Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (72)Реферативна база даних (705)Книжкові видання та компакт-диски (207)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=СВІДЧЕННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Greer, S. M.
Disclosure: military and government witnesses reveal the greatest secrets in modern history [Electronic resource] / S. M. Greer. - [S. l. : s. n.], 2001. - 573 p.
Переклад назви: Розкриття: військовий уряд та урядові свідки розкривають найбільші таємниці в сучасній історії

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


This book is focusing on the testimony of important first-hand witnesses. We have thousands of government documents, hundreds of photographs, trace landing cases and more, but it is impossible to include them in a book of this length. These materials will be made available for any serious scientific or Congressional inquiry.



Кл.слова:
урядовий документ -- свідчення

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.
 


Kondrashin, V. V.
Famine in the USSR [Електронний ресурс] : 1929-1934 new documentary evidence / V. V. Kondrashin. - М. : MFD, 2009. - 238 с.. - (Россия. ХХ век. Документы)
Переклад назви: Голод в СРСР: 1929-1934, нові документальні свідчення

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Опубликованы наиболее важные из тысяч документов о голоде, которые охватывают все республики бывшего СССР. Впоследствии они войдут в готовящийся к публикации многотомный документальный сборник "Голод в СССР, 1929-1934". Нет ничего хуже чем сегодняшнее использование трагических страниц истории, когда-то общей у российского и украинского народов, для политических спекуляций. Однако позиция отстраненного наблюдателя, единственно возможная в этой ситуации для России, в перспективе также может привести к стратегическому проигрышу, не будучи подкрепленной сооветствующей взвешенным и научно обоснованным взглядом на события 1933–1934 гг.



Кл.слова:
злочини проти людства -- голодомор -- історія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
3.
 


Daniken, Erich Von.
In Search of Ancient Gods [Electronic resource] : my pictorial evidence for the impossible / Erich Von Daniken. - London : Souvenir Press, 1973. - 218 p
Переклад назви: У пошуках древніх богів: моє наочне свідчення неможливого

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
Боги -- археологія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
4.

Жyкoвський, А.
Історія Буковини [Електронний ресурс] / А. Жyкoвський. - Чернівці : Peдaкцiйнo-видавничий вiддiл облпoлігpaфвидавy, 1991

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : До 1774 р.. - 1991. - 120 с.


"Історія Буковини" професора Аркадія Жуковського - перша частина фундаментальної праці "Буковина - її минуле та сучасне", виданої вперше в 1956 р. Автором зібрані вичерпні наукові свідчення автохтонності українців на Буковині. Книга призначена для всіх. А також може бути використана як учбовий посібник на уроках краєзнавства в буковинських школах.



Кл.слова:
автохтонність -- княжа доба -- молдавський період

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.
 


Рабій-Карпинська, С.
Бойківські говірки [Електронний ресурс] / С. Рабій-Карпинська. - Перемишль : [б. в.], 2011. - 187 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Софія Рабій-Карпінська (1908, Самбір — 1997) — український мовознавець-діалектолог. Дослідниця бойківських говірок. Мешкала в США. З передмови М. Лесіва: "Її внесок у дослідження українських говірок Бойківщини залишається в історії діялектологічних досліджень західноукраїнських говірок як оригінальний і неповторний, як свідчення живого мовлення цього ж регіону першої половини XX століття. А перевидання цих праць, друкованих в різних збірниках і наукових журналах, це наш обов’язок перед історією української діялектології і на пошану наукових зусиль бл. п. д-р Софії Рабій".



Кл.слова:
діалектологія -- Бойківщина -- українські говірки

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Марсель, Ґабріель.
Бути і мати [Електронний ресурс] : пер. с фр. / Ґ. Марсель. - Харків : Фоліо, 1998. - 134 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга є однією з перших спроб запропонувати українському читачеві у більшому обсязі філософський доробок одного з чільних мислителів нашого часу — Ґабріеля Марселя. На вибір автора вплинули чинники і випадкові й не випадкові. Щонайперше слід сказати, що переклад робіт Марселя здійснювався вже давно. І помиляються ті, хто гадає, що праця над українським перекладом світової філософської класики не велася. Можливо, без державних субсидій чи тематичних планів, однак навіть у тій безнадійній ситуації вона все ж відбувалась. Хоча, хтозна, можливо, саме такі рамки для зосередженої і незалежної роботи й потрібні. І велася ця робота по обидва боки «залізної» завіси. Пропонований шановному товариству текст Марселя теж опрацьовувався у самому зеніті епохи застою, коли не могло бути й мови ні про яку публікацію, а чи навіть просте копіювання єдиного рукопису перекладу. І аж тільки тепер ми маємо змогу запропонувати широкому загалові не тільки спробу першої інтерпретації текстів Ґабріеля Марселя по-українськи, але і зразок українського самвидаву кінця сімдесятих початку восьмидесятих як свідчення того, що українська філософська думка таки жевріла у, можливо, нечисленних, проте все ж функціонуючих напівмистецьких, напівлітературних гуртках.



Кл.слова:
західна філософія -- проблеми філософії -- свідомість -- ідеалізм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.

Блєднов, С. Ф.
Голодомор в Донбасі (1932-1933 рр.) [Електронний ресурс] : авторський роздум, свідчення, документи / С. Ф. Блєднов. - Донецьк : Донбас, 2008. - 304 с.. - (Історичні зошити)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі опубліковані матеріали про репресивні заходи щодо селянства та про Голодомор у Донбасі у 1932—1933 роках, свідчення мешканців краю, фотокопії унікальних архівних документів. Розрахована на широкий читацький загал та на істориків-дослідників.



Кл.слова:
комуністичний терор -- геноцид -- голодомор

   Тип видання:   наукове видання   
8.


Голодомор на Харківщині: окремі рядки національної трагедії [Електронний ресурс] / уклад., передм., статті О. В. Корнєв. - Х. : [б. в.], 2008. - 36 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні представлено зібрані у Зміївському районі Харківської області студентам ХНУ ім. В.Н. Каразіна свідчення очевидців Голодомору 1932-1933 рр.



Кл.слова:
історія -- трагедія

   Тип видання:   методичний посібник   
9.
 


Верстюк, В.
Голодомор. Геноцид українського народу. 1932-1933 [Електронний ресурс] / В. Верстюк. - К. : Вид. ім. Олени Теліги, 2008. - 28 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Брошура у стислій формі розповідає про головні причини найжахливішої за масштабом та перебігом подій трагедії, яку пережив 1932 1933 рр. український народ. Автори розкривають тло трагедії, наголошують на її штучності. Вони аргу ментовано доводять, що творцями Голодомору була верхівка комуністичної пар тії на чолі з Й. Сталіним. У центрі авторської уваги пошук відповіді на питання, чому терор голодом був спрямований проти України. Брошура описує механізм Голодомору, його зловмисність, кваліфікує його відповідно до Конвенції ООН 1948 р. як геноцид, злочин проти людства. Брошура написана на основі детального вивчення історіографії проблеми, в ній широко використано документальні матеріали, свідчення очевидців.



Кл.слова:
геноцид -- комуністичні репресії -- голодомор

   Тип видання:   життєпис   
10.


Григорій Сковорода [Електронний ресурс] : матеріали про відзначення 250-річчя з дня народження / ред. В. І. Шинкарук ; уклад.: П. Стогній, П. Ю. Шабатин. - К. : Наукова думка, 1975. - 186 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Філософська і літературна спадщина Григорія Сковороди —це яскрава сторінка в історії прогресивної науки і культури XVIII ст. Його подвижницьке життя й діяльність є прикладом палкої любові до своєї Батьківщини, до трудового народу, є повчальним уроком боротьби за розвиток науки, освіти і щастя людей. Свідченням любові і глибокої поваги народів нашої країни, всього прогресивного людства до видатного мислителя були ювілейні торжества і пов'язані з ними заходи. У цій книзі публікуються найголовніші матеріали та дослідження про відзна- чення ювілею вітчизняного мислителя.



Кл.слова:
український філософ

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.
 


Маленков, Роман.
Дванадцять маршрутів Київщиною [Електронний ресурс] / Р. Маленков, О. Година. - Київ : Грані-Т, 2008. - 104 с.. - (Путівники)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Часто ми не помічаємо того, що поряд, шукаємо красу, а вона виявляється зовсім поруч. Цей путівник є свідченням того, що навіть близькі і відомі міста можуть приховувати незвичайні архітектурні та історичні пам’ятки. Думка про те, що кількість пам’яток на Київщині мізерна – хибна. Автори путівника привели безліч тому прикладів. Вдало складені маршрути допоможуть швидко відшукувати історичні та архітектурні цікавинки, а також збагатити уявлення про регіони, міста, містечка, селища і села відомої та невідомої Київщини.



Кл.слова:
туризм -- краєзнавство -- Київщина

   Тип видання:   хрестоматія   
12.


Думи кобзарські [Електронний ресурс]. - Чернігів : [б. в.], 1897. - 106 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Думи і кобзарське мистецтво, які досягли найвищого розквіту в козацьку епоху, і сьогодні становлять значний інтерес як для науковців, так і для шанувальників музичної і словесної традиційної культури. Намагання зберегти їх - чи то через аудіо записи з раритетних архівних матеріалів, чи то через писемні джерела, є цілком природним явищем. Козаччина, козацькі думи, кобзарське мистецтво - органічна частина національного менталітету. І в яких формах - духовних і мистецьких - вони б не проявлялися, цілком очевидно, що це свідчення нетлінної віри в ту історичну дійсність, яка, хоч і не повториться, але залишиться національною гордістю для майбутніх поколінь. Хоча сьогодні й немає вже того соціально-культурного середовища, яке плекало епічну традицію, проте діяльність поодиноких ентузіастів переконливо доводить потребу збереження української епічної традиції.



Кл.слова:
фольклор -- народна творчість -- епос

   Тип видання:   наукове видання   
13.

Кант, І.
Естетика [Електронний ресурс] : пер. с нем. / І. Кант. - Л. : Аверс, 2007. - 360 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Проблеми філософсько-естетичної спадщини І. Канта не втрачають свого значення і зараз. Сьогодні нам особливо близькі думки філософа про гуманістичному зміст естетичного ідеалу, про красу як «символ моральності» і «вільної гри» душевних сил людини як основі естетичної насолоди, про роль людського спілкування у пробудженні інтересу до прекрасного, про моральний значенні естетичного сприйняття природи та ін . Не маючи перекладів творів Канта на українську мову, ми маємо тим не менше свідчення досить широкого засвоєння його ідей діячами української культури. Вже з самого початку XIX ст. естетику в Харківському університеті викладають професора, близько знайомі з поглядами Канта. Так, явний вплив кантівської естетики простежується в підручнику харківського професора Л. Якоба. Почавшись у період становлення в Україні естетики як самостійної галузі філософських знань та академічної дисципліни, знайомство з Кантом залишається і далі необхідним елементом освіченості. Серед тих, хто висловлює оригінальні судження щодо кантівської філософії, не тільки фахівці-філософи, а й письменники, громадські діячі - І. Я. Франка, П. А. Грабовський.



Кл.слова:
філософія

   Тип видання:   наукове видання   
14.

Грушевська, К.
З примітивної культури. Розвідки і доповіді Катерини Грушевської [Електронний ресурс] / К. Грушевська. - К. : Державне видавництво України, 1924. - 224 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Даний збірник досліджень і доповідей є свідченням творчої зрілості етносоціолога, фольклориста, етнографа, культуролога Катерини Грушевської (дочки академіка АН СРСР Михайла Грушевського, згодом репресованої та загиблої в ГУЛАГу). Книга стала результатом досліджень культур первісних народів. Автор вводив у науковий обіг ідеї і досягнення європейської науки, використовуючи новітні методи, що послужили розвитком нового напряму етнології в Україну.



Кл.слова:
етнологія

   Тип видання:   зб. статей   
15.
 


Крекотень, В.
Збірник козацьких літописів: Густинський, Самійла Величка, Грабянки [Електронний ресурс] / В. Крекотень. - Київ : Дніпро, 2006. - 976 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей збірник — унікальний корпус козацької історіографії. До нього входять: Густинський літопис — видатна пам'ятка української історичної прози першої половини XVII ст., що охоплює основні події всесвітньої історії, літописну історію Київської Русі, південно-руських князівств XII—XIV ст., Литовської Русі аж до історичних витоків козацтва; літопис Самійла Величка — наймонументальніший твір української історико-мемуарної прози XVII—XVIII ст. у двох томах. Перший том охоплює події 1648—1659 рр. на Україні. Другий продовжує опис подій і закінчується 1700 р.; закінчує збірник літопис Грабянки — розповідь про походи та битви козацькі XVI—XVIII ст. Перебіг з писань різних літописців та з щоденника, писаного на війні, що точилася з поляками, зібраний зусиллями полковника Григорія Грабянки та підтверджений самобутніми свідченнями старих жителів м. Гадяча 1710 р. Це документальні першоджерела, де значуще кожне слово. Видання універсальне. Воно придатне як д ля наукової роботи, так і для шанувальників рідної історії та культури.



Кл.слова:
мемуарна проза -- літописання -- історіографія -- ранньомодерна Україна

   Тип видання:   наукове видання   
16.


Книга погромов. Погромы в Украине, в Белоруссии и европейской части России в период Гражданской войны. 1918-1922 гг. [Електронний ресурс] : сборник документов / отв. ред. Л. Б. Милякова ; отв. сост. И. А. Зюзина [и др.]. - М. : РОССПЭН, 2007. - 1052 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Сборник документов, выпущенных издательством РОССПЭН, раскрывает еще одну страницу истории Гражданской войны на территории бывшей Российской империи, страницу, которую долго и стыдливо замалчивали. Это - еврейские погромы на Украине, в Белоруссии и в европейской части России в 1918 - 1922 гг. Ответственный редактор сборника Л. Б. Милякова. Она же один из составителей, автор содержательного введения (с. ІІІ-ХХХІІ) и обширнейших комментариев к документам. Составителями от Государственного архива Российской Федерации выступили И. А. Зюзина, от белорусского Брестского университета - Е. С. Розенблат и И. Э. Еленская.



Кл.слова:
антисемітизм -- свідчення -- більшовизм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
17.

Луняк, Євген.
Козацька Україна XVI-XVIII ст. очима французьких сучасників [Електронний ресурс] / Є. Луняк. - Ніжин : НДУ ім. М. Гоголя, 2013. - 508 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга Євгена Луняка являє собою збірку перекладів уривків з творів французьких авторів XVI–XVIII ст., присвячених Україні. Це свідчення військових, дипломатів, місіонерів, значна частина яких особисто відвідала українські землі й мала безпосередні контакти з місцевим населенням і, насамперед, з козаками. Яскравий феномен козацтва породив в Європі ототожнення території нашої держави з «країною козаків». Книга, безумовно, матиме цікавість не лише для науковців-істориків, але й для викладачів, студентів і всіх тих, кому не байдуже минуле України й Франції та історичні взаємини між цими країнами.



Кл.слова:
козаччина -- подорожні нотатки -- дипломатія

   Тип видання:   наукове видання   
18.

Муравський, В.
Конгрес українських націоналістів 1929 р.: документи і матеріали [Електронний ресурс] / В. Муравський. - Л. : ЛНБ імені В. Стефаника, 2006. - 420 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник містить документи і матеріали установчих зборів Організації Українських Націоналістів, відомих в історії під назвою Конґресу Українських Націоналістів. Хронологічно збірник охоплює період 1928–1929 рр. Документи походять зі збірок Державного центрального архіву в Празі та Архіву ОУН в Києві. Матеріали згруповані в таких розділах: 1) документи організаційного характеру; 2) протоколи пленарних засідань; 3) протоколи засідань комісій; 4) реферати або тези рефератів; 5) документи, прийняті на Конґресі; 6) привітальні листи. Окремо представлено спогади С. Ленкавського й А. Федини та свідчення учасників Конґресу, взяті з кримінальних справ П. Кожевникова, Ю. Вассияна, З. Пеленського та ін. Науково-довідковий апарат складається з передмови, списку скорочень, іменного, географічного покажчиків, приміток, словника рідковживаних та іншомовних слів. У передмові подано історичний аналіз подій, розкрито історіографію питання, відзначено актуальність публікації документів. Визначено принципи археографічного їх опрацювання. Вміщено біограми тридцяти учасників Конґресу. Подано ілюстрований додаток.



Кл.слова:
організаційний документ -- засідання

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.

Микулин, Андрій.
Концентраційні табори в Совєтському Союзі [Електронний ресурс] / А. Микулин. - [Б. м.] : Видання Закордонних Частин Організації Українських Націоналістів, 1958. - 132 с.. - (Бібліотека українського підпільника. Серія друга ; ч. 2)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Вони бояться правди — хай світ почує правду!» — такий епіграф написав український автор Василь Савченко на своїй книжці «Безимлаг», виданій в Авґсбурзі 1948 року. «Вони» — це ті, в кого руки залиті кров'ю мільйонів невинних жертв українського й інших неросійських народів СССР; це ті, що на одній шостій частині світу запровадили таке рабство, якого не бачив світ за часів середньовіччя. Це — большевики, московські імперіялісти, колонізатори. Не зважаючи на те, що російська імперія існує вже більше чотирьох сторіч, а сучасна комуністично-російська система — майже 40 років, світ і до цього часу мало поінформований про жахіття в тюрмі народів — СССР. Навіть тоді, коли протягом 1955–1956 рр. на Захід повернулася численна кількість кол. вояків німецької армії, що потрапили під час другої світової війни до російського полону і, як живі свідки нелюдських знущань у совєтських концтаборах, свідчили про масове народовбивство, арешти і заслання в СССР, — світ далі майже не звернув на те уваги. Знову ж, коли українська еміґрація на Заході, маючи численні свідчення й оригінальні документи від запроторених до совєтських концтаборів українців (напр., з Мордовських концтаборів), закликає вільний західній світ вжити супроти носіїв російського імперіялізму та його допоміжних сил моральних і матеріяльних санкцій, — вільний світ не то що вперто мовчить, але й ще поступово вплутується в коло московської коекзистенції, вишукує шляхи мирних контактів та співпрацює з народовбивцями, а цим самим посередньо сприяє системі невільництва і концтаборів у СССР. Видаючи книжку «Концентраційні табори в Совєтському Союзі», ми хочемо відкрити бодай частину заслони, де як свій, так і чужий читач зрозуміє суть жахливої політики, що її практикує червона Москва на неросійських народах.



Кл.слова:
комуністичний терор -- трудова експлуатація -- злочини проти людства

   Тип видання:   науково-популярне видання   
20.


Крути. Січень 1918 року: документи, матеріали, дослідження, кіносценарій [Електронний ресурс] / уклад. Ярослав Гаврилюк ; Історико-культурологічне товариство "Герої Крут". - К. : Просвіта, 2008. - 840 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До книги увійшли невідомі і маловідомі документи, матеріали, свідчення, спогади учасників бою під Крутами 29 січня 1918 року. Зміст архівних матеріалів підсилюють статті і виступи С. Єфремова, Д. Дорошенка, М. Грушевського, Є. Маланюка, Людмили Старицької-Черняхівської та інших видатних особистостей доби Української революції 1917-1921 рр. Збірник упорядковано у хронологічному порядку, починаючи з кінця 1917 р. по 2008 р. Завершує видання кіносценарій "Крути". Адресується дослідникам, викладачам вищих навчальних закладів, учителям шкіл, студентам, широкому колу читачів.



Кл.слова:
Українсько-радянська війна -- Бій під Крутами
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського