Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (32)Реферативна база даних (183)Книжкові видання та компакт-диски (19)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗЕМЛЕВОЛОДІННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

   Тип видання:   монографія   
1.

Готье, Ю.
Замосковный край в XVII веке [Електронний ресурс] : опыт исследования по истории экономического быта Московской Руси / Ю. Готье. - М. : Типография Г. Лисснера и Д. Совко, 1906. - 605 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монография «Замосковный край в XVII в.» стала первой крупной работой Ю.В.Готье. В ней на основе изучения писцовых книг историк показывает запустение и разорение страны в результате польской и шведской интервенции начала XVII столетия, а также последующий процесс восстановления хозяйства, рост дворянского землевладения за счет широкой раздачи правительством дворцовых земель с крестьянами, усиление закрепощения крестьян и характер их повинностей. Труд Ю.В.Готье, за который он получил магистерскую степень и Уваровскую премию, по-прежнему сохраняет свое историческое значение.



Кл.слова:
польська і шведська інтервенція -- дворянське землеволодіння

   Тип видання:   наукове видання   
2.


Сборник судебных решений, состязательных бумаг, грамот, указов и других документов, относящихся к вопросу о старозаимочном землевладении в местности бывшей Слободской Украины [Електронний ресурс] / сост. В. В. Гуров, Е. К. Бродский. - Харьков : Типография Окружного Штаба, 1884. - 705 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
історія -- землеволодіння

   Тип видання:   монографія   
3.


Аграрная Россия: история, проблемы, перспективы [Електронний ресурс] : монография / под общ. ред. В. М. Володина. - Пенза : Изд-во ПГУ, 2007. - 399 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Анализируется развитие сельского хозяйства России во второй половине XIX-XX в. и указываются приоритетные направления повышения эффективности функционирования агропромышленного комплекса в XXI в. Предпринята попытка обобщить результаты исследований многих учёных-аграрников по вопросам экономики, агрономии, экологии и другим смежным дисциплинам. При этом развитие сельского хозяйства рассматривается в тесной связи с основными тенденциями развития экономики России, правительственной политикой в аграрной сфере и с достижениями сельскохозяйственной науки. Особое внимание уделено новейшему периоду развития сельского хозяйства. Книга предназначена для широкого круга читателей, интересующихся историей, совремаенным состоянием и перспективами развития сельского хозяйства России.



Кл.слова:
агрономія -- сільсьське господарство -- землеволодіння

   Тип видання:   зб. статей   
4.


Актуальні проблеми аграрної реформи в Україні в умовах системної кризи світової економіки [Електронний ресурс] / за ред. І. Г. Кириленка. - К. : Інститут розвитку аграрних ринків, 2009. - 137 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Системна криза світової економіки, на жаль, стала головною ознакою початку третього тисячоліття новітньої історії людства. Практично всі країни світу нині відчувають її нищівні удари, а міжнародна спільнота, очолювана найбільш економічно розвиненими країнами, запроваджує безпрецедентні заходи щодо мінімізації її впливу з тим, щоб її наслідки не призвели до соціальних негараздів у громадянському суспільстві. Цілком природно, що у найбільш незахищеному стані опинилися країни з перехідною економікою, особливо Центральної та Східної Європи, які після трансформації своїх систем господарювання лише почали розбудовувати свою незалежність та зробили перші кроки до інтеграції у структури світової економічної системи. Серед них - Україна, в якій однією з провідних складових економіки є аграрний сектор, від характеру розвитку якого суттєво залежить ситуація в державі, адже саме ця галузь визначає не лише рівень продовольчої безпеки країни, але і її місце на провідних світових ринках.



Кл.слова:
макроекономіка -- землеволодіння -- земельні відносини -- власність на землю

   Тип видання:   монографія   
5.

Мартин, А. Г.
Регулювання ринку земель в Україні [Електронний ресурс] / А. Г. Мартин. - К. : [б. в.], 2011. - 252 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.46 Мб


У монографії розглядається проблема формування державної регуляторної політики у сфері ринкового обороту речових прав на земельні ділянки у контексті загальної економічної теорії регулювання. Розроблено сучасну класифікацію земельних ділянок за цільовим призначенням, визначено організаційно-правові засади формування державного, комунального та приватного секторів землеволодіння, розглянуто особливості різних форм ринкового обороту речових прав на земельні ділянки, в тому числі, викупу земельних ділянок для суспільних потреб. Обґрунтовано засади державного регулювання ринкових земельних відносин як форми обмеження державою свободи підприємництва з метою досягнення суспільно значущих цілей. Вперше досліджена проблема антимонопольного регулювання ринку земель. Монографія призначена для науковців, спеціалістів державних органів земельних ресурсів, сільськогосподарських органів, юристів, працівників місцевого самоврядування, студентів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
макроекономіка -- земельне законодавство -- земельні відносини

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.
 


Котляр, М. Ф.
Як і чому настала удільна роздробленість на Русі [Електронний ресурс] / М. Ф. Котляр ; Інститут історії України НАН України. - Київ : [б. в.], 1998. - 106 с.. - (Історичні зошити)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Праця присвячена чільній темі давньоруської історіографії — добі удільної або феодальної роздробленості Київської держави, що вже близько двохсот років дискутується у вітчизняній і зарубіжній науці. Автор досліджує причини розділення держави на півтора десятка земель і князівств, що почалося по смерті сина Володимира Мономаха Мстислава (1132 р.), і приходить до висновку, що його головною причиною стали виникнення і розвиток боярського землеволодіння в XII ст. і викликаний ним ріст політичної ролі боярства як в центрі, так і на місцях. М.Ф. Котляр упевнений, що роздробленість не зруйнувала Давньоруську державу, як вважали і досі вважають багато істориків. Вона лише змінила форму, ставши з монархії єдиновладної федеративною. Досліджено' також структуру верховної влади на Русі в XII—XIII ст.



Кл.слова:
феодалізм -- боярське землеволодіння -- Київська Русь -- міжусобні війни
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського