Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Тематичний інтернет-навігатор (4)Автореферати дисертацій (256)Реферативна база даних (1966)Книжкові видання та компакт-диски (283)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРИАЗ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

   Тип видання:   художня література   
1.

Шолохов, М.
Судьба человека [Електронний ресурс] / М. Шолхов. - М. : Художественная литература, 1983. - 40 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Первая послевоенная весна была на Верхнем Дону на редкость дружная и напористая. В конце марта из Приазовья подули теплые ветры, и уже через двое суток начисто оголились пески левобережья Дона, в степи вспухли набитые снегом лога и балки, взломав лед, бешено взыграли степные речки, и дороги стали почти совсем непроездны.



Кл.слова:
розповідь

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Лаврів, П. І.
Історія південно-східної України [Електронний ресурс] / П. І. Лаврів. - Л. : МП "Слово", 1992. - 152 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Наукове видання стирає ще одну "білу пляму" в історії української землі між долішніми течіями Дону, Дніпра та суміжними територіями. Розкривається походження й історична доля різних племен і народів, які жили й кочували в Приазов`ї. Окремі розділи присвячені запорізьким і донським козакам, колонізації лівобережних степів після зруйнування Запорізької Січі. Докладний огляд подій жовтневого перевороту 1917 року і радянського періоду історії краю створює цілісну картину пережитого народами, які живуть і працюють на цій землі.



Кл.слова:
Приазов'я

   Тип видання:   наукове видання   
3.
 


Геродот із Галікарнасу
Скіфія. Найдавніший опис України з V століття перед Христом [Електронний ресурс] : пер. с давньогрецької / Геродот із Галікарнасу. - К. : Довіра, 1992. - 75 с.. - (Відродження)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ви познайомитесь з поки що єдиним повним перекладом з давньогрецької на українську четвертої книги "Мельпомена" Геродотової "Історії в дев'яти книгах". Це перший опис Скіфії і народів, що її населяють, який дійшов до нас. Опис створений головним чином на розпитах знаючих осіб з числа грецьких колоністів (немає доказів, що Геродот побував у кримських і приазовських містах). Характеристику скіфських рік Геродот починає з Істра (Дунаю), що «тече через усю Європу, беручі початок в землі кельтів». Він вважає Істр найбільшою з відомих рік, до того ж завжди повноводною, влітку й взимку. Після Істра найбільша ріка — Бористен (Дніпро). Геродот правильно вказує, що тече вона з півночі, але нічого не говорить про дніпровські пороги, отже, не знає про них. «Біля моря Бористен — уже могутня ріка. Тут до нього приєднується Гіпаніс (Південний Буг), що впадає в той самий лиман». Геродот дав відомості про західні береги Чорного моря від устя Дністра до Босфору і більшої частини узбережжя Балканського півострова. У своїх описах Геродот переказує багато міфів про походження скіфського народу; у яких значна роль відводиться Гераклові. Опис Скіфії він закінчує розповіддю про шлюби скіфів з войовничими жінками з племені амазонок, чим і можна, на його думку, пояснити скіфський звичай, що полягє в тому, що дівчина не може вийти заміж, поки не уб'є ворога.



Кл.слова:
історія  -- Скіфія -- стародавня історія

   Тип видання:   монографія   
4.

Кляшторный, С. Г.
Государства и народы Евразийских степей: от древности к Новому времени [Електронний ресурс] / С. Г. Кляшторный, Т. И. Султанов. - СПб. : Петербургское Востоковедение, 2009. - 432 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Работа посвящена проблемам происхождения, древней и средневековой истории кочевых народов Великой Степи, живших на огромных пространствах Евразии от бассейна Амура — на востоке и до Дуная — на западе. Основное внимание авторы уделяют возникновению и истории первых кочевых империй, в недрах которых сформировались вначале племенные союзы, а затем и народы, говорившие, в основном, на тюркских языках — Тюркским каганатам (VI–IX вв.), Караханидскому и Уйгурскому государствам в Центральной Азии, Болгарскому государству в Приазовье, тюркским народам и племенам в составе Монгольской империи: Золотой Орде, казахским жузам, Казахскому ханству и др.



Кл.слова:
кочові народи -- плем'я

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Біологічні науки   
5.
 


Агаджанян, А. К.
Териофауна плейстоцена [Електронний ресурс] / под ред.: К. К. Маркова, Н. П. Наумова. - М. : Издательство Московского университета, 1972. - 286 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Кафедра общей физической географии и палеогеографии Московского университета много лет изучает опорные разрезы новейших отложений СССР. Эти исследования осуществляются сопряженным методом, одним из важнейших компонентов которого являются палеофаунистические исследования. Палеофаунистические материалы,помещенные в этом сборнике, собраны авторами в трех удаленных друг от друга районах СССР: Центральной Якутки, Приазовье и на Верхней Волге. Располагая большим фактическим материалом, авторы провели тщательную его обработку и сравнение с эталонными коллекциями Геологического, Палеонтологического, Зоологического институтов АН СССР и Зоологического музея МГУ. При обработке цифровых данных использовались методы вариационной статистики. Наибольший эффект они дали при изучении мелких млекопитающих Якутии. .Использование критериев достоверности позволило уловить различия в морфологии верхне плейстоценовых и голоде новых грызунов. Многочисленные цифровые данные о крупных млекопитающих послужат отправным пунктом для последующих исследований. Публикаций подробных палеонтологических описаний, явно недостаточно, темболее по Якутии. Не случайно авторам часто приходилось обращаться даже к работам Д.И.Черского, подробность и точность палеозоологических описаний которого превосходят иногда современные работы. Как известно, палеонтологическое описание - основа стратиграфических исследований. Без них не может быть создана надежная стратиграфическая схема отложений. Статьи сборника в какой-то мере заполняют пробел, имеющийся в отечественной литературе по этому вопросу.



Кл.слова:
викопні тварини -- палеофауністичні дослідження -- четвертинний період

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.
 


Бацак, Н. І.
Культурно-освітній розвиток грецької громади Північного Приазов'я (XVIII-XIX ст.) [Електронний ресурс] / Н. І. Бацак. - Київ : Інститут історії України НАН України, 1998. - 58 с.. - (Історичні зошити)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У праці розглядається становлення і розвиток системи освіти кримських греків після переселення до Північного Приазов’я. Показана роль елліністичних традицій у формуванні національної школи в Маріуполі і грецьких селах у першій половині XIX ст., а також висвітлено негативний вплив русифікації в галузі культури і освіти, що спричинився до ліквідації національних навчальних закладів маріупольських греків наприкінці XIX ст.



Кл.слова:
етнічні меншини -- елліністичні традиції -- кримські греки

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.

Усенко, П. Г.
Маріуполь [Електронний ресурс] : грецьке забарвлення українського Надазов'я (кінець XVIII - початок XX ст.) / П. Г. Усенко. - Київ : Інститут історії України НАН України, 2014. - 108 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжка в основному присвячена доленосним для приазовців колонізаційним вереміям у контексті міжнародних відносин і міжнаціональних контактів вікопомного відтинку нового часу. Досліджено агресивний потяг зовнішньої політики російської держави, невідчепно втілюваний за чорноморським напрямком. Акцентовано яскраві епізоди масового переселення сполоханих християн Тавриди на землю нагло знівеченого царатом Війська Запорозького, після чого поспіхом покинуту ситуативними мігрантами "Татарську область" (невдовзі, 1783 р., безпардонно скасований інтервентами Кримський ханат) анексувала Катерина II. Висвітлено питомі реалії, пов'язані з такими неординарними фігурами як Шагін-Гі-рей II, митрополит Ігнатій, Петро Румянцев-Задунайський, Олександр Без-бородько, Григорій Потьомкін, Олександр Суворов, Феоктист Хартахай та іншими видатними персонажами. Звернуто увагу на феноменальні риси Південно-Східної України. Розглянуто документи, дотичні провокативно заохочених царатом перипетій 1778 р. у Криму, а також по тому – в Азовській губернії. Репрезентовано раритетні матеріали доскіпливого краєзнавця Гаврили Калері, де вагомо атестовано непересічний Маріупольський повіт у відомчій пресі майже 170 літ тому.



Кл.слова:
культурне розмаїття -- грецька громада -- етнічні меншини -- Таврида

      
Категорія: Науки про Землю   
8.


Північно-західне приазов’я: геологія, геоморфологія, геолого-геоморфологічні процеси, геоекологічний стан [Електронний ресурс] : монографія / Л. М. Даценко [и др.]. ; Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького. - Мелітополь : Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького, 2014. - 308 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.43 Мб


У монографії подано результати багаторічних геолого-геоморфологічних досліджень Північно-Західного Приазов’я взагалі та північно-західного узбережжя Азовського моря, зокрема. Розглянуто геологічну будову та геологічний розвиток унікальних акумулятивних утворень північно-західного узбережжя Азовського моря – кіс та пересипів. Значна увага приділена геолого-геоморфологічним процесам, які характерні для регіону – їх характеристиці, динаміці, наслідкам. Призначена для геологів, геоморфологів, географів, аспірантів, магістрантів та студентів природничих спеціальностей вишів України, а також для всіх небайдужих до майбутнього Приазовського регіону.



Кл.слова:
кліматичні особливості -- ґрунти -- геологія -- Азовське море
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського