Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Автореферати дисертацій (195)Реферативна база даних (1723)Книжкові видання та компакт-диски (260)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>K=НАТО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   словник   
1.

Івченко, Анатолій Олександрович.
Тлумачний словник української мови [Електронний ресурс] / А. О. Івченко. - Х. : Фоліо, 2002. - 540 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Тлумачний словник української мови» містить найважливіші, найчастотніші слова сучасної української мови (біля 7000 словникових статей), без опанування яких неможливе розуміння сучасних текстів і розмовної літературної мови. При доборі слів автор використав як досягнення української частотної лексикографії, так і матеріали власних досліджень значного за обсягом корпусу текстів сучасної української преси. Важливою рисою цього словника є те, що він охоплює найновішу лексику, яка була повністю відсутня в дотеперішніх тлумачних словниках української мови. Натомість, він повністю позбавлений маловживаних, діалектних та застарілих слів. Порівняно із попередніми тлумачними словниками дане видання має дві принципові відмінності в побудові словникової статті. Перша відмінність полягає в тому, що спеціально виділено синоніми, які раніше подавалися у складі тлумачення й часто не вирізнялися користувачами словника. Окрім того, синоніми супроводжуються позначками різноманітного типу (стилістичними, оціночними тощо), це значно підвищує ефективність їхнього використання. Друга відмінність полягає в тому, що значна кількість слів іншомовного походження супроводжується етимологічними довідками, в яких зазначається з якої мови запозичено дане слово. Досі таку інформацію можна було одержати або з етимологічного словника, або із словника іншомовних слів. Таким чином, до рук читача потрапляє словник універсального призначення, який може використовуватися і як довідкове видання, і як книга для читання й посібник для активного засвоєння сучасної української мови. Усі словникові статті подано в доступному, проте не спрощеному вигляді. Вони містять інформацію, яка стосується не лише значень слів, але й орфоепічних та морфологічних норм. Словник призначений для різних категорій читачів як україномовних, так і російськомовних. Але найбільше він придасться учням і студентам, які прагнуть поглибити знання української мови, а також іноземцям, які вивчають українську мову. Нинішнє видання опрацьоване на основі «Словника української мови» в 11 т:, а також лексичної комп'ютерної бази даних, створеної автором.



Кл.слова:
літературна мова -- українська мова -- дефініція

   Тип видання:   монографія   
2.

Парфан, Н. Я.
Нові медіа в контексті сучасної музичної культури [Електронний ресурс] : кваліф. робота ... магістра культури / Н. Я. Парфан; Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія". - К. : [б. в.], 2009. - 84 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглядаючи нові медіа в контексті музичної культури, ми намагаємося з’ясувати, як їхні властивості позначаються на музиці. При цьому нам доводиться обійти феномен електронної музики, оскільки він не має прямого стосунку до нових медіа в тому розумінні, в якому вживають це поняття його автори. Виникнення електронної музики пов’язують не з комп’ютерними чи цифровими технологіями, а з більш ранніми звуковими експериментами. Натомість предметом даного дослідження будуть ті опосередковані метамедіумом комп’ютера «об’єкти», що пов’язані з прагматикою музики. На нашу думку, нові медіа, якими визначається досвід слухача, – це аудіоформат MP3, файлообмінні та соціальні мережі, портативні цифрові плеєри. Цей перелік включає лише найтиповіші феномени, а тому, безсумнівно, може бути розширеним та нюансовним. В основі роботи лежить опис та аналіз емпіричного матеріалу –«переслідування об’єктів», як називає цей метод англійський дослідник Девід Бір. Ми звертаємося до комп’ютерних програм, файлообмінних сайтів, віртуальних спільнот, а також форумів та соціологічних досліджень, в яких слухачі розповідають про власний досвід. Коли мова йде про таке недавнє явище, як нові медіа, узагальнення неможливі без прямого доступу до емпіричної реальності. Тому наше дослідження побудоване на індукції – від одничиного, часткового ми рухаємося до загального. Такий підхід обумовлює структуру нашої роботи: вона розбита на три розділи, кожен з яких присвячений конкретному медіафеномену.



Кл.слова:
електронна музика -- mp3 -- соціальна мережа -- слухач

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.

Волкогонов, Д. А.
Психологическая война [Електронний ресурс] : подрывные действия империализма в области общественного сознания / Д. А. Волкогонов. - М. : Воениздат, 1983. - 158 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге разоблачаются сущность, цели и средства психологической войны империализма, острие которой направлено против СССР и других социалистических стран. Рассказывается о центрах, аппарате органах психологической войны стран НАТО, прежде всего США, и их вооруженных сил. В монографии особое внимание уделяется вопросам развертывания идеологического наступления против империализма, гегемонизма, милитаризма и реакции, воспитания у советских людей, воинов Вооруженных Сил морально-политической и психологической стойкости, готовности к противодействию любым идеологическим диверсиям. Книга рассчитана на офицеров Вооруженных Сил, а также на гражданских пропагандистов.



Кл.слова:
суспільна свідомість -- ідеологія -- створення особистості -- дезінформація

   Тип видання:   монографія   
4.

Алексеев, Ю. В.
Народ сету [Електронний ресурс] : между Россией и Эстонией / Ю. В. Алексеев, А. Г. Манаков. - М. : Европа, 2005. - 104 с.. - (Евровосток)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Исчезающие народы" - обычно так говорят о племенах, затерянных в лесах Амазонии или в долинах Новой Гвинеи. Гораздо реже вспоминают о Дальнем Востоке или о северной кайме России, где скорее всего следующая перепись укажет еще меньшее число народов, чем недавняя. В Закарпатье гнездится горстка русинов, которых Украина не хочет признавать народом. Для абсолютного большинства окажется полной неожиданностью, что все еще существует народ сету. Установить точное число сету невозможно: одни именуют себя именно так, другие чаще называют себя иначе, одни владеют языком предков с достаточной полнотой, другие знают на нем лишь несколько фраз. И вот этот маленький народ, тающий от поколения к поколению, живя на одном и том же месте с незапамятных времен, оказался теперь разрезанным границей, которая отделила Россию от НАТО. Часть сечу в Псковской области, часть - в Эстонии. Не одно культурное общество сету, а два, и отношения между ними далеки от идеальных. Народ оказался заложником большой политики.



Кл.слова:
малий народ -- національна політика -- пропаганда

   Тип видання:   монографія   
5.


НАТО в Украине. Секретные материалы [Електронний ресурс]. - М. : [б. в.], 2006. - 120 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вопрос ускоренного присоединения Украины к НАТО приобрел при сегодняшней киевской власти, как показывает публикуемый в этой книге документ, вполне конкретные очертания. И, безусловно, становится одним из ключевых в российско-украинских отношениях. В России нетерпеливое и не раз подтвержденное на разных уровнях желание украинских властей как можно скорее вступить в НАТО всегда вызывало недоумение и сожаление, более того - определенную и вполне объяснимую настороженность. Это понятно - официальные власти страны, в которой проживает самый близкий, самый братский России народ, вдруг ставят вполне конкретные задачи по присоединению к военно-политической организации, долгое время агрессивно нацеленной против нашей не так давно общей Родины - Советского Союза.



Кл.слова:
відносини -- влада

   Тип видання:   зб. статей   
6.


Сценарии дальнейших вторжений США. Официальные документы Пентагона [Електронний ресурс] : сборник / под ред. С. Эллиотта. - М. : Европа, 2009. - 104 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


При чтении текста у нормального, при этом не очень-то информированного человека поначалу не может не возникнуть подозрение, что это фальшивка, изготовленная ненавистниками США. Однако не только специалисты, но и просто внимательные читатели американских газет знают, что это лишь сконцентрированное, лишенное маскировки изложение вполне реальной политической доктрины абсолютного американского гегемонизма. Вздор вроде международного права – побоку! Мнение союзников по НАТО никого не интересует, разве что Израиль пригодится. Иран, Пакистан, Узбекистан, Сирию, Судан, Венесуэлу, Северную Корею – освободить и осчастливить любыми средствами. Мелочи тактики от страны к стране отличаются, но стратегия одна: сконструировать образ врага, подсчитать жалкие ресурсы сопротивления, победить и осчастливить. Некоторые из описанных в книге сценариев США уже начали воплощать в жизнь.



Кл.слова:
США -- держава -- війна -- політика -- пропаганда

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Возняк, Т.
Ретроспективна полiтологiя [Електронний ресурс] : епоха Кучми / Т. Возняк. - Л. : Незалежний культурологічний журнал «Ї», 2010. - 157 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перед читачем книга, що стосується епохи Кучми. Характеризуючи її наведу, хоча й розлогу, проте, гадаю, доволі точну, цитату з своєї програмної статті 2000 року "Проект Україна. Підсумки десятиріччя". Розділ, який я хочу навести, називається - "Украдена Україна", бо Кучма будував не ту Україну, про яку дусалося її творцям, а олігархічне "Государство Украина": Отож - "Олігархічно-номенклатурна візія "проекта государства Украина" Вище уже згадувалося про те, що єдиного "проекту Україна", заснованого на загальнонаціональному консенсусі, немає, як немає і загальнонаціонального консенсусу. Натомість, є декілька досить відмінних пропозицій до "проекту Україна", які не тільки далекі одна від одної, але й прямо протилежні. Однак це не означає, що насправді не здійснюється один з них. Реальний стан справ в Україні можна вважати завершенням олігархічно-номенклатурного "проекту Україна" у формі "государства Украина". Стаґнархія (поєднання олігархії і стаґнації - авт.) вже практично втілила цей проект у життя і майже цілком ним задоволена. Вона зберегла владу, консолідувалася довкола державної монополії як єдине політичне ціле, успішно пережила перехід від планової до державно-капіталістичної економіки, здійснила і завершує перерозподіл власности. В принципі, вона не зацікавлена ні у знищенні державної монополії, ні у впровадженні "громадянського суспільства", яке може їй загрожувати. Водночас стаґнархія зробила все, щоб позбавити Україну ЕС-івської перспективи, яка поклала б край проектові "государства Украина". Стаґнархія не зацікавлена у цивілізуванні економічної політики в Україні, тому всерйоз сприймати проголошення "европейського вибору" Україною не варто. Єдиним дискомфортом для стаґнархії є неприйняття такого стану справ Заходом, хоча здоровий політичний цинізм стратегічних партнерів дозволяє їм до певного часу закривати очі на ці незначні недоліки "государства Украина". Саме тому проект "государства Украина" частково підтримують з політичних, антиросійських та почасти анти-ЕС-сівських міркувань США. Для ЕС цей проект неприйнятний і незрозумілий. З найближчих сусідів тільки Польща все ще делікатно не відмежовується від нього, як-от Чехія чи Словаччина, оскільки має власні конкретні ґеополітичні інтереси в Україні. Так само частковою підтримкою проект "государства Украина" користується і з боку РФ, як такий, що фактично торує шлях до реінтеґрації Росії+ та "государства Украина". Ясна річ, не можна не бачити й інших тенденцій. Частина українських стаґнархів не зацікавлені у перерозподілі влади і власности в Україні на користь потужніших російських олігархів, тому вони можуть саботувати реінтеґрацію з Росією+ так само ефективно, як і зближення з ЕС. Остаточного рішення щодо напрямку розвитку - на Схід чи на Захід - у рамках проекту "государства Украина" не може бути. Сама суть проекту полягає у тому, щоб не рухатися нікуди, бо тоді мають бути змінені правила гри для владних еліт, необхідно перерозподілити власність, а отже, й владу. Великий західний чи російський капітал вмить роздушать слабі капітали українських "новых русских".



Кл.слова:
політологія -- кучмізм -- корупція -- сучасна Україна

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Адорно, Т. В.
Философия новой музыки [Електронний ресурс] : пер. с нем. / Т. В. Адорно. - М. : Логос, 2001. - 352 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящую книгу составили два написанных с семилетним промежутком исследования и введение. Пусть оправданием для построения целого послужат несколько пояснительных слов. В 1938 году в журнале «Zeitschrift fur Sozialforschung» автор опубликовал статью «О характере фетиша в музыке и о регрессии прослушивания». Целью статьи было показать изменение функции музыки в наше время, указать на внутренние перемены, которые претерпевают музыкальные феномены как таковые благодаря их включению в систему массового коммерциализированного производства, и вместе с тем отметить, как воздействие определенных антропологических сдвигов в стандартизованном обществе простирается вплоть до компонентов слушания музыки. Уже тогда автор планировал подвергнуть диалектическому анализу и уровень самого композиторского искусства, всегда оказывающий решающее влияние на состояние музыки. Слишком очевидной представлялась ему власть общественной тотальности даже в таких, казалось бы, производных сферах, как музыка. Он не мог обманываться в том, что воспитавшее его искусство, даже в своем чистом и бескомпромиссном виде не является исключением для всемогущего овеществления, но, напротив, стремясь защитить свою незапятнанность, само же и порождает характерные явления того рода, каким противостоит. Задачей автора было распознать те объективные антиномии, в которых искусство, подлинно хранящее верность своим притязаниям, невзирая на последствия, неизбежно запутывается, попадая в гетерономную действительность, и преодолеть которые можно не иначе, как доведя их до крайности и отрешившись от иллюзий. Эти представления легли в основу работы о Шёнберге, завершенной только в 1940-1941 годах. В то время она оставалась неопубликованной, и за пределами чрезвычайно узкого круга сотрудников Института социальных исследований в Нью-Йорке была доступна лишь немногим. Сегодня она издается в первоначальном виде, с некоторыми добавлениями, касающимися исключительно позднейших сочинений Шёнберга. Уже после войны, когда автор все же решился на немецкую публикацию, ему показалось необходимым добавить к разделу о Шёнберге раздел о Стравинском. Если уж книга высказывалась о новой музыке в целом, то даже ее не склонный к обобщениям и классификациям метод должен был выходить за пределы рассмотрения одной отдельной школы, даже если это единственная школа, которая находится на уровне современных объективных возможностей музыкального материала и бескомпромиссно признает все его трудности. Полярно противоположный метод Стравинского настоятельно требовал истолкования, и не только по причине своей общественной значимости и композиторского уровня - ибо само понятие уровня не может быть выведено из догматических предпосылок и подлежит обсуждению как «вкус», - но, прежде всего, чтобы закрыть удобную лазейку для мнения, будто если уж последовательный прогресс музыки натолкнулся на антиномии, то и от реставрации некогда бывшего, от сознательного отхода от музыкального ratio чего-то следует ожидать. Никакая критика прогресса не может быть легитимной - разве что та, что в условиях господствующей несвободы выявляет его реакционный момент и тем самым безжалостно подавляет всякие злоупотребления на службе у сохранения существующего. Выясняется, что позитивный возврат распавшегося вступает в заговор с деструктивными тенденциями эпохи гораздо основательнее, нежели то, что заклеймено как собственно деструктивное. Сам себя провозглашающий порядок является только прикрытием хаоса. Поэтому если рассмотрение вдохновлявшегося экспрессией, радикального Шёнберга оперирует понятиями на уровне музыкальной объективности, а анализ антипсихологичного Стравинского ставит вопрос об ущербном субъекте, находящемся в центре его oeuvre ', то здесь также действует диалектический мотив. Провокационные черты своего эссе автор не намерен умерять. Может показаться циничным, что после того, что произошло в Европе, и того, что грозит произойти в дальнейшем, он растрачивает время и умственную энергию на распутывание эзотерических вопросов современной композиторской техники. Кроме того, настойчивая эстетская полемичность, присутствующая в тексте, довольно часто обнаруживается там, где она непосредственно говорит о той реальности, которая к этой полемике безучастна. Но, возможно, этот эксцентрический почин все же прольет некоторый свет на положение вещей, хорошо знакомые проявления которого годятся лишь на то, чтобы замаскировать саму ситуацию, и при котором протест слышится только там, где общественное мнение предполагает лишь оторванность от жизни. А ведь это только музыка; каким же в конечном счете должен быть тот мир, где даже вопросы контрапункта свидетельствуют о непримиримых конфликтах! Насколько глубоко должны быть поколеблены основания современной жизни, если ее содрогание и оцепенение все еще подвергаются рефлексии там, куда уже не проникает никакая эмпирическая необходимость, - в области, о которой люди полагают, будто она предоставит им убежище от гнета ужасающей стандартизации, и которая все же исполняет обещанное людям, но лишь тогда, когда отказывается им предоставить то, чего они от нее ожидают. Во вступлении приводятся суждения, связывающие обе части воедино. Вступление должно подчеркнуть единство целого, а различия, тем более - языковые, между ранней и поздней частями сглажены не были. Время, разделяющее моменты возникновения обеих частей, было посвящено растянувшейся на двадцать с лишним лет работе с Максом Хоркхаймером над созданием совместной философии. И хотя автор этих строк один несет ответственность за музыкальный материал, принадлежность тому или иному соавтору конкретных теоретических положений трудно определить. Эта книга может рассматриваться как подвергшийся дальнейшей обработке экскурс к «Диалектике Просвещения». В ней все, что свидетельствует о стойкости, о вере в приносящую помощь силу определенного отрицания, обязано духовной и человеческой солидарности Хоркхаймера.



Кл.слова:
прогрес -- нова музика -- слухач -- естетика -- меломанія -- філофонія

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Сигеле, С.
Преступная толпа. Опыт коллективной психологии [Електронний ресурс] / С. Сигеле. - СПб. : [б. в.], 1896

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Рассматривая различные аспекты организации толпы, автор приходит к выводу о том, что, реализуя экстремистские формы социального поведения, толпа более предрасположена к злу, чем к добру. Опубликованный в 1892 году труд Сигеле «Преступная толпа. Опыт коллективной психологии» стал классикой, на много лет предопределившей исследования в области массового сознания



Кл.слова:
психологія -- натовп -- колектив

   Тип видання:   стандарт   
10.


Комплектование фонда документов. Библиографирование. Каталогизация: термины и определения [Електронний ресурс] : ГОСТ 7.76-96. - Введён 1998-01-01. - М. : СИПК Издательство стандартов, 1997. - 57 с.. - (Система стандартов по информации, библиотечному и издательскому делу)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Натоящий стандарт устанавливает термины и определение понятий в области комплектования фондов, идентификации документов и данных



Кл.слова:
бібліотечний фонд -- комплектування -- каталогізація

   Тип видання:   стандарт   
11.


Формат для обмена данными: содержание записи [Електронний ресурс] : ГОСТ 7.19-2001 : издание официальное. - Взамен ГОСТ 7.19-85 ; введён 2002-07-01. - М. : ИПК Издательство стандартов, 2001. - 58 с.. - (Система стандартов по информации, библиотечному и издательскому делу)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Натоящий стандарт устанавливает состав, содержание и представление элементов данных для обмена данными и может быть использован информационными системами, участвующими в обмене



Кл.слова:
бібліотека -- стандарт -- обмін даними

   Тип видання:   стандарт   
12.


Правила составления агрометеорологического ежегодника [Електронний ресурс] : ТКП 17.10-15-2009 (02120). - Введён 2010-01-01. - Минск : Минприроды, 2009. - 76 с.. - (Охрана окружающей среды и природопользование. Гидрометеорология)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Натоящий технический кодекс установившейся практики устанавливает единые правила составления агрометеорологического ежегодника в Республике Беларусь по результатам наблюдений и работ, выполняемых на станциях и постах государственной сети гидрометеорологических наблюдений



Кл.слова:
погода -- опади -- атмосферний тиск -- вологість повітря

   Тип видання:   наукове видання   
13.
 


Горбатюк, Н.
WikiLeaks. Разоблачения, изменившие мир [Електронний ресурс] / Н. Горбатюк. - М. : Эксмо, 2011. - 208 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В этой книге собраны все самые последние и сенсационные материалы с сайта WikiLeaks Джулиана Ассанжа. Автор, максимально воздерживаясь от субъективных оценок, сопоставляет официальные данные, представляемые в СМИ, и реальные события. В книге представлены наиболее интересные и важные для российского читателя материалы сайта Викиликс, основанные на переписке Госдепартамента США с посольствами. Особенное внимание уделено наиболее острым проблемам современного мира и событиям, происходящим в отдельных странах, рассмотрены темы, связанные с Беларусью, отношениями Украины и Грузии и другими странами бывшего СССР. Также здесь представлен материал по США, ООН и НАТО, в том числе раскрыты отношения России и Североатлантического блока, России и Запада, затронуты события в Косово и Сербии, дан обзор информации из Викиликс по Ираку, Афганистану и ряду других государств.



Кл.слова:
політика -- міжнародні відносини -- дипломатія -- вікілікс -- сучасна історія -- всесвітня історія -- США

   Тип видання:   науково-популярне видання   
14.

Хомский, Н.
Новый военный гуманизм: Уроки Косова [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Н. Хомский. - М. : Праксис, 2002. - 320 с.. - (Политика)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга Ноама Xомскогo, впервые увидевшая свет в 1999 rоду, была написана по следам событий в Косове. Анализируя натовские бомбардировки Сербии, автор ставит под вопрос «новый гуманизм». Что лежит в ero основе: политические интересы или rуманитарные соображения? Оправдано ли применение силы во имя высоких принципов и ценностей? На обширном историческом материале Хомский доказывет, что Соединенные Штаты и их союзники сражаются не за справедливый мировой порядок, а за собственные экономические и геополитические интересы.



Кл.слова:
політика -- економіка

   Тип видання:   науково-популярне видання   
15.

Черкашин, Н.
Повседневная жизнь подводников [Електронний ресурс] / Н. Черкашин. - М. : Молодая гвардия, 2000. - (Живая история: Повседневная жизнь человечества)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Эта книга, принадлежащая перу давнего автора `Молодой гвардии` писателя-мариниста Николая Черкашина, открывает неизвестные страницы в истории отечественного подводного флота за последние сорок лет. Именно на эти годы пришлось беспримерное противостояние советско-российских и натовских подводных сил в глубинах Мирового океана. `Повседневная жизнь российских подводников` полна экстремальных ситуаций, героики, а порой и трагизма. В книге повествуется о многих непревзойденных до сих пор рекордных достиженияхподводников, о которых не сообщали в газетах. Автор, прошедший суровую школу Северного флота, рассказывает о своих товарищах с подлинным знанием дела. В книгу включены уникальные фотографии, взятые из личных архивов командиров подводных лодок времен Холодной войны, а также дневники и письма подводников.



Кл.слова:
морський флот -- підводний човен -- армія

   Тип видання:   монографія   
16.

Вжосек, В.
Історія – Культура – Метафора: постання некласичної історіографії [Електронний ресурс] : про історичне мислення / В. Вжосек. - К. : Ніка-Центр, 2012. - 296 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія сучасного польського історика, керівника закладу методології історії та історії історіографії Університету імені Адама Міцкевича в Познані професора Войцеха Вжосека є синтезом двох книг, виданих мовою оригіналу впродовж останніх років. Автор обґрунтовує конструктивістський підхід до аналізу історіописання та здійснює одну з найпереконливіших у світовій гуманітаристиці спроб концептуалізації історії як культурної практики. Автор показує обмеженість традиційного підходу з його трактуванням історії як науки, що дає об´єктивне знання про минуле, і пропонує натомість власну концепцію, яка розглядає історію як частину сучасної культури, спрямовану на пізнання культури минулого. Простежуючи під цим кутом зору зміни у французькій історіографії ХХ століття, Вжосек окреслює загальний образ історіографії як культурної практики та вказує на її метафоричну природу та культурну ангажованість.



Кл.слова:
гуманітаристика -- історіографія

   Тип видання:   методичний посібник   
17.

Береславський, С.
Ліцензування господарської діяльності [Електронний ресурс] / С. Береславський, С. Сегеда. - К. : Центр комерційного права, 2008. - 80 с.. - (Юридична абетка пiдприємця)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей посібник підготовано для тих підприємців, які мусять одержати ліцензію для провадження господарської діяльності певного виду. Тут описано, як має відбуватися цей процес, вказано, на що треба звернути увагу під час провадження власного бізнесу. У цьому виданні Ви знайдете також багато інших корисних порад, які, сподіваємося, стануть Вам у пригоді. Звертаємо Вашу увагу на те, що в посібнику вжито термін "контрольні органи", натомість у юридичній практиці усталився сформульований у законодавстві термін "контролюючі органи".



Кл.слова:
ліцензія -- бізнес

   Тип видання:   наукове видання   
18.

Барятинский, М. Б.
Т-72. Уральская броня против НАТО [Електронний ресурс] / М. Б. Барятинский. - М. : Эксмо : Яуза, 2010. - 126 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Т-72 - самый массовый советский танк второго послевоенного поколения. Более 30 лет «семьдесятдвоики» составляют основу танкового парка страны. Своей простотой и исключительной эксплуатационной надежностью они завоевали заслуженную популярность у танкистов. Этот танк состоял на вооружении во всех армиях Варшавского договора, в больших количествах экспортировался на Ближний и Средний Восток, в Азию и Африку. Танки этого типа участвовали в нескольких вооруженных конфликтах, включая Ливанскую и Ирано-иракскую войны, гражданскую войну в Югославии, наконец, операцию «Буря в пустыне». Т-72 - единственный советский танк, который встречался в бою с самыми современными танками НАТО. Подробное описание конструкции, полные сведения о модернизациях и серийном производстве, малоизвестные факты боевого применения Т-72 - всё это вы найдете в книге ведущего историка бронетехники.



Кл.слова:
танк

   Тип видання:   наукове видання   
19.

Вагапов, В.
Оборона України: проблема вибору, або Йти чи не йти під парасольку НАТО? [Електронний ресурс] / В. Вагапов. - К. : Техніка, 2008. - 104 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У доступній формі викладено матеріал, який може допомогти читачеві стати обізнанішим у проблемах оборонної сфери України та свідомо визначитися щодо ставлення до принципів побудови системи забезпечення воєнної безпеки. Такими принципами є збереження позаблокового статусу держави або приєднання до однієї з колективних систем безпеки, серед яких найбільш прийнятним, з огляду на євроінтеграційні прагнення України, є євроатлантичний варіант у вигляді членства в Організації Північноатлантичного Договору (НАТО). Для цивільних і військових фахівців у галузі військового будівництва, оборонної політики та політики безпеки, журналістів, викладачів і студентів профільних навчальних закладів і факультетів, а також для всіх, хто цікавиться станом і напрямами розвитку оборонної політики України.



Кл.слова:
воєнна безпека -- оборонна сфера -- збройні сили -- ЗСУ

   Тип видання:   навчальний посібник   
20.

Кордон, М. В.
Європейська та євроатлантична інтеграція України [Електронний ресурс] : навч. посіб. / М. В. Кордон. - 2-е вид.. - К. : Центр учбової літератури, 2010. - 172 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику висвітлюється історія створеним і розвитку таких організацій, як Європейський Союз і НАТО, розглядається питання співробітництва з ними України, шляхи її інтеграції в європейські та євроатлантичні структури, перспективи набуття членства в Європейському Союзі, світовій організації торгівлі та НАТО. Для студентів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
НАТО -- Європейський Союз
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського