Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Автореферати дисертацій (732)Реферативна база даних (4588)Книжкові видання та компакт-диски (113)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ВІДНОШЕННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   хрестоматія   
1.


Читанка з філософії [Електронний ресурс] : у 6 книгах. - К. : Довіра, 1993

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 1 : Філософія стародавнього світу. - 1992. - 203 с.

Кн. 6 : Зарубіжна філософія XX століття. - 1993. - 238 с.


У шостому томі «Читанки з історії філософії» подані твори західних філософів XX ст. з питань логіки й формалізації наукового пізнання; відношення логіки і предметного світу; «феноменальності» саморозкриття свідомості і людського буття; скінченності й минущості людського існування; сутності людини і цілісності людської духовності; єдності природи, людини і Бога в еволюції Всесвіту. Ці та інші питання досліджуються такими відомими західними мислителями, як Е. Гуссерль, М. Хайдеггер, Г. Маркузе, Б. Рассел, А. Камю, Ж.-П. Сартр, К. Юнг, К. Леві- Строс, П. Тейяр де Шарден та ін. Для студентів, гімназистів, ліцеїстів і всіх, хто цікавиться питаннями історії західної філософії та культури.



Кл.слова:
онтологія -- феноменологія -- екзистенціалізм

   Тип видання:   науково-популярне видання      хрестоматія   
2.

Волинка, Г. І.
Читанка з філософії [Електронний ресурс] : у 6 кн. / Г. І. Волинка. - К. : Довіра, 1993

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 6 : Зарубіжна філософія XX століття. - 1993. - 239 с.


У шостому томі «Читанки з історії філософії» подані твори західних філософів XX ст. з питань логіки й формалізації наукового пізнання; відношення логіки і предметного світу; «феноменальності» саморозкриття свідомості і людського буття; скінченності й минущості людського існування; сутності людини і цілісності людської духовності; єдності природи, людини і Бога в еволюції Всесвіту. Ці та інші питання досліджуються такими відомими західними мислителями, як Е. Гуссерль, М. Хайдеггер, Г. Маркузе, Б. Рассел, А. Камю, Ж. -П. Сартр, К. Юнг, К. Леві-Строс, П. Тейяр де Шарден та ін. Для студентів, гімназистів, ліцеїстів і всіх, хто цікавиться питаннями історії західної філософії та культури.



Кл.слова:
історія філософії -- логіка -- саморозвиток

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
3.

Мойсеєнко, В.
Хрест із півмісяцем - вічнії символи [Електронний ресурс] : ілюстрована історія символів України / В. Мойсеєнко. - К. : Оранта, 2006. - 128 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 11.12 Мб


На запитання, що означав хрест і півмісяць, будь-який школяр відповістъ, приблизно, однаково. Він скаже, що це головні символи двох найбільш розповсюджених у світі релігій - християнства і магометанства. Вони прикрашаютъ не лише церкви та мечеті, а також національні прапори багатъох країн світу. При цьому, на куполах усіх стародавніх православних храмів, включно з Софіею Киівською, ще 100-200 років тому їх можна було побачити об'еднаними в один символ: хрест, що стоїтъ на півмісяці. I ще одне. Не варто думати, що символ хреста почав поширюватися по світу з Іудеі, з часу розп'яття Ісуса, а символ півмісяця – шість сторічь потому з Аравійського півострова. Насправді, ці символи були популярними ще з часів палеоліту і мають найбезпосередніше відношення до теренів Украіни.



Кл.слова:
релігійна література -- семіотика -- міфологія

   Тип видання:   монографія   
4.

Матвіяс, І. Г.
Українська мова і її говори [Електронний ресурс] / І. Г. Матвіяс. - К. : Наукова думка, 1990. - 168 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії характеризуються форми вияву української загальнонародної мови, літературна мова і народні говори. Висвітлюється походження української мови, визначаються територіальні і соціальні говори на Україні, розглядається питання діалектного членування української мови, викладається історія і з'ясовується характер українських наріч і говорів, визначається зв'язок народних говорів з літературною мовою давньоруського і староукраїнського періодів, описується відношення народних говорів до нової української літературної мови.



Кл.слова:
літературна мова -- походження мови

   Тип видання:   хрестоматія   
5.

Костомаров, М. І.
Слов'янська міфологія [Електронний ресурс] : вибрані праці з фольклористики й літературознавства / М. І. Костомаров. - К. : Либідь, 1994. - 384 с.. - (Літературні пам'ятки України)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник вибраних праць М. І. Костомарова, названий за його відомою монографією "Слов'янська міфологія", містить найважливіші дослідження його з фольклористики, літературознавства, а також окремі публіцистичні виступи, що мають безпосереднє відношення до історії української культури. Для студентів гуманітарних факультетів вищих навчальних закладів і всіх, хто цікавиться вітчизняною культурою, джерелами духовності українського народу.



Кл.слова:
фольклористика -- літературознавство -- українська культура

   Тип видання:   монографія   
6.

Вилюнас, В. К.
Психологические механизмы мотивации человека [Електронний ресурс] / В. К. Вилюнас. - М. : Изд-во МГУ, 1990. - 288 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографии рассматриваются конкретные психологические механизмы и процессы, обеспечивающие развитие мотивации человека. Большое внимание уделяется вопросу о преемственности механизмов биологической и социальной мотивации, преобразованию процессов, развивающих природные потребности, в условиях человеческой психики. Обсуждаются воздействия, изменяющие мотивационные отношения человека, эмоциональные процессы, лежащие в основе таких изменений, условия, от которых зависит их закрепление, и другие вопросы, имеющие прямое отношение к практике воспитания. Предназначена для психологов, педагогов, социологов, а также для широкого круга читателей, интересующихся формированием мотивации человека.



Кл.слова:
психіка -- відношення -- емоційний процес

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Вишнівський, Олександер.
Повстанський рух і отаманія [Електронний ресурс] / Олександер Вишнівський. - Детройт : [б. в.], 1973. - 109 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор розглядає явище "отаманщини", яке є характерним для періоду українських визвольних змагань 1917-1921 рр. Намагається класифікувати отаманів за їхньою ідеологічною приналежністю та відношенням до ідеї української державності.



Кл.слова:
армія УНР -- визвольний рух

   Тип видання:   наукове видання   
8.


Після філософії: кінець чи трансформація? [Електронний ресурс] : пер. с англ. / уклад. К. Байнес. - К. : Четверта хвиля, 2000. - 432 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Рорті Р. Прагматизм і філософія. - 52 с.

Блуменберг Г. Антропологічний підхід до сучасного значення риторики. - 37 с.


Чи здатна філософія розвинути "ненадлишкову" теорію істини? Якими є відношення між істиною та значенням? Чи існують сьогодні достатньо чіткі критерії демаркації теоретичної і практичної філософії? Чи розумно сьогодні продовжувати філософію шляхом трансформації або в першій, або в другій формі, або ж відразу в обох формах? Якщо це так. то ж якою є роль наук про людину у процесі здійснення подібної трансформації?



Кл.слова:
теорія істини -- трансформація філософії

   Тип видання:   навчальний посібник   
9.


Основы современных баз данных [Електронний ресурс]. - [Б. м. : б. в.]

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Предметом курса являются системы управления базами данных (СУБД). Это очень важная тема, без основательного знакомства с которой в наше время невозможно быть не только квалифицированным программистом, но даже и грамотным пользователем компьютеров. Заметим, что литературы на русском языке, посвященной тематике СУБД, очень мало. Невозможно порекомендовать одну или несколько книг, содержание которых покрывало бы материал данного курса. К числу лучших относятся книги К. Дейта "Введение в системы баз данных" (Наука, 1980) и "Руководство по реляционной СУБД DB2" (Финансы и статистика, 1988), а также книга Дж. Ульмана "Основы систем баз данных" (Финансы и статистика, 1983). Хотя эти книги несколько устарели (на английском языке вышло уже несколько дополненных изданий), их стоит читать. Основное назначение данного курса - систематическое введение в идеи и методы, используемые в современных реляционных системах управления базами данных. В курсе не рассматривается какая-либо одна популярная СУБД; излагаемый материал в равной степени относится к любой современной системе. Как показывает опыт, без знания основ баз данных трудно на серьезном уровне работать с конкретными системами, как бы хорошо они не были документированы. В вводной части курса рассматриваются основные различия между файловыми системами и системами управления базами данных. На основе анализа возможностей современных файловых систем выделяются области приложений, в которых достаточно использовать файлы, а также те, для которых необходимы базы данных. В этой же части курса обсуждаются базовые функции и приводится типовая организация СУБД. В заключении вводной части кратко рассматриваются основные характеристики ранних, дореляционных систем. Вторая часть курса содержит необходимый теоретический базис, на котором основывается дальнейшее изложение. Вводятся основные понятия реляционной модели данных, обсуждаются основные свойства отношений, рассматриваются два базовых механизма манипулирования данными: реляционная алгебра и реляционное исчисление. Далее излагаются принципы нормализации, на которых основан классический подход к проектированию реляционных баз данных. Наконец, описывается более современный подход к проектированию баз данных, основанный на использовании семантических моделей данных. В третьей части курса обсуждаются два классических примера экспериментальных проектов реляционных СУБД, которые, фактически, служат основой всех современных коммерческих СУБД. Рассматриваются проекты System R и Ingres. Идея состоит в том, чтобы продемонстрировать сбалансированные наборы решений, примененных в этих двух существенно различающихся системах. Четвертая часть курса посвящается внутренней организации современных многопользовательских реляционных СУБД. Рассматриваются методы организации внешней памяти баз данных и применяемые структуры данных. Вводится понятие транзакции и анализируются известные способы управления асинхронно выполняемыми транзакциями. Обсуждаются потребности в журнализации изменений баз данных и связь алгоритмов журнализации с политикой управления буферами оперативной памяти. Наконец, рассматриваются способы применения журнальной и архивной информации для восстановления баз данных после различных сбоев. В пятой части курса подробно рассматривается язык реляционных баз данных SQL. Исходные понятия SQL обсуждаются на основе версии языка, разработанной в рамках проекта System R. Затем кратко описывается история SQL после System R и, в частности, международная деятельность по его стандартизации. После этого систематически излагается наиболее распространенный стандарт языка - SQL-89. Обсуждаются способы использования SQL при программировании прикладных систем. Пятая часть курса завершается рассмотрением наиболее важных свойств, появившихся в последнем стандарте языка SQL-92. Шестая часть курса посвящена проблемам, которые решаются в компиляторах языка SQL. Эти проблемы концентрируются вокруг необходимости получения эффективных программ, выполняющих операторы, которые изначально формулируются на декларативном языке SQL. Для решения проблем в компиляторах SQL приходится применять разнообразные оптимизирующие приемы, знание которых помогает понять работу любой конкретной системы. В седьмой части курса рассматривается применение архитектуры "клиент-сервер" в современных СУБД. Рассматриваются принципы взаимодействия между клиентскими и серверными частями системы, и, в частности, важность применения протоколов удаленного вызова процедур для обеспечения организации неоднородных организаций "клиент-сервер". Обсуждаются типичное разделение функций между клиентами и серверами и следующие из этого требования к аппаратным возможностям. В восьмой части рассматриваются специфические проблемы распределенных баз данных. Анализируются категории распределенных систем, вопросы именования, администрирования, поддержания надежности и доступности данных, особенности управления транзакциями и компиляции запросов. Наконец, завершающая курс девятая часть посвящена направлениям и состоянию исследовательских работ в области баз данных. Рассматриваются проекты и исследования, относящиеся к так называемым системам баз данных следующего поколения; основные принципы организации систем объектно-ориентированных баз данных; системы баз данных, основанные на правилах, включая активные и дедуктивные базы данных.



Кл.слова:
тип даних -- кортедж -- відношення

   Тип видання:   монографія   
10.


Основи функціональної вегетології (невідома китайська голкотерапія) [Електронний ресурс] : монографія. Том 5 / В. Г. Макац [и др.] ; Вінницька філія державного підприємства український НДІ медицини транспорту МОЗ України, Європейський центр післядипломної освіти лікарів української національної академії природознавства. - Вінниця : "Наукова ініціатива", 2018. - 152 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 7.17 Мб


В монографії наведені базові положення нового науково-практичного напрямку. В його основі лежить ідентифікація біофізич-ної реальності "акупунктурних каналів" і їх безпосереднього відношення до вегетатив-ного гомеостазу. Розглянуті реальні меха-нізми функціонально-вегетатив-ного пато-генезу. Розроблений напрямок трансфор-мує гіпотетичні положення Східної терапе-втичної філософії в сучасну доказову меди-цину і вимагає свого місця в системній фі-зіології. Книга адресована науковцям, сту-дентам медичних учбових закладів і ліка-рям загальної практики, зацікавленим в су-часних реабілітаційних технологіях…




   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Математика   
11.

Малишев, В. В.
Опорний конспект лекцій з навчальної дисципліни: «Математичні методи оптимізації» [Електронний ресурс] : для студентів напряму підготовки «Хімічна технологія та інженерія» денної та заочної форми навчання / В. В. Малишев, Д. Б. Шахнін ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”. Інженерно-технологічний інститут. - К. : [б. в.], [201_?]. - 14 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Метою роботи є розробка методу автоматичної побудови дидактичної онтології в навчальній системі на основі даних понятійно-тезисної моделі. Формально під дидактичною онтологією будемо розуміти орієнтований ациклічний граф, у якості вершин якого виступають навчальні поняття, а дуги вказують на відношення дидактичного слідування між ними. У якості вершин графу використовуються поняття, описані в понятійно-тезисній базі навчального курсу, а дуги мають бути визначені на основі семантико-синтаксичного аналізу елементів ПТМ. Для аналізу елементів ПТМ і виявлення відношень дидактичного слідування між поняттями пропонується застосувати математичний апарат нечітких правил.



Кл.слова:
математика -- оптимізація

   Тип видання:   методичний посібник   
12.

Богомолов, М. Ф.
Опорний конспект лекцій з дисципліни "Оптоелектронні пристрої" [Електронний ресурс] / М. Ф. Богомолов ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". Інженерно-технологічний інститут. Кафедра побутової електронної апаратури. - К. : [б. в.], 2011. - 36 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Світло - у широкому розумінні цього слова, електромагнітні хвилі, мінімальні довжини яких вимірюються одиницями нанометрів а максимальні - долі міліметра. До оптичного випромінювання входить видиме світло, інфрачервоне випромінювання і ультрафіолетове випромінювання. Фізичні властивості лазерного випромінювання і методи його дослідження характеризуються значною мірою загальності. Саме в діапазоні спектру лазерного випромінювання проявляються і хвильові і корпускулярні властивості світла. Хвильові властивості обумовлюються дифракцією, інтерференцією та поляризацією. Тим часом деякі властивості не можна зрозуміти не ввівши уявлення про світло як про потік частинок - фотонів. Відношення швидкості світла в середовищі та у вакуумі називають абсолютним показником заломлення у цьому середовищі. Взагалі для різних довжин хвиль показник заломлення різний, звідки виникає явище дисперсії.



Кл.слова:
оптимизація -- одномірні задачі -- обладнання

   Тип видання:   навчальний посібник   
13.

Голубінський, П. К.
Опорний конспект лекцій з дисципліни "Автоматизація проектування ПЕА" [Електронний ресурс] / П. К. Голубінський ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". Інженерно-технологічний інститут. Кафедра побутової електронної апаратури. - К. : [б. в.], 2011. - 52 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автоматизація проектування – один із найперспективніших способів підвищення продуктивності та якості інженерної праці – отримала особливо широке розповсюдження в радіоелектроніці та обчислювальній техніці. Запропоновані методичні вказівки відображують частку питань, що мають відношення до схемотехнічного проектування радіоелектронних засобів. Метою данного методичного посібника є вступ до області комп'ютерного аналіза електронних кіл (схем), де головна увага приділяється обчислювальним методам та техніці обчислень. Після вивчення поданого матеріалу студенти повинні зрозуміти загальні принципи та алгоритми, що використовуються у великіц кількості програм математичного моделювання електронних схем, а також отримати знання, необхідні для самостійної розробки невеличких спеціалізованих програм. Для успішного засвоєння викладенного матеріала необхідне попереднє знайомство з методами аналіза елементарних електричних кіл (сінусоїдальний аналіз стаціонарного режиму, метод перетворення Лапласа), а також з елементарною матричною алгеброю.



Кл.слова:
алгоритмізація -- математична технологія

   Тип видання:   навчальний посібник   
14.


Опорний конспект з курсу “Адміністративне право України” [Електронний ресурс]. - [Б. м. : б. в.]. - 44 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Правові норми регулюють відношення людини з людиною, з асоціаціями індивідів, державою. її інститутами. Адміністративно-правова норма є правилом поведінки, що встановлюється відповідними державними органами і забезпечується санкцією, організованим захистом збоку держави. За масштабом застосування, іншими словами – за дією у просторі адміністративно-правові норми поділяються на норми, що мають загальне значення для всіх галузей управління, та норми спеціальні, що мають значення для окремих галузей управління. Перші формують загальні правила поведінки для великої кількості громадян, службовців. Ними враховується типові юридичні факти, передбачається правовий порядок видів адміністративної діяльності – державної служби, адміністративних процедур, управлінських методів та інше. Інша група норм відбиває специфіку суспільних відносин в конкретних галузях і сферах управління. Спеціальні адміністративно правові норми деталізують, розвивають загальні норми.



Кл.слова:
держава -- право -- адміністративне право

   Тип видання:   бібліографія   
15.
 



Одвічні джерела. Острогу 900 [Електронний ресурс] : бібліографічний покажчик / уклад. І. П. Демчук, М. П. Манько, Н. П. Тимощук. - Рівне : Волинські обереги, 2000. - 192 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


З нагоди 900-річчя Острога дослідники місцевої культурної спадщини уклали бібліографічний покажчик наявних у місті документів. Посібник містить перелік джерел, які свідчать про сучасне історичне становище міста та про його багату древню спадщину. Покажчик структурований за науковими сферами та за конкретними історичними персоналіями, які зробили чималий внесок у розвиток Острога (Василь-Костянтин Острозький, Мелетій Смотрицький, Герасим Смотрицький) або ж мали до міста безпосереднє відношення у певні періоди свого життя (Тарас Шевченко). Для студентів, науковців і тих, хто цікавиться надбаннями культурної спадщини стародавніх міст.



Кл.слова:
бібліографознавство -- книгознавство -- каталог

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Математика   
16.

Сявавко, М.
Математичне моделювання за умов невизначеності [Електронний ресурс] / М. Сявавко, О. Рибицька. - Л. : Українські технології, 2000. - 319 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропоновані способи ґрунтуються на теорії апроксимант Паде та нечітких множин. Апроксиманти Паде та їх узагальнення використовуються для знаходження додатних розв'язків операторних рівнянь, які є балансовими моделями економіки. Нечіткі множини слугують математичні формалізації вхідної інформації, яка може мати суб'єктивний характер про досліджувану ситуацію. Такий підхід дає змогу аналізувати як задачі математичного програмування із нечітко описаними множинами допустимих виборів або(і) функціями мети, так і деякі типи ігор в невизначених обставинах. Його також доцільно застосовувати для задач прийняття рішень з одним або декількому відношеннями переваги на множині альтернатив. На підставі використання унікальних властивостей людського мозку (здатності до навчання та лінгвістичності) пропонується концепція побудови математичних моделей інтелектуальних задач. Пропонована праця - новий напрям в теорії математичного моделювання. Ми запропонуємо читати і використовувати цю книгу для широкого кола спеціалістів у галузях прикладної математики та кібернетики, соціології та економіки, медицини та біології, агрономії та землевпорядкування, суспільних наук та психології, військової справи та картографії.



Кл.слова:
теорія апроксимант -- нечіткі множини

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
17.
 


Ґудзяк, Борис.
Криза і реформа: Київська метрополія, Царгородський патріархат і генеза Берестейської унії [Електронний ресурс] : пер. з англ. / Б. Ґудзяк ; Інститут історії церкви Львівської богословської академії. - Львів : [б. в.], 2000. - 448 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання пояснює й переосмислює одну з найбільш контроверсійних подій церковної історії України і Білорусії – Берестейську унію (1596), в наслідок якої більшість єпископату визнало верховенство папи римського, залишаючись вірними візантійсько-слов’янській літургійній традиції та східнохристиянському етносу. Автор аналізує процес релігійно-культурних реформ у Київській митрополії в світлі її традиційних взаємин із Великою Церквою в Царгороді саме в той час, коли Польсько-Литовська Річ Посполита і загалом Європа вирували від реформаційних рухів – протестантського й католицько-реформаторського. Він показує, яким чином внутрішні проблеми руського суспільства, укладені наслідками докорінних перетворень, які започаткував царгородський патріарх Єремія ІІ у 1688-1589 рр (до і після відвідин Москви, де він змушений був надати тамтешній Церкві ранг патріархату), спричинилися до рішення єрархії Київської митрополії вийти з-під зверхності Царгорода. У книзі описується юрисдикційний статус Руської Церкви від часів Хрещення до кінця XVI ст., дається оригінальний огляд її взаємин із грецьким православним світом під османським пануванням, аналізуються церковно-політичні та міжконфесійні відносини. Показано також, як впливали стосунки між єрархією та мирянством на процеси духовного відродження й оновлення церковного життя. Усе це – а ще проникливий погляд на звичаї ранньомодерної доби, психологічні портрети відомих діячів, характеристики проводирів Церкви, полемістів, опис місць, що мали відношення до унії, картографічний та ілюстративний матеріал, джерельні й довідникові додатки – робить Кризу і реформу цікавою книжкою як для фахівців, так і для всіх, хто хоче пізнати минуле та зрозуміти сьогоднішню релігійну ситуацію в Східній Європі.



Кл.слова:
історія церкви -- католицизм -- протестантизм

   Тип видання:   наукове видання   
18.

Ивин, А. А.
Импликации и модальности [Електронний ресурс] / А. А. Ивин. - М. : ИФ РАН, 2004. - 126 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Два ключевых понятия современной логики - импликация и модальность - истолковываются предельно широко. К импликациям относятся не только материальная, строгая, релевантная и другие стандартные импликации, но и такие нестандартные импликативные отношения, как каузальная и коннексивная импликации, отношения предшествования, предпочтения и т.п. Модальными понятиями являются как логические, так и онтологические, аксиологические, деонтические и другие модальности. Понятия импликации и модальности иногда удается определить в терминах друг друга, но в общем случае они не сводимы одно к другому и представляют собой два разных, взаимодополнительных видения логического пространства.



Кл.слова:
логіка -- відношення -- наслідок

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.

Кубійович, Володимир.
Західні Українські Землі в межах Польщі 1920-1939 [Електронний ресурс] : етнографічні відношення / Володимир Кубійович. - Чікаго ; Нью-Йорк : Український Публіцистично-Науковий Інститут, 1963. - 31 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
Україна -- етнографія -- національна політика -- інтербелум

   Тип видання:   навчальний посібник   
20.

Мовчан, В. С.
Естетика [Електронний ресурс] / В. С. Мовчан. - К. : Знання, 2011. - 527 с.

Рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник містить систематизований виклад історії та теорії естетики як філософської науки, що розглядає закономірності становлення і вияву чуттєвої культури людства й особистості, своєрідність естетичного відношення до світу в оцінно-переживаючій і творчо-формуючій діяльності, закріплену в системі форм естетичної свідомості (естетичні почуття, смаки, ідеал), у категоріях (прекрасне, піднесене, трагічне, комічне), в мистецтві. Досліджено виховний вплив мистецтва на особистість. Уперше розкрито закономірності становлення та історичного розвитку української естетики. Для студентів вищих навчальних закладів, викладачів, аспірантів, науковців, усіх, хто цікавиться проблемами естетики.



Кл.слова:
культура -- смак -- ідеал -- мистецтво
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського