Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (1)Книжкові видання та компакт-диски (43)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш141.14-423$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

   Тип видання:   словник   
1.


Словник іншомовних слів [Електронний ресурс] / уклад. С. Морозов, Л. Шкарапута. - К. : Наукова думка, 2000. - 680 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить близько 10 тис. слів, запозичених українською мовою з інших мов головним чином у 18-20 ст., а також утворених з іншомовних елементів, переважно з давньогрецької та латинської мов. До словника включено загальновживану лексику, розповсюджені спеціальні терміни, а також термінологічні словосполучення, що вживаються у різних галузях знань, актуальну інтернаціональну лексику, яка поповнила українську мову у 80-90-х рр. 20 ст. У словнику подано довідку про походження наведених одиниць, написання слів та їх наголошення узгоджено з новим українським правописом. Тлумачення багатьох слів переглянуто відповідно до сучасного їх розуміння.



Кл.слова:
мовні запозичення -- латинізм -- грецизм -- англіцизм -- галліцизм

   Тип видання:   словник   
2.

Бибик, С. П.
Словник іншомовних слів [Електронний ресурс] : тлумачення, словотворення та слововживання / С. П. Бибик, Г. М. Сюта. - Х. : Фоліо, 2006. - 623 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить близько 35 тисяч слів і словосполучень. Ці слова увійшли в українську мову в різні часи з різних мов. У словнику представлено іншомовні слова, що зустрічаються в повсякденному житті, а також терміни із різних галузей знань. Словникова стаття містить граматичну та стилістичну інформацію про запозичення, фіксує його значення, що склалися давно, а також ті, що розвинулися в останні роки. Новизну пропонованої лексикографічної праці визначає подання словотвірних можливостей кожного із запозичень, прикладів уживання слова. Словник розрахований на широке коло читачів.



Кл.слова:
англіцизм -- германізм -- галліцизм -- полонізм

   Тип видання:   словник   
3.

Доманіцький, В. М.
Словарик. Пояснення чужих та не дуже зрозумілих слів [Електронний ресурс] / В. М. Доманіцький. - К. : Друкарня С.А. Борисова, 1906. - 128 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перший український словник чужомовних слів, що його склав видатний український літературознавець, історик, фольклорист, публіцист, громадсько-політичний діяч Василь Миколайович Доманицький (за тогочасними правописними нормами — Доманіцький). Нині ця книга є цікавою не тільки з погляду тлумачення етранжизмів, але і як багате джерело архаїзмів та віджилих значень чужомовних слів.



Кл.слова:
літературознавство -- чужомовне слово

   Тип видання:   словник   
4.


Словник чужомовних слів [Електронний ресурс] / І. Бойків [та ін.]. - К. : Родовід, 1996. - 535 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Репринт 2-го переробленого видання 1955 р., здійсненого у Нью-Йорку. Вперше виданий у Харкові 1932 р., словник, автори якого репресовані на початку 30-х рр., містить понад 25 тис. чужомовних слів і виразів, уживаних в українській мові в галузях літератури, політики, техніки, медицини й ін.



Кл.слова:
мовні запозичення -- англіцизми -- германізми -- еллінізми -- мовознавство

   Тип видання:   словник   
5.


Словник іншомовних слів [Електронний ресурс] / Л. В. Музичко, Л. М. Шкарапута, С. М. Морозов ; Національний університет імені Тараса Шевченка, Київський національний економічний унівеситет імені Вадима Гетьмана. - видання друге, доповнене та доопрацьоване. - 2019 : Наукова Думка, Київ. - 787 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.11 Мб


Словник містить понад 12 000 слів, запозичених українською мовою з інших мов, а також утворених з іншомовних елементів, переважно з давньогрецької та латинської мов. До словника внесено загальновживану лексику, поширені спеціальні терміни, а також термінолог ічні словосполучення, що вживаються у різних галузях знань, актуальну інтернаціональну лексику. У словнику подано довідку про походження наведених одиниць, написання слів та їх наголошення узгоджено з чинним українським правописом. Тлумачення багатьох слів переглянуто відповідно до сучасного їх розуміння. Словник розрахований на широке коло читачів.



Кл.слова:
мовні запозичення -- латинізм -- англіцизм -- галліцизм
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського