Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Автореферати дисертацій (661)Реферативна база даних (5171)Книжкові видання та компакт-диски (274)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>K=РОЗВИНЕН$<.>+<.>K=ІНФРАСТРУКТУРА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   навчальний посібник   
1.

Іванов, В. М.
Грошово-кредитні системи зарубіжних країн [Електронний ресурс] : курс лекцій / В. М. Іванов, І. Я. Софіщенко ; Міжрегіональна академія управління персоналом. - К. : [б. в.], 2001. - 232 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У пропонованому курсі лекцій висвітлено походження, роль і функції грошово-кредитних систем, етапи їх еволюції, процеси інтеграції у грошово-кредитній сфері, механізм грошово-кредитного регулювання. Розглянуто грошово-кредитну політику країн з розвиненою ринковою економікою і проблеми створення грошово-кредитних систем країн, що розвиваються. Для студентів вищих навчальних закладів і всіх, хто цікавиться суттю фінансово-кредитних інститутів.



Кл.слова:
фінанси -- грошовий обіг -- грошовий ринок

   Тип видання:   аналітична доповідь   
2.


Індустріальні парки в Україні: удосконалення політики стимулювання у контексті світового досвіду [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / А. П. Павлюк [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2014. - 64 с.. - (Серія «Економіка» ; випуск 23)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Текст у форматі PDF 0.22 Мб


Доповідь присвячена розгляду концептуальних та інституційно-правових засад, а також практичних питань розвитку індустріальних парків в Україні та формуванню пріоритетних напрямів і заходів щодо сприяння розвитку індустріальних парків у контексті світового досвіду.



Кл.слова:
промислова інфраструктура -- модернізація економіки -- державний протекціонізм

   Тип видання:   підручник   
3.


Інформатика [Електронний ресурс] : підручник для 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів / Й. Я. Ривкінд, Т. І. Лисенко, Л. А. Чернікова, В. В. Шакотько. - К. : Генеза, 2010. - 164 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей підручник орієнтований на подальше вивчення вами в 10-му кла- сі сучасних ІК-технологій, розвинення навичок використання їх у вашій навчальній і дослідницькій діяльності, у повсякденному житті. Він до- поможе вам стати освіченою людиною інформаційного суспільства. Ви поглибите свої знання та вдосконалите вміння щодо роботи з текстовими документами в програмі Microsoft Word 2007, навчитеся створювати комп’ютерні презентації, використовуючи програму Microsoft Power Point 2007, розробляти комп’ютерні публікації, здійснювати монтаж ві- деофільмів. Також ви навчитеся користуватися електронними поштови- ми скриньками, використовувати всесвітню мережу Інтернет для спілку- вання в чатах і форумах, застосовувати ІКТ під час вивчення різних шкільних предметів.



Кл.слова:
комп'ютер -- програмне забезпечення

   Тип видання:   підручник   
4.


Інфраструктура товарного ринку [Електронний ресурс] : теоретичні засади / за ред. О. О. Шубіна. - К. : Знання, 2009. - 379 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику на системній основі розглядаються найважливіші елементи інфраструктури ринку товарів і посліг як передумови забезпечення ефективного функціонування національної економіки. Узагальнено великий практичний досвід з вивчення розвиненої інфраструктури західних країн, висвітлено способи його адаптації до умов транзитивної економіки України. Особливе місце відведено практичній діяльності комерційних посередників, їхній ролі в інфраструктірі товарного ринку, логістичним аспектам загальної системи розподілу, зберігання та продажу товарів. Для студентів економічних спеціальностей, аспірантів і викладачів вищих навчальних закладів. Книга буде корисною також науковцям і фахівцям-практикам у сфері товарного обігу, комерційної діяльності, маркетингу.



Кл.слова:
логістика -- маркетинг

   Тип видання:   зб. статей   
5.


Актуальні проблеми аграрної реформи в Україні в умовах системної кризи світової економіки [Електронний ресурс] / за ред. І. Г. Кириленка. - К. : Інститут розвитку аграрних ринків, 2009. - 137 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Системна криза світової економіки, на жаль, стала головною ознакою початку третього тисячоліття новітньої історії людства. Практично всі країни світу нині відчувають її нищівні удари, а міжнародна спільнота, очолювана найбільш економічно розвиненими країнами, запроваджує безпрецедентні заходи щодо мінімізації її впливу з тим, щоб її наслідки не призвели до соціальних негараздів у громадянському суспільстві. Цілком природно, що у найбільш незахищеному стані опинилися країни з перехідною економікою, особливо Центральної та Східної Європи, які після трансформації своїх систем господарювання лише почали розбудовувати свою незалежність та зробили перші кроки до інтеграції у структури світової економічної системи. Серед них - Україна, в якій однією з провідних складових економіки є аграрний сектор, від характеру розвитку якого суттєво залежить ситуація в державі, адже саме ця галузь визначає не лише рівень продовольчої безпеки країни, але і її місце на провідних світових ринках.



Кл.слова:
макроекономіка -- землеволодіння -- земельні відносини -- власність на землю

   Тип видання:   наукове видання   
6.
 


Бєломєсяцев, Андрій Борисович.
Правові основи архітектури [Електронний ресурс] / А. Б. Бєломєсяцев ; Академія мистецтв України, Інститут проблем сучасного мистецтва. - Київ : Музична Україна, 2006. - 544 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга є продовженням студій автора, розпочатих монографією «Філософські основи архітектури» (Київ: ІПСМ АМУ, 2005). Зроблено спробу систематизувати позитивне право, тобто законодавчу реальність України за станом на 1.09.2006. У ряді випадків проводяться аналогії із законодавством Російської Федерації та США. Головний висновок із систематизації матеріалу полягає в тому, що назріла необхідність розглядати архітектурне право як відносно самостійну галузь права, а переважну більшість державних будівельних норм як норм права, тобто норм, які регулюють стосунки між людьми, а не норм технічних, які регулюють ті або інші виробничі процеси. Інакше кажучи, право є не тільки формою організації архітектурного процесу, але й істотним компонентом змісту архітектурної діяльності. Монографія розрахована на фахівців в галузі правових відносин в архітектурнобудівній сфері, студентів ВНЗ і факультетів, які вивчають відповідні дисципліни, архітектурознавців, а також буде цікавою широкому загалу читачів, які не байдужі до правових проблем архітектури.



Кл.слова:
архітектура -- проектування -- інфраструктура -- благоустрій

   Тип видання:   навчальний посібник   
7.

Бєлявцев, М. І.
Інфраструктура товарного ринку [Електронний ресурс] / М. І. Бєлявцев, Л. В. Шестопалова. - К. : Центр навчальної літератури, 2005. - 416 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник складений відповідно до програми дисципліни "Інфраструктура товарного ринку". У посібнику розглянуті суть, призначення і склад інфраструктури товарного ринку, характеризуються складові частини інфраструктурного комплексу товарного ринку. Особлива увага приділена специфічним особливостям роботи оптових посередників в сучасних умовах господарювання. Матеріал викладений логічно і послідовно, представлені основні поняття і терміни. Навчальний посібник призначений для навчальних цілей і адресований, студентам, аспірантам, викладачам вузів економічного профілю, практичним працівникам, фахівцям у сфері товарного обігу, комерційної діяльності, маркетингу.



Кл.слова:
продавець -- покупець -- асортимент -- конкуренція

   Тип видання:   монографія   
8.

Брітченко, І. Г.
Економічні проблеми розвитку підприємницької функції в секторах економіки національного господарства [Електронний ресурс] : монографія / І. Г. Брітченко, О. М. Момот, В. Г. Саєнко ; Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, Полтавський університет економіки і торгівлі. - Полтава : [б. в.], 2012. - 508 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.36 Мб


Монографію присвячено дослідженню розвитку підприємницької функції в співвідношенні трьох секторів національного господарства. Аналіз первинного сектору економіки національного господарства приведено на прикладі казенних підприємств пенітенціарної системи, вторинного – індустріальних підприємств одиничного виробництва, третинного – банківської сфери надання послуг. Розкрито зміст розвитку підприємницької функції в умовах ринкових відносин держави. Узагальнені складові організаційно-економічних умов функціонування секторів економіки національного господарства у зв`язку з розвитком підприємницької функції. Розроблено моделі організації виробництва і послуг в економічному середовищі держави. Призначено для наукових працівників, фахівців промислових підприємств, аспірантів і студентів.



Кл.слова:
підприємницька функція -- інфраструктура послуг -- пенітенціарна система

   Тип видання:   монографія   
9.

Вакуленко, Максим Олегович.
Українська термінологія: комплексний лінгвістичний аналіз [Електронний ресурс] : монографія / М. О. Вакуленко ; Національна академія наук України, Український мовно-інформаційний фонд. - Івано-Франківськ : Фоліант, 2015. - 361 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 7.21 Мб


У монографії подано, обґрунтовано та розвинено комплексний пiдxiд до вживання і творення українських тeрмiнiв, заснований на використанні методів природничих наук і мовознавчих аспектів дослідження. Такий підхід створює передумови для того, щоб розглядати термінологію не лише як розділ лексики, сукупність термінів і вчення про них, а насамперед як науку про утворення, розвиток і функціонування термінів. За допомогою послідовного застосування статистичного та аналітичного методів досліджено теоретичні й практичні термінографічні проблеми, розкрито правописні аспекти відтворення запозичених та іншомовних слів. На основі методу акустичних інваріантів досліджено акустичні характеристики звуків української (а також англійської) мови та знайдено їх інваріантні акустичні параметри. У монографії відображено результати автора, одержані в процесі його наукової та викладацької роботи в Державній академії керівних кадрів освіти, Міжрегіональному інституті вдосконалення вчителів, Київському національному лінгвістичному університеті, Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Техаському університеті в Арлінгтоні (США), Єнському університеті імені Фрідріха Шіллера (Німеччина), Гіссенському університеті імені Юстуса Лібіга (Німеччина), Лейпцізькому університеті (Німеччина), Дрезденському технічному університеті (Німеччина), Університеті Країни басків (Іспанія), Українському мовно- інформаційному фонді Національної академії наук України. Для науковців, викладачів, аспірантів і студентів філологічних факультетів вищих навчальних закладів, а також для лексикографів, фонетистів, перекладачів і фахівців у галузі прикладної лінгвістики, української термінології і термінографії.



Кл.слова:
термінографія -- сучасні терміносистеми -- кодифікація термінології -- сучасний правопис

   Тип видання:   монографія   
10.

Гарбар, Ж. В.
Фінансовий ринок [Електронний ресурс] : монографія / Ж. В. Гарбар ; Київський національний торговельно-економічний університет. - Київ : [б. в.], 2015. - 456 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 2.95 Мб


Висвітлено теоретико-методологічні засади функціонування фінансового ринку, його роль і значення для розвитку економіки. Узагальнено та систематизовано досвід розвитку фінансових ринків у країнах з розвиненою та трансформаційною економікою. Проаналізовано сучасний стан грошово-кредитного та фондового сегментів фінансового ринку, ринку державних запозичень. Розкрито сутність і місце фінансових інститутів у системі забезпечення розвитку економіки. Обґрунтовано провідну роль банківських установ у системі формування конкурентного середовища на фінансовому ринку. Розвинуто інституційні засади регулювання фінансового ринку. Запропоновано напрями вдосконалення механізму державного регулювання фінансового ринку в Україні. Визначено пріоритети державної політики у сфері фінансового ринку, підходи з інтеграції вітчизняного фінансового ринку до світової фінансової системи. Для науковців, викладачів, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів, фахівців фінансово-кредитної сфери.



Кл.слова:
фондові ринки -- державні запозичення -- фінансові конгломерати -- корпоративний сектор

   Тип видання:   монографія   
11.

Дністрянська, Н. І.
Дуже малі міські поселення Львівської області [Електронний ресурс] : суспільно-географічний потенціал та перспективи розвитку / Н. І. Дністрянська, М. С. Дністрянський ; Львівський національний універсистет ім. І. Франка. - Львів : [б. в.], 2013. - 198 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії концептуально окреслено контури категорії дуже малих міських поселень, яка формується селищами міського типу та дуже малими містами (людністю до десяти тисяч осіб). Відображено роль природно-географічного положення, адміністративного статусу та суспільно-географічних чинників у формуванні та функціонуванні дуже малих міських поселень. Досліджено тенденції демографічного та етнокультурного розвитку селищ міського типу та дуже малих міст Львівської області. Зроблено аналіз їхнього інфраструктурного потенціалу. Розкрито роль дуже малих міських поселень у системі розселення Львівської області. Обґрунтовано перспективні напрямки регіональної політики щодо активізації суспільно-географічної ролі селищ міського типу та дуже малих міст. Для наукових працівників, учителів, усіх, хто цікавится географічним краєзнавством.



Кл.слова:
урбаністика -- інфраструктура -- краєзнавство -- демографія -- етнокультурний розвиток

   Тип видання:   монографія   
12.

Драновський, А. Л.
Адаптогенна бальнеофітотерапія на курорті Трускавець [Електронний ресурс] / А. Л. Драновський, І. Л. Попович ; Національна академія наук України, Інститут фізіології ім. О. О. Богомольця. - Дрогобич : Посвіт, 2010. - 256 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 6.87 Мб


У монографії розвинено класичну концепцію загальних адаптаційних реакцій організму, в руслі якої охарактеризовано стан пристосувально захисних механізмів у осіб з дизадаптозом. Викладено власні дані про адаптогенну дію бальнеотерапії на курорті Трускавець, результати експериментальних і клініко-фізіологічних досліджень адаптогенних властивостей бальнеофітопрепаратів "Трускавецька кришталева з алое" і "Бальзам Трускавецький". Закладено підгрунтя адаптогенної бальнеофітотерапії.



Кл.слова:
адаптаційні реакції -- бальнеофітотерапія -- бальнеофітоадаптогени

   Тип видання:   аналітична доповідь   
13.

Дубов, Д. В.
Майбутнє кіберпростору та національні інтереси України: нові міжнародні ініціативи провідних геополітичних гравців [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Д. В. Дубов, М. А. Ожеван ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2012. - 32 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.14 Мб


Розглянуто питання підходів основних геополітичних гравців (США, КНР і РФ) до майбутнього кіберпростору. Зазначено особливості таких підходів, форматів їхнього затвердження на міжнародному рівні та можливої позиції України щодо таких ініціатив. Проведено загальний аналіз міжнародних ініціатив на їхню відповідність національним інтересам України та на відповідність їхніх окремих положень вітчизняному законодавству.



Кл.слова:
електронне врядування -- інформаційна інфраструктура -- цифрова нерівність -- кіберзлочинність

   Тип видання:   монографія   
14.


Енергоефективність та енергозбереження: економічний, техніко-технологічний та екологічний аспекти [Електронний ресурс] : монографія / П. М. Макаренко, О. В. Калініченко, В. І. Аранчій. - Полтава : Видавництво ПП “Астрая”, 2019. - 603 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 15.54 Мб


У монографії викладено теоретико-методологічні засади та методичні й практичні рекомендації енергоефективності і енергозбереження на національному, галузевому, регіональному рівнях і на підприємствах за видами економічної діяльності. Охоплено питання розвитку енергетичної безпеки ринково розвинених країн і України, використання нетрадиційних відновлювальних і альтернативних джерел енергії. Запропоновано організаційно-економічні, технологічні, технічні та екологічні рішення подальшого розвитку енергоефективності й енергозбереження. Сформовано пропозиції щодо економічної та енергетичної оцінки та ефективності використання теплових, механічних, біологічних і природних джерел енергоресурсів, їх енергетичного аудиту і консалтингу в господарській та галузевій структурі національної економіки.

Розрахована на здобувачів вищої освіти, викладачів, науковців, фахівців з енергоефективності і енергозбереження різних форм і напрямів економічної діяльності.



Кл.слова:
енергетична безпека -- використання відновлюваних джерел енергії -- енергоефективність та енергозбереження -- класифікація видів енергії

   Тип видання:   монографія   
15.

Клімушин, Петро Сергійович.
Стратегії та механізми електронного урядування в інформаційному суспільстві [Електронний ресурс] : монографія / П. С. Клімушин ; Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. - Харків : Магістр, 2016. - 524 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.45 Мб


Запропоновано механізми розвитку інформаційного суспільства за домінантними складовими: інформаційно-телекомунікаційна інфраструктура суспільства, віртуальна спільнота та інтелектуальна власність. Визначено стратегії та механізми електронного урядування за складовими електронного уряду, електронної демократії та відкритого уряду в умовах становлення інформаційного суспільства. Запропоновано основні механізми довіри в інфраструктурі відкритих ключів: ізольований, кореневий, мережевий, шлюзовий, списком статусу сертифіката, списком сертифікатів та управління якістю сертифікатів. Визначено механізми розвитку дозвільної системи та надано практичні рекомендації з удосконалення інфраструктури взаємодії влади з бізнесом. Запропоновано структуру механізмів формування інформаційної культури публічних службовців, що включає правові, організаційні, технологічні, освітні, соціальні групи. Надано практичні рекомендації з удосконалення системи підготовки кадрів для забезпечення розвитку електронного уряду, електронної демократії та відкритого уряду. Обґрунтовано методологію розвитку інноваційно орієнтованого суспільства. Розглянуто інноваційні технології й механізми розвитку електронних комунікацій; структурні моделі організації систем електронного документообігу за компонентами сховища документів та їхніх карток, компонентами, що здійснюють ділові процеси системи; механізми управління правами електронних документів. Обґрунтовано найкращі світові моделі, практики та тенденції розвитку електронного урядування для застосування в Україні та надано моніторингові рейтингові оцінки електронного урядування в країні. Обґрунтовано методологію регламентації та надання електронних адміністративних послуг, запровадження електронних адміністративних регламентів та надано практичні рекомендації з удосконалення інфраструктури взаємодії влади з громадянами. Визначено інструменти та механізми забезпечення трансакційної взаємодії та надано практичні рекомендації з удосконалення регулювання систем електронних платежів та розвитку електронного бізнесу.



Кл.слова:
е-урядування -- е-документообіг -- адміністративна реформа -- кадрова політика

   Тип видання:   методичний посібник   
16.


Конспект лекцій для студентів спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність» [Електронний ресурс] / ренко В. І. ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б. в.], 2009. - 45 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Жодне суспільство не може існувати без технічного законодавства та нормативних документів, які регламентують правила, процеси, методи виготовлення та контролю продукції, а також гарантують безпеку життя, здоров'я і майна людей та "навколишнього середовища. Стандартизація якраз і є тією діяльністю, яка виконує ці функції. Стандартизаціяі є своєрідним відображенням об’єктивних законів еволюції технічних засобів і матеріалів. Вона не є вольовим актом, який нав'язується технічному прогресу ззовні, а випливає як неминучий наслідок відбору засобів, методів і матеріалів, що забезпечують високу якість продукції на даному рівні розвитку науки і техніки. З роками з'являються нові методи виробництва і матеріали, що призводить до заміни старих стандартів новими. В цьому безперервному процесі головна мета полягає в тому, щоб на якому завгодно етапі економічного розвитку суспільства створювати якісні вироби при масовому їх виготовленні. Таким чином, об'єктивні закони розвитку техніки і промисловості неминуче ведуть до стандартизації, яка є запорукою самої високої якості продукції, що може бути досягнута на даному історичному етапі. Завдяки стандартизації суспільство має можливість свідомо керувати своєю економічною і технічною політикою, домагаючись випуску виробів високої якості. В умовах науково-технічного прогресу стандартизація є унікальною сферою суспільної діяльності. Вона синтезує в собі наукові, технічні, господарські, економічні, юридичні, естетичні і політичні аспекти. В усіх промислове розвинених країнах підвищення рівня виробництва, поліпшення якості продукції і ріст життєвого рівня населення тісно пов'язані з широким використанням стандартизації.



Кл.слова:
документація -- інформація

   Тип видання:   зб. статей   
17.


Кримінальна розвідка: методологія, законодавство, зарубіжний досвід [Електронний ресурс] : матеріали Міжнар. наук.-практ. конф., м. Одеса, 29 квітня 2016 р.. - Одеса : [б. в.], 2016. - 184 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.38 Мб


Сучасна криміногенна ситуація в Україні – це якісно новий феномен як за масштабами злочинних проявів, так і за ступенем їх руйнівного впливу на життєдіяльність суспільства, права і свободи громадян. За останні роки відбулася трансформація організованої злочинності в нашій країні, зросла кількість організованих злочинних формувань, які мають чітку ієрархічну структуру, використовують новітні технічні засоби забезпечення протиправної діяльності, протидії правоохоронним органам. Ефективна протидія злочинам, особливо її організованим формам, неможлива без розуміння тих процесів, які відбуваються у злочинному середовищі або навпаки створенні необхідних умов для документування фактів протиправної діяльності тощо. У зв’язку з цим органи правоохоронні органи України стикаються з необхідністю з’ясування умов формування та існування організованих злочинних формувань, обраних ними механізмів вчинення злочинів, рольової участі у цьому процесі кожного учасника злочинного угруповання, руху тіньових та певних легальних фінансових потоків, які є підґрунтям існування цих угруповань або, навпаки, предметом їх злочинних інтересів, функціонування інфраструктури організованої злочинності тощо. Аналіз світової практики протидії злочинності засвідчує, що у більшості розвинених країн сформована та функціонує система кримінальної розвідки – діяльності з отримання, добування, аналітичного оброблення інформації про тенденції злочинності, окремі злочини та осіб, які до них причетні, прогнозування варіантів розвитку подій та виявлення ризиків. Світовий досвід є доступним для вивчення, критичного осмислення та впровадження у вітчизняні реалії. Адже, нагально необхідним на сьогодні вважаємо саме наукове обговорення проблем методології, законодавчого забезпечення формування кримінальної розвідки в нашій державі.



Кл.слова:
негласні слідчі дії -- організована злочинність -- оперативно-розшукова діяльність

   Тип видання:   навчальний посібник   
18.

Луценко, В. І.
Методика викладання мови [Електронний ресурс] / В. І. Луценко ; Відкритий Міжнародний Університет Розвитку Людини «Україна». Інститут Філології та масових комунікацій. Кафедра української мови та літератури. - К. : [б .в.], 2010. - 99 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Мовна освіта в Україні передбачає удосконалення технології навчального процесу, наближення його до вимог суспільства, що потребує високоосвічених, інтелектуально розвинених і відданих державі громадян, котрі вільно можуть спілкуватися між собою, утверджуючи статус української мови як рідної і державної. Досягти цього можна за умов підвищення рівня навчання мови, розв’язання багатьох методичних проблем. Це чітко відзначено в Законі про освіту в Україні, концепціях мовної освіти і Державному стандарті базової і повної середньої школи. Одним із найважливіших орієнтирів розв’язання проблем навчання мови є Загальноєвропейські Рекомендації з мовної освіти, де визначаються підходи, рівні оволодіння мовою, комунікативні завдання і цілі, компетенції тощо.



Кл.слова:
українська мова -- культура мовлення -- лінгвістична практика

   Тип видання:   підручник   
19.

Мілаш, В. С.
Господарське право [Електронний ресурс] : курс лекцій: в 2 т. / В. С. Мілаш. - Х. : Право, 2008-2010

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 2008. - 496 с.

Ч. 2. - 2010. - 336 с.


Курс лекцій з господарського права присвячено загальним питанням становлення та розвитку господарського права в Україні. У систематизованому вигляді розглядаються ключові положення господарського права, серед яких поняття господарської діяльності та її різновидів, особливості правового регулювання відносин, що виникають під час організації та провадження господарської діяльності, господарська інфраструктура та майнова основа її функціонування, питання державного регулювання господарської діяльності та основні засади конкурентного права, система господарських договорів тощо. Видання розраховане на студентів, аспірантів, викладачів юридичних вузів та факультетів.



Кл.слова:
правознавство -- господарство

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Будівництво   
20.


Містобудування [Електронний ресурс] : довідник проектувальника / за ред. Т. Ф. Панченко. - К. : Укрархбудінформ, 2001. - 192 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Висвітлено питання регіональної організації і районного планування територій, формування систем міських і сільських поселень, розглянуто різні аспекти архітектурно-планувальної організації функціональних територій (сельбищних, виробничих, ландшафтно-рекреаційних тощо), охорони природи та історико-культурної спадщини. Представлено нормативно-методичні матеріали стосовно інженерного обладнання та захисту територій, введено нові відомості щодо екології поселень, економіки їх розвитку, засобів енергозбереження, впровадження методів прикладної інформатики у містобудування. Матеріал підготовлено за літературними джерелами і нормативними документами з використанням сучасних українських наукових досліджень і зразків проектної практики. Для архітекторів і спеціалістів, які працюють у галузі містобудування.



Кл.слова:
архітектура -- урбаністика -- міська інфраструктура -- будівельні норми
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського