Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (25)Реферативна база даних (3102)Книжкові видання та компакт-диски (45066)Журнали та продовжувані видання (672)
Пошуковий запит: (<.>M=Національна академія наук України<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 153
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   словник   
1.


Етимологічний словник української мови [Електронний ресурс] : у 7 т. / Національна академія наук України, Інститут мовознавства ім. О. О. Потебні ; голов. ред. О. С. Мельничук ; уклад.: Р. В. Болдирєв, В. Т. Коломієць, А. П. Критенко. - К. : Наукова думка, 1982-2012

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : А - Г. - 1982. - 632 с.

Т. 2 : Д - Копці. - 1985. - 572 с.

Т. 3 : Кора - М. - 1989. - 552 с.

Т. 4 : Н - П. - 2003. - 656 с.

Т. 5 : Р - Т. - 2006. - 704 с.

Т. 6 : У - Я. - 2012. - 569 с.


У словнику подається етимологія і характеризується стан етимологічної розробки всіх зафіксованих у XIX і XX ст. слів української літературної мови та діалектів, за винятком найрегулярніше утворюваних похідних форм, пов'язаних із наведеними в словнику, і застарілих або вузькофахових термінів іншомовного походження. Розглядаються також етноніми і власні імена людей, поширені в Україні. Для філологів широкого профілю, мовознавців, фахівців з української та інших слов'янських мов і всіх, хто цікавиться походженням слів, — наукових працівників, викладачів, студентів.



Кл.слова:
словотвір -- походження слів -- мовознавство

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Біологічні науки   
2.


Червона книга України [Електронний ресурс] : в 2 т. / Національна академія наук України. - К. : Глобалконсалтинг, 2009

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Тваринний світ / під ред. І. А. Акімової. - 600 с.

Т. 2 : Рослинний світ / під ред. Я. П. Дідуха. - 900 с.


Книга є офіційним докуменом, що відображає сучасний стан видів рослин і грибів України, які перебувають під загрозою зникнення, або потребують охорони. У книзі наводяться відомості про 826 видів, дається їх українська та латинська назва, таксономічна належність, природоохоронний статус, наукове значення, ареал виду та його поширення в Україні, чисельність та структура популяцій, причини зміни чисельності, умови місцезростань, загальна біоморфологічна характеристика, режим збереження популяцій та заходи з охорони, розмноження та розведення у спеціально створених умовах, господарське та комерційне значення, основні джерела інформації. Кожна стаття супроводжується ілюстрацією та картосхемою поширення виду в Україні. Також вміщено нормативні документи про Червону книгу України та довідкові матеріали. Видання розраховане на державні, наукові і громадські установи та організації, навчальні заклади, спеціалістів, широкі кола природо- користувачів, активістів охорони природи.



Кл.слова:
рослини -- тварини -- екологія

   Тип видання:   словник   
3.


Словник власних імен людей (українсько-російський і російсько-український) [Електронний ресурс] : IMG. : Step1. : Step2CS. : Step2CK. Step3. : Match / Академія наук Української РСР, Інститут мовознавства ім. О. О. Потебні ; уклад.: С. П. Левченко, Л. Г. Скрипник, Н. П. Дзятківська. - 3-е вид., перероб. і доп.. - К. : Наукова думка, 1967. - 114 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить найбільш поширені на території України власні імена людей. Він повинен сприяти встановленню й закріпленню певних норм у написанні власних імен людей в офіційному та розмовно-побутовому вжитку.



Кл.слова:
ділове мовлення -- юридичне мовлення

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Терський, Святослав.
Археологія доби Галицько-Волинської держави [Електронний ресурс] : здобутки Волинської археологічної експедиції Львівського історичного музею за 15 років діяльності (1986-2000) : каталог виставки / Святослав Терський ; Державний фонд фундаментальних досліджень, Національна академія наук України, Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича, Львівський історичний музей. - Л. : [Б. в.], 2002. - 108 с.. - (Серія "Археологічні збірки Галичини і Волині" ; вип. 1)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні висвітлені здобутки Волинської археологічної експедиції за 1986-2000 рр. Серед найважливіших відкриттів - найдавніші оборонні украплення дитинця літописного Лучеська (10 ст.), посаду (12 ст.), передмістя Помостичі (14-17 ст.), комплекс житлової, господарської та культової дерев'яної забудов 13-16 ст., палац вельможі 14 ст. у Володимирі тощо.



Кл.слова:
краєзнавство

   Тип видання:   наукове видання   
5.


Володимир Іванович Вернадський і Україна [Електронний ресурс]. Т. 1 / Нац. акад. наук України, Комісія з наук. спадщ. акад. В. І. Вернадського, Нац. бібл. України ім. В. І. Вернадського, Ін-т іст. України. - К. : [б. в.], 2011. - (Вибрані праці академіка В. І. Вернадського)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 2 : Вибрані праці. - 2011. - 584 с.


Книга друга першого тому «Володимир Іванович Вернадський і Україна» серії «Вибрані праці академіка В.І. Вернадського» містить праці В.І. Вернадського, пов’язані з Україною. Серед них — природничі статті та замітки, написані в Києві, Полтаві і Криму; праці з історії та філософії науки; суспільно-політичні та публіцистичні твори, які так чи інакше стосуються питань, що хвилювали українське суспільство в 10–20-х роках ХХ ст. Окремий блок складають статті, відгуки, замітки, доповіді про діяльність українських учених, з якими В.І. Вернадського пов’язували роки плідної співпраці. Включено також окремі маловідомі меморіальні статті його колег, присвячені науковому внеску вченого в розвиток природничих наук. Останні були написані в найближчі роки після його кончини та опубліковані в 1945–1947 рр.



Кл.слова:
академіки -- філософія -- природничі науки

   Тип видання:   зб. статей   
6.


Проблеми історії України ХІХ — початку ХХ ст. [Електронний ресурс] / Нац. акад. наук України, Ін-т іст. України ; ред.: С. В. Корновенко, В. В. Шевченко. - К. : [б. в.], 2010-2011

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вип. 17. - 2010. - 444 с.

Вип. 18 : приурочений Великій реформі 1861 р.. - 2011. - 305 с.


У збірнику висвітлюється широке коло актуальних і дискусійних проблем соціально-економічного, суспільно-політичного, культурного та релігійного життя українських земель у ХІХ – на початку ХХ ст., національного руху українського народу у вказаний період. Наукові доробки, що ввійшли до випуску, можуть бути корисними не лише ученим-історикам, викладачам та студентам вищих навчальних закладів гуманітарного профілю, а й усім небайдужим до минулого України.



Кл.слова:
історія -- реформа -- країна

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.

Баран, Володимир Кіндратович.
Україна [Електронний ресурс] : західні землі: 1939-1941 рр. / Володимир Баран, Василь Токарський ; Національна академія наук України, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича. - Л. : [Б. в.], 2009. - 448 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У праці дається аналіз політичних, економічних і соціальних процесів, які відбувалися на західних землях України в 1939-1941 рр. Робота написана на великому фактичному матеріалі, в тому числі на розсекречених документах архівів Росії та України.



Кл.слова:
політичний процес -- окупація

   Тип видання:   наукове видання   
8.


Історія Національної академії наук України. 1946–1950 [Електронний ресурс] : у 2 ч. / упор. Л. М. Яременко [та ін.] ; голов. ред. О. С. Онищенко ; Нац. акад. наук України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, Ін-т архівознавства, Ін-т української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського. - К. : Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, 2008

Рубрики:

Географічні рубрики:

Ч. 1 : Документи і матеріали. - 604 с.  Текст у форматі PDF 22.04 Мб

Ч. 2 : Додатки. - 2008. - 716 с.  Текст у форматі PDF 7.27 Мб


Цим збірником продовжується видання документів та матеріалів з історії діяльності Національної академії наук України. До наукового обігу вводяться невідомі та маловідомі архівні документи, матеріали періодичних видань, що характеризують діяльність АН УРСР у період 1946–1950 рр. Для науковців, істориків, зокрема істориків науки, архівістів, викладачів вищих і середніх навчальних закладів та студентів.



Кл.слова:
бібліотекознавство

   Тип видання:   наукове видання   
9.


Гетьман Іван Мазепа: постать, оточення, епоха [Електронний ресурс] : збірник наукових праць / НАН України, Ін-т іст. України ; відп. ред. В. А. Смолій ; відп. секр. О. О. Ковалевська. - К. : [б. в.], 2008. - 394 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Висвітлено проблеми внутрішньої та зовнішньої політики І. Мазепи, події Великої Північної війни 1700–1721 рр., представлено дослідження, присвячені окремим пам’яткам української культури кінця XVII – початку XVIII ст., фольклорні інтерпретації образів гетьмана Мазепи та фастівського полковника Палія, рефлексії сучасних вчених щодо історіографічної оцінки постаті гетьмана у ХІХ ст.; документи, які ілюструють діяльність І. Мазепи, П. Орлика, а також щоденник шведського офіцера, який є змістовним джерелом щодо подій 1709 р. під Полтавою. Для науковців, аспірантів, студентів, а також тих, хто цікавиться українською історією.



Кл.слова:
політика -- культура -- гетьман

   Тип видання:   наукове видання   
10.


Історія Національної академії наук України (1941–1945) [Електронний ресурс] : у 2 ч. / упор. Л. М. Яременко [та ін.] ; відп. ред. О. С. Оніщенко ; Національна академія наук України, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Інститут архівознавства, Інститут археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського. - К. : [б. в.], 2007

Рубрики:

Географічні рубрики:

Ч. 1 : Документи і матеріали. - 808 с.  Текст у форматі PDF 18.01 Мб

Ч. 2 : Додатки. - 576 с.  Текст у форматі PDF 9.44 Мб


Цим збірником продовжується видання документів та матеріалів з історії діяльності Національної академії наук України. До наукового обігу вводяться невідомі та маловідомі архівні документи, матеріали періодичних видань, мемуарні джерела, що характеризують діяльність АН УРСР у період 1941–1945 рр. Вперше пропонуються документи, які відображають діяльність наукових установ та окремих науковців на окупованих територіях України. Для науковців, істориків, зокрема істориків науки, архівістів, викладачів вищих і середніх навчальних закладів та студентів.



Кл.слова:
історія науки

   Тип видання:   довідник   
11.


Україна: хроніка ХХ століття [Електронний ресурс] : довідкове видання ; Національна Академія Наук України, Інститут історії України / Національна Академія Наук України, Інститут історії України. - К. : Інститут історії України НАН України, 2005-2011

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Гриценко А.П., Щусь О.Й. Рік 1918. - 2005. - 402 с.

Бойко О. Рік 1919. - 2005. - 236 с.

Мовчан О. Рік 1921. - 2006. - 289 с.

Мовчан О. Рік 1922. - 2005. - 335 с.

Мовчан О. Рік 1925. - 2006. - 314 с.

Гриневич Л.В., Прилуцький В.І. Роки 1928-1929. - 2007. - 315 с.

Бикова Т. Б., Гриневич Л. В. Рік 1930. - 2011. - 236 с.

Гриневич В.А. Рік 1937. - 2007. - 227 с.

Гриневич Л.В. Рік 1939. - 2007. - 300 с.

Гриневич В.А. Рік 1940. - 2009. - 232 с.

Пастушенко Т. Роки 1941-1943. - 2005. - 533 с.

Дерейко І., Левикін В. Роки 1944-1945. - 2005. - 279 с.

Смольніцька М. Роки 1946-1960. Ч. 1 1946-1952. - 2005. - 286 с.

Рабенчук О. Роки 1961-1975. Ч. 1 1961-1965. - 2005. - 605 с.

Васильєва Н. Роки 1976-1985. - 2006. - 459 с.

Ковальчук О. Роки 1986-1990. - 2006. - 408 с.

Ковпак Л.В. Роки 1991-1995. - 2005. - 451 с.

Барановська Н.П. Роки 1996-2000. - 2005. - 434 с.


Від 2004 р. Інститут історії України НАН України розгорнув великий дослідницький проект "Україна: хроніка ХХ століття". Підготовлені до друку рукописи виходять в світ окремими частинами, по роках або групах років. У цих книгах день за днем відтворюються події суспільно-політичного, економічного, культурного, релігійного і повсякденного життя українського суспільства.



Кл.слова:
українське суспільство -- історія України

   Тип видання:   каталог   
12.
 



Metropolis кijoviensis [Електронний ресурс] : каталог і тексти петербурзьких зібрань / уклад. В. Зема, С. Зінченко, В. Фрис ; Нац. акад. наук України, Ін-т історії України. - К. : [б. в.], 2010. - 216 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.75 Мб

Рецензия  Текст у форматі PDF 0.10 Мб


Видання містить описи та публікації українських пам’яток XV—XVII ст. з зібрань Санкт-Петербурга, а саме: Бібліотеки Російської Академії наук і Російської національної бібліотеки. Публікація охоплює здебільшого малознані тексти гомілетичної та проповідницької практики міжунійного періоду. Подані джерела висвітлюють становлення староукраїнської книжної мови на прикладі найпопулярніших на теренах давньої Київської митрополії культів св. Параскеви, кн. Бориса й Гліба, Юрія Переможця та Миколая Мир-Лікійського. Видання засвідчує також появу авторських інспірацій місцевих авторів, котрі по-творчому переробляли тексти візантійсько-слов’янської традиції, а з іншого боку – засвоювали тексти латинського походження. Низка проповідницьких збірників, котрі описуються у виданні, постала під впливом Реформації.



Кл.слова:
літературознавство -- література -- українська література -- книгознавство

   Тип видання:   наукове видання   
13.

Кудлай, Олександра Борисівна.
Створення та діяльність народного міністерства земельних справ Української Народної Республіки (червень 1917 — квітень 1918 рр.) [Електронний ресурс] / Олександра Кудлай ; Національна Академія Наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 2011. - 83 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У роботі вивчено процес організації та завдання окремих підрозділів народного міністерства земельних справ, досліджено головні напрямки діяльності інституції та політику у сфері земельних відносин протягом червня 1917 р. — квітня 1918 р. Висвітлюється внутрішня структура та склад земельного відомства, питання підготовки й політичної боротьби навколо ухвалення закону Української Центральної Ради про землю та впровадження його у життя. Для істориків, викладачів, студентів, всіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
земельні відносини -- земельний закон

   Тип видання:   монографія   
14.

Дерейко, Іван І..
Місцеві формування німецької армії та поліції у Райхскомісаріаті «Україна» (1941–1944 роки) [Електронний ресурс] / Іван Дерейко ; Національна Академія Наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 2012. - 174 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія висвітлює організацію та діяльність українських допоміжних військових формувань Збройних сил Німеччини на території райхскомісаріату «Україна» в 1941–1943 роках. Розглянуто структуру, чисельність, озброєння, підпорядкування і повсякденну роботу українських частин, принципи їх комплектування і матеріального забезпечення. Дослідження базоване на основі маловідомих документальних матеріалів Галузевого державного архіву Служби безпеки України, низки центральних та обласних архівосховищ, опитуванні свідків окупації. Для науковців, викладачів, студентів, а також усіх, хто цікавиться історією.



Кл.слова:
військове формування

   Тип видання:   підручник   
15.


Філософія політики [Електронний ресурс] : підручник / Національна Академія Наук України, Академія педагогічних наук України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - К. : Знання України, 2003. - 400 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник підготовлений з метою забезпечення первинної філософської просвіти у царині політики. Він знайомить читача з історичним розвитком філософських вчень про політику, вводить його у змістовний контекст таких опорних понять, як «буття політичного», «політична влада», «політична система», «суб'єкт політичної діяльності», «політична духовність», «політична гносеологія» тощо. Одночасно, він аналізує реальні політичні процеси, що здійснюються в Україні і світі. При цьому, автори аж ніяк не намагаються нав'язати читачеві свої політичні оцінки і переконання. Навпаки, вони формують методику і методологію дискурсу, завдяки якому кожен має можливість «наблизитись до себе», сформувати власне судження, оцінку, переконання. Матеріал, що подається підручником, і є цим своєрідним теоретичним і філософським підґрунтям.



Кл.слова:
політична влада -- політична система -- політична духовність

   Тип видання:   наукове видання   
16.


Говірки Чорнобильської зони [Електронний ресурс] : системний опис / Національна академія наук України, Інститут української мови ; за ред. П. Ю. Гриценка. - К. : Довіра, 1999. - 271 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі подано нариси про словозміну, синтаксис, лексику та семантику говірок Чорнобильської зони та суміжних ареалів. Нариси розширюють відому дотепер інформацію про поліські діалекти, що належать до архаїчних діалектних типів.



Кл.слова:
діалектологія -- мовознавство -- Полісся

   Тип видання:   наукове видання   
17.


Говірки Чорнобильської зони [Електронний ресурс] : тексти / Національна академія наук України, Інститут української мови ; за ред. П. Ю. Гриценка. - К. : Довіра, 1996. - 358 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі вміщено діалектні тексти, записані на магнітофон у 1994-1996 рр. від переселених з Чорнобильської зони носіїв середньополіського діалекту. Тексти паспортизовано, подано у фонетичному записі. Праця буде корисною україністам, славістам, зокрема, мовознавцям, етнологам, історикам.



Кл.слова:
діалектологія -- мовознавство -- Полісся

   Тип видання:   монографія   
18.

Наливайко, Д. С.
Національні варіанти літературної компаративістики [Електронний ресурс] / Д. С. Наливайко, Т. Н. Денисова, О. В. Дубініна ; Національна академія наук України, Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка. - К. : Стилос, 2009. - 750 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У колективній монографії розглядається виникнення й роз виток порівняльного літературознавства в різних європейських країнах (зокрема у Франції, Німеччині, Великобританії, Іспанії, Україні, Росії, Польщі, Чехії, Словаччині) та у США. Виходячи із наднаціональних інваріантів літературної компаративістики, автори зосереджують увагу на проблематиці методології й методі національних шкіл цієї галузі науки, її міждисциплінарних зв’язках, історії й сучасному стані. Для літературознавців, викладачів, аспірантів, студентів.



Кл.слова:
порівняльне літературознавство -- європейська література

   Тип видання:   наукове видання   
19.

Мойсієнко, В. М.
Акти Житомирського гродського уряду 1590-1635 рр. [Електронний ресурс] / В. М. Мойсієнко ; Національна академія наук України, Інститут української мови , Житомирський державний педагогічний університет імені Івана Франка, Північноукраїнський діалектологічний центр, Центральний державний історичний архів України в м. Києві. - Житомир : [б. в.], 2004. - 251 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
Житомирщина -- історія України

   Тип видання:   художня література   
20.

Йогансен, Майк.
Вибрані твори [Електронний ресурс] / Майк Йогансен ; Національна академія наук України, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка. - К. : Смолоскип, 2001. - 516 с.. - (Розстріляне Відродження)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Майк Йогансен – один з найцікавіших представників української літератури 20-х років ХХ століття, «найграйливіший і найменш досліджений письменник» доби «червоного Ренесансу» – залишається практично невідомий широкому загалу. Пояснення цьому досить просте – 1937 року його було страчено, а його ім'я було викреслено з історії літератури. Що таке проза Йогансена – пояснити важко, переповідати його фантасмагоричні сюжети – заняття приречене на невдачу. У пiслямовi до "Подорожi ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську" (твір увійшов до цієї збірки) Йогансен пише: "Нiде не написано, що автор у лiтературному творi зобов'язався водити живих людей по декоративних пейзажах. Вiн може спробувати навпаки водити декоративних людей по живих i соковитих краєвидах". Саме так і народжувалася проза Йогансена – експериментальна і легка, дотепна і бездоганна за стилем.



Кл.слова:
проза
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського