Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (34)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (2694)Реферативна база даних (17117)Книжкові видання та компакт-диски (2596)Журнали та продовжувані видання (114)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗЕМЛІ$<.>+<.>K=СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО$<.>+<.>K=ПРИЗНАЧЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 199
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   словник   
1.

Івченко, Анатолій Олександрович.
Тлумачний словник української мови [Електронний ресурс] / А. О. Івченко. - Х. : Фоліо, 2002. - 540 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Тлумачний словник української мови» містить найважливіші, найчастотніші слова сучасної української мови (біля 7000 словникових статей), без опанування яких неможливе розуміння сучасних текстів і розмовної літературної мови. При доборі слів автор використав як досягнення української частотної лексикографії, так і матеріали власних досліджень значного за обсягом корпусу текстів сучасної української преси. Важливою рисою цього словника є те, що він охоплює найновішу лексику, яка була повністю відсутня в дотеперішніх тлумачних словниках української мови. Натомість, він повністю позбавлений маловживаних, діалектних та застарілих слів. Порівняно із попередніми тлумачними словниками дане видання має дві принципові відмінності в побудові словникової статті. Перша відмінність полягає в тому, що спеціально виділено синоніми, які раніше подавалися у складі тлумачення й часто не вирізнялися користувачами словника. Окрім того, синоніми супроводжуються позначками різноманітного типу (стилістичними, оціночними тощо), це значно підвищує ефективність їхнього використання. Друга відмінність полягає в тому, що значна кількість слів іншомовного походження супроводжується етимологічними довідками, в яких зазначається з якої мови запозичено дане слово. Досі таку інформацію можна було одержати або з етимологічного словника, або із словника іншомовних слів. Таким чином, до рук читача потрапляє словник універсального призначення, який може використовуватися і як довідкове видання, і як книга для читання й посібник для активного засвоєння сучасної української мови. Усі словникові статті подано в доступному, проте не спрощеному вигляді. Вони містять інформацію, яка стосується не лише значень слів, але й орфоепічних та морфологічних норм. Словник призначений для різних категорій читачів як україномовних, так і російськомовних. Але найбільше він придасться учням і студентам, які прагнуть поглибити знання української мови, а також іноземцям, які вивчають українську мову. Нинішнє видання опрацьоване на основі «Словника української мови» в 11 т:, а також лексичної комп'ютерної бази даних, створеної автором.



Кл.слова:
літературна мова -- українська мова -- дефініція

   Тип видання:   словник   
2.

Скрипник, Лариса Григорівна.
Власні імена людей [Електронний ресурс] : словник-довідник / Л. Г. Скрипник, Н. П. Дзятківська. - 3-тє вид.. - К. : Наукова Думка, 2005. - 334 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У Словнику-довіднику подаються офіційні імена, уживані в Україні,та їх варіанти, включено відомості про їх походження, правила правопису українських і російських прізвищ. Імена ілюструються уривками з поетичнихтворів, народних пісень тощо. Видання сувенірне. В ім’я здавна вкладався глибокий духовний зміст. Його вибір для новонародженої дитини був традиційною вірою в магічну силу слова й власного імені. Недарма ж великі українські князі носили такі славні імена, як Володимир (володар світу і людей), Ізяслав (той, хто славу здобуває), Святослав, Мстислав, Ярополк… Духовна міць, яка входила в них через надані ймення, робила князів непереможними. Адже в іменах завжди містилося добре віщування, побажання добробуту, захисту Богів, надія на кращу синовню чи доччину долю. І, мабуть, немає матері, яка б не назвала свою гарну доньку Любомирою (яку в миру люблять), Світланою (світлою, чистою) або Миланою (яка для всіх мила, якою милуються). Обираючи майбутнє ймення для дитини, батьки хотіли, щоб разом з ним вона отримала і захисника згори, божого охоронця. Так, вважалося, що Мирослави присвячені Богові Миру, Ярослави – Ярилу, а про Богуславів і Богданів дбатимуть Боги, які подарували родині бажану дитинку. Вважалося також, що той, хто назве немовля непривабливим іменем як-от Неждан, Нелюбима, Немира, збереже її від злого ока, яке, нібито, не зверне уваги на дитину, яку не ждали або не люблять. Але вже доведено, що подібні ймення тільки заважатимуть людині в житті, адже несуть в собі силу-силенну негативу. Дослідники вважають, що імена творилися за допомогою первісного арійського способу, який передбачає врахування всього комплексу релігійних та соціальних уявлень давнього суспільства. Навіть вважається, що імена були розподілені за кастовими прошарками, що зараз вже втратило своє значення. Крім того, імена могли втілювати як верхній, так і нижній Божественний світ. У давніх українців не було чітко вираженого протиборства між “темним” і “світлим”, кожне начало мало власне призначення, і від їх взаємодії творилося життя. Ще в давні часи, як засвідчують джерела, був звичаєвий набір двоосновних імен. Але й ці складові частини імен могли формуватися з більш простих елементів, які також слід враховувати, бо вони можуть іноді давати відмінне тлумачення. Існують імена, в яких виражено побажання здобути славу (Святослав, Ростислав), бути мужнім і відважним воїном (Ратимир, Ратибор, Ярополк), проявляти миролюбність (Миролюб, Любомир). Імена, які висловлюють гостинність (Гостирад, Милогост, Доброгост), можна пояснити і як очікування в родині бажаної дитини, яка прийшла на цей світ добрим гостем. Є імена, що втілюють любов батьків до Бога, який послав їм дитину і через відповідне ім’я дбатиме про неї (Богумил, Богуслав, Богурад), а також побажання на майбутнє позитивних рис характеру своїй дитині (Доброслав, Добромисл).



Кл.слова:
ономастика

   Тип видання:   енциклопедія   
3.


Енциклопедія Трипільської цивілізації [Електронний ресурс] : в 2 т. / голов. ред. Л. М. Новохатько. - К. : Книжкова палата України, 2004

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 703 с.

Т. 2. - 655 с.


Шість тисяч років то-му на землі, яку сьогодні називають Україною, стояли величезні поселення - міста. Люди, яких ми називаємо трипільцями, заклали підвалини цивілізації на нашій землі. Вони одними з перших почали тут вирощувати хліб і плавити метал, збудували тисячі селищ і десятки міст. Вони прагнули вічного життя, молячись і приносячи пожертви вищим силам, створили дивовижні магічні орнаменти, які зачаровують нас і сьогодні. Ця давня історія, цей Трипільський Світ відкриті нам завдяки праці кількох поколінь вчених, які називають себе археологами, дослідниками давнини. Результати їх праці втілені в багатьох книжках, експозиціях музеїв. Нині археологічний музей відкрито і в селі Трипілля під Києвом, там, де майже сто років тому проводив свої розкопки В.Хвойка. Трипільська цивілізація – блискуча археологічна культура, що існувала на території Правобережної України і Молдови протягом декількох тисячоліть. На значній території теперішньої України трипільці створили державу Аратта. Найдавніші поселення першого етапу держави Аратта з’явилися близько 5400 р. до н.е.. Натепер археологами знайдено вже більше 200 поселень ранньої Трипільської цивілізації.



Кл.слова:
стародавня цивілізація

   Тип видання:   словник   
4.

Головащук, С. І.
Російсько-український словник сталих словосполучень [Електронний ресурс] / С. І. Головащук. - К. : Наукова думка, 2001. - 638 с.. - (Словники України)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У словнику вміщено понад 18 тисяч сталих словосполучень сучасної російської літературної мови, переклад яких на українську мову становить певні труднощі. Призначення словника — бути посібником при перекладі російських текстів українською мовою і при читанні літератури російською і українською мовами; він також може бути використаний при порівняльному вивченні цих мов тощо. Розрахований на широке коло читачів.



Кл.слова:
фразеологізм -- ідіома -- переклад

   Тип видання:   підручник   
5.

Турченко, Ф. Г.
Історія України [Електронний ресурс] : підручник для 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів / Ф. Г. Турченко. - К. : Генеза, 2010. - 124 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Запитання перед текстом параграфа покликані активізувати та актуалізувати вашу пізнавальну діяльність. Рубрика «Документи і матеріали» дозволяє конкретизувати, доповнити, ілюструвати навчальний текст параграфа, знайомить вас із різними інтерпретаціями історичних процесів в українських землях на початку ХХ ст., сприяє розвитку ваших умінь проблемно-пошукового та творчого характеру, надає можливості для організації самостійної навчальної роботи. Рубрика «Персоналії» містить біографічний матеріал, призначення якого – викликати інтерес до історичних діячів, життя та діяльність яких були пов’язані з Україною. Ми хочемо допомогти вам зрозуміти, що історію творили люди з різними характерами, почуттями, емоціями, складним шляхом пошуку істини. Рубрика «Запитання і завдання» дозволяє закріпити навчальний матеріал, сформувати базові знання та необхідні предметні компетенції з курсу історії України, розвинути вміння аналізувати, порівнювати, систематизувати, узагальнювати історичну інформацію, робити висновки. Система запитань і завдань сприяє формуванню критичного ставлення до історичних подій, явищ і процесів, виробленню самостійних суджень та вмінь аргументувати й оцінювати ту чи іншу історичну реалію, виховувати в собі почуття впевненості у власних силах.



Кл.слова:
XX століття -- історичні події

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.

Баран, Володимир Кіндратович.
Україна в умовах системної кризи (1946-1980-і рр.) [Електронний ресурс] / В. К. Баран, В. М. Даниленко. - К. : Видавничий дім "Альтернативи", 1999. - 304 с.. - (Україна крізь віки ; т. 13)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга присвячена повоєнним десятиріччям в історії України - періоду суперечливому і складному, що передував виборенню незалежності. Всім, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
повоєнні часи -- українські землі -- політичний вплив

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Уткін, В. С.
Життя Землі [Електронний ресурс] : нарис про будову Землі та розвиток життя на ній / В. С. Уткін. - К. : Веселка, 1983. - 167 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга розповідає про сучасні гіпотези утворення планети Земля, про геологічні процеси, які на ній відбувалися, про тварин і рослини, що жили мільйони років тому, про появу первісних людей.



Кл.слова:
Земля -- історія

   Тип видання:   методичний посібник   
8.

Семенко, Ю.
Шахи в Україні [Електронний ресурс] : нариси з історії шахової гри на українській землі і в діаспорі / Ю. Семенко. - 2-е вид., доп.. - Л. : Каменяр, 1993. - 224 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга містить нариси з історії шахів в Україні. Перше видання цієї книги здійснено в 1980 р. в Мюнхені (Німеччина). Використовуючи маловідомі факти, автор розповідає про поширення та розвитку шахової гри на українській землі, знайомить з творчістю видатних вітчизняних майстрів, чиї імена довго замовчувалися, а також з досягненнями провідних сучасних гросмейстерів Україні.



Кл.слова:
гра -- шахи -- стратегія

   Тип видання:   методичний посібник   
9.


Сучасні підходи до лікування захворювань органів дихання у дітей [Електронний ресурс] : методичні рекомендації / уклад.: В. П. Костроміна, О. О. Речкіна, В. О. Усанова. - К. : Вид-во ін-ту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України, 2005. - 17 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Запропановані методичні рекомендації присвячені актуальній проблемі дитячої пульмонології – лікуванню захворювань органів дихання. Авторами, враховуючи сучасні наукові розробки багатьох вітчизняних та зарубіжних дослідників, наведені сучасні погляди на роль та механізм запалення в патогенезі захворювань респіраторного тракту. Описані сучасні підходи до його лікування у дітей. Призначення протизапального та/або місцевого антибактеріального препарату є ефективним лікуванням гострих інфекційно-запальних респіраторних захворювань у дітей та раціональною стратегією у педіатрії, що дозволить підвищити ефективність лікування зазначеної категорії хворих при зменшенні економічних затрат. Запропоновані схеми лікування рекомендуються для широкого використання в умовах стаціонару та в амбулаторній практиці при лікуванні позалікарняних інфекцій верхніх та нижніх дихальних шляхів у дітей.



Кл.слова:
хвороба -- дихальні шляхи -- метод лікування

   Тип видання:   монографія   
10.
 


Сергійчук, В. І.
Трагедія Волині. Причини й перебіг польсько-українського конфлікту в роки Другої світової війни [Електронний ресурс] / В. І. Сергійчук. - 2-е вид., перероб. і доп.. - К. : ПП Сергійчук М.І., 2009. - 200 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У пропонованому дослідженні розповідається про причини й перебіг польсько-українського збройного конфлікту на Волині у роки Другої світової війни. Залучивши до наукового обігу велику кількість нових документів, у тому числі з колишніх таємних архівів, автор доходить висновку, що протистояння відбувалося насамперед через несприйняття польською політичною елітою і частиною поляків прагнень українців творити власну державу на споконвічній українській землі. Наголошується також, що в розпалюванні збройного конфлікту були зацікавлені як гітлерівці, так і більшовики.



Кл.слова:
український народ -- незалежність -- соборність

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.

Лєвашов, Н. В.
Неоднорідний Всесвіт [Електронний ресурс] : науково-популярне видання / Н. В. Лєвашов. - Архангельск : [б. в.], 2006. - 396 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі автор викладає свою теорію простору. Ця теорія дозволяє пояснити практично всі явища живої і неживої природи. Розглядаючи взаємодію безперервно мінливого неоднорідного простору з матерією, яка має конкретні властивості і якості, автор вводить поняття «квантування простору за матеріями». Подібний підхід дозволяє звести всі природні явища в одну гармонійну, не суперечливу систему. І, як наслідок, вперше з’являється можливість пояснити природу гравітаційного, магнітного та електричного полів, як результат взаємодії неоднорідного простору з неоднорідно розподіленою в ньому матерією. Використовуючи принцип неоднорідності, автор показує єдність законів природи на рівні макро- і мікрокосмосу. Уперше сформульовані необхідні та достатні умови для виникнення життя не лише на нашій планеті, але і на мільярдах інших планет із моменту їх виникнення. Книга буде цікавою як для учених і філософів, фахівців, викладачів, так і для широкого кола читачів, кому небайдужі проблеми пізнання життя на Землі і досягнення вищого рівня свідомості розумної матерії.



Кл.слова:
теорія простору

   Тип видання:   енциклопедія   
Категорія: Будівництво   
12.
 


Пустиннікова, І. С.
Середньовічні замки Європи [Електронний ресурс] / І. С. Пустиннікова, Н. Ю. Безпалова. - Х. : Мікко-Сервіс, 2010. - 160 с.. - (Ілюстрована енциклопедія)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Замки, спорудженні сотні років тому, донині вражають своєю могутністю і величчю. Для того щоб зрозуміти, хто і для чого будував ці фортеці, потрібно уявити собі середньовічну Європу. Це були ледь освоєні, напівдикі землі; античні міста вже лежали в руїнах, а міські центри щойно зароджувалися. Відчуйте неповторний шарм середньовічної Європи завдяки сторінкам ошатної і захопливої книги.



Кл.слова:
фортеця -- брама

   Тип видання:   методичний посібник   
13.


Українська мова [Електронний ресурс] : тести : 5 - 12 класи : посібник / за ред. Н. В. Гуйванюк. - К. : Академія, 2007. - 376 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Матеріал посібника сформовано відповідно до Програми з української мови, затвердженої Міністерством освіти і науки України (2004 р.), методичних рекомендацій 2004—2005 рр. з урахуванням досвіду вчителів-словесників із використання тестів у навчальному процесі на уроках і під час самостійної індивідуальної роботи учнів, а також особливостей тестового письмового опитування під час вступу до вищих навчальних закладів і зовнішнього оцінювання. Він охоплює теоретичний і практичний матеріал усіх основних розділів курсу сучасної української мови і передбачає різні за функціональним призначенням завдання.



Кл.слова:
фонетика -- лексика -- морфологія -- синтаксис -- пунктуація

   Тип видання:   методичний посібник   
14.

Піменова, І. К.
Начало всіх начал [Електронний ресурс] : посібник для розвиваючого навчання / І. К. Піменова. - Х. : Веста : Ранок, 2002. - 64 с.. - (Історія людства)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжка iз серії "Історія людства". Лідер у номінації "Дитяче свято" конкурсу "Книжка року 2002" фахової газети "Книжник ревю". Кожна дитина мріє про пригоди. Цікаві та кумедні історії з цієї книги допоможуть малюкам здійснити незвичайну подорож у далеке минуле. Над нею працювали педагоги, вчені-історики, талановиті художники. Діти зможуть довідатися, як велика сила любові і дружби допомогла стародавній людині вижити у суворому світі дикої природи; коли наші предки навчилися складати легенди та придумувати загадки; чому різні народи Землі виявилися такими несхожими один на одного.



Кл.слова:
земля -- перша істота -- поселенець -- стародавні народи

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Ільюшин, І.
Українська повстанська армія і Армія Крайова. Протистояння в Західній Україні (1939 - 1945 рр.) [Електронний ресурс] / І. Ільюшин. - К. : Видавничий дім "Києво-Могилянська академія", 2009. - 399 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі аналізуються причини і перебіг українсько-польського міжнаціонального конфлікту, що за часів Другої світової війни охопив землі спільного проживання двох народів. У центрі уваги – протистояння Української повстанської армії і Армії Крайової, а також антинімецька і антирадянська боротьба останньої на західноукраїнських землях. Своє завдання автор убачив у поданні й аналізі відомої йому інформації про ці події, яка міститься в доступних українських, радянських, польських, німецьких архівних документах.



Кл.слова:
український народ -- армія -- боротьба

   Тип видання:   наукове видання   
16.

де Бруин, К.
Путешествие через Московию [Електронний ресурс] : пер. с фр. / К. де Бруин. - Москва : Императорское Обществ Истории и Древностей Российских при Московском Университете, 1873. - 312 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Бруин Корнелиус де (1652 – после 1711) голландский художник и путешественник. Известен своими путешествиями. Первое из них он совершил по странам Европы и Ближнего Востока (Италия, Египет, Сирия и др.). Описание этого путешествия было издано в 1698 г. В 1701 – 1707 гг. де Бруин совершил второе путешествие – в Россию, Персию, Индию, на острова Цейлон и Яву, после чего через Астрахань, Москву и Архангельск морем вернулся на родину – в Амстердам. В 1711 г. де Бруин издал описание своего второго путешествия. В последующие годы это издание было переведено на ряд европейских языков. Русский текст «Путешествия через Московию Корнилия де Бруина», в переводе с французского, был опубликован в Москве в 1873 г.



Кл.слова:
Московія -- землі -- звичаї

   Тип видання:   методичний посібник   
Категорія: Будівництво   
17.

Карапузов, Є. К.
Матеріали і технології в сучасному будівництві [Електронний ресурс] / Є. К. Карапузов, В. Г. Соха, Т. Є. Остапченко. - К. : Вища освіта, 2004. - 416 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглянуто ефективні матеріали компанії "Хенкель Баутехнік(Україна)", які застосовують у сучасному спорудженні будівель різного призначення, зокрема конструктивно технологічні вирішення влаштування підлог, способи теплоізоляції, декоративного опорядження та реставрації фасадів будинків тощо



Кл.слова:
будівля -- будинок -- матеріал

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Науки про Землю   
18.

Монин, А. С.
Популярная история земли [Електронний ресурс] / А. С. Монин. - Изд. 2-е, переработанное, дополненное. - М. : Наука, 1980. - 224 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге излагаются в общедоступной форме современные сведения об истории нашей планеты, о росте ядра и эволюции оболочек, происхождении атмосферы и гидросферы, образовании и развитии океанической и континентальной земной коры, геологических периодах последних 600 млн. лет. Специальные главы посвящены истории жизни на Земле, палеомагнитньм данным об изменении земного магнитного поля, об образовании и распаде суперконтинентов и движении континентов и полюсов и, наконец, истории климата, включая ледниковые периоды.



Кл.слова:
ядро землі -- оболонка землі -- історія життя

   Тип видання:   наукове видання   
19.

Нестайко, О. В.
Великі міфи імперії [Електронний ресурс] / О. В. Нестайко. - Л. : Афіша, 2003. - 43 с.

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книжка не є спрямована проти російського народу, хоч він не без вини. Але занадто довго злочинні поводирі водять його манівцями історії засліпленого великодержавними міфами і з підробленим родоводом. Російські історики знали про це і мовчали. Тільки на нашій грішній землі немає вічних таємниць. Вони забули: “Нема нічого захованого, що не виявиться, ні таємного, що воно не пізнається й не вийде на яв” (Лука, 8, 17). А коли так, то чи варто скривати їх від людей, і в першу чергу від свого народу. Час найвищий російському суспільству з‘ясувати для себе це питання і знайти належне місце між народами, позбувшись месіанського блуду. Це був би достойний внесок в політичну стабільність Східної Європи і тим самим забезпечення нормального національного розвитку народів цього регіону



Кл.слова:
росія -- шовінізм -- імперіалізм -- окупація -- злочини проти людства

   Тип видання:   наукове видання   
20.

Лаврів, П. І.
Історія південно-східної України [Електронний ресурс] / П. І. Лаврів. - Л. : МП "Слово", 1992. - 152 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Наукове видання стирає ще одну "білу пляму" в історії української землі між долішніми течіями Дону, Дніпра та суміжними територіями. Розкривається походження й історична доля різних племен і народів, які жили й кочували в Приазов`ї. Окремі розділи присвячені запорізьким і донським козакам, колонізації лівобережних степів після зруйнування Запорізької Січі. Докладний огляд подій жовтневого перевороту 1917 року і радянського періоду історії краю створює цілісну картину пережитого народами, які живуть і працюють на цій землі.



Кл.слова:
Приазов'я
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського