Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Автореферати дисертацій (210)Реферативна база даних (1357)Книжкові видання та компакт-диски (132)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕЛЬЄФ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

   Тип видання:   словник   
1.

Янко, М. П.
Топонімічний словник України [Електронний ресурс] : словник-довідник / М. Т. Янко. - К. : Знання, 1998. - 432 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Топонімічний словник України містить найголовніші назви міст, районню центрів, селищ міського типу, сіл, у яких відбулися історичні події або які пов'язані з іменами видатних людей, а також назви об'єктів рельєфу, річок, озер, лиманів, заток і проток, найважливіших заповідників, історичних і природних пам'яток України. У ньому подано детальний етимологічний аналіз відповідню утворень. Словник має за мету задовольнити потреби середньої школи. Він призначений для учнів старших класів, вчителів географії, історії, студентів відповідних факультетів, лекторіїв, а також для широкого кола читачів.



Кл.слова:
географія -- географічна назва -- наукова термінологія

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Науки про Землю   
2.

Люстерник, Л. А.
Геодезические линии [Електронний ресурс] / Л. А. Люстерник. - 2-е изд. перераб.. - М. : Гос. изд-во технико-теоретической литературы, 1940. - 52 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящая брошюра представляет собой изложение доклада, читанного автором в математическом кружке инженерного отделения МКЭИ. Доклад был посвящен изложению простейших свойств геодезических линий, т. е. кратчайших линий на какой-либо поверхности среди линий, соединяющих две ее точки. Эти линии играют на поверхностях ту же роль, что прямые на плоскости.



Кл.слова:
географія -- картографія -- рельєф

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.

Каляндрук , Т.
Загадки козацьких характерників [Електронний ресурс] / Т. Каляндрук . - Л. : Піраміда, 2007. - 288 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це друга книга серії Т.Каляндрука про славні бойові подвиги українських "лицарів духу", що були розпочаті у "Таємницях бойових мистецтв України". У книзі висвітлено малодосліджені сторінки української історії, міфології, культури, які по-новому розкривають сутність бойового духу та військового мистецтва українського народу через прадавні традиції військової бойової підготовкита вірування наших предків. Книга також містить унікальний ілюстративний матеріал, зібраний з найрізноманітніших давніх та сучасних джерел: ілюстрації до давніх видань, фрагменти фресок, графіті та рельєфних зображень, малюнки, світлини тощо. Книга буде цікавою для дослідників історії, культури, військової підготовки, а також для усіх, хто небайдужий до минулого та сучасного рідного краю.



Кл.слова:
історія -- козацтво

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Науки про Землю   
4.

Смішко, Р. М.
Геологія з основами геоморфології [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Р. М. Смішко. - Л. : Видавничий центр ЛНУ ім. І. Франка, 2004. - 101 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Подано загальниі відомості про геологію як науку про Землю та її зовнішні оболонки, зокрема земну кору. Подано головні відомості про породи, які беруть участь в будові кори. Охарактеризовані найважливіші процеси, які відбуваються на поверхні і в надрах Землі, проаналізовано їхню природу та значення для формування рельєфу поверхні. Для студентів геологічніх та географічних спеціальностей вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
земна кора -- геологічний процес

   Тип видання:   наукове видання   
5.


Історія українського мистецтва [Електронний ресурс] : у 5 т. / голов. ред. Г. Скрипник ; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського. - К. : [б. в.], 2007-2011

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Мистецтво первісної доби та стародавнього світу. - 2008. - 710 с.

Т. 2 : Мистецтво середніх віків. - 2010. - 1296 с.

Т. 3 : Мистецтво другої половини XVI - XVIII ст.. - 2011. - 1088 с.

Т. 5 : Мистецтво XX ст.. - 2007. - 1048 с.


У першому томі автори поставили за мету реконструювати цілісний образ найдавніших етапів мистецького життя на українських землях, переважно на прикладі тих артефактів, що постали на них та збереглися до наших днів. У ній представлено мистецтво пізньопалеолітичного населення України, енеолітичної людності (зокрема, подано неперевершеної майстерності зразки кераміки носіїв трипільської культури; репрезентовано пам’ятки образотворчості народів бронзової доби, кімерійців, скіфів, сарматів (особливо вишукані ювелірні (золоті й срібні) вироби – чаші, пекторалі, амфори, золоті оздоби парадного вбрання, рельєфні зображення сюжетів і сцен зі скіфського життя, кам’яні скульптури тощо). Розлогі розділи тому присвячені образотворчому мистецтву та художнім ремеслам населення античних держав Північного Причорномор’я, культурна традиція яких мала безпосередній вплив на мистецькі процеси на цих територіях у наступні епохи. Чи не вперше розглянуто в контексті історії мистецтва пам’ятки кельтського населення та латенізованих культур. Значно повніше висвітлено культурну спадщину праслов’янського й готського населення українських земель тощо.

Другий том “Історії українського мистецтва” присвячено історії художніх процесів на українських теренах у добу середньовіччя (кінець ІV/VI – XV/середина XVI). Важливим наміром авторів та упорядників стало висвітлення родоводу та стильових особливостей вітчизняного мистецтва, його видової специфіки. У дослідженнях архітектури, монументальної скульптури, мозаїк, фресок, іконопису, оздоблення рукописної книги, художніх ремесел окреслено риси, які й нині маркують процес творення українського світу.

У третьому томі “Історії українського мистецтва” висвітлюються розвиток, жанрове й стильове розмаїття української архітектури, образотворчого та декоративного мистецтва козацько-гетьманської доби, що охоплює фактично три століття – XVI, XVII, XVIIІ, національні варіанти європейських стилів ренесансу й бароко, які стали набутком більшості визначних пам’яток, розглянутих у цьому виданні.

Глибоким філософським осмисленням та форматним осягненням вирізняються розділи праці, присвячені мистецькій спадщині ХІХ ст. – періоду, коли українська національна культура виявила неабияку життєстійкість, витворивши за вкрай складних соціополітичних умов довершені мистецькі твори, «зуміла розвинути більшість сучасних видів мистецтв, а в багатьох із них створити класичні цінності і дати імена світової міри». Автори розділів слушно зауважують, що мистецька спадщина цієї епохи формувалася й визрівала в чужинському культурному середовищі та під тиском нових суспільно-політичних реалій, що спричиняли розмежування між культурою народною та панівних верств, динамічну зміну стильових напрямів – перехід від бароко до романтизму та реалізму. Дослідники чи не вперше в мистецтвознавстві пострадянського періоду залучають до аналізу українського образотворення нові імена художників та архітекторів, нові реалії та здобутки малярської і будівельної спадщини, розглядаючи в контексті українського мистецького процесу як пам’ятки, що виникли в Україні і на питомо українському ґрунті, так і ті мистецькі явища, що хоча й творилися поза Україною, проте тематикою і змістом стосувалися української культурної традиції та історії.

5-й том, присвячений мистецтву ХХ століття, є, власне, першою спробою накреслити і дати об’єктивну оцінку основним процесам, що відбувалися впродовж усього минулого століття в художньому житті на теренах нашої країни, намаганням відтворити цілісну картину мистецького життя, що розвивалося в контексті загальноєвропейського художнього процесу, єдиному річищі світового художнього розвитку.



Кл.слова:
образотворче мистецтво -- монументальна скульптура -- декоративно-вжиткове мистецтво

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.

Данилюк, Михайло.
Повстанський записник [Електронний ресурс] / Михайло Данилюк. - Йью-Йорк ; Джерсі-Сіті : Свобода, 1968. - 288 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Південна Волинь з її Крем'янеччиною та Дубенщиною, що стала темою цього «Записника» - це лише один із численних прикладів, як виростала доба. Обмеження опису подій лише одним закутком нашої землі дає рельєфнішу картину того, що саме мається на увазі. Вслід за цим обмеженням території приходить також і обмеження опису періоду боротьби, який в основному стосується початків повстанського руху в 1942-1943 роках, бо в той час судила мені доля бути живим свідком фактів і подій.



Кл.слова:
УПА -- визвольний рух

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Науки про Землю   
7.

Резанов, Игорь Александрович.
Великие катастрофы в истории земли [Електронний ресурс] / И. А. Резанов. - 2-е изд.. - М. : Наука, 1984. - 176 с.. - (Серия «Человек и окружающая среда»)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Эта книга — об известных современной науке и предполагаемых крупных катастрофах, в результате которых менялись очертания морей и континентов, рельеф и климат нашей планеты. Грозные события, происходившие в разные периоды истории Земли, возможно, оказали определенное влияние на ее геологическое развитие. Характеризуя причины возникновения катастроф, автор обращается к вопросам современной геологии, геофизики, метеорологии, биологии, истории. Настоящее издание переработано и дополнено новыми материалами.



Кл.слова:
рельєф -- клімат

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.
 


Кусто, Жак-Ив.
В поисках Атлантиды [Електронний ресурс] : пер. с фр. / Ж.-И. Кусто, И. Паккале, В. И. Щербаков. - М. : Мысль, 1986. - 320 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Повести французских авторов Ж.-И.Кусто и И.Паккале "В поисках Атлантиды" и писателя Владимира Щербакова "Золотой чертог Посейдона" дополняют друг друга. Ж.-И.Кусто, известный французский океанолог, выдвигает "средиземноморскую" гипотезу, связывающую гибель Атлантиды с вулканической катастрофой, происшедшей в глубокой древности на Средиземном море. Повествование основывается на материале реальных подводных исследований. В.И.Щербаков рассматривает "атлантическую" гипотезу, которая предполагает существование материка в Атлантическом океане. Его рассказ строится на анализе легенд, исторических и современных научных материалов.



Кл.слова:
всесвітня історія -- археологія -- сейсмічна активність -- рельєф

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Біологічні науки   
9.
 


Чернявський, Микола В..
Природний заповідник «Горгани» [Електронний ресурс] / М. В. Чернявський, М. Б. Шпільчак ; Природний заповідник «Горгани». - Івано-Франківськ : Фоліант, 2011. - 38 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі описані унікальні природні комплекси Ґорґан, відомі своєю мальовничістю, сильно розчленованим рельєфом, конусоподібними вершинами, цікавим і багатим ослинним покривом та тваринним світом і які охороняються тепер у природному заповіднику “Горгани”. Для лісівників, екологів, працівників лісового господарства й охорони природи, студентів.



Кл.слова:
заповідник -- природа -- тварини

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Науки про Землю   
10.

Бакарасов, Валерий Анатольевич.
Экология ландшафтов [Електронний ресурс] : пособие для студентов географических факультетов / В. А. Бакарасов. - Минск : БГУ, 2010. - 100 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Экология ландшафтов – это активно развивающаяся интегральная отрасль науки, образовавшаяся на стыке географии и экологии. В своих исследованиях она активно использует геосистемный и экосистемный подходы, а также характеризуется широким охватом явлений и процессов, свойственных как самой природе, так и обусловленных взаимодействием с нею человеческого общества. При этом экология ландшафтов стремиться показать экологические особенности функционирования, динамики и устойчивости ландшафтов. Для экологии ландшафтов характерно значительное внимание к влиянию на современные ландшафты внешних, особенно антропогенных факторов.



Кл.слова:
геологія -- екосистема -- рельєф

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Науки про Землю   
11.

Пазинич, В. Г.
Топ-5 геоморфологічних та палеогеографічних проблем України [Електронний ресурс] / В. Г. Пазинич ; Академія наук вищої освіти України, Відділення наук про Землю. - Київ : [б. в.], 2012. - 114 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні викладено низку результатів комплексних досліджень геоморфологічних та палеогеографічних умов антропогену України, передусім, постгляціальних часів, та сусідніх регіонів Центральної та Східної Європи, які покликані виправити деякі хибні теоретичні уявлення щодо питань формування рельєфу земної поверхні зазначених територій та їхніх природних умов. Значної уваги надано розрахункові енергетичних етапів льодовикових часів та післяльодовикових процесів, що дозволило із значно більшою вірогідністю пояснити низку проблем, пов'язаних із генезисом гляціального рельєфу. По-новому розглядається проблема визначення віку геологічних утворень долинно- терасового комплексу в басейні Середнього Дніпра, критично і доказово, з позицій відповідності фізичним законам оцінюються уявлення щодо еолової гіпотези походження лесу. Звернено увагу читачів на проблеми встановлення часів формування лесових товщ. З'ясовано проблематику наявності кісток ссавців у лесових товщах за відсутності слідів їхньої життєдіяльності, залишок рослинності та ґрунтового покриву. Доведено величезні можливості дистанційного дослідження не тільки сучасного рельєфу земної поверхні, але й природних явищ віддалених часів, що разом із традиційними видами дистанційних досліджень, свідченнями геолого-геоморфологічних методів дозволило реконструювати послідовність післяльодовикових подій у басейні Дніпра. Наведено, також, результати дослідження наслідків діяльності водно-льодовикових та селевих потоків у деяких гірських областях Європи, зокрема, тих, яким завдячує своїм походженням озеро Балатон. Для працівників наукових та виробничих установ біологічного, геологічного, географічного, археологічного спрямування, студентів, аспірантів, викладачів географічних та природничо-географічних факультетів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
антропоген -- постгляціальні часи -- післяльодовикові процеси -- орографія

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Науки про Землю   
12.

Ломакин, Игорь.
Террасы подводных гор и тектоника дна Мирового океана [Електронний ресурс] / И. Ломакин. - Саарбрюкен : Lambert Academic Publishing, 2014. - 104 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 8.16 Мб


Опыт многолетних подводных исследований показывает широкое распространие абразионных террас и поверхностей выравнивания на склонах подводных гор и поднятий всех районов Мирового океана. Их положение и особенности рельефа указывают на важную роль вертикальных блоковых движений в формировании земной коры и подтверждают разломно-блоковое строение литосферы Земли.



Кл.слова:
підводний рельєф -- тектоніка дна -- морфолітогенез -- океанологія

      
Категорія: Науки про Землю   
13.


Моніторинг стану навколишнього середовища засобами ГІС [Електронний ресурс] : навчально-методичні та практичні рекомендації / О. І. Бондар ; Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління, Міністерство екології та природних ресурсів України. - Київ : Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління, 2018. - 52 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.71 Мб


Методичний посібник призначений для використання державними службовцями – фахівцями природоохоронної сфери, працівниками Міністерства екології та природних ресурсів України, підприємств, установ та органзацій всіх форм власності та експертів в галузі екології, які забезпечують екологічний аудит та моніторинг за станом навколишнього природного середовища засобами геоінформаційних систем, сучасними технологіями зйомки місцевості та супутникової навігації. Розрахований на слухачів курсів підвищення кваліфікації, перепідготовки та здобувачів вищої освіти спеціальностей «Екологія», «Інформаційні технології», «Економіка» та «Туризм».



Кл.слова:
моделі рельєфу -- каталог координат -- вимірювальні прилади
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського