Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (2)Книжкові видання та компакт-диски (17)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш141.14-467.71$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

   Тип видання:   словник   
1.


Словник сучасного українського сленгу [Електронний ресурс]. - Х. : Фоліо, 2006. - 350 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


”Словник сучасного українського сленгу” містить понад 5 тисяч слів і словосполучень, узятих з живої мовної стихії, що широко вживаються представниками різних вікових, професійних, соціальних прошарків в останні десятиліття. При створенні словника було використано лексичний матеріал творів відомих українських письменників Ю. Покальчука, Л. Дереша, С. Жадана, Ю. Андруховича, О. Забужко та ін.



Кл.слова:
сленг -- професіоналізм -- жаргон -- арго -- субкультура

   Тип видання:   словник   
2.

Аркушин , Г. Н.
Словник західнополіських говірок [Електронний ресурс] : у 2 т. / Г. Л. Аркушин. - Луцьк : Ред.-вид. відд. "Вежа" Волин. держ. ун-ту ім. Лесі Українки, 2000

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : А - Н. - 355 с.

Т. 2 : О - Я. - 458 с.


Пропонований словник уміщує понад 13000 діалектизмів (не враховуючи фонетичних варіантів). Записи говіркових слів подаються із 540 населених пунктів Західного Полісся, а також із пограниччя. Як ілюстрації, крім речень зі зв'язного мовлення, використані повір'я, прислів'я та приказки, загадки, уривки з обрядових пісень. Для мовознавців, фольклористів, етнографів, а також усіх, хто цікавиться народною мовою.



Кл.слова:
лінгвістика -- народна мова -- діалектизм -- українська мова

   Тип видання:   словник   
3.


Словник буковинських говірок [Електронний ресурс] / за заг. ред. Н. В. Гуйванюк. - Чернівці : Рута, 2005. - 688 с.

Рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Словник буковинських говірок" містить 11 тисяч 816 діалектних слів, не враховуючи їх фонетичних варіантів. Це колективна багаторічна праця науковців і студентів філологічного факультету Чернівецького університету, до якого увійшли записи говіркового мовлення із 227 населених пунктів Чернівецької області. Видання може бути використане як надійне джерело мовознавчих та українознавчих студій студентами філологічних спеціальностей, науковцями, вчителями, журналістами, письменниками і взагалі всіма тими, кого цікавить живе, безсмертне, самобутнє народне слово.



Кл.слова:
лінгвістика -- народна мова -- українська мова -- народна творчість

   Тип видання:   словник   
4.

Ставицька, Л.
Короткий словник жаргонної лексики української мови [Електронний ресурс] : містить понад 3200 слів і 650 стійких словосполучень / Л. Ставицька. - К. : Критика, 2003. - 336 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей словник є спробою лексикографічно зафіксувати швидкозмінний та плинний за своєю природою сленґовий шар української мови - той його складник, якого, на переконання користувачів російської фєні, не існує (як, утім, і самої мови), а на переконання користувачів правдиво народної, джерельної, солов'їно-калинової мови, і не повинно існувати. Тим часом доктор філологічних наук, завідувачка відділу соціолінґвістики Інституту української мови НАН України Леся Ставицька, взявши за джерельну базу тексти художньої літератури, засобів масової інформації, наукових видань, або й просто зразки розмовної мови, уклала словник, який містить сучасну жарґонну лексику різнотипного соціяльного походження, а також лексику розширеного вживання, що поповнила жарґонізовану розмовну мову. "У професійного філолога і пересічного мовця, - пише авторка в передмові, - почасти складається уявлення про суто російський характер жарґонного слововживання, неконкурентноспроможність української мови у розмовних, стилістично знижених сферах комунікації, нездатність продукувати сучасні іронічні стилі спілкування. Варто вчитатись у зібрані тут репліки, діялоги, тексти, щоби пересвідчитись в українськості того жарґоновживання, яке, на перший погляд, може здатися прероґативою російських розмовних моделей. Крім того, суржикове слово у суто комунікативному аспекті не завжди свідчить про брак мовної культури чи незнання українського лексичного відповідника: нерідко, особливо в інтеліґентських дискурсах, чужомовність підсилює іронічне, сміхове начало, закладене у цій лексиці". Від того, наскільки присутній у свідомості українських мовців національний сміховий вербальний простір, великою мірою залежить виживання та зміцнення комунікативної потужности української мови. Словник містить понад 3200 слів і 650 стійких словосполучень. Він розкриває значення кожного з них, подає його соціяльну та стилістичну характеристику, а часом також наводить короткий етимологічний коментар.



Кл.слова:
жаргон -- переклад -- правопис

   Тип видання:   словник   
5.


Перший словник українського молодіжного сленгу [Електронний ресурс] / уклад. С. Пиркало. - [Б. м. : б. в.], 1997. - 76 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
слово -- сленг

   Тип видання:   словник   
6.

Огієнко, Іван.
Словник слів, у літературній мові не вживаних [Електронний ресурс] / Іван Огієнко ; Науково-дослідче товариство української термінології "Бібліотека термінологічних словників і монографій". - Нью-Йорк : [б. в.], 1973. - 161 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
мовознавство
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського