Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (23)Тематичний інтернет-навігатор (6)Автореферати дисертацій (11855)Реферативна база даних (56087)Книжкові видання та компакт-диски (5526)Журнали та продовжувані видання (257)
Пошуковий запит: (<.>K=БІОЛОГІЧНІ$<.>+<.>K=ЕКСПЕРИМЕНТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 125
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Хімічні науки   
1.

Одабашян, Г. В.
Лабораторный практикум по химии и технологии основного органического и нефтехимического синтеза [Електронний ресурс] : учебное пособие для вузов / Г. В. Одабашян, В. Ф. Швец. - 2-е изд., испр. и доп.. - М. : Химия, 1992. - 240 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Описаны лабораторные реакторы и установки для исследования химических процессов, подробно разобраны конкретные примеры обработки экспериментальных данных. Приведены задачи на построение кинетических моделей по экспериментальным данным. Описаны методики исследования свыше пятидесяти реакций органического синтеза в лабораторных реакторах и установках различного типа.



Кл.слова:
хімічний процес -- експеримент

   Тип видання:   монографія   
2.

Морозов, А. Г.
Физика дисков [Електронний ресурс] / А. Г. Морозов, А. В. Хоперсков. - Волгоград : ВолГУ, 2005. - 423 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге рассматриваются физические процессы, определяющие динамику и пространственную структуру астрофизических дисков (звездных и газовых дисков галактик, аккреционных дисков вокруг компактных объектов, в протозвездных и протопланетных системах). Проводится последовательное изучение динамики малых возмущений и вопросов устойчивости для бесстолкновительных и газодинамических систем. Подробно рассматривается физика многочисленных неустойчивостей. Излагаются основные нелинейные результаты, базирующиеся на проведении численных (компьютерных) экспериментов. Обсуждаются некоторые механизмы образования спиральной структуры галактик. Предназначена для научных работников, аспирантов и студентов старших курсов.



Кл.слова:
динаміка -- галактика -- експеримент

   Тип видання:   монографія   
3.

Парфан, Н. Я.
Нові медіа в контексті сучасної музичної культури [Електронний ресурс] : кваліф. робота ... магістра культури / Н. Я. Парфан; Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія". - К. : [б. в.], 2009. - 84 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглядаючи нові медіа в контексті музичної культури, ми намагаємося з’ясувати, як їхні властивості позначаються на музиці. При цьому нам доводиться обійти феномен електронної музики, оскільки він не має прямого стосунку до нових медіа в тому розумінні, в якому вживають це поняття його автори. Виникнення електронної музики пов’язують не з комп’ютерними чи цифровими технологіями, а з більш ранніми звуковими експериментами. Натомість предметом даного дослідження будуть ті опосередковані метамедіумом комп’ютера «об’єкти», що пов’язані з прагматикою музики. На нашу думку, нові медіа, якими визначається досвід слухача, – це аудіоформат MP3, файлообмінні та соціальні мережі, портативні цифрові плеєри. Цей перелік включає лише найтиповіші феномени, а тому, безсумнівно, може бути розширеним та нюансовним. В основі роботи лежить опис та аналіз емпіричного матеріалу –«переслідування об’єктів», як називає цей метод англійський дослідник Девід Бір. Ми звертаємося до комп’ютерних програм, файлообмінних сайтів, віртуальних спільнот, а також форумів та соціологічних досліджень, в яких слухачі розповідають про власний досвід. Коли мова йде про таке недавнє явище, як нові медіа, узагальнення неможливі без прямого доступу до емпіричної реальності. Тому наше дослідження побудоване на індукції – від одничиного, часткового ми рухаємося до загального. Такий підхід обумовлює структуру нашої роботи: вона розбита на три розділи, кожен з яких присвячений конкретному медіафеномену.



Кл.слова:
електронна музика -- mp3 -- соціальна мережа -- слухач

   Тип видання:   підручник   
4.

Арнхейм, Р.
Искусство и визуальное восприятие [Електронний ресурс] / Р. Арнхейм. - М. : Прогресс, 1974. - 386 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Данный труд известного американского ученого Рудольфа Арнхейма является итогом многолетнего научно - педагогического опыта автора, активно использующего выводы и методику гештальтпсихологии в исследовании искусства и художественной деятельности. Книга Арнхейма привлекает к себе внимание прежде всего тем, что содержит богатый экспериментальный материал. Арнхейм широко использует эмпирические данные: психологические эксперименты, достижения физиологии, психологии и педагогики. Он приводит большое количестворисунков, схем, диаграмм, анализы произведений классического и современного искусства. Все это придает книге известную фундаментальность и фактологичность. В этом причина того, что работа Арнхейма до сих пор остается одной из основных в области исследования психологии искусства



Кл.слова:
психологія -- психологічний експеримент -- мистецтво -- сприйняття

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Біологічні науки   
5.

Бобровников, Л. В.
Молекулярно-биологические и физиологические основы нейросинергизма [Електронний ресурс] / Л. В. Бобровников ; Российская академия естественных наук. - М. : [б. в.], 2005. - 242 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Развитие системного направления нейрофизиологических исследований, разработка ряда других областей современной науки о мозге неразрывно связаны с экспериментальным и теоретическим обоснованием представлений о существовании особой формы организации нейронной активности - «взаимосодействия» нервных клеток на получение полезного для организма приспособительного результата. В представляемой вниманию читателей монографии рассматривается круг вопросов, касающихся новых методологических подходов к анализу этого сложного нейробиологического явления.



Кл.слова:
нейрофізіологія -- експеримент -- взаємодія -- нервова клітина

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Хімічні науки   
6.

Ярошенко, О. Г.
Хімія [Електронний ресурс] : підручник для 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів : рівень стандарту, академічний рівень / О. Г. Ярошенко. - К. : Грамота, 2010. - 224 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник відповідає чинним програмам (рівень стандарту, академічний рівень) МОН України для 12-річної школи. У підручнику дотримана єдність теоретичних знань, методів їх пізнання, досягнень вітчизняної науки і хімічної промисловості, практичного застосування знань. Навчальний матеріал, що вивчається лише на академічному рівні, винесено в окрему рубрику. Шкільний експеримент представлений усіма його видами: описано хід виконання та результати демонстраційних дослідів, уміщено завдання та інструкції для виконання лабораторних дослідів і практичних робіт. Методичний апарат охоплює різнорівневі запитання та завдання, зорієнтовані на вікові особливості десятикласників.



Кл.слова:
шкільна програма -- школа -- освіта -- педагогіка

   Тип видання:   монографія   
7.

Білодід, І. К.
Розвиток мовознавства в УРСР 1967-1977 [Електронний ресурс] / І. К. Білодід. - К. : Наукова думка, 1980. - 247 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У колективній монографії висвітлюються основні напрями розвитку мовознавства за 1967-1977 рр. Особлива увага приділяється досягненням українських мовознавців у таких галузях: радянська соціолінгвістична теорія, лексикологія і лексикографія, теорія граматики, дослідження з російського мовознавства, історико-етимологічні студії і видання пам'яток, діалектологія і ономастика, дослідження з слов'янського, романського, германського і загального мовознавства, формалізація мов і їх експериментальне значення.



Кл.слова:
соціолінгвістика -- лексика -- граматика

   Тип видання:   методичний посібник   
8.

Литвиненко, Г. М.
Збірник завдань для екзамену з математики на атестат про середню освіту [Електронний ресурс] : у 2 т. / Г. М. Литвиненко. - Л. : Видавництво науково-технічної літератури, 1997

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Алгебра та початки аналізу. - 95 с.

Ч. 2 : Геометрія. - 79 с.


Збірник екзаменаційних завдань з математики складається з двох частин: "Алгебра та початки аналізу" і "Геометрія". Вони складені з урахуванням результатів експерименту на випускних іспитах на атестат про середню освіту в школах, ліцеях та гімназіях Донецької області. Мета посібників — створення різнорівневих збірників задач і вправ для письмового екзамену з математики за курс старшої школи, вдосконалення рейтингової системи оцінювання та апробація шкали переведення кількості набраних учнями балів у діючу чотирьохбальну систему. Крім цього, пропоновані збірники дають уявлення про зміст і вимоги до математичної підготовки учнів на різних рівнях у відповідності з проектами концепції та державного стандарту шкільної математичної освіти. Зміст завдань охоплює програмний матеріал за курс середньої школи. Кожний збірник складається з розділів і параграфів, які містять задачі трьох рівнів складності: обов’язкового (мінімального), підвищеного та поглибленого. Складність екзаменаційних завдань визначається, як правило, кількістю логічних кроків, які повинен виконати учень у процесі їх розв’язування. I. Обов’язковий рівень містить задачі та вправи, в основному, репродуктивного характеру на 2-3 логічних кроки, представлені у формі тестів. Для їх розв’язання учням достатньо знати правила, означення, формули, теореми та ознаки, передбачені навчальними програмами, а також вміти виконувати найпростіші тотожні перетворення, спрощення та обчислення. II. Підвищений рівень містить завдання на 4-6 логічних кроки, розв’язання яких вимагає від випускника творчого застосування одержаних знань з достатньо повним і строгим обгрунтуванням ходу розв’язку. III. Поглиблений рівень — це, як правило, задачі та вправи, розв’язання яких вимагає вміння орієнтуватися в нестандартних ситуаціях, застосовувати оригінальні та штучні прийоми, глибини та строгості суджень, характерних для тих, хто вивчає шкільний курс математики на поглибленому рівні.



Кл.слова:
задача -- пряма -- графік -- графічний розв'язок

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Біологічні науки   
9.


Медична біологія [Електронний ресурс] : підручник / за ред. В. П. Пішака, Ю. І. Бажори. - Вінниця : Нова Книга, 2004. - 656 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник підготовлено відповідно до навчальної програми з медичної біології, затвердженої МОЗ України (2000 р.). У підручнику міститься історична довідка про вклад вітчизняних учених у розвиток біологічної науки. Викладено основні відомості про біологічні основи життєдіяльності людини, клітинний, популяційно-видовий, біосферний рівні організації життя та місце людини у ньому. Особливу увагу приділено спадковій патології та паразитарним хворобам людини. Для студентів вищих медичних навчальних закладів III—ІV рівнів акредитації, лікарів-інтернів, лікарів загальної практики.



Кл.слова:
генетика -- спадковість -- хвороба -- клітина

   Тип видання:   наукове видання   
10.


Авангард Йогансена [Електронний ресурс] : на основі книги Майка Йогансена «Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію» / уклад. Д. Горбачов. - Л. : Наутілус, 2007. - 200 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Лише наприкінці ХХ століття ми знову відкрили для себе надзвичайно плідний період у розвитку української літератури – 20-ті роки, період справжнього розквіту літератури, експерименту, пошуку нових форм і нового змісту. Раптом ми з'ясували, що українська література – це щось більше, цікавіше, масштабніше, ніж звична зі школи класика. Не тільки «хіба ревуть воли, як ясла повні». Це видання знайомить читача з Майком Йогансеном і його незвичною за формою, химерною, але надзвичайно веселою повістю «Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію». Книгу ілюстровано кількома сотнями творів українських авангардистів, багато з яких маловідомі широкому загалу.



Кл.слова:
літературознавство -- розстріляне Відродження

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Спиридонов, А. А.
Планирование эксперимента при исследовании технологических процессов [Електронний ресурс] / А. А. Спиридонов. - М. : Машиностроение, 1981. - 184 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге излагаются сущность некоторых cтатистических методов планирования эксперимента и математическая обработка результатов опытов. Показано практическое применение этих методов при исследовании технологических процессов в машиностроении. Книга предназначена для инженеров-технологов машиностроительного производства.



Кл.слова:
експеримент -- статистика -- планування -- дослід

   Тип видання:   навчальний посібник   
12.

Шутов, В. И.
Эксперимент в физике. Физический практикум [Електронний ресурс] / В. И. Шутов, В. Г. Сухов, Д. В. Подлесный. - М. : Физматлит, 2005. - 184 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Описаны экспериментальные работы, входящие в программу физико-математических лицеев в рамках физического практикума. Пособие представляет собой попытку создания единого руководства для проведения практических занятий в классах и школах с углубленным изучением физики, а также для подготовки к экспериментальным турам олимпиад высокого уровня. Вводный материал традиционно посвящен методам обработки экспериментальных данных. Описание каждой экспериментальной работы начинается с теоретического введения. В экспериментальной части приводятся описания экспериментальных установок и задания, регламентирующие последовательность работы учащихся при проведении измерений. Приводятся образцы рабочих таблиц для записи результатов измерений, рекомендации по методам обработки и представления результатов и требования к оформлению отчетов. В конце описаний предлагаются контрольные вопросы, ответы на которые учащиеся должны подготовить к защите работ. Для школ и классов с углубленным изучением физики.



Кл.слова:
експеримент

   Тип видання:   життєпис   
13.

Данин, Д. С.
Резерфорд [Електронний ресурс] / Д. С. Данин. - М. : Молодая Гвардия, 1966. - 624 с.. - (Жизнь замечательных людей. ЖЗЛ : серия биографий ; вып. 431)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга Д. Данина посвящена величайшему физику-экспериментатору двадцатого столетия Эрнесту Резерфорду (1871-1937).



Кл.слова:
фізика -- експеримент -- біографія

   Тип видання:   наукове видання   
14.

Тригг, Дж.
Физика ХХ века [Електронний ресурс] : ключевые эксперименты / Дж. Тригг. - М. : Мир, 1978. - 376 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга известного американского ученого Дж. Тригга рассказывает об истории многих важнейших экспериментальных открытий в физике ХХ века. Популярная и одновременно строго научная форма изложения, богатый фактический и иллюстративный материал, несомненно, привлекут к книге внимание студентов, научных работников, специалистов по истории науки и всех, кто интересуется проблемами современной физики.



Кл.слова:
експеримент -- експериментальне відкриття

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Steadman, P.
The evolution of designs [Electronic resource] : biological analogy in architecture and the applied arts / P. Steadman. - New York : Routledge, 2008. - 320 p.
Переклад назви: Еволюція дизайну: біологічні аналогії в архітектурі та прикладному мистецтві

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


This book tells the history of the many analogies that have been made between the evolution of organisms and the human production of artefacts, especially buildings. It examines the effects of these analogies on architectural and design theory and considers how recent biological thinking has relevance for design. Architects and designers have looked to biology for inspiration since the early 19thcentury. They have sought not just to imitate the forms of plants and animals, but to find methods in design analogous to the processes of growth and evolution in nature. This new revised edition of this classic work adds an extended Afterword covering recent developments such as the introduction of computer methods in design in the 1980s and '90s, which have made possible a new kind of 'biomorphic' architecture through 'genetic algorithms' and other programming techniques.



Кл.слова:
споруда -- архітектурний дизайн

   Тип видання:   зб. статей   
Категорія: Гірнича справа   
16.


Матеріали міжнародної конференції "Форум гірників – 2009" [Електронний ресурс]. - Д. : Національний гірничий університет, 2009. - 277 с.

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Наведені результати теоретичних та експериментальних досліджень з різних аспектів гірництва, розглянуті проблеми відкритої і підземної розробки родовищ корисних копалин, охорони праці і безпеки робіт на гірничих підприємствах, проблеми екології, маркшейдерії, геології, геоінформатики, електропостачання та автоматизації виробничих процесів у гірничій промисловості, висвітлені питання експлуатації гірничо-транспортного обладнання на шахтах, рудниках і кар’єрах. Матеріали збірника призначені для наукових та інженерно-технічних працівників, які спеціалізуються в галузі гірництва.



Кл.слова:
гірництво

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Ахутин, А. В.
История принципов физического эксперимента [Електронний ресурс] : от античности до XVII в. / А. В. Ахутин. - М. : Наука, 1976. - 296 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга посвящена исследованию физического эксперимента в античной науке, в науке Средних веков и Нового времени (начальный период). Автор прослеживает, как на протяжении истории физики менялся способ конструирования идеального объекта (предмета теоретического исследования), способ мысленного экспериментирования, само отношение между экспериментальной деятельностью и теоретическим мышлением. Широко распространено убеждение, что наука в полном смысле слова сформировалась в XVI—XVII вв. Что же касается древности, то речь может идти не более чем об аспектах, элементах научности. Только в XVII в. философия природы и логика естествознания, теоретическая математика и эмпирическое наблюдение вступили в такое взаимодействие, в результате которого возникло современное математическое естествознание. Сущностным основанием новой науки становится исследовательский эксперимент. Теоретическое познание отныне развертывается в контексте возможного эксперимента. Через эксперимент математическая абстракция связывается с природной реальностью, а натурфилософская категория получает конструктивно-теоретический смысл. Внедрение теории в опыт и опыта в теорию, т. е. формирование исследовательского эксперимента принципиально отличает новую науку от древней.



Кл.слова:
теорія -- експеримент

   Тип видання:   монографія   
18.

Моль, А.
Теория информации и эстетическое восприятие [Електронний ресурс] : пер. с фр. / А. Моль. - М. : Мир, 1966. - 350 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга французского ученого А.Моля является интересной попыткой распространить методы математики, кибернетики и экспериментальной психологии на изучение некоторых вопросов эстетики. По существу книга представляет собой первую монографию, где с точки зрения теории информации рассматриваются сложные проблемы художественною восприятия и творчества. Помимо интересных обобщений, в книге содержится богатый фактический материал, широко привлекаются примеры из области музыки, литературы, изобразительных искусств, театра, кино и телевидения и излагаются собственные исследования автора в области «экспериментальной эстетики». К книге приложена богатая библиография, существенно дополненная редакторами русского издания. Во вступительной статье и послесловии дана философская и конкретно-научная оценка книги. Книга написана языком, понятным как специалистам гуманитарных направлений, так и представителям точных наук. Она представляет значительный интерес для работников искусства и литературы, философов, психологов и специалистов в области эстетики, для математиков и инженеров, разрабатывающих проблемы моделирования психических процессов, и для широких кругов интеллигенции.



Кл.слова:
експериментальна естетика -- експериментальна психологія -- моделювання психіки

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.
 


Телицын, В. Л.
Никола Тесла и тайна Филадельфийского эксперимента [Електронний ресурс] / В. Телицын. - М. : Яуза : Эксмо, 2009. - 256 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Сенсационное расследование главной тайны XX века! Новые данные о загадочном Филадельфийском эксперименте, в результате которого был телепортирован на сотни миль эсминец ВМФ США «Элдридж», а его экипаж погиб или сошел с ума. Все материалы этой трагедии засекречены до сих пор, однако молва связывает ее с именем Николы Тесла, который был вдохновителем и организатором «филадельфийского чуда», но сам до эксперимента не дожил — ходят слухи, что смерть великого ученого была не случайна, что он предупреждал об опасности, спорил с Эйнштейном, призывая отказаться от опытов на людях, и его заставили замолчать... Проанализировав всю доступную информацию, рассмотрев все версии событий, эта сенсационная книга раскрывает подлинную роль Николы Тесла в Филадельфийском эксперименте и ставит точку в споре о причинах трагедии и обстоятельствах смерти великого ученого.



Кл.слова:
трагедія -- експеримент

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Транспорт   
20.

Горшенин, Д. С.
Методы и задачи практической аэродинамики [Електронний ресурс] / Д. С. Горшенин, А. К. Мартынов. - М. : Машиностроение, 1977. - 240 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге изложены теоретические основы и методы, на которых базируются типовые экспериментальные работы в современных аэродинамических лабораториях, описаны приборы, применяющиеся для таких работ, и приведены формулы для обработки результатов экспериментов. В данное учебное пособие включено 25 работ, представляющих наибольший интерес как с позиций авиационной практики, так и с позиций создания общих представлений об основных проблемах аэродинамики. Учебное пособие предназначено для студентов авиационных вузов; оно будет полезно также инженерам, занимающимся аэродинамическими экспериментами.



Кл.слова:
аеродинамічний експеримент -- авіація
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського