Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Автореферати дисертацій (1049)Реферативна база даних (6714)Книжкові видання та компакт-диски (942)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=СИРОВИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.
 


Knight, Roger G..
Commodities and colonialism [Electronic resource] : the story of big sugar in Indonesia, 1880-1942 / Roger G. Knight. - Leiden : Brill, 2013. - 304 p. - (Verhandelingen Van Het Koninklijk Instituut Voor Taal-, Land- En Volkenkunde)
Переклад назви: Товари та колоніалізм: історія цукрового видобутку в Індонезії, 1880-1942

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


The book is a good read, and will be the text of reference for many years to come. It is impossible to think of a better guide through the intricacies of Java sugar than Knight.' Peter Boomgaard, KITLV, Leiden; University of Amsterdam; European University Institute, Florence



Кл.слова:
колоніальний визиск -- сировинна база -- харчова промисловість

   Тип видання:   методичний посібник   
2.


Інструкція по хіміко-технологічному контролю лікеро-горілчаного виробництва [Електронний ресурс]. - К. : УкрНИИспиртбиопрод, 1999. - 458 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Інструкція містить сучасні методи хіміко-технологічного контролю технологічних процесів лікеро-горілчаного виробництва, якості сировини, напівфабрикатів, допоміжних матеріалів, інгредієнтів і готових напоїв з метою підвищення якості продукції, її стійкості, зменшення виробничих втрат, раціонального використання сировини. За останні роки підвищені вимоги до якості продукції, розроблені нові і зняті з виробництва непопулярні у споживачів види напоїв, вдосконалені технологічні процеси. Для хіміко-технологічного контролю лікеро-горілчаного виробництва розроблені нові, більш прогресивні методи аналізу що відповідають сучасному рівню розвитку аналітичної техніки, вдосконалені існуючі методи контролю, в виробництві введені нові стандарти на правила приймання і методи аналізу В хіміко-технологічний контроль лікеро-горілчаного виробництва включені нові методи аналізу та показники, які раніше не визначалися. Інструкцію з хіміко-технологічного контролю лікеро-горілчаного виробництва підготовлено в Українському науково-дослідному інституті спирту і біотехнології продовольчих продуктів (УкрНДІспиртбіопрод). Хіміко-технологічний контроль лікеро-горілчаного виробництва - це визначення комплексу показників, які характеризують хімічний склад та фізико-хімічні властивості сировини та матеріалів, напівфабрикатів, готових напоїв та відходів лікеро-горілчаного виробництва, і встановлення відповідності отриманих результатів значенням, що приведені у відповідних нормативних документах. Хіміко-технологічний контроль відіграє важливу роль у виробничій діяльності заводу, так як дозволяє керувати технологічним процесом, забезпечити його стабільність, високий вихід та необхідну якість готової продукції. При оцінці якості сировини і готової продукції користуються такими поняттями, як якість, показник якості, базовий показник якості, рівень якості. Якість продукції - це сукупність тих властивостей, які обумовлюють її придатність до споживання за призначенням. При оцінці якості однієї і тієї ж продукції, але різного призначення, із всієї множини властивостей вибирають лише ті, які дозволяють досягти відповідної мети.



Кл.слова:
спирт -- алкоголь

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Храмцов, А. Г.
Безотходная технология в молочной промышленности [Електронний ресурс] / А. Г. Храмцов, П. Г. Нестеренко. - М. : Агропромиздат, 1989. - 279 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Комплексное и рациональное использование ценнейшего сельскохозяйственного сырья – молока в рамках агропромышленного комплекса возможно на основе его промышленной переработки по безотходной технологии с полным использованием сухого остатка (напитки, молочные консервы) или раздельным извлечением отдельных компонентов (сливочное масло, сыры, творог, молочный сахар). Приведен анализ и обобщен опыт использования основных компонентов молока – жира, белков и лактозы, дана характеристика промежуточных продуктов, нормативных потерь и возможных отходов. Приведены способы переработки вторичных материальных ресурсов на принципах безотходной технологии по законченному и замкнутому циклу. Для специалистов агропромышленного комплекса, занимающихся производством молока, переработкой и реализацией молочных продуктов.



Кл.слова:
молоко -- сир -- суха суміш -- молочна сировина

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Будівництво   
4.
 


Кривенко, П. В.
Будівельні матеріали [Електронний ресурс] / П. В. Кривенко. - Київ : Вища школа, 1993. - 389 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Викладено основи будівельного матеріалознавства, розглянуто принципові питання технології виробництва, структури, властивостей та галузей застосування найважливіших будівельних матеріалів. Подано також відомості про найновіші види матеріалів – шлаколужні тужаві речовини і бетони на їхній основі, композити тощо. Особливу увагу приділено ефективним матеріалам і технологіям, питанням економії паливно-енергетичних ресурсів, зниження матеріальних і трудових затрат, використання промислових відходів і місцевої природньої сировини, охорони навколишнього природнього середовища. Для студентів будівельних вишів і факультетів.



Кл.слова:
шлаколужні речовини -- композити -- будівництво -- матеріалознавство

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Науки про Землю   
5.


Відходи виробництва і споживання та їх вплив на грунти і природні води [Електронний ресурс] : навчальний посібник / В. М. Савицький [та ін.] ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2007. - 152 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.91 Мб


Викладено основні відомості про утворення, накопичення та зберігання відходів виробництва і споживання промислового і комунально-побутового походження, їх специфічні властивості, вплив на різні компоненти довкілля, функціонування екосистем, здоров’я населення. Наведено дані про динаміку обсягів утворення зазначених відходів за останні десятиріччя, висвітлено проблеми їх утилізації та використання як вторинної сировини, методи запобігання негативному впливу на земельні та водні ресурси. Розглянуто пріоритетні правові та нормативні документи, що регламентують діяльність загальнодержавних та інших спеціалізованих структур у сфері поводження з відходами.



Кл.слова:
рудничні води -- шахтні води -- стічні води -- охорона природи

   Тип видання:   підручник   
6.

Бехта, П. А.
Виробництво шпону [Електронний ресурс] : підручник / П. А. Бехта. - К. : Основа, 2003. - 256 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглядаються операції технологічного процесу виготовлення лущеного та струганого шпону-підготовка сировини, способи лущення і стругання, сортування і ремонт шпону. Описані види обладнання, потокові та автоматичні лінії. Призначений для студентів лісотехнічних вузів, а також може бути корисним для інженерно-технічних працівників деревообробної промисловості.



Кл.слова:
технологія виробництва -- деревина -- деревообробка

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія:    
7.

Гончаренко, Н. В.
Екологічний аудит [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Н. В. Гончаренко. - Київ : Освіта України, 2014. - 492 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.29 Мб


Навчальний посібник присвячений теоретико-методологічним і практичним засадам екологічного аудиту. В ньому розкрито суть, види і порядок проведення екологічного аудиту, описано його інформаційне забезпечення. Особливу увагу приділено організаційно-методичним підходам до аудиту впливу на атмосферне повітря, водокористування і водовідведення, використання та охорони земельних, лісових і мінерально-сировинних ресурсів, поводження з відходами. В посібнику розкрито нормативно-правові та методичні аспекти аудиту системи екологічного керування згідно з ДСТУ ISO 19011:2012 «Настанови щодо здійснення аудитів систем управління». Посібник буде корисним аспірантам, молодим ученим, представникам бізнесу, державних органів влади і місцевого самоврядування, аудиторам-практикам.



Кл.слова:
екологічний аудит -- управління -- Інформаційне забезпечення -- методика

   Тип видання:   методичний посібник   
8.


Загальна технологія харчових виробництв [Електронний ресурс] : опорний конспект лекцій / уклад. М. М. Калакура. - К. : [б. в.], 2003. - 89 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Метою курсу є забезпечення студентів знаннями у питаннях, пов’язаних із переробною та харчовою промисловістю України, технологією та технікою окремих її галузей. На основі цих знань студент зможе у майбутньому правильно обрати певну спеціалізацію або працювати на посадах, які потребують широкого діапазону знань харчових технологій. Успішна діяльність спеціалістів громадського харчування неможлива без всебічного вивчення технологій харчових виробництв. Враховуючи профіль підготовки фахівців, приділяється увага загальній характеристиці основних галузей харчових виробництв, окремим стадіям технологічного процесу харчових виробництв. Вивчаються принципові технологічні схеми та головні технологічні процеси окремих технологій, показником якості різних видів харчових продуктів. Під час вивчення дисципліни студент повинен навчитися характеризувати технологічні властивості основної сировини, технологічні процеси окремих технологій, вплив їх на якість готових виробів. Крім того, студент повинен вміти пояснити та науково обгрунтувати окремі технологічні процеси з позицій фізичної, колоїдної, органічної хімії, біохімії, мікробіології, фізики, інженерних дисциплін; давати оцінку технологічним процесам виробництва різних продуктів щодо раціональної переробки сировини, матеріаломісткості та енергоємності, екологічності. Опорний конспект лекцій з курсу “Загальна технологія харчових виробництв” може стати корисним при самостійній роботі, що передує лекціям і лабораторним заняттям та при підготовці до різних форм поточного, рубіжного, підсумкового та державного контролю знань майбутніх фахівців. Матеріали конспекту можуть бути використані під час вивчення курсу за будь-яким структурним варіантом навчальних програм. Це дозволить скоротити витрати часу на один і той же лекційний матеріал, змінити зміст лекційної роботи для більш складних проблем, питань, стати основою пролемного навчання.



Кл.слова:
харчова промисловість -- технологія виробництва

   Тип видання:   навчальний посібник   
9.
 


Іванов, С. В.
Загальна хімічна технологія. Промислові хіміко-технологічні процеси [Електронний ресурс] / С. В. Іванов, П. С. Борсук, Н. М. Манчук. - К. : НАУ-друк, 2010. - 280 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику викладено найважливіші хіміко-технологічні процеси в обсязі, передбаченому навчальною програмою дисципліни "Загальна хімічна технологія". Розглянуто основні промислові технології виробництв неорганічних і органічних речовин, хімічна переробка палива, технологія високомолеклярних сполук. Особливу увагу приділено енергетиці хімічної промисловості, питанням розвитку її сировинної бази, охорони навколишнього середовища.



Кл.слова:
хімія -- промисловість -- органічні речовини -- високомолекулярні сполуки

   Тип видання:   монографія   
10.

Одарченко, Д. М.
Заморожені напівфабрикати з дикорослих ягід [Електронний ресурс] : монографія / Д. М. Одарченко, А. І. Кудряшов, А. О. Бабіч ; Харківський державний університет харчування та торгівлі. - Харків : [б. в.], 2014. - 181 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 12.47 Мб


В монографії подано результати досліджень, направлених на формування товарознавчих характеристик і функціонально-технологічних властивостей, а також розширення товарного асортименту заморожених продуктів переробки з журавлини великоплідної та калини звичайної. Це видання рекомендується для викладачів, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів, що навчаються за спеціальностями «Товарознавство та комерційна діяльність», «Експертиза товарів та послуг», «Управління безпечністю та якістю товарів», «Технології зберігання, консервування та переробки плодів та овочів», інженерно-технічних працівників, які зайняті в галузі переробки плодоовочевої продукції.



Кл.слова:
харчові технології -- товарознавча оцінка -- ягідна сировина

   Тип видання:   навчальний посібник   
11.

Олех, Леонид Григорьевич.
История Сибири [Електронний ресурс] : учеб. пособие / Л. Г. Олех. - 2-е изд., доп. и перераб. - Ростов-на-Дону : Феникс ; Новосибирск : Сибирское соглашение, 2005. - 360 с.. - (Высшее образование)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В пособии на широком фоне общероссийской истории рассматриваются ключевые проблемы развития Сибирского суперрегиона с момента освоения его первыми человеческими общностями до настоящего времени. Столь обширное поле исторического исследования позволило автору выявить и проследить важнейшие тенденции развертывания локальных цивилизаций на территории Сибири, опираясь на богатый эмпирический материал, зафиксировать некоторые общие закономерности и особенности данного процесса, протекающего в общероссийском контексте, определить его положительные и отрицательные стороны. Особое внимание уделено двум ключевым с точки зрения развития российского исторического процесса эпохам - XIX и XX столетиям, когда состоялись два и начался третий маятниковый цикл эволюции российской цивилизации." К каждой главе пособия даются вопросы и задания, в том числе аналитического характера (анализ фрагментов исторических текстов). Пособие предназначено для студентов вузов, но может быть полезно и школьникам.



Кл.слова:
суперрегіон -- Сибір -- сировинна база

   Тип видання:   монографія   
12.


Клінкерні керамічні матеріали на основі природної і техногенної сировини України [Електронний ресурс] : монографія / О. Ю. Федоренко [и др.] ; Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут». - Харків : ТОВ «Планета Прінт», 2018. - 185 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглянуто особливості технологій клінкерних керамічних матеріалів, які ба-зуються на використанні вітчизняної сировинної бази. Наведено дані щодо техно-логічних властивостей різних видів мінеральної сировини і промислових відходів та особливостей їх використання в технології клінкерної кераміки. Висвітлено тех-нологічні аспекти отримання керамічних виробів і резерви енергоощадження при їх виробництві.

Монографія призначена для науковців і фахівців в галузі керамічного матеріалознавства, а також може бути корисною для студентів і аспірантів хіміко-технологічних і будівельних спеціальностей.




   Тип видання:   підручник   
13.

Старовойт, Л. Я.
Кулінарія [Електронний ресурс] / Л. Я. Старовойт, М. С. Косовенко, Ж. М. Смирнова. - К. : Вища школа, 1992. - 270 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику описано раціональні способи механічної кулінарної обробки продуктів для приготування страв і кулінарних виробів в умовах масового виробництва згідно з науково обгрунтованими нормами раціонального харчування. Викладено питання теплової кулінарної обробки продуктів, технології приготування страв. Приведено їхню якісну характеристику, строки реалізації, а також норми закладання сировини.



Кл.слова:
харчування -- страва -- рецепт приготування

   Тип видання:   навчальний посібник   
14.

Солодовниченко, Н. М.
Лікарська рослинна сировина та фітопрепарати [Електронний ресурс] : посібник з фармакогнозії з основами біохімії лікарських рослин / Н. М. Солодовниченко, М. С. Журавльов, В. М. Ковальов. - Х. : Вид-во НФАУ : Золоті сторінки, 2001. - 408 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Наведено основні відомості про лікарські рослини, фітосировину й фітопрепарати, дані з морфології та анатомічної будови тканин і органів рослин. Висвітлено методи фармакогностичного аналізу різних морфологічних груп. Коротко охарактеризовано основні родини рослин. Узагальнено і систематизовано матеріал стосовно різних груп біологічно активних сполук рослинного походження за продуктами метаболізму, викладено методи аналізу видів сировини та фітопрепаратів із вмістом цих сполук. Включено матеріал про культури клітин і тканин лікарських рослин. Для студентів факультетів промислової фармації та біотехнології фармацевтичних ВУЗів.



Кл.слова:
фітотерапія -- фітопрепарат -- фармакологія

   Тип видання:   навчальний посібник   
15.

Моклячук, М. П.
Лекції з теорії вибору та прийняття рішень [Електронний ресурс] / М. П. Моклячук, Ямненко Р. Є.. - К. : [б. в.], 2007. - 258 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посiбник написаний на основi лекцiй з курсу “Теорiя вибору та прийняття рiшень”, якi читаються студентам третього курсу механiко-математичного факультету Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка протягом останнiх 10 рокiв. В першому роздiлi “Задачi лiнiйного програмування” детально викладенi основнi поняття, теореми i результати лiнiйного програмування, наведено основнi методи розв’язування задач такi, як симплекс-метод та метод потенцiалiв. Детально описанi та вивчаються основнi задачi лiнiйного програмування такi, як задача про використання сировини, задача про оптимальний рацiон харчування, транспортна задача. У другому роздiлi “Елементи теорiї iгор” висвiтленi основнi теореми та методи теорiї iгор. Основну увагу придiлено матричним та позицiйним iграм. Доведено основну теорему теорiї антагонiстичних iгор. Вивчаються властивостi оптимальних стратегiй гравцiв. Висвiтленi основнi поняття, теореми i результати бiматричних iгор. Третий роздiл “Оптимальнi cтатистичнi рiшення” посiбника мiстить основнi результати теорiї статистичних рiшень. Основну увагу придiлено байесiвському пiдходу до прийняття рiшень. У четвертому роздiлi “Спряженi апрiорнi розподiли” описанi основнi розподiли ймовiрностей, що використовуються в задачах оцiнювання невiдомих параметрiв. Цим задачам присвячений пятий роздiл “Оцiнювання”, в якому описаний байесiвський пiдхiд до задач оцiнювання невiдомих параметрiв. Основну увагу придiлено оцiнкам, що мiнiмiзують середньоквадратичнi та абсолютнi похибки. У шостому роздiлi “Динамiчне програмування” описаний метод динамiчного програмування Беллмана та його застосування до розвязання задач мiкроекономiки таких як задача керування запасами, задача про оптимальнi iнвестицiї. В посiбнику наведено цiлий ряд прикладiв розв’язання задач лiнiйного та динамiчного програмування, теорiї iгор, знаходження оптимальних статистичних рiшень. Велика кiлькiсть задач запропонована для самостiйного розв’язання. Навчальний посiбник пiдготовлений та виданий за пiдтримки програми Tempus у рамках проекту TEMPUS PROJECT IB-JET-25054-2004. Автори користується нагодою щоб висловити подяку за пiдтримку координаторам проекту професору Сiльвестрову Дмитру Сергiйовичу та Сiльвестровiй Евелiнi Дмитрiвнi (Малардаленський унiверситет, Швецiя).



Кл.слова:
симплекс-метод -- метод потенціалів -- статистичне рішення -- апріорний розподіл

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Біологічні науки   
16.


Мікробіологія [Електронний ресурс] : підручник для студентів вищих навчальних закладів / І. Л. Дикий [та ін.] ; Національний фармацевтичний університет. - Х. : Оригінал, 2006. - 432 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику узагальнено сучасні досягнення у галузі медичної, фармацевтичної, санітарної та хімічної фармакології. Представлено фундаментально-прикладні положення з морфології, фізіології прокаріотів, еукаріотів та вірусів; розглянуто методи культивування бактерій і вірусів, механізми взаємодії вірусів з клітиною. Висвітлено питання інфекції, хіміотерапії, імунітету, імунопатологічних станів, імунобіотехнології. Узагальнено матеріали з мікроекології, основ асептики й антисептики, мікробної контамінації лікарської сировини та препаратів. Викладено відомості про збудників інфекційних хвороб. Розрахований на студентів та викладачів фармацевтичних і медичних вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
фармакологія -- інфекція -- імунітет -- хіміотерапія

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Біологічні науки   
17.

Дикий, І. Л.
Мікробіологія [Електронний ресурс] / І. Л. Дикий, І. Ю. Холупяк, Н. Ю. Шевельова. - Харків : Оригінал, 2006. - 432 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник для студентів вищих навчальних закладів. У підручнику узагальнено сучасні досягнення у галузі медичної, фармацевтичної, санітарної та хімічної фармакології. Представлено фундаментально-прикладні положення з морфології, фізіології прокаріотів, еукаріотів та вірусів; розглянуто методи культивування бактерій і вірусів, механізми взаємодії вірусів з клітиною. Висвітлено питання інфекції, хіміотерапії, імунітету, імунопатологічних станів, імунобіотехнології. Узагальнено матеріали з мікроекології, основ асептики й антисептики, мікробної контамінації лікарської сировини та препаратів. Викладено відомості про збудників інфекційних хвороб. Розрахований на студентів та викладачів фармацевтичних і медичних вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
імунобіотехнології -- антисептики -- фармацевтика

   Тип видання:   навчальний посібник   
18.

Терентьев, Г. А.
Моторные топлива из альтернативных сырьевых ресурсов [Електронний ресурс] / Г. А. Терентьев, В. М. Тюков, Ф. В. Смаль. - М. : Химия, 1989. - 272 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Впервые комплексно, во взаимосвязи с общими проблемами энергетики, рассмотрены сырьевая база, технология переработки, особенности применения и экономические показатели использования моторных топлив из альтернативных сырьевых ресурсов (угля, сланцев, битуминозных нефтей, природного газа, биомассы). Отражены современное состояние и перспективы потребления моторных топлив. Даны характеристика и классификация альтернативных топлив, приведена система приоритетов в использовании их на автомобильном транспорте с учетом экономических, энергетических и экологических характеристик. Пособие предназначена для специалистов в области технологии и экономики производства и применения моторных топлив, а также общих проблем энергетики....



Кл.слова:
технологія переробки -- сировинний ресурс -- енергія

   Тип видання:   методичний посібник   
19.

Ковальов, В. М.
Навчальна практика з фармакогнозії [Електронний ресурс] : методичні рекомендації для студентів заочної та дистанційної форми навчання зі спеціальності “Фармація” / В. М. Ковальов, В. В. Бойнік, Л. В. Упир, С. І. Степанова. - Х. : Вид-во НФаУ, 2002. - 10 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підвищення попиту на лікарські засоби рослинного походження вимагає від спеціалістів практичних навичок з заготівлі, зберігання, переробки і стандартизації лікарської рослинної сировини. Навчальна практика є логічним продовженням теоретичного навчання та проводиться у ІХ семестрі терміном 6 днів. Практична підготовка студентів вищих навчальних закладів є обов’язковим компонентом освітньо-професійної програми для здобуття кваліфікаційного рівня.



Кл.слова:
медицина -- фармакологія -- лікарські рослини

   Тип видання:   монографія   
20.

Клочко, В. І.
Озброєння та військова справа давнього населення України (5000-900 рр. до Р.Х.) [Електронний ресурс] / В.І. Клочко. - К. : АртЕк, 2006. - 337 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографії розглядаються результати багаторічних досліджень озброєння давніх суспільств на території України, починаючи від доби неоліту – бронзи і до кіммерійського періоду. Приділено пильну увагу типології різноманітних видів озброєння, проаналізовано хронологічні аспекти їх розвитку на фоні культурно-історичних процесів того часу. Розглядаються питання виробництва предметів озброєння, включаючи технологію їх виготовлення, характер сировинних баз, фізичні властивості матеріалу. Досліджуються автохтонні та іноваційні впливи на появу та еволюцію нових винаходів. Пропонується характеристика бойових властивостей різнотипних і різночасових видів зброї. В цілому предмети озброєння розглядаються як історичне джерело, важливе для реконструктивного аналізу як окремих військово-історичних подій, так і цілих культурно-історичних та етнокультурних моделей. Видання призначене для фахівців з археології, історії, етнографії, а також для широкого кола читачів, які цікавляться історією нашої країни.



Кл.слова:
зброя
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського