Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (19)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (1094)Реферативна база даних (7165)Книжкові видання та компакт-диски (2284)Журнали та продовжувані видання (86)
Пошуковий запит: (<.>K=ДИСКУРС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 100
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Бодріяр, Ж.
Симулякри і симуляція [Електронний ресурс] / Ж. Бодріяр. - К. : Основи, 2004. - 230 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Симулякри і симуляція, прецесія і детериторіалізація, мертва культура і завчасне воскресіння після псевдосмерті, надмірна точність копії і неможливість навіть клонуванням домогтися відтворення Того Самого, четвертий вимір і четвертинне дійство, імплозія і негентропія, орбітальне і сателітизація, циркуляція і реверсія, метафізика і патафізика. Увесь цей дискурс необхідний французькому соціологові і філософу Жану Бодріяру, щоб попередити суспільство про наступ симулякрів третього порядку — симулякрів, заснованих на інформації, моделі, кібернетичній грі, суть яких полягає в тотальній операційності, гіперреальності, прагненні до тотального контролю. Теоретик "смерті модерну" і основоположник нової метафізичної теорії, Бодріяр наводить у своїй праці цілу низку оригінальних суджень і прочитань того, що діється сьогодні у світі, світі, який дедалі більше стає реальнішим за реальний: гіперреальним.



Кл.слова:
прецесія -- детериторіалізація -- метафізика -- патафізика

   Тип видання:   монографія   
2.

Мантатова , Л. В.
Стратегия развития: ценности новой цивилизации [Електронний ресурс] / Л.В. Мантатова. - Улан-Удэ : Изд-во ВСГТУ, 2004. - 242 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографии рассматривается аксиологическая стратегия общественного развития в информационную эпоху. Доказана эволюционная необходимость нового типа цивилизационного развития и раскрыта его специфика. Перспективы и основания современной цивилизационной трансформации подвергаются анализу в связи с разрешением концептуальных противоречий и трудностей, обозначившихся внутри философского дискурса устойчивого развития информационного общества. Книга предназначена для широкого круга специалистов в области гуманитарных наук, преподавателей, аспирантов и студентов высших учебных заведений.



Кл.слова:
стійкий розвиток -- діалог цивілізацій -- система цінностей -- інформаційне суспільство -- нова глобальна цивілізація

   Тип видання:   словник   
3.

Ставицька, Л.
Короткий словник жаргонної лексики української мови [Електронний ресурс] : містить понад 3200 слів і 650 стійких словосполучень / Л. Ставицька. - К. : Критика, 2003. - 336 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей словник є спробою лексикографічно зафіксувати швидкозмінний та плинний за своєю природою сленґовий шар української мови - той його складник, якого, на переконання користувачів російської фєні, не існує (як, утім, і самої мови), а на переконання користувачів правдиво народної, джерельної, солов'їно-калинової мови, і не повинно існувати. Тим часом доктор філологічних наук, завідувачка відділу соціолінґвістики Інституту української мови НАН України Леся Ставицька, взявши за джерельну базу тексти художньої літератури, засобів масової інформації, наукових видань, або й просто зразки розмовної мови, уклала словник, який містить сучасну жарґонну лексику різнотипного соціяльного походження, а також лексику розширеного вживання, що поповнила жарґонізовану розмовну мову. "У професійного філолога і пересічного мовця, - пише авторка в передмові, - почасти складається уявлення про суто російський характер жарґонного слововживання, неконкурентноспроможність української мови у розмовних, стилістично знижених сферах комунікації, нездатність продукувати сучасні іронічні стилі спілкування. Варто вчитатись у зібрані тут репліки, діялоги, тексти, щоби пересвідчитись в українськості того жарґоновживання, яке, на перший погляд, може здатися прероґативою російських розмовних моделей. Крім того, суржикове слово у суто комунікативному аспекті не завжди свідчить про брак мовної культури чи незнання українського лексичного відповідника: нерідко, особливо в інтеліґентських дискурсах, чужомовність підсилює іронічне, сміхове начало, закладене у цій лексиці". Від того, наскільки присутній у свідомості українських мовців національний сміховий вербальний простір, великою мірою залежить виживання та зміцнення комунікативної потужности української мови. Словник містить понад 3200 слів і 650 стійких словосполучень. Він розкриває значення кожного з них, подає його соціяльну та стилістичну характеристику, а часом також наводить короткий етимологічний коментар.



Кл.слова:
жаргон -- переклад -- правопис

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Федевич, К. К.
Галицькі українці в Польщі 1920-1939 [Електронний ресурс] : інтеграція галицьких українців до Польської держави у 1920-1930-і рр. / К. К. Федевич. - К. : Основа, 2009. - 280 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга висвітлює історію польсько українських відносин у Східній Галичині в 1920–1930 ті рр. Використані в книзі дані архівів, мемуарів і міжвоєнної преси аргументовано доказують, що період 1920–1939 рр. являє собою переважно історію успішної державної інтеграції галицьких українців до Польщі і мирного польсько-українського співжиття. Міжнаціональний конфлікт, за рідким винятком, практично був повністю відсутнім у звичайній повсякденності переважної більшості жителів Галичини. Український національний рух прагнув максимально використати всі можливості для свого розвитку в Польської державі. При виконанні певних умов це позитивно розглядалось державною адміністрацією Другої Речі Посполитої. Книга написана з позиції дослідника, не зв'язаного з українською чи польською історичною школою й особливостями національних дискурсів. Головний висновок книги є те, що українсько-польську історію Східної Галичини першої половини ХХ століття неможливо розглядати тільки як історію конфлікту.



Кл.слова:
національний конфлікт -- історичне минуле

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Степанова, А. С.
Физика стоиков [Електронний ресурс] : доминирующие принципы онтокосмологической концепции / А. С. Степанова. - СПб. : Изд-во С.-Петерб. ун-та, 2005. - 164 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга посвящена физическому учению Стои - одной из крупнейших философских школ эллинистически-римской эпохи. Предпринята попытка концептуальной реконструкции философии Стои. Представлены преимущественно те философские проблемы, которые не отражены достаточно полно в отечественной литературе, а в зарубежной науке вызывают серьезные споры. Концепция автора ориентирована на анализ идей, понятий и терминов, связанных с формированием новых представлений о движении, пространстве и времени. Исследование стоического дискурса, становление которого происходило в функциональных категориях, осуществляется в сопоставлении с воззрениями досократиков. Система понятий новаторского учения стоиков рассматривается в культурно-историческом контексте и в свете истории идей.



Кл.слова:
філософська проблема -- реконструкція філософії

   Тип видання:   навчальний посібник   
6.

Щирова, И. А.
Многомерность текста: понимание и интерпретация [Електронний ресурс] : учебное пособие / И. А. Щирова, Е. А. Гончарова. - СПб. : Книжный дом, 2007. - 472 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В пособии анализируются вопросы, представляющие интерес для исследователя текста: система конститутивных свойств текста, особенности его референциальной, коммуникативной и интенциональной семантики, дискурсивные параметры, идеологические, социальные и этические характеристики автора и читателя, «на рубеже сознания» которых происходит «событие текста», теоретические и методологические подходы к интерпретации текста, выработанные в ходе развития научной мысли наиболее известными литературно-критическими школами. Ключевые понятия теории текста уточняются в контексте «антропологического поворота» гуманитаристики. Предназначено студентам, магистрам, аспирантам, специалистам-филологам и преподавателям гуманитарных дисциплин.



Кл.слова:
текст -- семантика -- ідея -- сентенція

   Тип видання:   монографія   
7.

Вепрева, И. Т.
Языковая рефлексия в постсоветскую эпоху [Електронний ресурс] / И. Т. Вепрева. - М. : ОЛМА-ПРЕСС, 2005. - 384 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографии исследуются проблемы языковой рефлексии. В качестве основной единицы исследования метаязыкового дискурса предлагается рефлексив, который является маркером толерантного когнитивно-речевого взаимодействия. Для понимания природы гетерогенного корпуса метаязыковых высказываний разработана типология критериев коммуникативного и концептуального напряжения. Коммуникативные и концептуальные рефлексивы в современной речи выступают как чуткие индикаторы социальных и языковых процессов, происходящих в постсоветской России, позволяющие сделать лингвоментальный срез современной эпохи. Книга предназначена для широкого круга лингвистов, культурологов, социологов и всех, кто интересуется проблемами языка, общества, культуры.



Кл.слова:
мова -- вимова -- лінгвістика

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Габермас, Ю.
Філософський дискурс Модерну [Електронний ресурс] : пер. с нем. / Ю. Габермас. - К. : Четверта хвиля, 2001. - 424 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Один із кращих творів видатного філософа сучасності, написаний ним під впливом полеміки із французьким неоструктуралізмом, який пізніше увійшов до постмодернізму. Вихідна проблема твору, в цілому обумовлена неоструктуралістською критикою розуму, створює перспективу, з якої автор робить спробу поступово реконструювати філософський дискурс Модерну. У цьому дискурсі вже з кін. 18 ст. Модерн стає однією з головних філософських тем.



Кл.слова:
неоструктуралізм -- модерн -- постмодерн

   Тип видання:   зб. статей   
9.


Герменевтика и деконструкция [Електронний ресурс] / под ред.: В. Штегмайера, Х. Франка, Б. В. Маркова. - СПб. : [б. в.], 1999. - 256 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга представляет собой итог совместной исследовательской работы кафедры философской антропологии философского факультета Санкт-Петербургского государственного университета и института философии Грейфсвальдского университета Германии и ученых из университов Финляндии и Польши, который направлен на освоение техники деструкции, деконструкции и герменевтики с целью развития современного философского дискурса. В книге дается философский анализ герменевтики и деконструкции и предпринимается попытка осмыслить их взаимодополнительность. Впервые представлены переводы статей Х.-Г. Гадамера, в которых он полемизирует с Ж. Деррида. Предназначена для специалистов и широкого круга читателей.



Кл.слова:
мислення -- логіка

   Тип видання:   наукове видання   
10.
 


Голосовкер, Я. Э.
Избранное: Логика мифа [Електронний ресурс] / Я. Э. Голосовкер. - М. ; СПб. : Центр гуманитарных инициатив, 2010. - 499 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Яков Голосовкер (1890-1967) - известный филолог, философ и переводчик. Его отличает мощное тяготение к двум культурным эпохам: Элладе и немецкому романтизму. Именно в них он видел осязаемое воплощение единства разума и воображения. Поиск их нового синтеза предопределил направленность его философского творчества, круг развитых им идей. Мысли Голосовкера о культуре, о природе культуры вписываются в контекст философских исканий в Европе в XX веке. Его мысль о естественном происхождении культуры как способности непосредственно понимать и создавать смыслы, о том, что культура «эмбрионально создана самой природой» представляет интерес для современного исследователя. Философские и теоретические идеи известного русского мыслителя XX века Голосовкера приобретают особое звучание в современном научном дискурсе. В том вошли следующие работы: «Имагинативный Абсолют», «Достоевский и Кант», «Миф моей жизни» и др., а также статьи А. П. Каждана, Н. И. Конрада, С. О. Шмидта, Е. Б. Рашковского и М. А. Сиверцева о Голосовкере. Издание работ Якова Голосовкера - известного специалиста по античной литературе, мифологии, писателя, одного из образованнейших и глубоких мыслителей нашего времени - представляется своевременным и необходимым. Перед нами интересная и умная книга, которая будет с радостью воспринята всеми, кому дорога русская культура и культура вообще.



Кл.слова:
культура -- розвиток -- міфологія -- сучасна філософія

   Тип видання:   методичний посібник   
11.

Хёффе, О.
Справедливость [Електронний ресурс] : философское введение / О. Хёффе. - М. : Праксис, 2007. - 192 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга профессора Тюбингенского университета и одного из ведущих современных специалистов по политической философии, Отфрида Хеффе, посвящена одному из центральных понятий западной традиции политического, морально-практического и юридического мышления - понятию справедливости, его историческим изменениям и современным употреблениям в политическом и юридическом дискурсе и практике.



Кл.слова:
політика -- мислення

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Фуко, М.
Археология знания [Електронний ресурс] / М. Фуко. - М. : ИЦ «Гуманитарная Академия», 2004. - 416 с.. - (Ars Рura. Французская коллекция)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга выдающегося французского философа Мишеля Фуко (1926-1984) «Археология знания» занимает в его наследии особое место. Изданная в 1969 году, она выражает изменившееся мироощущение французского интеллектуала после «майской революции», а если говорить о личной истории Фуко — завершает «археологическую эпоху» его творчества и открывает новое направление исследований. В этой работе Фуко пытается ответить на следующие вопросы: какой тип феноменов может стать объектом дискурса истины; кто может занять позицию говорящего субъекта; каким образом возникают новые совокупности элементов, которые мы называем «научными теориями»? Фуко не создает здесь очередной вариант «истории идей», а стремится исследовать те соответствия, которые существуют между различными речевыми практиками и «внеязыковыми структурами повседневности», то есть, экономическими, социальными, политическими условиями производства самого знания. Книга адресована всем, кто интересуется современной философией.



Кл.слова:
дискурс

   Тип видання:   наукове видання   
13.


Квадратура смысла [Електронний ресурс] : пер. с фр. / сост. П. Серио. - М. : Прогресс, 1999. - 416 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга представляет собой сборник статей ведущих представителей современной французской лингвистической школы, объединенных наиболее актуальной в наши дни тематикой - анализом дискурса. Сборник охватывает все основные аспекты этой тематики - от собственно лингвистического анализа до направлении, близких к психоанализу. Составитель сборника - профессор Лозаннского университета П.Серио, автор большого количества научных работ и, в частности, широко известной книги "Анализ советского политического дискурса" (на французском языке).



Кл.слова:
мова -- лінгвістика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
14.

Барт, Р.
Фрагменти мови закоханого [Електронний ресурс] : пер. с фр. / Р. Барт. - Л. : Незалежний культурологічний журнал «Ї», 2006. - 283 с.. - (Бібліотека журналу "Ї")

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Необхідність цієї книги полягає у такому міркуванні: мова кохання зараз украй самотня. Нею говорить, можливо, тисячі суб’єктів (хто зна?), однак її ніхто не підтримує; інші мови до неї байдужі: вони або ігнорують, або недооцінюють, або висміюють її, вона відтята не лише від влади, але і від владних механізмів (науки, знання, мистецтва). Коли якийсь дискурс отак от, самотужки, дрейфує у бік неактуального, за межі усіх групових інтересів, йому не залишається нічого іншого, окрім як бути місцем певного утвердження, хай навіть як завгодно обмеженим. Це утвердження і є сюжетом книги. Усе виходить із наступного принципу: не слід розглядати закоханого, як носія певних симптомів, а радше почути те неактуальне, те, що не надається до викладу, але що присутнє у його голосі. Звідси вибір «драматичного» методу, що відмовляється від прикладів і заснований винятково на дії первинної мови (а не метамови). Тим самим опис любовного дискурсу заступає його симуляція, і цьому дискурсу надається його фундаментальний образ, а саме – «Я», з тим, щоби показати увесь акт висловлення, а не аналіз. Пропонується, якщо хочете, портрет; але портрет цей не психологічний, а структурний; у ньому повинно проглядатися певне місце мови – місце людини, що про себе (любовно) говорить перед обличчям іншого (любленого), який не говорить.



Кл.слова:
кохання -- суб'єкт -- мова

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Филлипс, Л. Д.
Дискурс анализ [Електронний ресурс] : теория и метод : пер. с англ. / Л. Д. Филлипс, М. В. Йоргенсен. - 2-e изд., испр. - Харьков : Гуманитарный центр, 2008. - 352 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга "Дискурс-анализ. Теория и метод" предлагает подробное и общедоступное описание дискурс-анализа как теоретической и методической основы социальных исследований. Авторы работы - ведущие специалисты Дании и Швеции в области исследования коммуникации. Объединяя три центральных подхода: теорию дискурса Лакло и Муффа, критический дискурс-анализ и дискурсивную психологию, авторы выясняют взаимосвязь между ключевыми формами дискурс-анализа, объясняют философские основания, теорию и методологию каждого подхода; рассматривают дискурс-анализ в контексте различных социальных исследований. Книга представляет чрезвычайно полезное практическое руководство для исследователей в области коммуникации, культуры, лингвистики, социальной психологии и социологии, а также студентов и аспирантов, специализирующихся в лингвистике и журналистике.



Кл.слова:
культура -- психологія -- лінгвістика -- соціологія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.

Мазин, Виктор Аронович.
Введение в Лакана [Електронний ресурс] / В. А. Мазин. - М. : Фонд науч. исслед. «Прагматика культуры», 2004. - 152 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Эта книга – введение в дисциплину Великого и Ужасного Волшебника, Наследника и Реформатора Фрейда, Друга Якобсона и Леви-Строса, Последователя Сократа и Спинозы, Западного Мастера Дзен и Самого Темного Мыслителя, Отца Постсовременного Дискурса и Теоретика Эха Мысли, Психоаналитика Жака Лакана. Книга известного психоаналитика и теоретика культуры Виктора Мазина в доступной форме вводит в творческое наследие выдающегося французского мыслителя, основателя «Фрейдовской школы» Жака Лакана (1901-1981).



Кл.слова:
психоаналіз -- історія культури

   Тип видання:   зб. статей   
17.


То, что вы всегда хотели знать о Лакане (но боялись спросить у Хичкока) [Електронний ресурс] : пер. с англ. / под ред. С. Жижека. - М. : Логос, 2004. - 336 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В представленных в сборнике работах словенских культурологов и социальных философов (люблинская школа. С. Жижека) предметом и отправной точкой анализа является кинематограф Альфреда Хичкока, однако выводы, предлагаемые авторами в качестве результатов проводимых - на основании лакановского и пост-марксистского дискурса - аналитических разборов затрагивают универсальные проблемы идеологии и конструирования социальных отношений в современном обществе.



Кл.слова:
ідеологія -- соціальні відносини -- суспільство

   Тип видання:   монографія   
18.


Природознавство і гуманітарія. Пошуки взаєморозуміння [Електронний ресурс] / В. С. Лук'янець [и др.]. - К. : Парапан, 2009. - 174 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Показано, що сучасна наука – своєрідне перехрестя взаємодії природничонаукового, технікознавчого і гуманітарного дискурсів, проаналізовано їх взаємовплив у добу революційних супертехнологій. Дослідження цього проблемного поля, яке породжується революцією супертехнологій, буде сприяти формуванню нової методологічної бази природознавства. Така база дозволить гуманітаріям нашого часу здійснити прорив за обрій лінеарного світогляду доби Модерну, дати реалістичну оцінку таких глобальних загроз, як "технологічна сингулярність", адекватно відповісти на виклики доби супертехнологій. Практика розробки зазначеного проблемного поля – важлива умова створення методології дослідження екзистенціальних ризиків, що породжуються практикою застосування все більш могутніх супертехнологій в нестабільному світі – світі антропогенних небезпек, ризиків, природних катастроф і соціальних нестабільностей. В ХХІ столітті така методологія набуває надзвичайно важливого значення саме тому, що у світі, що формується за допомогою нано-біо-гено-інфо-комп'ютерно-мережевих супертехнологій (які несуть із собою не тільки принципово нові можливості, а й зовсім несподівані небезпеки й ризики), вона дозволяє знати, що можна, а чого не можна робити на різних рівнях керування.



Кл.слова:
наука -- техгологія

   Тип видання:   монографія   
19.


Громадські організації у дискурсі демократизації суспільства [Електронний ресурс] : монографія / за наук. ред. В. П. Беха. - К. : Вид-во НПУ ім. М.П. Драгоманова, 2011. - 680 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена системному аналізу громадських організацій та їх впливу на розгортання процесів демократизації. Розкрито зміст етапів історичного розвитку феномену громадських організацій, сформовано діяльнісно- ментальний фундамент їх функціонування, уточнено поле законодавчої регламентації їх діяльності. Висвітлено особливості і приклади діяльності громадських організацій в основних сферах суспільної життєдіяльності. Розроблено узагальнюючу типологію громадських організацій та виявлено особливості функціонування їх основних форм під впливом глобалізації та інформаційної революції. Доведено що процес демократизації суспільства за участю громадських організацій породжує оригінальний продукт – систему державно–громадського управління. Усе це дало можливість глибше проникнути в суть феномену і спроектувати механізм реалізації влади громадських організацій, окресливши можливості політичної участі на різних етапах прийняття державноуправлінських рішень. Запропоновано критерії оцінки ефективності впливу громадських організацій на процеси демократизації суспільства. В результаті пропонується модель системи державно–громадського управління в єдності основних принципів, атрибутів, засобів і моделей дорадчих органів. Робота може бути корисною політикам – представникам органів влади і інститутів громадянського суспільства, науковцям, які вивчають закономірності саморозгортання громадянського суспільства, всім, хто цікавиться сучасними процесами демократизації в Україні і світі.



Кл.слова:
суспільство -- демократія -- громадська організація

   Тип видання:   монографія   
20.
 


Цыпкин, Альтер Львович.
Адвокатская тайна [Електронний ресурс] / А. Л. Цыпкин. - Саратов : Изд-во Саратовского университета, 1947. - 30 с.

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Адвокатская тайна — монография ученого-юриста, доктора юридических наук, профессора СЮИ-СГАП Цыкина Альтера Львовича по теории адвокатуры. Данная работа исчерпывает собой дискурс адвокатской тайны. Дается анализ адвокатской тайны, как правового института. В монографии даются отсылки как к дореволюционному, так и к зарубежному опыту. Монография состоит из четырёх глав.



Кл.слова:
юриспруденція -- суд
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського