Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Автореферати дисертацій (106)Реферативна база даних (540)Книжкові видання та компакт-диски (34)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ПЕРЕКОНАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   словник   
1.

Ставицька, Л.
Короткий словник жаргонної лексики української мови [Електронний ресурс] : містить понад 3200 слів і 650 стійких словосполучень / Л. Ставицька. - К. : Критика, 2003. - 336 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей словник є спробою лексикографічно зафіксувати швидкозмінний та плинний за своєю природою сленґовий шар української мови - той його складник, якого, на переконання користувачів російської фєні, не існує (як, утім, і самої мови), а на переконання користувачів правдиво народної, джерельної, солов'їно-калинової мови, і не повинно існувати. Тим часом доктор філологічних наук, завідувачка відділу соціолінґвістики Інституту української мови НАН України Леся Ставицька, взявши за джерельну базу тексти художньої літератури, засобів масової інформації, наукових видань, або й просто зразки розмовної мови, уклала словник, який містить сучасну жарґонну лексику різнотипного соціяльного походження, а також лексику розширеного вживання, що поповнила жарґонізовану розмовну мову. "У професійного філолога і пересічного мовця, - пише авторка в передмові, - почасти складається уявлення про суто російський характер жарґонного слововживання, неконкурентноспроможність української мови у розмовних, стилістично знижених сферах комунікації, нездатність продукувати сучасні іронічні стилі спілкування. Варто вчитатись у зібрані тут репліки, діялоги, тексти, щоби пересвідчитись в українськості того жарґоновживання, яке, на перший погляд, може здатися прероґативою російських розмовних моделей. Крім того, суржикове слово у суто комунікативному аспекті не завжди свідчить про брак мовної культури чи незнання українського лексичного відповідника: нерідко, особливо в інтеліґентських дискурсах, чужомовність підсилює іронічне, сміхове начало, закладене у цій лексиці". Від того, наскільки присутній у свідомості українських мовців національний сміховий вербальний простір, великою мірою залежить виживання та зміцнення комунікативної потужности української мови. Словник містить понад 3200 слів і 650 стійких словосполучень. Він розкриває значення кожного з них, подає його соціяльну та стилістичну характеристику, а часом також наводить короткий етимологічний коментар.



Кл.слова:
жаргон -- переклад -- правопис

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
2.

Ribeiro, J.
Catimbo [Electronic resource] : magia do nordeste / J. Ribeiro. - Rio de Janeiro : Pallas, 1992. - 128 с.
Переклад назви: Катімбо. Магія північного сходу

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Catimbó це певний набір магічно-релігійної діяльності, що відбуваються на північному сході Бразилії. Відомий з середини сімнадцятого століття, Catimbó є результатом злиття практики магії з Європи і корінних ритуалів шаманізму, який додається в контексті переконання католицизму. В сфері богослужіння, африканських впливів можна відзначити, однак, як обмежений.



Кл.слова:
езотерика -- магія

   Тип видання:   художня література   
3.

Муракамі, Харукі.
1Q84 [Електронний ресурс] / Х. Муракамі. - Х. : Фоліо, 2009-2010

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 2009. - 494 с.

Т. 2. - 2010. - 428 с.

Т. 3. - 2011. - 465


«1Q84» — новий роман Муракамі — побачив світ у Японії 28 травня 2009 року, й увесь його стартовий наклад був розкуплений ще до кінця дня. Незвична назва твору — пряма алюзія на роман-антиутопію Джорджа Орвелла «1984». Віра і релігія, кохання й секс, зброя і домашнє насилля, вбивство за переконанням і суїцид, втрата себе й духовна прірва між поколіннями батьків і дітей — усе це майстерно переплетено у детективному сюжеті роману, де події відбуваються у двох паралельних реальностях: Токіо 1984-го і Токіо, за висловлюванням головної героїні Аомаме, «незрозуміло якого (1Q84)» року. До видання увійшла перша книга роману Х. Муракамі «1Q84».



Кл.слова:
роман -- детектив

   Тип видання:   альбом   
4.


Українська дерев'яна архітектура [Електронний ресурс]. - [Б. м. : б. в.]. - 31 p.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


З давніх-давен більша частина території сучасної України була вкрита лісами. Навіть на широких степових просторах Південної України, у долинах річок росли великі діброви. Тож дерево було найпоширенішим матеріалом, з якого предки сучасних українців не лише зводили різноманітні будівлі, а й виготовляли все необхідне для життя: меблі, посуд, хатнє начиння, господарський реманент, виробниче устаткування, транспортні засоби. У них було особливе, шанобливе ставлення до дерева як до матеріалу живого й одухотвореного, прихильного до людини. Аж до кінця 18 ст. всі в Україні – від простого селянина до ясновельможного гетьмана – були щиро переконані, що жити слід тільки у дерев’яному будинку чи палаці, бо кам’яні та цегляні будівлі є вкрай шкідливими для здоров’я. В історико-культурологічному плані це переконання зіграло злий жарт з українським народом. Мурованих палат, замків, храмів будували мало, а дерев’яні, яких було безліч, усі загинули – тож історична та культурна спадщина України виявилася штучно збідненою. Проте, якою вражаючою була наша дерев’яна архітектура, ми можемо лише здогадуватися на підставі результатів археологічних досліджень, захоплених описів мандрівників-іноземців та тих окремих дерев’яних пам’яток, які ще вціліли.



Кл.слова:
дерево -- будівля -- архітектура

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Небелюк, Я.
Анна Ярославна: українська княжна на королівському престолі Франції в XI сторіччі [Електронний ресурс] / Я. Небелюк. - Paris ; Lion : Éditions S.C.I.P, 1952. - 164 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Українку, Анну Ярославну, королеву Франції, на глум історичній правді уважають французи московською княжною. Цю, болючу для українців і образливу для тіней нашої визначної землячки, неправду повторяють без скрупулів всі визначні французькі історики. Нею годують французьку шкільну дітвору всі підручники історії й таким чином закріплюють у французькому народі фальшиве переконання, що київська княжна Анна Ярославна була московкою. У свідомості французького народу, як і в підручниках історії, українська княжна називається не інакше, як «Ан де Рюссі»



Кл.слова:
давня історія -- всесвітня історія -- королівська династія -- Русь

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
6.

Будук, Н. В.
Повседневная жизнь инквизиции в Средние века [Електронний ресурс] / Н. В. Будук. - М. : Молодая Гвардия, 2011. - 374 с.. - (Живая история: Повседневная жизнь человечества)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Христианам не дозволено, - говорил Иоанн Златоуст, - уничтожать заблуждения силой, они могут вести людей к спасению единственно убеждением, разумом и любовью". В книге Наталии Будур, рассказывающей об одной из самых зловещих страниц средневековой истории, о деятельности святой инквизиции, читатель не встретит примеров христианского всепрощения. Это книга о насилии и страхе. В чем секрет долговечности существования инквизиции, одно имя которой внущало ужас всему христианскому миру? В чем причина ее возникновения и упадка? Как действовал и как бьш устроен священный трибунал? Кем были руководители инквизиции и ее жертвы? Кого и за что преследовала инквизиция? Происходил и ли подобные процессы в России? Ответы на эти и многие другие вопросы, связанные с повседневной жизнью людей в Средние века, читатель найдет на страницах этого эмоционально насыщенного, неравнодушного произведения.



Кл.слова:
релігія -- переконання -- інакодумство -- цькування

   Тип видання:   підручник   
7.

Рузавин, Г. И.
Методологические проблемы аргументации [Електронний ресурс] / Г. И. Рузавин. - М. : ИФ РАН, 1997. - 204 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Долгое время проблемы аргументации почти совсем не рассматривались в нашей литературе. Заметный интерес к ним возник в связи с широкой демократизацией общественной жизни, когда возникла потребность в освоении мастерства убеждения, умения вести полемику и дискуссию. В монографии освещаются основные методологические вопросы аргументации, касающиеся определения ее природы и логической структуры, форм и методов ее ведения. Критикуя отождествление аргументации с доказательством, автор обосновывает более широкий взгляд на нее как рационально–логическую часть целостного процесса убеждения. Предназначается для преподавателей логики и всех, интересующихся вопросами мастерства убеждения и аргументации.



Кл.слова:
переконання -- комунікація

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Rose, C. M.
Property and persuasion [Electronic resource] : essays on the history, theory, and rhetoric of ownership / C. M. Rose. - Boulder : Westview Press, 1994. - 317 p.
Переклад назви: Нерухомість і переконання: нариси з історії, теорії та риторики власності

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


In an era in which socialism has been widely discredited, the moral and legal status of private property is crucial, and property theory has become one of the most active and exciting battlegrounds of contemporary political and social thought. In this important contribution to the theory of property, Carol Rose sympathetically examines the two currently dominant traditions - neoconservative utilitarianism and liberal communitarianism - acknowledging the strengths of each and laying the groundwork for a theory to bridge the gap between them. By insisting that community norms must underlie any property regime, she expands the horizons of property theory, exploring the role of narrative and storytelling in the establishment of these norms. The result is a study that credits the insights of rival views and breaks new ground both substantively in its implications for understanding property and methodologically in its application of the study of narrative to property law. Property and Persuasion is a valuable contribution to legal theory as well as to political and social philosophy, and it is essential reading for students and professionals in all these fields.



Кл.слова:
власність -- право

   Тип видання:   підручник   
9.


Філософія політики [Електронний ресурс] : підручник / Національна Академія Наук України, Академія педагогічних наук України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - К. : Знання України, 2003. - 400 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник підготовлений з метою забезпечення первинної філософської просвіти у царині політики. Він знайомить читача з історичним розвитком філософських вчень про політику, вводить його у змістовний контекст таких опорних понять, як «буття політичного», «політична влада», «політична система», «суб'єкт політичної діяльності», «політична духовність», «політична гносеологія» тощо. Одночасно, він аналізує реальні політичні процеси, що здійснюються в Україні і світі. При цьому, автори аж ніяк не намагаються нав'язати читачеві свої політичні оцінки і переконання. Навпаки, вони формують методику і методологію дискурсу, завдяки якому кожен має можливість «наблизитись до себе», сформувати власне судження, оцінку, переконання. Матеріал, що подається підручником, і є цим своєрідним теоретичним і філософським підґрунтям.



Кл.слова:
політична влада -- політична система -- політична духовність

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.

Книш, Зиновій.
Перед походом на Схід [Електронний ресурс] : спогади й матеріали до діяння Організації Українських Націоналістів у 1939-1941 роках : у 2 т. / З. Книш. - Торонто : Срібна сурма, [19_ _?]

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 187 с.

Ч. 2. - 192 с.


В роках 1939-1941 Організація Українських Націоналістів дійшла до верху своєї могутности. Зовнішньо-політичні умовини її діяльности в тому часі були дуже тяжкі, зате внутрішня українська політична дійсність давала їй небувалі досі можливості, через фактичну відсутність якоїнебудь іншої конкуренційноі української ідеї та організованої політичної сили і через мовчазну готовість української суспільности підчинитися керівництву ОУН, якщо б виявила вона в тому часі потрібний політичний розум. Не дивлячись на те, яким шляхом пішли пізніші події і чи було в можності ОУН відвернути їхній біг, треба сказати, що ОУН не використала вийняткової своєї історичної нагоди. Внутрішня хвороба почала підточувати її силу і величезну енерґію молодости політичного руху звернула на взаємопоборювання і самовинищування. Не варто закривати на те очей, промовчувати чи виправдувати об'єктивними причинами, бо від того ані нічого не завернеться, ані не поправиться. Краще мужньо глянути правді в очі з надією, що наші наступники не повторять помилок своїх попередників. Пам'ятаймо, що легше здобутися на геройство в обличчі ворога, як на відвагу визнати власні помилки. Зиновій Книш В історії українського націоналістичного руху період цей болючий, проте важливий. Бравши участь у подіях того часу, вважав я потрібним утривалити в формі спогадів те, що бачив тоді і переживав, так як воно збереглося в моїй пам'яті. Це спогади самовидця, не праця історика. Читачів прошу мати це на увазі. Тому — може й за багато в деяких місцях — особа автора висувається наперед, замість скромно стояти в тіні. Я свідомий цього недоліку. Хотілося б сказати на оправдання, що через те аж ніяк не мав я наміру поменшувати ролі й вартости інших націоналістів тієї доби. Переповідаючи подїі того часу, хочу вставитися в моє тодішнє положення і передавати тодішній спосіб думання і мій власний і інших тогочасних дієвих осіб. Критичне ставлення до деяких фактів і подій тоді було майже неможливе. Зате можливе і потрібне воно тепер і позмозі старався я в примітках і коментарях давати йому вияв. Для повноти образу користувався я інформаціями й розповідями інших осіб, що приймали активну угасть у націоналістичному русі в тих роках: Андрійків Іван (псевдо), Гайвас Ярослав, поручник Гутович-Норим Євген, Іванович Петро (псевдо), інж. Ґ-ий П., Карманін Юрко, Книш Ірина, д-р Коропей Йосип, Кранський Володимир (псевдо), Кричук Степан, Кришталь Юрко, д-р Лапичак Тома, д-р Мацях Євген, інж. Модрицький Северин, д-р С. С-ий, Терен Михайло, Тупісь Степан, поручник Чигун Володимир. Сердечне спасибі їм за допомогу. Дякую теж усім іншим, що тим чи іншим способом причинилися до написання цієї книжки. Па цьому місці висказую теж мою подяку Вельмишановним: полковникові Андрієві Мельникові, Голові Проводу Українських Націоналістів, генералові Миколі Капустянському, Заступникові Голови Проводу Українських Націоналістів, Ярославові Гайвасові, редакторові Олегові Ждановичєві і докторові Євгенові Мацяхові за їхні критичні завваження. Нехай вибачать мені, коли не з усіх їхніх порад я скористав. Це право автора. І не значить те, що їхні поради й завваження не були для мене цінні. Книжка ця була написана ще в 1954 році. Від тоді перейшла цілу історію, мусіла боротися за те, чи виходити їй у світ, чи лишатися в рукописі і плісніти десь в архівах. Одні вважали, що замало в ній критики противників і що критика ця за легка, другі хотіли б, щоб більше хвалити однодумців. Ці причини, разом з труднощами роздобули гроші на друк, склалися на те, що книжка спізнилася на п'ять років. Та й виходить покищо тільки перша її частина. Від того, як поставляться до неї читачі і чи підтримають вони мої видавничі зусилля, буде залежати, чи і коли будуть надруковані три дальші її частини. А я стояв і стою на становищі, що від лайки противника і власної самохвальби позиції націоналізму не окріпнуть. І хоч через те прийшлося мені пережити багато гіркого за тих п'ять років, від того мойого глибокого переконання не відступлю. І може з досвіду тих сумних років, що його старався я зафіксували в цих моїх спогадах і матеріялах, виловить хтось зерно істини, очистить з попелу вигорілих пристрастей і прийде тоді час, коли Сяйво Небесне зійде на серця всіх націоналістів і знатимуть вони, що чинити, щоб поширити царство Волі і Правди в Україні і щоб у тому їхня ласка й хоробрість кріпшали на вічну славу Батьківщини.



Кл.слова:
ОУН -- визвольні змагання -- совєтська окупація -- друга світова війна

   Тип видання:   зб. статей   
11.
 



Лихо з розуму [Електронний ресурс] : портрети двадцяти "злочинців" / уклад. В. Чорновіл. - Париж : Перша українська друкарня у Франції, 1967. - 335 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Лихо з розуму (Портрети двадцяти „злочинців“)» — збірник, складений в 1967 році В'ячеславом Чорноволом. Її автор, на той час 29-річний журналіст, був одним з тих, хто виступив проти сваволі і безчинств КДБ. Він зібрав матеріали про Першу хвилю арештів серед української інтелігенції 1965—1966. Двадцять „злочинців“ - це двадцять заарештованих представників української інтелігенції, матеріали про яких і представлені у цій збірці. Чорновіл опублікував біографії в'язнів, зразки творів, за які вони, власне, і були засуджені, та листи із таборів, які відображають умови побуту та переживання тогочасних політичних в'язнів. Крім того, В.Чорновіл включив до збірника списки в'язнів Дубравлагу (Мордовські табори) — учасників боротьби за незалежність України 1942—1954, а також українців, засуджених за релігійні переконання. Українською мовою книжка вперше вийшла 1967 (саме це видання представлене у релізі), зажила міжнародної популярності (1968 вийшло англійське видання, 1974 — французьке) і зробила відомими багатьох українських інакодумців. За цю книжку Чорновіл ув'язнений 3.08.1967 р., а 1968 р. удостоєний міжнародної журналістської премії (Великобританія). 1996 за цю та інші праці, раніше інкриміновані як антирадянські, він удостоєний Державної премії ім. Т. Г. Шевченка в галузі публіцистики. 1991 збірник перевиданий у Львові. Увійшов до 10-томного зібрання його творів (т. 2, 2003 р.).



Кл.слова:
дисидентський рух -- інакодумство -- репресії

   Тип видання:   енциклопедія   
12.

Cull, Nicholas J..
Propaganda and mass persuasion [Electronic resource] : a historical encyclopedia, 1500 to the present / N. J. Cull, D. Culbert, D. Welsh. - Cremona : ABC-CLIO, 2003. - 504 p.
Переклад назви: Пропаганда та масове переконання: історична енциклопедія від 1500 року до наших днів

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


This book is designed to provide an accessible survey of the history of propaganda from 1500 to the present. After a historical introduction by David Welch outlining the development of propaganda, the encyclopedia presents more than 250 entries. These include geographic entries examining a country such as Britain or Portugal or—where the propaganda history is either less clearly delineated along national lines or the scholarship to date in English is more limited—a region such as Scandinavia or Latin America. We have tried to be as geographically comprehensive as possible. Case-study entries present events or movements, from abolitionism to Zionism. Technique entries deal with a particular method, such as posters, portraiture, or music; film and radio entries both have multiple subdivisions, reflecting the special role of these media in twentiethcentury propaganda. Concept entries define and explain terms used by and about propagandists: black propaganda, brainwashing, and so forth. The long entry “Propaganda, Definitions of ” offers multiple definitions of the term. This encyclopedia includes entries devoted to individuals connected with propaganda, from Martin Luther to Osama bin Laden, as well as entries for some of the key institutions of propaganda—such as the Office of War Information (OWI) in the United States during World War II—and some of the best-known documents and artifacts of propaganda (such as the film Casablanca and the novel Uncle Tom’s Cabin). Each entry contains suggestions for further reading, which generally also served as the chief sources for quotations and factual or other details within the entry. Most propaganda agencies—for example, the CIA or the BBC—are better known by their initials than their full names and are therefore listed that way.



Кл.слова:
пропаганда -- агітація -- навіювання -- цькування

   Тип видання:   зб. статей   
13.


Мовні конфлікти і гармонізація суспільства [Електронний ресурс] : матеріали наукової конференції, 28-29 травня 2001 року / наук. ред. В. Радчук ; Товариство української мови Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Громадський добродійний фонд імені Ігоря Білозора. - К. : ВПЦ "Київський університет", 2002. - 222 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Конференція під назвою “Мовні конфлікти і гармонізація суспільства”, що її провели в Київському національному університеті ім. Т. Шевченка 28-29 травня 2001 року Товариство української мови цього університету та Громадський добродійний фонд імені Ігоря Білозора, в історії вітчизняної науки прецедентів не мала. Тому її завданням було насамперед привернути увагу до проблеми і правильно сформулювати її в основних іпостасях з надією на активізацію зусиль дослідників у заданих дискусією напрямках. Порозуміння між людьми, плекання мовної спадщини, єдність розмаїття – провідні тези, якими відкрив нове тисячоліття Європейський рік мов. Конференція, що проходила в рамках програми Року, відбулася за участі вчених з багатьох міст України і за підтримки з боку Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Національного університету “Києво-Могилянська академія”, Інституту української мови НАН України, Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського НАН України, Інституту психології ім. Г. Костюка АПН України, Інституту соціальної та політичної психології АПН України, Конгресу української інтелігенції та Асоціації товариств української мови. Це видання здійснено толокою на особисті кошти людей дуже різних, проте одностайно свідомих драматизму мовних процесів в Україні. Їхні імена подано в кінці збірки. Автори вміщених тут виступів теж одноголосно перейняті мовним болем і вони так само дуже несхожі – за фахом, науковими підходами, переконаннями, життєвим досвідом. Якщо серед тем та ідей книжки читач знайде цікаві й варті дальшого обговорення, хай ця наша скромна праця послужить йому спонукою, щоб і самому в прийнятний спосіб долучитися до шукання істини й гармонії.



Кл.слова:
мовна практика -- мовна норма -- непорозуміння -- лінгвістика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
14.

Кондрашов, В. В.
Всё о гипнозе [Електронний ресурс] / В. В. Кондрашов. - Ростов-на-Дону : Феникс, 1998. - 384 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


К сожалению, гипноз в течение столь многих столетий ассоциировался с чертовщиной, что до настоящего времени туман вокруг этого понятия не рассеялся. В сознании некоторых людей гипноз по-прежнему лежит в одной плоскости с магией и сверхъестественными явлениями. По мнению других, гипноз является бесполезным, а порой опасным методом воздействия. Подобной точки зрения придерживаются не только большинство обывателей, но и некоторые специалисты. Какова же правда о гипнозе? Какова его ценность для человека? Чем, собственно, является гипноз и каково его действие? Каждого ли человека можно загипнотизировать? Кто в наибольшей степени податлив к гипнозу? Как овладеть искусством внушения и самогипноза? На эти и другие вопросы вы получите ответы в соответствующих главах этого психологического эссе Все о гипнозе.



Кл.слова:
вплив на особистість -- гіпноз -- переконання

   Тип видання:   науково-популярне видання   
15.

О'Коннор, Джозеф.
Введение в НЛП. Новейшая психология личного мастерства [Електронний ресурс] / Джозеф О'Коннор, Джон Сеймор. - М. : Версия, 1997. - 256 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Одни люди оказываются более способными достигать успеха в своей деятельности, чем другие. НЛП - быстро развивающееся направление прикладной психологии, предлагает простые и доступные описания того, что делают эти люди и что отличает их от других людей. НЛП предлагает вам самим научиться этим действиям и повторить выдающиеся результаты. Такой подход позволит вам овладеть практическими умениями, которые используют выдающиеся коммуникаторы. Коммуникативные способности - это основа для достижения серьезных результатов в личном развитии и профессиональном росте, в консультировании, образовании и бизнесе.



Кл.слова:
психологія -- переконання -- НЛП

   Тип видання:   художня література   
16.

Грінченко, Борис.
Твори [Електронний ресурс] : в 2 т. / Б. Грінченко. - К. : Наукова думка, 1990

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Поетичні твори. Оповідання. Повісті. - 640 с.

Т. 2 : Повісті. Драматичні твори. - 608 с.


Борис Грінченко жив і працював у XIX столітті, але його діяльність і творча спадщина як ніколи актуальні сьогодні. Хто ж він за переконаннями, покликанням, професією, чому його ім'я вимовлялося багатьма поколіннями людей і вимовляється нині з щирою повагою і глибокою пошаною?



Кл.слова:
українська література -- поезія -- проза -- драматургія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
17.

Червак, Богдан.
Український націоналізм [Електронний ресурс] : дослідження, інтерпретації, портрети / Богдан Червак. - Дрогобич : Відродження, 1996. - 40 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Становлення української державності відбувається в атмосфері політичного й ідейного плюралізму. Сьогодні очевидним є те, що націоналістичний фактор став невід'ємною складовою суспільно-політичного життя в Україні й володіє ефективними важелями впливу на розбудовчі процеси. Однак явище націоналізму для значної кількості людей залишається малозрозумілим, а довгі роки дискредитації українського націоналізму виробили в частини населення стійкий комплекс не сприйняття націоналізму взагалі. Це не є нормальний стан, оскільки він базується не на знанні, переконанні чи життєвому досвіді, а на довготривалій ідеологічній обробці населення, яка значною мірою спричинилася до деформацій у свідомості народу, спотворення екзистенційних основ буття нації.



Кл.слова:
націоналізм -- національна свідомість -- політика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.

Грабович, Григорій.
У пошуках великої літератури [Електронний ресурс] / Г. Грабович ; Національна академія наук України, Інститут української археографії, Гарвардський університет, Український науковий інститут. - Київ : [б. в.], 1993. - 72 с.. - (Гарвардська бібліотека українознавства)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Поняття “Великої літератури”, переконання, що українська література повинна стреміти до нових європейських масш табі в, було одним із найосновніших організуючих чинників в культурному житті великої української повоєнної еміграції 1945-1950 рр. Пропонована праця відомого американсько-українського літературознавця досліджує як генезу й історію цієї ідеї, так і спроби її мистецького втілення в широкій гамі важливих творів, які щойно тепер повертаються до материка історії української літератури. Простеження даного явища відбувається водночас в кількох аналітичних ключах - історичному, соціологічному та психологічному - й становить перший етап ширшого планованого автором дослідження життя української еміграції.



Кл.слова:
літературознавство -- літературні дискусії -- українська діаспора

   Тип видання:   художня література   
19.
 


Байрон, Джордж Гордон.
Лірика [Електронний ресурс] : пер. з англ. / Д. Г. Байрон. - Київ : Дніпро, 1982. - 152 с.. - (Перлини світової лірики)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Життя і творчість видатного англійського поета (1788—1824) були свого часу уособленням протесту проти будь-якої тиранії, символом усього революційного в Європі. Аристократ за походженням, бунтар за переконанням, він з надзвичайною силою викрив у своїх творах пороки буржуазної Англії, відстоюючи право кожної людини і цілих народів на свободу. «Прометеем XIX століття» назвав В. Г. Бєлінський поета, чиї пристрасні рядки і сьогодні зігрівають своїм вогнем серця мільйонів читачів.



Кл.слова:
англійська література -- поезія

   Тип видання:   монографія   
20.

Гринишина, Марина.
Театральна культура рубежу ХІХ–ХХ століть : Реалізм. Дискурс [Електронний ресурс] / М. Гринишина ; Національна академія мистецтв України, Інститут проблем сучасного мистецтва. - Київ : Фенікс, 2013. - 344 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії вперше у вітчизняному театрознавстві шляхом формально-логічних умовиводів створено світоглядно-естетичну модель рубежу ХІХ–ХХ ст. з одночасною акцентуацією її окремого — театрального — сегменту. Обрана для дослідження методологія дискурс-аналізу дозволила, по-перше, остаточно відкоригувати мистецтвознавче визначення дискретної та водночас неперервної практики реалізму — на переконання авторки, стильового мейнстріму української духовної культури ХХ ст., по-друге, сформувати український порядок реалістичного дискурсу з урахуванням явищ та артефактів широкого європейського і російського ідейно-мистецького контексту. Дослідження фундоване на емпіричному матеріалі значного обсягу. Це — численні свідоцтва про суспільні та мистецькі події, відгуки критиків на вистави, спогади про творчу діяльність окремих митців та театральних труп, публіцистичний доробок українських драматургів, їхні драматичні опуси тощо. У книзі зокрема проаналізовані індивідуальні творчі манери провідних українських авторів (І. Франка, І. Карпенка-Карого, Б. Г рінченка, Л. Яновської, С. Васильченка, Г. Хоткевича, Л. Старицької-Черняхівської, В. Винниченка, Лесі Українки, С. Черкасенка, В. Пачовського, О. Олеся) і представлені варіативні підходи українських постановників до їхньої драматургічної продукції, відтак, — особливості тогочасного процесу естетичної комунікації в українському сценічному мистецтві. Розрахована на фахівців у галузі театрознавства, історії та теорії культури.



Кл.слова:
театрознавство -- сценічне мистецтво -- неореалізм -- неоромантизм -- дискурс-аналіз
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського