Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (34)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш6(4УКР)5-46$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Українка, Леся.
Стародавня історія східних народів [Електронний ресурс] : репринтне видання / Леся Українка. - Луцьк : ВАТ "Волинська обласна друкарня", 2008. - 256 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця праця Лесі Українки була написана упродовж 1890-1891 років, але вперше видана лише у 1918 році окремим друком і з тих пір жодного разу не перевидавалася. Не надрукована вона і серед вибраних творів Лесі. Виникає запитання - чому? Неупереджений читач, ознайомившись з цією працею, сам знайде відповідь на поставлене питання. Впевнені - якщо українська духовність буде розвиватися шляхом, вказаним Л.Українкою, Україна за дуже короткий проміжок часу підніметься із духовного та економічного занепаду. Видання адресовано науковцям, студентам, усім, хто цікавиться історією і творчістю Лесі Українки.



Кл.слова:
сходознавство -- східні народи -- культура -- історія

   Тип видання:   зб. статей   
2.

Соколович, Г.
Кровавые годы [Електронний ресурс] : картины ужаса, насилия и произвола австро-венгерской армии над русским народом Прикарпатья в 1914-1917 гг. / Г. Соколович. - Л. : Типография Старопигийского ин-та под управлением А.И.Яськова, 1923. - 96 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Прижизненная книга Владимира Михайловича Добрянского (псевдоним Глеб Соколович), очевидца описываемых событий, публиковавшегося в газете `Русский голос` во Львове и Ужгороде.



Кл.слова:
перша світова війна -- прикарпаття -- міжетнічний конфлікт

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.


Матеріали до електронної хрестоматії з історії журналістики [Електронний ресурс] / уклад. Л. В. Боярська. - К. : Київський національний ун-т імені Тараса Шевченка, 2010. - 72 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До цієї книги матеріалів до електронної хрестоматії з історії української журналістики ввійшли мандрівні записки М.Грушевського ―Подорожі по світу, опубліковані у ―Літературно-науковому віснику впродовж 1908-1909 рр. (матеріал підготовлено Білокобильською Поліною, заочне відділення Інституту журналістики).



Кл.слова:
мандрівка -- подорож -- розповідь

   Тип видання:   хрестоматія   
4.

Демянчук, І.
Перекази старинного сьвіта [Електронний ресурс] / І. Демянчук. - Л. : Наукове Товариство ім. Т. Шевченка, 1908. - 60 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
піраміда Хеопса -- Семіраміда

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Родик, Костянтин.
Невивчені уроки Ситіна або “гоголізація” триває [Електронний ресурс] / Костянтин Родик. - К. : [б. в.], 2000. - 103 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
українська проза -- літературознавство

   Тип видання:   художня література   
6.

Свідницький, Анатолій.
Роман. Оповідання. Нариси [Електронний ресурс] / А. Свідницький. - К. : Наукова думка, 1985. - 576 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У потоці українського літературного життя кінця 50—60-х років XIX ст. яскраво виділяється творча індивідуальність Анатолія Свидницького. Жвава, енергійна натура, людина всебічно обдарована від природи, Свидницький тягнувся до живого діла, прагнув конкретними справами реалізовувати програму діячів революційної демократії в галузі народної освіти, в піднесенні ролі художнього слова як активного знаряддя виховання мас. Типовий для свого часу письменник-різночинець, Свидницький намагався порушувати злободенні соціальні питання в творах різних жанрів — піснях, фольклорно-етнографічних нарисах, оповіданнях, йому належить пальма першості і в створенні українського реалістичного роману з виразним соціальним спрямуванням. На жаль, тяжкі умови, в яких доводилося працювати діячам демократичної культури, постійні переслідування з боку царських властей, цензурні утиски, побутова невлаштованість, підірване замолоду здоров’я не дали можливості розквітнути яскравому талантові Свидницького, передчасно обірвали саме життя письменника. За життя не побачив світу його найкращий твір — роман «Люборацькі». Мав рацію І. Франко, коли з глибоким смутком писав, що автор цього роману належав до тих талановитих, але нещасливих людей, котрі, сковані ланцюгами соціальної неволі, не змогли прикласти «до діла те знання, яке вони в житті здобули, ані ту щиру любов, котрою душа їх горіла в найкращих хвилях життя» Однак історія поставила все на свої місця. Твори Свидницького, наснажені щирим вболіванням за долю простої людини, пройняті гострим осудом і кріпосницької, і буржуазної дійсності, позначені неповторними прикметами самобутнього таланту їх автора, витримали іспит часу. Великий Жовтень, поклавши початок новій ері в історії людства, наблизив явища прогресивного мистецтва до найширших мас трудівників. Сьогодні поряд з багатьма визначними явищами світової літератури в активі радянського читача перебуває і роман Свидницького «Люборацькі» як одна з яскравих художніх пам’яток середини XIX ст.



Кл.слова:
українська література -- проза -- новелістика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.
 



Подорожі в Українські Карпати [Електронний ресурс] / уклад. М. А. Вальо. - Л. : Каменяр, 1993. - 279 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Запис вражень від подорожей - один з найдавніших літературно-наукових жанрів. Хоча перші описи України відомі з X-XI століть, Українські Карпати залишалися землею незвіданою до кінця XVIII ст.- аж тоді вони стали об'єктом для описів, здійснених під час мандрівок рядом учених і письменників. У книзі зібрано маловідомі або призабуті твори Я. Головацького, І. Вагилевича, М. Устияновича, І. Франка, І. Нечуя-Левицького, К. Устияновича, Г. Цбіндена, в яких розкривається первісна краса природи Карпат, цікаві сторінки життя їх мешканців.



Кл.слова:
мандрівки -- географія Карпат -- етнографія
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського