Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Автореферати дисертацій (2098)Реферативна база даних (12545)Книжкові видання та компакт-диски (1175)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ВИКОПН$<.>+<.>K=ОРГАНІЗМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 140
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Біологічні науки   
1.

Ґанонґ, В. Ф.
Фізіологія людини [Електронний ресурс] : підручник : пер. с англ. / В. Ф. Ґанонґ. - Л. : БаК, 2002. - 784 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі детально описано механізми функціонування, регулювання та інтегрування діяльності всіх систем органів, біохімічне підгрунтя і молекулярні основи життєдіяльності, діапазон реалізації функцій організму людини. Особливу увагу приділено результатам найновіших наукових досліджень, даним молекулярної біології та генетики. Своєрідністю книги є велика кількість клінічних прикладів та доповнень про можливі функціональні зміни організму здорової людини у різних станах і випадках розвитку патології. Книга є теоретичним і практичним виданням, яке допоможе у вивченні класичних фундаментальних основ фізіології, а також у повсякденній роботі лікаря. Для студентів, інтернів, аспірантів, викладачів медико-біологічних навчальних закладів, фізіологів, науковців та практичних лікарів.



Кл.слова:
патологія -- генетика

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Біологічні науки   
2.

Эшби, У. Р.
Конструкция мозга [Електронний ресурс] : происхождение адаптивного поведения / У. Р. Эшби. - М. : Изд-во Иностранной Литературы, 1962. - 397 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга одного из крупнейших английских учёных посвящена одной из основных проблем кибернетики - анализу механизмов деятельности нервной системы, обеспечивающих приспособительное поведение организма. Предназначена для широкого круга читателей - биологов, медиков, физиков, математиков, инженеров.



Кл.слова:
нервова система -- кібернетика -- організм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Біологічні науки   
3.

Шубин, Нил.
Внутренняя рыба. История человеческого тела с древнейших времен до наших дней [Електронний ресурс] / Нил Шубин. - М. : Астрель, 2010. - 304 с.. - (Элементы)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Почему мы выглядим так, как выглядим? Что общего между человеческими руками и, допустим, крылышками бабочки? И как связаны между собой волосы, молочные железы и сложное устройство нашего уха? Эти вопросы только кажутся праздными — на деле ответы на них позволят нам лучше понять строение человеческого организма, а значит, найти причину его слабостей и болезней. Нил Шубин, профессор анатомии, известный палеонтолог и один из первооткрывателей легендарного тиктаалика (промежуточного звена между рыбами и наземными животными), предлагает читателю совершить увлекательное путешествие к истокам эволюции и посмотреть, как на протяжении трех с половиной миллиардов лет формировалось и совершенствовалось наше тело.



Кл.слова:
анатомія -- людський організм -- еволюція

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
4.

Шичкін, В. П.
Основи імунології [Електронний ресурс] / В. П. Шичкін ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б. в.], 2010. - 21 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На початку свого розвитку імунологія з’явилась як наука про боротьбу організму з інфекційними хворобами. Великі відкриття “ранньої ери” імунології (початок ХХ століття) були пов’язані із такими тяжкими хворобами як віспа, сибірська виразка, сказ, дифтерія. Поряд із поступовим розумінням того, як саме відбувається імунний захист організму, було розроблено ефективні вакцини і сироватки, що дозволили боротися із цими захворюваннями.



Кл.слова:
мікробіологія -- інфекційні хвороби -- щеплення

   Тип видання:   методичний посібник   
5.

Шичкін, В. П.
Імунопатологія [Електронний ресурс] / В. П. Шичкін ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Факультет біомедичних технологій. Кафедра мікробіології та сучасних біотехнологій. - К. : [б. в.], 2010. - 53 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Імунодефіцитні захворювання поділяють на дві основні групи: природжені (первинні) та набуті (вторинні).Первинні імунодефіцити спричинені мутаціями генів, що кодують важливі для роботи імун- ної системи молекули рецепторів, коре цепторів, цитокінів, молекули МНС, ферментів метаболізму, компонентів системи комплементу тощо. Завдяки таким своєрідним «експериментам природи», як імунодефіцити, можна встановити роль певних молекул у функціонуванні імун ної системи та організму людини в цілому. Первинні імунодефіцити, як правило, виявляються у людей невдовзі після наро дження. Вторинні імунодефіцити розвиваються внаслідок дії на організм шкідливих чинників навколишнього середовища (недостатність харчування, вживання цитотоксичних хімічних речовин, опромінення, інфекційні агенти). Вторинні імунодефіцити розвиваються після реалізації ефекту ушкодження екзогенними чинниками імунної системи. Загальними проявами імунодефіцитів є підвищення чутливості до інфекцій різного походження та підвищення ризику виникнення лоякісних пухлин.



Кл.слова:
захворювання -- інфекція -- захист

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Шаталова, Г. С.
Выбор пути [Електронний ресурс] / Г. С. Шаталова. - Екатеринбург : Литур, 2002. - 240 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Каждому из нас дана жизнь. Какой она будет, долгой или короткой, обремененной болезнями или отмеченной печатью духовного и физического здоровья, во многом зависит от caмoгo человека. Единственная помощь, в которой он сегодня нуждается, это помощь в овладении законами природы, управляющими жизнедеятельностью eгo организма. В этой сравнительно небольшой по объему, но емкой по содержанию кнuгe, которая является переизданием моей работы «Формула здоровья и долголетия», каждое слово выверено моей профессиональной деятельностью в системе ecmeсmвeнного оздоровления. Организм человека сотворен как высший ресурс пpиpoды и благодаря пластическим свойствам своей центральной нервной системы он способен самовосстанавлuваться и самосовершенствоваться.



Кл.слова:
здоров'я -- організм

   Тип видання:   монографія   
7.


Чорнобиль, пристосувально-захисні системи, реабілітація. Адаптаційні, метаболічні, гомеостазіо- і імунологічні аспекти діагностики та бальнео- і фітореабілітації на курорті Трускавець осіб, підданих дії чинників аварії на ЧАЕС [Електронний ресурс] / за ред. П. Г. Костюка [та ін.]. - К. : Комп’ютерпрес, 2006. - 348 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Текст у форматі PDF 9.02 Мб


У монографії викладено авторську модифікацію концепції загальних адаптаційних реакцій організму і на її основі проаналізовано стан пристосувально-захисних систем осіб, підданих дії патогенних факторів чорнобильської катастрофи, які прибувають на реабілітацію на курорт Трускавець.



Кл.слова:
медицина -- радіація

   Тип видання:   методичний посібник   
8.

Чиа, М.
Ци ней-цзан [Електронний ресурс] : массаж внутренних органов : в 2 кн. : пер. с англ. / М. Чиа. - К. : София, 1997

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 1. - 288 с.

Кн. 2. - 288 с.




Кл.слова:
організм -- масаж

   Тип видання:   підручник   
9.
 


Черенько, М. П.
Загальна хірургія з анестезіологією, основами реаніматології та догляду за хворими [Електронний ресурс] / М. П. Черенько, Ж. М. Ваврик. - К. : Здоров'я, 1999. - 616 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований підручник складений відповідно до програми із загальної хірургії для медичних вузів України, затвердженої МОЗ України у 1993 р. За структурою, порядком викладу матеріалу та рубрикацією розділів підручник відрізняється від колишніх підручників. До його складу входять такі розділи, як догляд за хворими та десмургія. У рамках відведеного обсягу ми намагалися якомога повніше викласти головні проблеми сучасної загальної хірургії і, зокрема, такі, як кровотеча, інфекція, рани, шок, травма, опіки, регулювання обміну та функцій організму в умовах хірургічної агресії тощо. Сьогодні, у часи глибокої та вузької диференціації наук, одному чи двом автором майже неможливо на досить високому рівні висвітлити всі загальнохірургічні проблеми. З огляду на це такі розділи хірургії, які уже давно відокремилися як самостійні медичні дисципліни, зокрема травматологія, анестезіологія та реаніматологія, були написані відповідно відомими фахівцями з цих галузей, заслуженими діячами науки професорами Є.Т. Скляренком та Л.П. Чепкієм. Підручник «Загальна хірургія з анестезіологією, основами реаніматології та догляду за хворими» розрахований на студентів III курсу (V—VI семестри), що вивчають загальну хірургію, насамперед, та інтернів-хірургів. Створення підручника — копітка та відповідальна праця, і він, звичайно, не позбавлений недоліків — як за змістом, так і за формою та мовою викладу. Тому ми сподіваємось, що зауваження колег, зокрема викладачів загальної хірургії та провідних фахівців із хірургії, будуть сприйняті з належною увагою та подякою, допоможуть у майбутньому поліпшити цей підручник.



Кл.слова:
медицина -- хірургія -- реаніматологія

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Біологічні науки   
10.

Чайченко, Геннадій Миколайович.
Фізіологія людини і тварин [Електронний ресурс] : підручник / Г. М. Чайченко, В. О. Цибенко, В. Д. Сокур. - К. : Вища школа, 2003. - 463 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник «Фізіологія людини і тварин» написано відповідно до навчальної програми з курсу «Фізіологія людини і тварин» для студентів біологічних факультетів університетів з використанням новітніх досягнень сучасної фізіології. Багато уваги приділено розкриттю клітинних механізмів фізіологічних функцій. Анатомічний матеріал подано в обсязі, необхідному для розуміння принципів функціонування органів та систем органів. Достатньо повно викладено порівняльно-фізіологічні дані, на підставі яких демонструється еволюція функцій організму. Детальний предметний покажчик полегшує пошук потрібного матеріалу



Кл.слова:
фізіологічна функція -- анатомія -- зоологія

   Тип видання:   навчальний посібник   
11.

Цейслєр, Ю. В.
Антибіотики [Електронний ресурс] : опорний конспект лекцій / Ю. В. Цейслєр. - К. : [б. в.], 2010. - 42 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Антибіотики (anti — проти, bios - життя) специфічні продукти життєдіяльності організмів (або їх модифікації), що відрізняються високою фізіологічною активністю по відношенню до певних груп мікроорганізмів (віруси, бактерії, гриби, водорості, протозоа) або до злоякісних пухлин, вибірково затримують їх ріст або повністю придушують розвиток.



Кл.слова:
медицина -- ліки

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Будівництво   
12.

Хільчевський, В. К.
Водопостачання і водовідведення: гідроекологічні аспекти [Електронний ресурс] : підручник / В. К. Хільчевський ; Київський національний університет ім. Тараса Шевченка. - Київ : ВПЦ "Київський університет", 1999. - 320 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 21.44 Мб


У підручнику показано роль компонентів хімічного складу води у процесах життєдіяльності людського організму, охарактеризовано проблеми водозабезпечення та водокористування у світі та в Україні, висвітлено основні технологічні аспекти систем водопостачання і очистки стічних вод, питання гідроекологічної експертизи проектів цих систем і поточного нагляду за їх функціонуванням, наведено методики розрахунку умов скидання стічних вод у водні об'єкти та оцінки забруднення природних вод.



Кл.слова:
водогін -- каналізація -- очистка природних вод -- санітарний нагляд -- стічні води

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
13.

Фекета, В. П.
Курс лекцій з фізіології людини [Електронний ресурс] / В. П. Фекета. - Ужгород : Ґражда, 2006. - 296 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник написано у відповідності із Програмою з фізіології для студентів 2-го курсу медичних вузів. Він охоплює більшість розділів основного курсу цього предмета та ряд аспектів клінічної фізіології. Методологічною основою посібника є теорія функціональних систем П. К. Анохіна. При розгляді матеріалу акцент зроблено на фізіології вегетативних систем організму та механізмів їх регуляції. Посібник розрахований на студентів-медиків, науковців, практичних лікарів.



Кл.слова:
фізіологія -- анатомія -- ендокринна система

   Тип видання:   наукове видання   
14.

Фільченков, О. О.
Апоптоз і рак [Електронний ресурс] : від теорії до практики / О. О. Фільченков, Р. С. Стройка ; Інститут експериментальної патології, онкології і радіології ім. Р.Є. Кравецького, Інститут біології клітини. - Тернопіль : Укрмедкнига, 2006. - 524 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У практичному посібнику «Апоптоз і рак: від теорії до практики» розглядаються останні досягнення у вивченні клітинних та молекулярних механізмів апоптозу. Крім того, описані наявні методи виявлення та дослідження апоптотичних клітин in vitro та in vivo, значення апоптозу в розвитку злоякісних новоутворень та використання модуляторів апоптозу для лікування онкологічних хворих. Смерть живих організмів є предметом зацікавлення не лише природодослідників, але й філософів. Постійно виникає питання, чому смерть є неминучою і в багатьох випадках наперед запрограмованою. В останні три десятиліття наші уявлення про смерть клітин тканин та органів піддалися серйозному переосмисленню. Цьому сприяли відкриття, зроблені незалежно двома групами вчених, які використовували різні об'єкти та підходи у своїх дослідженнях. Очевидно, тут доречно згадати слова відомого фізика Макса Планка про те, що головною рисою кожної нової наукової ідеї є певне поєднання двох різних за суттю явищ. На початку 70-х років минулого століття австралійський вчений Джон Керр вперше описав особливості ультраструктурних змін, що відбуваються в клітинах ссавців під час їх фізіологічної загибелі, що не викликана дією якогось патогенетичного чинника. Пізніше він та його колеги (А. Віллі та А. Кюрі) з Едінбургу в Шотландії систематизували дані, що стосуються цього явища, та запропонували термін «апоптоз» для його позначення. Приблизно у той самий час інші вчені з Великої Британії - Сідней Пренер та його співробітник Джон Салстон, а також американець Роберт Горвіц, займаючись вивченням мікроскопічного грунтового хробачка Caenorhabditis elegans, ідентифікували гени, що контролюють загибель клітин під час розвитку цього примітивного організму. Значний інтерес до апоптозу на початку 90-х років минулого століття привів до виявлення у ссавців генів, подібних до «генів смерті» у нематоди (С. elegans). Після цих праць тема апоптозу стала не лише популярною, але й надзвичайно плідною. У комп'ютерній інформаційній системі PubMed станом на грудень 2004 року знаходилося біля 92000 наукових статей, в яких вживається термін «апоптоз» - слово, яке ще не так давно було малознайомим широкому колу природодослідників. Виявлення явища апоптозу стало справді революційним у біології і його можна порівняти з такими важливими відкриттями, як, наприклад, існування клітинного циклу. Тому першовідкривачі апоптозу стали розглядатися як імовірні претенденти на отримання Нобелівської премії з фізіології та медицини. Перед комітетом, який присуджує такі премії, стояло складне завдання. У результаті ретельного розгляду цього питання 10 грудня 2002 року в річницю смерті Альфреда Нобеля на церемонії вручення премії його імені перед королем Швеції стояли С. Бренер, Сер Дж. Салтсон і Р. Горвіц. Зараз це вже історія, хоч дискусії з приводу правомірності саме такого вибору Нобелівського комітету не припиняються. У книзі «Апоптоз і рак: від теорії до практики» узагальнені найновіші відомості про закономірності та механізми загибелі клітин евкаріютичних організмів. Порівнюються різні форми такої загибелі - апоптоз, який ще називають запрограмованою або фізіологічною смертю клітини, автофагія і некроз - патологічна смерть клітин. Практичний посібник «Апоптоз і рак: від теорії до практики» розрахована на фахівців у різних галузях біології та медицини. Вона буде корисною не лише для лікарів-онкологів, але й для широкого кола читачів, які цікавляться новинками в галузі природничих наук.



Кл.слова:
хвороба -- клітина -- онкологія -- цитологія

   Тип видання:   навчальний посібник   
15.

Філіппов, Михайло Михайлович.
Психофізіологія людини [Електронний ресурс] : навчальний посібник / М. М. Філіппов ; Міжрегіональна академія управління персоналом. - К. : [б. в.], 2003. - 136 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В пособии анализируются вопросы психофизиологии функциональных состояний человека. Даётся характеристика наиболее распространенных эндогенных и экзогенных влияний на функциональное состояние, раскрываются общие представления о его изменении в процессе физического и умственного напряжения, гипокинезии и различные виды адаптации.



Кл.слова:
емоційний стан -- адаптація організму

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Біологічні науки   
16.


Фізіологія людини [Електронний ресурс] : підручник / М. Р. Гжегоцький [та ін.]. - К. : Книга плюс, 2005. - 494 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На основі сучасних поглядів та наукових даних, отриманих протягом останніх років, у підручнику викладено фізіологію людини у структурно-функціональному взаємозв'язку клітин, тканин, органів і систем організму як єдиного цілого. У книзі висвітлено актуальні аспекти загальної та порівняльної фізіології, анатомічні обґрунтування будови, фізіологічні основи життєдіяльності у різних умовах зовнішнього середовища; специфічні та неспецифічні механізми адаптації; проблеми гомеостазу, надійності і компенсації функцій; основи дії лікарських речовин на окремі структури та функціональні системи організму, механізми функціонування, регулювання й інтегрування діяльності всіх систем органів та реалізації функцій організму людини На основі програми та нового навчального плану узагальнено багаторічний досвід викладання фізіології людини на кафедрах нормальної фізіології у Львівському національному медичному університеті ім. Данила Галицького та Запорізькому державному медичному університеті. Книга є теоретичним виданням, яке допоможе у вивченні класичних фундаментальних основ фізіології, а також у повсякденній роботі провізора Для студентів вищих фармацевтичних закладів освіти та фармацевтичних факультетів вищих медичних закладів освіти III—IV рівнів акредитації



Кл.слова:
анатомія -- організм людини

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Біологічні науки   
17.

Уэст, П.
По волнам биоритмов [Електронний ресурс] / П. Уэст. - М. : КРОН-Пресс, 2000. - 113 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Биоритмы – это то, чему подчиняется вся природа и человек как часть её. Построив свою биограмму по рекомендациям автора, вы сможете лучше использовать возможности, отпущенные вам природой, узнаете, когда не стоит пускаться в рискованные предприятия, а когда у вас, наоборот, все получится. Книга адресована самому широкому кругу читателей.



Кл.слова:
організм -- здоров'я

   Тип видання:   підручник   
18.

Уокер, Н. В.
Сырые овощные соки [Електронний ресурс] / Н. В. Уокер. - Ростов-на-Дону : Изд-во Ростовского университета, 1991. - 80 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге предлагаются рецепты сырых овощных и фруктовых соков. Автор подчеркивает значение энзимов, способствующих очищению и ощелачиванию нашего организма, как важной составной части нашего питания.



Кл.слова:
очищення організму -- їжа

   Тип видання:   підручник   
19.

Турчин, В. Ф.
Феномен науки [Електронний ресурс] : кибернетический подход к эволюции / В. Ф. Турчин. - М. : ЭТС, 2000. - 368 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В этой книге В.Ф.Турчин излагает свою концепцию метасистемного перехода и с ее позиций прослеживает эволюцию мира от простейших одноклеточных организмов до возникновения мышления, развития науки и культуры. По вкладу в науку и философию монография стоит в одном ряду с такими известными трудами как “Кибернетика” Н.Винера и “Феномен человека” П.Тейяра де Шардена. Книга написана ярким образным языком, доступна читателю с любым уровнем подготовки. Представляет особый интерес для интересующихся фундаментальными вопросами естествознания.



Кл.слова:
еволюція світу -- одноклітинний організм -- метасистемний перехід

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
20.

Тугай, Т. І.
Біологія і систематика окремих груп мікроорганізмів [Електронний ресурс] / Т. І. Тугай ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Факультет біомедичних технологій. Кафедра мікробіології та сучасних біотехнологій. - К. : [б. в.], 2010. - 32 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


История появления и развития микробиологии. Открытие А. ван Левенгуком мира микробов (XVII в). Доктрина абиогенеза самозарождения) и ее опровержение: опыты Ф. Рэди (XVII в), Л. Спалланцани (XVIII в), Ф. Аппера (XIX в); исследования Л. Пастера (XIXв). Аэробность и анаэробность. Сравнение энергетической эффективности аэробного дыхания и брожения. Микроорганизмы как возбудители болезней. Антисептические методы Дж. Листера в хирургии (1864 г.). Доказательство бактериальной этиологии сибирской язвы (1876 г.). Постулаты Р. Коха. Учения о плеоморфизме и мономорфизме микроорганизмов. Смешанные популяции (культуры) микробов. Выделение и культивирование микроорганизмов как методическая основа микробиологии. Чистые культуры. Получение О. Брефельдом чистых культур грибов. Другие методы получения чистых культур микроорганизмов. Разработка питательных сред Р. Кохом и его последователями. Микроорганизмы как геохимические агенты. Исследования С. Виноградскогоо и М. Бейеринка. Метод накопительных культур. Открытие автотрофных бактерий. Фиксация бактериями атмосферного азота. Разработка в институте Л.Пастера бактериальных фильтров. Открытие Д. Ивановским субмикроскопического инфекционного агента, проходящего через бактериальные фильтры (1892 г.). Новый класс инфекционных микроорганизмов - вирусы.



Кл.слова:
анаеробність -- організм -- біологія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського