Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (456)Тематичний інтернет-навігатор (7)Автореферати дисертацій (20934)Реферативна база даних (120663)Книжкові видання та компакт-диски (10852)Журнали та продовжувані видання (371)
Пошуковий запит: (<.>K=ХРУЩ$<.>+<.>K=ЙОГО$<.>+<.>K=ПОЛІТИЧНА$<.>+<.>K=ДІЯЛЬНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1665
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Біологічні науки   
1.


Червона книга України [Електронний ресурс] : в 2 т. / Національна академія наук України. - К. : Глобалконсалтинг, 2009

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Тваринний світ / під ред. І. А. Акімової. - 600 с.

Т. 2 : Рослинний світ / під ред. Я. П. Дідуха. - 900 с.


Книга є офіційним докуменом, що відображає сучасний стан видів рослин і грибів України, які перебувають під загрозою зникнення, або потребують охорони. У книзі наводяться відомості про 826 видів, дається їх українська та латинська назва, таксономічна належність, природоохоронний статус, наукове значення, ареал виду та його поширення в Україні, чисельність та структура популяцій, причини зміни чисельності, умови місцезростань, загальна біоморфологічна характеристика, режим збереження популяцій та заходи з охорони, розмноження та розведення у спеціально створених умовах, господарське та комерційне значення, основні джерела інформації. Кожна стаття супроводжується ілюстрацією та картосхемою поширення виду в Україні. Також вміщено нормативні документи про Червону книгу України та довідкові матеріали. Видання розраховане на державні, наукові і громадські установи та організації, навчальні заклади, спеціалістів, широкі кола природо- користувачів, активістів охорони природи.



Кл.слова:
рослини -- тварини -- екологія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.

Эббот, П.
Союзники Германии на восточном фронте 1941-1945 [Електронний ресурс] / П. Эббот, Н. Томас, М. Чаппел. - М. : Астрель, 2001. - 62 с.. - (Военно-историческая серия "Солдатъ")

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге П. Эббота и Н. Томаса подробно рассматривается организация, структура воинских соединений, участие в военных действиях, форма и знаки различия военнослужащих войск союзников Германии, сражавшихся на советско-германском фронте. Выверенная до мельчайших подробностей информация сопровождается уникальными фотографиями. Цветные иллюстрации подготовлены на основании документов военного времени и дают точное представление о форме одежды военнослужащих войск союзников Германии. Книга адресована широкому кругу читателей, увлекающихся историей армии и военной формы.



Кл.слова:
армія -- діяльність

   Тип видання:   навчальний посібник   
3.

Богданова, Лариса Степановна.
Финансово-экономический анализ в авиастроении [Електронний ресурс] : учебное пособие / Л. С. Богданова, Е. Ф. Ляшко, В. П. Махитько ; Ульяновский государственный технический университет, Институт авиационных технологий и управления. - Ульяновск : [Б. и.], 2006. - 188 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В пособии изложены основные подходы к анализу хозяйственной деятельности производственного предприятия. В пособии приводятся наиболее важные финансовые и экономические показатели и методы их анализа, используемые как в управлении деятельностью предприятия, так и в разработке финансовых аспектов будущей стратегии. Даны методы анализа хозяйственной деятельности и разработаны методические указания и задачи для практического их использования. Предназначено для студентов экономических вузов, аспирантов, слушателей школ бизнеса, для освоения основ курсов «Анализ хозяйственной деятельности» и «Финансовый анализ», «Принятие финансовых решений» и «Управленческий анализ», а также для приобретения навыков в аналитических расчетах финансовых показателей, самостоятельной работы студентов любой формы обучения. Учебное пособие снабжено набором практических заданий для использования на семинарских занятиях.



Кл.слова:
діяльність підприємства -- стратегія

   Тип видання:   підручник   
4.

Примак, Т. О.
Маркетинг [Електронний ресурс] / Т. О. Примак. - 2-е вид., виправл. і доп.. - К. : Изд-во МАУП, 2004. - 228 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику розглянуто комплекс питань з маркетингу. Особливу увагу приділено сутності концепції маркетингу, зовнішньому маркетинговому середовищу та його дослідженню, маркетинговій товарній політиці, маркетинговій ціновій політиці, маркетинговій політиці комунікацій та її складовим, маркетинговій політиці розподілу, а також управлінню маркетингом. Для студентів, аспірантів, викладачів, фахівців, які цікавляться питаннями маркетингу і працюють у цій сфері.



Кл.слова:
економіка -- ринок -- ціна -- товар

   Тип видання:   словник   
5.


Гуцульські говірки [Електронний ресурс] / під ред. Я. Закревської. - Л. : Інститут українознавства, 1997. - 232 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Передаємо до Ваших рук Короткий словник гуцульських говірок, що є відображенням основного лексичного складу одного з найцікавіших і найархаїчніших говорів південно-західного наріччя української мови. Гуцульські говірки мають давні традиції вивчення (понад 150 років), однак окремого завершеного й опублікованого словника, який охоплював би говірки всієї Гуцульщини, досі немає. Короткий словник гуцульських говірок є науково-популярним словником шкільного типу, призначеним насамперед для освітянських потреб і масового користувача. Його об’єктом є слово як лексико-словотвірна цілість, а не як відбиття системних регулярних фонетичних і граматичних особливостей, характерних для цих говірок. Пропонований словник є диференційним, тобто він не охоплює усієї лексики, яка функціонує у гуцульських говірках, а подає лише вибрану традиційну діалектну лексику, що не ввійшла до основного словникового складу сучасної української літературної мови. Короткий словник гуцульських говірок призначений для вчителів, які працюють у діалектному оточенні, для учнів, яким він полегшить засвоєння норм української літературної мови, для всіх, хто хоче ознайомитися з діалектним розмаїттям української мови; одночасно він полегшить читання творів художньої літератури, у яких автори використовують гуцульський говір із стилістичною метою, а також користування давніми і сучасними фольклорними й етнографічними матеріалами з Гуцульщини. Пропонований Словник є певним етапом у створенні повного академічного Словника гуцульських говірок, який укладає група мовознавців відділу української мови Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України за принципами і засадами, що відповідають вимогам підготовки академічних діалектологічних видань. Основою його є багатотисячна картотека, яка, хоч і формувалася протягом тривалого часу, досі ще відкрита для поповнення. Авторський колектив плекає надію, що великий кількатомний Словник теж незабаром почне друкуватися окремими випусками, якщо на його підготовку до друку і публікацію будуть знайдені потрібні кошти, належна підтримка та розуміння меценатів і громадськості.



Кл.слова:
говірка -- діалектологія

   Тип видання:   словник   
6.


Інверсійний словник української мови [Електронний ресурс] / під ред. С. П. Бевзенка. - К. : Наукова думка, 1985. - 812 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник є інверсійним словником-індексом до одинадцятитомного Словника української мови. Містить весь реєстр словника-джерела, відбиваючи тим самим лексичний склад сучасної української літературної мови. Його можна використовувати як посібник для наукових досліджень різних структурних рівнів української мови, зокрема словотвору, фонетики, морфології тощо, а також для порівняльно-типологічних досліджень, при створенні програм для різних видів машинного опрацювання текстів, розшифровок та ін. Для філологів — наукових працівників, викладачів вузів та шкіл, студентів, всіх, хто цікавиться лексикою української літературної мови.



Кл.слова:
інверсія -- деривація -- морфологія -- лексика

   Тип видання:   хрестоматія   
7.


Історія українського правопису XVI - XX ст. [Електронний ресурс] : хрестоматія. - К. : Наукова думка, 2004. - 584 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У хрестоматії "Історія українського правопису: XVI—XX століття" представлені наукові та публіцистичні статті, а також граматичні праці, що відображають основні етапи становлення української орфографії та специфічних рис українського алфавіту; особливо детально висвітлено перебіг навколоправописних дискусій XIX—XX ст. Хрестоматія містить також короткі відомості про осіб, які так чи інакше свого часу вплинули на цей процес. Видання є надзвичайно актуальним в умовах сучасної правописної полеміки, що точиться в Україні, оскільки воно відображає традицію формування української правописної системи на наукових засадах із урахуванням неповторних особливостей української літературної мови; подає прецеденти розв'язання багатьох конфліктних правописних питань, пошуку й віднайдення розумних компромісів між різними українськими правописними традиціями з метою створення єдиного для цілої України орфографічного кодексу та багато в чому пояснює засади й причини запропонованих сьогодні змін в українському правописі. Хрестоматія призначена для філологів (науковців, викладачів, студентів), а також для всіх, хто не байдужий до проблем сучасного українського правопису, цікавиться історією його формування й прагне осмислити його сучасний стан.



Кл.слова:
орфографія -- лінгвістика

   Тип видання:   словник   
8.

Бибик, С. П.
Словник іншомовних слів [Електронний ресурс] : тлумачення, словотворення та слововживання / С. П. Бибик, Г. М. Сюта. - Х. : Фоліо, 2006. - 623 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить близько 35 тисяч слів і словосполучень. Ці слова увійшли в українську мову в різні часи з різних мов. У словнику представлено іншомовні слова, що зустрічаються в повсякденному житті, а також терміни із різних галузей знань. Словникова стаття містить граматичну та стилістичну інформацію про запозичення, фіксує його значення, що склалися давно, а також ті, що розвинулися в останні роки. Новизну пропонованої лексикографічної праці визначає подання словотвірних можливостей кожного із запозичень, прикладів уживання слова. Словник розрахований на широке коло читачів.



Кл.слова:
англіцизм -- германізм -- галліцизм -- полонізм

   Тип видання:   словник   
9.


Політичний словник [Електронний ресурс] / за ред. В. К. Врублевського, В. М. Мазура, А. В. Мяловицького. - 2-е вид.. - К. : Гол. ред. УРЕ, 1976. - 590 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Головна редакція Української Радянської Енциклопедії пропонує читачеві друге доповнене видання Політичного словника. Перше видання було здійснено у 1971 році після XXIV з''їзду КПРС. Минулий п''ятирічний період увійшов в історію як час великих звершень радянського народу на шляху комуністичного будівництва, значних позитивних зрушень у міжнародному житті Друге видання Політичного словника підготовлено після XXV з''їзду КПРС. На сторінках книги показано практичне втілення в життя накреслень Комуністичної партії в галузі внутрішньої і зовнішньої політики в період між з''їздами, висвітлено нові досягнення у створенні матеріально-технічної бази комунізму, зростанні матеріального і культурного рівня трудящих СРСР за роки дев''ятої п''ятирічки, успіхи у здійсненні Програми миру. Відповідно до документів XXV з''їзду КПРи подано матеріали про перспективи соціально-економічного розвитку нашої країни в десятій п''ятирічці, в справі дальшої боротьби за мир і міжнародне співробітництво.



Кл.слова:
міжнародні відносини -- дипломатія -- політична термінологія

   Тип видання:   словник   
10.


Російсько-український словник з інформатики та обчислювальної техніки [Електронний ресурс] : з покажчиком українських термінів : близько 15000 термінів / уклад. В. Я. Карачун [та ін.] ; ред. І. А. Черненко. - К. : Рось, 1994. - 361 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник складається з двох частин — власне Російсько-українського словника та українського покажчика. Загальний обсяг — понад 30 тисяч термінів з різних розділів інформатики, кібернетики, обчислювальної техніки та програмування. У першій частині Словника вміщено пронумеровані в алфавітному порядку російські терміни та їхні українські відповідники. У другій частині вміщено в алфавітному порядку українські терміни з посиланням на номери їхніх російських відповідників, а це дає змогу використовувати Словник і як українсько-російський. До Словника входять слова-терміни і складені терміни, які являють собою сполучення двох, а інколи і більше слів. На всіх термінах проставлено наголос. Дається граматична характеристика слів. З масиву українських термінів вилучено мовні покручі та кальковані або транслітеровані російські терміни, повернено багато суто українських репресованих термінів. Словник зорієнтовано на широке коло користувачів — учнів старших класів, студентів, аспірантів, викладачів та науковців. Його можна використовувати і як посібник для учнів, які поглиблено вивчають інформатику, кібернетику, математику, обчислювальну техніку та програмування.



Кл.слова:
комп'ютерна термінологія -- переклад

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Дерріда, Ж.
Дарувати час [Електронний ресурс] / Ж. Дерріда. - Л. : Літопис, 2008

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжка присвячена деконструктивному аналізу філософських, історико-етнографічних, художніх текстів, поєднаних проблематикою дару, привласнення, економії, сліду, часу. В авторській інтерпретації семантика кола, часу, дару, присутності поєднує концепції праць Геґеля, Гайдеґґера, Гуссерля, Мосса, Лакана, Бенвеніста та ін. Аналізу піддано також тексти творів Бодлера, Едгара По, Бланшо, Малярме та ін., де Дерріда розглядає множинність значень, взаємозв’язок і суперечність назв і понять, що належать до ключових концептів його філософії: дар і повернення, дар і час, дар і любов, час і присутність, справжнє і фальшиве, добро і зло, випадок і подія, слід і зникнення.



Кл.слова:
філософія -- постструктуралізм -- екзегетика

   Тип видання:   словник   
12.


Словник античної мітології [Електронний ресурс] / уклад. І. Я. Козовик, О. Д. Пономарів. - Т. : Богдан, 2006. - 312 с.

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання присвячене мітології давніх греків та римлян. Його статті не лише наводять мітологічні імена й назви реалій та понять античності, а й розкривають зміст мітів, розповідають про джерела їх виникнення. Підкреслюється зв'язок античної культури з культурою сучасних європейських та інших народів, показано вплив греко-римської мітології на літературу, музику, образотворче мистецтво сучасності.



Кл.слова:
міфологія -- античність -- Давня Греція -- Давній Рим

   Тип видання:   словник   
13.

Бреннан, Р.
Словарь научной грамотности [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Р. Бреннан. - М. : Мир, 1997. - 368 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга известного американского автора — ветерана в области научной деятельности, активно сотрудничающего с многочисленными государственными и частными организациями в качестве консультанта по вопросам просвещения, научных терминов и определений. Позволяет получить быструю, предельно короткую справку, раскрывающую сущность какого-либо явления или понятия. Общее число терминов, расположенных в алфавитном порядке, равно примерно 700. Книга предназначена для самого широкого круга читателей: учащихся, школьных преподавателей и всех, интересующихся миром науки и техники.



Кл.слова:
наукова діяльність -- наукова термінологія

   Тип видання:   словник   
14.

Миславський, Володимир.
Кінословник. Терміни, визначення, жаргонізми [Електронний ресурс] / Володимир Миславський. - Х. : [б. в.], 2007. - 328 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Кінословник складається з 578 статей про терміни, визначення і жаргонізми у світовому кінематографі. Дана робота є першою в Україні спробою систематизації інформації про жанри, стилі і течії у світовому кінематографі - від його зародження до наших днів (глави «Історія і теорія кіно», «Кіномистецтво», «Жанри і піджанри»). У главах «Кіновиробництво», «Кінопрокат» і «Кінотехніка» представлені матеріали, що висвітлюють розвиток кіновиробництва, кінопрокату і кінотехніки. Книга буде цікава професіоналам-кінознавцям, кіноредакторам телекомпаній, студентам кінофакультетів і всім, хто цікавиться кінематографом.



Кл.слова:
кінематограф -- кіномистецтво -- кіноіндустрія

   Тип видання:   навчальний посібник   
15.

Сабитов, Р. А.
Основы научных исследований [Електронний ресурс] : учебное пособие. / Р. А. Сабитов. - Челябинск : Изд-во ЧГУ, 2002. - 138 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пособие содержит основные сведения об организации научно-исследовательской работы в России, ее этапах, о методологии научных исследований в области юриспруденции, а также рекомендации по подготовке и написанию научных докладов, курсовых и дипломных работ. Адресовано студентам, аспирантам и преподавателям юридических вузов.



Кл.слова:
наукова діяльність

   Тип видання:   словник   
16.

Вишнякова, С. М.
Профессиональное образование [Електронний ресурс] : словарь : ключевые понятия, термины, актуальная лексика / С.М. Вишнякова. - М. : НМЦ СПО, 1999. - 538 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цель создания данного словаря - объективное отражение современного уровня развития отечественной педагогической науки и практики и ее терминологической системы. Словарь содержит толкования 3135 ключевых понятий и терминов, относящихся к теории профессионального образования, содержанию обучения и воспитания в профессиональной школе и на производстве, инновационным технологиям обучения, методам и организационным формам подготовки, переподготовки и повышения квалификации специалистов и рабочих, методам и формам педагогической деятельности, актуальным проблемам непрерывного образования.



Кл.слова:
педагогічна діяльність

   Тип видання:   монографія   
17.
 


Козлов, Роман
Хронотопіка Франкових драм: теорія, практика, інтерпретація [Електронний ресурс] : монографія / Роман Козлов ; Луганський національний університет імені Тараса Шевченка. - Кривий Ріг : Видавничий дім, 2012. - 352 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.65 Мб


Габілітаційну монографію присвячено парадоксально невивченій частині творчої Франкової спадщини – його драмам, до яких віднесено п’єси, драматичні оповідання, вірші, поеми. Концепція хронотопіки – системи художнього функціонування елементів часового й просторового мислення – основою має гносеологію І. Канта, до якої дивовижно близькими виявилися світоглядні та драмознавчі погляди самого І. Франка. При обґрунтуванні пропонованої концепції заторкнуто більшість аспектів існування драматичних і драматургічних творів. Адресовано літературознавцям, викладачам і вчителям філологічних дисциплін, студентам-словесникам.



Кл.слова:
літературознавство -- українська література -- теорія літератури

   Тип видання:   словник   
18.

Скрипник, Лариса Григорівна.
Власні імена людей [Електронний ресурс] : словник-довідник / Л. Г. Скрипник, Н. П. Дзятківська. - 3-тє вид.. - К. : Наукова Думка, 2005. - 334 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У Словнику-довіднику подаються офіційні імена, уживані в Україні,та їх варіанти, включено відомості про їх походження, правила правопису українських і російських прізвищ. Імена ілюструються уривками з поетичнихтворів, народних пісень тощо. Видання сувенірне. В ім’я здавна вкладався глибокий духовний зміст. Його вибір для новонародженої дитини був традиційною вірою в магічну силу слова й власного імені. Недарма ж великі українські князі носили такі славні імена, як Володимир (володар світу і людей), Ізяслав (той, хто славу здобуває), Святослав, Мстислав, Ярополк… Духовна міць, яка входила в них через надані ймення, робила князів непереможними. Адже в іменах завжди містилося добре віщування, побажання добробуту, захисту Богів, надія на кращу синовню чи доччину долю. І, мабуть, немає матері, яка б не назвала свою гарну доньку Любомирою (яку в миру люблять), Світланою (світлою, чистою) або Миланою (яка для всіх мила, якою милуються). Обираючи майбутнє ймення для дитини, батьки хотіли, щоб разом з ним вона отримала і захисника згори, божого охоронця. Так, вважалося, що Мирослави присвячені Богові Миру, Ярослави – Ярилу, а про Богуславів і Богданів дбатимуть Боги, які подарували родині бажану дитинку. Вважалося також, що той, хто назве немовля непривабливим іменем як-от Неждан, Нелюбима, Немира, збереже її від злого ока, яке, нібито, не зверне уваги на дитину, яку не ждали або не люблять. Але вже доведено, що подібні ймення тільки заважатимуть людині в житті, адже несуть в собі силу-силенну негативу. Дослідники вважають, що імена творилися за допомогою первісного арійського способу, який передбачає врахування всього комплексу релігійних та соціальних уявлень давнього суспільства. Навіть вважається, що імена були розподілені за кастовими прошарками, що зараз вже втратило своє значення. Крім того, імена могли втілювати як верхній, так і нижній Божественний світ. У давніх українців не було чітко вираженого протиборства між “темним” і “світлим”, кожне начало мало власне призначення, і від їх взаємодії творилося життя. Ще в давні часи, як засвідчують джерела, був звичаєвий набір двоосновних імен. Але й ці складові частини імен могли формуватися з більш простих елементів, які також слід враховувати, бо вони можуть іноді давати відмінне тлумачення. Існують імена, в яких виражено побажання здобути славу (Святослав, Ростислав), бути мужнім і відважним воїном (Ратимир, Ратибор, Ярополк), проявляти миролюбність (Миролюб, Любомир). Імена, які висловлюють гостинність (Гостирад, Милогост, Доброгост), можна пояснити і як очікування в родині бажаної дитини, яка прийшла на цей світ добрим гостем. Є імена, що втілюють любов батьків до Бога, який послав їм дитину і через відповідне ім’я дбатиме про неї (Богумил, Богуслав, Богурад), а також побажання на майбутнє позитивних рис характеру своїй дитині (Доброслав, Добромисл).



Кл.слова:
ономастика

   Тип видання:   методичний посібник   
19.

Андреев, Г. И.
Основы научной работы и оформление результатов научной деятельности [Електронний ресурс] : в помощь написания рефератов и диссертации / Г. И. Андреев, С. А. Смирнов, В. А. Тихомиров. - М. : Финансы и статистика, 2004. - 275 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Посвящено важной проблеме — основам научной работы в высшем учебном заведении. Рассмотрены такие основополагающие понятия, как принцип, парадигма, концепция и научные категории, в качестве которых выступают теоретическое знание, метод исследования и аргументация. Приведены методические основы наиболее важных требований, предъявляемых к научному уровню диссертационных работ и рефератов, и практические советы по их оформлению. Для аспирантов, докторантов, соискателей и научных сотрудников, а также студентов вузов.



Кл.слова:
наукова діяльність

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Біологічні науки   
20.

Галактионов, В. Г.
Иммунология [Електронний ресурс] : учебник для вузов / В. Г. Галактионов. - М. : Изд-во МГУ, 1998. - 480 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В учебнике «Иммунология» пять частей: «Молекулярная иммунология», «Клеточная иммунология», «Частные проявления иммунитета», «Нарушения иммунитета», «Сравнительная иммунология». Особого упоминания заслуживает, как мне кажется, заключительная часть. Выходившие до сих пор учебники по иммунологии не рассматривали в обобщенном виде вопросы онто- и филогенеза иммунной реактивности. Именно это обстоятельство определило включение в него части «Сравнительная иммунология» с двумя заключительными главами «Онтогенез иммунной системы» и «Эволюция иммунитета», где помимо современного фактического материала изложены собственные взгляды автора на роль специфического иммунитета в прогрессивной эволюции мира животных. К работе над учебником «Иммунология» истинный интерес проявили ведущие специалисты в этой области, сотрудники Российской Академии Наук и преподаватели Московского университета Н.Г. Хрущев, Г.И. Абелев, Ю.С. Ченцов, А.А. Ярилин, М.А. Ланге. Всем им я искренне благодарен также за реальную помощь и чисто человеческую, бескорыстную поддержку. Как и любая книга, предлагаемый учебник «Иммунология», по-видимому, не лишен недостатков. Поэтому все критические замечания и пожелания читателей будут восприняты мною как стимул к совершенствованию его последующих переизданий. Учебник «Иммунология» предназначен для студентов и аспирантов, изучающих биологию, а также преподавателей и научных сотрудников, занимающихся проблемами иммунологии.



Кл.слова:
імунітет -- невразливість до хвороб
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського