Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Тематичний інтернет-навігатор (1)Реферативна база даних (18)Книжкові видання та компакт-диски (38)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю0/8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 57
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Джеймс, У.
Введение в философию [Електронний ресурс] : пер.с англ. / У. Джеймс. - М. : Республика, 2000. - 315 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В издание включены два Введения в философию, принадлежащие перу знаменитых мыслителей нашего столетия —американскому философу-пси- хологу Уильяму Джеймсу (1842—1910) и английскому философу-логику Бертрану Расселу (1872—1970). Обе книги создавались в первое десятиле- тие века и могут считаться замечательными и очень разными образцами жанра Введения, которым была суждена долгая жизнь. Рассмотренные в них основные философские проблемы анализируются в широком ис- торико-философском контексте, так что их одновременно можно считать и краткими введениями в историю философии. Для широкого круга читателей, интересующихся проблемами и осо- бенностями философского мышления.



Кл.слова:
історія філософії -- західна філософія -- класична філософія -- проблеми філософії -- пізнання

   Тип видання:   художня література   
2.

Федоров, Н. Ф.
Сочинения [Електронний ресурс] / Н. Ф. Федоров. - М. : Мысль, 1982. - 711 с.. - (Философское наследие)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В настоящее издание сочинений Н. Ф. Федорова (1828— 1903), оригинального мыслителя-энциклопедиста и утописта, оснопателя «космического» направления в русской научно-философской мысли, включены главные его произведения из двухтомника «Философия общего дела», еще до революции ставшего библиографической редкостью, а также статьи и письма из недавно обнаруженных рукописных материалов к 3-му тому. Знакомство с идейным наследием Федорова поможет читателю углубить представление о сложных путях развития русской философской мысли XIX п. Книга рассчитана на всех интересующихся историей русской философии.



Кл.слова:
філософія

   Тип видання:   монографія   
3.

Борхес, Х. Л.
Новая встреча. Неизданные беседы [Електронний ресурс] : пер. с исп. / Х. Л. Борхес, О. Феррари. - СПб. : Symposium, 2004. - 244 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Лет за пятьсот до Рождества Христова в Великой Греции произошло самое замечательное событие мировой истории: открытие диалога. Вера, убеждения, догмы, анафемы, моления, запреты, приказы, табу, тирании, войны, славословия уже действовали на мир угнетающе; несколько греков договорились — мы никогда не узнаем каким образом — что возьмут за обычай постоянно вести беседы. Они сомневались, убеждали друг друга, расходились во взглядах, меняли мнения, опровергали один другого. Вести беседы им, вероятно, помогала их мифология, которая, как и Синто *, являлась собранием различных иносказаний и космогонии. Эти — разнообразнейшие — беседы стали первоосновой того, что сейчас мы — не без некоторой помпезности — называем метафизикой. Таким образом, без нескольких греков, овладевших искусством вести разговор, вся западная культура становится непонятной.



Кл.слова:
філософія -- сучасна філософія -- софістика -- метафізика -- античність

   Тип видання:   науково-популярне видання   
4.

Джентиле, Дж.
Введение в философию [Електронний ресурс] : пер. с итал. / Дж. Джентиле. - СПб. : Алетейя, 2000. - 470 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга «Введение в философию» является первым переводом на русский язык работ выдающегося итальянского мыслителя XX века Джованни Джентиле (1875-1944). Основу ее составляют статьи, написанные философом в 20-х-30-х годах и затем собранные им самим вместе с целью познакомить широкую публику с основными положениями своего учения Поэтому данный сборник точнее следовало бы назвать «Введение в философию актуализма». Книга знакомит читателя с основными принципами и категориальным аппаратом актуалистической доктрины, охватывая широкий спектр философских проблем, начиная с онтологии и кончая теорией «этического государства». Здесь также представлена полемика Джентиле с его теоретическими оппонентами. Для широкого круга читателей.



Кл.слова:
політика -- держава -- ХХ століття -- західна філософія -- сучасна філософія

   Тип видання:   монографія   
5.

Субири, Х.
Пять лекций по философии [Електронний ресурс] : пер. с исп. / Х. Субири. - М. : Институт философии, теологии и истории св.Фомы, 2007. - 200 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Хавьер Субири (1898-1983) — выдающийся испанский философ, создатель оригинального варианта феноменологии. Книга «Пять лекций о философии» (1963) принадлежит к числу самых известных и популярных произведений Субири, предназначенных для широкого читателя. Написанная замечательно простым и ясным языком, она рассказывает о вещах не простых и не банальных. Замысел Субири состоит в том, чтобы выявить глубинный смысл тех философских проектов и того понимания философии, которое отстаивали пять знаменитых философов: Аристотель, Кант, Конт, Бергсон и Гуссерль (последняя лекция включает в себя также небольшие разделы, посвященные Дильтею и Хайдеггеру). Свежесть взгляда, точность и глубина интерпретаций, предлагаемых Субири, в сочетании с доступностью и изяществом изложения доставят неравнодушному к философии читателю истинное наслаждение.



Кл.слова:
філософія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.

Соловьев, В. С.
Сочинения [Електронний ресурс] : в 2 т. / В. С. Соловьев. - М. : Мысль, 1988. - (Философское наследие)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 892 с.

Т. 2. - 822 с.


В первый том сочинений русского философа-идеалиста входят обобщающий труд по этике «Оправдание добра. Нравственная философия» и труды по теории познания «Критика отвлеченных начал» и «Теоретическая философия». Во второй том Сочинений Вл. Соловьева вошли его работы по теории познания, этике и эстетике. Среди них — «Кризис западной философии», «Три разговора», «Смысл любви», «Три речи в память Достоевского», характеризующие эволюцию философских взглядов философа. Для философов и историков культуры.



Кл.слова:
філософія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.

Стивенсон, Д.
Философия [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Д. Стивенсон. - М. : АСТ : Астрель, 2006. - 294 с.. - (The Complete Idiot's Guide )

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Философия» содержит в себе все, что вы когда-либо хотели знать о философии (и не больше). Между обложками познавательной, информативной и (в подходящий момент) приятно глупой книги Джея Стивенсона вы найдете ответы на такие вопросы, как: чем так прославились древние греки? Правда ли немцам приходилось писать так сложно? Был ли Ницше безумен с самого начала, или впал в это состояние случайно? И кто оставил философию ради успешной карьеры и бизнеса?



Кл.слова:
мислитель -- конфуціанство -- давня філософія -- сучасна філософія

   Тип видання:   підручник   
8.

Вальяно, В. М.
Основы философии [Електронний ресурс] : учебник / В. М. Вальяно. - М. : Дело и сервис, 1999. - 544 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В учебнике в простой и доступной форме освещаются взлгяды основателей философских течений, начиная от первых философских школ и до нашего времени. Предназначен преподавателям и студентам ВУЗов.



Кл.слова:
соціокультурна проблема

   Тип видання:   словник   
9.


Новейший философский словарь [Електронний ресурс]. - Мн. : Книжный Дом, 2003. - 1280 с.. - (Мир энциклопедий)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Новейший философский словарь" включает в себя около 1000 аналитических статей, охватывающих как всю полноту классического философского канона, так и новейшие тенденции развития философии в контексте культуры постмодерна. Более 200 феноменов и персоналий впервые введены в энциклопедический оборот. Словарь предназначен для специалистов в области философии, культурологии, социологии, психологии, а также для аспирантов и студентов гуманитарных специальностей. Может быть использован учащимися лицеев и колледжей с углубленной гуманитарной подготовкой.



Кл.слова:
історія філософії -- класична філософія -- постмодернізм

   Тип видання:   словник   
10.


Латино-англо-русский словарь философских терминов [Електронний ресурс]. - М. : [б. в.], 1998. - 63 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В предлагаемом, весьма неполном, словаре средневековых философских терминов сделана попытка передать содержание терминов, большая часть которых использовалась и в античную эпоху, в том их смысле, в каком они употреблялись средневековыми мыслителями. Для этого использовались и оригинальные непереведенные на русский язык тексты средневековых философов и теологов, и главным образом те произведения, которые помещены в Антологии. Раскрытие терминов связано с определенной авторской концепцией понимания средневековой философии как уникальной, несводимой к рецепциям античной или нововременной философии.



Кл.слова:
антична епоха -- середньовіччя -- теологія

   Тип видання:   навчальний посібник   
11.

Губар, О. М.
Філософія: інтерактивний курс лекцій [Електронний ресурс] : навч. посібн. / О. М. Губар. - К. : Центр учбової літератури, 2007. - 416 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику втілені основні проблеми курсу філософії в історико-філософському аспекті. Історія вітчизняної філософії розкрита у контексті світового філософського процесу. Зроблено акцент на творчому засвоєнні філософського знання. Активне спілкування з читачем стимулює вивчення додаткових джерел, оригінальних філософських текстів.



Кл.слова:
діалектика -- метод пізнання -- соціальна філософія

   Тип видання:   навчальний посібник   
12.

Касьян, В. І.
Філософія [Електронний ресурс] : відповіді на питання езаменаційних білетів : навч. посіб. / В. І. Касьян. - 5-е вид., вип. і доп.. - К. : Знання, 2008. - 347 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У даному посібнику матеріал курсу "Філософія" подається у формі відповідей на питання, які виносяться на іспит. За змістом питання і відповіді, що подаються у посібнику, відповідають програмі нормативного курсу з філософії для студентів гуманітарних спеціальностей і аспірантів вищих навчальних закладів. Розраховано насамперед на студентів денної форми навчання, студентів-заочників, аспірантів і пошукачів, які готуються складати іспит з філософії. Книга буде корисною також викладачам філософії.



Кл.слова:
філософське вчення -- свідомість -- діалектика

   Тип видання:   навчальний посібник   
13.


Філософія [Електронний ресурс] / за заг. ред. Ю.В. Осічнюка. - К. : Атіка, 2003. - 464 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику дається цілісне уявлення про специфіку філософського знання, пропонуються нові підходи до розкриття логіки побудови курсу філософії. У центрі уваги - проблема людини, її соціально-діяльна сутність. Філософія розглядається як методологічна основа осмислення цілей і сенсу життя. Розрахований на студентів вузів, а також тих, хто самостійно вивчає філософію.



Кл.слова:
пізнання -- свідомість -- людина

   Тип видання:   підручник   
14.


Філософія [Електронний ресурс] / за ред. О. П. Сидоренка. - 2-е вид., перероб. і доп.. - К. : Знання, 2010. - 414 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це новаторський підручник. Його зміст руйнує стереотипи сприйняття філософії як сукупності готових істин, які необхідно тільки завчити. Автори переконливо показують прогресивний рух філософії, її безцінне теоретичне та методологічне багатство і намагаються допомогти студентам оволодіти ним. Відповідно до програми навчальної дисципліни "Філософія" у підручнику систематизовано висвітлено основні філософські проблеми розуміння природи, суспільства і мислення, історичне становлення світової філософської думки, органічний взаємозв'язок розвитку філософії, науки і соціальної практики. Підручник містить запитання і завдання, тести, структурно-логічні схеми, які допоможуть студентам глибше засвоїти курс філософії. Для студентів, аспірантів та викладачів вищих навчальних закладів, широкого кола читачів, які цікавляться філософією.



Кл.слова:
свідомість -- історія філософії -- пізнання

   Тип видання:   навчальний посібник   
15.

Абдулгафаров, М.
Ответы на вопросы Кандидатского минимума по философии, для аспирантов естественных факультетов [Електронний ресурс] / М. Абдулгафаров. - [Б. м. : б. в.]. - 16 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Предмет философии. Основные темы философских размышлений и направлений в философии. Исторические типы мировоззрения: миф, религия, философия. Проблема метода и методологии в философии. Философия в системе культуры. Функции философии. Человек и мир в философии и культуре Древнего Востока. Космоцентризм античной философии. Начала античной диалектики. Западноевропейская философия средних веков. Арабо-язычная философия средних веков. Философия аль-Фараби. Гуманистический антропоцентризм философии эпохи Возрождения. Рационализм и дуалистическая метафизика Р. Декарта. Обоснование метода. Философия Просвещения. Казахское просвещение. Философия И. Канта. "Абстрактный индивид" и "универсальный" человек К. Маркса. Классическая и неклассическая философия: сходство и различия. Список литературы рекомендуемой для сдачи кандидаьского минимума по философии.



Кл.слова:
історія філософії -- проблеми філософії

   Тип видання:   підручник   
16.

Шопенгауэр, А.
Введение в философию [Електронний ресурс] / А. Шопенгауэр. - Минск : Белорусский Дом печати, 2000. - 228 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Сборник включает работы, написанные в стиле афоризмов и кратких эссе («Новые паралипомены», «Об интересном»), а также «Введение в философию», представляющее собой краткий набросок университетского курса лекций, в котором схематично, но вполне доступно дается целостное представление о философской концепции Шопенгауэра. Для широкого круга читателей.



Кл.слова:
історія філософії -- класична філософія

   Тип видання:   підручник   
17.


Філософія [Електронний ресурс] : підручник / за заг. ред. В. І. Ярошовця. - К. : Центр учбової літ-ри, 2010. - 648 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику здійснена перша спроба в Уêраїні створити цілісне, груннтовне і доступне розуміння філософії як історії філософії. Для студентів вищих навчальних закладів освіти і всіх тих, хто цікавиться філософією та історією філософії.



Кл.слова:
західна філософія -- східна філософія -- проблеми філософії

   Тип видання:   словник   
18.


Философский энциклопедический словарь [Електронний ресурс]. - [Б. м.] : [б. в.], [19_ _?]. - 441 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Философский энциклопедический словарь" – базируется как на материалах многих статей из философских словарей Германии, США и Англии, так и на новых статьях, написанных специально для данного Словаря.



Кл.слова:
філософія -- західна філософія -- проблеми філософії

   Тип видання:   навчальний посібник   
19.
 



Філософія (філософія, релігієзнавство, логіка) [Електронний ресурс] : навч.-метод. посібник для самост. вивч. дисц. / голов. ред. М. І. Диба. - К. : КНЕУ, 2008. - 312 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Посібник підготовлено згідно з програмою курсу філософії для ву'ііп України. У ньому враховано специфіку викладання суспільних дисциплін в економічному вузі відповідно до вимог Болонського процесу, що виявляється насамперед у викладанні філософії поряд з такими дисциплінами, як релігієзнавство га логіка, а також потребу підготовки бакалаврів економічного профілю. Автори, спираючись на багаторічний досвід викладання філософії, релігієзнавства та jmriKH у вищій щколі, намагалися зробити посібник максимально доступним і корисним для студентів усіх форм навчання. Крім історико-філософського матеріалу, теоретичних узагальнень у системі філософського знання, релігієзнавства та логіки, тут містяться методичні рекомендації, питання для самоконтролю, список рекомендованої літератури тощо.



Кл.слова:
сучасна філософія -- проблеми філософії

   Тип видання:   наукове видання   
20.

Юркевич, Памфіл.
Вибрані твори [Електронний ресурс] : ідея - Серце - Розум і досвід / П. Д. Юркевич. - Вінніпеґ : Колеґія Св. Андрея в Вінніпезі, 1984. - 168 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
філософія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського