффузионных двухскелетных электродов с катализатором и и х различных применений. Технология изготовления водородного двухскелетного электрода с катализатором на основе никеля. Измерения различных свойств ДСК-электродов. Применение ДСК-электродов для электрохимического обогащения тяжелой воды. Кислородные электроды. Сходство и различие между топливными элементами и живыми существами.



Кл.слова:
теплообмін -- тепловий елемент

   Тип видання:   довідник   
20.

Павлов, Є. О.
Математика: основні формули [Електронний ресурс] / Є. О. Павлов. - К. : Либідь, 1993. - 48 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Довідник з формулами, які вивчаються в шкільному курсі арифметики, геометрії, алгебри та тригонометрії. Російською та українською мовами



Кл.слова:
алгебра -- геометрія -- елементарна функція
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського