Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (6)Реферативна база даних (67)Книжкові видання та компакт-диски (73)
Пошуковий запит: (<.>U=М304$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

   Тип видання:   монографія   
1.

Сидорович, С. Й.
Художня тканина західних областей УРСР [Електронний ресурс] / С. Й. Сидорович. - К. : Наукова думка, 1979. - 156 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Тканини мистецькі, ткані вироби (ручні і машинові), що відзначаються орнаментальним оформленням, грою кольорів і мистецьким виконанням, один з видів декоративного ужиткового мистецтва, яке відогравало важливу ролю в побуті українського народу. В Україні виробництво мистецьких тканин, разом з вишивкою належить до найдавніших та найпоширеніших нар. мистецтв, що мають призначення прикрашати одяг, предмети хатнього вжитку та оформлення інтер'єру. У різних етнографічних зонах, а то й окремих селах, Т. м. мають льокальні відміни в способі орнаментальної композиції, кольористики і навіть у техніці виконання. Народні ткачі виробляли різні ґатунки взористих полотен з конопель чи лону на сорочки, хустки, найтонші полотна на головні убори (білі намітки, «убруси», «рантухи» тощо). Узори Т. м. створюються різним переплетом ниток («окружки», «сосонки», «коропова луска»), що дає декоративні ефекти. З вовни ткали плахти, запаски, спідниці, опинки, пояси, крайки тощо. Одягові тканини декорувалися тканими, вибиваними або вишиваними взорами. Для інтер'єрів хат ткалися різнорідні декоративно-ужиткові взористі тканини. З льону і конопель — рушники, покривала, верети, рядна, а з вовни — покривала, коци, коври, ліжники, полавники, килимці, килими тощо.



Кл.слова:
прикладне мистецтво -- орнамент

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.

Дворкина, И.
Гобелен за десять вечеров [Електронний ресурс] / И. Дворкина. - [Б. м.] : Культура и традиции, 1998. - 181 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга предназначена для желающих практически освоить старинное, но не стареющее искусство гобелена. Приемы ткачества изучаются на примере мини-гобелена, сотканного за десять вечеров. Советы по композиции помогут в самостоятельной работе. Специальные главы знакомят с историей шпалеры и современного гобелена. Изучив секреты ручного ткачества, каждый сможет украсить свою квартиру ткаными гобеленами, создать уникальные предметы одежды и быта, примеры которых даны в книге. Издание снабжено иллюстрациями.



Кл.слова:
рамка -- матеріали -- інструменти

   Тип видання:   підручник   
3.

Міненко, Надія Григорівна.
Ткацькі переплетення [Електронний ресурс] : підручник для професійно-технічних навчальних закладів / Н. Г. Міненко. - К. : Вікторія, 2001. - 132 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику викладено поняття про тканину, її фізико механічні властивості. Розкрито зміст набирань у ремізи, бердо та основні принципи побудови заправних рисунків, проведення аналізу тканин та заправних розрахунків. Значна увага приділяється ткацьким переплетенням простим (основним), похідним, комбінованим, складним та великовізерунчастим. Для закріплення пройденого матеріалу є контрольні запитання. Видання прислужиться учням, викладачам, майстрам професійно-технічних училищ, студентам технікумів та вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
тканини -- візерунки -- ткацькі верстати -- ремізи -- бердо
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського