Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Автореферати дисертацій (217)Реферативна база даних (1689)Книжкові видання та компакт-диски (101)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ІМПЕРАТИВНА$<.>+<.>K=ЗАБОРОН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   монографія   
1.

Кюстін, А.
Правда про Росію [Електронний ресурс] : пер. з фр. / А. де Кюстін. - К. : Ярославів Вал : Український письменник, 2009. - 242 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У видавництві «Ярославів Вал» за підтримки видавництва «Український письменник» побачила світ українською мовою книжка відомого французького письменника ХІХ століття Астольфа де Кюстіна «Правда про Росію». Свого часу цю книгу в Росії було заборонено, їй, як свого часу її авторові, царська Росія оголосила війну. Книга Кюстіна й сьогодні вельми дратує російських псевдопатріотів, які вважають, що француз завдав їхньому народові національної образи. Українське видання книги відомого французького письменника ХІХ століття є своєрідним експозе Кюстінової «Росії у 1839 році». У ній викладено найпромовистіші епізоди й найважливіші ідейні моменти книги, перемежовані коментарями упорядника й автора передмови Дмитра Донцова.



Кл.слова:
Росія -- самодержавство -- імперіалізм -- колоніалізм

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Драгоманов, М. П.
Політичні пісні українського народу XVIII-XIX ст. [Електронний ресурс] / М. П. Драгоманов. - Женева : Печатня "Громади", 1883-1885

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. Кінець Козацтва., розд. 1 : Запорозці в 1709 до 1739 р.. - 1883. - 138 с.

Ч. 1. Кінець Козацтва., розд. 2 : Гетьманшина і Слобідчина 1709 - 1765. - 1885. - 228 с.


Діяльність М.Драгоманова становила новий період у розвитку суспільно-політичної думки України. Враховуючи потреби часу, він заклав теоретичні засади, на яких грунтувався український визвольний рух кінця XIX — початку XX ст. Заслуга М.Драгоманова полягає в тому, що він став на захист духовності українського народу, виступив проти денаціоналізації, заборони царськими указами народної мови. Зазнавши переслідувань царського уряду, М.Драгоманов емігрував і видавав у Женеві український громадсько-політичний альманах "Громада" (1878-1882 pp.).



Кл.слова:
українська література -- політична література -- народна творчість

   Тип видання:   методичний посібник   
3.

Шахматов, О. Л.
Нариси з історії української мови та хрестоматія [Електронний ресурс] : з пам'ятників письменської старо-українщини ХІ-ХVІІІ в.в. / О. Л. Шахматов, А. Г. Кримський. - К. : Друкар, 1922. - 182 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


О.Шахматов займався у тому числі й питанням історії української мови, якому і присвячена пропонована книга. Шахматов брав участь у складанні декларації Петербурзької АН «Про скасування обмежень малоруського друкованого слова» (1905 — 1906) (див. також Заборона українського слова в Росії. Реферат Петербурзької Академії наук (1916) [PDF]). Це було в згоді з політичними поглядами Шахматова: як типовий російський ліберал (член партії конституціоналістів-демократів) він обстоював культурні права народів Росії, але при умові недоторканости Рос. Імперії. Відповідно, коли 1917 Україна йшла до незалежності, Шахматов зайняв різко негативну позицію. Початки української мови автор виводив з «південного наріччя» «спільнодавньоруської» мови. Шахматов вважав витоки української мови у загальних рисах автохтонними (хоч часом містив їх між Прутом і дол. Дніпром, а часом далі на північ, у середньому Подніпров'ї). Не зважаючи на вразливі місця у теорії Шахматова, його історично-генетичні концепції підкуповували своєю цілісністю, включенням колосальної кількости фактів, синтетичністю. На кілька десятиліть вони визначили трактування цих проблем у східньослов'янському мовознавстві, навіть у противників Шахматова; жодна мовознавча школа не мала такого впливу в Росії — СССР у першій половині 20 ст., як школа Шахматова.



Кл.слова:
мовознавство

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Драгоманов, М. П.
Про українських козаків, татар та турків [Електронний ресурс] / М. П. Драгоманов. - К. : Дніпро, 1991. - 45 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця раритетна праця видатного українського історика, філософа й публіциста вперше побачила світ у Києві напередодні тотальної заборони українства Емським указом 1876 р., коли сам автор був політемігрантом. Професор Київського, а потім Софійського університетів Михайло Драгоманов вважав за почесний громадянський обов'язок написати популярне дослідження з історії народу, що й реалізував у цьому творі.



Кл.слова:
козацтво

   Тип видання:   зб. статей   
5.


Українська мова у XX ст. [Електронний ресурс] : історія лінгвоциду: документи і матеріали / уклад. Л. Масенко, В. Кубайчук, О. Демська-Кульчицька. - К. : Вид-во Києво-Могилянської академії, 2005. - 402 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Подана нижче добірка документів має на меті ознайомити читачів із специфікою мовної політики, яку провадив радянський режим на теренах УРСР. Упорядники свідомі того, що збірник не може претендувати на повноту і всеохопність матеріалу. Нашим завданням було поставити проблему і заохотити майбутніх дослідників до пошуку ширшої інформації і наукового її опрацювання. Добираючи матеріали з радянських партійних документів і мовознавчих публікацій ми надавали перевагу тим, які стосувалися внутрішньомовної політики — заборон вживати певні слова, словосполучення, словотвірні й морфологічні форми, синтаксичні конструкції, оскільки саме цей аспект мовної політики КПРС ще не дістав належного опрацювання за джерельними даними. Орієнтація на зазначену проблематику зумовила й обмеження поданих матеріалів переважно хронологічними рамками 1930-х і 1970-х років, оскільки саме в ці десятиліття Москва застосовувала найбрутальніші методи у неоголошеній війні з українською нацією, до яких належала й низка репресивних заходів у сфері мововжитку. Відкриває збірник скорочена версія доповіді Миколи Скрипника на Першій всеукраїнській конференції культурно-освітніх робітників нацменшостей 20 травня 1931 року. Її подано для загального уявлення про засади мовно-освітньої програми М. Скрипника, що становили головний об’єкт нищівної критики в наступних погромницьких акціях 1930-х років. Завершує видання словник репресованої лексики, укладений на базі опублікованих у збірнику документів.



Кл.слова:
мовна політика -- правопис -- термінологія

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Штеппа, П.
Заборона українського слова в Росії [Електронний ресурс] : реферат петербурзької академії наук / П. Штеппа. - Скрентон : Вид-во просвітньої комісії Руського Народного Союза, 1916. - 59 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Комітет міністрів Російської імперії у 1904 році розглядав питання про заборону української мови в Росії. Для цього міністрам освіти і внутрішніх справ було доручено заручитись підтримкою київського генерал-губернатора, академії наук та київського і харківського університетів і винести думки з приводу доцільності заборони української мови. Всі згадані установи висловились за скасування заборони. Опублікована академією наук пам'ятка вийшла на правах рукопису і була маловідома широкому загалу, тому в 1916 році була перекладена українською мовою і видана друком.



Кл.слова:
українська мова

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Савченко, Ф.
Заборона українства 1876 р. [Електронний ресурс] / Ф. Савченко. - Munchen : Wilhelm Fink Verlag, 1970. - 463 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга містить матеріали, що стосуються діяльності Південно-Західного відділу Російського географічного товариства в Києві, розвитку української журналістики 1870-х рр., прийняття Емського указу 1876 р. та його наслідки для українського національного руху.



Кл.слова:
Україна -- історія України -- лінгвоцид -- великодержавний шовінізм

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
8.

Сирохман, М.
Втрачені церкви Закарпаття [Електронний ресурс] / М. Сирохман. - Торонто ; Ужгород : Foundation of the Encyclopedia of Ukraine in Canada, 1999. - 125 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі описуються за географічною ознакою втарчені протягом XX століття, налічується 105 зображень (83 - дерев'яних та 22 - мурованих) культових споруд греко-католицької, православної, римо-католицької та реформатської конфесій. Додається мапа втрачених церков Закарпаття, опис чи зображення яких збереглися, та іменний покажчик. Конфесійна належність церков подається станом на 1949 рік, тобто до заборони греко-католицької конфесії. Зміст Великоберезнянський район: Волосянка Лубня Смерекова Виноградівський район Дюло Затисівка Матієво Нове село Підвиноградів Пушкіново Тросник Велика Тарна Сухий Потік Чедреґ Воловецький район Веретичів Воловець Гукливий Канора Латірка Перехресний Таламаш Іршавський район Білки Луково Приборжавське Міжгірський район Верхній Бистрий Вучкове Лопушний Майдан Міжгір'я Нижній Студений Прислоп Сойми Мукачівський район Березинка Грабово Завидово Косино Кучава Мукачево-Паланок Нижня Визниця Пузняковці Синяк Чопівці Перечинський район Лумшори Свалявка Рахівський район Богдан Вільховатий Водиця Кваси Кобилецька Поляна Косівська Поляна Костилівка Луги Рахів-Акна Рахів-Бичків Розтоки Ясіня Свалявський район Драчино Нове Село Плав'я Родникова Гута Росош Тячівський район Ґаничі Дулово Калини Крива Луково Лопухово Німецька Мокра Новобарово Новоселиця Підплеша Руська Мокра Руське Поле Теребля Терново Чумальово Ужгородський район Концово Сторожниця Ужгород Ужгород-Радванка Хустський район Іза Липча Нанково Нижній Бистрий Монастирець Сокирниця Стеблівка Нові втрати Руська Долина Нова Розтока Карта



Кл.слова:
церква -- культова споруда

   Тип видання:   підручник   
9.

Оліфіренко, В. В.
Підручник з української літератури [Електронний ресурс] : історія і теорія / В. В. Оліфіренко. - Донецьк : Східний видавничий дім, 2003. - 324 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії висвітлюються етапи становлення підручника з української літератури та його теоретичні основи від доби інтегрованої філологічної науки словесності (XI-XVIII ст.) до поч. ХХІ ст. Дослідження проводиться на широкому історичному тлі розвитку української освіти і різноманітних прикладах підручникотворення як в Україні, так і в західній і східній українській діаспорі. Використано архівні та інші джерела, заборонені або недоступні для дослідників у попередні десятиліття. Видання пропонується для вчителів, студентів і дослідників історії вітчизняної навчальної книжки.



Кл.слова:
літературознавство -- патристика -- полемістика -- романтизм -- реалізм

   Тип видання:   монографія   
10.

Пастушенко, Т. В.
«В’їзд репатріантів до Києва заборонено…» [Електронний ресурс] : повоєн. життя колиш. остарбайтерів та військовополонених в Україні / Т. В. Пастушенко. - К. : Інститут історії України НАН України, 2011. - 164 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографію присвячено долі мільйонів громадян України, які в роки Другої світової війни примусово працювали в нацистській Німеччині, та історії їх повернення і повоєнного життя. Дослідження базується на архівних матеріалах та спогадах очевидців. На прикладі біографій мешканців Києва у роботі розглянуто яким було ставлення до репатріантів у радянському суспільстві; яку роль у житті пересічної людини відігравав бюрократичний апарат тоталітарної держави; які були можливості у самих репатріантів вплинути на власну долю. Для науковців, викладачів, студентів, а також усіх, хто цікавиться історією.



Кл.слова:
історія -- остарбайтер

   Тип видання:   методичний посібник   
11.

Сегеда, С.
Патентування підприємницької діяльності [Електронний ресурс] / С. Сегеда, О. Татаревський. - К. : Центр комерційного права, 2003. - 94 с.. - (Юридична абетка пiдприємця)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Кожному громадянинові України дозволено провадити підприємницьку діяльність, якої не забороняє закон. Цього права, що його гарантує Конституція України, не можна ані скасувати, ані звузити. Для того щоб реалізувати конституційне право на підприємницьку діяльність, не досить мати тільки бажання та потрібні ресурси. Ви не можете стати підприємцем відразу після того, як вирішили це зробити. Щоб започаткувати підприємницьку діяльність, належить пройти довгий і складний шлях, а саме: виконати низку процедур і отримати пакет документів дозвільного характеру, без яких Вашу підприємницьку діяльність вважатимуть протизаконною. Одним з найбільше поширених документів, що засвідчує право провадити підприємницьку діяльність певного виду є патент. Про такий документ дозвільного характеру ми й розповімо Вам у цьому посібнику.



Кл.слова:
підприємництво -- патент -- документ

   Тип видання:   монографія   
12.

Копанєва, В. О.
Бібліотека як центр збереження інформаційних ресурсів Інтернету [Електронний ресурс] : монографія / В. О. Копанєва. - К. : Вид-во НБУВ, 2009. - 198 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.74 Мб


У монографії обґрунтовано необхідність розвитку діяльності наукової бібліотеки зі створення нової інформаційної складової — фонду плинних мережевих ресурсів. Визначено джерельну базу формування фонду «мережевої україніки». Розроблено підхід до кооперативного створення архіву науково-інформаційних і суспільно значущих інтернет-ресурсів провідними галузевими та регіональними бібліотеками. Запропоновано інформаційну технологію опрацювання цих ресурсів, що базується на використанні Дублінського ядра метаданих і повнотекстовому індексуванні. Досліджено тенденції розвитку правового підґрунтя архівування мережевих ресурсів — перехід від заборонної парадигми класичного авторського права до дозвільної системи поширення знань. Розглянуто сформований у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського фонд мережевих ресурсів. Для фахівців, які використовують інформаційні ресурси Інтернету у своїй професійній діяльності.



Кл.слова:
електронний ресурс -- мережа -- система

   Тип видання:   монографія   
13.

Schrad, M. L.
The political power of bad ideas: networks, institutions, and the global prohibition wave [Electronic resource] / M. L. Schrad. - New York : Oxford University Press, 2010. - 315 p.
Переклад назви: Політична сила поганих ідей

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


The prohibition of alcohol was a mistake—a historic policy gaffe and a political fi asco. In the language of policy studies, it was a “suboptimal” policy option: a bad idea when compared with the more effective alternatives available. Novelist, historian, and social critic H. G. Wells famously lampooned “the crowning silliness of making prohibition a part of the Constitution of the United States” as the Eighteenth Amendment begot rampant corruption, bootlegging, and crime, eroded respect for law, and eliminated a valuable stream of government revenue by decimating an entire industry while miserably failing to achieve its purported aims of national sobriety, economic productivity, and communal moral salvation



Кл.слова:
сухий закон -- заборона

   Тип видання:   життєпис   
14.

Фітткау, Г.
Мій тридцять третій рік [Електронний ресурс] : спогади східнопрусського священика – в'язня ГУЛАГу / Г. Фітткау. - Луцьк : Волинська обласна друкарня, 2008. - 246 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Документальна розповідь про страждання цивільного населення Німеччини під час Другої світової війни. Автор книжки, католицький священик, був разом з іншими жителями Східної Пруссії депортований в радянські табори примусової праці за Полярним колом. Незважаючи на заборони й приниження, важкохворий Гергард Фітткау спільно зі священнослужителями інших конфесій і за колючим дротом продовжував мужньо нести високу місію пастора. Пережити тяжкі випробування того часу йому допомагала глибока віра. Автор з приязню та співчуттям відгукується про представників інших народів, у тому числі й українського, з якими йому судилось зустрітися на перехрестях невільницьких шляхів. Книжка вперше з'явилася друком 1957 року й відтоді витримала понад десять німецьких видань. її перекладено одинадцятьма мовами, серед них англійською, польською та російською. Спогади Гергарда Фітткау українською мовою, безперечно, посядуть помітне місце серед набутків вітчизняної літератури на таборову тему.



Кл.слова:
репресії -- релігія -- духовенство

   Тип видання:   науково-популярне видання   
15.

Peck, G.
The Prohibition Hangover [Electronic resource] : alcohol in America from Demon Rum to Cult Cabernet / G. Peck. - Piscataway : Publishing Rutgers University Press, 2009. - 309 p.
Переклад назви: Заборона Похмілля: Алкоголь в Америці з ромом Демон Культ Каберне

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Spirits are all the rage today. Two-thirds of Americans drink, whether they enjoy higher priced call brands or more moderately priced favorites. From fine dining and piano bars to baseball games and backyard barbeques, drinks are part of every social occasion. In The Prohibition Hangover, Garrett Peck explores the often-contradictory social history of alcohol in America, from the end of Prohibition in 1933 to the twenty-first century. For Peck, Repeal left American society wondering whether alcohol was a consumer product or a controlled substance, an accepted staple of social culture or a danger to society. Today the legal drinking age, binge drinking, the neoprohibitionist movement led by Mothers Against Drunk Driving, the 2005 Supreme Court decision in Granholm v. Heald that rejected discriminatory curbs on wine sales, the health benefits of red wine, advertising, and other issues remain highly contested. Based on primary research, including hundreds of interviews with those on all sides--clergy, bar and restaurant owners, public health advocates, citizen crusaders, industry representatives, and more--as well as secondary sources, The Prohibition Hangover provides a panoramic assessment of alcohol in American culture. Traveling through the California wine country, the beer barrel backroads of New England and Pennsylvania, and the blue hills of Kentucky's bourbon trail, Peck places the concerns surrounding alcohol use within the broader context of American history, religious traditions, and governance. Society is constantly evolving, and so are our drinking habits. Cutting through the froth and discarding the maraschino cherries, The Prohibition Hangover examines the modern American temperament toward drink amid the $189-billion-dollar-a-year industry that defines itself by the production, distribution, marketing, and consumption of alcoholic beverages.



Кл.слова:
алкоголь

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Огієнко, І.
Українська культура: коротка історія культурного життя українського народа [Електронний ресурс] / І. Огієнко. - К. : Вид-во книгарні Є. Череповського, 1918. - 25 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга, що вперше побачила світ 1918 року в Києві, кілька разів перевидавалася згодом за кордоном. Вона на багато літ стала настільним посібником для сотень тисяч на­ших земляків у близьких і далеких діаспорах. На Батьківщині ж "Українська культура" протягом усіх підрадянських років була заборонена. Передусім за той ко­лосальний пізнавальний і виховний заряд, закладений тут. Вона поширювалася нелегально і робила головну справу: спонукала народ думати, підніматися з колін, позбуватися насаджуваного століттями чуття хохла, малороса з вихоло­щеною національною свідомістю, з принизливим комплек­сом меншовартості. Для широкого кола читачів.



Кл.слова:
культурологія -- культура України -- українознавство

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Боровий, С.
Нариси з історії єврейської книги на Україні [Електронний ресурс] : розгром / С. Боровий. - К. : [б. в.], 1926. - 15 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Представлений матеріал описує роботу єврейських друкарень в Україні у XIX ст. Зокрема розглядається зменшення їх кількості, відмова друкувати тексти, що порушують канони іудаїзму. В той же час збільшилася цензура над єврейськими книгами, їх переслідування. Розповідається про заборону ввезення єврейських книг з-за кордону, поширення тільки матеріалів російського виробництва, надрукованих під чітким наглядом т. зв. Сендарину — вищого органу, що складався з євреїв.



Кл.слова:
єврейська друкарня

   Тип видання:   наукове видання   
18.

Меженко, Ю.
Українська книжка часів великої революції [Електронний ресурс] / Ю. Меженко. - К. : Український науковий інститут книгознавства, 1928. - 32 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана публікація містить загальний матеріал, що побіжно охоплює існування української книги на тлі спочатку національної, а потім і соціальної революції. Історія української книги за цей час, на думку автора, має виступити в найголовніших та найвизначніших її виявленнях. Описується період цілковитої руїни, спричинений забороною україномовного друку та відсутністю фінансів для продукування будь-якої літератури та інші етапи, які довелося пережити українському друкарству.



Кл.слова:
книгодрукування -- українське друкарство

   Тип видання:   наукове видання   
19.
 


Синявський, О.
Про що співають кобзарі [Електронний ресурс] : про укр. іст. думи / О. Синявський. - Х. : Вид-во ім. Б. Гринченка, 1912. - 78 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана книга є однією з перших, написаних українським правописом, який був в ужитку до заборони в 1876 р. (у публікації не користуються літерами ъ, ы, буквосполученням йи, замість цього вживають апостроф та літери и, і, ї). Суть видання полягає в тлумаченні змісту українських народних дум, поясненні того, які події і особи є героями цих творів і яке місце вони займають в історії України.



Кл.слова:
музика -- народна пісня -- народна творчість -- фольклор

   Тип видання:   художня література   
20.

Сосюра, В.
Засуджене й заборонене [Електронний ресурс] : вибране з творів / В. Сосюра. - Нью-Йорк : Американсько-українська преса, 1952. - 106 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
українська література
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського