Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (27)Автореферати дисертацій (112)Реферативна база даних (1798)Книжкові видання та компакт-диски (4146)Журнали та продовжувані видання (198)
Пошуковий запит: (<.>K=ЧИТАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 76
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   словник   
1.


Гуцульські говірки [Електронний ресурс] / під ред. Я. Закревської. - Л. : Інститут українознавства, 1997. - 232 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Передаємо до Ваших рук Короткий словник гуцульських говірок, що є відображенням основного лексичного складу одного з найцікавіших і найархаїчніших говорів південно-західного наріччя української мови. Гуцульські говірки мають давні традиції вивчення (понад 150 років), однак окремого завершеного й опублікованого словника, який охоплював би говірки всієї Гуцульщини, досі немає. Короткий словник гуцульських говірок є науково-популярним словником шкільного типу, призначеним насамперед для освітянських потреб і масового користувача. Його об’єктом є слово як лексико-словотвірна цілість, а не як відбиття системних регулярних фонетичних і граматичних особливостей, характерних для цих говірок. Пропонований словник є диференційним, тобто він не охоплює усієї лексики, яка функціонує у гуцульських говірках, а подає лише вибрану традиційну діалектну лексику, що не ввійшла до основного словникового складу сучасної української літературної мови. Короткий словник гуцульських говірок призначений для вчителів, які працюють у діалектному оточенні, для учнів, яким він полегшить засвоєння норм української літературної мови, для всіх, хто хоче ознайомитися з діалектним розмаїттям української мови; одночасно він полегшить читання творів художньої літератури, у яких автори використовують гуцульський говір із стилістичною метою, а також користування давніми і сучасними фольклорними й етнографічними матеріалами з Гуцульщини. Пропонований Словник є певним етапом у створенні повного академічного Словника гуцульських говірок, який укладає група мовознавців відділу української мови Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України за принципами і засадами, що відповідають вимогам підготовки академічних діалектологічних видань. Основою його є багатотисячна картотека, яка, хоч і формувалася протягом тривалого часу, досі ще відкрита для поповнення. Авторський колектив плекає надію, що великий кількатомний Словник теж незабаром почне друкуватися окремими випусками, якщо на його підготовку до друку і публікацію будуть знайдені потрібні кошти, належна підтримка та розуміння меценатів і громадськості.



Кл.слова:
говірка -- діалектологія

   Тип видання:   словник   
2.

Івченко, Анатолій Олександрович.
Тлумачний словник української мови [Електронний ресурс] / А. О. Івченко. - Х. : Фоліо, 2002. - 540 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Тлумачний словник української мови» містить найважливіші, найчастотніші слова сучасної української мови (біля 7000 словникових статей), без опанування яких неможливе розуміння сучасних текстів і розмовної літературної мови. При доборі слів автор використав як досягнення української частотної лексикографії, так і матеріали власних досліджень значного за обсягом корпусу текстів сучасної української преси. Важливою рисою цього словника є те, що він охоплює найновішу лексику, яка була повністю відсутня в дотеперішніх тлумачних словниках української мови. Натомість, він повністю позбавлений маловживаних, діалектних та застарілих слів. Порівняно із попередніми тлумачними словниками дане видання має дві принципові відмінності в побудові словникової статті. Перша відмінність полягає в тому, що спеціально виділено синоніми, які раніше подавалися у складі тлумачення й часто не вирізнялися користувачами словника. Окрім того, синоніми супроводжуються позначками різноманітного типу (стилістичними, оціночними тощо), це значно підвищує ефективність їхнього використання. Друга відмінність полягає в тому, що значна кількість слів іншомовного походження супроводжується етимологічними довідками, в яких зазначається з якої мови запозичено дане слово. Досі таку інформацію можна було одержати або з етимологічного словника, або із словника іншомовних слів. Таким чином, до рук читача потрапляє словник універсального призначення, який може використовуватися і як довідкове видання, і як книга для читання й посібник для активного засвоєння сучасної української мови. Усі словникові статті подано в доступному, проте не спрощеному вигляді. Вони містять інформацію, яка стосується не лише значень слів, але й орфоепічних та морфологічних норм. Словник призначений для різних категорій читачів як україномовних, так і російськомовних. Але найбільше він придасться учням і студентам, які прагнуть поглибити знання української мови, а також іноземцям, які вивчають українську мову. Нинішнє видання опрацьоване на основі «Словника української мови» в 11 т:, а також лексичної комп'ютерної бази даних, створеної автором.



Кл.слова:
літературна мова -- українська мова -- дефініція

   Тип видання:   словник   
3.

Головащук, С. І.
Російсько-український словник сталих словосполучень [Електронний ресурс] / С. І. Головащук. - К. : Наукова думка, 2001. - 638 с.. - (Словники України)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У словнику вміщено понад 18 тисяч сталих словосполучень сучасної російської літературної мови, переклад яких на українську мову становить певні труднощі. Призначення словника — бути посібником при перекладі російських текстів українською мовою і при читанні літератури російською і українською мовами; він також може бути використаний при порівняльному вивченні цих мов тощо. Розрахований на широке коло читачів.



Кл.слова:
фразеологізм -- ідіома -- переклад

   Тип видання:   підручник   
4.

Михлин, С. Г.
Лекции по линейным интегральным уравнениям [Електронний ресурс] / С. Г. Михлин. - М. : Гос. изд-во физико-математической литературы, 1959. - 232 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящая книга представляет собой расширенное изложение лекций, читанных автором в Ленинградском университете. Теория Фредгольма строится на основе аппроксимации (но без последующего предельного перехода) данного ядра вырожденным; такое построение, помимо его простоты, привлекательно еще тем, что оно очевидным образом связывает уравнения Фредгольма как с линейными алгебраическими системами, так и с более общими уравнениями, содержащими вполне непрерывные операторы. В пользу данного построения теории Фредгольма говорит и то, что оно принято появившихся за последние годы.



Кл.слова:
теорія -- задача

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Науки про Землю   
5.

Люстерник, Л. А.
Геодезические линии [Електронний ресурс] / Л. А. Люстерник. - 2-е изд. перераб.. - М. : Гос. изд-во технико-теоретической литературы, 1940. - 52 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящая брошюра представляет собой изложение доклада, читанного автором в математическом кружке инженерного отделения МКЭИ. Доклад был посвящен изложению простейших свойств геодезических линий, т. е. кратчайших линий на какой-либо поверхности среди линий, соединяющих две ее точки. Эти линии играют на поверхностях ту же роль, что прямые на плоскости.



Кл.слова:
географія -- картографія -- рельєф

   Тип видання:   методичний посібник   
6.

Мандельбройт, С.
Теоремы замкнутости и теоремы композиции [Електронний ресурс] / С. Мандельбройт. - М. : Изд-во иностранной литературы, 1962. - 153 с.. - (Библиотека сборника "Математика")

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга представляет собой обработанную запись лекций, читанных автором — известным французским математиком — в Московском университете в мае 1960 г. Содержание лекций составляют вопросы, смежные между функциональным анализом и теорией функций комплексного переменного. После некоторых предварительных сведении из теории нормированных линейных пространств С. Мандельбройт излагает ряд результатов, полученных им самим и другими представителями французской математической школы. Эти результаты относятся к проблемам, связанным с преобразованиями Фурье. При обработке лекций использованы две монографии автора 1951 г. и 1958 г., изданные им в серии The Rice Institute Pamphlet. В книгу включен также перевод его статьи „Об одной задаче Гельфанда — Шилова. Запись лекций просмотрена и исправлена автором. Брошюра рассчитана на студентов, аспирантов и научных работников в области теории функций, функционального анализа и теории дифференциальных уравнений.



Кл.слова:
функціональний аналіз -- теорія функцій

   Тип видання:   підручник   
7.

Маркушевич, А. И.
Целые функции [Електронний ресурс] : элементарный очерк / А. И. Маркушевич. - М. : Наука, 1965. - 110 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


К целым функциям относятся многочлены, показательная функция, тригонометрические (синус и косинус) и многие другие функции, играющие важную роль в математике и ее приложениях. Замечательно, что те целые функции, которые не являются многочленами (они называются трансцендентными), во многих отношениях ведут себя, как своего рода «многочлены бесконечно высокой степени». Об основных свойствах целых функций, об их нулях, скорости роста, об алгебраических соотношениях между их значениями и т. п. рассказывает эта книжка. В основу ее положены две лекции, читанные автором на курсах повышения квалификации учителей при Московском университете. От читателя требуется знакомство с началами амализа (дифференцирование и интегрирование, понятие ряда) и комплексными числами.



Кл.слова:
модуль -- нулі функції -- періодична функція

   Тип видання:   енциклопедія   
8.

Демин, В. Н.
100 великих книг [Електронний ресурс] / В. Н. Демин, Ю. А. Абрамов. - М. : Вече, 2004. - 480 с.. - (100 великих)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перечни наиболее значительных произведений мировой литературы (научной и художественной) всех времен и народов составлялись и издавались неоднократно. Авторы этой книги предлагают собственную версию - приближенную к канонической, но пропущенную через свои ум, душу и сердце. Валерий Никитич Демин - доктор философских наук, известный исследователь Севера и традиций космизма в русской культуре; Юрий Андреевич Абрамов - доктор экономических наук, много лет посвятивший преподаванию, - они в этой книге взаимно дополняют друг друга незаурядной эрудицией и научным темпераментом.



Кл.слова:
література -- читання -- видання

   Тип видання:   методичний посібник   
9.

Кир, Г.
Учимся читать очень быстро с применением НЛП, медитации, психоанализа [Електронний ресурс] / Г. Кир. - [Б. м. : б. в.], 2001. - 146 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга Геннадия Кира написана легко, интересно, в ней много новизны в сравнении с книгами, выпущенными по той же теме. Для удобства восприятия в книге имеется иллюстративный материал в большом количестве. Несмотря на сложность разбираемых тем, в книге много юмора, благодаря чему она читается быстро, легко, с удовольствием, и сложные понятия «сами собою» воспринимаются читателем практически с любой подготовкой – от школьника до кандидата наук. Автор не является литератором любителем, он обладает хорошим литературным вкусом и серьёзными знаниями в области филологии и психологии.



Кл.слова:
швидкість читання -- пам'ять

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
10.

Аносов, І. П.
Основи еволюційної теорії [Електронний ресурс] : навчальний посібник / І. П. Аносов, Л. Я. Кулінич. - К. : Трім інтер, 1999. - 288 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник містить сучасний виклад еволюційної тeopiї - сучасного дарвінізму Детально розглядаються докази еволюції, філогенія органічного світу, антропогенез, вчення Ламарка, вчення Дарвіна, синтетична теорія еволюції, вид i видоутворення. Матеріали викладено в контексті icтopiї проблеми. Посібник призначається для вищих навчальних закладів - студентів біологічних cneuiальностей унівсрситетів, педагогічних інститутів, acпiрантів, а також учителів бioлoriї i всіх, хто цікавиться загальними питаннями біології та еволюції. Посібник може бути використаний для читання курсу "Історія біології".



Кл.слова:
дарвінізм -- антропогенез -- філогенія -- еволюція

   Тип видання:   підручник   
11.

Звиняцьковський, В. Я.
Світова література [Електронний ресурс] : підручник для 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів : рівень стандарту / В. Я. Звиняцьковський, Т. Г. Свербілова, О. Є. Чебанова. - К. : Освіта, 2010. - 104 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перед вами підручник, автори якого поставили собі за мету розкрити закономірності й особливості розвитку одного з видів мистецтва — літератури. Розвиток письменства завжди пов’язаний із розвитком читацтва. ХІХ століття — Золотий Вік літератури, коли читання стає масовим. Однак процес читання літератури ніколи не переривався, його розвиток продовжується і сьогодні. У цьому навчальному році, як і в минулому, основний зміст наших студій складатимуть історія літератури, літературний процес. У ході літературного процесу відбуваються становлення і розвиток літературних (художніх) напрямів.



Кл.слова:
письменник -- проза -- поема

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Математика   
12.

Огиенко, Татьяна Михайловна.
Тропинка к знаниям [Електронний ресурс] : справочник младшего школьника / Т. М. Огиенко, Н. А. Филиппова, Л. Ф. Богданова, Н. Н. Кириченко. - Х. : Країна мрій, 2002. - 152 с.. - (Справочник младшего школьника)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Чтение Как рождается книга Первые шаги в библиотеке Как построена книга Устное народное творчество (фольклор) Основные жанры литературы Стили речи Текст Схема навыка чтения Упражнения для формирования навыка чтения Памятки Русский язык Звуки и буквы Алфавит Гласные звуки и буквы Согласные звуки и буквы Звуко-буквенный, или фонетический, разбор слова Слово. Состав слова Словари Части речи Имя существительное Имя прилагательное Имя числительное Местоимение Глагол Наречие Словосочетание. Предложение Члены предложения Текст Словарь Работа над ошибками Українська мова Звуки і букви Склад Наголос: Правила переносу Слово Будова слова Речення Члени речення Словосполучення. Зв'язок слів у реченні Текст Частини мови Іменник Прикметник Займенник Дієслово Числівник Прислівник Слова, правопис яких треба пам'ятати Робота над помилками Математика Натуральный ряд чисел Как устроены числа Состав многозначного числа Сложение Свойства сложения Основные способы сложения Таблицы сложения Вычитание Основные способы вычитания Таблица вычитания Умножение Законы умножения Основные случаи умножения Таблица умножения Деление Деление с остатком Среднее арифметическое Письменное деление Признаки делимости Выражения Уравнения Сравнение чисел Дроби Сравнение дробей Нахождение доли от числа Нахождение числа по его доле Латинский алфавит Римские цифры Геометрический материал Точка Прямая Луч Угол Отрезок Многоугольники Задачи Составные части задачи Простые задачи Обратные задачи Задачи на движение Составные задачи Разные способы решения задач Виды составных задач



Кл.слова:
читання -- математика -- закон множення

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.

Лихачевъ, Н. П.
Манера письма Андрея Рублева [Електронний ресурс] / Н. П. Лихачевъ. - СПб. : Типография М.А. Александрова, 1907. - 104 с.

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Н. Н. Лихачев - русский историк и искусствовед. Основная ценность трудов Лихачева - в богатстве фактического материала и наблюдениях конкретно-исторического характера. Его реферат "Манера письма Андрея Рублева", читанный 17 марта 1906 года, был значительным вкладом в изучение древнерусской живописи.



Кл.слова:
художник -- іконопис -- живопис

   Тип видання:   монографія   
14.

Бауер, В. В.
Лекции по новой истории [Електронний ресурс] : читанные в С.-Петербургском университете : в 2 т. / В. В. Бауер. - С.-Петербург : Типография Пантелеевых, 1886-1888

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1886. - 371 с.

Т. 2. - 1888. - 566 с.


Новая история в изложении Василия Васильевича Бауэра. Издание лекций, прочитанных в Петербургском университете. Вышло после смерти известного русского историка. Автор рассматривает исторические пути Европы с 15 века. В поел его зрения попадает история Ренессанса в Италии и Германии. Политические события, которые омрачили эту светлую страницу в истории общества.



Кл.слова:
історія Європи

   Тип видання:   методичний посібник   
15.

Андреев, О. А.
Техника тренировки памяти [Електронний ресурс] / О. А. Андреев, Л. Н. Хромов. - Екатеринбург : Несси-пресс, 2004. - 121 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящее пособие является вторым из серии трех книг О.А.Андреева и Л.Н.Хромова, посвященных интеллектуальному развитию человека. Первая книга "Техника быстрого чтения" (программа "Доминанта 2000-го года") выдержала несколько изданий. Учебное пособие (программа "Сатори") разработано для слушателей заочного отделения Центра быстрого чтения и посвящено активизации процессов памяти. Содержит упражнения.



Кл.слова:
пам'ять -- читання

   Тип видання:   навчальний посібник   
16.

Калашников, С. Г.
Электричество [Електронний ресурс] : учебное пособие / С. Г. Калашников. - 6-е изд., стереот.. - М. : ФИЗМАТЛИТ, 2003. - 624 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга написана на основе курса лекций, читанных автором в течение многих лет на физическом факультете Московского государственного университета. В результате обобщения опытных фактов формулируются в сжатой, но ясной форме основные законы электродинамики и выясняется их физический смысл. Изложение построено на основе СИ.5-е изд. — 1985 г. Для студентов физических и физико-математических факультетов университетов, физико-технических и инженерно-физических институтов, а также для всех вузов, где физика является основной дисциплиной; книга может быть также полезна для преподавателей физики в высшей школе.



Кл.слова:
електродинаміка

   Тип видання:   наукове видання   
17.


Исследования и замечания о древних памятниках старославянской литературы [Електронний ресурс] : читанные на заседаниях II-го Отделения Императорской Академии Наук. - СПб. : Типографiя Императорской Академiи Наукъ, 1856. - 171 с.


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
слов'яни -- старослов'янська мова

   Тип видання:   наукове видання   
18.

Лихачев, Н. П.
Из лекций по дипломатике, читанных в императорском археологическом институте [Електронний ресурс] / Н. П. Лихачев. - СПб. : Издание Слушателей Института, 1905-1906. - 319 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
дипломатика

   Тип видання:   підручник   
19.

Смирницкий, А. И.
Синтаксис английского языка [Електронний ресурс] / А. И. Смирницкий. - М. : Изд-во лит-ры на иностранных языках, 1957. - 284 с.. - (Библиотека филолога)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Данная книга была написана учениками проф. А. И. Смирницкого после его смерти. (1954 г.). В основу книги был положен теоретический курс современного английского языка, читанный А. И. Смирницким в течение одиннадцати лет в МГУ и в 1-ом МГПИИЯ. Кроме того, составители использовали рукописные материалы, наброски и отдельные замечания автора, предоставленные им О. С. Ахмановой. Таким образом, предлагаемая книга содержит изложение только таких положений A. И. Смирницкого, которые еще нигде не были опубликованы ни целиком, ни частично.



Кл.слова:
мова -- граматика -- лексика -- речення

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія:    
20.

Мангуэль, А.
История чтения [Електронний ресурс] : пер. с англ. / А. Мангуэль. - Екатеринбург : У-Фактория, 2008. - 381 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Когда и где впервые возникли буквы и книги? Что такое сладость чтения? Кто научил верблюдов ходить в алфавитном порядке? Хорошо ли красть книги? Правда ли, что за любовь к чтению предавали казни? Является ли чтение страстью, наслаждением, отдохновением и приятным времяпрепровождением? Перед нами необычная книга, в которой, казалось бы, знакомая тема чтения расцвечена удивительными красками. Принадлежит она перу известного издателя, переводчика, редактора, знатока многих языков – Альберто Мангуэля. Он родился в Буэнос-Айресе в 1948 году. Поскольку его отец был дипломатом, ему приходилось много путешествовать, и книги были его домом, знакомым и уютным. Мангуэль пишет: «Мы все читаем себя и мир вокруг нас в надежде понять, или хотя бы начать понимать. У нас просто не остается другого выхода. Чтение необходимо человеку почти так же, как дыхание».



Кл.слова:
книга -- читання -- літера -- алфавіт
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського