Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (16)Тематичний інтернет-навігатор (3)Автореферати дисертацій (271)Реферативна база даних (2421)Книжкові видання та компакт-диски (885)Журнали та продовжувані видання (75)
Пошуковий запит: (<.>K=МІСТО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 97
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   енциклопедія   
1.


Cities of the world [Electronic resource] : in 4 vol. / ed. K. Ellicott. - 6th. ed.. - Detroit : Thomson Gale, 2002
Переклад назви: Міста світу

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Vol. 1 : Africa. - 649 p.

Vol. 2 : The Western Hemisphere (exclusive of the United States). - 579 p.

Vol. 3 : Europe and the Mediterranen Middle East. - 684 p.

Vol. 4 : Asia, the Pacific, and the Asiate Middle East. - 722 p.


Cities of the World represents a compilation of government reports and original research on the social, cultural, political, and industrial aspects of the nations and cities of the world. Most of the country profiles included here are based on official personnel briefings issued as Post Reports by the U.S. Department of State. The Post Reports are designed to acquaint embassy personnel with life in the host country. Consequently, the reports concentrate on cities in which the U.S. government has embassies or consulates. To increase coverage of other important cities, the editors have added information on a large number of cities— 31 of which are new to this edition—not reported on by the Department of State.



Кл.слова:
мегаполіс -- велике місто

   Тип видання:   наукове видання   
2.


Історія Львова в документах та матеріалах [Електронний ресурс] : збірник документів і матеріалів. - К. : Наукова думка, 1986. - 422 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник є першою науковою публікацією комплексу документів з історії міста від його заснування до наших днів. Документи відображають розвиток міста протягом століть, боротьбу його населення проти експансії іноземних феодалів і Ватікану, розвиток економіки, культури і соціальної боротьби в епоху феодалізму і капіталізму, економічні, політичні і культурні зв'язки міста з іншими містами України і Росії, вплив Великого Жовтня на піднесення революційної боротьби трудящих за соціальне і національне визволення та возз'єднання з Радянською Україною. Широко показується процес перетворення Львова у великий промисловий і культурний центр України. Для науковців, викладачів вузів і студентів, вчителів, краєзнавців.



Кл.слова:
місто -- економічний розвиток -- політика

   Тип видання:   монографія   
3.

Хвиль, А. Г.
Когнітивні карти Києва [Електронний ресурс] : від радянського до пострадянського урбаністичного простору : квал. робота ... магістра культури / А. Г. Хвиль; Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія". - К. : [б. в.], 2009. - 124 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Метою роботи є спроба дослідження когнітивних карт Києва, як таких, що походять безпосередньо від об’єктивного простору міста, але свідчать про загальні зміни при переході від радянської до пострадянської соціальності. Завдання, які ми поставили перед собою в ході дослідження, були визначені самостійно в результаті випадкових чи ні спостережень за життям у місті, різноманіття якого зумовлює фрагментарність роботи. Використавши ідею Мішеля де Серто про урбаністичний простір як місце боротьби стратегій і практик/тактик, ми розділили поставлені завдані у дві групи. Перша, розглядає місто як концепт, спроектований на площину задум архітекторів, планувальників, наділених владою приймати всезагальні рішення структур. Друга група об’єднує завдання, що розглядають місто як території одиничних щоденних практик.



Кл.слова:
місто -- повсякденність -- когнітивність

   Тип видання:   зб. статей   
4.

Гінріхс, Я. П.
Львів [Електронний ресурс] : фатальне місто / Я. П. Гінріхс. - К. : Вид-во Жупанського, 2010. - 144 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Жодне місце в Європі не відображає трагедію XX сторіччя глибше, ніж місто Лемберґ, Львув, а нині — Львів. Завдяки географічному положенню та етнічному складу воно зазнало майже всі ті фатальні потрясіння, що ми їх нині вважаємо основними моментами історії минулого сторіччя, Свідчення дев'яти письменників лягли в основу книжки, серед них Й. Рот, А. Дьоблін, 3. Герберт, А. Загаєвський, С. Лем, О. Гранах, Б. І. Антонич, О. Ват, Ю. Віттлін.



Кл.слова:
історія -- потрясіння

   Тип видання:   довідник   
5.

Шкоропад, Д. О.
Прилуччина [Електронний ресурс] : енциклопедичний довідник / Д. О. Шкоропад, О. А. Савон. - Ніжин : ТOB "Видавництво "Аспект-Поліграф", 2007. - 560 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Енциклопедичний довідник містить понад 2400 статей-довідок про найважливіші події багатовікової історії Прилуччини, її головного міста, селищ міського типу, сіл і хуторів, про природу краю та його адміністративний поділ. До книги включено довідки про міські вулиці, пам'ятки архітектури, археології, меморіальні об'єкти, підприємства та установи й організації, товариства, заклади науки і культури. Подано інформацію про відомих осіб, життя і діяльність яких тісно пов'язані з Прилуччиною. У книзі понад 200 ілюстрацій, карт-документів і картосхем. Книга має вступ, де стисло викладено узагальнені відомості про Прилуччину. Подібне видання підготовлене вперше.



Кл.слова:
місто -- селище

   Тип видання:   довідник   
6.


Київ [Електронний ресурс] : провідник / за ред. Ф. Ернста. - Київ : Н.К.О. - У.С.Р.Р. Всеукраїнська Академія Наук, 1930. - 800 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Федір (Теодор-Ріхард) Людвігович Ернст (28 жовтня (9 листопада за новим стилем) 1891, Київ — 28 жовтня 1942) — український історик, мистецтвознавець, музеєзнавець. Автор найкращого довоєнного путівника по Києву (1930). Завдання книжки — дати змогу гостям, що відвідують Київ з нагоди святкування 10-ти річного ювілею Всеукраїнської Академії Наук, а разом із ними й іншим одвідувачам Києва — ознайомитися з містом, що йому за великої реконструктивної доби належить провід у будівництві української соціалістичної радянської культури.



Кл.слова:
путівник -- місто

   Тип видання:   монографія   
7.

Лемко, І.
Львів понад усе [Електронний ресурс] / І. Лемко. - 2-е вид. доп.. - Л. : ЛА Піраміда, 2007. - 188 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Квартири з туалетом надворі чи на балконі. Житло на рівні пивниці з бульбою. Старі «польські» кахльові п’єци. Старі «польські» вмивальники. Високі вуличні водяні колонки з довгими закрученими на кінці важелями. Конячі «яблука» на бруківці після вуйкової Фіри. Квітковий годинник на початку Личаківської. Бабці-«парашутистки». Виставки учнівської творчості на львівських проспектах. Зубний порошок у круглих картонних пуделках. Соки в гастрономах - у скляних конусах з краниками. Трамвайні автомати з проїзними квитками за 3 коп. Гра в лото оцифрованими боцівочками. Проскрибовані міні-спідниці і штани-кльоші. «Бабети», «канадки», «бокси» і «напівбокси». «Болонові» плащі. Кремплінові костюми. Пиво по 22 коп. бокал. «Алжирське» по 67 коп. пляшка. «Біоміцин». «Верховина» без фільтру, «Орбіта» з фільтром. Нічні черги за продуктами… Хто бачив – той згадає, хто не застав – хай повірить.



Кл.слова:
місто -- спогад

   Тип видання:   довідник   
8.

Боцман, Я.
Львів [Електронний ресурс] / Я. Боцман. - [Б. м. : б. в.], 2008. - 13 с.. - (Місто на вихідні)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ідея проекту лежить в допомозі самостійним мандрівникам, які бажають побачити свою країну в усьому її розмаїтті. Принцип простий – роздрукував і в дорогу.



Кл.слова:
путівник

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Репан, О.
Палімпсест [Електронний ресурс] : поселення XVI-XVIII ст. в історії Дніпропетровська / О. Репан, В. Старостін, О. Харлан. - К. : Українські пропілеї, 2007. - 269 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Літочислення Дніпропетровська викликає жваві суперечки в історіографії. Для пересічного мешканця все просто — місто виникло в 1776 р. Початок саме такому стереотипу масової свідомості поклало гучне святкування 200-річчя Дніпропетровська у 1976 р. Ця дата є дотепер актуальною як для офіційних органів влади, так і для офіційної історії міста. Теза про те, що місто виникло наприкінці XVIII ст. як принципово новий об’єкт, не пов’язаний з історією попередніх населених пунктів, утвердилася вже з ХІХ ст. Офіційна історіографія дореволюційної доби робила акцент передусім на акції урочистого закладення Преображенського собору у 1787 році, згадуючи при цьому і про невдалий досвід розміщення Катеринослава на р. Кільчень. В книзі розглядають "іншу, справжню історію міста", яка є наслідком не упередженого погляду на факти.



Кл.слова:
краєзнавство -- поселення -- місто

   Тип видання:   навчальний посібник   
10.

Міщиха, П. І.
Столиці Української Держави [Електронний ресурс] : навчальний посібник з історії України для студентів / П. І. Міщиха. - Коломия : Вид-во ін-ту управління природними ресурсами, 2005. - 45 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Мета даного навчального посібника — через призму столиць та їх правителів показати як становилась і розвивалась історія української державності. Київська Русь, Галицько-Волинська держава, Київське князівство ХV ст., Запорозька Січ, козацько-гетьманська держава XVII-XVIII ст., УНР, Гетьманат, ЗУНР — усе це ланки єдиного історичного процесу, який, попри всі драматичні повороти, відбивав постійне прагнення українського народу жити незалежним державним життям.



Кл.слова:
Україна -- державність -- національність -- місто

   Тип видання:   довідник   
11.

Гаврилів, Б.
Коротка історія Івано-Франківщини [Електронний ресурс] / Б. Гаврилів. - Івано-Франківськ : [б. в.], 1995. - 35 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Івано-Франківська область є однією з найбільших на західноукраїнських землях після Львівської області. Територія області становить 13,9 тис. кв. км. Дата утворення області — 4 грудня 1939 року. Обласний центр — місто Івано-Франківськ, яке до 9 листопада 1962 року називалося м. Станіслав.



Кл.слова:
область -- місто

   Тип видання:   енциклопедія   
12.


Енциклопедія Львова [Електронний ресурс] : в 3 т. / ред. А. Козицький. - Л. : Літопис, 2008. - 608 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 2


«Енциклопедія Львова» — перше в історії України енциклопедичне видання, головним героєм якого є Місто — його історія, культура, мистецтво, наука, релігійне й соціально-економічне життя. Авторами енциклопедії стали понад 200 фахівців-львово­знавців, серед них — дослідники минулого міста, фахівці політичної, економічної, соціальної історії та історії культури, які працюють у вищих навчальних закладах, бібліотеках, архівах, музеях, театрах. Кожен із авторів ідентифікував статі власним підписом.



Кл.слова:
Львів

   Тип видання:   наукове видання   
13.

Мозалевский, А. И.
Правовое регулирование градостроительной деятельности [Електронний ресурс] / А. И. Мозалевский. - М. : ГроссМедиа : РОСБУХ, 2010. - 304 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В настоящем издании освещены вопросы правового регулирования градостроительной деятельности на основе действующего Градостроительного кодекса РФ, а также действующих в этой сфере Федеральных законов, нормативных актов правительства, Минрегиона, Ростехнадзора и других ведомств, имеющих отношение к градостроительству. В книге приведен обширный перечень нормативных актов, которыми следует руководствоваться лицам, участвующим в градостроительной деятельности



Кл.слова:
містобудування

   Тип видання:   зб. статей   
14.


Воронежский юбилейный сборник в память трехсотлетия г. Воронежа [Електронний ресурс]. - Воронеж : Губернский статистический комитет, 1886

Рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 2. - 726 с.


Воронежский Юбилейный Сборник в память трехсотлетия города Воронежа. - Составлен и издан губернским статистическим комитетом и представляет доказательство значительного развития местной умственной жизни. Труды по истории и этнографии, главным образом Л. Б. Вейнберга, М. А. Веневитинова и Н. В. Воскресенского, представляют большой интерес и должны послужить источником для истории нашей провинции. Сборник издан в 1886 г. в 2 томах



Кл.слова:
краєзнавство -- Росія -- місто

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Колосов, В.
Летопись о событиях в г. Твери Тверского купца Михаила Тюльпина 1762-1823 г.г. [Електронний ресурс] / В. Колосов. - Тверь : Типография Губернского Правления, 1902. - 31 с.

Рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
літопис -- місто

   Тип видання:   наукове видання   
16.


Вартові героїзму і звитяги [Електронний ресурс] : київський укріпрайон (УР-1). - К. : Пошуково-видавниче агентство «Книга пам’яті України», 2001. - 112 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Издание содержит редкостную и наиболее полную подборку фото и графических материалов размещения объектов и состояния Киевского укрепрайона. Приводится характеристика объектов, построенных по индивидуальным проектам. На протяжении многих лет поисковые отряды Киева на общественных началах изучали КиУР и провели его инвентаризацию. Эти материалы и легли в основу издания.



Кл.слова:
місто -- проект -- об'єкт

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Науки про Землю   
17.

Лесин, М. Г.
Трускавець [Електронний ресурс] / М. Г. Лесин. - Л. : Каменяр, 1974. - 60 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
курорт -- місто -- рекреація

   Тип видання:   життєпис   
18.

Іваник, М.
Плеяда знаних трускавецьких родин [Електронний ресурс] / М. Іваник, І. Ліщинський. - Дрогобич : Коло, 2010. - 112 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книжці зібраний оригінальний матеріал про історію деяких родин м.Трускавця, про їхні здобутки,героїчні вчинки, боротьбу за Українську державу. Автори прагнули розкрити характер, дух і ментальність трускавчан у ХХ сторіччі. Видання ілюстроване численними унікальними світлинами і адресоване всім, хто цікавиться і шанує історію рідного краю.



Кл.слова:
родина -- місто -- генеалогія

   Тип видання:   довідник   
19.


Витебская старина [Електронний ресурс] / сост. А. Сапунов. - Витебскъ : Типография губернскаго правленія, 1883-1888

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

. - 1883. - 668 с.

Т. 5. - 1888. - 646 с.


Сборник документов по истории г. Витебска. Собранные в сборнике документы также прямо или косвенно касаются истории всех государственных образований, в состав которых входил Витебск в период c XI по XIX века.



Кл.слова:
місто -- стародавність

   Тип видання:   монографія   
20.


Город и государство в древних обществах [Електронний ресурс] : межвузовский сборник / ред. О. Е. Хованова. - Ленинград : Изд-во Ленинградского ун-та, 1982. - 162 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Сборник посвящен актуальной проблеме современной исторической науки — город и государство в античном мире, Византии и Древней Руси. Исследуются вопросы происхождения города-государства (полиса) в Древней Греции, прослеживается формирование первоначального протогорода (протополиса) в гомеровский период, последующее его развитие и превращение е гражданскую общину — полис. Рассматривается история изучения города в советское время.



Кл.слова:
поліс -- місто-держава
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського