Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2431)Реферативна база даних (695)Книжкові видання та компакт-диски (406)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ЄКТИВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 45
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.
 


Robinson, Douglas.
Who translates? [Electronic resource] : translator subjectivities beyond reason / Douglas Robinson. - New York : State University of New York Press, 2001. - 217 p
Переклад назви: Хто перекладає? : невмотивована суб'єктивність перекладача

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Here are some of the people who contributed to whatever kind of “success” this book ends up having out there in the real world: Bill Kaul, Joanna Sheldon, Bob Ashley, Fred Will, Anthony Pym, Daniel Simeoni, Marcella Alohalani Boido, Michael Cronin, Sean Golden, the participants in the translation colloquium at the Universitat Autónoma de Barcelona where I presented some of these ideas in March 1997, Don Robinson, Don Kartiganer, Dena Shunra, Jussara Simões, Chris DeSantis, Marilyn Gaddis Rose and the four other unnamed readers who read the manuscript for SUNY Press (Marilyn twice) and made useful comments. James Peltz at SUNY Press continued to believe in the project over the long haul, and for that I am grateful. Bill Kaul says he thinks Shakespeare’s spirit probably helped me some too. But then he’s been wrong before.



Кл.слова:
перекладознавство -- тлумачення -- текстологія

   Тип видання:   підручник   
2.


Аграрне право України [Електронний ресурс] / ред. О. О. Погрібний ; Одеський юридичний інститут Харківського національного університету. - О. : Істина, 2007. - 445 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Аграрне право-порівняно нова галузь у системі права, яка об'єктивно сформувалась у 70-х рр. минулого століття внаслідок об'єднання в єдиний комплекс правових норм, які регулювали суспільні відносини в колгоспах, державних сільськогосподарських підприємствах, інших сільськогосподарських виробничих структурах. Для студентів вищих юридичних закладів, викладачів, аспірантів, науковців та практичних працівників.



Кл.слова:
Аграрне право

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Арон, Реймон.
Вступ до філософії історії. Есе про межі історичної об'єктивності [Електронний ресурс] : пер. з фр. / Реймон Арон. - К. : Український центр духовної культури, 2005. - 580 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Запропонована книга є докторською дисертацією Реймона Арона (1905-1983 рр.), захист якої став подією в інтелектуальному житті Франції 1930-х рр. Відмовившись від спекулятивного та позитивістського підходів у галузі наук про людину та суспільство, автор розглядає умови можливості історії як науки, конкретні інструменти та евристичний потенціал історичного дослідження на основі аналізу історичної ситуації людини. Методологічні настанови, вироблені в цій книзі, стали основою подальшої творчості Р. Арона в галузі соціології, політичного аналізу, теорії міжнародних відносин.



Кл.слова:
становлення людини -- казуальне дослідження -- історичний детермінізм

   Тип видання:   підручник   
4.

Безклубенко, С. Д.
Українське кіно. Начерк історії [Електронний ресурс] / С. Д. Безклубенко. - К. : [б. в.], 2001. - 117 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Основу даної книги становлять тексти лекцій, читаних впродовж 1995-2001 рр. для студентів Київського національного університету культури і мистецтв автором – доктором філосфських наук, завідувачем відділу кінознавства Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Рильського НАН України, професором Безклубенком С.Д. У відповідності з принципами наукової об'єктивності, в ній, на фоні соціально-політичних подій епохи, висвітлюються найважливіші факти та явища столітньої історії українського кіномистецтва. Книга може слугувати посібником для студентів вузів культури й мистецтва, які професійно вивчають кіномистецтво, викладачів, аспірантів та всіх тих, хто цікавиться непростою історією вітчизняної художньої культури.



Кл.слова:
кіномистецтво -- кінематограф

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
5.

Власовський , І.
Нарис історії Української Православної Церкви [Електронний ресурс] : у 4 т. / І. Власовський . - К. : УПЦ, 1998

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Х - ХVII ст.. - 294 с.

Т. 2 : ХVІІ ст.. - 397 с.

Т. 3 : ХVIII - XX ст.. - 307 с.

Т. 4, ч. 1 : ХХ ст.. - 384 с.

Т. 4, ч. 2 : ХХ ст.. - 416 с.


В відомій праці Івана Власовського автор об'єктивно і правдиво описує історію Православної Церкви на Україні. Хоча працю і названо нарисом вона є глибоким і фундаментальним дослідження історії Української Церкви за весь період її існування.



Кл.слова:
національність

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Возняк, М. С.
Історія Української Літератури [Електронний ресурс] : в 2 кн. / М. С. Возняк. - Л. : Світ, 1992-1994

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 1. - 1992. - 696 с.

Кн. 2. - 1994. - 560 с.


Фундаментальна праця відомого українського філолога, академіка М. С. Возняка висвітлює періоди розвитку української народності, української літературної мови, оригінального і перекладного письменства, літописну літературу. Детально проаналізовано всі аспекти утвердження національної самобутності українського народу в ХVІ-ХVІІ ст., активну роль у цих процесах І. Вишенського, відомих представників полемічного письменства, київських схоластів. Всебічно досліджено своєрідність української шкільної драми, комедій, духовної та світської лірики, історичних пісень та козацького епосу. Для студентів філологічних спеціальностей вузів. Друга, заключна, частина фундаментальної праці академіка М. С. Возняка містить об'єктивний аналіз історії української літератури XV—XVIII ст. Зокрема, зроблено докладний огляд розвитку української шкільної драми, комедії, духовної і світської лірики, історичної пісні й думи (козацького епосу), досліджуються українські літописи, хроніки, твори українського письменника і філософа Г. Сковороди. Автор широко використовує не тільки праці провідних українських літературознавців, а й студії російських, польських, чеських, австрійських, німецьких, французьких філологів, що дало змогу розглянути всі явища українського красного письменства на широкому тлі тогочасного літературного процесу.



Кл.слова:
літературна мова -- перекладна писемність -- літературознавство -- філологія

   Тип видання:   навчальний посібник   
7.

Дерев'янко, Світлана Петрівна.
Феноменологія емоційного інтелекту [Електронний ресурс] : навчально-методичний посібник / С. П. Дерев'янко. - Чернігів : Видавець Лозовий В. М., 2016. - 312 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 7.36 Мб


Емоційний інтелект є чинником соціально-психологічної адаптації особистості та являє собою двохкомпонентний конструкт, який складається з внутрішньоособистісного (здатність до розуміння та управління власними емоціями) та міжособистісного (здатність до розуміння та управління емоціями інших) компонентів. Роль емоційного інтелекту в соціально-психологічній адаптації виявляється в усвідомленні емоційних переживань, що супроводжують процес міжособистісної взаємодії. Особливості впливу емоційного інтелекту проявляються у когнітивній (уявлення про себе та про інших), емоційній (емоційне самопочуття), поведінковій (комунікативна поведінка) сферах соціально-психологічної адаптації особистості до студентського середовища. У сфері внутрішньоособистісних (суб'єктивних) уявлень рівень емоційного інтелекту впливає на ступінь узгодженості уявлень про себе і про інших: студенти з високим рівнем емоційного інтелекту характеризуються більш конгруентною системою уявлень, ніж студенти з середнім та низьким рівнями емоційного інтелекту. У сфері емоційного самопочуття емоційний інтелект виконує регулятивну роль в стресогенні періоди навчання студенти з високим рівнем емоційного інтелекту характеризуються більш вираженою комфортністю емоційних станів. У сфері комунікативної поведінки вплив емоційного інтелекту є неоднозначним: з одного боку, встановлено, що високий рівень здатності до розуміння власних емоцій пов’язаний зі зниженням популярності у студентській групі, і поряд із тим, отримано дані, що підвищення загального рівня емоційного інтелекту сприяє стабільності статусних позицій особистості у групі, стійкості системи взаємовиборів.



Кл.слова:
емпатія -- стрес -- самоконтроль -- емоційні реакції

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Еванс, Ричард Дж..
На захист історії [Електронний ресурс] : пер. з англ. / Ричард Дж. Еванс. - Л. : Кальварія, 2008. - 296 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книжка призначена, передовсім, для істориків-науковвців. «На захист історії» зосереджується на питанні про те, як ми визначаємо такі речі, як істина й об'єктивність, і як досягаємо їх, яким би різьновидом історії ми не займалися. Ці проблеми залишаються однаковими незалежно від того, чи йдеться про науково-популярні роботи для шмірокої публіки поза академічними колами, чи про академічні дослідження професійних істориків.



Кл.слова:
історична наука -- історичний факт

   Тип видання:   словник   
9.

Еппель, Веніамін.
Нові матеріали до словника українських псевдонімів [Електронний ресурс] / Веніамін Еппель ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архітектури. - К. : [б. в.], 1999. - 116 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Прагнучи будувати Українську державу, маємо знати її героїв (а також і антигероїв). Відтворення об'єктивної історії громадського та культурного життя неможливе без знаня псевдонімів , під якими пропонуємо читачеві, опрацюваті чималу кількість джерел, маючи на меті зібрати та систематузувати маловідомі факти, що стосуються багатьох ґк видатних, так і малознаних письменників, науковців, журналістів, митців, релігійних та політичний діячів. Праця може бути корисним довідковим посібником при аиаченні україзнавчих дисциплін. Тому в час, коли видання українських наукових книжок та фінансування вищої школи надто обмежене, вважаємо за потрібне передати до друку "Нові матеріали до мловника українських псевдонімів". За ініціативою кафедри основ та фундаментів видання підтримало вченою радою будівельного факультету Київського Національного університету бідівництва і архітектури.



Кл.слова:
псевдоніміка -- криптоніми -- мовознавство

   Тип видання:   навчальний посібник   
10.

Животко, Аркадій.
Історія української преси [Електронний ресурс] / А. П. Животко ; уклад. М. С. Тимошик. - К. : Наша культура і наука, 1999. - 368 с.. - (Літературні пам'ятки України)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга повертається в Україну через більш ніж півстоліття після першого її видання у Мюнхені. Об'єктивно і всебічно автор показує, в яких умовах і як розвивалась наша періодика на українських теренах і в діаспорі від зародків її у козацькі часи до Другої світової війни. За масштабами охоплення фактологічного матеріалу, залучення до наукового обігу колосального масиву архівних джерел української еміграції, кількістю повернутих імен засновників, творців і меценатів українських часописів, які безпідставно були вилучені свого часу з вітчизняної історіографії, це видання є на сьогодні найповнішим. Для студентів вищих навчальних закладів, працівників засобів масової інформації. Може бути корисною учителям загальноосвітніх шкіл, старшокласникам, усім, хто цікавиться вітчизняною історією.



Кл.слова:
періодика -- журналістика

   Тип видання:   методичний посібник   
11.

Затонський, П.
Наші завдання в образотворчому мистецтві [Електронний ресурс] / П. Затонський. - [Б. м. : б. в.], [19_ _?]. - 19 с.. - (Бібліотека альманаха ”Образотворче мистецтво”)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Брошура щодо завдань в образотворчому мистецтві є стенографічним записом промови В. П. Затонського (1888–1938), який у 30-х роках минулого століття обіймав посаду народного комісара освіти України. У своєму виступі Затонський цілком об'єктивно зауважує, що додержання вимог соціалістичного реалізму не означає жорсткої уніфікації творчих стилів. Він підкреслює, що треба опановувати техніку попередників – майстрів Відродження, імпресіоністів, – однак кожен твір має бути більшовицьким за своїм духом.



Кл.слова:
творчі стилі -- образотворче мистецтво

   Тип видання:   науково-популярне видання   
12.

Книш, Зиновій.
Перед походом на Схід [Електронний ресурс] : спогади й матеріали до діяння Організації Українських Націоналістів у 1939-1941 роках : у 2 т. / З. Книш. - Торонто : Срібна сурма, [19_ _?]

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 187 с.

Ч. 2. - 192 с.


В роках 1939-1941 Організація Українських Націоналістів дійшла до верху своєї могутности. Зовнішньо-політичні умовини її діяльности в тому часі були дуже тяжкі, зате внутрішня українська політична дійсність давала їй небувалі досі можливості, через фактичну відсутність якоїнебудь іншої конкуренційноі української ідеї та організованої політичної сили і через мовчазну готовість української суспільности підчинитися керівництву ОУН, якщо б виявила вона в тому часі потрібний політичний розум. Не дивлячись на те, яким шляхом пішли пізніші події і чи було в можності ОУН відвернути їхній біг, треба сказати, що ОУН не використала вийняткової своєї історичної нагоди. Внутрішня хвороба почала підточувати її силу і величезну енерґію молодости політичного руху звернула на взаємопоборювання і самовинищування. Не варто закривати на те очей, промовчувати чи виправдувати об'єктивними причинами, бо від того ані нічого не завернеться, ані не поправиться. Краще мужньо глянути правді в очі з надією, що наші наступники не повторять помилок своїх попередників. Пам'ятаймо, що легше здобутися на геройство в обличчі ворога, як на відвагу визнати власні помилки. Зиновій Книш В історії українського націоналістичного руху період цей болючий, проте важливий. Бравши участь у подіях того часу, вважав я потрібним утривалити в формі спогадів те, що бачив тоді і переживав, так як воно збереглося в моїй пам'яті. Це спогади самовидця, не праця історика. Читачів прошу мати це на увазі. Тому — може й за багато в деяких місцях — особа автора висувається наперед, замість скромно стояти в тіні. Я свідомий цього недоліку. Хотілося б сказати на оправдання, що через те аж ніяк не мав я наміру поменшувати ролі й вартости інших націоналістів тієї доби. Переповідаючи подїі того часу, хочу вставитися в моє тодішнє положення і передавати тодішній спосіб думання і мій власний і інших тогочасних дієвих осіб. Критичне ставлення до деяких фактів і подій тоді було майже неможливе. Зате можливе і потрібне воно тепер і позмозі старався я в примітках і коментарях давати йому вияв. Для повноти образу користувався я інформаціями й розповідями інших осіб, що приймали активну угасть у націоналістичному русі в тих роках: Андрійків Іван (псевдо), Гайвас Ярослав, поручник Гутович-Норим Євген, Іванович Петро (псевдо), інж. Ґ-ий П., Карманін Юрко, Книш Ірина, д-р Коропей Йосип, Кранський Володимир (псевдо), Кричук Степан, Кришталь Юрко, д-р Лапичак Тома, д-р Мацях Євген, інж. Модрицький Северин, д-р С. С-ий, Терен Михайло, Тупісь Степан, поручник Чигун Володимир. Сердечне спасибі їм за допомогу. Дякую теж усім іншим, що тим чи іншим способом причинилися до написання цієї книжки. Па цьому місці висказую теж мою подяку Вельмишановним: полковникові Андрієві Мельникові, Голові Проводу Українських Націоналістів, генералові Миколі Капустянському, Заступникові Голови Проводу Українських Націоналістів, Ярославові Гайвасові, редакторові Олегові Ждановичєві і докторові Євгенові Мацяхові за їхні критичні завваження. Нехай вибачать мені, коли не з усіх їхніх порад я скористав. Це право автора. І не значить те, що їхні поради й завваження не були для мене цінні. Книжка ця була написана ще в 1954 році. Від тоді перейшла цілу історію, мусіла боротися за те, чи виходити їй у світ, чи лишатися в рукописі і плісніти десь в архівах. Одні вважали, що замало в ній критики противників і що критика ця за легка, другі хотіли б, щоб більше хвалити однодумців. Ці причини, разом з труднощами роздобули гроші на друк, склалися на те, що книжка спізнилася на п'ять років. Та й виходить покищо тільки перша її частина. Від того, як поставляться до неї читачі і чи підтримають вони мої видавничі зусилля, буде залежати, чи і коли будуть надруковані три дальші її частини. А я стояв і стою на становищі, що від лайки противника і власної самохвальби позиції націоналізму не окріпнуть. І хоч через те прийшлося мені пережити багато гіркого за тих п'ять років, від того мойого глибокого переконання не відступлю. І може з досвіду тих сумних років, що його старався я зафіксували в цих моїх спогадах і матеріялах, виловить хтось зерно істини, очистить з попелу вигорілих пристрастей і прийде тоді час, коли Сяйво Небесне зійде на серця всіх націоналістів і знатимуть вони, що чинити, щоб поширити царство Волі і Правди в Україні і щоб у тому їхня ласка й хоробрість кріпшали на вічну славу Батьківщини.



Кл.слова:
ОУН -- визвольні змагання -- совєтська окупація -- друга світова війна

   Тип видання:   методичний посібник   
13.

Ковтонюк, М. В.
Психофізіологія [Електронний ресурс] / М. В. Ковтонюк ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б. в.], 2010. - 127 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Термін "психологія" був уперше запропонований на початку ХІХ століття йранцузким філософом Н. Массіасом. Спочатку він використовувався для позначення широкого кола досліджень психіки, що спиралися на точні об'єктивні фізіологічні методи (визначення сенсорних порогів, часу реакції і т. ін.). Психофізіологія нині істотно відрізняється за предметом свого дослідження від такої досить близької і схожої за назвою наукової дисципліни як фізіологічна психологія, що вивчає фізіологічні механізми психічної діяльності всіх рівнянь її організації. Хоча досить довгий період розвиток психофізіології йшов саме шляхом фізіологічної психології.



Кл.слова:
сенсорика -- психомоторика -- психологія

   Тип видання:   методичний посібник   
14.


Конспект лекцій для студентів спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність» [Електронний ресурс] / ренко В. І. ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б. в.], 2009. - 45 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Жодне суспільство не може існувати без технічного законодавства та нормативних документів, які регламентують правила, процеси, методи виготовлення та контролю продукції, а також гарантують безпеку життя, здоров'я і майна людей та "навколишнього середовища. Стандартизація якраз і є тією діяльністю, яка виконує ці функції. Стандартизаціяі є своєрідним відображенням об’єктивних законів еволюції технічних засобів і матеріалів. Вона не є вольовим актом, який нав'язується технічному прогресу ззовні, а випливає як неминучий наслідок відбору засобів, методів і матеріалів, що забезпечують високу якість продукції на даному рівні розвитку науки і техніки. З роками з'являються нові методи виробництва і матеріали, що призводить до заміни старих стандартів новими. В цьому безперервному процесі головна мета полягає в тому, щоб на якому завгодно етапі економічного розвитку суспільства створювати якісні вироби при масовому їх виготовленні. Таким чином, об'єктивні закони розвитку техніки і промисловості неминуче ведуть до стандартизації, яка є запорукою самої високої якості продукції, що може бути досягнута на даному історичному етапі. Завдяки стандартизації суспільство має можливість свідомо керувати своєю економічною і технічною політикою, домагаючись випуску виробів високої якості. В умовах науково-технічного прогресу стандартизація є унікальною сферою суспільної діяльності. Вона синтезує в собі наукові, технічні, господарські, економічні, юридичні, естетичні і політичні аспекти. В усіх промислове розвинених країнах підвищення рівня виробництва, поліпшення якості продукції і ріст життєвого рівня населення тісно пов'язані з широким використанням стандартизації.



Кл.слова:
документація -- інформація

   Тип видання:   навчальний посібник   
15.

Копочинська, Ю. В.
Оздоровчий фітнес [Електронний ресурс] / Ю. В. Копочинська ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Інститут соціальних технологій. Кафедра реабілітації. - К. : [б .в.], 2010. - 41 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Виникнення фітнесу, як напрямку реабілітації, оздоровлення зумовлене об'єктивними умовами значного погіршення стану здоров'я населення розвинутих країн внаслідок гіподинамії, як невід'ємної риси технічного прогресу.



Кл.слова:
спорт -- здоров'я

   Тип видання:   підручник   
16.

Кульчицький, С. В.
Історія України [Електронний ресурс] : підручник для 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів : рівень стандарту, академічний рівень / С. В. Кульчицький, Ю. Г. Лебедєва. - К. : Генеза, 2010. - 154 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автори прагнули дати об'єктивну оцінку подіям вітчизняної історії періоду перших двох десятиріч ХХ ст. Значну увагу приділено розвиткові національної культури та історії повсякденності, що дозволяє олюднити й оживити сторінки минулого. У підручнику запропоновано нестандартний методичний апарат, який сприятиме розвитку в учнів критичного мислення, навичок самостійної роботи, допоможе сформувати і обґрунтувати власну точку зору. Гриф Міністерства освіти: Рекомендовано МОНУ.



Кл.слова:
шкільна програма -- школа -- освіта -- сучасна історія

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Куромія, Г.
Свобода і террор у Донбасі: українсько-російське прикордоння, 1970 - 1990-і роки [Електронний ресурс] / Г. Куромія. - К. : Основи, 2002. - 512 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Напрочуд об'єктивна наукова праця про українсько-російське прикордоння на Донбасі з 1870-х до 1990-х років. У цій книжці від радянських та російських міфологем щодо Донбасу не залишається каменя на камені.



Кл.слова:
козацтво -- радянський союз -- політика

   Тип видання:   навчальний посібник   
18.

Лайко, Андрій Афанасійович.
Обсяг і методики обстеження об'єктивного статусу дітей з лор-патологією [Електронний ресурс] : навчальний посібник / А. А. Лайко, Д. І. Заболотний, В. В. Синяченко ; Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти. - К. : Логос, 2000. - 140 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
здоров'я -- медицина

   Тип видання:   навчальний посібник   
19.

Латенко, С. Б.
Гігієна [Електронний ресурс] : конспект лекцій для студентів спеціальностей «Фізична реабілітація» та «Здоров’я людини» / С. Б. Латенко ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Інститут соціальних технологій. Кафедра реабілітації. - К. : Університет “Україна”, 2010. - 82 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Гігієна (від грец. gygienos - здоровий) - галузь медицини, що розробляє і впроваджує методи запобігання захворюванням, вивчає вплив різних чинників зовнішнього середовища на здоров'я людини, її працездатність та тривалість життя. Гігієнічна наука тісно пов'язана з такими науками, як біологія, фізіологія, біохімія, токсикологія, фізика. Але їй як профілактичній медицині найбільш близькі епідеміологія та екологія. Епідеміологія - наука, що вивчає причини виникнення та об'єктивні закономірності поширення інфекційних хвороб і розробляє методи боротьби з ними. Екологія вивчає закономірності взаємовідносин організмів із середовищем, у якому вони живуть. Великі російські фізіологи І. М. Сєченов та І. П. Павлов довели, що між організмом та навколишнім середовищем існує рівновага, що зумовлена, насамперед, однаковим хімічним складом організму і середовища, а також обміном речовин та енергії між ними. Отож, організм без зовнішнього середовища існувати не може. Для людини зовнішнє середовище - це не тільки природа, а й суспільство, з його засобами виробництва і виробничими відносинами, тому на здоров'я впливають також соціальні умови - спосіб життя. Якщо порушується рівновага єдності організму та навколишнього середовища і несприятливі чинники перебільшують адаптаційні можливості організму, то це може призвести до захворювання. Вплив зовнішнього середовища на організм здійснюється через фізичні, хімічні і біологічні чинники, а також соціально-побутові умови. До фізичних чинників належить температура, вологість та рух повітря, атмосферний тиск, освітлення, сонячна радіація та іонізуюче випромінювання, шум, вібрації тощо. Майже всі вони необхідні для життєдіяльності організму, але за певних рівнів інтенсивності можуть завдавати шкоди здоров'ю.



Кл.слова:
чистота -- наука -- медицина

   Тип видання:   навчальний посібник   
20.

Луценко, Л. І.
Лінгвістичний аналіз тексту [Електронний ресурс] / Л. І. Луценко ; Відкритий Міжнародний Університет Розвитку Людини «Україна». Інститут Філології та масових комунікацій. Кафедра української мови та літератури. - К. : [б. в.], 2010. - 34 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Текст – це витвір мовленнєвого процесу, що відзначається завершеністю, об'єктивований у вигляді письмового документа, літературно опрацьований відповідно до типу документа, витвір, який складається із заголовка і ряду особливих одиниць (надфразних єдностей), об'єднаних різними типами лексичного, граматичного, логічного, стилістичного зв'язку, і має певну цілеспрямованість і прагматичну визначеність”



Кл.слова:
текстознавство -- синтаксис
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського