Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (13)Реферативна база даних (161)Книжкові видання та компакт-диски (57)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ЄВРЕЙСЬКА$<.>+<.>K=ДРУКАРН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   хрестоматія   
Категорія: Релігія   
1.


Острозька біблія [Electronic resource] : острог, 1581. - Л. : Українське біблійне товариство, 2006. - 1957 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Острозька Біблія 1581 р." (далі скорочено О. Б.) – визначна пам’ятка книгодрукування в Україні, перше повне видання канонічного біблійного тексту церковнослов’янською мовою. Повна назва книжки – «Библіа, сиріч книги Ветхаго и Новаго Завіта по языку словенску» . Надрукована О. Б. впродовж 1580–1581 р. у власному маєтку відомого українського магната та політичного діяча князя Василя Костянтина Острозького Острозі (тепер м. Острог Рівненської обл.) у спеціально організованій для випуску Біблії друкарні. Для друкування Біблії був запрошений український та російський першодрукар Іван Федоров (Федорович) (р. н. н.–1583). Це останнє відоме видання славетного друкаря.



Кл.слова:
християнство -- церква -- канон -- книгодрукування -- книгознавство

   Тип видання:   життєпис   
Категорія:    
2.

Бендасюк, С. Ю.
Общерусский первопечатник Иван Федоров и основанная им братская Ставропигийская печатня во Львове [Електронний ресурс] / С. Ю. Бендасюк. - Л. : Типография Ставропигийского института, 1934. - 79 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
друкарня -- книга

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Павловский, А.
Грамматика малороссийского наречия [Електронний ресурс] / А. Павловский. - Санкт-Петербург : Типография В. Плавильщикова, 1818. - 114 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


“Грамматика малороссийского наречия, или грамматическое описание существеннейших отличий, отдаливших малорусское наречие от чистого российского языка», автором якої був Олексій Павлович Павловський, протягом тривалого часу була єдиним посібником у цій галузі і відіграла значну роль як у розвитку української літературної мови, так і у розвитку україністики. Про граматику О. Павловського існує значна література, проте й досі лишається незіпсованим ряд питань, що стосуються цієї важливої праці з українського мовознавства та особи її автора, зокрема: хто був О. Павловський, де він учився, який мав фах, де працював, коли і на підставі яких матеріалів була написана його граматика, чому ця праця була видана аж через 13 років після того, як у 1805 р. автор подав ЇЇ на розгляд Академії Російської, чому її не видала Академія (як відомому 1818 р. книга була-надрукована у приватній друкарні) і т. ін.



Кл.слова:
українська мова -- літературна мова -- україністика

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Лабинцев, Ю.
Друковано в... Лаврe Кіевопечарской [Електронний ресурс] / Ю. Лабинцев, Л. Щавінська . - М. : Коміт. з культури м. Москви; Управ. культури ЦАО м. Москви; Держ. установа культури м. Москви «Бібліотека української літератури», 2006. - 28 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця брошура присвячена початку книгодрукування в Києві. Тоді у друкарні Києво-Печерської Лаври вийшло у світ перше видання – «Часослов», що здавна був у слов’ян однією з основних навчальних книжок



Кл.слова:
книгодрукування -- Києво-Печерська Лавра

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Крапивенский, С. Э.
Еврейское в мировой культуре [Електронний ресурс] / С. Э. Крапивенский. - Волгоград : Изд-во ВолГУ, 2001. - 164 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга посвящена проблеме, не получающей в течение веков однозначного решения в науке и публицистике. На основе анализа первоисточников и обширной литературы автор предлагает взвешенные, во многом не традиционные подходы к пониманию места и роли еврейского в мировой культуре, в частности – иудейских составляющих западной цивилизации.



Кл.слова:
єврейська культура -- релігія -- цивілізація

   Тип видання:   словник   
6.

Ізюмов, О.
Російсько-український словник [Електронний ресурс] / О. Ізюмов. - 4-е вид., доп. й виправ. за нов. правописом. - Х. ; К. : Державне видавництво України, 1930. - 626 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Малося на думці випустити у світ одночасно два словники: Російсько- український й Українсько-російський, але з технічних причин нам не пощастило цього зробити, бо в Київських друкарнях не знайшлося відповідної кількости шрифтів і наголосів. Тому-то Українсько-російський словник вийде із запізненням.



Кл.слова:
український -- російський -- лінгвістика

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Боровий, С.
Нариси з історії єврейської книги на Україні [Електронний ресурс] : розгром / С. Боровий. - К. : [б. в.], 1926. - 15 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Представлений матеріал описує роботу єврейських друкарень в Україні у XIX ст. Зокрема розглядається зменшення їх кількості, відмова друкувати тексти, що порушують канони іудаїзму. В той же час збільшилася цензура над єврейськими книгами, їх переслідування. Розповідається про заборону ввезення єврейських книг з-за кордону, поширення тільки матеріалів російського виробництва, надрукованих під чітким наглядом т. зв. Сендарину — вищого органу, що складався з євреїв.



Кл.слова:
єврейська друкарня

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Дубровський, В.
Нариси з історії Чернігівської Троїцько-Іллінської друкарні в першій половині XIX ст. [Електронний ресурс] / В. Дубровський. - К. : Київ-Друк, 1928. - 63 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історика, сходознавця, перекладача, сина священика В. В. Дубровського (1897–1966) не могла не зацікавити малодосліджена історія друкарні при Чернігівському Троїцько-Іллінському монастирі. У своїй науковій праці В. В. Дубровський, вміло оперуючи вузькоспеціальними поліграфічними термінами, характеризує видавничу діяльність монастиря, наводить багато цікавих статистичних даних.



Кл.слова:
видавництво -- книги

   Тип видання:   енциклопедія   
9.
 



Острозька академія XVІ-XVІІ ст. [Електронний ресурс] : енциклопедичне видання / Національний університет “Острозька академія” ; ред. І. Пасічник [та ін.]. - Острог : Вид-во НУ “Острозька академія”, 2008. - 417 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

. - С. 1-228

. - С. 229-417


Побудована енциклопедія за алфавітним принципом. Її зміст можна поділити на такі групи: оглядові — про Острозьку академію та середовище, в якому вона діяла (мистецтво та архітектуру, храми різних конфесій, католицькі та іудейські навчальні заклади тощо); Острозьку друкарню та її видавничу справу (починаючи від Азбуки 1578 року і до Часослова 1612 року); персональні — про викладачів та випускників академії, діячів культури ХVІ — ХVІІ ст. (Г. і М.Смотрицькі, Д.Наливайко, К.Лукаріс, А.Римша та ін.), пов'язаних з нею, вчених ХІХ — ХХ ст., які досліджували історію Острога (М.Максимович, Я. Перлштейн, К. Харлампович, С. Кардишевський, І. Франко, М. Грушевський, А. Сендульський, М. Тучемський, Й. Новицький, І. Огієнко тощо), сучасних діячів та інституції, які сприяли збереженню історичної пам'яті та відродженню Острозької академії. Серед них визначна роль належить видатному історику-джерелознавцю Миколі Ковальському, зусиллями якого було започатковано традицію ґрунтовних видань з історії Острозької академії. Важливе місце у цьому оригінальному виданні відводиться розповідям про засновників академії — князів Острозьких (особливо Василю-Костянтину та його племінниці Галшці). Ключовим є також питання підготовки до видання у 1581 році Острозької Біблії, робиться припущення, що частину роботи здійснювали не лише викладачі, а й студенти академії. Подано детальну історіографію даної проблеми, у якій спростовується міф про Новгородську «Геннадієву Біблію» 1499 року, на основі якої нібито з'явилася Острозька.



Кл.слова:
історія -- вищий навчальний заклад -- історія освіти

   Тип видання:   наукове видання   
10.

Goldelman, Solomon L..
Jewish national autonomy in Ukraine 1917-1920 [Electronic resource] : translated from ukrainian / S. L. Goldelman. - Chicago : Ukrainian research and information institute, 1968. - 131 p.
Переклад назви: Єврейська національна автономія в Україні 1917-1920 р.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
національні меншини -- єврейське населення

   Тип видання:   навчальний посібник   
11.

Донцов, Д.
Націоналізм [Електронний ресурс] / Д. Донцов. - Лондон : Українська видавнича спілка, 1966. - 368 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Націоналізм, який вийшов першим виданням (з друкарні Василіян у Жовкві) в 1926 році, виступив з ідеологією, яка рвала з цілим світоглядом драгоманівського демократизму і соціялізму МарксаЛеніна, пересякнутого отрутою москофільства. В тій книзі автор розвивав думки, які ширив перед 1ою Світовою війною, як у Київськім Слові, у брошурах Модерне москофільство і 3 приводу одної єреси, виданих у Києві, Сучасне політичне положення нації і наші завдання (відчит на студентськім з’їзді у Львові), під час 1ої світової війни – Українська державна думка і Европа (вид. в Берліні, Винниці й у Львові), Міжнародне положення України і Росія, Культура примітивізму, Мазепа і Мазепинство (у Києві і Черкасах) по 1ій світовій війні – Підстави нашої політики та у львівськім ЛНВку. Основні ідеї Націоналізму були передусім антитези драгоманівському малоросіянству. Трактованню України як провінції Росії, що претендувала лише на деякі полегші культурного й соціяльного характеру Націоналізм протиставляв ідею політичної нації, ідеалом і метою якої був політичний державницький сепаратизм, повний розрив з усякою Росією, а культурно – повне протиставлення цілому духовому комплексові Московщини, під оглядом соціяльним – неґація соціялізму. Це була повна антитеза гермафродитському світоглядові тодішнього демосоціялістичного українського провідництва.



Кл.слова:
політичний рух

   Тип видання:   науково-популярне видання   
12.

Кузеля, Зенон.
З культурного життя України [Електронний ресурс] / Зенон Кузеля. - Зальцведель : [б. в.], 1918. - 85 с.. - (Бібліотека полонених українців табору Зальцведель ; ч. 5)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Представлена публікація має на меті поінформувати українців, що повертаються до Батьківщини, про стан культурного життя в Україні. Вона містить огляд найважливіших подій, що сталися у цій сфері у революційний 1917 рік. У статтях описується українська преса (перелічуються видання), українські видавництва, друкарні та книгарні, бібліотеки тощо.



Кл.слова:
самоідентифікація -- націоналізм -- нація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.


Medieval Philosophy [Electronic resource] / ed. by John Marenbon. - London ; New York : Routledge, 2004. - 510 p.. - (Routledge History of Philosophy ; vol. III)
Переклад назви: Середньовічна філософія

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


This third volume is devoted to the philosophical traditions that arose in the Middle Ages, encompassing Arab, Jewish and Latin thinkers.



Кл.слова:
філософія середньовіччя -- єврейська філософія -- арабська філософія

   Тип видання:   навчальний посібник   
14.
 



Нариси з історії та культури євреїв України [Електронний ресурс] / упоряд. Леонід Фінберг, Володимир Любченко. - 3-тє вид.. - К. : Дух і Літера, 2009. - 440 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі представлені нариси з історії та культури євреїв, які проживають на території сучасної України, починаючи з прадавніх часів до сьогодення. Нариси висвітлюють різноманітні сторони життя євреїв, віковічні традиції та побут, виникнення хасидизму, розвиток єврейської літератури та друкарства, українсько-єврейські взаємини впродовж століть, трагічну долю українського єврейства під час Голокосту. В книзі представлені нариси про історію єврейського мистецтва, літературу, книговидання, архітектуру, становлення та розвиток єврейського театру та кінематографу.



Кл.слова:
єврейська культура -- історія єврейського народу -- сіонізм

   Тип видання:   зб. статей   
15.


Запорізький архів. Студії з історії євреїв Запорізького краю (ХІХ – І половина ХХ ст.) [Електронний ресурс] : збірник документів і матеріалів ; Державний архів Запорізької області, Запорізький національний університет, Запорізький національний технічний університет, Запорізьке міське відділення товариства «Україна-Ізраїль» / Державний архів Запорізької області, Запорізький національний університет, Запорізький національний технічний університет, Запорізьке міське відділення товариства «Україна-Ізраїль». - Запоріжжя : [б. в.], 2010. - 318 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Авторами-упорядниками історія запорізької єврейської громади простежується на виключно документальній основі. До видання увійшли аналітичні статті, документи та довідковий апарат архівних фондів історії єврейської громади Запорізького краю ХІХ – І половини ХХ ст. У збірнику на основі документів фондів Державного архіву Запорізької області висвітлюється історія єврейських громад Запорізького краю ІІ половини ХІХ ст. – І половини ХХ ст. Огляди фондів допоможуть дослідникам орієнтуватися в архівних матеріалах. Розраховано на науковців, краєзнавців, архівістів, студентів, школярів, усіх тих, хто цікавиться історією рідного краю



Кл.слова:
історія євреїв -- єврейська громада -- юдаїка

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.

Ребель, Алина Иосифовна.
Евреи в России [Електронний ресурс] : самые влиятельные и богатые / Алина Иосифовна Ребель. - [Б. м.] : [б. в.], [19_ _?]. - 402 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вы хотите узнать, откуда граф Потемкин знал иврит? Кто снабжал российскую армию продовольствием в войне с Наполеоном? Кто построил железные дороги, по которым мы ездим до сих пор? Книга «Евреи в России: самые влиятельные и богатые» раскроет перед вами не одну тайну. Жизнь одного из древнейших народов на Земле протекала в России по особому сценарию. Евреи были среди придворных и генералов, выстраивали финансовые империи и придумывали экономические реформы. Более трех сотен лет евреи живут в России, но только сегодня они получили равные с коренным населением права. Как же им удавалось обходить запретительные законы и сколачивать баснословные состояния? Секрет успеха евреев часто ищут в таинственной Каббале или других мистических явлениях. Нам же удалось проследить судьбы множества еврейских бизнесменов, которые без всякой мистики достигли небывалых вершин финансового благополучия и политического влияния. В чем тайна этого успеха, приглашаем вас разобраться вместе. Приятного чтения и успехов в коммерческих начинаниях!



Кл.слова:
впливова особистість -- збагачення -- єврейська діаспора

   Тип видання:   наукове видання   
17.
 


Shanes, Joshua.
Diaspora Nationalism and Jewish Identity in Habsburg Galicia [Electronic resource] / J. Shanes. - New York : Cambridge University Press, 2012. - 320 p
Переклад назви: Діаспорний націоналізм і єврейська ідентичність в Галичині Габсбургів

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


The triumph of Zionism has clouded recollection of competing forms of Jewish nationalism vying for power a century ago. This study explores alternative ways to construct the modern Jewish nation. Jewish nationalism emerges from this book as a Diaspora phenomenon much broader than the Zionist movement. Like its non-Jewish counterparts, Jewish nationalism was first and foremost a movement to nationalize Jews, to construct a modern Jewish nation while simultaneously masking its very modernity. This book traces this process in what was the second largest Jewish community in Europe, Galicia. The history of this vital but very much understudied community of Jews fills a critical lacuna in existing scholarship while revisiting the broader question of how Jewish nationalism - or indeed any modern nationalism - was born. Based on a wide variety of sources, many newly uncovered, this study challenges the still-dominant Zionist narrative by demonstrating that Jewish nationalism was a part of the rising nationalist movements in Europe.



Кл.слова:
історія -- народ

   Тип видання:   монографія   
18.


Єврейська громадсько-політична думка ХХ – початку ХХІ сторіччя в Україні [Електронний ресурс] : монографія / Національна академія наук України, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса. - К. : ІПіЕНД імені І. Ф. Кураса НАН України, 2011. - 362 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонована наукова праця розглядає розвиток єврейської громадсько-політичної думки в Україні у історичній ретроспективі минулого століття, а також аналізує сучасні тенденції розвитку суспільної діяльності українського єврейства на початку ХХІ століття. Колективна монографія розрахована на політологів, істориків, студентів гуманітарних спеціальностей, усіх, хто цікавиться дослідженнями в царині української юдаїки.



Кл.слова:
юдаїка -- єврейство

   Тип видання:   словник   
19.

Ізюмов, О.
Російсько-український словник [Електронний ресурс] / О. Ізюмов. - Х. : Книгоспілка ; К. : Державне видавництво України, 1926. - 658 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Малося на думці випустити у світ одночасно два словники: Російсько- український й Українсько-російський, але з технічних причин нам не пощастило цього зробити, бо в Київських друкарнях не знайшлося відповідної кількости шрифтів і наголосів. Тому-то Українсько-російський словник вийде із запізненням.



Кл.слова:
українська мова -- російська мова -- лінгвістика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
20.


Помни! [Електронний ресурс] : еврейские традиции похорон, траура и поминовения / сост. Ишaя Гиссеp. - М. : Лехаим, 1995. - 56 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


B бpoшюpе, oбpaщеннoй к шиpoкoмy кpyry читaтелей, paсскaзывaется o еврейских oбpядax и oбычaях, связaнныx сo смертью, пorpебением, о трауре и поминовении умерших.



Кл.слова:
єврейська культура -- юдаїзм -- меморіальні звичаї -- поховальна обрядовість
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського