Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (13)Автореферати дисертацій (1825)Реферативна база даних (9289)Книжкові видання та компакт-диски (737)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=СИНТАКСИЧН$<.>+<.>K=ОДИНИЦ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 78
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   навчальний посібник   
1.

Lazebna, Nataliia.
English Language as Mediator of Human-Machine Communication [Electronic resource] : book / N. Lazebna ; Zaporizhzhia Polytechnic National University. - India : Royal Book Publishing, 2021. - 571 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.01 Мб


The present book highlights the information on English-language digital discourse and represents it as an ideal self-generating system. Its linguosemiotic dominants are extrapolated from the development and decoding of commands from humans to machines (computers), carrying out reciprocal interaction between the English language as an ideal system and logical basis of mathematics. The anthropocentric English-language basis of digital discourse transforms its morphological, semantic, and syntactic connections into a certain linguosemiotic symbiosis. In the monograph, the English language creates the basis of an artificial language (programming language) for introspection (Natural language processing) to mediate human-machine interaction. There is a rebirth or coding of verbal commands in a language understandable to the machine. Thus, the unity of verbal units and symbols in modern English-language digital discourse testifies both to the orderliness and the variability of its constituents. The functionality of linguosemiotic elements produces networks of relationships, which can emerge in the context of programming languages or natural language (English language).

Ця книга подає інформацію про англомовний дигітальний дискурс (АДД) і репрезентує його як ідеальну самогенеруючу систему. Лінгвосеміотичні домінанти АДД екстраполюються з розробки та декодування команд від Людини до Машини (комп’ютерів), здійснюючи взаємодію між англійською мовою як ідеальною системою та логічною основою математики. Антропоцентрична англомовна основа дигітального дискурсу перетворює його морфологічні, семантичні та синтаксичні зв’язки у певний лінгвосеміотичний симбіоз. У монографії англійська мова постулюється як основа штучної мови (мови програмування) для самоаналізу (обробки природної мови) та опосередкування взаємодії Людина-Машина. Таким чином, єдність вербальних одиниць та символів у сучасному англомовному дигітальному дискурсі свідчить як про впорядкованість, так і про мінливість його складових. Функціональність лінгвосеміотичних елементів створює мережі взаємозв’язків, які можуть виникнути в контексті мов програмування або природної (англійської) мови.




   Тип видання:   методичний посібник   
2.

Павлов, В. А.
WEB-дизайн та WEB-програмування [Електронний ресурс] / В. А. Павлов ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б. в.], 2010. - 110 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Веб-сайт – це набір з декількох десятків, сотень або навіть тисяч веб-сторінок (HTML- або XML-документов), зв'язаних разом єдиною темою, загальним оформленням, взаємними гіпертекстовими посиланнями і, як правило, близьким по інтернетівських мірках розміщенням (зазвичай в межах одного домена, хоча частини сайту цілком можуть розташовуватися на декількох вузлових комп'ютерах, обслуговуватися декількома серверами і навіть належати до різних доменів). Це означає, зокрема, що іноді, залежно від контексту, один і той же набір сторінок може розглядатися або як самостійний сайт, або як частина якогось іншого сайту. Це інформаційна одиниця, що представляє компанію або окремо узяту людину, доступна з будь-якого куточка миру, а також один з сучасних засобів передачі інформації і рекламний продукт, що дає великі можливості в області пошуку і залучення клієнтів. Таким чином, вміст сайту — так само як текст журналу і, у меншій мірі, книги — виходить з площини окремої сторінки в нове, третє вимірювання. У цій «об'ємній» композиції об'єкти можуть утворювати один з одним контрастні або підтримуючі зв'язки не тільки на площині сторінки, але і «упоперек сайту», взаємодіючи з елементами, розташованими в тій же позиції на сусідніх сторінках.



Кл.слова:
дизайн -- програмування

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
3.

Бендюг, Г. Д.
Імуномодулятори та фітоімунологія [Електронний ресурс] / Г. Д. Бендюг ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”, Факультет біомедичних технологій, Кафедра мікробіології та сучасних біотехнологій. - К. : [б. в.], 2010. - 30 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Імунна система (ІС) людини і вищих тварин являється самостійною структурно- функціональною одиницею організму, що знаходиться в тісній взаємодії з іншими його системами. Головна функція імунної системи – це збереження сталості внутрішнього середовища організму шляхом постійного контролю за антигенним складом організму. Ця функція здійснюється шляхом розпізнавання і елімінації клітинами імунної системи чужорідних агентів антигенної природи, як тих, що проникли в організм екзогенно (мікроби), так і тих, що виникли в організмі ендогенно (клітини, що змінилися в організмі під дією вірусів, ксенбіотиків, ракові клітини). ІС складається з двох компонентів: вродженого і адаптивного (набутого, придбаного) імунітету, які знаходяться в тісній функціональній взаємодії. Вроджений імунітет філогенентично найбільш древній, і, мабуть, присутній в усіх багатоклітинних організмах, тоді як адаптивний імунітет є відносно молодим і наявний тільки у хребетних тварин. Вважається, що головна різниця між цими компонентами ІС заключається в специфічності: вроджений імунітет функціонує неспецифічно, набутий – специфічно. Ця різниця є умовною: як вроджений, так і адаптивний імунітет виконують єдине функціональне завдання, доповнюючи один одного, підключаючись на різних етапах чужерідної інвазії.



Кл.слова:
імунітет -- мікробіологія -- медицина

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.

Душанін, Я. С.
Інженерна та комп'ютерна графіка [Електронний ресурс] / Я. С. Душанін ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : Університет “Україна”, 2011. - 76 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Мета вивчення курсу полягає у набутті студентами знань, умінь та навичок, необхідних для реалізації технічних думок за допомогою креслення, а також для розуміння принципу дії конструкції за її кресленням. Інженерна графіка складається з двох розділів: нарисної геометрії та інженерної і комп’ютерної графіки. Нарисна геометрія є теоретичною основою побудови креслень, які є графічною моделлю конкретних інженерних виробів. Завданням вивчення інженерної графіки є: надбання знань теоретичних основ побудови зображень предметів; розвиток просторової уяви, здатності аналізувати форму виробів, зображених у вигляді креслень: ознайомлення із зображенням деталей та їх з'єднань, поширених у машинобудуванні; придбання навичок виконання зображення виробів з натури і креслення збірної одиниці з використанням необхідних положень, стандартів ЄСКД; оволодіння вмінням читати креслення складальних одиниць. надбання навичок читати і виконувати креслення будівель. надбання навичок та знань в роботі з САПР (AutoCAD). Знання і практичні навички, одержані в процесі вивчення «Інженерної та комп’ютерної графіки», потрібні для освоєння цілого ряду технічних дисциплін, а також для виконання курсових та дипломного проектів.



Кл.слова:
креслення -- комп'ютер

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Заруба, В. М.
Адміністративно-територіальний устрій та адміністрація Війська Запорозького у 1648-1782 рр. [Електронний ресурс] / В. М. Заруба. - Д. : Ліра, 2007. - 380 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропоноване видання вперше комплексно подає генезу, формування, еволюцію та склад полково-сотенного адміністративно-територіального устрою української козацької держави 17-18 ст. Війська Запорозького. В праці відображено історію відомих полків та сотень Гетьманщини як адміністративних одиниць, склад населених пунктів та адміністрації. Додається також реєстр відомих за джерелами урядовців козацької України від 1648 до 1782 рр.



Кл.слова:
український народ -- запорізькі козаки

   Тип видання:   словник   
6.

Карабан, В. І.
Англійсько-український юридичний словник [Електронний ресурс] : понад 75 тисяч слів та словосполучень юридичної підмови та близько 160 тисяч українських перекладних відповідників / В. І. Карабан. - Вінниця : Нова книга, 2004. - 1088 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник охоплює всі основні галузі права. Реєстровими одиницями є слова та словосполучення, характерні для англійської юридичної мови, а також абревіатури та латинські слова і вислови, що вживаються в юридичній літературі англійською мовою. Особливістю словника є наявність транскрипції заголовних слів і словосполучень.



Кл.слова:
наукова термінологія -- юриспруденція -- англійська мова -- українська мова

   Тип видання:   словник   
7.


Англо-український фразеологічний словник [Електронний ресурс] : близько 30 000 фразеологічних виразів / уклад. К. Т. Баранцев. - 2-е вид. випр.. - К. : Знання, 2005. - 1056 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить близько 30 000 англійських сталих словосполучень, серед яких є ідіоматичні вирази, прислів'я і приказки, "крилаті вислови" та інші фразеологічні одиниці. Фразеологічні вирази розміщені в алфавітному порядку. Після кожного виразу або звороту наведено його український відповідник (переклад, аналог або еквівалент). Переважна більшість фразеологічних одиниць словника ілюстрована прикладами з творів класиків і сучасних письменників.



Кл.слова:
переклад -- фразеологізм -- словосполучення

   Тип видання:   довідник   
8.

Малышев, А. И.
Бумажные денежные знаки России и СССР [Електронний ресурс] / А. И. Малышев, В. И. Таранков, И. Н. Смиренный. - М. : Финансы и статистика, 1991. - 496 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Рассматривается история возникновения и развития обращения бумажных денежных знаков России и СССР. Впервые дается иллюстрированный каталог, содержащий оценку коллекционной редкости бумажных денежных знаков. Приводятся сведения о коллекционировании бон, полезные советы по их хранению и реставрации. Для широкого круга читателей, интересующихся историей денежного обращения дореволюционной России и СССР.



Кл.слова:
грошова одиниця -- колекціонування

   Тип видання:   словник   
9.

Славутич, Євген Володимирович.
Військовий костюм в Українській козацькій державі [Електронний ресурс] : уніформологічний словник / Є. В. Славутич ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 2012. - 171 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований уніформологічний словник відображає оригінальну термінологію, пов’язану з костюмом українського війська доби Гетьманщини, що функціонувала в українських говорах на території Української козацької держави від середини XVII до кінця XVIII ст. і зафіксована у місцевих пам’ятках української літературної мови того часу. Лексичний матеріал Словника згрупований у межах чотирьох тематичних розділів: «Одяг»; «Зброя та військове спорядження»; «Кінський убір»; «Матеріали для виготовлення одягу і спорядження». У статтях Словника подано розгорнуту семантичну характеристику термінологічних одиниць шляхом описового пояснення, в багатьох випадках – з елементами енциклопедичності, та коротку етимологічну довідку. Розрахований на істориків, мовознавців, фахівців суміжних галузей науки і всіх, хто цікавиться історією українського військового костюма та історією української мови.



Кл.слова:
одяг -- зброя -- військове спорядження

   Тип видання:   навчальний посібник   
10.

Лісовський, В. М.
Військово-технічний переклад [Електронний ресурс] / В. М. Лісовський ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Військовий інститут. - Київ : [б. в.], 2009. - 950 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник укладено відповідно до освітньо-професійних програм підготовки військових фахівців за спеціальністю “Переклад” для проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах та інших військових формуваннях з метою набуття базових військово-технічних знань студентами та курсантами та формуванню в них навичок усного (послідовного і двостороннього) та письмового перекладу текстів військово-технічної тематики з англійської мови на українську та з української мови на англійську, формування активного білінгвального лексико-термінологічного мінімуму готових перекладацьких рішень військово-технічної термінології в обсязі 4000 одиниць на репродуктивному та рецептивному рівнях. У додатках наведено англо-український та українсько-англійський військовий словники базових лексико-термінологічних одиниць, англо-український та українсько-англійський словники типових виразів і клішованих конструкцій військово-технічного перекладу. Для студентів та курсантів-перекладачів 3−4 курсу, які навчаються за напрямом підготовки “Філологія”, спеціалізацією “Військовий переклад”, а також всіх, хто цікавиться питаннями двостороннього військово-технічного співробітництва, спеціального перекладу.



Кл.слова:
переклад -- військова термінологія

   Тип видання:   навчальний посібник   
11.

Лісняк, Владислав Григорович.
Вартість об’єктів цивільних прав [Електронний ресурс] : навчальний посібник. Частина 1. Вартість нерухомого майна / В. Г. Лісняк. - Київ : Електронне видання, 2016. - 238 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 8.07 Мб


Навчальний посібник є монографією з методологічних засад та процедур визначення вартості об’єктів цивільних прав у трьох частинах, що написані, як самостійні. Трактування базових термінів оціночної діяльності таких, як ціна, вартість та витрати розроблені та надані автором за соціально-економічним їх сенсом. Дещо інше трактування за змістом своїх визначень, отримали деякі базові терміни теорії вартості об’єктів цивільних прав, у т.ч. функцій грошової одиниці. Розроблені автором економіко-математичні моделі вартості та ціни об’єктів цивіль-них прав (нерухомого та рухомого майна) мають методологічне обґрунтування та наведені у першій і другій частинах монографії. У третій частині розглянуті відомі економетрічні моделі доходів підприємницької діяльності, що є підставою для прогнозів та розрахунків її вартості. Застосування зазначених моделей сприяє отриманню детермінованих та значущих ре-зультатів вартості та ціни об’єктів цивільних прав. Автор вдячний Романишину Юрію Йосиповичу за послуги надані при написанні моног-рафії.

Монографія призначена для опанування професією оцінювача.




   Тип видання:   словник   
12.

Жайворонок, В. В.
Велика чи мала літера? [Електронний ресурс] : словник-довідник / В. В. Жайворонок. - К. : Наукова думка, 2004. - 202 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це перший в українській лексикографії словник-довідник, присвячений одному із складних розділів сучасної української орфографії — написанню слів і номінативних словосполучень з великої чи малої літери. Він включає географічні назви, назви політичних та громадських організацій, адміністративні найменування, назви посадових осіб, церковно-календарних та народних свят, знаменних дат, міфологічні, астрономічні, церковні, теологічні назви, документоніми тощо. Словник укладено згідно з правилами чинного "Українського правопису" (1993). Щодо написання тих груп назв, які зазначений правописний кодекс не охоплює, автор пропонує власні рішення, продиктовані усталеною практикою написання тих чи інших мовних одиниць з великої або малої літери.



Кл.слова:
орфографія -- написання слова

   Тип видання:   підручник   
13.

Вихованець, І. Р.
Граматика української мови [Електронний ресурс] : синтаксис / І. Р. Вихованець. - К. : Либідь, 1993. - 368 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику розглядаються основні питання синтаксису сучасної української мови: типи синтаксичних одиниць та їх функції, синтаксичні зв'язки, семантико-синтаксичні відношення. Інтерпретацію багатьох синтаксичних явищ подано у світлі функціональної теорії. Системно викладено аспекти вивчення синтаксичних одиниць і передусім речення. Висвітлено формально-синтаксичну, семантико-синтаксичну і комунікативну організацію речення, а також структурування його парадигм. Детально проаналізовано сукупність синтаксем як мінімальних синтаксичних одиниць, функціонування словосполучень тощо. Для студентів філологічних факультетів вузів.



Кл.слова:
синтаксична одиниця -- синтаксична функція -- семантика

   Тип видання:   підручник   
14.

Плющ, Марія Яківна.
Граматика української мови [Електронний ресурс] : підручник для студентів вузів : у 2 ч. / М. Я. Плющ. - К. : Вища школа, 2005

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Морфеміка, словотвір, морфологія. - 286 с.


Подано матеріал з трьох розділів граматики: «Морфеміки», «Словотвору » і «Морфології». У трактуванні мовних одиниць поєднано традиційний підхід «від форми до змісту» та функціонально-семантичний — «від значення до форми». Для студентів філологічних спеціальностей вищих навчальних закладів. Буде корисний тим, хто прагне поглибити чи систематизувати свої знання з української мови.



Кл.слова:
морфеміка -- морфологія -- словотвір -- дериватологія -- частини мови

   Тип видання:   монографія   
Категорія:    
15.

Масицька, Т. Є.
Граматична структура дієслівної валентності [Електронний ресурс] / Т. Є. Масицька. - Луцьк : Редакційно-видавничий відділ Волинського державного університету ім. Лесі Українки, 1998. - 208 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії розглядається семантико-синтаксична валентність як найпоказовіший різновид синтаксичної сполучуваності, з’ясовуються семантичні типи дієслівних предикатів і зумовлені їх валентністю класи іменникових синтаксем, простежується інтерпретація синтаксичних трансформацій речень із дієслівними предикатами, проводиться детальний розгляд особливостей лівобічної і правобічної дієслівної валентності, висвітлюються закономірності реалізації валентного потенціалу лексико-граматичних груп дієслів. Для мовознавців, викладачів, аспірантів і студентів філологічних факультетів, учителів.



Кл.слова:
синтаксис -- предикативність

   Тип видання:   методичний посібник   
16.


Двосторонній переклад [Електронний ресурс] : конспект лекцій / уклад. І. В. Шкарбан. - К. : [б. в.], 2010. - 17 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ознайомити студентів із поняттям «переклад», висвітлити принципи, засади теорії перекладу, окреслити перекладознавство як окрему галузь знання; розкрити комунікативні моделі здійснення процесу перекладу, поняття адекватності й еквівалентності в перекладознавстві, рівні еквівалентності й адекватності відтворення значення та форми мовних одиниць.



Кл.слова:
переклад -- іншомовний текст

   Тип видання:   монографія   
17.

Глуховцева, К. Д.
Динаміка українських східнослобожанських говірок [Електронний ресурс] : монографія / К. Д. Глуховцева. - Луганськ : Альма-Матер, 2005. - 592 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Відтворено динаміку фонологічної (фонетичної), морфологічної та лексичної систем українських східнослобожанських говірок за різні проміжки часу - сто та п'ятдесят років. Виявлено чинники змін даних систем, встановлено індекс динаміки одиниць різних мовних рівнів та розроблено типологію змін у говірках.



Кл.слова:
діалектологія -- лексична система

   Тип видання:   навчальний посібник   
18.

Шеремет , Л. М.
Електронні прилади [Електронний ресурс] : опорний коспект лекцій / Л. М. Шеремет ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". Інженерно-технологічний інститут. Кафедра побутової електронної апаратури. - К. : [б. в.], 2011. - 48 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Починаючи з минулого століття, були відкриті і продовжують відкриватися явища, природа яких обумовлена взаємодією вільних електронів з електромагнітним полем і речовиною. Електронними приладами називають прилади, в яких провідність здійснюється за допомогою електронів або іонів, які рухаються у вакуумі, газі або напівпровіднику. Для виконання функцій електроніки електронні прилади разом з пасивними елементами (резисторами, конденсаторами, дроселями, трансформаторами) та збиральними одиницями (роз'ємами, вимикачами, панелями та друкованими платами і т.д.) об'єднують певним чином в електронні схеми пристроїв.



Кл.слова:
електроніка -- електронне обладнання

   Тип видання:   словник   
19.

Коломієць, Миколай Філіппович.
Короткий словник перифраз [Електронний ресурс] / М. П. Коломієць, Є. С. Регушевський. - К. : Радянська школа, 1985. - 264 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В українській історіографії це перша спроба систематизувати найбільлш поширені перифрази - описові назви різних понять (вугілля - хліб промисловості), які особливо активно функціонують у мовленні преси, політичному середовищі. Словник вміщує близько 700 таких одиниць.



Кл.слова:
лінгвістика -- українська мова -- розвиток мови

   Тип видання:   навчальний посібник   
20.

Пономарів, О.
Культура слова: мовностилістичні поради [Електронний ресурс] : навчальний посібник / О. Пономарів. - К. : Либідь, 2001. - 240 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику даються поради щодо вибору слів, вимовних, наголосових та морфологічних варіантів, синтаксичних конструкцій для найкращого висловлення думки в різних стилях української літературної мови. Рекомендації автора грунтуються на мовному досвіді українського народу, відбитому в творах класичного та сучасного письменства. Для студентів, викладачів, науковців, редакторів, лекторів, журналістів.



Кл.слова:
вимова -- наголос -- морфологія -- синтаксис -- калькування -- стилістика
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського