Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (28)Тематичний інтернет-навігатор (51)Автореферати дисертацій (1421)Реферативна база даних (664)Книжкові видання та компакт-диски (538)Журнали та продовжувані видання (2772)
Пошуковий запит: (<.>K=АКАДЕМІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 612
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   словник   
1.


Етимологічний словник української мови [Електронний ресурс] : у 7 т. / Національна академія наук України, Інститут мовознавства ім. О. О. Потебні ; голов. ред. О. С. Мельничук ; уклад.: Р. В. Болдирєв, В. Т. Коломієць, А. П. Критенко. - К. : Наукова думка, 1982-2012

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : А - Г. - 1982. - 632 с.

Т. 2 : Д - Копці. - 1985. - 572 с.

Т. 3 : Кора - М. - 1989. - 552 с.

Т. 4 : Н - П. - 2003. - 656 с.

Т. 5 : Р - Т. - 2006. - 704 с.

Т. 6 : У - Я. - 2012. - 569 с.


У словнику подається етимологія і характеризується стан етимологічної розробки всіх зафіксованих у XIX і XX ст. слів української літературної мови та діалектів, за винятком найрегулярніше утворюваних похідних форм, пов'язаних із наведеними в словнику, і застарілих або вузькофахових термінів іншомовного походження. Розглядаються також етноніми і власні імена людей, поширені в Україні. Для філологів широкого профілю, мовознавців, фахівців з української та інших слов'янських мов і всіх, хто цікавиться походженням слів, — наукових працівників, викладачів, студентів.



Кл.слова:
словотвір -- походження слів -- мовознавство

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Стоянова, М. М.
Візуальність урбаністичного простору: образ, дисплей, екран [Електронний ресурс] : кваліфікаційна робота на здобуття академічного ступеня магістра культури / М. М. Стоянова ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Факультет гуманітарних наук. Кафедра культурології. - К. : НУ Києво-Могилянська академія, 2009. - 97 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Екранні» поверхні репрезентують образи в просторі міста чи (та) опосередковують сприйняття образів міста. Робота досліджує різні ефекти такого візуального опосередкування та представлення на «глядача». Історичні рамки дослідження – період від XIX ст. до нашого часу. Географічно: великі міста Європи, Америки. Останній розділ присвячено пострадянському простору (на прикладі Києва).



Кл.слова:
екран -- урбаністичний простір

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Біологічні науки   
3.


Червона книга України [Електронний ресурс] : в 2 т. / Національна академія наук України. - К. : Глобалконсалтинг, 2009

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Тваринний світ / під ред. І. А. Акімової. - 600 с.

Т. 2 : Рослинний світ / під ред. Я. П. Дідуха. - 900 с.


Книга є офіційним докуменом, що відображає сучасний стан видів рослин і грибів України, які перебувають під загрозою зникнення, або потребують охорони. У книзі наводяться відомості про 826 видів, дається їх українська та латинська назва, таксономічна належність, природоохоронний статус, наукове значення, ареал виду та його поширення в Україні, чисельність та структура популяцій, причини зміни чисельності, умови місцезростань, загальна біоморфологічна характеристика, режим збереження популяцій та заходи з охорони, розмноження та розведення у спеціально створених умовах, господарське та комерційне значення, основні джерела інформації. Кожна стаття супроводжується ілюстрацією та картосхемою поширення виду в Україні. Також вміщено нормативні документи про Червону книгу України та довідкові матеріали. Видання розраховане на державні, наукові і громадські установи та організації, навчальні заклади, спеціалістів, широкі кола природо- користувачів, активістів охорони природи.



Кл.слова:
рослини -- тварини -- екологія

   Тип видання:   словник   
4.


Словник власних імен людей (українсько-російський і російсько-український) [Електронний ресурс] : IMG. : Step1. : Step2CS. : Step2CK. Step3. : Match / Академія наук Української РСР, Інститут мовознавства ім. О. О. Потебні ; уклад.: С. П. Левченко, Л. Г. Скрипник, Н. П. Дзятківська. - 3-е вид., перероб. і доп.. - К. : Наукова думка, 1967. - 114 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить найбільш поширені на території України власні імена людей. Він повинен сприяти встановленню й закріпленню певних норм у написанні власних імен людей в офіційному та розмовно-побутовому вжитку.



Кл.слова:
ділове мовлення -- юридичне мовлення

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Терський, Святослав.
Археологія доби Галицько-Волинської держави [Електронний ресурс] : здобутки Волинської археологічної експедиції Львівського історичного музею за 15 років діяльності (1986-2000) : каталог виставки / Святослав Терський ; Державний фонд фундаментальних досліджень, Національна академія наук України, Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича, Львівський історичний музей. - Л. : [Б. в.], 2002. - 108 с.. - (Серія "Археологічні збірки Галичини і Волині" ; вип. 1)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні висвітлені здобутки Волинської археологічної експедиції за 1986-2000 рр. Серед найважливіших відкриттів - найдавніші оборонні украплення дитинця літописного Лучеська (10 ст.), посаду (12 ст.), передмістя Помостичі (14-17 ст.), комплекс житлової, господарської та культової дерев'яної забудов 13-16 ст., палац вельможі 14 ст. у Володимирі тощо.



Кл.слова:
краєзнавство

   Тип видання:   наукове видання   
6.


Видання Секції суспільних і гуманітарних наук Національної академії наук. 2003-2008 [Електронний ресурс] : бібліографічний покажчик. - К. : Вид-во НБУВ, 2008. - 568 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання містить бібліографічні описи монографій, брошур, збірників наукових праць, навчальних посібників, довідкових видань, словників, бібліографічних покажчиків, авторефератів дисертацій, виданих установами Секції суспільних і гуманітарних наук у 2003–2008 роках.



Кл.слова:
Академія наук -- бібліографія -- дисертація -- монографія

   Тип видання:   дисертація   
7.

Мінаков, Михайло Анатолійович.
Досвід і філософія: еволюція поняття досвіду в західній філософії ХІХ-ХХ ст. [Електронний ресурс] : дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.05 / М. А. Мінаков ; Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія". - К. : [б. в.], 2007. - 408 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дисертацію присвячено визначенню основних характеристик еволюції поняття досвіду в західних філософських системах, що під впливом перетворення філософської думки у німецькому ідеалізмі постали у ХІХ–ХХ століттях. На основі історико-філософського топологічного аналізу ключових положень про досвід, висунутих у межах західної філософії від Античності до ХХ століття, відтворено цілісну картину передісторії та історії філософського поняття досвіду. Докладно проаналізовано особливості філософського аналізу досвіду у Канта та Геґеля, що заклали рамки подальшої еволюції змісту поняття досвіду, визначені напруженням між епістемологічним та герменевтичним підходами. Було встановлено, що еволюція поняття досвіду відбувалася як діалектичний процес визначення досвіду в термінах фактичності та історичності в основних течіях філософії Заходу ХІХ–ХХ ст. На основі аналізу основних рис історії поняття досвіду в західній філософії ХІХ–ХХ ст. в дисертації в систематичному вигляді було представлено цілісну концепцію еволюції поняття досвіду в західній філософії ХІХ–ХХ ст., яка узагальнює специфіку підходів до аналізу досвіду в філософських позиціях неокантіанства, прагматизму, аналітичної філософії мови, феноменології і герменевтики, та особливості впливу цих підходів на формуванням завдань сучасної епістемології, філософії мови та філософії науки.



Кл.слова:
неокантіанство -- прагматизм -- феноменологія -- герменевтика

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Релігія   
8.

Хижняк, З. І.
Історія Києво-Могилянської академії [Електронний ресурс] / З. І. Хижняк, В. К. Маньківський. - К. : Києво-Могилянська академія, 2003. - 184 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Протягом усієї історії український народ не мав іншої інституції, яка б справила більший вплив на розвиток його освіти, науки, культури, ніж Києво-Могилянська академія. Впродовж віків вона була виразником і носієм традиційних рис духовності українського народу, могутнім чинником формування його самосвідомості, джерелом ідей боротьби за батьківську віру і національну свободу. Для українців вона завжди буде національною святинею, не меншою, ніж Падуя чи Болонья для італійців, Оксфорд - для англійців, Сорбонна - для французів, Карловий університет - для чехів, Ягеллонський - для поляків.



Кл.слова:
академія -- освіта -- національність

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
9.

Вишневский, Д.
Киевская академия в первой половине XVIII ст. [Електронний ресурс] / Д. Вишневский. - Киев : Типография И.И. Горбунова, 1903. - 371 с.

Рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
духовна академія -- православ'я

   Тип видання:   методичний посібник   
10.

Горський, В. С.
Історія української філософії [Електронний ресурс] : курс лекцій / В. С. Горський. - К. : Наукова думка, 1997. - 286 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей навчальний посібник створено на основі курсу лекцій, прочитаного у 1993 — 1995 роках студентам Національного університету «Києво-Могилянська Академія». В ньому характеризуються головні етапи розвитку філософської думки України від часу її зародження й до кінця XX століття, грунтовно розглядаються філософські погляди значних представників української культури. Після кожної лекції подано список рекомендованої літератури та питання для дискусії, осмислення яких сприятиме засвоєнню матеріалу.



Кл.слова:
етап розвитку -- філософська культура

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Павловский, А.
Грамматика малороссийского наречия [Електронний ресурс] / А. Павловский. - Санкт-Петербург : Типография В. Плавильщикова, 1818. - 114 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


“Грамматика малороссийского наречия, или грамматическое описание существеннейших отличий, отдаливших малорусское наречие от чистого российского языка», автором якої був Олексій Павлович Павловський, протягом тривалого часу була єдиним посібником у цій галузі і відіграла значну роль як у розвитку української літературної мови, так і у розвитку україністики. Про граматику О. Павловського існує значна література, проте й досі лишається незіпсованим ряд питань, що стосуються цієї важливої праці з українського мовознавства та особи її автора, зокрема: хто був О. Павловський, де він учився, який мав фах, де працював, коли і на підставі яких матеріалів була написана його граматика, чому ця праця була видана аж через 13 років після того, як у 1805 р. автор подав ЇЇ на розгляд Академії Російської, чому її не видала Академія (як відомому 1818 р. книга була-надрукована у приватній друкарні) і т. ін.



Кл.слова:
українська мова -- літературна мова -- україністика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
12.

Голубев, С.
Киевская академия в конце XVII и начале XVIII столетий [Електронний ресурс] : речь, произнесенная на торжественном акте Киевской Духовной Академии 26 сентября 1901 года / С. Голубев. - Киев : Типография И.И. Горбунова, 1901. - 103 с.

Рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
Київська Духовна Академія

   Тип видання:   життєпис   
Категорія: Наука   
13.

Кумок, Я. Н.
Карпинский [Електронний ресурс] / Я. Н. Кумок. - М. : Молодая Гвардия, 1978

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Немногие знают, что первый президент АН СССР А.П.Карпинский был фактически последним главой императорской Российской академии наук. Ему было 70 лет, когда грянула революция. Ученый сумел разобраться в бурных событиях века. Под его руководством старая академия была преобразована. Она стала центром советской науки. Книга рассчитана на массового читателя и написана на основе многочисленных архивных материалов, ранее нигде не публиковавшихся



Кл.слова:
наука -- академія наук

   Тип видання:   життєпис   
Категорія: Науки про Землю   
14.

Сарсекеев, М.
Каныш Сатпаев [Електронний ресурс] / М. Сарсекеев. - М. : Молодая Гвардия, 1980. - 320 с.. - (Жизнь замечательных людей. ЖЗЛ : серия биографий ; вып. 14)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга рассказывает о первом президенте АН КазССР К.И.Сатпаеве. Сын степного кочевника, учитель, инженер-геолог, первооткрыватель огромных запасов медных руд в Джезказгане, К.Сатпаев прошел путь от члена ревкома до заместителя Председателя Совета Союза Верховного Совета СССР. Книга М.Сарсекеева, написанная на основе документальных материалов, воссоздает замечательный облик этого ученого и государственного деятеля



Кл.слова:
академія наук -- наука -- радянський вчений

   Тип видання:   підручник   
15.

Гатальська, С. М.
Філософія культури [Електронний ресурс] : підручник / С. М. Гатальська. - К. : Либідь, 2005. - 328 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник, що не має аналогів на видавничому просторі України, створений за матеріалами університетського курсу, який читається автором у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Міжнародному Соломоновому університеті; він апробований також у Національному університеті «Києво-Могилянська Академія». Обраний автором проблемний метод викладу матеріалу дає можливість простежити в розвитку філософії культури історію її певних проблем: типології культури та її цивілізаційних форм; архетипно-традиційного, міфічного та символічного як найуніверсальніших модусів буття культури в знаку; порівняння як основи діалогічних відношень у культурі та інтертекстуальності як принципу породження та динамізації тексту культури тощо. Розрахований на студентів філософських факультетів і представників інших гуманітарних дисциплін.



Кл.слова:
метод -- культура

   Тип видання:   підручник   
16.
 


Струков, А. І.
Патологічна анатомія [Електронний ресурс] : підручник : пер. з рос. / А. І. Струков, В. В. Сєров. - 4-е вид.. - Х. : Факт, 2004. - 864 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Один з кращих вітчизняних підручників з патологічної анатомії для медичних ВУЗів, входить в список рекомендованих підручників напевно у всіх медичних інститутах / академіях / університетах. У мережі такого або аналогічного підручника інших авторів я знайти не зміг, тому довелося сканувати з відносно потертого оригіналу. Підручник неабияк насичений ч / б фотографіями.



Кл.слова:
медицина  -- патологія  -- анатомія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
17.

Лаврентьев, М. А.
...Прирастать будет Сибирью [Електронний ресурс] / М. А. Лаврентьев. - М. : Молодая Гвардия, 1980. - 175 с.. - (Эврика)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге рассказывается о создании Сибирского отделения Академии наук, о главных принципах, положенных в его основу. Здесь и взаимодействие различных наук, и тесная связь науки с производством, и подготовка молодой научной смены, и решение конкретных задач, которые ставит перед наукой освоение Сибири.



Кл.слова:
академія наук -- наукова установа -- дослідницька діяльність

   Тип видання:   методичний посібник   
18.

Дорошенко, А. Ю.
Архітектура і операційні середовища комп’ютерних систем [Електронний ресурс] : методичний посібник і конспект лекцій / А. Ю. Дорошенко, В. М. Кислоокий, О. Л. Синявський. - К. : Києво-Могилянська Академія, 2005. - 220 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розробки сучасного програмного забезпечення характеризуються динамічним поступом у розвитку і використанні архітектурних засобів і принципів побудови операційних систем. Для системного і прикладного програмного забезпечення в сучасних умовах характерні такі риси, як використання концепцій паралельних і розподілених обчислень, мережних технологій та засобів Інтернет. Проте застосування цих та інших новацій вимагають грунтовних знань про базові архітектури апаратного і програмного забезпечення, а також про процеси операційних середовищ, що лежать в основі будь-яких комп'ютерних прикладних систем. Метою навчального посібника “Архітектури і операційні середовища” є, з одного боку, висвітлення основних положень з побудови та засобів архітектури і операційних середовищ обчислювальних систем, що вже стали класичними, а з іншого − ознайомлення студентів з новими тенденціями у розвитку цієї дисципліни, а також набуття ними практичних навичок у розробці та застосуванні сучасного програмного забезпечення. В основу посібника покладені матеріали курсів, прочитані авторами на бакалаврській та магістерській програмах факультету інформатики Національного університету “Києво-Могилянська Академія” у 1998-2003 роках.



Кл.слова:
динаміка -- програмне забезпечення -- інтернет

   Тип видання:   бібліографія   
19.


Києво-Могилянська академія [Електронний ресурс] : матеріали до бібліогр. покажч. літератури з фондів наук. б-ки НаУКМА / уклад. Т. П. Шульга. - К. : КМ Академія, 2002. - 99 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До 10-річчя відродження Національного університету «Києво-Могилянська академія» — української alma mater вищої освіти, яка здобула славу та визнання ще на початку XVII століття й гідно репрезентувала Україну в європейському культурному світі, наукова бібліотека НаУКМА започатковує підготовку та видання серії иауково-допоміжних бібліографічних покажчиків. Ці видання є спробою розкрити фонди нашої бібліотеки з теми історії славетної академії.



Кл.слова:
історія -- освіта

   Тип видання:   бібліографія   
20.


Києво-Могилянська Академія: Історія та відродження [Електронний ресурс] : бібліографічний покажчик / ред. І. Ф. Голова ; уклад. О. І. Архипська, Т. В. Бугасова. - К. : KM "Academia", 1995. - 41 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
академічна освіта -- перепрофілювання -- університет
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського