Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Тематичний інтернет-навігатор (5)Автореферати дисертацій (286)Реферативна база даних (2715)Книжкові видання та компакт-диски (1285)Журнали та продовжувані видання (101)
Пошуковий запит: (<.>K=КАРПАТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 53
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   словник   
1.

Чучка, П.
Прізвища закарпатських українців [Електронний ресурс] : історико-етимологічний словник / П. Чучка. - Л. : Світ, 2005. - 704 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглядаються загальні питання теорії прізвища, історія становлення цього феномену та специфіка функціонування родових назв в Українських Карпатах. Аналізуються мовний та правовий статуси прізвища, глобальні національні, регіональні ознаки прізвищевих назв, їх варіантність, лексичне значення тощо. Подаються всі прізвища, які функціонують на території Закарпаття в перші повоєнні роки і тепер (понад 11,5 тис.). Біля реєстрового прізвища наводяться нинішня його географія побутування, перші фіксації прізвищевої назви в давніх документах Карпатського регіону, дані про соціальний статус засновника роду. Статті завершуються етимологічною довідкою щодо походження прізвища



Кл.слова:
ономастика -- етимологія -- прізвище

   Тип видання:   методичний посібник   
2.

Свйонтек, І. В.
Гуцульські вишивки Карпат [Електронний ресурс] : мистецтво орнаменту / І. В. Свйонтек. - Івано-Франківськ : Народне мистецтво, 2005. - 268 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В этом альбоме проработано 116 вышивок на 220 таблицах - удивительная красота народного наряда. Описание сделано по системе: материал, техника, орнамент, мотивы, местные названия, время вышивания, происхождения, место хранения и тому подобное. Альбом будет полезным для искусствоведов, этнографов, научных работников, художников, вышивальщиц, всех почитателей народного искусства.



Кл.слова:
одяг -- вишивка -- тканина

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.

Гірняк, Л.
На стежках історичних подій. Карпатська Україна і наступні роки [Електронний ресурс] : спогади і матеріали / Л. Гірняк. - Нью-Йорк : [б. в.], 1979. - 340 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У своїй книзі Любомир Гірняк - один з діячів ОУН на Закарпатті - розповідає про становлення та падіння Карпатської України, подальші поневіряння в угорських в'язницях та свою діяльність під час Другої світової війни.



Кл.слова:
спогад -- Україна -- нація

   Тип видання:   підручник   
4.

Аристов, О. О.
Карпато-русские писатели. Исследование по неизданным источникам [Електронний ресурс] : в 3 т. / О. О. Аристов. - М. : Издание галицкого-русского общества в Петрограде, 1916

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1916. - 406 с.


Целью этого труда являлось восполнить пробел в науке путем ознакомления образованного общества с жизнью и деятельностью писателей Карпатской Руси.



Кл.слова:
історія -- література -- проза

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Свенцицкий, И. С.
Материалы по истории возрождения Карпатской Руси [Електронний ресурс] / И. С. Свенцицкий. - Л. : Печатня Ставропигийского Института, 1905. - 214 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга основана на письмах и документах по карпаторусскому славянофильству и угрорусскому движению XVIII-XIX вв. Свенцицкий Илларион Семенович (1876 - 1956) - ученый, филолог.



Кл.слова:
Закарпаття -- Галичина

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Бірчак, В.
Карпатська Україна: спомини й переживання [Електронний ресурс] / В. Бірчак. - Прага : Нація в поході, 1940. - 92 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Володимир Бірчак – помітна постать в історії Закарпаття чехословацького періоду. Письменник, журналіст, літературний критик, він ще й залишив унікальні спогади про Карпатську Україну. Його мемуари вийшли у Празі у 1940 році, і з того часу постійно привертають увагу дослідників. Як письменник, він яскраво описав, те що бачив. Як журналіст, намагався спиратися насамперед на факти. Як критик, давав відверту оцінку тому, що відбувалося. У підсумку маємо, можливо, найцікавіші мемуари про найдраматичніший період в історії Закарпаття ХХ століття, написані по гарячих слідах. Ясна річ, що думки Володимира Бірчака – не істина в останній інстанції. Це всього-на всього погляд однієї людини. До того ж, безпосереднього учасника подій зі своїми амбіціями та складним характером. Але честь і слава йому, що відтворив дух і атмосферу тих незабутніх днів і допоміг випукліше побачити загальну картину. Книжку видало ужгородське видавництво „Гражда” через 67 років після першого видання у Празі. Цікавість до неї буде велика, бо її розхапали на цитати відразу після написання. Причому, як вороги Карпатської України, так і її симпатики.



Кл.слова:
мемуари -- історія краю

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Міхновський, М. І.
Сaмoстiйнa Україна [Електронний ресурс] / М. І. Міхновський. - К. : Діокор, 2002. - 77 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В цій брошурці гасло самостійної України було поставлено ясно - “Україна для українців”. При чому Україна розумілася, як цілісність усіх етнографічних українських земель. Цією публікацією іменем “РУП” М.Міхновський проголосив “Єдину, нероздільну, вільну, самостійну Україну від гір Карпатських аж по Кавказькі”, себто був проголошений принцип “Самостійності і Соборності України”, і це стало заповітом для тодішніх українців і їх нащадків, а сам Микола Міхновський став пророком нашого національного визволення.



Кл.слова:
Українська Революційна Партія -- Українська Народна Партія

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Верхратский, І.
Про говор галицьких лемків [Електронний ресурс] / І. Верхратский. - Л. : Печатня Наукового товариства імени Шевченка, 1902. - 491 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Засновник українського природознавства, автор перших підручників та творець термінології з різних природничих наук, український філолог Іван Верхратський був дійсним членом Наукового товариства імені Шевченка у Львові і першим головою його математично-природничо-лікарської секції. Верхратський відомий своїми дослідженнями флори і фауни Східної Галичини. Окрім цього, Іван Григорович був автором наукових праць з української діалектології та лексикології: "Знадоби до словаря южноруского"; "Знадоби до пізнання угорсько-руских говорів". Мові лемків північних схилів Карпат присвятив монографію «Про говір галицьких лемків» (Львів, 1902), яка досі є серед найґрунтовніших праць у цій ділянці, що не втратила наукової вартості. Книга складається зі вступу «Граматика», «Взірців бесіди галицьких лемків» (оповідання і приказки з різних сіл, загадки, приповідки, пісні), «Словарця». Цінна зокрема тим, що писалася в часи, коли лемки ще компактно проживали на своїх етнічних територіях, тож автор мав змогу дослідити говірку у її природному стані. Поданий «Словарець» (обсягом майже 100 с.) є фактично лемківсько-німецьким диференційним діалектним словником.



Кл.слова:
лемки -- діалект -- говірка

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Лукіянович, Д.
Маківка [Електронний ресурс] : гора невмирущої стрілецької слави / Д. Лукіянович. - Л. : [б. в.], 2005. - 150 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У дослідженні висвітлено події,які передували бойовим діям частин Легіону Українських Січових Стрільців у складі Австро-Угорської армії проти російського війська з вересня 1914 р.,а також сам перебіг боїв на горі Маківці в Карпатах у березні-квітні 1915 р.



Кл.слова:
бій -- гора

   Тип видання:   наукове видання   
10.

Бажанський, М.
Моя Карпатська Україна [Електронний ресурс] : сінхронізація неповторних подій / М. Бажанський. - К. ; Нью-Йорк : Світовід, 1995. - 107 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Спогади Михайла Бажанського - журналіста і політичного діяча присвячені різним сферам життя Карпатської України у 1930-1940 рр.



Кл.слова:
СРСР -- пластун -- ОУН-УПА

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Науки про Землю   
11.

Лазаренко, Э. А.
По вулканическим Карпатам [Електронний ресурс] : путеводитель / Э. А. Лазаренко. - Ужгород : Карпаты, 1979. - 96 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга рассказывает о геологическом строении, полезных ископаемых и памятниках вулканизма Закарпатья. Приводятся также описания маршрутов к самым интересным месторождениям минералов. Расчитано на широкий круг читателей.



Кл.слова:
мінерал

   Тип видання:   монографія   
12.

Вегеш, М. М.
Карпатська Україна [Електронний ресурс] : документи і факти / М. М. Вегеш. - Ужгород : Карпати, 2004. - 432 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії доктора історичних наук, професора Ужгородського національного університету М. Вегеша «Карпатська Україна. Документи і факти» на основі введених до наукового обігу архівних та опублікованих джерел, мемуарів, матеріалів періодики, величезного масиву монографічної літератури, системно висвітлюються взаємопов'язані проблеми комплексної теми: міжнародне становище Закарпаття наприкінці 30-х років минулого століття та вплив міжнародного фактору на соціально-економічний, суспільно-політичний і національно-культурний розвиток краю, аналізуються головні етапи еволюції державно-правового статусу Підкарпатської Русі — Карпатської України. Читач знайде для себе чимало маловідомих фактів з історії становлення автономних урядів, Карпатської Січі, діяльності ОУН на теренах Карпатської України. Значне місце в монографії відводиться Президенту Карпато-Української держави Августину Волошину.



Кл.слова:
джерело -- мемуари -- періодика

   Тип видання:   монографія   
13.

Кирчів, Р. Ф.
Етнографічне дослідження Бойківщини [Електронний ресурс] / Р. Ф. Кирчів. - К. : Наукова думка, 1978. - 175 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена історії дослідження вітчизняною і зарубіжною наукою однієї з етнографічних груп українців Карпат - бойків. Аналізується етнографічна діяльність ряду збирачів і вчених, які займалися дослідженням Бойківщини. Розрахована на етнографів, істориків-науковців, викладачів та студентів.



Кл.слова:
українська земля -- Закарпаття -- регіон -- народна культура

   Тип видання:   наукове видання   
14.

Франко, І.
Карпато-руське письменство XVII-XVIII вв. [Електронний ресурс] / І. Франко. - Л. : Наукове товариство ім. Шевченка, 1900. - 162 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Праця І. Франка «Карпато-руське письменство XVII-XVIII століть» присвячена дослідженню західноукраїнської літератури XVII-XVIII століть. Автор здійснює власний аналіз літературних пам'яток вказаного часу. Кількість сторінок: 163



Кл.слова:
західноукраїнська література

   Тип видання:   науково-популярне видання   
15.

Духнович, А. В.
Истинная история карпато-россов [Електронний ресурс] / А. В. Духнович. - [Б. м.] : Монтреал, 1981. - 102 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
русин

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Kozauer, N. G.
Die Karpaten-Ukraine zwischen den beiden Weltkriegen [Electronic resource] : unter besonderer Berücksichtigung der deutschen / N. G. Kozauer. - Esslingen am Neckar : Bruno Langer Verlag, 1979. - 288 S.
Переклад назви: Карпатська Україна між двома світовими війнами: погляд з німецького боку

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
інтербелум -- Україна -- ЗУНР -- Карпати

   Тип видання:   життєпис   
17.

Бескид, Н. А.
Юлий I. Ставровский Попрадов [Електронний ресурс] : приложение к журналу "Карпатский свет" / Н. А. Бескид. - Ужгород : Культуно-просветительное общество им. А. Духновича, 1929. - 83 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
священик -- богослужба -- православ'я

   Тип видання:   довідник   
18.

Мончаловский, О. А.
Библиотека карпато-русских писателей [Електронний ресурс] : в 3 т. / О. А. Мончаловский, Д. А. Марков ; под ред. О. О. Аристова. - М. : Прогрессивное изд-во А.С. Дзюбенко, 1915. - 69 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
письменник -- Карпатська Україна -- Карпатська Русь

   Тип видання:   фотоальбом   
Категорія: Науки про Землю   
19.

Стойко, С. М.
Карпати очима допитливих [Електронний ресурс] / С. М. Стойко, Ю. П. Єрмоленко. - Л. : Каменяр, 1976. - 96 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
геологія -- історія -- рекреація

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Біологічні науки   
20.

Вассер, С. П.
Съедобные и ядовитые грибы Карпат [Електронний ресурс] : справочник / С. П. Вассер. - Ужгород : Карпати, 1990. - 1990 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Грибы, подобно животным и растениям, представляют собой самостоятельное гигантское царство органического мира, занимая между ними промежуточное положение. По наличию мочевины в обмене веществ, хитина в оболочке клеток, запасного продукта гликогена (а не крахмала) они приближаются к животным. По способу питания путем всасывания (а не заглатывания) пищи, неограниченному росту, отсутствию подвижности в вегетативном состоянии они подобны растениям, к которым их до последнего времени относили. Однако грибы существенно отличаются от растений — они бесхлорофильные гетеротрофные (требуют для питания готовое органическое вещество) организмы. Они лишены способности использовать солнечную энергию, не могут превращать простые, энергетически бедные материалы — углекислый газ, воду, минеральные вещества в органическую массу собственного тела. Грибы по способу питания полностью зависят от органических веществ, образованных растениями или животными.



Кл.слова:
гриб -- мікологія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського