Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (143)Реферативна база даних (1177)Книжкові видання та компакт-диски (150)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ДОБРОБУТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

   Тип видання:   словник   
1.

Скрипник, Лариса Григорівна.
Власні імена людей [Електронний ресурс] : словник-довідник / Л. Г. Скрипник, Н. П. Дзятківська. - 3-тє вид.. - К. : Наукова Думка, 2005. - 334 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У Словнику-довіднику подаються офіційні імена, уживані в Україні,та їх варіанти, включено відомості про їх походження, правила правопису українських і російських прізвищ. Імена ілюструються уривками з поетичнихтворів, народних пісень тощо. Видання сувенірне. В ім’я здавна вкладався глибокий духовний зміст. Його вибір для новонародженої дитини був традиційною вірою в магічну силу слова й власного імені. Недарма ж великі українські князі носили такі славні імена, як Володимир (володар світу і людей), Ізяслав (той, хто славу здобуває), Святослав, Мстислав, Ярополк… Духовна міць, яка входила в них через надані ймення, робила князів непереможними. Адже в іменах завжди містилося добре віщування, побажання добробуту, захисту Богів, надія на кращу синовню чи доччину долю. І, мабуть, немає матері, яка б не назвала свою гарну доньку Любомирою (яку в миру люблять), Світланою (світлою, чистою) або Миланою (яка для всіх мила, якою милуються). Обираючи майбутнє ймення для дитини, батьки хотіли, щоб разом з ним вона отримала і захисника згори, божого охоронця. Так, вважалося, що Мирослави присвячені Богові Миру, Ярослави – Ярилу, а про Богуславів і Богданів дбатимуть Боги, які подарували родині бажану дитинку. Вважалося також, що той, хто назве немовля непривабливим іменем як-от Неждан, Нелюбима, Немира, збереже її від злого ока, яке, нібито, не зверне уваги на дитину, яку не ждали або не люблять. Але вже доведено, що подібні ймення тільки заважатимуть людині в житті, адже несуть в собі силу-силенну негативу. Дослідники вважають, що імена творилися за допомогою первісного арійського способу, який передбачає врахування всього комплексу релігійних та соціальних уявлень давнього суспільства. Навіть вважається, що імена були розподілені за кастовими прошарками, що зараз вже втратило своє значення. Крім того, імена могли втілювати як верхній, так і нижній Божественний світ. У давніх українців не було чітко вираженого протиборства між “темним” і “світлим”, кожне начало мало власне призначення, і від їх взаємодії творилося життя. Ще в давні часи, як засвідчують джерела, був звичаєвий набір двоосновних імен. Але й ці складові частини імен могли формуватися з більш простих елементів, які також слід враховувати, бо вони можуть іноді давати відмінне тлумачення. Існують імена, в яких виражено побажання здобути славу (Святослав, Ростислав), бути мужнім і відважним воїном (Ратимир, Ратибор, Ярополк), проявляти миролюбність (Миролюб, Любомир). Імена, які висловлюють гостинність (Гостирад, Милогост, Доброгост), можна пояснити і як очікування в родині бажаної дитини, яка прийшла на цей світ добрим гостем. Є імена, що втілюють любов батьків до Бога, який послав їм дитину і через відповідне ім’я дбатиме про неї (Богумил, Богуслав, Богурад), а також побажання на майбутнє позитивних рис характеру своїй дитині (Доброслав, Добромисл).



Кл.слова:
ономастика

   Тип видання:   наукове видання   
2.
 


Кастельс, М.
Інформаційне суспільство та держава добробуту. Фінська модель [Електронний ресурс] : пер. з англ. / М. Кастельс, П. Хіманен. - К. : Ваклер, 2006. - 230 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга про мережеве суспільство Фінляндії була створена завдяки щирій підтримці та співпраці з численними колегами. Особливо хотілося б відзначити таких талановитих учених, як Семпса Хакулінен (Sampsa Hakulinen) і Анна Уусітало (Anna Uusitalo), з якими ми розробили багато емпіричних файлів, що є засадовими для цієї праці. Ми дякуємо Пяйві Кейнянен (Paivi Keinanen) і Пеккі Тоссавайнен (Pekka Tossavainen) із Національного комітету статистики Фінляндії та Меттью Зуку (Matthew Zook) із Каліфорнійського університету в Берклі, які допомогли в побудові емпіричних засад нашого аналізу гнучкої організації роботи та просторового розподілу Інтернету у Фінляндії.



Кл.слова:
Фінляндія -- макроекономіка -- влада

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Біологічні науки   
3.

Мицьо, М.
Полиновий ліс [Електронний ресурс] / М. Мицьо. - [Б. м. : б. в.]. - 172 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Можливо, ми звикли до Чорнобиля... Як це не дивно. Ми звикли до наявності Зони відчуження, до болю відірваних від коріння людей, до небезпеки, що причаїлася під Саркофагом, до гіркого присмаку полину у наших душах. Звикли і змирилися. Поринули у поточні нагальні проблеми: добробут, недуги, політика... І все ж відчуваємо, що не до кінця усвідомили та оцінили подані природою уроки, не знайшли відповідей на поставлені нам запитання – куди йти далі, після катастрофи, і якими нам бути. Календарна дата катастрофи, що є близькою до Великодня – символу Воскресіння, нагадує, що Чорнобильська трагедія – знакова подія.



Кл.слова:
Чорнобиль -- екологія

   Тип видання:   аналітична доповідь   
Категорія: Соціологія   
4.


Образ благополучия детей в богатых странах [Електронний ресурс] : всесторонний анализ жизни и благополучия детей и подростков в экономически развитых странах. - М. : Юнисеф, 2007. - 55 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Подлинным критерием состояния дел в любой стране является то, насколько хорошо в этой стране заботятся о детях - состояние их здоровья и защищенности, их материальное благополучие, образование и социализация, - а также насколько их любят и ценят в семье и обществе, где они родились



Кл.слова:
підліток -- дитина -- добробут -- матеріальне забезпечення

   Тип видання:   наукове видання   
5.
 


Бурдо, Наталія Борисівна.
Трипільська культура. Спогади про золотий вік [Електронний ресурс] / Н. Б. Бурдо, М. Ю. Відейко. - Х. : Фоліо, 2007. - 415 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Кожна країна у світі має свої історичні легенди. Однією з легенд України, пов’язаною з давньою історією, стала для XX століття трипільська культура, можливо, як символ ЗОЛОТОГО ВІКУ — з його добробутом, мудрістю і справедливістю. Ця книжка — хвилююча розповідь про те, що відомо науковцям про славетні часи Трипілля, Те, що трипільська культура лежить на межі історичних епох, ставить її в центр напружених та нескінченних дискусій, а отже, привертає увагу не лише вузького кола вчених, але й широких верств громадськості, людей, які шукають відповідь на одвічні запитання: «Звідки ми?», «Де наші корені?», «Де початок нашої цивілізації?». Книжка написана на підставі досвіду наукових досліджень трипільської культури, який складає на двох її авторів близько 70 років. Спогадів багато: це й археологічні розкопки та розвідки на полях кількох областей України, від Дністра та Дніпра; це десятки місяців, проведені в полі, сотні пройдених кілометрів, десятки розкопаних об’єктів, сотні тисяч знайдених трипільських артефактів. Тож запрошуємо до знайомства із трипільською культурою, або у подорож на пошуки ЗОЛОТОГО ВІКУ.



Кл.слова:
трипілля -- археологічна культура

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.

Відейко, Михайло Юрійович.
Подорож до прадавньої країни [Електронний ресурс] / Михайло Відейко. - К. : Вища школа, 2011. - 167 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Спробуйте уявити собі багату, заможну країну, обмежену на заході Карпатами, а на сході — Дніпром. Край, мешканці якого живуть у достатку, ведуть жваву та вигідну торгівлю із Заходом і Сходом. ТІЇ мешканці широко відомі у навколишньому світі як хлібороби і вмілі майстри, могутні та відважні воїни, мудреці. Країна, мешканці котрої не потребують жодної візи, щоб перетнути всю Європу — аж до узбережжя Атлантичного океану. Країну, добробуту якої, можливо, заздрили її сусіди на півночі, сході та півдні. Ні, це не така собі казка із прийдешніх століть чи модерна комп’ютерна гра про державу Україна, котра успішно інтегрувалася, нарешті, у Європейську спілку. Ні, це зовсім не казка з майбутнього і не гра. Це наукова реконструкція, зроблена на підставі археологічних джерел—решток давно зниклих із поверхні землі поселень і поховань та знайдених у них посуду, інструментів, зброї при підтримці цілого арсеналу природничих наук — від геофізики до молекулярної біології. Це всього лише спомин про прадавню країну, котра існувала на цій землі ще якихось 5000 років тому. Це спогади про країну, мешканцям якої ми багато чим завдячуємо, історія якої стала інтегральною складовою історії України. І нині серед нас живе чимало людей, чиї предки багато тисячоліть тому створили це диво на землях між Карпатами і Дніпром — Трипільський Світ.



Кл.слова:
Україна -- історичні події

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.
 


Wahl, Asbjorn.
The rise and fall of the welfare state [Electronic resource] / Asbjorn Wahl. - London : Pluto Press, 2011. - 255 p
Переклад назви: Зліт і падіння держави загального добробуту

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


In an age of government imposed austerity, and after 30 years of neo-liberal restructuring, the future of the welfare state looks increasingly uncertain. Asbjørn Wahl offers an accessible analysis of the situation across Europe, identifies the most important challenges, and presents practical proposals for combating the assault on welfare. Wahl argues that the welfare state should be seen as the result of a class compromise forged in the 20th century, which means that it cannot easily be exported internationally. He considers the enormous shifts in power relations and the profound internal changes to the welfare state which have occurred during the neo-liberal era, pointing to the paradigm shift that the welfare state is going through. This is illustrated by the shift from welfare to workfare and increased top-down control. A fascinating study in its own right, that will appeal to students of economics and politics. The Rise and Fall of the Welfare State also points to an alternative way forward for the trade union movement based on concrete examples of struggles and alliance-building.



Кл.слова:
соціальна політика -- стратифікація

   Тип видання:   методичний посібник   
8.

Никифорук, Б. В.
Методологія і методика наукового дослідження [Електронний ресурс] / Б. В. Никифорук ; Відкритий Міжнародний Університет Розвитку Людини «Україна». Інститут Філології та масових комунікацій. Кафедра видавничої справи та редагування. - К. : [б .в.], 2010. - 128 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розвиток науки і техніки є визначальним чинником прогресу суспільства, підвищення добробуту його членів, їхнього духовного та інтелектуального зростання. Цим зумовлена необхідність пріоритетної державної підтримки розвитку науки як джерела економічного зростання і невід'ємної складової національної культури та освіти. Загальні цілі і завдання науки на конкретний період розвитку кожна держава визначає виходячи з їх соціально-економічного і політичного стану.



Кл.слова:
наукова робота -- сцієнтізм

   Тип видання:   методичний посібник   
9.


Теоретичні основи технології харчових виробництв [Електронний ресурс] / Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”. Інженерно-технологічний інститут. - К. : [б. в.], 2010. - 116 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Соціально-економічна програма кожного суспільства передбачає ріст добробуту й здоров'я населення. Одним з найважливіших напрямків рішення цієї проблеми є більше повне задоволення потреб населення у високоякісних і різноманітних продуктах харчування, покращення культури їхнього споживання за рахунок удосконалювання технології виробництва, поліпшення якості готової продукції, скорочення відходів і втрат. У виконанні цих завдань більша роль належить масовому харчуванню, усфері якого переробляється значна кількість продовольчих ресурсів до послугами якого користу ється більша частина населення республіки. Тому створення нової і удосконалювання існуючої технології виробництва продукції масового харчування та підвищення її якості мають важливу народногосподарську значимість. Зазначені питання зважуються на основі глибокого знання технологічних властивостей продуктів, що переробляють, і їхньої погодженості з умовами технології виробництва продукції. У цей час у галузі накопичений значний матеріал по технологічних властивостях продуктів, що переробляють, і технологічним закономірностям виробництва на їхній основі продукції масового харчування. Автори вважали за доцільне узагальнити цей матеріал у взаємозв'язку із загальнотеоретичними поданнями природничих наук, що сприяє його більше глибокому усвідомленню й дозволяє широко використати теоретичні подання природничих наук як наукова база для вдосконалювання технології виробництва продукції масового харчування.



Кл.слова:
продукти харчування -- харчове виробництво

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.

Jackson, Michael.
Life Within Limits [Electronic resource] : well-being in a World of Want / M. Jackson. - Durham : Duke University Press, 2011. - 248 p.
Переклад назви: Життя на межі можливого: добробут у світі нестатку

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


The sense that well-being remains elusive, transitory, and unevenly distributed is felt by the rich as well as the poor, and in all societies. To explore this condition of existential dissatisfaction, the anthropologist Michael Jackson traveled to Sierra Leone, described in a recent UN report as the “least livable” country in the world. There he revisited the village where he did his first ethnographic fieldwork in 1969-70 and lived in 1979. Jackson writes that Africans have always faced forces from without that imperil their lives and livelihoods. Though these forces have assumed different forms at different times—slave raiding, warfare, epidemic illness, colonial domination, state interference, economic exploitation, and corrupt government—they are subject to the same mix of magical and practical reactions that affluent Westerners deploy against terrorist threats, illegal immigration, market collapse, and economic recession. Both the problem of well-being and the question of what makes life worthwhile are grounded in the mystery of existential discontent—the question as to why human beings, regardless of their external circumstances, are haunted by a sense of insufficiency and loss. While philosophers have often asked the most searching questions regarding the human condition, Jackson suggests that ethnographic method offers one of the most edifying ways of actually exploring those questions.



Кл.слова:
бідність -- експлуатація -- корупція -- виживання

   Тип видання:   монографія   
11.

Герасименко, А. Г.
Ринкова влада: джерела, масштаби, наслідки [Електронний ресурс] : монографія / А. Г. Герасименко ; Київський національний торговельно-економічний університет. - Київ : [б. в.], 2014. - 600 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 18.96 Мб


У монографії досліджено сутність та роль ринкової влади в економічних системах минулого і сучасності; виявлено її основні джерела та проаналізовано вплив кожного з них на формування, посилення і експлуатацію ринкової влади суб’єктами господарювання. З урахуванням широкого спектра соціально-економічних наслідків реалізації ринкової влади методологічно обґрунтовано необхідність її кількісного оцінювання на основі показника втрат суспільного добробуту. Розроблено авторську методику відповідного оцінювання та визначено на цій основі суспільну ціну ринкової влади у межах вітчизняних галузевих ринків та для економіки України в цілому, а також пропозиції щодо удосконалення чинної конкурентної політики в Україні з метою мінімізації негативного впливу ринкової влади на суспільний добробут та економічне зростання. Розраховано на науковців, викладачів, фахівців Антимонопольного комітету України та інших органів державної влади, залучених до реалізації конкурентної політики в Україні і за кордоном.



Кл.слова:
ринкова концентрація -- еластичність попиту -- регуляторна політика -- соціальний капітал

   Тип видання:   монографія   
12.


Держава і революції [Електронний ресурс] : монографія / Ю. С. Кононенко, С. В. Джолос ; Черкаський національний університет ім. Богдана Хмельницького. - Черкаси : О. М. Третяков, 2022. - 316 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.02 Мб


Монографія присвячена проблематиці держави і революцій. Окреслено особливості ліберального, соціалістичного та консервативного бачення теоретико-правових аспектів і сутності революцій. Осмислено політико-правові уроки буржуазно-демократичних і соціалістичних революцій. Розкрито основні ідейно-теоретичні засади революцій минулих епох і сучасності. Виявлено особливості «кольорових» революцій сучасності та ті ризики, які вони несуть суспільству. З’ясовано особливості відносин держави та особи, у т.ч. і в контексті революційних подій. Встановлено, що політико-правова стабільність є запорукою добробуту суспільства та визначено основні засади її забезпечення. Висвітлено основні засади формування консолідованого, соціально-захищеного суспільства як провідної функції держави, що гарантує її існування, стабільний розвиток, національну безпеку.

Монографія призначена для студентів, аспірантів, викладачів, науковців та усіх, хто цікавиться проблематикою держави і революцій.



Кл.слова:
революції -- революційний контекст -- держава
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського