Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (40)Тематичний інтернет-навігатор (6)Автореферати дисертацій (1244)Реферативна база даних (9259)Книжкові видання та компакт-диски (4632)Журнали та продовжувані видання (77)
Пошуковий запит: (<.>K=ВЧИТЕЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 162
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Осадчий, Т. И.
Крестьянское надельное землевладение в Херсонской губернии в связи с платежами крестьян [Електронний ресурс] / Т. И. Осадчий. - Херсон : Типография О.Д. Ходушиной, 1894. - 198 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Тихін Іванович Осадчий (1866—1945) — український економіст, земський статистик, громадський діяч. Член Української Центральної Ради та Центрального комітету Української селянської спілки. У дореволюційний період стояв на позиціях розгортання процесу капіталістичного розвитку. Він бачив неминучість цього розвитку і навіть визнавав його певну прогресивність. Але, як правовірний народник, називає цей процес, небажаним. Розвитку капіталізму він протиставляє дрібне виробництво селян і ремісників. У 1917 — член Української Центральної Ради та Центрального комітету Української селянської спілки. Після приходу до влади більшовиків працює директором Тиницької сільськогосподарської профшколи. Після звільнення вчителює в Гирявській початковій школі. Під час німецької окупації 1941—1943 рр. жив в селі Гирявці. У 1945 — помер.



Кл.слова:
сучасна історія -- Російська імперія -- селянство -- капіталізм

   Тип видання:   художня література   
2.

Чіамполі, Дж.
Сільська вчителька [Електронний ресурс] : оповідання : пер. з італ. / Дж. Чіамполі. - Jersey City : Друкарня "Свобода", 1914. - 28 с.. - (Сьвітові перлини)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
оповідання

   Тип видання:   монографія      життєпис   
3.

Новицький, О.
Тарас Шевченко [Електронний ресурс] / О. Новицький. - Х. : Рух, 1930. - 88 с.. - (Українське малярство)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена менш відомому, проте, не менш розвинутому таланту Тараса Шевченка — книга розкриває його як художника. Вона містить біографію митця, а саме історію розвитку його малярских здібностей, розповідає про його вчителів та про те, що Шевченко першим з українців опанував техніку офорту (тобто глибокого друку). Монографія доповнена збіркою репродукцій робіт художника.



Кл.слова:
художник -- художня творчість

   Тип видання:   методичний посібник   
4.


Методика стереометрії [Електронний ресурс] : посібник для вчителів / під ред. О. М. Астряба, В. П. Білоусової. - 2-е вид., перероб.. - К. : Радянська школа, 1949. - 194 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга має на меті допомогти вчителям у справі викладання досить важкого з методичного погляду курсу стеріометрії.



Кл.слова:
геометрія -- об'ємна фігура

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Ломацький, Михайло.
Українське вчительство на Гуцульщині [Електронний ресурс] / Михайло Ломацький ; Об'єднання українських педагогів у Канаді, Педагогічна бібліотека під. ред. д-ра В. Луцева. - Торонто : [б. в.], 1958. - 72 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
історія педагогіки

   Тип видання:   атлас   
Категорія: Біологічні науки   
6.
 



Атлас комах України [Електронний ресурс] / В. І. Гусєв [та ін.]. - К. : Радянська школа, 1962. - 307 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Атлас комах України" складається з 80 багатокольорових таблиць, на яких зображено 1233 види комах, характерних для Української РСР. В атласі описано різних шкідників сільськогосподарських та лісових рослин, паразитів риб, свійських тварин та перенощиків збудників хвороб людини. Текстова частина атласа складається з вступу та коротких характеристик поданих на таблицях видів комах. Атлас розрахований на вчителів біології середньої школи, викладачів та студентів біологічних факультетів педінститутів і університетів, сільськогосподарських, лісогосподарських, ветеринарних і медичних технікумів та інститутів.



Кл.слова:
комахи -- ентомологія -- паразитологія

   Тип видання:   навчальний посібник   
7.

Донченко, М. М.
Вивчення логарифмічної лінійки в середній школі [Електронний ресурс] : посібник для вчителів / М. М. Донченко. - 2-е вид., перероб. і доп.. - К. : Радянська школа, 1967. - 92 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Матеріал посібника викладений на основі властивостей логарифмів і охоплює всі теми програми, які потребують застосування логарифмічної лінійки. Крім основного, у книжці є додатковий матеріал, розрахований на поглиблення знань учнів про логарифмічну лінійку. Посібник написаний на основі власного досвіду автора і розрахований на вчителів математики середньої школи та учнів IX-X класів.



Кл.слова:
математика -- обчислення

   Тип видання:   довідник   
8.

Редько, Юліан Констянтинович.
Довідник українських прізвищ [Електронний ресурс] / Ю. К. Редько ; за ред. І. Варченка. - К. : Радянська школа, 1968. - 256 с.. - (Бібліотека вчителя-словесника)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книжці викладено короткі відомості про виникнення прізвищ на Україні, про семантику, будову, відмінювання, правопис і наголошування українських прізвищ. Основною частиною довідника є словничок, у якому зібрано близько чотирьох тисяч прізвищ, у написанні, відмінюванні й наголошенні яких можуть виникати труднощі. Разом з початковою формою того або іншого прізвища зазначено форми родового, давального й орудного відмінків однини та називного й родового множини, форми жіночих прізвищ, відмінні від форм прізвищ чоловіків; у кожній формі визначено наголос. Довідник розрахований на вчителів, журналістів, а також на тих працівників навчальних закладів і установ, які мають справу з оформленням особових документів.



Кл.слова:
ономастика -- антропоніміка

   Тип видання:   словник   
9.


Словник труднощів української мови [Електронний ресурс] : близько 15000 слів / за ред. С. Я. Єрмоленко. - К. : Радянська школа, 1969. - 336 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У словнику зібрано найбільш складні у вживанні слова. Пояснюються написання і вимова слів, словотворення, даються граматична і стилістична характеристики слів, наводяться приклади можливої сполучуваності слів і керування. Для вчителів, учнів загальноосвітніх шкіл, всіх, хто цікавиться мовою.



Кл.слова:
словотвір -- граматика

   Тип видання:   методичний посібник   
Категорія: Хімічні науки   
10.

Каданер, Л. І.
Досліди з електрохімії в середній школі [Електронний ресурс] : методичний посібник для вчителів / Л. І. Каданер, А. О. Щокіна. - К. : Радянська школа, 1970. - 102 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автори цієї книжки описали понад сімдесят найрізноманітніших дослідів з електрохімії — однієї з найважливіших тем курсу хімії середньої школи. Книжка складається з трьох розділів, до кожного з яких подано теоретичний матеріал, що допоможе вчителю глибше розібратися в окремих питаннях, краще осмислити зміст дослідів. Велика кількість дослідів, багатий ілюстративний матеріал допоможуть легко підібрати роботи для демонстрування на уроках, практичних занять, гурткової роботи, хімічних вечорів тощо. Вчителі можуть використати книжку і для навчального моделювання. Книжка може бути хорошим посібником не лише для вчителів хімії середніх шкіл, а й для студентів природничих факультетів вузів.



Кл.слова:
електроліз -- іонізація -- гальванізація -- корозія

   Тип видання:   життєпис   
11.

Гордійчук, Микола Максимович.
Микола Леонтович [Електронний ресурс] / М. М. Гордійчук. - Вид. 2-е. - К. : Музична Україна, 1974. - 64 с.. - (Творчі портрети українських композиторів)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Якщо глянути на минуле української музичної культури, то серед славних її діячів особливо яскраво вирізняється Микола Леонтович. Виділяється він на загальному історичному тлі незвичною життєвою долею і на диво самобутнім творчим спадком. Нікому не відомий народний вчитель з Поділля, по суті, самоук за музичними знаннями, він осягнув вершини світового музичного мистецтва, сказав у ньому своє дзвінке й вагоме слово, глибоко розкрив співучу натуру свого народу.



Кл.слова:
українські композитори -- музикознавство -- оперна музика

   Тип видання:   монографія   
12.


Мова і процеси суспільного розвитку [Електронний ресурс] / відп. ред. В. М. Русанівський. - К. : Наукова думка, 1980. - 211 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії розглядаються процеси розвитку сучасних літературних мов світу, характерні ознаки мови нації - її функціональна різноманітність, тенденції збагачення словникового складу, інтернаціоналізація лексичних засобів, зокрема в галузі нової термінології, - що не однаково проявляються в старописемних і молодописемних мовах. Аналізуються процеси розвитку мов у СРСР і США, а також у країнах, що розвиваються, африканського, південноамериканського і азіатського континентів. Для мовознавців - дослідників, викладачів і студентів, суспільствознавців, вчителів, лекторів і пропагандистів.



Кл.слова:
літературна мова -- мовознавство

   Тип видання:   наукове видання   
13.


Історія Львова в документах та матеріалах [Електронний ресурс] : збірник документів і матеріалів. - К. : Наукова думка, 1986. - 422 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник є першою науковою публікацією комплексу документів з історії міста від його заснування до наших днів. Документи відображають розвиток міста протягом століть, боротьбу його населення проти експансії іноземних феодалів і Ватікану, розвиток економіки, культури і соціальної боротьби в епоху феодалізму і капіталізму, економічні, політичні і культурні зв'язки міста з іншими містами України і Росії, вплив Великого Жовтня на піднесення революційної боротьби трудящих за соціальне і національне визволення та возз'єднання з Радянською Україною. Широко показується процес перетворення Львова у великий промисловий і культурний центр України. Для науковців, викладачів вузів і студентів, вчителів, краєзнавців.



Кл.слова:
місто -- економічний розвиток -- політика

   Тип видання:   художня література   
14.

Лукіянович, Д.
Повісті [Електронний ресурс] / Д. Лукіянович. - Л. : Каменяр, 1990. - 216 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Велике творче довголіття випало на долю Дениса Лукіяновича - українського письменника і літературознавця. Шістнадцятирічним юнаком увійшов він у літературу і служив їй сімдесят шість років. Народився Д. Лукіянович 13 вересня 1873 р. в с. Городниця, нині - Гусятинського району, у родині богослова за освітою, а вчителя за фахом. Вчився Денис у Станіславській гімназії. Гімназистом був активним, радикально настроєним. Організував таємний гурток "Поступ“, за що у 1890 р. його виключили з гімназії. Іспит на атестат зрілості склав екстерном. Згодом закінчив юридичний факультет Львівського (1900) та філософський (1907) Чернівецького університетів. Майже все життя займався викладацькою роботою, громадською працею. У 1905 р. редагував журнал “Дзвінок”. Як прозаїк Д. Лукіянович дебютував у 1889 р. Оповіданням “Сабашева вечеря”. 1895 р. вийшла збірка “Новели”. Це була невелика за обсягом книжка, містила 5 новел психологічного плану. Друга збірка Д. Лукіяновича - “Ескізи та оповідання” (1897) теж об’єднала малу прозу. Роком перед тим він опублікував цикл “Мої проходи” (образки). У 1899 р. вийшла книга під назвою “Багнітки”, де автор змалював родинне життя інтелігента, незлагоди між подружжям. У творчому доробку Д. Лукіяновича є твори й великої форми - дилогія із двох повістей “За Кадильну” (1902) та “Від кривди” (1904), роман “Філістер” (1909). Про повість “За Кадильну” І. Франко писав, як про “цікавий образ безплідної боротьби селянства за общинну землю, відняту у общини паном”. Популярним серед сучасників був роман Д. Лукіяновича “Філістер”, підписаний псевдонімом Л. Журбенко і присвячений “пані Марії Грушевській”, дружині Михайла Грушевського. Цей роман є багато проблемним твором про інтелігенцію. Він порушує чимало болючих для українців питань, у ньому - живий відгомін політичних подій у Галичині кінця ХІХ - початку ХХ ст., зокрема, виборів до парламенту та сейму, широкого просвітницького руху. Є згадки про страйк 1902 р., студентські виступи у Львові, вбивство намісника цісаря в Галичині тощо. А фабулу роману складає доля родини отця Кульчицького.



Кл.слова:
українська література -- проза

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Масенко, Л. Т.
Українські імена і прізвища [Електронний ресурс] / Л. Т. Масенко. - К. : Знання, 1990. - 48 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історія виникнення і побутування імен та прізвищ тісно пов'язана з історією народу, з особливостями його матеріальної і духовної культури. У брошурі розглядається походження українських імен і прізвищ, історичні етапи становлення прізвищ, роль народних говірок у формуванні цієї лексичної групи. Висвітлюються питання правопису імен і прізвищ у сучасній українській мові. Розрахована на лекторів, пропагандистів, викладачів вузів, вчителів, студентів філологічних факультетів, широке коло читачів.



Кл.слова:
ономастика -- деривація

   Тип видання:   навчальний посібник   
16.

Бевзенко, Степан Филиппович.
Історія українського мовознавства [Електронний ресурс] : історія вивчення української мови: навч. посібник / С. П. Бевзенко. - К. : Вища школа, 1991. - 232 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику висвітлено питання історіографії мовознавчої україністики, що охоплюють процес становлення і розвитку науки про українську мову від давніх часів до сучасності. Основну частину присвячено історії макрогалузей україністики, сучасній літературній мові, історії української мови. Для студентів філологічних факультетів спеціальності «Українська мова і література». Може бути корисний викладачам вузів, аспірантам, вчителям загальноосвітніх шкіл і всім, хто цікавиться проблемами українського мовознавства.



Кл.слова:
лінгвістика -- лексикографія -- україністика

   Тип видання:   навчальний посібник   
17.

Лісна, О. О.
Вивчаємо українську самостійно [Електронний ресурс] / О. О. Лісна. - К. : [б. в.], 1992. - 161 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник призначений для самостійного вивчення української мови. Написаний він нетрадиційно. Це листи вчителя-порадника незнайомому другу, зацікавленому у вивченні української мови. Кожний лист містить певний обсяг мовного матеріалу з фонетики, морфології, синтаксису, який подається поетапно. В посібнику наведені тренувальні вправи, контрольні запитання для самоаналізу засвоєного матеріалу, російсько-український словник та ін.



Кл.слова:
фонетика -- синтез -- морфологія

   Тип видання:   навчальний посібник   
18.
 


Жуковський, Аркадій.
Нарис історії України [Електронний ресурс] / Аркадій Жуковський, Орест Субтельний ; Наукове Товариство ім. Т. Шевченка, Українознавча бібліотека НТШ. Число 1. - Л. : [б. в.], 1993. - 230 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі зроблено стислий огляд подій української історії від найдавніших часів до сучасності. По-новому висвітлено окремі явища та постаті нашого минулого і сучасного, зокрема національно-визвольних змагань останнього століття. Книга розрахована на вчених-дослідників, викладачів вузів, технікумів та вчителів шкіл, усіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
історія України

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.

Пещак, М. М.
Розвиток давньоруського і староукраїнського наукового тексту [Електронний ресурс] / М. М. Пещак. - Київ : Українознавство, 1994. - 272 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія написана на основі дослідження структури тексту рукописних історичних пам'яток ХІ—ХVІІ ст. Пропонується опис мовного оформлення композиційно! структури наукових творів, способи включення чужого до авторської розповіді, особливості розгортання тексту при наявності в ньому таблиць і малюнків, мовні ознаки поділу давньоруських і староукраїнських історичних писемних пам'яток на первинну і вторинну наукову ліетратуру, розвиток ознак поділу наукових творів на книжки і томи. Розрахована на науковців, аспірантів, викладачів вузів, студентів і вчителів середніх шкіл, істориків, мовознавців та книгознавців.



Кл.слова:
палеографія -- науковий текст -- культура мови

   Тип видання:   словник   
20.

Лисенко, П. С.
Словник поліських говорів [Електронний ресурс] / П. С. Лисенко. - К. : Наукова думка, 1994. - 260 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дослідження лексики поліських говорів становить особливу цінність для осмислення історії українського народу та його мови. Це незамінний матеріал для дослідників фольклору та етнографії. До Словника, крім виразно діалектної лексики, включені також деякі олова загальнонародної розмовної мови, що мають цікаві семантичні, граматичні та акцентологічні особливості. Словник розрахований на мовознавців, істориків, фольклористів, етнографів, вчителів, викладачів та студентів відповідного фаху, аматорів історії української мови.



Кл.слова:
діалектознавство -- акцентологія -- фольклор
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського