Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (13)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (2284)Реферативна база даних (17273)Книжкові видання та компакт-диски (1135)Журнали та продовжувані видання (59)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗАГРОЗ$<.>+<.>K=ПОШИРЕНН$<.>+<.>K=ЯДЕРНОЇ$<.>+<.>K=ЗБРОЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 149
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Біологічні науки   
1.


Червона книга України [Електронний ресурс] : в 2 т. / Національна академія наук України. - К. : Глобалконсалтинг, 2009

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Тваринний світ / під ред. І. А. Акімової. - 600 с.

Т. 2 : Рослинний світ / під ред. Я. П. Дідуха. - 900 с.


Книга є офіційним докуменом, що відображає сучасний стан видів рослин і грибів України, які перебувають під загрозою зникнення, або потребують охорони. У книзі наводяться відомості про 826 видів, дається їх українська та латинська назва, таксономічна належність, природоохоронний статус, наукове значення, ареал виду та його поширення в Україні, чисельність та структура популяцій, причини зміни чисельності, умови місцезростань, загальна біоморфологічна характеристика, режим збереження популяцій та заходи з охорони, розмноження та розведення у спеціально створених умовах, господарське та комерційне значення, основні джерела інформації. Кожна стаття супроводжується ілюстрацією та картосхемою поширення виду в Україні. Також вміщено нормативні документи про Червону книгу України та довідкові матеріали. Видання розраховане на державні, наукові і громадські установи та організації, навчальні заклади, спеціалістів, широкі кола природо- користувачів, активістів охорони природи.



Кл.слова:
рослини -- тварини -- екологія

   Тип видання:   словник   
2.


Малорусько-німецький словар [Електронний ресурс] : в 2 т. / уклад. Є. Желеховський. - Л. : Товариство ім. Шевченка, 1886

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : (А-О). - 1886. - 608 с.

Т. 2 : (П-Я). - 1886. - 528 с.


«Малорусько-німецький словар» Євгена Ієронімовича Желехівського, завершений у публікації Софроном Недільським, містить понад 64000 слів. До появи українсько-російського словника Б. Грінченка він був найповнішим джерелом української лексики. Укладений переважно на західноукраїнському матеріалі, словник відіграв важливу роль у поширенні нової української мови в Галичині та витіснення з ужитку язичія. У словнику застосовано желехівку, західноукраїнський фонетичний правопис, зумовлений діалектними рисами місцевих говірок. Для філологів широкого профілю, мовознавців, фахівців з української мови, наукових працівників, викладачів, студентів, перекладачів.



Кл.слова:
німецька мова -- переклад

   Тип видання:   енциклопедія   
3.


Endangered Species [Electronic resource] : encyclopedia : in 3 vol. / S. Benson, R. Nagel.. - Farmington Hills : Gale, 2004
Переклад назви: Види під загрозою зникнення

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Vol. 1 : Mammals. - 320 p.

Vol. 2 : Arachnids, Birds, Crustaceans, Insects and Molluscs. - 320 p.

Vol. 3 : Amphibians, Fish, Plants and Reptiles. - 300 p.


Including the addition of 40 new species, this 2nd edition is completely updated to reflect the changes in endangered and threatened status. Color photographs and maps provide students with many species threatened by extinction, including amphibians, birds, crustaceans, fish, insects, mammals, mollusks, reptiles and more. Each of the 240 entries gives a species description, location, reason for endangerment and measures being taken to protect it.



Кл.слова:
тварина -- рослина -- охорона довкілля -- екологія

   Тип видання:   словник   
4.

Погрібний, М. І.
Словник наголосів української літературної мови [Електронний ресурс] / М. І. Погрібний ; за ред. І. О. Варченка. - К. : Радянська школа, 1959. - 603 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Правильність усної мови визначається насамперед правильною вимовою звуків слова і правильним наголосом, а також правильним інтонуванням речення. Помилки в усній публічній мові не тільки утруднюють розуміння висловленого, але й заважають поширенню й усталенню норм літературної мови. Цей словник є першою спробою охопити і зафіксувати літературне наголошення в усіх уживаних словах, у багатьох формах слів та в окремих словосполученнях. Крім широко відомої лексики, словник відбиває обмежену кількість спеціальної термінології.



Кл.слова:
інтонація -- наголос -- орфоепія -- усна мова

   Тип видання:   довідник   
5.

Ардашев, А. Н.
Оружие специальное, необычное, экзотическое [Електронний ресурс] : иллюстрированный справочник / А. Н. Ардашев, С. Л. Федосеев. - М. : АСТ : Астрель, 2003. - 319 с.. - (Военная техника)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге в популярной форме рассказано об оружии, предназначенном для выполнения необычных боевых задач. В ней содержится информация о тактико-технических данных, принципах действия и устройстве основных типов оружия для войск специального назначения различных стран, о нестандартном вооружении спецслужб, а также об опытных разработках такого оружия. В ней также приведены сведения о некоторых военно-технических изобретениях, не нашедших широкого применения. Издание предназначено для всех интересующихся историей техники и современным оружием.



Кл.слова:
спеціальна зброя -- історія зброї

   Тип видання:   методичний посібник   
6.

Чеботарьова, В. Д.
Пропедевтична педіатрія [Електронний ресурс] / В. Д. Чеботарьова, В. Г. Майданник. - К. : [б. в.], 1999. - 578 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику викладені принципи організації лікувально-профілактичної допомоги дітям, історія розвитку педіатрії, дана характеристика періодів дитячого віку, анатомо-фізіологічні особливості органів і систем, а також обміну речовин у дітей різних вікових груп. Описані закономірності і сучасні тенденції фізичного і нервово-психічного розвитку дітей, їх оцінка і семіотика порушень. Розглянуті основні принципи і тактика раціонального вигодовування та харчування здорових дітей раннього віку. Детально описані особливості і методи клінічного обстеження різних органів та систем у дітей, загальна і спеціальна семіотика найбільш поширенних захворювань дитячого віку.



Кл.слова:
лікування -- допомога

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Біологічні науки   
7.

Смик, Г. К.
Корисні та рідкісні рослини України [Електронний ресурс] : словник-довідник народних назв / Г. К. Смик. - К. : Українська Радянська Енциклопедія ім. М. П. Бажана, 1991. - 416 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник-довідник українських народних назв рослин з відповідними латинською, українською і російською науковими назвами, назвою родини та коротким описом поширення і використання.



Кл.слова:
рослина -- лікування

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Костомаров, М. І.
Закон Божий (Книга буття українського народу) [Електронний ресурс] / М. І. Костомаров. - К. : Либідь, 1991. - 40 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Закон Божий (Книга буття українського народу)" —унікальний за змістом і долею твір видатного українського та російського історика, письменника й громадського діяча М. Костомарова, викладає програмні положення Українсько-Слов'янського товариства святих Кирила й МефодІя, чи більш відомого нам під назвою Кирило-МефодІївське братство. Глибокі ідейно-теоретичні й гуманістичні устремління автора дістали високу оцінку вітчизняної суспільно-політичної думки. Водночас є підстави вважати, що основні положення цього трактату були прийняті братчиками за програму їхньої подальшої діяльності щодо поширення ідей національного відродження України.



Кл.слова:
духовність -- національне відродження -- християнська віра

   Тип видання:   методичний посібник   
9.

Семенко, Ю.
Шахи в Україні [Електронний ресурс] : нариси з історії шахової гри на українській землі і в діаспорі / Ю. Семенко. - 2-е вид., доп.. - Л. : Каменяр, 1993. - 224 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга містить нариси з історії шахів в Україні. Перше видання цієї книги здійснено в 1980 р. в Мюнхені (Німеччина). Використовуючи маловідомі факти, автор розповідає про поширення та розвитку шахової гри на українській землі, знайомить з творчістю видатних вітчизняних майстрів, чиї імена довго замовчувалися, а також з досягненнями провідних сучасних гросмейстерів Україні.



Кл.слова:
гра -- шахи -- стратегія

   Тип видання:   монографія   
10.

Клочко, В. І.
Озброєння та військова справа давнього населення України (5000-900 рр. до Р.Х.) [Електронний ресурс] / В.І. Клочко. - К. : АртЕк, 2006. - 337 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографії розглядаються результати багаторічних досліджень озброєння давніх суспільств на території України, починаючи від доби неоліту – бронзи і до кіммерійського періоду. Приділено пильну увагу типології різноманітних видів озброєння, проаналізовано хронологічні аспекти їх розвитку на фоні культурно-історичних процесів того часу. Розглядаються питання виробництва предметів озброєння, включаючи технологію їх виготовлення, характер сировинних баз, фізичні властивості матеріалу. Досліджуються автохтонні та іноваційні впливи на появу та еволюцію нових винаходів. Пропонується характеристика бойових властивостей різнотипних і різночасових видів зброї. В цілому предмети озброєння розглядаються як історичне джерело, важливе для реконструктивного аналізу як окремих військово-історичних подій, так і цілих культурно-історичних та етнокультурних моделей. Видання призначене для фахівців з археології, історії, етнографії, а також для широкого кола читачів, які цікавляться історією нашої країни.



Кл.слова:
зброя

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Тоїчкін, Д.
Козацька шабля XVII - XVIII ст. [Електронний ресурс] : історико-зброєзнавче дослідження / Д. Тоїчкін. - К. : Стилос, 2007. - 368 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі аналізуються питання появи, поширення та побутування шаблі на теренах України, досліджуються проблеми місцевого виготовлення шабель, поширення їх каналами міжнородної торгівлі протягом XVII-XVIII ст. На основі речових та іконографічних джерел, представленних матеріалами музейних колекцій України, шабля українського козацтва розглядається як морфологічний тип. Книга може бути корисною зброєзнавцям, військовим історикам, усім, что цікавиться історією казаччини.



Кл.слова:
холодна зброя -- шабля -- музейна колекція

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Брехуненко, В.
Морські війни українських козаків [Електронний ресурс] / В. Брехуненко. - К. : [б. в.], 2007. - 80 с.. - (Перемоги української зброї)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі в науково-популярному стилі розповідається про одну з найславетніших сторінок українського військового мистецтва - морські війни українських козаків. Описано особливості мореплавання в Чорному та Азовському морях у козацькі часи, розвиток козацького флоту, військове мистецтво козаків, морські битви козаків з турецьким флотом, козацькі морські походи на турецькі міста-фортеці Стамбул, Очаків, Білгород, Кілію, Ізмаїл, Керч, Сіноп, Трапезунд та ін. Показана роль козацького флоту у російсько-турецьких війнах кінця XVII - початку XIX ст. Для всіх, хто цікавиться історією військового мистецтва, українського козацтва та минулим України загалом.



Кл.слова:
український народ -- козацький флот -- військове мистецтво -- морська битва

   Тип видання:   наукове видання   
13.

Голубець, М.
Русифікація - люмпенізація - вульгаризація [Електронний ресурс] / М. Голубець. - Л. : Поллі, 2006. - 48 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Зросійщення, зубожіння й вульгаризація української мови набули критичного стану. Вони поряд з федералізацією, двомовністю і сепаратизмом є загрозою національній безпеці України. У цій публікації коротко проаналізовано ці шкідливі явища і висловлено думки щодо способів очищення української мови від русифікаційного й аборигенного бур'яну.



Кл.слова:
українська мова -- суржик -- мовний пуризм

   Тип видання:   підручник   
14.

Винклер, П. П. фон
Руководство к истории, описанию и изображению ручного оружия с древнейших времен до начала XIX века [Електронний ресурс] / П. П. фон Винклер. - Санкт-Петербург : Типография И. А Ефрона, 1894. - 330 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Работа П. П. фон Винклера "Оружие" посвящена истории оружия со времени его появления до начала XIX века. В ней рассматривается оружие египтян, кельтов и других народов, существовавшее у них до образования государств, и оружие более позднего времени народов Австрии, Англии, Бельгии, Германии, Индии, Испании, Италии, России, Швейцарии, Франции, Японии и других стран. Основной материал посвящен, естественно, индивидуальному оборонительному и наступательному оружию, главным образом холодному, но часть материала относится к метательному оружию, включая огнестрельное. Холодное оружие освещено достаточно подробно с изложением характерных отличий образцов, объяснением функциональных особенностей деталей, причин их эволюции и т. п. Так же подробно изложен материал об оборонительном оружии. Заслуживает внимания обширный перечень мастеров-оружейников с указанием их имен, фамилий и изображений клейм, которые они ставили на свои изделия. Несомненный интерес представляет не только описание самого оружия, но и технологии производства оружия того времени, способов его отделки, украшения, материал о путях распознавания возможных подделок образцов, соображения автора о необходимых условиях хранения оружия в коллекциях и реставрации требующих ее экземпляров.



Кл.слова:
зброя -- ручна зброя -- історія зброї

   Тип видання:   наукове видання   
15.
 


Толстоухов, А. В.
Екобезпечний розвиток: пошуки стратегем [Електронний ресурс] / А. В. Толстоухов, М. Т. Хилько. - 2-е вид.. - К. : Знання України, 2007. - 332 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У XX столітті усі природні екосистеми зазнали потужного антропогенного тиску, який і призвів до загрози глобальної екологічної катастрофи. Людство спорадчо шукає виходу з цього загрозливого стану. У зв'язку з цим авторами здійснена спроба проаналізувати можливі шляхи екологічно безпечного розвитку, складнощі пошуку моделі усталеного розвитку цивілізації. В цьому плані пропонуються і обґрунтовуються найбільш фундаментальні загальнопланетарні політико-правові, соціокультурні та економіко-технологічні стратегічні завдання людства по врятуванню навколишнього природного середовища. Для природознавців, викладачів, аспірантів та студентів.



Кл.слова:
екологія -- екосистема

   Тип видання:   методичний посібник   
16.


Методика криміналістичного дослідження холодної зброї та конструктивно схожих з нею виробів [Електронний ресурс]. - К. : Вид-во МЮ МВС України, 1999. - 13 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
клинкова зброя -- метальна зброя

   Тип видання:   монографія   
17.


Природознавство і гуманітарія. Пошуки взаєморозуміння [Електронний ресурс] / В. С. Лук'янець [и др.]. - К. : Парапан, 2009. - 174 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Показано, що сучасна наука – своєрідне перехрестя взаємодії природничонаукового, технікознавчого і гуманітарного дискурсів, проаналізовано їх взаємовплив у добу революційних супертехнологій. Дослідження цього проблемного поля, яке породжується революцією супертехнологій, буде сприяти формуванню нової методологічної бази природознавства. Така база дозволить гуманітаріям нашого часу здійснити прорив за обрій лінеарного світогляду доби Модерну, дати реалістичну оцінку таких глобальних загроз, як "технологічна сингулярність", адекватно відповісти на виклики доби супертехнологій. Практика розробки зазначеного проблемного поля – важлива умова створення методології дослідження екзистенціальних ризиків, що породжуються практикою застосування все більш могутніх супертехнологій в нестабільному світі – світі антропогенних небезпек, ризиків, природних катастроф і соціальних нестабільностей. В ХХІ столітті така методологія набуває надзвичайно важливого значення саме тому, що у світі, що формується за допомогою нано-біо-гено-інфо-комп'ютерно-мережевих супертехнологій (які несуть із собою не тільки принципово нові можливості, а й зовсім несподівані небезпеки й ризики), вона дозволяє знати, що можна, а чого не можна робити на різних рівнях керування.



Кл.слова:
наука -- техгологія

   Тип видання:   наукове видання   
18.

Бохан, Ю. М.
Турнірныя традыцыі ў Вялікім княстве Літоўскім у ХІV - XVI стст. [Електронний ресурс] / Ю. М. Бохан. - Мінск : І.П.Логвінаў, 2008. - 56 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі розглядається долучення феодальної еліти Великого князівства Литовського до європейських турнірних традицій за часів пізнього середньовіччя. Звертається увага на початок поширення тут турнірної практики, види турнірних вправ і специфічне турнірне спорядження. Книга розрахована на всіх, хто цікавиться середньовічною історією Великого князівства Литовського.



Кл.слова:
турнірна традиція -- лицарство -- ґерць

   Тип видання:   зб. статей   
Категорія: Біологічні науки   
19.


Гриби заповідників та національних природних парків Лівобережної України. До 90-річчя НАН України [Електронний ресурс] / І. О. Дудка [та ін.]. - К. : Арістей, 2009. - 306 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 2009


Книга присвячена вивченню видової різноманітності мікобіоти природо - охоронних об’єктів Лівобережної України. В результаті проведених досліджень встановлено, що гриби досліджених територій представлені 2183 видами (міксо- міцети – 159 видами, борошнисторосяні – 88, інші аскоміцети – 498, мітоспорові – 356, іржасті – 164, базидіоміцети – 918 видами). Проведено аналіз розподілу виявлених видів за субстратами та таксонами асоційованих рослин та досліджено поширення основних груп грибів у заповідниках та національних природних парках Лівобережної України. Наведено список видів досліджених груп грибів та асоційованих з ними організмів.



Кл.слова:
гриби -- мікобіоти -- природоохоронні об’єкти

   Тип видання:   наукове видання   
20.
 


Попов, П. М.
Початки друкарства у слов’ян [Електронний ресурс] / П. М. Попов. - К. : Київ-Друк, 1924. - 35 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Даний матеріал розглядає початок формування друкарської справи у слов'янських народів. Аналізуються різні етапи: зародження друкарства у західних слов'ян (Чехія), розвиток т. зв. Кирилівського друку (Польща), друкарська справа південних слов'ян (Сербія), початкове білоруське друкарство, поширення техніки у Москві тощо. Називаються імена найвидатніших діячів у галузі друкарства, які сприяли його становленню на слов'янських землях. В якості додатку міститься перелік інкунабул (книг, виданих у Європі від початку друку до 1 січня 1501 року), збережених у київських бібліотеках.



Кл.слова:
друкарська справа
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського