Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Автореферати дисертацій (1180)Реферативна база даних (7345)Книжкові видання та компакт-диски (347)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>K=СЛАБКІ$<.>+<.>K=МІСЦЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 71
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   довідник   
1.


Всеобщая история. История древнего мира. Средние века. Новое и новейшее [Електронний ресурс] : справочник школьника / сост. Ф. С. Капица [и др.]. - М. : Филологическое общество «Слово», 1996. - 544 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Справочник школьника охватывает все аспекты школьной программы. Справочник предназначен для учащихся 4 - 11 классов, школьных учителей, незаменим для родителей в качестве "домашнего репетитора".



Кл.слова:
історія -- видатні особистості -- історичні місця

   Тип видання:   підручник   
2.

Дорофєєва, Н. В.
З історії грошей України [Електронний ресурс] / Н. В. Дорофєєва, 3. М. Комаринська. - К. ; Л. : [б. в.], 2000. - 164 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історія грошей як галузь історичної науки привертає увагу істориків, археологів, економістів і навіть мовознавців. Вивчення історії грошей дає можливість дослідити державні процеси, економіку, торгівлю певного періоду історії. Гроші розповідають про внутрішнє становище держави, його економічну силу чи слабкість. Повідомляють важливі дані про політичне життя, ідеологію, конкретну історію, дозволяючи уточнити або навіть з'ясувати імена і дати правління тих чи інших володарів. Особливе значення має вивчення історії грошей для поглиблення знань з економічної історії різних Історичних епох і періодів. Підготовку другого видання навчального посібника з історії грошей спонукало, перш за все, те, що ця проблематика зацікавила не лише студентів, фахівців, а й пересічних громадян. І це знайшло своє відображення у розширенні текстового матеріалу, а також збагаченні його тематичними ілюстраціями. Важливе місце у посібнику відведено історії грошей України, яка розглядається в контексті загального історичного процесу та подій, що його супроводжували. Достатньо уваги відведено історії появи грошей і грошового обігу, історії виникнення та функціонування грошових систем, проведенню грошових реформ, їх результатам (з найдавніших часів до сьогодення). Навчальний посібник складається з дев'яти тем, матеріал яких подається з дотриманням тематико-хронологічного принципу. Важливою ознакою у вивченні історії грошей є розгляд її в контексті історичних подій суспільно-політичного та економічного життя. Поглибленню знань з історії грошей допомагає словник «Ключові терміни і поняття», який є індивідуальним для кожної теми, виходячи з хронологічних рамок, подій та країн, про які йдеться у конкретній темі. Перевірці й закріпленню знань сприяють вміщені наприкінці кожної теми «Контрольні питання». Детальніше ознайомитись з тією чи іншою проблемою, поглибити знання допоможе рекомендована література до кожної окремої теми. У світовій історії важко знайти державу, яка не прагнула б до зміцнення своєї грошової системи, підвищення ролі грошей у суспільних відносинах. Україна — не виняток. Вона теж має давні традиції грошового виробництва й обігу, адже за свою багатовікову історію неодноразово виготовляла власні гроші.



Кл.слова:
нумізматика -- фінанси

   Тип видання:   методичний посібник   
3.

Шахматов, О. Л.
Нариси з історії української мови та хрестоматія [Електронний ресурс] : з пам'ятників письменської старо-українщини ХІ-ХVІІІ в.в. / О. Л. Шахматов, А. Г. Кримський. - К. : Друкар, 1922. - 182 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


О.Шахматов займався у тому числі й питанням історії української мови, якому і присвячена пропонована книга. Шахматов брав участь у складанні декларації Петербурзької АН «Про скасування обмежень малоруського друкованого слова» (1905 — 1906) (див. також Заборона українського слова в Росії. Реферат Петербурзької Академії наук (1916) [PDF]). Це було в згоді з політичними поглядами Шахматова: як типовий російський ліберал (член партії конституціоналістів-демократів) він обстоював культурні права народів Росії, але при умові недоторканости Рос. Імперії. Відповідно, коли 1917 Україна йшла до незалежності, Шахматов зайняв різко негативну позицію. Початки української мови автор виводив з «південного наріччя» «спільнодавньоруської» мови. Шахматов вважав витоки української мови у загальних рисах автохтонними (хоч часом містив їх між Прутом і дол. Дніпром, а часом далі на північ, у середньому Подніпров'ї). Не зважаючи на вразливі місця у теорії Шахматова, його історично-генетичні концепції підкуповували своєю цілісністю, включенням колосальної кількости фактів, синтетичністю. На кілька десятиліть вони визначили трактування цих проблем у східньослов'янському мовознавстві, навіть у противників Шахматова; жодна мовознавча школа не мала такого впливу в Росії — СССР у першій половині 20 ст., як школа Шахматова.



Кл.слова:
мовознавство

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
4.


Біблія [Електронний ресурс] : книги священного писання старого та нового завіту. - К. : Видання Київської патріархії української православної церкви Київського патріархату, 2004. - 1403 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Біблія – це стародавня збірка, різних за формою і змістом релігійних та світських творів, які писалися від дванадцятого століття до нашої ери аж по друге століття нашої ери, тобто майже півтори тисячі років. У тлумачному словнику можна знайти таке визначення слова “Біблія”: “Книга що розглядається у якості непорушного, єдиного справедливого джерела”. Для християн Біблія – є непорушне, єдине справедливе відкриття Бога людині, що містить 66 книг, записаних 40 різними авторами на протязі 1500 років. Записували Біблію люди найрізноманітнішого походження і самих різних занять: царі, селяни, філософи, рибалки, поети, державні діячі та учені. Біблія записувалась принаймні на трьох континентах і трьома мовами: старо-єврейською, арамейською і грецькою. І незважаючи на таку різноманітність засобів, вона являє собою єдине, що безперервно продовжується ціле – від Книги Буття до Об`явлення і суть викладеного в ній морального закону Божого ніде не міняється. Біблія містить вражаючі у своїй відвертості описи життя основних її персонажів; описи, що розкривають не тільки сильні, але і слабкі риси їх характерів. Першу частину – Старий Заповіт – написано в дохристиянські часи давньоєвропейською мовою, а Новий Заповіт ідеологами християнства давньогрецькою мовою.



Кл.слова:
віра -- церква -- творець

   Тип видання:   підручник   
5.

Эверит, Д.
Подводные лодки типа "К" [Електронний ресурс] / Д. Эверит. - М. : АСТ, 2003. - 284 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Д. Эверит описывает подводные лодки типа К. Созданные в 1915 г., они были самыми быстроходными, их называли подводными истребителями. Однако, несмотря на их передовые для своего времени технические проекты, подлодки типа К постоянно преследовали катастрофы.



Кл.слова:
конструкція -- слабкі місця

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Вальденфельс, Б.
Топографія Чужого [Електронний ресурс] : студії до феноменології Чужого / Б. Вальденфельс. - К. : ППС-2002, 2004. - 206 с.. - (Сучасна гуманітарна бібліотека)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Запропоновані Вальденфельсом топографічні розвідки виходять з припущення, що Чуже має не лише свої часи, а також свої місця. Під впливом Гусерля та Гайдеґера, Мерло-Понті та Левінаса, Башляра та Фуко він наближається до етнології як науки про культурно Чужого. Для філософів, культурологів, соціологів, психологів, політологів та широкого кола інтелектуалів, які цікавляться долею європейської культури та можливостями міжкультурного порозуміння.



Кл.слова:
культура -- соціологія -- філософія

   Тип видання:   методичний посібник   
7.

Кримський, С. Б.
Цивілізаційний розвиток людства [Електронний ресурс] / С. Б. Кримський, Ю. В. Павленко. - К. : Фенікс, 2007. - 316 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга відомих українських дослідників С.Б. Кримського та Ю.В. Павленка присвячена розробці нових підходів до розуміння історії, узагальненому висвітленню цивілізаційного розвитку людства та місця в ньому України. В ній стисло подається сучасне розуміння пізнання в системі культуротворчої діяльності, розкриваються принципи єдності, стадійності, поліваріантності та цивілізаційної дискретності цивілізаційного процесу у його органічному зв'язку з етноісторичним розвитком, висвітлюються культурні архетипи та цивілізаційна ідентичність українського народу, визначаються глобальні культур-цивілізаційні зрушення на межі тисячоліть.



Кл.слова:
культура -- творчість -- розвиток

   Тип видання:   зб. статей   
8.


Народний Рух України: історія, ідеологія та політична еволюція (1989-2009) [Електронний ресурс] : матеріали круглого столу, присвяченого 20-й річниці створення Народного Руху України за перебудову (Київ, 22 вересня 2009 р.). - К. : Інститут історії України НАН України, 2010. - 156 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні зібрано тексти виступів учасників круглого столу «Народний Рух України: історія, ідеологія та політична еволюція (1989–2009)», який відбувся 22 вересня 2009 р. в Інститут історії України НАН України. Представлені у збірнику матеріали містять авторські інтерпретації та міркування стосовно різних аспектів історії створення та діяльності Народного Руху України: передумов виникнення, особливостей трансформації з масового громадсько-політичного руху в політичну партію, еволюції ідеологічних засад та програмних положень, місця НРУ у суспільно-політичному житті України та його внеску у розбудову держави. Тексти публікуються в авторській редакції. Збірник буде цікавим для фахових істориків та політологів, а також для широкого кола читачів, які виявляють інтерес до історії України.



Кл.слова:
партія -- суспільний рух -- перебудова -- незалежність

   Тип видання:   підручник   
9.

Макиенко, Н. И.
Общий курс слесарного дела [Електронний ресурс] : учебник для ПТУ / Н. И. Макиенко. - 3-е изд., испр.. - М. : Высшая школа, 1989. - 335 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Описаны оборудование, инструменты и приспособления, приемы выполнения слесарных операций. Даны сведения о видах, причинах возникновения и способах предотвращения брака, организации рабочего места, безопасности труда и противопожарных мероприятиях. В 3-е издание (2-е - в 1984 г. ) внесены исправления. Учебник может быть использован при профессиональном обучении рабочих на производстве.



Кл.слова:
інструмент -- організація робочого місця -- безпека

   Тип видання:   художня література   
10.
 


Чубай, Грицько.
Плач Єремії [Електронний ресурс] / Грицько Чубай. - Л. : Кальварія, 1998. - 317 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В усіх літературах світу існують постаті, чий творчий доробок є безумовно непересічний і важливий, але особистість автора за значенням своїм — не тільки не менша, а часами й більша віха у мистецькому житті країни. Варто згадати хоч би Гертруду Стайн, що в пам’яті загалу, попри її цікаву творчість, лишилась передовсім особистістю, довкола якої в Парижі у 20-30-ті роки гуртувались митці «втраченого покоління», серед яких були Гемінґвей, Фітцджералд та інші. Таким центром мистецького життя був свого часу у Львові Грицько Чубай, який за недовгий свій вік спромігся не тільки створити цікавий літературний доробок і стати помітним в історії української поезії 20-го століття, але й лишити за собою виразний слід як людини й особистости, світло від якої, як від загаслої зірки, ще довго йтиме крізь час і простір до людського загалу. У цій книжці зібрана переважна більшість того, що написав Грицько Чубай. Не увійшли сюди поезії для дітей, які мали би бути видані окремою книжкою, та деякі переклади, що можуть становити інтерес тільки для істориків літератури й докладних біографів поета. Напевне є ще чимало сучасників Грицька Чубая, які могли би написати спогади про нього і про ту добу. За браком місця не вдалося розмістити в цьому виданні й того, що вже написане про поета його сучасниками. Хочеться сподіватися, що запропоноване видання надихне багатьох на нові спогади про поета. Це може стати окремою цікавою книгою, важливим документом епохи і пам’ятником поетові.



Кл.слова:
збірка -- поезія -- спогад

   Тип видання:   зб. статей   
11.


Козацькі Січі (нариси з історії українського козацтва XVI-XIX ст.) [Електронний ресурс] / відп. ред. В. А. Смолій. - К. : Науково-дослідний інститут козацтва, 1998. - 252 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник – унікальне видання, де визначено і науково обґрунтовано час та місця постійного розташування над Дніпром і Дунаєм січового Коша, відтворено основні етапи історії запорозького козацтва: походження, утворення демократичної козацької республіки, господарське освоєння земель півдня України, міжнародні відносини, культуру козацької громади, а також вплив останньої на суспільно-політичне життя українського народу в період пізнього середньовіччя та нового часу. В книзі читачі знайдуть відомості про Хортицьку, Томаківську, Базавлуцьку, Микитинську, Чортомлицьку, Кам’янську, Олешківську, Нову (Підпільненську) і Задунайську Січі. Розраховано на викладачів, студентів та школярів, усіх, хто цікавиться історичною минувшиною України.



Кл.слова:
історія -- козацтво

   Тип видання:   наукове видання   
12.


Українська діаспора в Російській Федерації [Електронний ресурс] : історико-культурна спадщина / В. О. Горбик [и др.]. - К. : Інститут історії України НАН України, 2011. - 276 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В роботі досліджуються нерухомі пам’ятки історії та культури української діаспори в Росії. Значна увага приділяється висвітленню найважливіших етапів життя та діяльності державних, громадських, військових діячів, видатних представників науки і культури—вихідців з України в розбудові Російської держави. Досліджуються історичні об’єкти, пам’ятні місця, пов’язані з життям і творчістю відомих представників української діаспори, визначається роль пам’яток в культурній спадщині українського народу за кордоном, в духовному житті сучасного українського суспільства. На тлі історико-культурного надбання висвітлюються маловідомі сторінки життя та діяльності вихідців з України на теренах Росії. Всі визначені в процесі підготовки роботи об’єкти історико-культурної спадщини внесені до каталога-довідника



Кл.слова:
історія -- культура

   Тип видання:   наукове видання   
13.

В’ятрович, В.
Ставлення ОУН до євреїв [Електронний ресурс] : формування позиції на тлі катастрофи / В. В’ятрович. - Л. : Мс, 2006. - 144 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Питання місця і ролі Організації Українських Націоналістів в українському визвольному русі досі залишається одним із найбільш дискусійним в історіографії. Важливим аспектом цієї проблеми є ставлення ОУН до євреїв, що досі не знаходило належного висвітлення в працях істориків. Пропонована увазі читачів робота є чи не першою, де головним об’єктом дослідження обрано саме формування позиції українських націоналістів щодо єврейського населення протягом 1920-1950 років. Опираючись на багатий джерельний матеріал, зокрема документи ОУН та УПА, які вперше вводяться в науковий обіг, автор переконливо спростовує численні стереотипи, що побутують як в історіографії, так і в суспільній свідомості.



Кл.слова:
націоналізм -- антисемітизм

   Тип видання:   навчальний посібник   
14.

Іванюта, П. В.
Внутрішньогосподарський (управлінський) облік у виробничих підрозділах сільськогосподарських господарюючих суб'єктів [Електронний ресурс] : навчальний посібник / П. В. Іванюта, З. М. Левченко. - К. : Центр навчальної літератури, 2006. - 368 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Висвітлюються концептуальні підходи до формування внутрішньогосподарського (управлінського) обліку, його місця і ролі в організації господарського обліку та в системі управління; обґрунтовується його основна функція — облік виробничих витрат; розкрита дієвість внутрішньогосподарського (управлінського) обліку, зокрема в умовах внутрішньо господарського розрахунку і чекової форми контролю та у зв'язку із застосуванням інформаційних систем і комп'ютерних локальних мереж; розгля дається взаємозв'язок внутрішньогосподарського (управлінського) обліку з бюджетуванням та контролінгом. Головне завдання посібника — надати допомогу тим, хто бажає оволодіти пе ревіреноюпрактикою організацією ведення внутрішньогосподарського (управлінського) обліку у виробничих підрозділах сільськогосподарських господарюючих суб'єктів. Посібник буде корисним як для сту дентів і аспірантів, так і фахівців сільськогосподарської галузі



Кл.слова:
управління -- фінанси

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Лук'яненко, О. В.
Родоцентрична педагогіка [Електронний ресурс] : історико-теоретичні розвідки / О. В. Лук'яненко. - Полтава : Друкарська майстерня, 2008. - 66 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.60 Мб


У брошурі подаються роздуми стосовно зміни сучасного бачення реформ у освітній сфері на основі Родоцентричного підходу через запровадження принципу Родовідповідності у педагогічній теорії та практиці. В основі розвідок лежить аналіз стародавньої праукраїнської світоглядної системи, філософських та релігійних уявлень слов’ян, обрядового циклу та новітніх педагогічних інноваційних підходів. Особливу увагу присвячено аналізу місця та ролі учителя і учня у навчально-виховній системі стародавньої Русі.



Кл.слова:
Давня Русь -- освіта -- історія освіти -- міфологія

   Тип видання:   підручник   
16.

Салухіна, Н. Г.
Стандартизація та сертифікація товарів і послуг [Електронний ресурс] / Н. Г. Салухіна, О. М. Язвінська. - К. : Центр учбової літератури, 2010. - 336 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник є узагальненою працею з концептуальних проблем стандартизації та сертифікації продукції (процесів, робіт, послуг). Важлива увага приділяється організаційно-методичним та правовим принципам стандартизації і сертифікації в світі та в Україні, визначенню місця системи технічного регулювання в управлінні якістю продукції (процесів, робіт, послуг). Підручник розрахований на студентів, магістрів і викладачів вищих навчальних закладів, підприємців, торговців. Книга зацікавить широке коло читачів, яких цікавлять проблеми технічного регулювання.



Кл.слова:
ринок -- виробництво

   Тип видання:   наукове видання   
17.


Ілюстрована хроніка товариства "Український Народний Дім" у Чернівцях, 1884–1934 [Електронний ресурс] : пропамятна книжечка видана з нагоди 50-их роковин існування цього т-ва. - Чернівці : Друкарня Т. Іваницький і СП., 1934. - 68 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Випуск книги було приурочено до 50-річчя заснування товариства. Назва видання цілком відповідає його змісту – це історія задуму, створення та діяльності товариства. Окремий розділ присвячено самій будівлі «Українського Народного Дому». Багато місця посідають характеристики окремих осіб, що були причетні до його розбудови, а список членів товариства станом на 1934 р. наведено в кінці видання. Хроніку проілюстровано портретами найбільш видатних діячів культурного життя Буковини тих часів.



Кл.слова:
Буковина -- культурне життя

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.

Хоткевич, Г.
Гуцули й гуцульщина [Електронний ресурс] / Г. Хоткевич. - Джерсі-Сіті : Свобода, 1920. - 36 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Хоткевич Гнат Мартинович народився 31 грудня 1877р. в Харкові, де минула більша частина його життя. 1900р. закінчив місцевий технологічний інститут. Ще в студентські роки включився в культурно-освітню діяльність на селі, віртуозно опанувавши гру на бандурі. Разом з О. Матюшенком, майбутнім організатором повстання на панцернику «Потемкин», влаштовував вистави, їздив місцями козацької слави. Зрештою, увійшов у контакти із членами Української соціал-демократичної партії (О. Коваленко, Ж. Коллар та ін.). Все це викликало підозри місцевих властей, внаслідок чого 1899р. він був на рік виключений з інституту як неблагонадійний. Був одним з організаторів виступу кобзарів-лірників на Археологічному з'їзді в Харкові (1902), фундатором першого в Росії Робітничого театру.



Кл.слова:
етнографія -- побут -- фольклор

   Тип видання:   навчальний посібник   
19.

Gardner, R. M.
Practical crime scene processing and investigation [Electronic resource] / R. M. Gardner. - Boca Raton : CRC Press, 2005. - 494 p.
Переклад назви: Практика з обробки та розслідування місця злочину

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


No two crime scenes are the same, and each scene presents a unique set of obstacles to overcome. While there is no one "right" way to handle every situation, the goal of collecting evidence while preserving its integrity remains the constant motivation of the crime scene investigator.



Кл.слова:
криміналістика -- судова наука

   Тип видання:   наукове видання   
20.

Багмут, І. А.
Червоні кутки на селі (куткові хати-читальні) [Електронний ресурс] / І. А. Багмут. - Х. : Державне вид-во України, 1927. - 65 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У публікації розглядається такий вид радянської політичної просвіти, як “червоні кутки” у сельбудах (місця у сільських культурно-освітніх установах, відведені під потреби агітації) або хати-читальні (осередки діяльності сільських бібліотек, гуртків самодіяльності тощо). Міститься інформація про зміст такого “червоного кутка”, що він собою являє, які функції має виконувати, пояснюється його необхідність. Розповідається, як правильно організувати подібний “куток”.



Кл.слова:
гурток самодіяльності -- культурно-освітня установа
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського