Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Автореферати дисертацій (121)Реферативна база даних (912)Книжкові видання та компакт-диски (163)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ТІНЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

   Тип видання:   монографія   
1.

Миннирт, М.
Свет и цвет в природе [Електронний ресурс] / М. Миннирт. - М. : Наука, 1969. - 360 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книrа известноrо rолландскоrо астронома профессора Миннарта не учебник и не популярное изложение давно известных истин. Это поэтический рассказ о больших и малых секретах природы, в которые может проникнуть внимательный наблюдатель, не имеющий каких-либо приборов и не обладающий специальными знаниями.



Кл.слова:
світло -- тінь

   Тип видання:   художня література   
2.
 


Жадан, Сергій Вікторович.
Гімн демократичної молоді [Електронний ресурс] / С. В. Жадан. - Х. : Фоліо, 2006. - 223 с.. - (Графіті)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Гімн демократичної молоді» — шість ліричних історій про розвиток середнього бізнесу в умовах формування відкритого суспільства. Сюжет книги поєднує в собі ліричну оповідь із фаховими пуб- ліцистичними розвідками, присвяченими легалізації тіньового сектору економіки. Все, що ви хотіли знати про дружбу і вірність менеджерів середньої ланки, але не знали в кого спитатись. Ідеальне читво для домогосподарок.



Кл.слова:
сучасна література -- українська література

   Тип видання:   навчальний посібник   
3.

Барсукова, Светлана Юрьевна.
Неформальная экономика [Електронний ресурс] : курс лекций / Светлана Юрьевна Барсукова. - М. : Высшая школа экономики, 2009. - 356 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Учебное пособие посвящено изучению неформальной экономики. Неформальная экономика - деятельность экономических агентов, не регулируемая законами и контрактами, не облагаемая налогами и не фиксируемая статистикой. Рассматриваются экономические практики как нарушающие законы, так и не подпадающие под их регулирование. Соответственно в курсе речь идет об экономиках теневой и криминальной, а также об экономиках домохозяйств и межсемейных обменов. Актуальность курса обусловлена масштабом и социально-экономическими последствиями неформального хозяйствования. Лекции последовательно знакомят с мировыми тенденциями в развитии неформальной экономики и ее российскими особенностями. Рассматриваются история проблематизации неформальной экономики, причины ее развития, структурно-институциональная основа, сравнительная специфика сегментов неформальной экономики. Затрагиваются такие злободневные темы, как коррупция, теневые отношения власти и бизнеса. Учебное пособие включает 15 лекций и программу курса, состоящую исключительно из доступных в Интернете материалов. Для всех направлений экономического, менеджерского и социологического образования.



Кл.слова:
тіньова економіка -- кримінальна економіка

   Тип видання:   науково-популярне видання   
4.
 


Микитась, Василь.
Вінценосні розпутниці [Електронний ресурс] : історічні оповіді про "бабське століття" / Василь Микитась. - К. : Український письменник, 1993. - 80 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історію Катерини II не можна читати при дамах», — сказав колись Олександр Герцен. Історія високопрестольної розпусти містить сторінки про «діяння» Катерини І, Анни Іоаннівни, Єлйзавети Петрівни та інших вінценосних, які перевершують усіляку уяву… Недаремно XVIII століття часто ж називають «бабським». Автор цієї книги доктор філологічних наук, професор В. Л. Микитась на основі маловідомих джерел висвітлює тіньове життя престолопосадниць, які через свою ненаситну хтивість розбазарювали державну казну, збагачуючи своїх численних фаворитів та коханців, доконували в імперській Росії трудовий народ, у тому числі — й український.



Кл.слова:
Російська імперія -- імператорська влада -- аморальність

   Тип видання:   художня література   
5.

Фалькенланд, Кристіна.
Моя тінь [Електронний ресурс] : роман : пер. зі швед. / К. Фалькенланд. - К. : Юніверс, 2004. - 128 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Кристіна Фалькенланд належить до найсильніших і найсамобутніших шведських письменників молодшої генерації. Романом «Моя тінь» вона проникає в найглибші пласти людської психіки, зворушливо змальовуючи світ складних почуттів.



Кл.слова:
шведська література -- психологічний роман

   Тип видання:   художня література   
6.
 


Чехов, Антон.
Вибрані твори [Електронний ресурс] / Антон Чехов. - Київ : Дніпро, 1981. - 410 с.. - (Вершини світового письменства ; т. 36)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Узагальнений образ чеховського героя — це своєрідне відобравження багатоваріантності людських доль, реалізації їх чи нереалізації під тиском так само узагальненої дійсності. У цьому — один із перших парадоксів «феномена Чехова», якщо дозволено вжити такий термін. Феномен цей зріс на грунті особливостей творчої долі письменника, ще більше — особливостей його стилю й поетики, нарешті — оригінальності філософської системи, в якій думка ніколи не виважувалась на терезах понять і категорій, а просто існувала в тексті, не будучи рупором Чехова-мислителя,— життя в прозі Чехова ніби самооцінюється і самоосмислюється. Мабуть, це найважче — сховати себе, автора, в тінь, дати можливість показати істину самим героям, не наполягаючи на ролі поводиря.



Кл.слова:
проза -- драматургія -- російська література

   Тип видання:   зб. статей   
7.


Кримінальна розвідка: методологія, законодавство, зарубіжний досвід [Електронний ресурс] : матеріали Міжнар. наук.-практ. конф., м. Одеса, 29 квітня 2016 р.. - Одеса : [б. в.], 2016. - 184 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.38 Мб


Сучасна криміногенна ситуація в Україні – це якісно новий феномен як за масштабами злочинних проявів, так і за ступенем їх руйнівного впливу на життєдіяльність суспільства, права і свободи громадян. За останні роки відбулася трансформація організованої злочинності в нашій країні, зросла кількість організованих злочинних формувань, які мають чітку ієрархічну структуру, використовують новітні технічні засоби забезпечення протиправної діяльності, протидії правоохоронним органам. Ефективна протидія злочинам, особливо її організованим формам, неможлива без розуміння тих процесів, які відбуваються у злочинному середовищі або навпаки створенні необхідних умов для документування фактів протиправної діяльності тощо. У зв’язку з цим органи правоохоронні органи України стикаються з необхідністю з’ясування умов формування та існування організованих злочинних формувань, обраних ними механізмів вчинення злочинів, рольової участі у цьому процесі кожного учасника злочинного угруповання, руху тіньових та певних легальних фінансових потоків, які є підґрунтям існування цих угруповань або, навпаки, предметом їх злочинних інтересів, функціонування інфраструктури організованої злочинності тощо. Аналіз світової практики протидії злочинності засвідчує, що у більшості розвинених країн сформована та функціонує система кримінальної розвідки – діяльності з отримання, добування, аналітичного оброблення інформації про тенденції злочинності, окремі злочини та осіб, які до них причетні, прогнозування варіантів розвитку подій та виявлення ризиків. Світовий досвід є доступним для вивчення, критичного осмислення та впровадження у вітчизняні реалії. Адже, нагально необхідним на сьогодні вважаємо саме наукове обговорення проблем методології, законодавчого забезпечення формування кримінальної розвідки в нашій державі.



Кл.слова:
негласні слідчі дії -- організована злочинність -- оперативно-розшукова діяльність

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.

Мойсеєнко, Віктор Миколайович.
Помилувати не можна стратити [Електронний ресурс] : науково-інформаційне видання / В. М. Мойсеєнко. - Київ : Вища школа, 2011. - 376 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.01 Мб


В. Мойсеєнко створив наукову працю, яка заповнює прогалину в українській юридичній літературі. Помилування злочинців – постійна функція Президента держави. Злочинці становлять маленький сегмент суспільства і юридично помилування стосується тільки їх. Проте злочин – кара – помилування – це ті чинники, які впливають на все суспільство, бо коли злочинність мала, тоді громадяни почувають себе в безпеці, коли поширюється, тоді зростають стурбованість, знервованість і почуття небезпеки. Моральна атмосфера гіршає, і зростає незадоволення життям. Праця В. Мойсеєнка сприяє розкріпаченню душ «совітських» громадян і робить їх більш відповідними демократичному суспільству тим, що підіймає завісу й оголює ту частину реального життя суспільства, яке в колоніальну добу було заховане за сімома великими печатками. У праці цікава статистика, яка наочно виявляє тіньовий бік моралі наших людей і допомагає поглянути на самого себе та на своїх ближніх збоку. Автор тривалий час працював Керівником Служби з питань помилування і має величезний досвід у цій сфері діяльності. Йому вдалося вкласти в логічну послідовну систему виклад історії помилування, нормативну базу і практику, що склалася була в умовах незалежної української держави.



Кл.слова:
пенітенціарна система -- інститут помилування -- клопотання -- виконання вироку
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського