Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Автореферати дисертацій (2098)Реферативна база даних (12545)Книжкові видання та компакт-диски (1175)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ВИКОПН$<.>+<.>K=ОРГАНІЗМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 140
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   енциклопедія   
Категорія: Біологічні науки   
1.


Biology [Electronic resource] : encyclopedia: in 4 vol. / R. Robinson. - New York : Macmillan, 2002
Переклад назви: Біологія

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Vol. 3 : I - Po. - 292 p.




Кл.слова:
клітина -- організм

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Koch, B. A.
Economic Loss Caused by Genetically Modified Organisms [Electronic resource] : liability and Redress for the Adventitious Presence of GMOs in Non-GM Crops / B. A. Koch. - Wien : Springer, 2008. - 747 p.
Переклад назви: Економічні втрати, спричинені генетично модифікованими організмами

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
ГМО

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
3.

Бендюг, Г. Д.
Імуномодулятори та фітоімунологія [Електронний ресурс] / Г. Д. Бендюг ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”, Факультет біомедичних технологій, Кафедра мікробіології та сучасних біотехнологій. - К. : [б. в.], 2010. - 30 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Імунна система (ІС) людини і вищих тварин являється самостійною структурно- функціональною одиницею організму, що знаходиться в тісній взаємодії з іншими його системами. Головна функція імунної системи – це збереження сталості внутрішнього середовища організму шляхом постійного контролю за антигенним складом організму. Ця функція здійснюється шляхом розпізнавання і елімінації клітинами імунної системи чужорідних агентів антигенної природи, як тих, що проникли в організм екзогенно (мікроби), так і тих, що виникли в організмі ендогенно (клітини, що змінилися в організмі під дією вірусів, ксенбіотиків, ракові клітини). ІС складається з двох компонентів: вродженого і адаптивного (набутого, придбаного) імунітету, які знаходяться в тісній функціональній взаємодії. Вроджений імунітет філогенентично найбільш древній, і, мабуть, присутній в усіх багатоклітинних організмах, тоді як адаптивний імунітет є відносно молодим і наявний тільки у хребетних тварин. Вважається, що головна різниця між цими компонентами ІС заключається в специфічності: вроджений імунітет функціонує неспецифічно, набутий – специфічно. Ця різниця є умовною: як вроджений, так і адаптивний імунітет виконують єдине функціональне завдання, доповнюючи один одного, підключаючись на різних етапах чужерідної інвазії.



Кл.слова:
імунітет -- мікробіологія -- медицина

   Тип видання:   методичний посібник   
4.

Шичкін, В. П.
Імунопатологія [Електронний ресурс] / В. П. Шичкін ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Факультет біомедичних технологій. Кафедра мікробіології та сучасних біотехнологій. - К. : [б. в.], 2010. - 53 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Імунодефіцитні захворювання поділяють на дві основні групи: природжені (первинні) та набуті (вторинні).Первинні імунодефіцити спричинені мутаціями генів, що кодують важливі для роботи імун- ної системи молекули рецепторів, коре цепторів, цитокінів, молекули МНС, ферментів метаболізму, компонентів системи комплементу тощо. Завдяки таким своєрідним «експериментам природи», як імунодефіцити, можна встановити роль певних молекул у функціонуванні імун ної системи та організму людини в цілому. Первинні імунодефіцити, як правило, виявляються у людей невдовзі після наро дження. Вторинні імунодефіцити розвиваються внаслідок дії на організм шкідливих чинників навколишнього середовища (недостатність харчування, вживання цитотоксичних хімічних речовин, опромінення, інфекційні агенти). Вторинні імунодефіцити розвиваються після реалізації ефекту ушкодження екзогенними чинниками імунної системи. Загальними проявами імунодефіцитів є підвищення чутливості до інфекцій різного походження та підвищення ризику виникнення лоякісних пухлин.



Кл.слова:
захворювання -- інфекція -- захист

   Тип видання:   монографія   
5.

Драновський, А. Л.
Адаптогенна бальнеофітотерапія на курорті Трускавець [Електронний ресурс] / А. Л. Драновський, І. Л. Попович ; Національна академія наук України, Інститут фізіології ім. О. О. Богомольця. - Дрогобич : Посвіт, 2010. - 256 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 6.87 Мб


У монографії розвинено класичну концепцію загальних адаптаційних реакцій організму, в руслі якої охарактеризовано стан пристосувально захисних механізмів у осіб з дизадаптозом. Викладено власні дані про адаптогенну дію бальнеотерапії на курорті Трускавець, результати експериментальних і клініко-фізіологічних досліджень адаптогенних властивостей бальнеофітопрепаратів "Трускавецька кришталева з алое" і "Бальзам Трускавецький". Закладено підгрунтя адаптогенної бальнеофітотерапії.



Кл.слова:
адаптаційні реакції -- бальнеофітотерапія -- бальнеофітоадаптогени

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
6.

Колядич, О. І.
Анатомія людини [Електронний ресурс] / О. І. Колядич ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : Університет “Україна”, 2010. - 61 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Анатомія людини — розділ анатомії, що вивчає органи та системи органів людського тіла. Анатомія людини вивчає зовнішні форми і пропорції тіла людини і його частин, окремі органи, їх мікроскопічну та макроскопічну будову. Нормальна, або систематична анатомія людини вивчає будову «нормальної» тобто здорової людини, причому систематично, тобто, з розбиттям по системам органів, а потім на органи, відділи органів, та тканини. Анатомія людини має клінічні підрозділи: Нормальна анатомія — розділ анатомії, що вивчає органи та системи органів людського тіла в нормі. Патологічна анатомія — вивчає вражені хворобою органи та тканини. Топографічна (хірургічна) анатомія вивчає будову тіла по ділянкам, з врахуванням положення органів та їх взаємовідношень відносно одне одного та відносно скелету людини. Нормальна (систематична анатомія) анатомія людини включає в себе вивчення організму за системами. Анатомія створює необхідну базу також для вивчення ряду клінічних дисциплін — терапії, хірургії, акушерства та гінекології, офтальмології, оториноларингології, дерматології та інших.



Кл.слова:
будова тіла -- організм

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Біологічні науки   
7.


Анатомія людини [Електронний ресурс] : у 3 т. / А. С. Головацький, В. Г. Черкасов, М. Р. Сапін, Я. І. Федонюк. - Вінниця : Нова Книга, 2006-2009

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 2006. - 367 с.

Т. 2. - 2007. - 456 с.

Т. 3. - 2009. - 376 с.


У першому томі підручника подані сучасні дані про будову клітин і тканин. Дана характеристика органів, систем і апаратів органів. Описані основні етапи розвитку людини в онтогенезі, особливості будови, росту і розвитку організму. Детально описана функціональна анатомія кісток скелета, їх з’єднань та м’язової системи людини. Дана коротка характеристика кровопостачання, відтоку крові і лімфи від цих анатомічних структур та їх іннервації. У другому томі підручника подані сучасні дані про будову нутрощів, центральної нервової системи та органів чуття. Дана характеристика органів, систем і апаратів органів, характеристика кровопостачання, відтоку крові і лімфи від цих анатомічних структур та їх іннервації. У третьому томі підручника подані сучасні дані про будову периферійної нервової системи та серцево-судинної системи. Допоможуть у кращому засвоєнні матеріалу зведені таблиці. В кінці кожного розділу підручника є питання для повторення і самоконтролю, які дозволяють краще зрозуміти прочитане. Усі анатомічні терміни подані українською і латинською мовами і відповідають Міжнародній анатомічній номенклатурі (Сан-Пауло, 1997), українському стандарту (Київ, 2001). Підручник призначений для студентів та викладачів вищих медичних навчальних закладів IV рівня акредитації, складений за кредитно-модульним принципом відповідно до вимог Болонського процесу.



Кл.слова:
серцево-судинна система -- анатомічна структура -- орган

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
8.

Азар'єв, В. В.
Анатомія людини [Електронний ресурс] / В. В. Азар'єв ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Факультет біомедичних технологій. Кафедра мікробіології та сучасних біотехнологій. - К. : [б. в.], 2010. - 91 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Анатомія людини – це наука, яка вивчає форму та будову організму людини, а також досліджує закономірності розвитку цієї будови у зв’язку із функцією та оточуючим середовищем. Динамічне розуміння анатомії забезпечується вивченням: а) філогенезу (φυλον – рід, γενεσις – походження) шляхом порівняння будови різних тварин та людини. б) антропогенезу (ανθροπος – людина) шляхом порівняння розвитку людини в залежності від розвитку суспільства. в) онтогенезу (οντος – істота) шляхом порівняння будови індивіда на різних етапах його життя: ембріонального, в т. ч. плідного; постнатального, в т. ч. старіння (геронтологія).



Кл.слова:
тіло -- організм

   Тип видання:   навчальний посібник   
9.

Антонік, В. І.
Анатомія, фізіологія дітей з основами гігієни та фізичної культури [Електронний ресурс] : навчальний посібник / В. І. Антонік, І. П. Антонік. - К. : Центр учбової літератури, 2009. - 336 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В навчальному посібнику представлений науково обґрунтований сучасними даними матеріал, що стосується анатомії і фізіології дитячого організму та окремих його систем від моменту народження до юнацького віку. Навчальний посібник рекомендується викладачам та студентам вищих і середніх педагогічних навчальних закладів, закладів фізичної культури, вчителям шкіл, вихователям дошкільних закладів та позашкільних спортивно-тренувальних організацій, а також всім тим, хто цікавиться проблемами оптимізації розвитку дітей.



Кл.слова:
педіатрія -- фізкультурно-оздоровчі заняття -- фізкультура -- школа -- спорт -- тренування

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
10.


Анатомия человека [Електронний ресурс] : в 2 т. / ред. М. Р. Сапина. - 5-е изд., перераб. и доп.. - М. : Медицина, 2001

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 640 с.

Т. 2. - 632 с.


В пятом издании учебника (первое вышло в 1986 г.) внесены существенные дополнения во многие разделы. Приведены новые материалы из истории отечественной анатомической науки. Расширена глава "Клетки и ткани". Раздел "Миология" дополнен уточнениями и описанием топографии фасций и клетчаточных пространств. В разделы, где рассматриваетсья анатомия внутренних органов, кровеносных и лимфатическом строении внутренних органов. Подписи под рисунками сделаны на русском языке. Для студентов медицинских вузов, аспирантов, врачей.



Кл.слова:
тіло -- організм -- анатомія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Біологічні науки   
11.
 


Крокер, Марк.
Анатомия человека [Електронний ресурс] / Марк Крокер. - М. : РОСМЭН, 2002. - 64 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Как дышит человек? Каким образом видят его глаза? Что происходит с пищей, когда она попадает внутрь организма? Ответы на эти и многие другие вопросы Вы сможете найти в книге "Анатомия человека". Ее автор, доктор Марк Крокер, в живой и увлекательной манере изложил детальную информацию, сопроводив текст красочными иллюстрациями и схемами, где изображены органы и системы органов человека. В книге уделяется первоочередное внимание тем из них, что являются жизненно необходимыми. Цветные вкладки также посвящены наиболее волнующим вопросам: пища, которую мы едим, способы лечения болезней. "Анатомия человека" - замечательное пособие, рассказывающее о том, как работает человеческий организм, и незаменимое руководство для тех, кто интересуется биологией человека.



Кл.слова:
організм -- людина

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Біологічні науки   
12.
 


Красноярова, Н. А.
Анатомо-физиологические особенности скелетных мышц и тесты для их исследования [Електронний ресурс] / Н. А. Красноярова ; Алматинский государственный институт усовершенствования врачей, Кафедра традиционной медицины. - Алматы : [б. в.], 2004. - 200 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Анатомо-физиологические особенности скелетных мышц и тесты для их исследования» представляет иллюстрированный материал по анатомо-физиологическим особенностям скелетных мышц, разбирает мышцы, ответственных за движения в определенном направлении на уровне позвоночника и конечностей, знакомит с основными мышечными тестами для их исследования.



Кл.слова:
анатомія -- фізиологія -- організм

   Тип видання:   навчальний посібник   
13.

Цейслєр, Ю. В.
Антибіотики [Електронний ресурс] : опорний конспект лекцій / Ю. В. Цейслєр. - К. : [б. в.], 2010. - 42 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Антибіотики (anti — проти, bios - життя) специфічні продукти життєдіяльності організмів (або їх модифікації), що відрізняються високою фізіологічною активністю по відношенню до певних груп мікроорганізмів (віруси, бактерії, гриби, водорості, протозоа) або до злоякісних пухлин, вибірково затримують їх ріст або повністю придушують розвиток.



Кл.слова:
медицина -- ліки

   Тип видання:   наукове видання   
14.

Фільченков, О. О.
Апоптоз і рак [Електронний ресурс] : від теорії до практики / О. О. Фільченков, Р. С. Стройка ; Інститут експериментальної патології, онкології і радіології ім. Р.Є. Кравецького, Інститут біології клітини. - Тернопіль : Укрмедкнига, 2006. - 524 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У практичному посібнику «Апоптоз і рак: від теорії до практики» розглядаються останні досягнення у вивченні клітинних та молекулярних механізмів апоптозу. Крім того, описані наявні методи виявлення та дослідження апоптотичних клітин in vitro та in vivo, значення апоптозу в розвитку злоякісних новоутворень та використання модуляторів апоптозу для лікування онкологічних хворих. Смерть живих організмів є предметом зацікавлення не лише природодослідників, але й філософів. Постійно виникає питання, чому смерть є неминучою і в багатьох випадках наперед запрограмованою. В останні три десятиліття наші уявлення про смерть клітин тканин та органів піддалися серйозному переосмисленню. Цьому сприяли відкриття, зроблені незалежно двома групами вчених, які використовували різні об'єкти та підходи у своїх дослідженнях. Очевидно, тут доречно згадати слова відомого фізика Макса Планка про те, що головною рисою кожної нової наукової ідеї є певне поєднання двох різних за суттю явищ. На початку 70-х років минулого століття австралійський вчений Джон Керр вперше описав особливості ультраструктурних змін, що відбуваються в клітинах ссавців під час їх фізіологічної загибелі, що не викликана дією якогось патогенетичного чинника. Пізніше він та його колеги (А. Віллі та А. Кюрі) з Едінбургу в Шотландії систематизували дані, що стосуються цього явища, та запропонували термін «апоптоз» для його позначення. Приблизно у той самий час інші вчені з Великої Британії - Сідней Пренер та його співробітник Джон Салстон, а також американець Роберт Горвіц, займаючись вивченням мікроскопічного грунтового хробачка Caenorhabditis elegans, ідентифікували гени, що контролюють загибель клітин під час розвитку цього примітивного організму. Значний інтерес до апоптозу на початку 90-х років минулого століття привів до виявлення у ссавців генів, подібних до «генів смерті» у нематоди (С. elegans). Після цих праць тема апоптозу стала не лише популярною, але й надзвичайно плідною. У комп'ютерній інформаційній системі PubMed станом на грудень 2004 року знаходилося біля 92000 наукових статей, в яких вживається термін «апоптоз» - слово, яке ще не так давно було малознайомим широкому колу природодослідників. Виявлення явища апоптозу стало справді революційним у біології і його можна порівняти з такими важливими відкриттями, як, наприклад, існування клітинного циклу. Тому першовідкривачі апоптозу стали розглядатися як імовірні претенденти на отримання Нобелівської премії з фізіології та медицини. Перед комітетом, який присуджує такі премії, стояло складне завдання. У результаті ретельного розгляду цього питання 10 грудня 2002 року в річницю смерті Альфреда Нобеля на церемонії вручення премії його імені перед королем Швеції стояли С. Бренер, Сер Дж. Салтсон і Р. Горвіц. Зараз це вже історія, хоч дискусії з приводу правомірності саме такого вибору Нобелівського комітету не припиняються. У книзі «Апоптоз і рак: від теорії до практики» узагальнені найновіші відомості про закономірності та механізми загибелі клітин евкаріютичних організмів. Порівнюються різні форми такої загибелі - апоптоз, який ще називають запрограмованою або фізіологічною смертю клітини, автофагія і некроз - патологічна смерть клітин. Практичний посібник «Апоптоз і рак: від теорії до практики» розрахована на фахівців у різних галузях біології та медицини. Вона буде корисною не лише для лікарів-онкологів, але й для широкого кола читачів, які цікавляться новинками в галузі природничих наук.



Кл.слова:
хвороба -- клітина -- онкологія -- цитологія

   Тип видання:   атлас   
Категорія: Біологічні науки   
15.


Атлас периферической нервной и венозной систем [Електронний ресурс] / ред. В. Н. Шевкуненко. - М. : Медгиз, 1949. - 345 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Предлагаемый атлас представляет собой сводку материалов, разработанных коллективом исследователей за период с 1917 по 1942 г. В своих произведениях Н.И.Пирогов неоднократно касался значения индивидуальности в анализе течений и исходов заболеваний. В его «Anntomia topographical» мы находим рисунки, свидетельствующие о том, что он уже обращал внимание на различия в топографии некоторых отделов. Дальнейшее развитие практической анатомии шло по пути накопления фактов, свидетельствующих о непостоянстве строения отдельных органов и систем. Описывались «отдельные варианты», «аномалии», «отклонения от норм», не связанные с характером строения той или иной системы в целом. Таким образом, «норме противопоставлялись «аномалии».



Кл.слова:
біологія -- організм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.

Гродзенский , Д. Э.
Атомная энергия - медицине [Електронний ресурс] / Д. Э. Гродзенский . - 2-е изд., доп.. - М. : Гос. изд-во тех.-теорет. лит-ры, 1958. - 84 с.. - (Научно-популярная библиотека)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Достижения в области физики атомного ядра оказывают очень большое влияние на развитие почти всех отраслей человеческого знания. Овладение атомной энергией дало в руки ученых самых разнообразных специальностей новые средства и способы научного исследования. Неизмеримо выросли возможности научного познания. Научная медицина с самого своего зарождения черпает в физике и химии новые идеи и средства для предупреждения болезней и борьбы с ними. Стоит напомнить, например, что открытие в конце прошлого века рентгеновских лучей привело к тому, что теперь без рентгеновского аппарата не обходится даже небольшое лечебное учреждение. Исключительное значение имеет для медицины использование атомной энергии. Эта отрасль науки обогатилась новыми, весьма ценными методами изучения жизненных процессов, диагностики и лечения болезней. В основе большинства этих методов лежит использование радиоактивных и устойчивых изотопов. С рассказа о том, что они собой представляют, мы и начнем нашу книжку



Кл.слова:
ядерне випромінення -- ізотоп -- організм

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Біологічні науки   
17.

Губський, Юрій Іванович.
Біологічна хімія [Електронний ресурс] : підручник для студентів вузів / Ю. І. Губський. - К. ; Т. : Укрмедкнига, 2000. - 508 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В підручнику викладений курс біологічної хімії відповідно до програми для студентів вищих медичних навчальних закладів: розглянуті структура та ферментативні реакції перетворення основних класів біомолекул — білків, амінокислот, вуглеводів, ліпідів, вітамінів, нуклеотидів, інформаційних нуклеїнових кислот. Висвітлені питання молекулярної біології та генетики, біохімічні основи фізіологічних функцій організму людини та їх нейрогормональної регуляції, молекулярні механізми виникнення найбільш поширених патологічних процесів (атеросклерозу, цукрового діабету, ожиріння) та спадкових ензимопатій. Значну увагу приділено молекулярним механізмам функціонування клітин крові, печінки, м’язів, імунної, нервової системи, ензимодіагностиці та біохімічним засадам фармакотерапії порушень обміну речовин. Підручник може бути також використаний аспірантами, спеціалістами та науковцями, що працюють в галузі загальної і медичної біохімії, фармакології, мікробіології та інших біомедичних наук.



Кл.слова:
молекулярна біологія -- генетика -- біохімія

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Біологічні науки   
18.

Губський, Ю. І.
Біологічна хімія [Електронний ресурс] : підручник / Ю. І. Губський. - К. ; Вінниця : Нова Книга, 2007. - 656 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник "Біологічна хімія" містить систематизований виклад курсу біологічної хімії відповідно до програми з дисципліни, затвердженої для студентів вищих медичних навчальних закладів IV рівня акредитації. В основному тексті підручника розглянуті структура та ферментативні реакції перетворення основних класів біомолекул - білків, амінокислот, вуглеводів, ліпідів, нуклеотидів, порфіринів; висвітлені питання будови та властивостей інформаційних нуклеїнових кислот ДНК і РНК, молекулярної біології та генетики, біохімічні основи фізіологічних функцій організму людини та їх нейрогуморальної регуляції. Значну увагу приділено молекулярним механізмам функціонування клітин крові, печінки, м'язів, нирок та нервової системи. Розглянуті біохімічні основи патогенезу атеросклерозу, цукрового діабету, ожиріння, хвороб ендокринної, імунної системи та сполучної тканини. Кожен розділ підручника містить, крім інформаційного матеріалу, набір тестових завдань для самоперевірки та контролю засвоєння знань.



Кл.слова:
молекулярна біологія -- генетика -- біохімія

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Біологічні науки   
19.

Слюсарєв, А. О.
Біологія [Електронний ресурс] : підручник : пер. з рос. / А. О. Слюсарєв, С. В. Жукова. - К. : Вища школа, 1992. - 422 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Висвітлені основні питання загальної біології і біології людини: загальні закономірності життя, вчення про клітину з основами цитогенетики людини, вчення про спадковість з вступом у генетику людини, закономірності індивідуального і філогенетичного розвитку, елементи антропології, походження людини, питання загальної екології та біологічні аспекти екології людини, вчення про біосферу і роль у ній людини, основи загальної паразитології, біологія найважливіших паразитів людини, відомості про отруйні організми. Для студентів медичних інститутів.



Кл.слова:
паразитологія -- циногенетика -- антропологія

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
20.

Тугай, Т. І.
Біологія і систематика окремих груп мікроорганізмів [Електронний ресурс] / Т. І. Тугай ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Факультет біомедичних технологій. Кафедра мікробіології та сучасних біотехнологій. - К. : [б. в.], 2010. - 32 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


История появления и развития микробиологии. Открытие А. ван Левенгуком мира микробов (XVII в). Доктрина абиогенеза самозарождения) и ее опровержение: опыты Ф. Рэди (XVII в), Л. Спалланцани (XVIII в), Ф. Аппера (XIX в); исследования Л. Пастера (XIXв). Аэробность и анаэробность. Сравнение энергетической эффективности аэробного дыхания и брожения. Микроорганизмы как возбудители болезней. Антисептические методы Дж. Листера в хирургии (1864 г.). Доказательство бактериальной этиологии сибирской язвы (1876 г.). Постулаты Р. Коха. Учения о плеоморфизме и мономорфизме микроорганизмов. Смешанные популяции (культуры) микробов. Выделение и культивирование микроорганизмов как методическая основа микробиологии. Чистые культуры. Получение О. Брефельдом чистых культур грибов. Другие методы получения чистых культур микроорганизмов. Разработка питательных сред Р. Кохом и его последователями. Микроорганизмы как геохимические агенты. Исследования С. Виноградскогоо и М. Бейеринка. Метод накопительных культур. Открытие автотрофных бактерий. Фиксация бактериями атмосферного азота. Разработка в институте Л.Пастера бактериальных фильтров. Открытие Д. Ивановским субмикроскопического инфекционного агента, проходящего через бактериальные фильтры (1892 г.). Новый класс инфекционных микроорганизмов - вирусы.



Кл.слова:
анаеробність -- організм -- біологія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського