Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Автореферати дисертацій (1100)Реферативна база даних (6749)Книжкові видання та компакт-диски (1222)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОХІД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 58
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Математика   
1.

Никольский, С. М.
Элементы математического анализа [Електронний ресурс] / С. М. Никольский. - 2-е изд., перераб. и доп.. - М. : Наука, 1989. - 224 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Математический анализ в этой книге изучается на геометрической и физической основе. Непрерывный график и движение сами по себе служат основой для фундаментальных выводов. Излагаются дифференциальное и интегральное исчисления и их приложения. Последняя глава посвящена действительному числу, изучаемому на базе представления его в виде десятичной (вообще бесконечной) дроби. Первое издание вышло в 1981 г. Для второго издания книга переработана и дополнена. Для школьников и преподавателей средних школ. Может оказаться полезной учащимся техникумов и для самообразования.



Кл.слова:
тригонометрична функція -- похідна

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Математика   
2.

Болтянский, В. Г.
Что такое дифференцирование? [Електронний ресурс] / В. Г. Болтянский. - М. : Государственное издательство технико-теоретической литературы, 1955. - 64 с.. - (Популярные лекции по математике)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У школьников старших классов, особенно у интересующихся математикой, физикой, техникой, часто возникает вопрос: что такое "высшая" математика? В этой книге автор попытался (в форме, доступной учащимся старших классов) объяснить некоторые понятия высшей математики, такие, как производная, дифференциальное уравнение, число е, натуральный. Пояснение этих понятий я пытался сделать возможно более наглядным, опираясь на решение задач, взятых из физики. При этом, помимо наглядности, я руководствовался стремлением показать, что понятия "высшей" математики являются математическим отражением свойств реальных процессов, совершающихся в природе, лишний раз показать, что математика связана с жизнью, а не оторвана от нее, что она развивается, а не является неизменной, завершенной наукой. Не все доказательства и рассуждения, имеющиеся в книге, проведены с полной математической строгостью. Некоторые рассуждения носят характер наглядных пояснений. Такой метод изложения казался мне наиболее подходящим для популярной книги. Книга может быть использована в работе школьных математических и физических кружков; для ее понимания требуются знания в объеме примерно девяти классов средней школы.



Кл.слова:
вища математика -- похідна -- диференціальне рівняння

   Тип видання:   підручник   
3.

Фельдман, Л. П.
Чисельні методи в інформатиці [Електронний ресурс] / Л. П. Фельдман, А. І. Петренко, О. А. Дмитрієва. - К. : Видавнича група BHV, 2006. - 480 с.. - (Інформатика)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книжці докладно і послідовно викладаються основні методи розв'язання задач лінійної та нелінійної алгебри, наближення функцій, звичайних диференційних рівнянь, рівнянь у частинних похідних та інтегральних рівнянь з точки зору їх застосування у моделюванні та оптимізації об'єктів і систем найрізноманітнішої природи. Поряд з класичними розглядаються також сучасні числові методи розв'язання погано обумовлених і жорстких систем рівнянь, а також методи паралельних обчислень, орієнтовані на використання у багатопроцесорних обчислювальних системах. Велику увагу приділено практичній реалізації методів у середовищі комп’ютерної системи математичних розрахунків Mathematica. Книжка призначена для студентів, які навчаються за напрямком «Комп’ютерні науки», та може бути рекомендована студентам будь-яких напрямків підготовки, які вивчають сучасні інформаційні технології в рамках дисциплін «Числові методи» і «Основи програмування та алгоритмічні мови»,. Вона може бути корисна також викладачам, однойменної дисципліни.



Кл.слова:
обчислювальна система -- математичний розрахунок -- лінійна алгебра

   Тип видання:   монографія   
4.

Примостка, Л. О.
Фінансові деривативи [Електронний ресурс] : аналітичні та облікові аспекти / Л. О. Примостка. - К. : КНЕУ, 2001. - 263 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії досліджуються сучасні проблеми функціонування похідних фінансових інструментів (деривативів). Висвітлюються економічні характеристики, функції, переваги і недоліки форвардних угод, ф’ючерсів, опціонів та свопконтрактів. Узагальнені світовий і вітчизняний досвід організації ф’ючерсних бірж та проблеми, що супроводжують впровадження деривативів в Україні. Особлива увага приділена концепції хеджування, а також методиці обліку та аналізу операцій з похідними інструментами, дійсненими з метою зниження цінових ризиків, сформовано методичні підходи до їх аналізу. Монографія стане в нагоді студентам та аспірантам економічних спеціальностей, викладачам, банкірам, менеджерам, усім тим, хто цікавиться проблемами сучасних фінансових ринків, менеджменту, обліку, аналізу, ризикології та методології хеджування.



Кл.слова:
форвардні угоди -- ф'ючерси -- хеджування -- ризикологія

   Тип видання:   навчальний посібник   
5.

Тихонов, А. Н.
Уравнения математической физики [Електронний ресурс] : учебное пособие / А. Н. Тихонов, А. А. Самарский. - 6-е изд., испр. и доп.. - М. : Изд-во МГУ, 1999. - 799 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге рассматриваются задачи математической физики, приводящие к уравнениям с частными производными. В шестое издание добавлено Дополнение III, посвященное обобщенным решениям краевых задач. Кроме того, расширено Приложение III к главе III; а также добален пятый параграф в дополнение I, посвященный итерационным методам решения линейных уравнений. Для студентов технических специальностей вузов.



Кл.слова:
лінійне рівняння -- похідна

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Статистика   
6.
 


Сціборський, Микола.
Україна в цифрах [Електронний ресурс] : (статистична студія території, населення й народнього господарства) / Микола Сціборський. - [Вінніпег] : Новий шлях, 1940. - 44 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Микола Сціборський насамперед відомий як ідеолог українського націоналізму, провідник Легії українських націоналістів (1925 – 1929), один із фундаторів Української військової організації та Організації українських націоналістів. Він – автор багатьох публіцистичних праць, наприклад: “ОУН і селянство”, “Робітництво і ОУН”, “Націократія” (три видання), “Національна політика большевиків в Україні” (українською, англійською, французькою й німецькою мовами), “Демократія”, “Сталінізм” (три видання), “Україна і національна політика Совітів”, “Земельне питання”, “Україна в цифрах” (українське і німецьке видання). Валентин Мороз назвав “Націократію” Сціборського, “Націоналізм” Донцова і “Призначення України” Юрія Липи триєдиним символом, що сформував українське “вірую”. У 1941 році у складі похідної групи ОУН повернувся до рідного Житомира, щоб займатися державотворчими проектами в Україні під патронатом німецького командування. Трагічно загинув разом з Омеляном Сеником на рідній землі від кулі бандерівського найманця Кузія. Похорон Сціборського і Сеника, незважаючи на дощ, перетворився на масову маніфестацію, в якій взяли участь, за словами прихильників ОУН, до 3000 осіб.



Кл.слова:
статистика -- населення -- демографія

   Тип видання:   хрестоматія   
7.

Федосеев, Г.
Тропою испытаний [Електронний ресурс] / Г. Федосеев. - М. : Гос. изд-во детской лит-ры министерства просвещения РСФСР, 1958. - 274 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Тропою испытаний" - книга-путешествие, книга-энциклопедия для романтиков, влюбленных в свое дело людей и вступающего на свою тропу юношества. Григорий Анисимович Федосеев (1899-1968) - известный писатель, инженер-геодезист, - около тридцати лет водил экспедиции по малоисследованным местам нашей Родины, создавал ее карту. В книге показано, какими прекрасными качествами обладают люди, ведущие эту работу. Повесть учит любить и понимать природу, открывает ее чудесный мир.



Кл.слова:
експедиція -- похід

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Науки про Землю   
8.


Топографо-геодезичне картографічне забезпечення ведення державного земельного кадастру [Електронний ресурс] : система координат і картографічні проекції / В. Д. Барановський [та ін.]. - К. : НДІГК, 2009. - 96 с.. - (Геодезія, картографія, кадастр)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглянуто стан і проблеми використання діючих систем координат і картографічних професій для забезпечення ведення державного земелього кадастру. Наведено характеристики державної геодезичної референцної системи координат УСК-2000. Визначено завдання вибору систем координат та картографічних проекцій. Досліджено характеристики спотворення довжин та площ в картографічних проекціях на території України. Запропоновано метод оптимізації параметрів картографічних проекцій на основі використання інтегрального показника Ейрі. Досліджено точнісні характеристики картографічних проекцій Гаусса-Крюгера, Ламберта, Чебишева і поперечно-циліндричної проекції Меркатора. Запропоновано використання Держаіної геодезичної референцної системи координат УСЛ-2000 та системи місцевих систем координат, похідних від УСК-2000, реалізованих в оптимізованих проекціях Гаусса-Крюгера і поперечно-циліндричної проекції Меркатора.



Кл.слова:
координати -- картографія -- топографія

   Тип видання:   навчальний посібник   
9.
 


Куликов, В. М.
Топография и ориентирование в туристском путешествии [Електронний ресурс] / В. М. Куликов, Ю. С. Константинов. - 2-е изд., доп.. - М. : [б. в.], 2001. - 72 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В учебном пособии известных педагогов и организаторов туристской деятельности В. М. Куликова и Ю. С. Константинова даны основы топографии и ориентирования в туристском путешествии. Для учащихся, педагогов дополнительного образования, учителей, общественного туристского актива.



Кл.слова:
туристичний похід -- топографічна карта

   Тип видання:   підручник   
10.

Міненко, Надія Григорівна.
Ткацькі переплетення [Електронний ресурс] : підручник для професійно-технічних навчальних закладів / Н. Г. Міненко. - К. : Вікторія, 2001. - 132 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику викладено поняття про тканину, її фізико механічні властивості. Розкрито зміст набирань у ремізи, бердо та основні принципи побудови заправних рисунків, проведення аналізу тканин та заправних розрахунків. Значна увага приділяється ткацьким переплетенням простим (основним), похідним, комбінованим, складним та великовізерунчастим. Для закріплення пройденого матеріалу є контрольні запитання. Видання прислужиться учням, викладачам, майстрам професійно-технічних училищ, студентам технікумів та вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
тканини -- візерунки -- ткацькі верстати -- ремізи -- бердо

   Тип видання:   навчальний посібник   
11.

Краєвський, В. О.
Спецкурс математичного аналізу [Електронний ресурс] / В. О. Краєвський. - Вінниця : ВНТУ, 2009. - 178 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику наведено основні поняття і означення теорії диференціальних рівнянь із частинними похідними, викладено класифікацію та зведення до канонічного вигляду квазілінійних рівнянь. Розглянуто низку фізичних процесів, які приводять до диференціальних рівнянь із частинними похідними. Підібрано достатню кількість задач для розв’язання на практичних заняттях та для самостійної роботи студентів. Розглянуто розв’язання прикладів з кожної теми, надається 100 варіантів завдань для типових розрахунків та контрольних робіт. Розглянута можливість застосування математичного додатка Maple для розв'язання відповідних задач. Посібник розрахований на студентів технічних спеціальностей.



Кл.слова:
квазілінійні рівняння -- диференціальні рівняння

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Іларіон
Слово про Ігорів Похід [Електронний ресурс] : літературна монографія / Іларіон. - Вид. 2-е, доп.. - Вінніпеґ : Волинь, 1967. - 251 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
історична пам'ятка -- медієвістика -- літературознавство

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Математика   
13.

Миллер, У.
Симметрия и разделение переменных [Електронний ресурс] : пер. с англ. / У. Миллер ; под ред. К. И. Бабенко. - М. : Мир, 1981. - 342 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монография по применению метода разделения переменных в уравнениях в частных производных и его связи с теорией групп (связи между алгеброй Ли симметрии уравнения, системами координат, в которой уравнение допускает разделение переменных, и свойствами получающихся при этом специальных функций), принадлежащая перу американского математика. Найдены все решения с разделенными переменными ряда классических уравнений математической физики (уравнения Лапласа, Гельмгольца, Клейна - Гордона, Шредингера), приведен большой справочный материал по специальным функциям.



Кл.слова:
рівняння -- похідна

   Тип видання:   монографія   
14.

Скляренко, В. Г.
Русь і варяги [Електронний ресурс] : історико-етимологічне дослідження / В. Г. Скляренко. - К. : Довіра, 2006. - 120 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії викладено нову концепцію походження назв Русь і варяги. Заперечується скандинавське походження цих назв і обґрунтовується положення, що обидві назви виникли в середовищі прибалтійських слов’ян. Уважно розглянуто докази на користь нормандської (скандинавської) теорії походження назви Русь: свідчення Бертинської хроніки від 839 року; розповідь Ліудпранда, єпископа Кремонського; розповідь Іоанна Диякона про похід норманів близько 865 р. на Візантію; розповідь Ахмеда ал-Якубі про напад русів на Севілью; імена руських князів, послів і купців, які наведені в договорах Олега та Ігоря з греками; назви дніпровських порогів, про які повідомив візантійський імператор Константин Багрянородний у своєму творі "Про управління імперією".



Кл.слова:
Київська Русь -- нормандський вплив -- етимологія

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Транспорт   
15.

Ракушев, М. Ю.
Прогнозування руху космічних апаратів на основі диференціально-тейлорівських перетворень [Електронний ресурс] : монографія / М. Ю. Ракушев ; Національний університет оборони України імені Івана Черняховського. - Житомир : Видавець О. О. Євенок, 2015. - 324 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.75 Мб


Монографія присвячена питанням розробки методів побудови числово-аналітичних обчислювальних схем інтегрування систем звичайних диференціальних рівнянь, що описують орбітальний рух космічних апаратів, які розроблені на основі диференціально-тейлорівських перетворень. Розглядаються детерміновані та стохастичні динамічні моделі руху космічних апаратів. Детерміновані моделі використовуються для вирішення завдань прогнозування руху космічних апаратів та розрахунку матриці частинних похідних від прогнозованого положення космічного апарата. Стохастичні моделі використовуються для вирішення завдання прогнозування статистичних характеристик параметрів руху космічних апаратів. Запропоновано адаптивні за кроком та порядком обчислювальні схеми інтегрування. Для завдання прогнозування руху космічного апарата за детермінованою моделлю використовуються одновимірні диференціально-тейлорівські перетворення. Для завдання розрахунку частинних похідних від прогнозованого положення космічного апарата та прогнозування руху космічного апарата за стохастичною моделлю використовуються багатовимірні диференціально-тейлорівські перетворення. Розглянуто питання розробки програм прогнозування руху космічних апаратів на ЕОМ на запропонованих підходах. Матеріал монографії призначений для викладачів, наукових та інженерно- технічних працівників, що займаються проблемами балістико-навігаційного забезпечення управління космічними апаратами, числовими методами розв’язку задач динаміки та математичним апаратом диференціально-тейлорівських перетворень.



Кл.слова:
космічна техніка -- Т-спектр -- ДТ-перетворення

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Капустянський, Микола.
Похід українських армій на Київ - Одесу в 1919 році [Електронний ресурс] / Микола Капустянський. Уривки зі спогадів / Євген Маланюк. - К. : Темпора, 2004. - 558 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга знайомить читача з маловідомими матеріалами української військової історії 1917-1921 рр. Зокрема, праця Миколи Капустянського «Похід українських армій на Київ—Одесу в 1919 році» представляє офіційну точку зору уряду Української народної республіки, подає детальний опис бойових дій Армії УНР навесні-влітку 1919 р. Нариси та поезії Євгена Маланюка, присвячені бойовим діям та військовим діячам Армії УНР, цікаві яскравими особистісними характеристиками українських воєначальників - В. Тютюнника, Є. Мєшковського та В. Сінклера. Видання містить значний документальний додаток, куди увійшли архівні матеріали, карти та таблиці, що характеризують загальний стан та кількість як Дієвої армії УНР, так і її супротивника — Червоної армії — в 1919 р.



Кл.слова:
український народ -- визвольна війна

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Донцов, Д.
Похід Карла XII на Україну [Електронний ресурс] / Д. Донцов. - Лондон : В-во союзу українців у В. Британії, 1955. - 50 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цю малу розвідку уважаю за фрагмент ширшої праці, яку повинен скомпонувати якийсь наш Клявзевіц, військовик і політичний мислитель, на тему — чи Росія є непоборна? Своїм змістом праця ця мала б довести, що спроби мілітарного розбиття і політичного поділу московської імперії в минулім: і в 1709 (що пробував я), і в 1812. і в 1914, і в 1941, — не вдалися зовсім не тому, що вони не могли вдатися, а через стратегічні, а ще більше політичні помилки, яких можна б оминути, а також через припадкові перешкоди, яких й могло не бути.



Кл.слова:
російська імперія -- Північна війна -- Полтавська битва

   Тип видання:   художня література   
18.

Журба, Галина.
Похід життя [Електронний ресурс] / Г. Журба. - К. : Сяйво, 1919. - 150 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
українська література -- новелістика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.
 


Файзулін, Ярослав.
Перелоги української революції [Електронний ресурс] : другий зимовий похід Армії УНР / Ярослав Файзулін, Віталій Скальський ; Інститут Національної Пам'яті. - К. : Вид-во ім. Олени Теліги, 2008. - 40 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Брошура інформує читача про відчайдушну і героїчну спробу Армії Української Народної Республіки та українських повстанців збройним шляхом відновити втрачену державність. Другий Зимовий похід засвідчив незламність українського національного духу та прагнення продовжувати національно-визвольну боротьбу до її переможного завершення – відновлення української незалежності. У брошурі використано архівні документи, свідчення учасників походу та світлини, які відображають підготовку, проведення і наслідки Другого Зимового походу.



Кл.слова:
громадянська війна -- політика -- визвольні змагання

   Тип видання:   підручник   
20.

Заборов, М. А.
Папство и крестовые походы [Електронний ресурс] / М. А. Заборов. - М. : Изд-во АН СССР, 1960. - 264 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Излагается история крестовых походов XI-XIII вв. в страны Ближнего Востока. Доступно и убедительно автор показывает подлинные захватнические цели крестоносцев и ту роль, которую сыграла в кровавых крестовых походах католическая церковь и ее руководители - римские папы. Рассказывается о недолговечных государствах, созданных крестоносцами, об огромном вреде, причиненном во время «священных» войн населению и культуре не только мусульманских стран Востока, но и таких христианских государств, как Византия. В заключение говорится о том, как силы реакции пытались использовать впоследствии лозунг «крестовых походов» в интересах правящих классов для удушения революционного движения народных масс, а также о попытках Ватикана организовать «крестовый поход» против СССР и других социалистических стран



Кл.слова:
хрестовий похід -- Папа Римський -- католицизм -- неофіт -- терор
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського