Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Автореферати дисертацій (24)Реферативна база даних (265)Книжкові видання та компакт-диски (165)Журнали та продовжувані видання (42)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗАСІДАННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Муравський, В.
Конгрес українських націоналістів 1929 р.: документи і матеріали [Електронний ресурс] / В. Муравський. - Л. : ЛНБ імені В. Стефаника, 2006. - 420 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник містить документи і матеріали установчих зборів Організації Українських Націоналістів, відомих в історії під назвою Конґресу Українських Націоналістів. Хронологічно збірник охоплює період 1928–1929 рр. Документи походять зі збірок Державного центрального архіву в Празі та Архіву ОУН в Києві. Матеріали згруповані в таких розділах: 1) документи організаційного характеру; 2) протоколи пленарних засідань; 3) протоколи засідань комісій; 4) реферати або тези рефератів; 5) документи, прийняті на Конґресі; 6) привітальні листи. Окремо представлено спогади С. Ленкавського й А. Федини та свідчення учасників Конґресу, взяті з кримінальних справ П. Кожевникова, Ю. Вассияна, З. Пеленського та ін. Науково-довідковий апарат складається з передмови, списку скорочень, іменного, географічного покажчиків, приміток, словника рідковживаних та іншомовних слів. У передмові подано історичний аналіз подій, розкрито історіографію питання, відзначено актуальність публікації документів. Визначено принципи археографічного їх опрацювання. Вміщено біограми тридцяти учасників Конґресу. Подано ілюстрований додаток.



Кл.слова:
організаційний документ -- засідання

   Тип видання:   навчальний посібник   
2.

Молдован, В. В.
Юридичний практикум [Електронний ресурс] : кримінальний процес, судова риторика / В. В. Молдован, Р. С. Кацавець. - К. : Центр учбової літератури, 2008. - 158 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник призначений для студентів юридичних факультетів та спеціальностей. У першому розділі — висвітлюються короткі начерки про відомих риторів, майстрів промов стародавнього і сучасного світу; коротка риторика, комунікативні якості мовлення; спілкування із судовою аудиторією; основні засади судової про# мови; подаються фабули для складання процесуальних документів; законодавчі забаганки (нотатки про їхні порядки). Розглянуті теоретичні питання закріплюються практично на семінарських за# няттях. У результаті цього зміцнюються теоретичні знання і розвиваються прак# тичні навички. На це орієнтує другий розділ. Мета третього розділу — поглиблення набутих навичок студентів#практиків. Для цього розроблено методику проведення навчальних ігор, даються задачі і кри# мінального процесу України. Додатки містять висловлювання відомих риторів, учених, юристів#практиків про мистецтво промов. Це оригінально і корисно. Для студентів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
процесуальний документ -- судове рішення -- засідання

   Тип видання:   зб. статей   
3.

Чиж, І. С.
Україна: шлях до інформаційного суспільства [Електронний ресурс] / І. С. Чиж. - К. : Либідь, 2004. - 288 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В основу книги покладено матеріали публічних виступів Голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України Івана Чижа, його статті, інтерв'ю у пресі, на радіо й телебаченні, доповіді на засіданнях Колегії Державного комітету телебачення й радіомовлення України в лютому 2002— 2003 pp. та в січні 2004 року, присвячені актуальним проблемам розвитку національного інформаційного простору в контексті побудови в Україні інформаційного суспільства.



Кл.слова:
інформаційний простір

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.


Підготовка цивільних справ до розгляду [Електронний ресурс] : юридичний довідник. - [Б. м. : б. в.]. - 75 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Мета цього посібника - допомогти судам у кваліфікованому розгляді цивільних справ. Підготовка справ до судового розгляду є самостійною і важливою стадією цивільного процесу, і має провадитись у всіх без винятку випадках. Згідно із цивільно-процесуальним кодексом України, суддя, готуючи цивільну справу до судового розгляду, зобов'язаний провести ряд дій, зокрема: допитати позивача по суті позивних вимог, викликати відповідача і з'ясувати, чи є в нього докази проти позову, прийняти рішення про доцільність притягнення до справи співвідповідачів і третіх осіб, про участь у справі прокурора і допущення в судове засідання представників громадських організацій і трудових колективів, про виклик у судове засідання свідків, проведення експертизи, витребування доказів.



Кл.слова:
юриспруденція -- право -- закон -- суд

   Тип видання:   зб. статей   
5.
 



Збірник музею діячів науки та мистецтва України [Електронний ресурс]. - К. : Київ-Друк, 1930

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : присвячений Миколі Лисенкові. - 1930. - 206 с.


Цей збірник присвячений українському композитору Миколі Лисенку. Ідея створення книги виникла ще під час проведення виставки з нагоди 15-ліття смерті Миколи Віталійовича, а саме під час засідання з кількома доповідями про композитора (одна з яких стала основою для статті Климента Квітки, що відкриває частину під назвою “Розвідки” у даній праці). Публікація поділена на два розділи: перший містить статті, другий — листування Лисенка з Іваном Нечуєм-Левицьким, Борисом Познанським та Петром Сокальським.



Кл.слова:
історія мистецтва -- мистецтвознавство -- композитор

   Тип видання:   словник   
6.

Горбач, Oлекca.
Російсько-український словник військової термінології [Електронний ресурс] / Oлекca Горбач ; Український вільний університет. - К. : [б. в.], 1928. - 120 с.. - (Українські граматики ; вип. 10)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


З пропозиції Державного Видавництва України Технічний відділ ІУНМ прийняв на редагування технічні та застосовані терміни словника військової термінології, якого упорядкували С. та О. Якубські. Для переведення цієї роботи відділ обрав комісію в складі: члена відділу Д. В. Панкевича, філолога відділу Ю. Г. Кондрачука та автора словника С. В. Якубського. Ця комісія розпочала свою роботу 1 лютого 1927 року її закінчила 15 травня 1927 року, відбувши 44 засідання. Технічні та застосовані терміни військового словника комісія перевірила та погодила з термінами, що їх ухвалили різні секції відділу, і ці терміни в словникові позначено зіркого, а решту термінів загальномовного характеру комісія не редагувала, і їх подано в словникові на підставі наукових матеріялів за відповідальністю авторів словника С. та О. Якубських. Зважаючи на те, що українська технічна термінологія, а військова особливо, малодосліджена, терміни, що їх зредагував Технічний відділ, треба вважати за проекти військової української термінології, яка згодом буде досліджена та вдосконалена. Тому президія Технічного відділу прохае читачів подавати на адресу відділу (Київ, бульвар Шевченка, 14, Технічний відділ ІУНМ) свої поради та зауваження до зредагованого матеріялу. Всі поради та зауваження Технічний відділ прийме з подякою та й використає їх у дальшому виданні фаховою військово-морського словника.



Кл.слова:
професіоналізми -- військова лексика

   Тип видання:   аналітична доповідь   
7.


Динаміка політичного режиму в Україні (прогнозний аспект) [Електронний ресурс] / ред. О. А. Фісун ; Регіональний філіал Національного інституту стратегічних досліджень у м. Харкові. - Х. : Золоті сторінки, 2011. - 116 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дане видання містить аналітичну доповідь «Динаміка політичного режиму в Україні (прогнозний аспект)» та матеріали засідання «круглого столу» «Політичний режим України: інституціональні виміри та динаміка розвитку», що відбувся 24 листопада 2011 року у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна. Для політологів, філософів, соціологів, юристів, – всіх, кого цікавлять актуальні проблеми динаміки політичного режиму в Україні.



Кл.слова:
політичний режим

   Тип видання:   художня література   
8.
 


Бахман, Інґеборґ.
Радіоп'єси [Електронний ресурс] / Інґеборґ Бахман. - Л. : ВНТЛ-Класика, 2005. - 198 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Інґеборґ Бахман — одна з тих, хто започаткували жанр радіоп’єси. Місце дії першої з них — «Торгівля снами» — центр Відня, «міста мрій, міста снів». Молодий дрібний службовець Лауренц переживає у снах, які бачить у дивній крамничці, свої згнічені страхи й бажання. Бажаючи придбати один із них, він дізнається, що має заплатити в незвичайний спосіб. «Цикади» — це філософсько-музична інтерпретація Платонової притчі про долю тих, хто перестав «їсти, пити й кохати, щоб безперестанку співати». Мотив ескапізму, поданий у середземноморських шатах, це історії людей, які прагнуть піти від дійсності у світ ілюзій і мрій. Дія відбувається на острові, якого «не існує». «Поетичний твір, що вражає нас просто в серце, а розум приводить у захват», — сказав Вернер Вебер про найвідомішу радіоп’єсу Інґеборґ Бахман «Добрий Бог Мангеттену», за яку вона отримала Премію сліпих ветеранів війни. Це драматична балада про кохання між двома молодими людьми: Яном, чоловіком зі Старого світу, та Дженніфер, дівчиною з Нового світу. Їхня випадкова зустріч у Мангеттені переростає в почуття поза часом і простором, яке, урівнобіж з рухом ліфта у небосязі, піднімає їх вище й вище, до сонму «вічних закоханих». Однак за межею вічності — смерть. Любовні сцени чергуються із засіданнями «високого суду», звинуваченим на якому постає утаємничений Добрий Бог. Усі три радіоп’єси об’єднує одне устремління: вийти за межі буденного, пересічного й сірого в нашому житті.



Кл.слова:
австрійська література -- драматургія

   Тип видання:   словник   
9.


Російсько-український словник правничої мови (понад 67. 000 слів) [Електронний ресурс] / ред. А. Ю. Кримський ; Українська академія наук. - Київ : [б. в.], 1926. - 322 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На засіданнях 22-24 березня 1919 р. визнано було, що треба дати не вузьку спеціяльну збірку термінів, а такий російсько-український правничий словник, до якого увійшли-б відповідні властивостям українського права й мови-по змозі всі найпотрібніші для біжучої щоденної праці правника-практика слова, терміни та вирази; а тому такий словник повинен містити в собі не самі-но суто-правничі терміни з паростів права кримінального, цивільного, фінансового й слова так званого вищого розуміння, та по змозі всі ті слова та вирази, які потрібні правникові в його щоденній праці при складанні різного роду правничих актів, при виголошенні промов на суді, при судовому та адміністраційному діловодстві, листуванні й т. и., нехай би читач правничого словника таким чином мав змогу завдовольнити цю свою потребу, не звертаючися ще й до инших, „нетермінологічних“ російсько-українських словників.



Кл.слова:
право

   Тип видання:   аналітична доповідь   
10.


Проблеми впровадження культури безпеки в Україні [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Ю. М. Скалецький [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2012. - 56 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.01 Мб


Проаналізовано міжнародний та вітчизняний досвід формування культури безпеки як наукової, організаційної та світоглядної концепції. Досліджено дані, що свідчать про значні втрати для економіки та суспільства, спричинені нехтуванням принципів культури безпеки. Запропоновано рекомендації, врахування яких прискорить впровадження культури безпеки в Україні, що є значним резервом для підвищення загальної безпеки життєдіяльності населення. У додатку надано матеріали засідання «круглого столу», що відбувся 22 червня 2012 року в Національному інституті стратегічних досліджень.



Кл.слова:
виробничий травматизм -- техногенні аварії -- професійні хвороби

   Тип видання:   аналітична доповідь   
11.


Оцінка регіональних еколого-ресурсних та еколого-техногенних загроз національній безпеці України [Електронний ресурс] : аналітичний огляд / Є. О. Яковлєв [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - 2-ге вид., доп.. - Київ : [б. в.], 2011. - 32 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 10.21 Мб


Виділені та охарактеризовані основні еколого-ресурсні та еколого-техногенні загрози національній безпеці України. При підготовці огляду використані матеріали національних доповідей МНС, Міністерства екології та природних ресурсів, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКХ, виїзного засідання «круглого столу» на тему: «Проблеми запобігання трансграничної еколого-техногенної надзвичайної ситуації внаслідок негативних змін екологічного стану Калуської промислово-міграційної агломерації» (м.Калуш Івано-Франківської області, 31 серпня 2011 року), а також матеріали Міноборони, Мінагрополітики, Мінохорониздоров’я та статистичні дані Державної служби статистики України.



Кл.слова:
екологічна свідомість -- промислове навантаження -- біосферний потенціал

   Тип видання:   аналітична доповідь   
12.


Становлення і розвиток недержавних суб’єктів сектору безпеки України (система безпеки підприємництва) [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / В. В. Крутов, В. Г. Пилипчук ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2011. - 136 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.37 Мб


На основі системного аналізу та поєднання різних методологічних підходів висвітлено глобальні виклики й загрози, проблему рейдерства та інші загрози економічній діяльності підприємств; розкрито основні тенденції та проблеми становлення і розвитку недержавних суб’єктів сектору безпеки й системи безпеки підприємництва в Україні. Розроблено низку прикладних рекомендацій і пропозицій щодо розвитку законодавства України. Доповідь обговорювалася під час засідання «круглого столу» «Проблеми становлення недержавних суб’єктів сектору безпеки в Україні», організованого в Національному інституті стратегічних досліджень за участі Українського союзу промисловців і підприємців та Науково-дослідного центру правової політики Національної академії правових наук України. Розраховано на підприємців і промисловців, керівників і фахівців державних органів, експертів і вчених, викладачів, аспірантів, студентів і всіх, хто цікавиться проблемами розбудови недержавних суб’єктів сектору безпеки України.



Кл.слова:
загрози безпеці -- рейдерські атаки -- недержавний сектор

   Тип видання:   аналітична доповідь   
13.

Більовський, О. А.
Державна житлова політика України: проблема соціально-економічної ефективності [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / О. А. Більовський ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2012. - 136 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.54 Мб


Розглянуто нинішній стан забезпечення конституційного права громадян України на житло, дано оцінку соціально-економічній ефективності чинних житлових програм. Запропоновано модель підвищення соціально-економічної ефективності державної житлової політики через відновлення житлового будівництва за рахунок державних коштів і подальше надання збудованого житла в довготривалу оренду громадянам, які потребують поліпшення житлових умов, із правом подальшого викупу. У додатку наведено матеріали засідання «круглого столу» «Державна житлова політика України: проблема соціально-економічної ефективності», що відбувся 16 жовтня 2012 р. у Національному інституті стратегічних досліджень.



Кл.слова:
ринок житла -- іпотечне кредитування -- цільові програми

   Тип видання:   аналітична доповідь   
14.

Тищук, Т. А.
Шляхи протидії прихованому відпливу капіталу з України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Т. А. Тищук, О. В. Іванов ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2012. - 88 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.31 Мб


В аналітичній доповіді авторами розглянуто проблему прихованого відпливу капіталу з України як джерело ризику для економічної та фінансової безпеки країни, а також ризику для реалізації економічних реформ в Україні, надано аналіз сучасних тенденцій, чинників та основних каналів прихованого відпливу капіталу з України, визначено пріоритети та основні напрями протидії такому явищу в Україні. У додатку подано матеріали засідання «круглого столу» «Прихований відплив капіталу з Україні: форми та засоби протидії», який відбувся у вересні 2012 року в Національному інституті стратегічних досліджень.



Кл.слова:
офшоринг -- трансфертне ціноутворення -- штучні транзакції -- приватний капітал

   Тип видання:   аналітична доповідь   
15.

Конах, В. К.
Національний інформаційний простір України: проблеми формування та державного регулювання [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / В. К. Конах ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2014. - 76 с.. - (Серія «Інформаційні стратегії» ; випуск 2)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.28 Мб


Доповідь підготовлено до засідання «круглого столу» 18 листопада 2013 р. Розглянуто проблеми державного регулювання розвитку національного інформаційного простору України в концептуальному, нормативно-правовому та інституційному полях. Запропоновано напрями їх розв’язання. Для співробітників органів державної влади, задіяних в управлінні інформаційною сферою, професійних об’єднань виробників і постачальників теле-, радіо-, інтернет-продукції, правознавців та широкої громадськості.



Кл.слова:
інформаційна політика -- медіаспільнота -- регуляторні органи

   Тип видання:   аналітична доповідь   
16.


Бюджетна політика в Україні в умовах ризиків сповільнення економічної динаміки [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / О. О. Молдован [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2012. - 80 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.30 Мб


Досліджено особливості розвитку системи державних фінансів та оцінено загрози для її стабільності, установлено пріоритети бюджетної та податкової політики на 2013 р. і запропоновано пакет фіскальних заходів на випадок актуалізації деструктивних тенденцій в економіці, сформульовано основні завдання щодо вдосконалення взаємовідносин державного й місцевого бюджетів. У додатку наведено матеріали засідання «круглого столу» з теми «Бюджетна політика в Україні в умовах ризиків сповільнення економічної динаміки», що відбувся 20 червня 2012 р. в Національному інституті стратегічних досліджень.



Кл.слова:
державні фінанси -- наповнення бюджету -- фіскальні заходи

   Тип видання:   аналітична доповідь   
17.


Національні проекти у стратегії економічної модернізації України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Я. А. Жаліло [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 144 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 0.46 Мб


Проаналізовано міжнародний досвід застосування практики національного проектування, вивчено перші підсумки функціонування системи національних проектів в Україні. На основі зроблених оцінок головних проблем національного проектування в Україні сформульовано рекомендації щодо управлінської модернізації цієї системи. Також уперше запропоновано низку національних проектів, побудованих на нових методологічних засадах. У додатку наведено матеріали засідання «круглого столу» «Національні проекти в стратегії економічної модернізації України», який відбувся 20 березня 2012 року в Національному інституті стратегічних досліджень.



Кл.слова:
національне проектування -- енергоефективність -- інтернетизація -- туристична інфраструктура

   Тип видання:   аналітична доповідь   
18.


Перспективи економіки України в умовах глобальної макроекономічної нестабільності [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Я. А. Жаліло [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 120 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Проаналізовано особливості економічних процесів, які відбуваються в Україні в період посилення глобальної нестабільності 2012 року, а також зроблено спробу сформулювати основні стратегічні пріоритети, які випливають із прогнозованих ризиків та викликів і завдань забезпечення позитивних структурних зрушень в економічній та соціальній сферах України. У додатку наведено матеріали засідання «круглого столу» «Перспективи економіки України в умовах глобальної макроекономічної нестабільності», який відбувся 13 грудня 2012 р. у Національному інституті стратегічних досліджень.



Кл.слова:
світова економіка -- зовнішня торгівля -- імпортозаміщення -- диверсифікація витрат

   Тип видання:   аналітична доповідь   
19.


Розвиток аграрного виробництва як передумова забезпечення продовольчої безпеки України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / О. В. Собкевич [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2011. - 104 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.93 Мб


У доповіді проаналізовано сучасний стан і тенденції аграрного виробництва в Україні, досліджено проблеми матеріально-технічного забезпечення аграрних підприємств, екологічні проблеми землекористування, виокремлено системні чинники гальмування реформування вітчизняного АПК. Вивчено тенденції світової динаміки цін на продовольчі ресурси, дано оцінку загроз та індикаторів продовольчої безпеки держави. На основі проведеного аналізу визначено пріоритети розвитку аграрного сектору в контексті завдань забезпечення продовольчої безпеки України. У додатку друкуються матеріали засідання «круглого столу», що відбувся 23 червня 2011 року в Національному інституті стратегічних досліджень.



Кл.слова:
рослинництво -- тваринництво -- землекористування

   Тип видання:   аналітична доповідь   
20.

Снігир, О. В.
Трансформація Європейського Союзу під впливом кризи євро зони. Висновки для України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / О. В. Снігир, С. А. Гуцал ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2012. - 64 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.26 Мб


Розглянуто головні тенденції інституційної трансформації Європейського Союзу під впливом сучасної кризи єврозони. При цьому взято до уваги особливості прийняття політичних рішень у процесі економічної інтеграції ЄС, визначено головні виклики соціально-економічної моделі ЄС під час пошуку виходу із кризи з бажаною умовою збереження інтеграційної цілісності ЄС. Стисло проаналізовано ймовірний вплив кризи єврозони на відносини між Україною та ЄС. У додатку друкуються вибрані матеріали засідання «круглого столу», що відбулося 17 жовтня 2012 р. у Національному інституті стратегічних досліджень. Для фахівців у сфері міжнародних відносин, зовнішньої політики України, історії та політики Європейського Союзу.



Кл.слова:
євроінтеграція -- економічні реформи -- зовнішня торгівля
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського