Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (7)Реферативна база даних (312)Книжкові видання та компакт-диски (149)Журнали та продовжувані видання (142)
Пошуковий запит: (<.>U=Р41,2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

   Тип видання:   довідник   
1.

Скепьян, Н. А.
Аллергические болезни: дифференциальный диагноз, лечение [Електронний ресурс] / Н. А. Скепьян. - Мн. : Беларусь, 2000. - 286 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В справочном пособии «Аллергические болезни: дифференциальный диагноз, лечение» рассматриваются вопросы этиологии, патогенеза, дифференциальной диагностики аллергических болезней и заболеваний, полученных в связи с профессиональными вредностями на производстве. Рассказывается о противоаллергической, противовоспалительной и антипролиферативной терапии, анализируются новые методы лечения. В книге излагаются также вопросы организации квалифицированной аллергологической помощи. Книга «Аллергические болезни: дифференциальный диагноз, лечение» предназначена для аллергологов, а также врачей смежных специальностей (терапевтов, пульмонологов, гастроэнтерологов, профпатологов).



Кл.слова:
алергологія

   Тип видання:   методичний посібник   
2.

Анохина, Н. В.
Общая и клиническая иммунология [Електронний ресурс] : шпаргалка / Н. В. Анохина. - М. : Эксмо, 2008. - 32 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Информативные ответы на все вопросы курса «Общая и клиническая иммунология» в соответствии с Государственным образовательным стандартом.



Кл.слова:
імунітет -- імуноглобулін

   Тип видання:   підручник   
3.

Дранник, Г. Н.
Клиническая иммунология и аллергология [Електронний ресурс] / Г. Н. Дранник. - О. : АстроПринт, 1999. - 604 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге описан механизм действия иммунотропных препаратов и глюкокортикоидов, приведены современные классификации и методы лечения иммунопатологических состояний. Также содержится большое количество оригинальных рисунков и схем.



Кл.слова:
імунітет -- імунопатологія -- імунодефіцит

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
4.

Бендюг, Г. Д.
Імуномодулятори та фітоімунологія [Електронний ресурс] / Г. Д. Бендюг ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”, Факультет біомедичних технологій, Кафедра мікробіології та сучасних біотехнологій. - К. : [б. в.], 2010. - 30 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Імунна система (ІС) людини і вищих тварин являється самостійною структурно- функціональною одиницею організму, що знаходиться в тісній взаємодії з іншими його системами. Головна функція імунної системи – це збереження сталості внутрішнього середовища організму шляхом постійного контролю за антигенним складом організму. Ця функція здійснюється шляхом розпізнавання і елімінації клітинами імунної системи чужорідних агентів антигенної природи, як тих, що проникли в організм екзогенно (мікроби), так і тих, що виникли в організмі ендогенно (клітини, що змінилися в організмі під дією вірусів, ксенбіотиків, ракові клітини). ІС складається з двох компонентів: вродженого і адаптивного (набутого, придбаного) імунітету, які знаходяться в тісній функціональній взаємодії. Вроджений імунітет філогенентично найбільш древній, і, мабуть, присутній в усіх багатоклітинних організмах, тоді як адаптивний імунітет є відносно молодим і наявний тільки у хребетних тварин. Вважається, що головна різниця між цими компонентами ІС заключається в специфічності: вроджений імунітет функціонує неспецифічно, набутий – специфічно. Ця різниця є умовною: як вроджений, так і адаптивний імунітет виконують єдине функціональне завдання, доповнюючи один одного, підключаючись на різних етапах чужерідної інвазії.



Кл.слова:
імунітет -- мікробіологія -- медицина

   Тип видання:   методичний посібник   
5.

Шичкін, В. П.
Імунопатологія [Електронний ресурс] / В. П. Шичкін ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Факультет біомедичних технологій. Кафедра мікробіології та сучасних біотехнологій. - К. : [б. в.], 2010. - 53 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Імунодефіцитні захворювання поділяють на дві основні групи: природжені (первинні) та набуті (вторинні).Первинні імунодефіцити спричинені мутаціями генів, що кодують важливі для роботи імун- ної системи молекули рецепторів, коре цепторів, цитокінів, молекули МНС, ферментів метаболізму, компонентів системи комплементу тощо. Завдяки таким своєрідним «експериментам природи», як імунодефіцити, можна встановити роль певних молекул у функціонуванні імун ної системи та організму людини в цілому. Первинні імунодефіцити, як правило, виявляються у людей невдовзі після наро дження. Вторинні імунодефіцити розвиваються внаслідок дії на організм шкідливих чинників навколишнього середовища (недостатність харчування, вживання цитотоксичних хімічних речовин, опромінення, інфекційні агенти). Вторинні імунодефіцити розвиваються після реалізації ефекту ушкодження екзогенними чинниками імунної системи. Загальними проявами імунодефіцитів є підвищення чутливості до інфекцій різного походження та підвищення ризику виникнення лоякісних пухлин.



Кл.слова:
захворювання -- інфекція -- захист

   Тип видання:   підручник   
6.

Ройт, А.
Основы иммунологии [Електронний ресурс] : пер. с англ. / А. Ройт. - М. : Мир, 1991. - 328 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Написанный английским автором популярный во всем мире учебник иммунологии. За короткий срок он многократно переиздавался в Англии и переведен на одиннадцать языков мира. Книгу отличает исключительно ясное, четкое изложение основ и современного состояния иммунологии, большое количество оригинальных иллюстраций. Предназначена для студентов-биологов и медиков, специалистов-иммунологов, молекулярных биологов, врачей и всех начинающих работать в области иммунологии.



Кл.слова:
імунітет -- здоров'я

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Біологічні науки   
7.
 


Драннік, Г. М.
Клінічна імунологія та алергологія [Електронний ресурс] / Г. М. Драннік. - Київ : Здоров'я, 2006. - 888 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Імунологія сьогодні — це дисципліна, що бурхливо розвивається. За останні роки накопичено величезну кількість фактів, які дозволяють по-новому розцінювати багато проблем у медицині і біології. Нагромадження нових знань часом відбувається так швидко, що навіть ученим-імунологам важко встежити за ними. Клінічна імунологія — це прикладна дисципліна, яка, використовуючи досягнення фундаментальної імунології, дозволяє домогтися кращого розуміння механізмів хвороб людини, поліпшити їх діагностику та лікування. На даний момент встановлено, що в патогенезі багатьох хвороб беруть участь імунні механізми. От чому базисних імунологічних знань потребує не тільки клінічний імунолог, й фактично всі лікарі, які займаються лікувальною практикою. Сьогодні ні в кого немає сумнівів стосовно того, що імунологія відіграє і буде відігравати важливу роль у вирішенні багатьох завдань охорони здоров'я. Підручник «Клінічна імунологія та алергологія» призначений для студентів вищих медичних навчальних закладів III—IV рівнів акредитації, лікарів-інтернів, алергологів, клінічних імунологів, лікарів інших спеціальностей. Автори із вдячністю приймуть всі зауваження і рекомендації щодо поліпшення змісту книги.



Кл.слова:
імунологія -- алергологія -- медицина
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського