Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Автореферати дисертацій (931)Реферативна база даних (4904)Книжкові видання та компакт-диски (467)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=СТИМУЛЮВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   методичний посібник   
1.

Гуткина, Н. И.
Психологическая готовность к школе [Електронний ресурс] / Н. И. Гуткина. - СПб. : Питер, 2004. - 208 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В этом издании, адресованном в первую очередь психологам, автор описывает концептуальные подходы к понятию «готовность к школе». По мнению автора, у ребенка должна иметься учебная мотивация. Исходя из этого, Н.И. Гуткина предлагает диагностико-коррекционную программу, состоящую в основном из авторских методик, направленных на диагностику доминирующих мотивов в поведении ребенка, произвольности поведения, развития интеллектуальной и речевой сферы.



Кл.слова:
педагогіка -- пропедевтика -- навчання -- мотивація -- стимулювання

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Караваев, А. П.
Модели и методы управления составом активных систем [Електронний ресурс] / А. П. Караваев. - М. : Изд-во ИПУ РАН, 2003. - 151 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Приводится обзор основных результатов отечественных и зарубежных авторов по исследованию математических задач управления составом активных систем. Рассматриваются вопросы управления составом как в статических, так и в динамических моделях. Подробно исследуются унифицированные системы стимулирования. Приводится ряд результатов по управлению руководящим составом. Работа рассчитана па специалистов (теоретиков и практиков) по управлению организационными системами.



Кл.слова:
стимулювання -- керування -- управління

   Тип видання:   навчальний посібник   
3.

Грибан, В. Г.
Охорона праці [Електронний ресурс] : навчальний посібник / В. Г. Грибан, О. В. Негодченко. - К. : Центр учбової літератури, 2009. - 280 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розкривається значення охорони праці як нормативної дисципліни при підготовці фахівців у вищих навчальних закладах, її основні поняття, етапи розвитку, законодавче забезпечення, методологічна база. Висвітлюється перевага економічних методів управління охороною праці, економічне стимулювання заходів щодо створення безпечних умов праці, методика розслідування нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, значення гігієни, виробничої санітарії, технічної безпеки, у тому числі пожежної безпеки для збереження життя і здоров’я працівників у процесі праці. Описуються методи контролю гігієнічних параметрів у виробничих приміщеннях, на робочому місці, вимоги щодо безпеки технічного устаткування й технологічних процесів, заходи і засоби щодо попередження дії на людину небезпечних і шкідливих факторів.



Кл.слова:
соціальний захист -- трудова угода -- працівник -- санітарія -- гігієна -- безпека

   Тип видання:   монографія   
4.


Раціональне фінансування науки як передумова розбудови знаннєвого суспільства в Україні [Електронний ресурс] / Б. А. Маліцький [и др.]. - К. : Фенікс, 2004. - 32 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На основі аналізу світового досвіду та ряду попередніх робіт авторів продемонстровані найбільш раціональні підходи до фінансування наукових досліджень, механізми його забезпечення як за рахунок Державного бюджету, так і шляхом державного стимулювання залучення для цієї мети коштів вітчизняних та зарубіжних інвесторів. Показана функціональна роль фундаментальних та прикладних досліджень в інноваційному процесі, підтверджені світовою практикою оптимальні співвідношення в забезпеченні їх ресурсами. Проаналізовано стан справ з фінансуванням науки в Україні та найважливіші проблеми в його організації, які необхідно вирішити. Виконано розрахунки можливих варіантів виходу на передбачені законодавством параметри фінансування науки і проаналізовано зумовлені ними особливості інноваційного розвитку. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення структури бюджетних призначень та основних напрямів бюджетної політики в сфері науки та інновацій на 2005 і наступні роки.



Кл.слова:
бюджетна політика -- макроекономіка

   Тип видання:   наукове видання   
5.


Промисловий потенціал України: проблеми та перспективи структурно-інноваційних трансформацій [Електронний ресурс]. - К. : Інститут економіки та прогнозування, 2007. - 408 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 8.11 Мб


Висвітлено нові теоретичні погляди на зміст промислового потенціалу. Дістали подальшого розвитку концептуальні підходи й практичні механізми політики його формування. Запропоновано методологію оцінки технологічної інноваційності промислового виробництва й розглянуто перспективи технологічних перетворень в економіці. Розроблено важелі ефективного управління інноваційною діяльністю на промислових підприємствах та її інфраструктурного забезпечення на основі активізації креативного ресурсу працівників. Показано зв’язок між рівнями інноваційного та організаційного розвитку економіки й обґрунтовано орієнтири та механізми стимулювання прогресивних організаційних перетворень в промисловості. Визначено напрями й важелі підвищення ефективності використання інвестиційних ресурсів для забезпечення структурно-інноваційних трансформацій в галузі.



Кл.слова:
макроекономіка -- виробництво

   Тип видання:   навчальний посібник   
6.

Джигирей, В. С.
Екологія та охорона навколишнього природного середовища [Електронний ресурс] : навч. посіб. / В. С. Джигирей. - 4-е вид., випр. і доп.. - К. : Знання, 2006. - 319 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглядаються основні концепції екології та наслідки впливу діяльості людини на довкілля. Наводяться структура та зміст природоохоронного законодавства, розкриваються основи взаємодії промислових підприємств з навколишнім середовищем, методи і засоби охорони та раціонального використання землі, водних ресурсів, атмосферного повітря, методи контролю та стимулювання природоохоронної діяльності. Для студентів вищих навчальних закладів, усіх, хто цікавиться взаємовідносинами людини і природи.



Кл.слова:
довкілля -- природоохоронна діяльність

   Тип видання:   навчальний посібник   
7.

Литвиненко, Ярослав Васильович.
Податкова політика [Електронний ресурс] : навчальний посібник для студентів ВНЗ / Я. В. Литвиненко ; Міжрегіональна академія управління персоналом. - К. : [б. в.], 2003. - 224 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику викладено теоретичні та методичні основи податкової політики, принципи оподаткування, сутніть, принципи її створення та особливості в Україні. Окремо розглянемо питання про значення податків у стимулюванні інвестиційних процесів у державі. Для студентів, магістрів, аспірантів економічних та юродичних спеціальностей вищих навчальних закладів, керівників та фахівців усіх рівнів і підприємців.



Кл.слова:
політика -- менеджмент -- податкова система

   Тип видання:   автореферат   
8.

Саліхова, Олена Борисівна.
Становлення високотехнологічної виробничої сфери економіки України: теорія, методологія, практика [Електронний ресурс] : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / О. Б. Саліхова ; Інститут економіки та прогнозування НАНУ. - К. : [б. в.], 2013. - 33 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 0.49 Мб


У дисертації досліджено актуальні питання формування теоретико-методологічних засад визначення національних високотехнологічних виробництв та стимулювання їх розвитку. Виявлено особливості існуючих методологічних підходів як на міжнародному, так і на національному рівнях до агрегації галузей і товарів за рівнем технологомісткості. Проаналізовано механізми впливу на організацію та розвиток національних високих технологій у провідних країнах світу. Визначено проблеми оцінки спеціалізації країн у глобальній високотехнологічній сфері та шляхи їх подолання. Розроблено та реалізовано інструментарій дослідження високотехнологічної виробничої сфери України. Запропоновано й обґрунтовано доцільність запровадження комплексу нових програм заходів для вдосконалення інституційної структури НІС України та системний механізм піднесення національних високотехнологічних виробництв.



Кл.слова:
високотехнологічна виробнича сфера -- національна інноваційна система -- порівняльні переваги

   Тип видання:   аналітична доповідь   
9.


Інноваційна Україна 2020 [Електронний ресурс] : національна доповідь / за заг. ред. В. М. Гейця ; Національна академія наук України, Секція суспільних і гуманітарних наук. - Київ : [б. в.], 2015. - 336 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.23 Мб


Національна доповідь продовжує традицію, започатковану Національною академією наук України щодо дослідження ключових проблем соціально-економічного розвитку кра-їни. Актуальність проблем, які розглядаються у представленій доповіді, визначається не-обхідністю якнайшвидшої зміни існуючих засад економічного розвитку та створення умов для активного використання можливостей вітчизняного науково-технічного та інновацій-ного потенціалів. Загальна мета представленої доповіді полягає в оцінці стану інноваційної сфери в Україні, визначенні найбільш актуальних проблем і бар’єрів, що гальмують інноваційну діяльність, а та-кож в обгрунтуванні стратегічних напрямів інноваційного розвитку держави та розробленні конкретних пропозицій щодо його стимулювання в умовах подальшої інтеграції України у сві-товий економічний та науково-технологічний простір. Розраховано на представників політичної, наукової, адміністративної та ділової еліти України та всіх, хто цікавиться питаннями науково-технічного та соціально-економічного розвитку.



Кл.слова:
інноваційний розвиток -- високотехнологічне виробництво -- зелена економіка

   Тип видання:   монографія   
10.

Олефір, Андрій Олександрович.
Правовий механізм державних закупівель: стимулювання інноваційності виробництва медичної продукції [Електронний ресурс] : монографія / А. О. Олефір. - Київ : Юстініан, 2014. - 448 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 1.24 Мб


Монографію підготовлено на кафедрі господарського права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого і присвячено основним проблемам господарсько-правового забезпечення державних закупівель, стимулювання інноваційного виробництва в Україні. З урахуванням європейського та міжнародного досвіду, досліджуються ключові питання господарсько-правової характеристики механізму державних закупівель, система притаманних йому дисфункцій і правові засоби їх усунення, а також шляхи заохочення інноваційного інвестування. В монографії наведено не тільки цікаві емпіричні дані, але й сформульовано нові, корисні з практичного та теоретичного поглядів, висновки, пропозиції до законодавства. Подано методологічні підходи і теоретично обґрунтувано досліджувану проблему, що неодмінно стане джерелом нових ідей для читачів. Розраховано на широке коло фахівців: науковців, викладачів, студентів, юристів, економістів, підприємців, членів комітетів з конкурсних торгів, державних службовців. Праця буде корисною й іншим особам, які цікавляться проблемами правового забезпечення господарських відносин у сферах державних закупівель, захисту національного товаровиробника, інноваційного інвестування та охорони здоров’я.



Кл.слова:
державні закупівлі -- тендери -- фармацевтика

   Тип видання:   монографія   
11.

Коваленко, Микола Миколайович.
Держава та банківський сектор: реалістична організація взаємодії [Електронний ресурс] : монографія / М. М. Коваленко. - Харків : Tim Publishing Group, 2015. - 332 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.73 Мб


Монографія присвячена визначенню стратегічних орієнтирів налагодження взаємодії між державою і банківським сектором України для забезпечення соціально-економічного розвитку країни. Охарактеризовано межу між державним і ринковим регулюванням банківського сектора та чинники її визначення. Розроблено рекомендації щодо підвищення відповідальності діяльності установ, які здійснюють державне регулювання банківського сектора. Сформовано методологію організації механізму державного регулювання банківського сектора на засадах системного та синергетичного підходів з урахуванням низки законів загальної організаційної науки. Визначено проблеми функціонування банківського сектора в контексті запезпечення відродження господарства України. Запропоновано підходи до побудови організаційно-функціональної структури механузму державного регулювання банківського сектора як форми реалістичного впливу держави на банківський сектор. Узагальнено інноваційні шляхи розвитку банківського сектора, в рамках чого запропоновано систему його соціальної відповідальності, а також концепцію залучення механізму державного регулювання банківського сектора до стимулювання інноваційно-інвестиційних процесів в Україні. Для науковців і практиків, слухачів, студентів та викладачів різних спеціальностей, а також усіх тих, хто своє майбутнє не відокремлює від майбутнього нашої держави.



Кл.слова:
державне регулювання -- управлінські відносини -- фінансова безпека -- протидія корупції

   Тип видання:   монографія   
12.

Саліхова, Олена Борисівна.
Високотехнологічні виробництва: від методології оцінки до піднесення в Україні [Електронний ресурс] : монографія / О. Б. Саліхова ; Національна академія наук України, Інститут економіки та прогнозування. - Київ : [б. в.], 2012. - 624 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 11.60 Мб


Ґрунтовно досліджено еволюцію поняття "високотехнологічне виробництво", а також ґенези міжнародних та національних методологічних підходів до агрегації галузей і продуктів за їхньою технологомісткістю. Запропоновано та реалізовано авторський науково-методичний та інформаційно-статистичний інструментарій ідентифікації високотехнологічних підприємств України й оцінки імпорту високотехнологічних товарів за сферами призначення, нові індикатори порівняльних переваг і нові теоретичні поняття, а також авторську систему заходів зі стимулювання дослідницької та інноваційної діяльності для піднесення національних високотехнологічних виробництв. Для представників політичних, наукових, освітніх, громадських та бізнесових кіл.



Кл.слова:
інноваційна економіка -- високі технології -- світова промисловість

   Тип видання:   національна доповідь   
13.
 



Інноваційна Україна 2020 [Електронний ресурс] : національна доповідь / Національна академія наук України, Секція суспільних і гуманітарних наук ; за заг. ред. В. М. Гейця. - Київ : [б. в.], 2015. - 336 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.42 Мб


Національна доповідь продовжує традицію, започатковану Національною академією наук України щодо дослідження ключових проблем соціально-економічного розвитку кра-їни. Актуальність проблем, які розглядаються у представленій доповіді, визначається не-обхідністю якнайшвидшої зміни існуючих засад економічного розвитку та створення умов для активного використання можливостей вітчизняного науково-технічного та інновацій-ного потенціалів. Загальна мета представленої доповіді полягає в оцінці стану інноваційної сфери в Україні, визначенні найбільш актуальних проблем і бар’єрів, що гальмують інноваційну діяльність, а та-кож в обгрунтуванні стратегічних напрямів інноваційного розвитку держави та розробленні конкретних пропозицій щодо його стимулювання в умовах подальшої інтеграції України у сві-товий економічний та науково-технологічний простір. Розраховано на представників політичної, наукової, адміністративної та ділової еліти України та всіх, хто цікавиться питаннями науково-технічного та соціально-економічного розвитку.



Кл.слова:
інноваційний розвиток -- трансфер технологій -- політика зайнятості

   Тип видання:   монографія   
14.


Неоіндустріальна трансформація промислового потенціалу України [Електронний ресурс] : колективна монографія / Національна академія наук України, Інститут економіки та прогнозування ; за ред. Л. В. Дейнеко. - Київ : [б. в.], 2016. - 278 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.45 Мб


Висвітлено наукові засади неоіндустріальної трансформації промислового потенціалу в умовах глобальних викликів та можливості застосування стратегічних варіантів неоіндустріальної трансформації промислового потенціалу в Україні. Обґрунтовано основні пріоритети формування нової промислової політики, які передбачають впровадження «зеленого» зростання промисловості, вдосконалення фінансових механізмів реіндустріалізації економіки, покращення інституціонального та інвестиційного середовища, стимулювання імпортозамінного виробництва, формування сучасної промислової структури експорту та вбудовування в міжнародні ланцюжки створення кінцевої вартості в умовах глобальної конкуренції. Призначена для наукових працівників, фахівців державних органів управління, керівників та спеціалістів різного рівня управління промисловістю, викладачів і студентів вищих навчальних закладів І-ІV рівня акредитації.



Кл.слова:
реіндустріалізація -- зелені виробництва -- інвестиційне забезпечення

   Тип видання:   аналітична доповідь   
15.


Стимулювання економічного зростання на місцевому рівні [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / С. О. Біла [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 88 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.29 Мб


Висвітлено особливості економічного та соціального розвитку регіонів Украї ни, сучасні підходи до стимулювання економічного зростання на місцевому рівні. Визначено комплекс механізмів стимулювання регіонального та місцевого розвитку, вплив фінансових та інвестиційних важелів на динаміку економічного зростання на місцевому, регіональному рівні. Запропоновано рекомендації, спрямовані на реалізацію та оптимальне використання ресурсного потенціалу місцевого розвитку, формування сприятливого інституційно-правового середовища регіонального розвитку, стимулювання співробітництва на рівні територіальних громад і міжрегіонального співробітництва, підвищення результативності управлінського впливу місцевої влади на соціально-економічний розвиток території. Розраховано на державних службовців, науковців, фахівців із питань регіональної політики, широке коло зацікавлених осіб.



Кл.слова:
децентралізація -- муніципальні громади -- регіональний розвиток

   Тип видання:   аналітична доповідь   
16.


Стан і перспективи розвитку відновлюваної енергетики в Україні [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / О. М. Суходоля [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 104 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Текст у форматі PDF 0.38 Мб


В аналітичній доповіді комплексно розглянуто стан, проблеми та перспективи розвитку відновлюваної енергетики в Україні. Проаналізовано досвід інших країн щодо реалізації державної політики у даній сфері, цілі та правові засади державної політики щодо стимулювання використання відновлюваних джерел енергії в Україні, проблеми розвитку окремих галузей відновлюваної енергетики. Запропоновано рекомендації щодо підвищення ефективності державної політики у сфері розвитку відновлюваної енергетики як одного з пріоритетних напрямів реалізації Енергетичної стратегії України на період до 2030 року.



Кл.слова:
вітрова енергетика -- сонячна енергетика -- зелені тарифи

   Тип видання:   аналітична доповідь   
17.


Модернізація системи державної підтримки суб’єктів господарювання в Україні [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Д. О. Черніков, Я. А. Жаліло ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 48 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.18 Мб


Висвітлено економічні та правові аспекти впровадження в Україні правил державної допомоги Європейського Союзу для стимулювання структурних перетворень в економіці. Проаналізовано тенденції державної підтримки суб’єктів господарювання в Україні у вигляді бюджетних видатків, податкових пільг і державних гарантій. Запропоновано періодизацію трансформації державної політики підтримки національного виробника, представлено основні елементи правил державної допомоги ЄС, надано рекомендації щодо їх упровадження.



Кл.слова:
мале підприємництво -- податкові пільги -- державні гарантії

   Тип видання:   аналітична доповідь   
18.


Індустріальні парки в Україні: удосконалення політики стимулювання у контексті світового досвіду [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / А. П. Павлюк [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2014. - 64 с.. - (Серія «Економіка» ; випуск 23)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Текст у форматі PDF 0.22 Мб


Доповідь присвячена розгляду концептуальних та інституційно-правових засад, а також практичних питань розвитку індустріальних парків в Україні та формуванню пріоритетних напрямів і заходів щодо сприяння розвитку індустріальних парків у контексті світового досвіду.



Кл.слова:
промислова інфраструктура -- модернізація економіки -- державний протекціонізм

   Тип видання:   аналітична доповідь   
19.

Залуцький, І. Р.
Інституційно-правові проблеми розвитку сільськогосподарської кооперації в Україні та напрями їх вирішення [Електронний ресурс] : аналітична записка / І. Р. Залуцький ; Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього. - Львів : [б. в.], 2016. - 31 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.34 Мб


В науковій доповіді висвітлено специфіку та засади світової кооперативної політики щодо сприяння розвитку кооперативів. Виявлено особливості та недоліки становлення законодавчої бази України в сфері розвитку сільськогосподарської кооперації. Розкрито національну специфіку функціонування виробничих та обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів. Означено деструктивні чинники у сфері діяльності виробничих сільськогосподарських кооперативів. Аргументовано наявність системних протиріч сучасного законодавства України щодо обмежень легітимізації правового статусу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, як неприбуткових організацій. Визначено, що виявлені недоліки є чинником подальшої стагнації кооперації в сільській місцевості, занепаду сільськогосподарських кооперативів, як бази формування соціального капіталу сільської території та її комплексного розвитку. Обґрунтовано пропозиції щодо системного державного врегулювання політики децентралізованого стимулювання та сприяння розвитку сільськогосподарської кооперації в Україні в контексті актуалізації пріоритетів Державної стратегії регіонального розвитку, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 385.



Кл.слова:
місцевий розвиток -- аграрне виробництво -- податкова дерегуляція

      
20.


Застосування публічно-приватного партнерства у сфері інноваційного розвитку вугільної промисловості [Електронний ресурс] : колективна монографія / О. І. Амоша [и др.]. ; НАН України, Інститут економіки промисловості. - Київ : Інститут економіки промисловості, 2017. - 196 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії розглянуто проблемні питання застосування публічно-приватного партнерства у сфері інноваційного розвитку вугільної промисловості, його інституціонального та правового забезпечення. Надано рекомендації щодо вдосконалення нормативно-правового та методичного забезпечення впровадження великих інноваційних проектів у вугільній промисловості на засадах публічно-приватного партнерства, запропоновано механізми їх економічного стимулювання, обґрунтовано доцільність застосування акціонерного краудінвестингу як найбільш сучасного виду приватно-публічного партнерства. Використання викладених пропозицій щодо інноваційної політики розвитку вугільної промисловості сприятиме створенню високопродуктивних, рентабельних, екологічних і диверсифікованих вугільних виробництв, розвитку територій, на яких розташовані вугледобувні підприємства. Для науковців, фахівців, підприємців, викладачів, аспірантів та студентів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
аналіз -- інновації розвитку -- удосконалення -- застосування
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського