Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Тематичний інтернет-навігатор (4)Автореферати дисертацій (512)Реферативна база даних (3356)Книжкові видання та компакт-диски (655)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>K=СВІТЛО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 48
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   словник   
1.

Скрипник, Лариса Григорівна.
Власні імена людей [Електронний ресурс] : словник-довідник / Л. Г. Скрипник, Н. П. Дзятківська. - 3-тє вид.. - К. : Наукова Думка, 2005. - 334 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У Словнику-довіднику подаються офіційні імена, уживані в Україні,та їх варіанти, включено відомості про їх походження, правила правопису українських і російських прізвищ. Імена ілюструються уривками з поетичнихтворів, народних пісень тощо. Видання сувенірне. В ім’я здавна вкладався глибокий духовний зміст. Його вибір для новонародженої дитини був традиційною вірою в магічну силу слова й власного імені. Недарма ж великі українські князі носили такі славні імена, як Володимир (володар світу і людей), Ізяслав (той, хто славу здобуває), Святослав, Мстислав, Ярополк… Духовна міць, яка входила в них через надані ймення, робила князів непереможними. Адже в іменах завжди містилося добре віщування, побажання добробуту, захисту Богів, надія на кращу синовню чи доччину долю. І, мабуть, немає матері, яка б не назвала свою гарну доньку Любомирою (яку в миру люблять), Світланою (світлою, чистою) або Миланою (яка для всіх мила, якою милуються). Обираючи майбутнє ймення для дитини, батьки хотіли, щоб разом з ним вона отримала і захисника згори, божого охоронця. Так, вважалося, що Мирослави присвячені Богові Миру, Ярослави – Ярилу, а про Богуславів і Богданів дбатимуть Боги, які подарували родині бажану дитинку. Вважалося також, що той, хто назве немовля непривабливим іменем як-от Неждан, Нелюбима, Немира, збереже її від злого ока, яке, нібито, не зверне уваги на дитину, яку не ждали або не люблять. Але вже доведено, що подібні ймення тільки заважатимуть людині в житті, адже несуть в собі силу-силенну негативу. Дослідники вважають, що імена творилися за допомогою первісного арійського способу, який передбачає врахування всього комплексу релігійних та соціальних уявлень давнього суспільства. Навіть вважається, що імена були розподілені за кастовими прошарками, що зараз вже втратило своє значення. Крім того, імена могли втілювати як верхній, так і нижній Божественний світ. У давніх українців не було чітко вираженого протиборства між “темним” і “світлим”, кожне начало мало власне призначення, і від їх взаємодії творилося життя. Ще в давні часи, як засвідчують джерела, був звичаєвий набір двоосновних імен. Але й ці складові частини імен могли формуватися з більш простих елементів, які також слід враховувати, бо вони можуть іноді давати відмінне тлумачення. Існують імена, в яких виражено побажання здобути славу (Святослав, Ростислав), бути мужнім і відважним воїном (Ратимир, Ратибор, Ярополк), проявляти миролюбність (Миролюб, Любомир). Імена, які висловлюють гостинність (Гостирад, Милогост, Доброгост), можна пояснити і як очікування в родині бажаної дитини, яка прийшла на цей світ добрим гостем. Є імена, що втілюють любов батьків до Бога, який послав їм дитину і через відповідне ім’я дбатиме про неї (Богумил, Богуслав, Богурад), а також побажання на майбутнє позитивних рис характеру своїй дитині (Доброслав, Добромисл).



Кл.слова:
ономастика

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Филонович, С. Р.
Самая большая скорость [Електронний ресурс] / С. Р. Филонович ; под ред. В. А. Фабриканта. - М. : Наука, 1983. - 176 с.. - (Библиотечка "Квант")

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Скорость света - одна из фундаментальных физических постоянных. Она входит в формулировки законов, относящихся ко многим областям физики. Ученые уже более трех столетий занимаются проблемой измерения скорости света. За это время проведены тысячи экспериментов, многие из которых стали классическими. Часто нивые измерения приводили не только к уточнению величины скорости света, но и к постановке и решению важнейших физических проблем. Об истории измерения скорости света, которую можно назвать "малой историей физики" и рассказывает эта книга.



Кл.слова:
світло -- оптика

   Тип видання:   підручник   
3.

Щепина, Н. С.
Основы светотехники [Електронний ресурс] : учебник для техникумов / Н. С. Щепина. - М. : Энергоатомиздат, 1985. - 344 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Рассматриваются системы величин и единицы оптического излучения. Описываются основные закономерности теплового излучения и люминесценции. Даны оптические и светотехнические характеристики материалов и излучений в материальных средах. Излагаются основы геометрическом оптики, теоретической фотометрии и общие законы преобразования оптического излучения. Приведены основные сведения о цвете и цветовые расчеты. Предназначен для учащихся техникумов по специальности «Электроосветительные приборы и установки».



Кл.слова:
світлове випромінювання -- оптика

   Тип видання:   монографія   
4.

Миннирт, М.
Свет и цвет в природе [Електронний ресурс] / М. Миннирт. - М. : Наука, 1969. - 360 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книrа известноrо rолландскоrо астронома профессора Миннарта не учебник и не популярное изложение давно известных истин. Это поэтический рассказ о больших и малых секретах природы, в которые может проникнуть внимательный наблюдатель, не имеющий каких-либо приборов и не обладающий специальными знаниями.



Кл.слова:
світло -- тінь

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Коллард, Ю.
Спогади юнацьких днів. 1897-1906. Українська студентська громада в Харкові і революційна українська партія [Електронний ресурс] / Ю. Коллард. - Торонто : Срібна сурма, 1972. - 224 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Понад два десятки років "Срібна Сурма" знайомить своїх читачів з діянням українського націоналістичного руху, зокрема з його найбільш активними виявами в підпільній політичній і революційній боротьбі. Спогади учасників тієї боротьби, зібрані матеріяли та тут і там опубліковані документи кидають яскраве світло на змагання двох уже поколінь українського народу за національно-державне визволення. Авже ж, де світло, там мусять бути й тіні, було б шкідливо мовчки повз них проходити і "Срібна Сурма" мусіла знайти відвагу, щоб говорити і про них.



Кл.слова:
український рух -- українська партія

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Крауфорд, Ф.
Волны [Електронний ресурс] / Ф. Крауфорд. - [Б. м. : б. в.]. - 529 с.. - (Беклеевский курс )

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга представляет собой третий том курса общей физики, созданного преподавателями Калифорнийского университета в Беркли. Она является курсом волновых явлений, в котором основной упор делается на общие идеи и принципы, а многочисленные примеры из различных областей современной физики (звук, свет, плазма и другие явления) рассматриваются как применение и пояснение этих принципов.



Кл.слова:
звук -- світло -- плазма

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Мицик, Ю. А.
Чигирин - гетьманська столиця [Електронний ресурс] / Ю. А. Мицик. - К. : Видавничий дім "Києво-Могилянська академія", 2007. - 392 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання є першим узагальнюючим дослідженням з історії гетьманської столиці - Чигирина, з яким пов'язані часи Національно-визвольної війни українського народу 1648—1658 рр., часи Руїни та гайдамацького руху. У ньому висвітлюється також історія Чигиринського полку та низки населених пунктів па його території (Суботів, Медведівка та ін.). Книжка, в якій охоплено події з давніх часів до XIX ст,. грунтується як на опублікованих, так і на архівних джерелах, проливає світло на незнані сторінки історичного минулого важливого регіону України козацької доби. Видання розраховане їй науковців, викладачів вищої та середньої школи, краєзнавців та всіх, хто цікавиться історією козацтва та рідного краю.



Кл.слова:
Національно-визвольна війна -- полк -- козацтво

   Тип видання:   методичний посібник   
8.


Правила дорожнього руху [Електронний ресурс]. - Офіц. вид.. - К. : Арій, 2008. - 64 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Для всіх учасників дорожнього руху. Загальні положення. Обов'язки і права водіїв механічних транспортних засобів. Рух транспортних засобів із спеціальними сигналами. Обов'язки і права пішоходів. Обов'язки і права пасажирів. Вимоги до водіїв мопедів і велосипедів. Вимоги до осіб, які керують гужовим транспортом, і погоничів тварин. Регулювання дорожнього руху. Попереджувальні сигнали. Початок руху та зміна його напрямку. Розташування транспортних засобів на дорозі. Швидкість руху. Дистанція, інтервал, зустрічний роз'їзд. Обгін. Зупинка і стоянка. Проїзд перехресть. Переваги маршрутних транспортних засобів. Проїзд пішохідних переходів і зупинок транспортних засобів. Користування зовнішніми світловими приладами. Рух через залізничні переїзди. Перевезення пасажирів. Перевезення вантажу. Буксирування та експлуатація транспортних составів. Навчальна їзда. Рух транспортних засобів у колонах. Рух у житловій та пішохідній зонах. Рух по автомагістралях і дорогах для автомобілів. Рух по гірських дорогах і на крутих спусках. Міжнародний рух. Номерні, розпізнавальні знаки, написи і позначення. Технічний стан транспортних засобів та їх обладнання. Окремі питання дорожнього руху, що потребують узгодження з державтоінспекцією. Дорожні знаки (додаток 1). Дорожня розмітка (додаток 2).



Кл.слова:
автомобіль -- дорога -- дорожній знак

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Старовойтов, М. М.
Голодомор на Луганщині 1932-1933 рр. [Електронний ресурс] / М. М. Старовойтов, В. В. Михайличенко. - К. : Стилос, 2008. - 288 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Мовою документів книга відтворює жахливі картини найтрагічнішої події в історії України – Голодомору 1932–1933 років. На сторінках вміщено матеріали викривного характеру, що впродовж десятиліть становили державну таємницю, відводили руку покарання від справжніх винуватців геноциду українського народу. Цей збірник – данина світлої пам’яті тисяч невинних жертв Голодомору



Кл.слова:
геноцид -- жертва -- голод

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Будівництво   
10.

Raine, J.
Garden lighting [Electronic resource] : design, inspiration, techniques / J. Raine. - London : Octopus Publishing, 2005. - 129 p.
Переклад назви: Садове освітлення: проектування, впливи, методи

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


A practical and inspirational guide to using lighting to maximize enjoyment of your garden; Lighting solutions for patios, eating areas, conservatories, roof gardens, pathways and terraces; Lighting techniques for different effects; How to choose lighting hardware, from solar power to fluorescent lights and projectors; Colour photographs of stunning schemes show how to achieve the effects you want; Practical advice on safety, wiring, power and planning considerations; Artworks showing the practicalities of lighting, including wiring pond lights.



Кл.слова:
сад -- світло -- дизайн -- ландшафт

   Тип видання:   підручник   
11.

Новак, В. П.
Цитологія, гістологія, ембріологія [Електронний ресурс] / В. П. Новак, А. П. Мельниченко. - Біла Церква : Білоцерківський державний аграрний університет, 2005. - 136 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник по гістології, цитології, ембріології для студентів ВНЗ зі спеціальності Ветеринарна медицина. У навчальному посібнику викладено закономірності організації живої матерії на світлоонтичному та електронно-мікроскопічному рівнях, основи загальних цитології, гістології, ембріології та спеціальної гістології, порядок виконання лабораторно-практичних робіт з цих розділів, даються мікрофого та опис гістологічних препаратів. Навчальний посібник допоможе самостійно діагностувати препарати, що важливо при підготовці як наукових, так і практичних працівників. Рекомендований як навчальний посібник для студентів вищих навчальних аграрних закладів III—IV рівнів акредитації з напрямів 1305 — ветеринарна медицина та 1302 — зооінженерія.



Кл.слова:
ветеринарія -- лікарський засіб

   Тип видання:   підручник   
12.

Сивухин, Д. В.
Общий курс физики [Електронний ресурс] : в 4 т. / Д. В. Сивухин. - М. : Наука, 1980

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 4 : Оптика. - 1980. - 752 с.


Четвертый том курса физики, широко известного у нас в стране и за рубежом. Книга написана на основе лекций, которые в течение ряда лет читались автором студентам Московского физико-технического института. Основное внимание уделено выяснению физического смысла и содержания основных законов и понятий оптики, установлению границ применимости этих законов, развитию у студентов навыков физического мышления и умения ставить и решать конкретные задачи.



Кл.слова:
оптика -- світло -- лазер -- тепло

   Тип видання:   методичний посібник   
13.

Collins, D.
Tinker Tubes - personal lighting systems [Electronic resource] / D. Collins. - El Cajon : Aardvark-Collins International, 1982. - 26 p.
Переклад назви: Труби Тінкера - персональні системи освітлення

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Tinker Tubes takes you through step-by-step the simple process of how to build your own modular diffusion lighting system custom tailored to your needs. Also included is Studio Sketchbook, an excellent tool for photographers that clearly diagrams many different lighting sets.



Кл.слова:
фото -- світло -- система освітлення

   Тип видання:   наукове видання   
14.

Тоффлер, Э.
Революционное богатство [Електронний ресурс] / Э. Тоффлер. - М. : АСТ, 2008. - 569 с.. - (Philosophy)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Элвин Тоффлер — известный американский философ, автор книг «Метаморфозы власти», «Шок будущего», «Третья волна». Новая книга Элвина и Хейди Тоффлер — о том, каким будет наш мир завтра. Кто обретет богатство, как это произойдет и что это значит для всех нас. Какие новые возможности откроет нам экономика будущего в столь различных областях, как здравоохранение, энергетика, мировые коммуникации, промышленность, сельское хозяйство.



Кл.слова:
майбутнє -- енергетика -- світлові комунікації

   Тип видання:   довідник   
15.

Ефимкина, В. Ф.
Светильники с газоразрядными лампами высокого давления [Електронний ресурс] / В. Ф. Ефимкина, Н. Н. Софронов. - М. : Энергоатомиздат, 1984. - 104 с.. - (Б-ка светотехника)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Приведены основные параметры и схемы включения газоразрядных ламп высокого давления (ГЛВД). номенклатура светильников с ГЛВД, используемых для освещения производственных и общественных зданий и улиц. описаны особенности их конструкции, монтажа и эксплуатации, даны основные характеристики светильников. Рассчитана на инженеров и техников в области проектирования и эксплуатации осветительных установок



Кл.слова:
світло -- світильник

   Тип видання:   підручник   
16.

Киоррииг, Г. М.
Осветительные установки [Електронний ресурс] / Г. М. Киоррииг. - Ленинград : Энергоиздат, 1981. - 288 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Предназначена служить руководством для работников проектных организаций и заводских энергобюро, ведущих работы по реконструкции и эксплуатация освещения, а также может быть полезна студентам электротехнических специальностей.



Кл.слова:
освітлення -- світлотехніка

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Фізика   
17.

Ньютон, И.
Лекции по оптике [Електронний ресурс] / И. Ньютон. - Ленинград : Изд-во АН СССР, 1946. - 295 с.. - (Классики науки)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Рекомендовать этот трактат читателям излишне. Надо ли хвалить труд, автором коего является великий Ньютон? Мы впервые представляем здесь публичные лекции, которые Ньютон стал читать в Кэмбридже, когда в 1669 г. Барроу передал ему профессуру Лукасовской кафедры. Они содержат открытия о свете и цветах, сделанные автором в 166 г. и доложенные в 1671 г. Королевскому Обществу и опубликованные в том же году в "Philosophical Transactions".



Кл.слова:
світло

   Тип видання:   художня література   
18.
 


Чубай, Грицько.
Плач Єремії [Електронний ресурс] / Грицько Чубай. - Л. : Кальварія, 1998. - 317 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В усіх літературах світу існують постаті, чий творчий доробок є безумовно непересічний і важливий, але особистість автора за значенням своїм — не тільки не менша, а часами й більша віха у мистецькому житті країни. Варто згадати хоч би Гертруду Стайн, що в пам’яті загалу, попри її цікаву творчість, лишилась передовсім особистістю, довкола якої в Парижі у 20-30-ті роки гуртувались митці «втраченого покоління», серед яких були Гемінґвей, Фітцджералд та інші. Таким центром мистецького життя був свого часу у Львові Грицько Чубай, який за недовгий свій вік спромігся не тільки створити цікавий літературний доробок і стати помітним в історії української поезії 20-го століття, але й лишити за собою виразний слід як людини й особистости, світло від якої, як від загаслої зірки, ще довго йтиме крізь час і простір до людського загалу. У цій книжці зібрана переважна більшість того, що написав Грицько Чубай. Не увійшли сюди поезії для дітей, які мали би бути видані окремою книжкою, та деякі переклади, що можуть становити інтерес тільки для істориків літератури й докладних біографів поета. Напевне є ще чимало сучасників Грицька Чубая, які могли би написати спогади про нього і про ту добу. За браком місця не вдалося розмістити в цьому виданні й того, що вже написане про поета його сучасниками. Хочеться сподіватися, що запропоноване видання надихне багатьох на нові спогади про поета. Це може стати окремою цікавою книгою, важливим документом епохи і пам’ятником поетові.



Кл.слова:
збірка -- поезія -- спогад

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.

Бажанов, С. А.
Как работает радиолампа. Классы усиления [Електронний ресурс] / С. А. Бажанов. - М. ; Ленинград : Госэнергоиздат, 1947. - 50 с.. - (Массовая радиобиблиотека ; вып. 1)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
світло -- лампа -- батарея

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Фізика   
20.

Суворов, С. Г.
О чем говорит луч света [Електронний ресурс] / С. Г. Суворов. - 3-е изд.. - М. : Государственное издательство технико-теоретической литературы, 1953. - 65 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Свет рождается в веществе. Именно поэтому свет может рассказать, из каких веществ состоят звёзды, какие металлы входят в состав сплавов, как построен атом и многое другое. Вот этим рассказам света о веществе и посвящена настоящая книжка. «О чём говорит луч света» — это, конечно, только образное название книжки. Тому, кто не знает свойств света, свет ничего не скажет. Для того чтобы понимать «язык» света, человек должен был упорно изучать, как возникает свет, как он распространяется, как ведёт себя в различных условиях, как связан с веществом.



Кл.слова:
світло -- фізика
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського