Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Автореферати дисертацій (339)Реферативна база даних (2218)Книжкові видання та компакт-диски (272)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=ТЕРИТОРІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   монографія   
1.

Tarallo, V. L.
Classics of population health [Електронний ресурс] = Классика популяционного здоровья = Класика популяційного здоров'я / V. L. Tarallo. - Чернівці : [б. в.], 2015. - 736 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 42.92 Мб


У монографії представлена нова інформаційна технологія взаємопов’язаного інтегрального контролю здоров’я населення і середовища його проживання, що базується на законі виживання популяцій і законі збереження здоров’я, що дозволяє використовувати інтегральні параметри здоров’я населення в якості коду побудови і розвитку соціальних оздоровчих систем, охорони здоров’я, формування національних і територіальних загальносоціальних і цільових медичних та екологічних програм, спрямованих на поліпшення здоров’я людей та середовища їх проживання. Вперше представлені довідкові таблиці очікуваних прогнозів здоров’я населення, необхідні для планування та контролю реалізації таких оздоровчих програм на територіях його проживання. З їх допомогою пропонується всім країнам і окремим територіям прагнути в область безпечного існування для збереження здоров’я і життя людей шляхом обмеження або стимуляції людської діяльності в межах, що позначені трьома критичними, системно пов'язаними інтегральними показниками, що відображають якість середовища існування і похідну від неї і генетичних факторів зовнішню і внутрішню життє- і хворобостійкість популяцій (населення); контроль їх здійснюється в режимі on-line. Матеріали монографії призначені для медиків усіх спеціальностей, екологів, економістів, демографів та інших фахівців, зайнятих у вирішенні соціальних проблем своїх країн і регіонів.



Кл.слова:
здоров'я населення -- оздоровчі заходи -- життєстійкість населення -- прогнозування здоров'я

   Тип видання:   монографія   
2.


Інститут митної вартості імпортних товарів в Україні: актуальні питання та вектори розвитку [Електронний ресурс] : монографія. Том 92. Серія: "Податкова та митна справа в Україні" / голов. ред. І. Г. Бережнюк ; уклад.: Т. В. Руда, Л. Р. Прус ; Державна фіскальна служба України, Університет державної фіскальної служби України, Науково-дослідний інститут фіскальної політики, Науково-дослідний центр митної справи. - Хмельницький : ФОП Стрихар А. М., 2017. - 430 с.

  Текст у форматі PDF 3.96 Мб


Монографія є результатом наукових досліджень в межах виконання Тематичних планів наукових (науково-технічних) робіт ДФС України на 2016 рік та 2017 рік. У виданні всебічно проаналізовано основні аспекти функціонування інституту митної вартості в Україні та напрями його реформування; охарактеризовано функцію митної вартості у фіскальній політиці України, наведено критичний аналіз нормативно-правових основ контрольної діяльності органів доходів і зборів з питань митної вартості, окреслено основні проблемні моменти визначення, контролю та коригування митної вартості товарів на основі аналізу статистичної інформації за результатами розгляду судових справ, об’єктом яких виступала митна вартісто товарів, розроблено пропозиції щодо вдосконалення інституту митної вартості товарів із врахуванням міжнародного досвіду.

Монографія буде корисною для наукових працівників, викладачів, аспірантів, студентів, а також фахівців митного спрямування, які цікавляться митною проблематикою.



Кл.слова:
митна вартість -- визначення митної вартості -- митна територія України

   Тип видання:   наукове видання   
3.


Історія Національної академії наук України (1941–1945) [Електронний ресурс] : у 2 ч. / упор. Л. М. Яременко [та ін.] ; відп. ред. О. С. Оніщенко ; Національна академія наук України, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Інститут архівознавства, Інститут археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського. - К. : [б. в.], 2007

Рубрики:

Географічні рубрики:

Ч. 1 : Документи і матеріали. - 808 с.  Текст у форматі PDF 18.01 Мб

Ч. 2 : Додатки. - 576 с.  Текст у форматі PDF 9.44 Мб


Цим збірником продовжується видання документів та матеріалів з історії діяльності Національної академії наук України. До наукового обігу вводяться невідомі та маловідомі архівні документи, матеріали періодичних видань, мемуарні джерела, що характеризують діяльність АН УРСР у період 1941–1945 рр. Вперше пропонуються документи, які відображають діяльність наукових установ та окремих науковців на окупованих територіях України. Для науковців, істориків, зокрема істориків науки, архівістів, викладачів вищих і середніх навчальних закладів та студентів.



Кл.слова:
історія науки

   Тип видання:   наукове видання   
4.


Історія українського мистецтва [Електронний ресурс] : у 5 т. / голов. ред. Г. Скрипник ; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського. - К. : [б. в.], 2007-2011

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Мистецтво первісної доби та стародавнього світу. - 2008. - 710 с.

Т. 2 : Мистецтво середніх віків. - 2010. - 1296 с.

Т. 3 : Мистецтво другої половини XVI - XVIII ст.. - 2011. - 1088 с.

Т. 5 : Мистецтво XX ст.. - 2007. - 1048 с.


У першому томі автори поставили за мету реконструювати цілісний образ найдавніших етапів мистецького життя на українських землях, переважно на прикладі тих артефактів, що постали на них та збереглися до наших днів. У ній представлено мистецтво пізньопалеолітичного населення України, енеолітичної людності (зокрема, подано неперевершеної майстерності зразки кераміки носіїв трипільської культури; репрезентовано пам’ятки образотворчості народів бронзової доби, кімерійців, скіфів, сарматів (особливо вишукані ювелірні (золоті й срібні) вироби – чаші, пекторалі, амфори, золоті оздоби парадного вбрання, рельєфні зображення сюжетів і сцен зі скіфського життя, кам’яні скульптури тощо). Розлогі розділи тому присвячені образотворчому мистецтву та художнім ремеслам населення античних держав Північного Причорномор’я, культурна традиція яких мала безпосередній вплив на мистецькі процеси на цих територіях у наступні епохи. Чи не вперше розглянуто в контексті історії мистецтва пам’ятки кельтського населення та латенізованих культур. Значно повніше висвітлено культурну спадщину праслов’янського й готського населення українських земель тощо.

Другий том “Історії українського мистецтва” присвячено історії художніх процесів на українських теренах у добу середньовіччя (кінець ІV/VI – XV/середина XVI). Важливим наміром авторів та упорядників стало висвітлення родоводу та стильових особливостей вітчизняного мистецтва, його видової специфіки. У дослідженнях архітектури, монументальної скульптури, мозаїк, фресок, іконопису, оздоблення рукописної книги, художніх ремесел окреслено риси, які й нині маркують процес творення українського світу.

У третьому томі “Історії українського мистецтва” висвітлюються розвиток, жанрове й стильове розмаїття української архітектури, образотворчого та декоративного мистецтва козацько-гетьманської доби, що охоплює фактично три століття – XVI, XVII, XVIIІ, національні варіанти європейських стилів ренесансу й бароко, які стали набутком більшості визначних пам’яток, розглянутих у цьому виданні.

Глибоким філософським осмисленням та форматним осягненням вирізняються розділи праці, присвячені мистецькій спадщині ХІХ ст. – періоду, коли українська національна культура виявила неабияку життєстійкість, витворивши за вкрай складних соціополітичних умов довершені мистецькі твори, «зуміла розвинути більшість сучасних видів мистецтв, а в багатьох із них створити класичні цінності і дати імена світової міри». Автори розділів слушно зауважують, що мистецька спадщина цієї епохи формувалася й визрівала в чужинському культурному середовищі та під тиском нових суспільно-політичних реалій, що спричиняли розмежування між культурою народною та панівних верств, динамічну зміну стильових напрямів – перехід від бароко до романтизму та реалізму. Дослідники чи не вперше в мистецтвознавстві пострадянського періоду залучають до аналізу українського образотворення нові імена художників та архітекторів, нові реалії та здобутки малярської і будівельної спадщини, розглядаючи в контексті українського мистецького процесу як пам’ятки, що виникли в Україні і на питомо українському ґрунті, так і ті мистецькі явища, що хоча й творилися поза Україною, проте тематикою і змістом стосувалися української культурної традиції та історії.

5-й том, присвячений мистецтву ХХ століття, є, власне, першою спробою накреслити і дати об’єктивну оцінку основним процесам, що відбувалися впродовж усього минулого століття в художньому житті на теренах нашої країни, намаганням відтворити цілісну картину мистецького життя, що розвивалося в контексті загальноєвропейського художнього процесу, єдиному річищі світового художнього розвитку.



Кл.слова:
образотворче мистецтво -- монументальна скульптура -- декоративно-вжиткове мистецтво

   Тип видання:   монографія   
5.

Бакланов, П. Я.
Трансграничные территории: проблемы устойчивого природопользования [Електронний ресурс] / П. Я. Бакланов, С. С. Ганзей. - Владивосток : Дальнаука, 2008. - 216 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Рассматриваются теоретические основы исследования трансграничных территорий, географические границы как один из элементов контактных географических структур, дается географическое определение приграничных и трансграничных территорий, характеризуются основные типы и свойства трансграничных географических структур. Значительное внимание уделено методам выделения последних - физико-географическому, экономическому и природно-хозяйственному районированию. Характеризуется специфика природопользования в трансграничных бассейновых геосистемах. Приводятся данные о состоянии окружающей среды и природоохранных мероприятиях в российской и китайской частях бассейна р. Амур, о социально-экономических и экологических трансграничных градиентах и тенденциях их изменения. Рассмотрены геополитические проблемы международного сотрудничества на трансграничных территориях. Монография представляет интерес для широкого круга специалистов, выполняющих комплексные исследования приграничных и трансграничных территорий, студентов и преподавателей вузов.



Кл.слова:
прикордонна територія -- кордон

   Тип видання:   атлас   
6.

Барладін, О. В.
Атлас з історії України. 7 клас [Електронний ресурс] / О. В. Барладін. - К. : Інститут передових технологій, 2002. - 20 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
територія -- державний кордон -- королівство

   Тип видання:   наукове видання   
7.


Відновлення Української держави в 1941 році [Електронний ресурс] : нові матеріали и документи. - К. : Українська Видавнича спілка, 2001. - 198 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Документи та матеріали ОУН, які зберігаються в Центральному державному архіві вищих органів влади та управління України та Архіві ОУН у Нью-Йорку, висвітлюють події, що стосуються проголошення Акта про відновлення Української держави 30 червня 1941 року у Львові. Крім того, вміщено велику кількість свідчень про встановлення української влади на звільнених від більшовицького режиму територіях, подано поіменні списки учасників похідних націоналістичних груп на схід. Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією українських національно-визвольних змагань у роки Другої світової війни.



Кл.слова:
архів

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Верхратский, І.
Про говор галицьких лемків [Електронний ресурс] / І. Верхратский. - Л. : Печатня Наукового товариства імени Шевченка, 1902. - 491 с.

Рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Засновник українського природознавства, автор перших підручників та творець термінології з різних природничих наук, український філолог Іван Верхратський був дійсним членом Наукового товариства імені Шевченка у Львові і першим головою його математично-природничо-лікарської секції. Верхратський відомий своїми дослідженнями флори і фауни Східної Галичини. Окрім цього, Іван Григорович був автором наукових праць з української діалектології та лексикології: "Знадоби до словаря южноруского"; "Знадоби до пізнання угорсько-руских говорів". Мові лемків північних схилів Карпат присвятив монографію «Про говір галицьких лемків» (Львів, 1902), яка досі є серед найґрунтовніших праць у цій ділянці, що не втратила наукової вартості. Книга складається зі вступу «Граматика», «Взірців бесіди галицьких лемків» (оповідання і приказки з різних сіл, загадки, приповідки, пісні), «Словарця». Цінна зокрема тим, що писалася в часи, коли лемки ще компактно проживали на своїх етнічних територіях, тож автор мав змогу дослідити говірку у її природному стані. Поданий «Словарець» (обсягом майже 100 с.) є фактично лемківсько-німецьким диференційним діалектним словником.



Кл.слова:
лемки -- діалект -- говірка

   Тип видання:   довідник   
9.

Гаврилів, Б.
Коротка історія Івано-Франківщини [Електронний ресурс] / Б. Гаврилів. - Івано-Франківськ : [б. в.], 1995. - 35 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Івано-Франківська область є однією з найбільших на західноукраїнських землях після Львівської області. Територія області становить 13,9 тис. кв. км. Дата утворення області — 4 грудня 1939 року. Обласний центр — місто Івано-Франківськ, яке до 9 листопада 1962 року називалося м. Станіслав.



Кл.слова:
область -- місто

   Тип видання:   зб. статей   
10.


Голод в Україні у першій половині XX століття: причини та наслідки (1921-1923, 1932-1933, 1946-1947) [Електронний ресурс] : матеріали Міжнародної наукової конференції / ред. М. Антонович, Г. Боряк ; НАН України, Інститут демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи, Інститут історії України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний університет «Києво-Могилянська академія». - К. : [б. в.], 2013. - 364 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірці представлені матеріали конференції, на якій вперше всебічно розглянуті три найбільш руйнівні для українського соціуму голодомори, які відбулися у першій половині минулого століття. У першій частині розглядається загальна картина голодувань та її територіальні особливості, що створює всебічну картину перебігу цих трагічних подій. Друга частина присвячена розкриттю питання юридичної кваліфікації Голодомору 1932–1933 рр. в Україні як геноциду. Третя частина присвячена методологічним підходам визначення та оцінкам демографічних втрат внаслідок голодоморів з їх диференціацією по різних територіях. Остання – четверта – частина акумулює в собі матеріали, у яких досліджуються соціально-психологічні наслідки голодоморів для українського суспільства. Видання призначена для науковців, викладачів, студентів та всіх, хто цікавиться проблематикою голоду в Україні і небайдужий до майбутнього своєї країни.



Кл.слова:
історія України -- комуністичні репресії -- голодомор

   Тип видання:   словник   
11.


Етимологічний словник літописних географічних назв Південної Русі [Електронний ресурс] / І. М. Желєзняк [и др.]. - К. : Наукова думка, 1985. - 256 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У словнику зібрано, історично, географічно і номенклатурно визначено, простежено в розвитку і взаємозв'язках з іншими утвореннями, етимологізовано та оформлено в лексикографічних статтях (їх понад 700) топонімікон, зафіксований до початку XIV ст. давньоруськими літописами у південній частині Київської Русі та на суміжних територіях (в межах УРСР). Для дослідників — лінгвістів, істориків, географів, етнографів, усіх, хто цікавиться питаннями походження власних географічних назв.



Кл.слова:
слово -- походження

   Тип видання:   науково-популярне видання   
12.

Животко, Аркадій.
Подонь [Електронний ресурс] : українська Вороніжчина в культурному житті України / А. Животко. - [Б. м. : б. в.], 2013. - 30 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Подаючи границі, котрими обмежена суцільна територія, населена українським народом, визначний український учений-географ Степан Рудницький, проводить українську етнографічну границю в частині, що межує з російською територією, через Курщину, Вороніжчину й Донщину. У Курщині йде вона повітами: Рильським, Суджанським, Обоянським, Корочанським та Старооскольським, охоплюючи частини їх суцільно населені українським народом. На Вороніжчині цю границю провадить через Городище, Шаталівку, Росош, Репіївку до устя Потудоня в Дін коло м. Коротояка, потім вздовж Дону на Ліски, Маслівку, Мечетку, Нижній Кисляй, Козлівку, Василівку, Бурлаївку, Красне, Пихівку, Банну. В Донщині — починається від Банної вздовж західньої межі Хоперського повіту на Гарячій і далі, охоплюючи третину земель Донщини. Подавши ці границі, він зазначує трудність точного їх визначення: «Границі поміж українською та московською етнографічною територією теж дуже трудні для докладного визначення — каже він. Не тому, щоб тут були переходові діялекти, як, наприклад, на білоруській границі. Навпаки — їх тут немає ніде. Українські й московські села, навіть части сел, дуже виразно від себе відділені, й немає ніякого сумніву, куди причислити їх населення. Трудність лежить у чімсь іншім. Гранична смуга між українським та московським живлом... почала густіше заселюватися щойно в XVII. і XVIII. віках. Колонізаційні струї українців, що плили з заходу на схід, перехрещувалися з московськими колонізаційними струями, що плили з півночі на південь. В результаті повстала довжелезна й широка мішана смуга, в якій зустрічаємо величезну кількість обусторонніх етнографічних півостровів і островів»



Кл.слова:
етнографія -- східні креси

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.


Закарпаття... "Res nullis" - нічия територія, або "terra indagines" - буферна зона [Електронний ресурс]. - [Б. м. : б. в.]. - 133 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
природа

   Тип видання:   підручник   
14.

Кіптенко, В. К.
Менеджмент туризму [Електронний ресурс] / В. К. Кіптенко. - К. : Знання, 2010. - 502 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику на сучасному рівні розглянуто сутність і найважливіші сторони менеджменту туризму, історію розвитку управління туристичною діяльністю, визначено систему, об’єкти і суб’єкт управління в туризмі, розкрито особливості управління внутрішнім і зов­нішнім середовищем, сполучними процесами, персоналом та процесами праці в туризмі, управління, орієнтованого на клієнта, функції, принципи і методи менеджменту туризму. Особливу увагу приділено управлінню туристичними територіями і регіонами. Теоретичні положення підкріплено прикладами і практичними рекомендаціями. У кінці книги до кожного розділу наведено практикум, до складу якого входять тестові завдання, ситуаційні завдання і теми для обговорення. Для студентів географічних, історичних та економічних факультетів, які вивчають дисципліну “Менеджмент туризму”, викладачів вищих навчальних закладів, фахівців у галузі туризму.



Кл.слова:
мікроекономіка -- туристична організація

   Тип видання:   монографія   
15.

Ковальчук, В.
Діяльність ОУН(б) і Запілля УПА на Волині і південному Поліссі (1941 - 1944 рр.) [Електронний ресурс] / В. Ковальчук. - Торонто : Літопис УПА ; Л., 2006. - 497 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії на підставі широкого кола джерел висвітлюється малознана сторінка історії національно-визвольної боротьби за становлення незалежної Української держави - діяльність мережі ОУН(б) і Запілля УПА на Північно-західних українських землях (Волинь і південне Полісся) у 1941-1944 pp. Увага зосереджена на зусиллях ОУН(б) та УПА, спрямованих на організацію влади, господарського життя та гуманітарної сфери на територіях, контрольованих українськими повстанцями. Досліджено діяльність суспільно-політичних, організаційно-мобілізаційних, господарських референтур, Служби безпеки, референтур звязку, Українського Червоного Хреста та жіноцтва.



Кл.слова:
ОУН -- УПА -- Друга світова війна

   Тип видання:   навчальний посібник      методичний посібник   
16.
 



Культура в роки війни: період окупації (Історія України, 11 клас) [Електронний ресурс] : навчально-методичний посібник / уклад. О. Е. Жосан ; Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського. - Кіровоград : [б. в.], 2015. - 100 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.60 Мб


У посібнику розглядається важлива дидактична проблема, актуальність якої викликана, передусім, недостатнім рівнем її дослідження. Здійснено спробу з'ясувати стан культурного життя населення України на окупованих територіях та визначити тенденції розвитку освіти, науки, релігійного життя, мистецтва, фізкультури і спорту під час окупації (1941-1944 роки). Для вчителів загальноосвітніх закладів, науковців і методистів. Посібник можна використовувати на курсах підвищення кваліфікації вчителів та в процесі методичної роботи в міжкурсовий період.



Кл.слова:
друга світова війна -- окупаційна адміністрація -- культурна політика

   Тип видання:   монографія   
17.

Лісна, І. С.
Становлення української державності в Галичині (1918 - 1923 рр.) [Електронний ресурс] / І. С. Лісна. - Т. : [б. в.], 2001. - 92 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На початку ХХ ст. територія сучасних західних областей України була перетворена на сировинний придаток Польщі. Політичний і економічний гніт доповнювався державною системою національного гноблення. Проте широкі народні маси не мирилися з насильним загарбанням Західної України і перетворенням її в колонію Польщі. Боротьба за визволення, за відродження Української соборної держави закінчилась блискучою безкровною перемогою в наші – прийнятям 16 липня 1990 р. Декларації про державний суверенітет.



Кл.слова:
суверенітет -- ЗУНР

   Тип видання:   наукове видання   
18.

Лаврів, П. І.
Історія південно-східної України [Електронний ресурс] / П. І. Лаврів. - Л. : МП "Слово", 1992. - 152 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Наукове видання стирає ще одну "білу пляму" в історії української землі між долішніми течіями Дону, Дніпра та суміжними територіями. Розкривається походження й історична доля різних племен і народів, які жили й кочували в Приазов`ї. Окремі розділи присвячені запорізьким і донським козакам, колонізації лівобережних степів після зруйнування Запорізької Січі. Докладний огляд подій жовтневого перевороту 1917 року і радянського періоду історії краю створює цілісну картину пережитого народами, які живуть і працюють на цій землі.



Кл.слова:
Приазов'я

   Тип видання:   навчальний посібник   
19.


Українське народознавство [Електронний ресурс] : навчальний посібник / за ред. С. П. Павлюка. - 3-е вид., виправлене. - К. : Знання, 2006. - 568 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник — колективна праця, що містить відомості про формування й розвиток української нації, етнічну територію та етнографічне районування, багатовіковий досвід і традиції духовної та матеріальної культури українського народу.



Кл.слова:
етнічна територія -- історія народу -- традиція -- культура

   Тип видання:   науково-популярне видання   
20.
 


Хогган, Девід.
Міф про шість мільйонів [Електронний ресурс] / Девід Хогган. - [Б. м.] : [б. в.], 1965. - 115 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонована читачеві робота є першою англомовною книгою, яка спростовує "голокост" - упорядковане знищення шести мільйонів європейських жидів, що нібито відбулося в Німеччині та на окупованих територіях в роки Другої світової війни. Вона була видана в 1965 р. під назвою "The Myth of the Six Million" і являє собою стислий і одночасно вагомий огляд теми "голокосту". Застосовуючи суто науковий підхід і спираючись на безліч літературних і наукових джерел, автор переконливо доводить, що ми маємо справу з грубою фальсифікацією і небаченою змовою.З дня свого опублікування книга "Міф про шість мільйонів" викликала суперечки і палкі дискусії. Професор історії в Стенфордському університеті Девід Л. Хогган, автор цієї роботи під час її написання, спочатку не погодився вказати своє ім'я в рукописі, побоюючись переслідувань, пов'язаних з професійною діяльністю. Тому оригінальний текст був вперше надрукований з підписом "Anonymous" (Безіменний). Деякі видавці визнали книгу "занадто гарячою, щоб тримати її в руках" і відмовлялися видавати її. Що ж саме, настільки «небезпечне», міститься в цій книзі? Щоб отримати відповідь, пропонуємо вам зазирнути всередину. Але пам'ятайте, що одним з найбільш серйозних злочинів, який може вчинити історик в нашому 21 столітті, є ГУЛАГ думок - "заперечення Голокосту". У випадках, коли підсудний обвинувачується у цьому злочині, на думку суддів і прокурорів "істина не є захистом". Остерігайтеся: ця книга може перетворити Вас у "заперечника голокосту", оскільки Ви станете свідком того, як "міф про шість мільйонів" буде витягнутий на світ чесної історії. Професор Девід Л. Хогган зачіпає такі політично некоректні теми, як реальне ставлення Гітлера до жидів; нелукаві спогади жидів про концентраційні табори; спогади коменданта Освенціма Хьосса; фактична діяльність оперативних груп (айнзатцгруп); напівміфічна Ванзейська конференція; ненадійність зізнань, отриманих під тортурами; справдішні факти про інтернування жидів; реальна оцінка концтаборів Червоним Хрестом; Адольф Ейхман; легенди про порочність Гітлера; наслідки політики "беззаперечної капітуляції" та багато іншого.



Кл.слова:
друга світова війна -- ревізіонізм -- голокост
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського