Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (20)Тематичний інтернет-навігатор (25)Автореферати дисертацій (790)Реферативна база даних (4009)Книжкові видання та компакт-диски (1344)Журнали та продовжувані видання (1271)
Пошуковий запит: (<.>K=МИСЛИВСЬК$<.>+<.>K=ТОВАРИСТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 163
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   довідник   
1.


Ножи мира [Електронний ресурс] : иллюстрированный каталог. - [Б. м. : б. в.], 2004. - 68 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Иллюстрированный каталог охотничьих, складных, рыбацких, боевых, метательных, кухонных ножей и ножей-инструментов фирм Boker, Magnum., Colt, Henckels, Leatherman, Global, Microtech, Victorinox, Harley-Davidson, Columbia River knife & tool, Master of defense, Walter,HibbenKnives. А также чехлы, советы по уходу за ножами и приспособления для ухода и заточки ножей.



Кл.слова:
мисливський ніж -- кухонний ніж

   Тип видання:   методичний посібник   
2.

Гарасим, П. М.
Фінансовий, управлінський і податковий облік у господарських товариствах (ВАТ, ЗАТ, ТОВ, ПОП, ПАП) [Електронний ресурс] / П. М. Гарасим, Г. П. Журавель, П. Я. Хомин. - Т. : [б. в.], 2003. - 522 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику висвітлено особливості фінансового, управлінського та податкового обліку основних засобів, запасів, коштів, розрахунків, витрат і доходів, капіталу на відкритих і закритих акціонерних товариствах, а також товариствах з обмеженою відповідальністю, приватно- орендних підприємствах, приватних агропромислових підприємствах галузей матеріального виробництва, торгівлі й постачання. На відміну від розрізненого викладу суті кожного з видів обліку в окремих посібниках, автори комплексно і взаємопов’язано висвітлили специфіку перших за тематичним принципом, що забезпечує цілісність сприйняття загальної системи бухгалтерського обліку. Матеріал подано з урахуванням змін і доповнень до Положень (стандартів) бухгалтерського обліку, податкового законодавства, діючого Плану рахунків, інших нормативних актів та найновіших досліджень вітчизняних і зарубіжних вчених. Навчальний посібник призначений для студентів, які навчаються за спеціальністю “Облік і аудит”. Він може бути корисним для облікових працівників, ревізорів, податкових інспекторів.



Кл.слова:
підприємництво

   Тип видання:   життєпис   
3.

Винар, Л.
Михайло Грушевський і Наукове товариство ім. Тараса Шевченка 1892 - 1930 [Електронний ресурс] / Л. Винар. - Мюнхен : Дніпрова хвиля, 1970. - 111 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга описує діяльність Михайла Грушевського у Науковому товаристві ім. Т. Шевченка у Львові та подальшу його співпрацю з цією установою. У додатках розміщені статті, листи, виступи М. Грушевського тощо.



Кл.слова:
академік -- президент -- видатна людина

   Тип видання:   довідник   
4.

Гульдманъ, В. К.
Подольскій адресъ-календарь [Електронний ресурс] / В. К. Гульдманъ. - Каменецъ-Подольскій : Подольский губернский статистический комитет, 1895. - 463 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Відомості про офіційні особи (губернатори, чиновники тощо), про всі державні й громадські установи, організації та товариства, що діяли на Поділлі, про стан населення, промисловості, ремесла, сільського господарства, транспорту і зв’язку, торгівлі, культури, освіти, медицини та інших галузей в розрізі губернії та повітів.



Кл.слова:
Поділля

   Тип видання:   наукове видання   
5.


Кирило-Мефодіївське товариство [Електронний ресурс] : у 3 т. / уклад.: М. І. Бутич, І. І. Глизь, О. О. Франко. - К. : Наукова думка, 1990

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 544 с.

Т. 2. - 696 с.

Т. 3. - 440 с.


У виданні вперше якнайповніше зібрано документи і матеріали з історії Кирило-Мефодіївського товариства, діяльність якого була важливим етапом визвольного руху слов'янських народів. Для істориків, філософів, літературознавців, викладачів і студентів вузів, всіх, хто цікавиться іторією українського та інших слов'янських народів.



Кл.слова:
визвольний рух

   Тип видання:   підручник   
6.

Лозинський, М.
Сорок літ діяльності "Просьвіти" [Електронний ресурс] / М. Лозинський. - Львів : Просвіта, 1908. - 80 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історія виникнення Товариства "Просвіта", його культурно-просвітницькі функцій. Характеристика діяльності просвітницької організації в часи першої світової війни, визвольних змагань і їх поразки. Ознайомлення із основними виданнями львівського товариства.



Кл.слова:
наукове товариство

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Костомаров, М. І.
Закон Божий (Книга буття українського народу) [Електронний ресурс] / М. І. Костомаров. - К. : Либідь, 1991. - 40 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Закон Божий (Книга буття українського народу)" —унікальний за змістом і долею твір видатного українського та російського історика, письменника й громадського діяча М. Костомарова, викладає програмні положення Українсько-Слов'янського товариства святих Кирила й МефодІя, чи більш відомого нам під назвою Кирило-МефодІївське братство. Глибокі ідейно-теоретичні й гуманістичні устремління автора дістали високу оцінку вітчизняної суспільно-політичної думки. Водночас є підстави вважати, що основні положення цього трактату були прийняті братчиками за програму їхньої подальшої діяльності щодо поширення ідей національного відродження України.



Кл.слова:
духовність -- національне відродження -- християнська віра

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Верхратский, І.
Про говор галицьких лемків [Електронний ресурс] / І. Верхратский. - Л. : Печатня Наукового товариства імени Шевченка, 1902. - 491 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Засновник українського природознавства, автор перших підручників та творець термінології з різних природничих наук, український філолог Іван Верхратський був дійсним членом Наукового товариства імені Шевченка у Львові і першим головою його математично-природничо-лікарської секції. Верхратський відомий своїми дослідженнями флори і фауни Східної Галичини. Окрім цього, Іван Григорович був автором наукових праць з української діалектології та лексикології: "Знадоби до словаря южноруского"; "Знадоби до пізнання угорсько-руских говорів". Мові лемків північних схилів Карпат присвятив монографію «Про говір галицьких лемків» (Львів, 1902), яка досі є серед найґрунтовніших праць у цій ділянці, що не втратила наукової вартості. Книга складається зі вступу «Граматика», «Взірців бесіди галицьких лемків» (оповідання і приказки з різних сіл, загадки, приповідки, пісні), «Словарця». Цінна зокрема тим, що писалася в часи, коли лемки ще компактно проживали на своїх етнічних територіях, тож автор мав змогу дослідити говірку у її природному стані. Поданий «Словарець» (обсягом майже 100 с.) є фактично лемківсько-німецьким диференційним діалектним словником.



Кл.слова:
лемки -- діалект -- говірка

   Тип видання:   довідник   
9.

Шкоропад, Д. О.
Прилуччина [Електронний ресурс] : енциклопедичний довідник / Д. О. Шкоропад, О. А. Савон. - Ніжин : ТOB "Видавництво "Аспект-Поліграф", 2007. - 560 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Енциклопедичний довідник містить понад 2400 статей-довідок про найважливіші події багатовікової історії Прилуччини, її головного міста, селищ міського типу, сіл і хуторів, про природу краю та його адміністративний поділ. До книги включено довідки про міські вулиці, пам'ятки архітектури, археології, меморіальні об'єкти, підприємства та установи й організації, товариства, заклади науки і культури. Подано інформацію про відомих осіб, життя і діяльність яких тісно пов'язані з Прилуччиною. У книзі понад 200 ілюстрацій, карт-документів і картосхем. Книга має вступ, де стисло викладено узагальнені відомості про Прилуччину. Подібне видання підготовлене вперше.



Кл.слова:
місто -- селище

   Тип видання:   енциклопедія   
10.

Бутакевич, Ю. В.
Мисливські собаки [Електронний ресурс] / Ю. В. Бутакевич, К. І. Жарич. - К. : Урожай, 1977. - 208 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
кінологія -- породи собак -- дресирування собак

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Ярема, С.
На теми української наукової мови [Електронний ресурс] / С. Ярема. - Л. : Українське товариство з механіки руйнування матеріалів : Львівське крайове товариство „Рідна школа“ : Наукове товариство ім. Шевченка, 2002. - 44 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книжечка частково підсумовує багаторічний досвід автора як наукового редактора науково-технічного журналу „Фізико-хімічна механіка матеріалів“ – органу Відділення фізико-технічних проблем матеріалознавства та Фізико-механічного інституту ім. Г. В. Карпенка Національної академії наук України. Окремі її розділи автор опублікував у цьому журналі (1994. – № 4 і № 6; 1995. – № 3,1996. № 4 і № 5), Українському фізичному журналі (1997. – № 7) та збірниках „Український правопис і наукова термінологія: історія, концепції та реалії сьогодення“(Львів: НТШ, 1996) і „Праці Наукового товариства ім. Шевченка“ (Львів, 1997. – Т. 1), також доповідав на семінарах і конференціях. У книжці коротко подано історію українського термінотворення в технічних і фізико-математичних науках, міркування щодо їх сучасного становлення і розвитку, зокрема в механіці деформівного твердого тіла. Велику увагу приділено українським граматичним формам, висловам та словосполученням і їх відмінностям від російських. Праця розрахована на широкі кола науково-технічної громадськості, викладачів і студентів та всіх, хто цікавиться чистотою української мови та її впровадженням у повсюдний ужиток.



Кл.слова:
термін -- термінологія -- слово -- мова -- техніка

   Тип видання:   життєпис   
12.

Павлик, М.
Михайло Петрович Драгоманов 1841-1895 [Електронний ресурс] : єго юбилей, смерть, автобіографія / М. Павлик. - Л. : Друкарня В. Манєцкого, 1896. - 495 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Михайло Петрович Драгоманов. 1841-1895. Його ювілей, смерть, автобіографія і спис творів" — літературно-науковий збірник, у якому подано різноманітний матеріал з України та з-за кордону, що висвітлює життя і творчість М.Драгоманова, його внесок у розвиток філософської, громадсько-культурної та естетичної думки України, співпрацю з європейським науковим світом. Уклав і видав М.Павлик 1896 у Львові до 30-річчя творчої праці М.Драгоманова. Збірник містить і матеріали посмертного пошанування М.Драгоманова. "Тим часом як ювілей Михайла Драгоманова зворушив і згорнув докупи усі радикальні елементи Русі-України, смерть його потрясла до глибини душі ще далеко ширші кола — і своїх, і чужих". Ці дві тенденції знайшли вияв у матеріалах збірника. Перша, ювілейна, частина знайомить із святковими заходами, промовами представників різних товариств, інституцій, партій, в яких вимальовується живий образ М.Драгоманова. Подаються привіти й промови емігрантів з Росії (А.Ляхоцького, С.Степняка-Кравчинського, Ф.Вовка та ін), українських письменників, громадсько-культурних діячів з Галичини (Наталі Кобринської, В.Стефаника, Д.Лукіяновича та ін.), вчених з європейських країн: А.Рамбо, Л.Леже, Г.Парі (Франція), В.-К.Морфілла (Англія), Ю.Полівки (Чехія) та ін. Друга частина — скорботно-траурна — охоплює матеріали преси, що стосуються смерті та похоронів вченого, подає мовою оригіналу надгробні промови, некрологи з українських та зарубіжних газет, а також три автобіографії М.Драгоманова та бібліографічний покажчик його творів, укладений М.Павликом. У першій та другій частинах збірника вміщені поетичні твори-привіти вченому, серед них вірші*. "Була доба, питали ясні мрії", "Поклон Тобі від нас, земляче дорогий", "Дорогій пам'яті М.П.Драгоманова" (автори їх з політичних міркувань не названі).



Кл.слова:
історик -- Україна -- Кирило-Мефодіївське товариство -- самоідентифікація -- національні меншини

   Тип видання:   наукове видання   
13.


Очерк десятилетней научной деятельности славянской комиссии Императорского Московского Археологического Общества [Електронний ресурс]. - Москва : Синодальная типография, 1902. - 52 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Императорское Московское археологическое общество (1864—1923) образованное в Москве в 1860-е годы, ставило своей целью «…исследование археологии вообще и преимущественно русской»



Кл.слова:
археологія -- археологічне товариство

   Тип видання:   наукове видання   
14.
 


Гайке, В. Д.
Українська дивізія "Галичина" [Електронний ресурс] : історія формування і бойових дій у 1943-45 рр. / В. Д. Гайке. - Торонто ; Мюнхен ; Париж : Накладом братства кол. Вояків 1-ої Української Дивізії УНА, 1970. - 273 с.. - (Записки наукового товариства ім. Шевченка ; т. 188)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історія формування й бойових дій найбільшого українського військового об'єднання на німецькому боці під час Другої світової війни, що існувало від літа 1943 р. під назвою Дивізія "Галичина". Автор - Вольф-Дітріх Гайке - був начальником штабу дивізії з 1944 р.



Кл.слова:
Друга світова війна -- УНА

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Перський, С.
Популярна історія товариства "просвіта" [Електронний ресурс] / С. Перський. - Л. : Просвіта, 1932. - 270 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні розповідається про передісторію, створення та розвиток українського товариства "Просвіта" протягом 1868-1932 рр. Подається огляд стану просвітництва у Західній Україні за часів австрійської влади та внесок товариства у цю справу.



Кл.слова:
розвиток -- створення

   Тип видання:   нормативно-правовий акт   
16.


Федеральный закон от 26.12.1995 № 208-ФЗ "Об акционерных обществах" [Електронний ресурс] : текст с изм. и доп. на 2009 года. - М. : Эксмо, 2009. - 144 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящее издание содержит текст Федерального закона "Об акционерных обществах"



Кл.слова:
акціонерне товариство

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Лествицын , В.
От Ярославля до Москвы. Поездка на съезд археологов или древлелюбителей [Електронний ресурс] / В. Лествицын . - Ярославль : Губернская типография, 1859. - 78 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
археологія -- археологічне товариство

   Тип видання:   монографія   
18.


Німецькі поселенці в Україні [Електронний ресурс] : історія та сьогодення : монографія / відп. ред. М. О. Багмет. - К. ; Миколаїв : Вид-во МДГУ ім. Петра Могили, 2006. - (Серія "Україна: історія і сучасність")

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вип. 1. - 2006. - 416 с.


У монографічному дослідженні розкриваються яскраві сторінки появи на українських землях німецьких поселенців. Висвітлюється їх подальша багатоаспектна діяльність на різних історичних етапах. В кінці книги розглядаються проблеми, які вирішують нинішні представники німецької національності в Україні, по відродженню духовних традицій. Розраховано на науковців, викладачів, студентів, краєзнавців, членів культурно-національних організацій України, в тому числі на активістів міжнародного товариства німців “Відергебурт” (“Відродження”) та Асоціації німців України.



Кл.слова:
земля -- поселенець -- традиція

   Тип видання:   наукове видання   
19.

Савченко, Ф.
Заборона українства 1876 р. [Електронний ресурс] / Ф. Савченко. - Munchen : Wilhelm Fink Verlag, 1970. - 463 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга містить матеріали, що стосуються діяльності Південно-Західного відділу Російського географічного товариства в Києві, розвитку української журналістики 1870-х рр., прийняття Емського указу 1876 р. та його наслідки для українського національного руху.



Кл.слова:
Україна -- історія України -- лінгвоцид -- великодержавний шовінізм

   Тип видання:   життєпис   
20.


Визначні жінки України [Електронний ресурс]. - [Б. м.] : Об'єднання Українських Жінок на еміграції, 1950

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Серія 1 : 1. Олена Пчілка. 2. Старицька-Черняхівська. - 64 с.


Ольга Петрівна Косач (Олена Пчілка) (29 липня 1849 - 4 жовтня 1930) Ольга Косач Ольга Петрівна Косач, у дівоцтві Драгоманова, народилася у червні 1849 року на Полтавщині, місті Гадяч. Вона була донькою Петра Драгоманова, але з роками, ставши відомою письменницею взяла псевдонім Олена Пчілка. Українка за походженням і щира патріотка в душі вона пишалася своїм походженням і привчала дітей шанувати рідну землю, народ і звичаї. Утім, процес "українізації" в родині Олени Пчілки, мати відомої Української поетеси Лесі Українки, відбувався не так уже й просто. Хоча б з огляду на те, що чоловік і батько їхніх шести дітей і в сім'ї і на службі спілкувався російською мовою, щоправда, чисто літературною, а не містечковим суржиком. однак українська мова, українська ідея були йому не чужі. Старицька-Черняхівська Людмила Михайлівна (17.08.1868, м. Київ, — 1941) — письменниця, перекладачка, громадська діячка. Дочка письменника М. Старицького. Навчалася в київській приватній гімназії В. Ващенко-Захарченко. У 1888—1893 рр. брала участь у роботі літературного гуртка «Плеяда». З 1908 р. — член ТУП. З 1912 р. разом із сестрою Марією керувала роботою літературно-мистецького клубу «Родина» в Києві. З 1914 р. співробітничала в Київському комітеті для допомоги українцям-біженцям; працювала сестрою милосердя у військовому шпиталі. З квітня 1917 р. — член Української Центральної Ради. З травня 1917 р. — член президії товариства «Український національний театр». З 1919 р. — заступниця голови Національної ради українських жінок (м. Кам’янець-Подільський). З 1920 р. працювала в установах ВУАН. У 1930 р. заарештована у справі «Спілки визволення України» і тимчасово ув’язнена в м. Харкові; того ж року засуджена до умовного 5-річного строку позбавлення волі й вислана до м. Сталіно (нині Донецьк), де займалася перекладацькою діяльністю. У 1936 р. повернулася до Києва. В липні 1941 р. вдруге заарештована НКВС і вислана до Харкова, звідки вивезена під конвоєм до м. Акмолинська (Казахстан); померла в дорозі. У 1989 р. реабілітована посмертно.



Кл.слова:
література -- українська література -- біографія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського