Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (39)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (3350)Реферативна база даних (26310)Книжкові видання та компакт-диски (846)Журнали та продовжувані видання (28)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ$<.>+<.>K=МОЖЛИВОСТІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 113
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.


Позиції, перспективи і завдання Гетьманського Руху [Електронний ресурс]. - Авґсбург : Видання Краєвої Організації СГД Німеччини і Австрії, 1951. - 49 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Року 1941, на сходинах Української Громади в Берліні, Сл. пам. Гетьман Павло промовляв: «Ми переживаємо час, коли ревуть гармати, падають великі держави, але повстають і нові. Час надзвичайний, час тяжкий і відповідальний. Тяжкий тому, що наш Народ, скутий чужими формами, чужою організаційною сіткою, йде не за голосом свойого генія і своїх славних войовничих предків, а за наказом чужих зверхників. Та рівночасно це повний значіння час, що ховає в собі можливості і для нашого народу. Я так відчуваю... Ми стоїмо перед великим іспитом».



Кл.слова:
націоналізм -- українець

   Тип видання:   словник   
2.


Українські письменники [Електронний ресурс] : біо-бібліографічний словник : у 5 т. / ред. О. І. Білецький [та ін.]. - К. : Державне вид-во художньої літератури, 1960

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Давня українська література (ХІ -ХVІІІ ст.). - 979 с.


Перший том словника лишається найповнішим довідковим виданням з історії української літератури XI--XVIII ст. Упорядник максимально використав цензурні можливості, відкриті за часів відносної лібералізації комуністичного режиму (1956--1961рр.).



Кл.слова:
українська література

   Тип видання:   художня література   
3.

Свідницький, Анатолій.
Роман. Оповідання. Нариси [Електронний ресурс] / А. Свідницький. - К. : Наукова думка, 1985. - 576 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У потоці українського літературного життя кінця 50—60-х років XIX ст. яскраво виділяється творча індивідуальність Анатолія Свидницького. Жвава, енергійна натура, людина всебічно обдарована від природи, Свидницький тягнувся до живого діла, прагнув конкретними справами реалізовувати програму діячів революційної демократії в галузі народної освіти, в піднесенні ролі художнього слова як активного знаряддя виховання мас. Типовий для свого часу письменник-різночинець, Свидницький намагався порушувати злободенні соціальні питання в творах різних жанрів — піснях, фольклорно-етнографічних нарисах, оповіданнях, йому належить пальма першості і в створенні українського реалістичного роману з виразним соціальним спрямуванням. На жаль, тяжкі умови, в яких доводилося працювати діячам демократичної культури, постійні переслідування з боку царських властей, цензурні утиски, побутова невлаштованість, підірване замолоду здоров’я не дали можливості розквітнути яскравому талантові Свидницького, передчасно обірвали саме життя письменника. За життя не побачив світу його найкращий твір — роман «Люборацькі». Мав рацію І. Франко, коли з глибоким смутком писав, що автор цього роману належав до тих талановитих, але нещасливих людей, котрі, сковані ланцюгами соціальної неволі, не змогли прикласти «до діла те знання, яке вони в житті здобули, ані ту щиру любов, котрою душа їх горіла в найкращих хвилях життя» Однак історія поставила все на свої місця. Твори Свидницького, наснажені щирим вболіванням за долю простої людини, пройняті гострим осудом і кріпосницької, і буржуазної дійсності, позначені неповторними прикметами самобутнього таланту їх автора, витримали іспит часу. Великий Жовтень, поклавши початок новій ері в історії людства, наблизив явища прогресивного мистецтва до найширших мас трудівників. Сьогодні поряд з багатьма визначними явищами світової літератури в активі радянського читача перебуває і роман Свидницького «Люборацькі» як одна з яскравих художніх пам’яток середини XIX ст.



Кл.слова:
українська література -- проза -- новелістика

   Тип видання:   життєпис   
4.

Мацьків, Теодор.
Гетьман Іван Мазепа в західньоевропейських джерелах, 1687-1709 [Електронний ресурс] / Теодор Мацьків. - Мюнхен : Український вільний університет, 1988. - 287 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історія кожної країни та її народу розвивається не ізольовано, а у взаємозв'язках з іншими країнами і народами. Цей процес охоплює різні сфери розвитку суспільства. Важливим є те, що події, які відбуваються в тій чи іншій країні, знаходять своєї сприйняття й за її межами. Врахування та належна оцінка цих подій дають можливість визначити спільне і специфічне у них. Щоб досягнути наукових результатів у дослідженні історичних проблем, необхідно спиратися на використання фактичного матеріалу, почерпнутого з різних джерел. Події, які відбулися та відбуваються в Україні, знаходять своє відображення й у зарубіжних джерелах, їх відповідне наукове використання, безперечно, сприятиме висвітленню ряду проблем історії України. З різних причин в умовах тоталітарного режиму було до краю обмежено можливості використовувати історичні джерела, які зберігаються у зарубіжних країнах, а також опубліковану там літературу. Нині ситуація докорінно змінилася.



Кл.слова:
історія України -- історіософія -- гетьманат

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Черненко, Олександра.
Експресіонізм у творчості Василя Стефаника [Електронний ресурс] / О. Черненко. - Нью-Йорк : Сучасність, 1989. - 276 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дотеперішні дослідники творчости Василя Стефаника переважно вбачали в ньому оборонця покривджених соціальною несправедливістю галицьких селян, абож, спираючися на писання другого, вже повоєного періоду його творчости, - борця за національне визволення. Проте такі традиційні інтерпретації недостатні і не можуть вже нас сьогодні задовільнити. Часто витворюється враження, що деякі критики намагалися втиснути мистецьку індивідуальність письменника у Прокрустове ложе власних естетичних уподобань, а передусім - політичних переконань, нехтуючи не раз ориґінальним світом його своєрідної творчої уяви. Щойно коли усвідомимо собі глибоко полісмисловий характер Стефаникових творів, зможемо відкрити в них вселюдські перспективи, їхню універсальну вартість. Одна з головних вад традиційних інтерпретацій полягає в тому, що вони не розглядають дорібку Стефаника на тлі духовости його власної, себто сучасної йому европейської доби. стефаник був емоційно глибоко зв'язаний з українським селом, з якого він вийшов, але водночас його світогляд був співзвучний з тим світоглядом, що оволодів Европою на переломі 20 сторіччя, себто з течією екпресіонізму. Цей експресіоністичний світогляд наближував Стефаника до передових літературних і мистецьких кіл Заходу, але відчужував його від тогочасної галицької інтеліґенції, якій часто було важко зрозуміти його творчість. Велич творчости Стефаника саме в тому, що він зумів створити синтезу національного первня з уселюдським, отже, поєднати любов до української людини з модерним світоглядом та з модними на той час засобами мистецького вияву. Точніше: він прищепив експресіонізм на український ґрунт, втілив його в українську народну тематику, до того ж надихав його чаром української природи та фольклору. В межах цієї праці не було можливості вичерпно розглянути всі твори Стефаника, в яких проявляються характеристичні риси його експресіоністичної манери. Завдання звужено до деяких вибраних творів і проблем, до висвітлення спорідненості письменника з естетичним та етичним світоглядом тогочасної мистецької епохи, не забуваючи її передових мистців, теоретиків і письменників, а далі до аналізи Стефаникових стилістичних засобів і структури його творчого вияву.



Кл.слова:
літературознавство -- експресіонізм -- новелістика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.

Валуєнко, Борис Васильович.
Композиція видань [Електронний ресурс] : мистецтво зовнішнього оформлення книги / Б. В. Валуєнко ; Навчально-методичний кабінет вищої освіти. - К. : НМК ВО, 1992. - 100 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику комплексно, всебічно, системно висвітлено проблему зовнішьного оформлення книги, причому охоплено не тільки питання книжкової графіки, а й матеріально-технічні можливості поліграфічного втілення художніх задумів. Від розгляду окремих елементів, різних виражальних засобів, типів оформлення автор переходить до загальних творчих питань композиції. Розділ "проблеми композиції" є внеском у розвиток сучасної теоріїмистецтва книги. Корисним доповненням до основної теми є розділ, що розкриває основні етапи історичного розвитку мистецтва зовнішнього оформлення книги.



Кл.слова:
видання -- художнє оформлення -- поліграфія -- дизайн -- книжкова графіка

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Бакаев, А. А.
Методы организации и обработки баз знаний [Електронний ресурс] / А. А. Бакаев, В. И. Гриценко, Д. Н. Козлов ; Академия наук Украины, Институт кибернетики им. В. М. Глушкова. - Киев : Наукова думка, 1993. - 152 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 10.73 Мб


Аналізуються методи проектування і реалізації інтелектуальних і передусім експертних систем. Розглядаються питання розробки і використання мови опису баз знань, побудови методів розв'язання задач, способи роботи з неточними, неповними, недостовірними та суперечливими знання, методи об'єднання баз знань і даних, а також підходи до реалізації інтелектуальних систем.



Кл.слова:
інтелектуальні системи -- дедукція -- комбінаторика -- реляційне керування -- бази даних

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Релігія   
8.

Лубський, В. І.
Релігієзнавство [Електронний ресурс] / В. І. Лубський. - К. : Вілбор, 1997. - 480 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику досліджуються особливості предмету релігієзнавства, його місце в системі гуманітарного знання; ґрунтовні положення релігієзнавства, основні поняття; основні концепції дослідження релігії, їх можливості; сутність і значення релігії в духовно-культурному житті особистості. Завдання підручника – сприяти вивченню основних питань теорії та практики релігієзнавства як гуманітарної науки, яка досліджує суспільно-історичну природу релігії і висвітлити формування феномена релігії який постає як поступовий процес інтегрування традиційних теологічних знань, екзистенційних філософських надбань і рефлексії над здобуттям практичного досвіду формування особистості навколо аксіологічної системи релігій.



Кл.слова:
світові релігії -- історія релігії

   Тип видання:   навчальний посібник   
9.

Мітін, Юрій Володимирович.
Отоларингологія [Електронний ресурс] : лекції / Ю. В. Мітін. - К. : Фарм Арт, 2000. - 304 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В основу книги автором покладено 15-річний досвід читання лекцій з оториноларингології студентам Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця. Лекції є викладенням ключових питань спеціальності, в яких переплетені класичні відомості, дані найбільш сучасних досліджень та великий особистий клінічний досвід автора. По можливості цьому симбіозу знань надається художня форма.



Кл.слова:
вестибулярний аналізатор -- мастоїдит -- антротомія

   Тип видання:   наукове видання   
10.


Націоналізм [Електронний ресурс] : антологія / уклад.: О. Проценко, В. Лісовий. - К. : Смолоскип, 2000. - 872 с.. - (Політичні ідеології)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книжка є першою в Україні антологією, присвяченою проблемам нації та націоналізму. Вона продовжує серію видань під назвою “Політичні ідеології”. До збірника увійшли уривки з творів, окремі дослідження й статті провідних європейських мислителів і політичних діячів та дослідників націоналізму ХІХ-ХХ століть. Структура антології відтворює основні питання, що постають перед дослідниками націоналізму (інтелектуальні джерела, проблема етнічності, нація як концепт та цінність, типологія націоналізму та його перспективи). Збірник буде цікавим як для професійних істориків і політологів, так і для читачів, що цікавляться проблемами моделей суспільного розвитку, історією політичних ідеологій.



Кл.слова:
нація -- проблеми нації

   Тип видання:   монографія   
11.
 


Вирський, Дмитро Станіславович.
Станіслав Оріховський-Роксолан як історик та політичний мислитель [Електронний ресурс] / Дмитро Вирський ; НАН України, Інститут історії України. - Кременчук ; К. : КДПУ, 2001. - 217 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена життю і творчості вітчизняного мислителя-гуманіста Ст. Оріховського-Роксолана (1513–1566). На основі маловідомих джерел відтворюється біографія письменника. Аналізуються основні праці Орловського, присвячені проблемам історії та політики. Окреслюється місце гуманіста в інтелектуальній історії України, зокрема, в українському історіографічному процесі та розвитку вітчизняної суспільно-політичної думки.



Кл.слова:
політика -- історія -- гуманістична філософія

   Тип видання:   навчальний посібник   
12.

Буняк, Андронік.
Електроніка та мікросхемотехніка [Електронний ресурс] / Андронік Буняк. - К. ; Тернопіль : [б. в.], 2001. - 382 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику розглянуті принципи дії, характеристики та параметри напівпровідникових приладів, транзисторних підсилювачів, імпульсних, логічних та цифрових устаткувань. На їх основі будуються інтегральні схеми, які широко використовуються в наукових дослідженнях та інженерній практиці. Детально описані алгоритми математичних основ для побудови різних класів електронних устаткувань. Їх можливості проілюстровані на наведених прикладах. Досліджені галузі використання цих устаткувань. Видання призначене для студентів вузів, що навчаються за професійним спрямуванням 6.0925 “Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології” і споріднених спеціальностей. Може бути корисне для інших напрямків підготовки та для інженерно-технічних працівників, які зайняті розробленням, виробництвом, експлуатацією та ремонтом електронної техніки.



Кл.слова:
електроніка -- інтегральні схеми -- схемотехніка

   Тип видання:   навчальний посібник   
13.
 


Бужієвська, T. I.
Основи медичної генетики [Електронний ресурс] / T. I. Бужієвська. - К. : Здоров'я, 2001. - 136 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Викладені основи медичної генетики, починаючи з визначення понять, законів, історії генетики, молекулярних та хромосомних основ спадковості та закономірностей мінливості організмів. Посібник містить сучасні відомості про методи генетичного обстеження та спадкові хвороби: вади розвитку, захворювання, пов'язані зі спадковими порушеннями різних видів метаболізму, опис фармакогенетичних ензимопатій, деяких первинних імунодефіцитів та онкозахворювань. У ньому наведені сучасні можливості лікування та профілактики спадкової патології, основи медико-генетичного моніторингу, медичні аспекти генної інженерії. Закінчується посібник контрольними питаннями до окремих розділів та задачами з медико-генетичиого консультування, наводиться генетичний глосарій основних термінів та симптомів. Для студентів-вищих медичних закладів освіти всіх рівнів акредитації та лікарів різного профілю.



Кл.слова:
медицина -- спадковість

   Тип видання:   навчальний посібник   
14.

Буняк, Андронік.
Електроніка та мікросхемотехніка [Електронний ресурс] : навчальний посібник / А. Буняк. - Київ ; Тернопіль : [б. в.], 2001. - 384 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику розглянуті принципи дії, характеристики та параметри напівпровідникових приладів, транзисторних підсилювачів, імпульсних, логічних та цифрових устаткувань. На їх основі будуються інтегральні схеми, які широко використовуються в наукових дослідженнях та інженерній практиці. Детально описані алгоритми математичних основ для побудови різних класів електронних устаткувань. Їх можливості проілюстровані на наведених прикладах. Досліджені галузі використання цих устаткувань. Видання призначене для студентів вузів, що навчаються за професійним спрямуванням 6.0925 “Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології” і споріднених спеціальностей. Може бути корисне для інших напрямків підготовки та для інженерно-технічних працівників, які зайняті розробленням, виробництвом, експлуатацією та ремонтом електронної техніки.



Кл.слова:
цифрове устаткування -- транзисторні підсилювачі -- електронна техніка

   Тип видання:   художня література   
15.

Йогансен, Майк.
Майборода [Електронний ресурс] / М. Йогансен. - К. : [б. в.], 2002. - 20 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


“Йогансен рясно вживав у своїй поезії прозаїзми, але не задля епатації неспокушеного читача, ані задля модерністичного оригінальничання – він розкривав у найбільш прозаїчному слові затаєні в ньому поетичні можливості, очищав його від того бруду, який лишається на всякій речі й істоті після тривалого їх вжитку” – Юрій Лавріненко, “Розстріляне відродження. У черговому томі серії «Розстріляне відродження» видавництво «Смолоскип» представляє доробок одного з найцікавіших авторів ХХ століття – Майка Йогансена (1895-1937). Українському читачеві вперше надано можливість комплексно познайомитися з домінантними виявами багатогранного таланту літератора. До видання увійшли кращі зразки поезії та прози, а також теоретичних студій письменника. Крім того, видання містить вичерпну бібліографію і стане в пригоді студентам, викладачам, широкому колу зацікавлених осіб. Може бути використане як посібник у школах і вищих навчальних закладах.



Кл.слова:
оповідання

   Тип видання:   брошура   
16.

Ручкін, Валентин Олександрович.
Закономірність добування інформації [Електронний ресурс] : made in Ukraine / В. О. Ручкін. - К. : Знання України, 2002. - 45 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.12 Мб


Брошура присвячена обґрунтуванню можливості оптимізації процесів передачі, збереження й обробки інформації в різних галузях людської діяльності на основі нових знань про об'єктивну закономірність добування інформації з навколишнього середовища. Видання призначене для науковців і інженерів, але буде корисним аспірантам і студентам старших курсів фахів, пов'язаних із передачею, обробкою і збереженням інформації.



Кл.слова:
інформація -- енвайронменталізм

   Тип видання:   підручник   
17.

Шляхтун, П. П.
Політологія [Електронний ресурс] / П. П. Шляхтун. - К. : Либідь, 2002. - 576 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Так само як людина — істота біологічна — не може існувати без повітря, вона як істота суспільна не може жити без політики. Це твердження, на перший погляд, може здатися безпідставно перебільшеним, оскільки є чимало людей, які ставляться до політики зневажливо, вважають її брудною справою. Проте це зовсім не означає, що такі люди стоять поза політикою. Не цікавлячись політикою, не виступаючи її суб'єктом, вони за будь-яких умов залишаються об'єктом політики, зазнають впливу політичних інститутів: держави, політичних партій, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації тощо та осіб, які їх представляють. Політика є діяльністю з керівництва та управління суспільством на основі публічної влади. її соціальне призначення полягає в узгодженні багатоманітних і суперечливих інтересів і потреб індивідів та людських спільнот, забезпеченні їх співіснування в межах єдиного суспільства, в організації суспільного життя. Виконує це призначення передусім держава як головний політичний інститут. Якби не було держави зі встановленими нею загалыюобов 'язковими правшами суспільної поведінки (правовими нормами), дотримання яких забезпечується силою державного примусу, в суспільстві запанували б анархія і хаос, сила й насильство, «війна всіх проти всіх», як визначав додержавшій стан людства видатний англійський філософ XVII ст. Т. Гоббс. Саме держава надає суспільству організованості, об 'єднує людей на основі спільних інтересів та цінностей у цілісне утворення, надає суспільному життю цілеспрямованого характеру. Жити в суспільстві й бути вільним від політики, впливу держави неможливо. Але залежність індивідів, суспільства в цілому від держави може бути різною. В одному разі суспільство змогло підпорядкувати собі державу, поставити її на службу суспільному благові, досягти завдяки мудрому державному керівництву країни висот у своєму розвитку, в іншому — держава вивищувалася над суспільством, чинила над ним насильство, а можновладці використовували державну владу насамперед у власних інтересах. Характер відносин між суспільством і державою вирішальною мірою залежить від політичної культури членів суспільства як сукупності їхніх знань про політику, ціннісних орієнтацій і поведінки стосовно неї. У кінцевому підсумку політика, влада завжди роблять з людьми те, що вони їй дозволяють, а держава і правителі є такими, яким є саме суспільство. Недарма кажуть, що кожен народ має таких правителів, яких заслуговує. Формування політичної культури членів суспільства, набуття ними політичних знань і навичок політичної поведінки є важливою умовою функціонування політики, насамперед держави, в інтересах суспільства. Природа створила людину так, що вона дбає передусім про власні інтереси. Політики як люди, чия діяльність пов язана з використанням публічної влади, також: не є винятком. Для того щоб політики якомога більше дбали про суспільні інтереси і якнайменше використовували владу у власних інтересах, потрібний постійний і пильний контроль громадськості за здійсненням влади, діями політиків. А це також вимагає від громадян політичних знань. Оволодівати політичною наукою, отже, потрібно для того, щоб не бути лише пасивним об'єктом політики, об'єктом політичного маніпулювання з боку охочих до влади людей, а впливати на здійснення влади як у суспільних, так і у власних інтересах. Роль і значення політики та наукових знань про неї особливо зростають у переломні історичні періоди, коли зазнають докорінних перетворень самі основи суспільного життя, ідеали, цінності, світоглядні орієнтації людей. Саме такий період кардинальних змін переживає нині українське суспільство. Необхідність політологічних знань в сучасних умовах актуалізується й тим, що сучасні політичні технології, особливо ті, що пов 'язані з проведенням виборчих кампаній і формуванням іміджу політичних лідерів та реалізуються за допомогою електронних засобів масової інформації, створюють широкі можливості для маніпулювання масовою та індивідуальною політичною свідомістю. Протистояти такому маніпулятивному впливу можна тільки на основі глибоких наукових знань про політику. Головне призначення пропонованого підручника полягає в тому, щоб допомогти студентам — майбутнім фахівцям різних сфер суспільної діяльності — оволодіти систематизованими науковими знаннями про політику, які склали б основу їхньої демократичної політичної культури. Такі знання потрібні кожній освіченій людині. Вони сприятимуть формуванню здатності самостійно аналізувати політичні явища і процеси, визначати своє місце в них. Підручник, звичайно, не претендує на всеосяжне висвітлення проблем політичної науки. У ньому аналізуються лише найважливіші, вузлові проблеми політології, насамперед ті, що стосуються сутності політики, інституціоналізованих і персоналізованих форм її здійснення. Значна увага приділяється також історії становлення і розвитку політичних ідей як за рубежем, так і в Україні. В окремих главах подається матеріал про здійснення політики, політичної влади в Україні. Підручник розрахований на поглиблене вивчення науки про політику і може бути використаний студентами всіх спеціальностей вищих навчальних закладів, у тому числі спеціальності «Політологія». Його побудовано таким чином, що кожен структурний елемент може бути темою окремого виступу на семінарському занятті, реферату, контрольної чи курсової роботи. В разі необхідності наявний теоретичний матеріал можна розширити завдяки літературним джерелам, список яких наведено до кожної теми. Ці джерела слугуватимуть вихідними і в написанні дипломних та дисертаційних робіт, підготовці до складання кандидатських іспитів із спеціальностей політичних наук. Авторське бачення структури, тематики і проблематики курсу «Політологія» може прислужитися викладачам політології у вищих навчальних закладах при власному визначенні тематики і проблематики навчального курсу з політології. Ознайомлення із систематизованим викладенням у підручнику проблем теорії політикиі буде корисним і тим, хто обрав політику своїм фахом, tie перебільшуючи значення науки про політику для політичної практики, все ж таки можна стверджувати, що багато наявних у нинішньому українському суспільстві негараздів спричинені невисоким професіоналізмом наших політиків, відсутністю у них глибоких політологічних знань і як наслідок -низьким рівнем політичної культури. Політика і наука про неї в Україні все ще існують нарізно, а державна політика в багатьох и проявах здійснюється без належного теоретичного обгрунтування, нерідко методом спроб і помилок. Рядові громадяни, зі свого боку, ще не зайняли активної позиції стосовно влади і продовжують залишатися її пасивними об єктами, очікуючи від неї за сформованою ще за соціалізму звичкою всіляких соціальних благ. Політика є одним із таких видів людської діяльності де кожен вважає себе фахівцем, тому що всі члени суспільства і кожний окремо так чи інакше стикаються з нею. Судити про політику можуть і повинні всі. Тож хай ця праця прислужиться тому, щоб такі судження робилися зі знанням справи



Кл.слова:
предмет політології -- пам’ятник архітектури -- функція політології

   Тип видання:   навчальний посібник   
18.

Бондарчук, Олена Іванівна.
Експериментальна психологія [Електронний ресурс] : курс лекцій / О. І. Бондарчук ; Міжрегіональна академія управління персоналом. - К. : [б. в.], 2003. - 120 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У пропонованому курсі лекцій розкрито особливості використання експериментального методу в психології, охарактеризовано основні етапи експериментального дослідження психіки, а також можливості квазіексперименту й кореляційного підходу у виявленні закономірностей психічної реальності. Для студентів — майбутніх психологів, викладачів і всіх, хто бажає підвищити компетентність у психологічному експериментуванні.



Кл.слова:
квазіексперимент -- кореляційний підхід

   Тип видання:   монографія   
19.

Гриценко, В. И.
Введение в архитектонику информационного пространства. Модели. Проблемы развития [Електронний ресурс] / В. И. Гриценко, М. И. Вовк, А. Б. Котова ; Национальная академия наук Украины, Международный научно-учебный центр информационных технологий и систем. - Киев : Наукова думка, 2003. - 169 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 15.33 Мб


В монографии предложена и обоснована архитектоника единого информационного пространства Украины как органического сочетания его отдельных структур в одно стройное целое. В качестве отдельных структур рассмотрены фиксированные проблемно ориентированные информационные пространства и центры информационно-аналитической поддержки. На примере проблемно ориентированных информационных пространств образования и науки, медицины и культуры рассмотрены модели их архитектур, определены цели и назначение этих и других пространств. Рассмотрены проблемы функционирования единого информационного пространства, обоснована организация информационного ресурса поля знаний и роль интеллектуальных информационных технологий. Уделено внимание эргономическим аспектам информационного пространства. Для специалистов в области информатизации и информационных технологий, а также студентов соответствующих специальностей.



Кл.слова:
інтелектуальні технології -- бази знань -- глобальні моделі -- ергономіка

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Математика   
20.

Скобелев, В. Г.
Локальные алгоритмы на графах [Електронний ресурс] / В. Г. Скобелев ; Национальная академия наук Украины, Институт прикладной математики и механики. - Донецк : [б. в.], 2003. - 218 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.09 Мб


Монографія присв’ячена дослідженню можливості вирішення задач теорії графів у класах алгоритмів, що мають лінійну ємність, або лінійну ємність робочої пам’яті. Для різних представлень графів досліджена складність операцій над графами, та складність вирішення задач побудови усіх базових типів шляхів, циклів, та остовних дерев. Встановлено, що є деякі модельні задачі дискретної математики, та її застосувань (ідентифікація станів фінітних автоматів, розробка супервізора для системи дискретних подій, що представлена у вигляді автоматної моделі, розробка виграшної стратегії для гри двох гравців на графі), що не можуть бути вирішени за допомогою запропонованих алгоритмів. Для спеціалістів у галузях дискретної математики, теорії графів, та computer science, студентів та аспірантів, що спеціалізуються у цих галузях, а також для спеціалістів, що займаються розробкою та аналізом алгоритмів, як з позиції теорії, так і з позиції їх застосувань.



Кл.слова:
теорія графів -- локальні алгоритми -- дискретна математика -- алгоритмізація
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського