Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (16)Автореферати дисертацій (185)Реферативна база даних (917)Книжкові видання та компакт-диски (127)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ТВІР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 98
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   художня література   
1.
 


Ґомбрович, Вітольд.
Фердидурке [Електронний ресурс] / Вітольд Ґомбрович. - К. : Основи, 2002. - 329 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Роман «Фердидурке» видатного польського письменника Вітольда Ґомбровича (1904—1969) — іскрометна й захоплююча мандрівка у світ людських стереотипів,— на думку більшості критиків, є центральним твором польської літератури XX століття. Провокативно-аванґардистський, балаганно-кабаретовий, пародійно-ґротесковий, іронічно-скептичний, стилістично-розмаїтий, цей твір демонструє вічну дисгармонію існування людини, котра повсякчас перебуває в пошуках власної автентичної форми. Тридцятилітній письменник-початківець перетворюється на школяра, страждає, закохується, сміється, розчаровується, кпить, потерпає і втікає, втікає. Втікає від людей і від себе самого.



Кл.слова:
польська література -- ґротескний роман

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Шерер, Жан-Бенуа
Літопис Малоросії, або Історія козаків-запорожців та козаків України, або Малоросії [Електронний ресурс] : пер. с фр. / Жан-Бенуа Шерер. - К. : Укр. письменник, 1994. - 311 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Уперше українською (перекладів на жодну з інших слов’янських мов немає) надруковано працю французького історика XVIII століття — перший західноєвропейський твір, цілком присвячений історії України. Зі сторінок книги промовляє шира симпатія автора до України, захоплення героїчною боротьбою козаків за волю. Попри помилки, упередження, схиляння перед потужністю імперії, проти якої боролись козаки, перед культом Катерини II, узагальнення Ж.-Б. Шерера звучать цілком по-сучасному: «Цей народ, пам’ять якого повна спогадів про предків, скинув із себе ярмо, — і саме цього не хочуть йому пробачити».



Кл.слова:
козацтво

   Тип видання:   довідник   
3.


Чужомовне письменство на сторінках західноукраїнської періодики (1914-1939) [Електронний ресурс] : бібліографічний покажчик / за заг. ред.: О. Лучук, Т. Лучук. - Л. : Видавничий центр ЛНУ ім. І. Франка, 2003. - 194 с.. - (Українська біобібліографія)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Бібліографічний покажчик, який упорядкували члени Комісії всесвітньої літератури ім. Миколи Лукаша НТШ, відображає переклади творів світової літератури, які публікувалися в західноукраїнській періодиці від 1914 до 1939 рр.



Кл.слова:
твір -- бібліографія -- переклад -- література -- письменник

   Тип видання:   художня література   
4.

Черных, Б.
Избранное [Електронний ресурс] / Б. Черных. - в 2 т.. - М. : Европа, 2007

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Есаулов сад. - 384 с.

Т. 2 : Старые колодцы. - 488 с.


Российская очеркистика второй половины XX века сохраняла верность традициям дореволюционной очеркистики. Восстановление этих традиций стало явью благодаря произведениям Валентина Овечкина, Владимира Тендрякова, Гавриила Троепольского и других. Борис Черных, хотя он младше своих предшественников в жанре очерка, не погнушался пойти в русле лучших заветов отечественной школы публицистики. Самое главное, он везде (и в «Старых колодцах» и во всех своих очерках) сохраняет героя. И любовь к герою. Черных предпочитает писать не о проблемах, а о человеке. И с помощью своих героев внушает нам ту веру, не побоимся сказать высоком слогом, в Россию, в ее настоящее и будущее, в русский мир.



Кл.слова:
твір -- розповідь -- нарис

   Тип видання:   художня література   
5.
 


Череп, Тетяна Павлівна.
Із саду – дві стежини [Електронний ресурс] : художньо-документальна повість, етюди / Тетяна Череп. - К. : [б. в.], 2012. - 66 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.52 Мб


Твір «зачіпає» з перших рядків. Сюжетом, а особливо стилем письма, живою народною мовою, незвичайними і непридуманими долями українських жінок, які у роки лихоліття не лише страждали, але й мріяли, шукали свого щастя, кохали, народжували дітей.



Кл.слова:
українська література -- сучасна література

   Тип видання:   художня література   
6.

Хемінгуей, Ернест.
Прощавай, зброє. Старий і море. Оповідання [Електронний ресурс] : пер. з англ. / Е. Хемінгуей. - К. : Дніпро, 1974. - 572 с.. - (Вершини світового письменства ; т. 17)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До однотомника ввійшли вибрані твори, написані в 1925—1952 роках — у період найбільшої творчої активності Хемінгуея. Роман «Прощавай, зброє» побачив світ у 1929 році, коли його автор був уж е визваним письменником і мав у своєму доробку кілька книжок, зокрема збірники оповідань «За нашої доби» (1925), «Чоловіки без жінок» (1927) та роман «І сходить сонце» («Фієста»), опублікований у 1926 році. «Прощавай, зброє», поряд з пізнішим романом «По кому б’є дзвін» (1940), справедливо вважається одним з найвищих досягнень Хемінгуея-романіста. Готуючи роман до перевидання в 1948 році, після другої світової війни, автор написав до нього передмову, в якій наголосив на антивоєнному спрямуванні твору. Повість «Старий і море» (1952) — останній значний твір Хемінгуея, опублікований за його життя. Повість викликала величезний іптерес: лише за два дні було продано понад п’ять мільйонів примірників журналу «Лайф», у якому ї ї вперше надруковано. У 1953 році Хемінгуею присуджено найвищу літературну премію США — премію Пуліцера, а в 1954-му — Нобелівську премію. Оповідання, включені до однотомника, взято із збірників «Чоловіки без'жінок» (1927), «Переможець не бере нічого» (1933) і «П’ята колона» та перші сорок дев’ять оповідань» (1938). Деякі з них друкувалися перед тим у різних журналах, інші вперше побачили світ у згаданих збірниках. Оповідання «Картяр, черниця і радіо» , 571 та «Столиця світу» мали в журнальних варіантах інші назви: перше — «Дайте нам рецепт, лікарю», друге — «Роги бика». У першій публікації «Снігів Кіліманджаро» (журнал «Есквайр», серпень 1936) було вгадано відомого американського письменника Скотта Фіцджеральда і наведено початок одного з його оповідань; та, зважаючи на протест Фіцджеральда, з яким Хемінгуей приятелював, у подальших виданнях він замінив прізвище Фіцджеральда на вигадане ім’я Джуліан (див. стор. 563 нашого видання). Оповідання «Старий коло мосту», як свідчить сам автор у передмові до збірника «П’ята колона» та перші сорок дев’ять оповідань», передане телеграфом з Барселони в квітні 1938 року. Воно належить до циклу іспанських оповідань письменника, що друкувалися в 1938—1939 роках у періодиці («Викриття», «Метелик і танк», «Ніхто не вмирає!» та ін.). Проте Хемінгуей за життя не включав решти оповідань цього циклу до збірників, вважаючи їх ще не довершеними. Українською мовою роман «Пращавай, зброє» та повість «Старий і море» перекладено вперше. Оповідання друкувались у збірнику «Сніги Кіліманджаро» та інші новели» (К., «Дніпро», 1968).



Кл.слова:
американська література -- белетристика

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія:    
7.

Фройд, Зіґмунд.
Вступ до психоаналізу [Електронний ресурс] : лекції зі вступу до психоаналізу з новими висновками : пер. з нім. / З. Фройд. - К. : Основи, 1998. - 712 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Зіґмунд Фройд — один з тих велетнів духу, що навчили людину сміливо, не ховаючись від правди, придивлятись до власного єства. Запропонований читачевій увазі твір — узагальнення й підсумок усього доробку вченого, популярний, та аж ніяк не спрощений виклад психоаналітичної теорії вустами її автора.



Кл.слова:
психоаналіз -- підсвідоме -- психологія особистості

   Тип видання:   художня література   
8.

Франко, І.
Фарбований лис [Електронний ресурс] / І. Франко. - К. : Веселка, 1980. - 23 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
твір -- дитина -- казка

   Тип видання:   підручник   
9.
 


Успенский, Л. В.
За языком до Киева [Електронний ресурс] / Лев Успенский. - Ленинград : Лениздат, 1988

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Работы Л.В. Успенского о языке пробуждают интерес человека к истории, уважение к прошлому. Он щедро делится богатыми познаниями, пишет о сложном остроумно, весело. Книга Л.В. Успенского «За языком до Киева (Загадки топонимики)» вышла в 1988 году, но не утратила своего значения, как не утратили своего значения и все его другие книги, которые называют или занимательной лингвистикой или лингвистической прозой.



Кл.слова:
художній твір -- лінгвістика -- лінгвістична проза

   Тип видання:   наукове видання   
10.
 



Українська літературна мова і правопис [Електронний ресурс]. - Берлін : Українське слово, 1922. - 52 с.. - (Бібліотека "Українського слова")

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання містить головні правила українського правопису Української Академії Наук та твір Євгена Чикаленка "Про українську літературну мову".



Кл.слова:
лінгвістика -- мовознавство -- українська мова

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Тьоніс, Ф.
Спільнота та суспільство [Електронний ресурс] : основні поняття чистої соціології : пер. с нім. / Ф. Тьоніс. - К. : Дух і Літера, 2005. - 262 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Твір Фердинанда Тьоніса (1855-1936), що вперше вийшов друком у 1887 р., присвячений розробці типології суспільного життя та покладає початок сучасній соціології в Німеччині. Автор поставив перед собою завдання прояснити фундаментальні поняття соціологічної науки, обираючи основною засадою суспільного життя волю, яку він трактує скоріше не у психологічному, а в етичному сенсі - як джерело будь-якого наміру і дії.



Кл.слова:
соціологія -- теорія суспільства -- природне право

   Тип видання:   методичний посібник   
12.

Тищенко, О. Р.
Історія декоративно-прикладного мистецтва України (XІІІ-XVIII ст.) [Електронний ресурс] : навч. посібник / О. Р. Тищенко. - К. : Либідь, 1992. - 192 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник для студентів вузів мистецтв та культури. В книзі розкриваються основні тенденції розвитку декоративно-прикладного мистецтва. Детально проаналізовано численні твори мистецтва з музеїв і приватних зібрань.



Кл.слова:
твір -- музей -- зібрання

   Тип видання:   бібліографія   
13.

Тарнавська, М.
Українська національна революція в поезії, 1917 – 1967 [Електронний ресурс] : бібліографія / М. Тарнавська. - [Б. м.] : Славута, 1969. - 9 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
вірш -- твір

   Тип видання:   науково-популярне видання   
14.

Суховець, Надія.
Корупція в Україні, в НСПУ таланти... [Електронний ресурс] / Н. Суховець. - Вид. 3-тє, допов.. - К. : Леся, 2014. - 84 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навіть у найкультурнішій і найдуховнішій організації Київської Спілки письменників тільки вдається атмосфера "гідність нащадків батька Тараса Григоровича ШЕВЧЕНКА". Насправді ж панує лише панегірицтво. А чому таким стає взагалі весь люд, з якої причини, запитує сам у себе Віктор БАРАНОВ, та радить і всім запитати теж самим у себе. /Журнал письменників України "Київ" 3–4, 2014, стор.9–10/. Шановні читачі, – цей твір написаний мною від щирого серця і відкритої простолюдної творчої душі. Читаючи Ви будете в незмірній насолоді. Описую чистою правдою так, як це було. А причина негативності в органах і в організаціях – відсутність правомірного чіткого ідеологічного керувальництва! Правда, де яких недоосвітила, та вважаю достатньо і цього... Гадаю, в нашій країні як і в інших європейських все одно в решті – буде справедливість!



Кл.слова:
публіцистика

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Степанов, А. В.
Искусство эпохи Возрождения. Италия. XIV-XV века [Електронний ресурс] / А. В. Степанов. - СПб. : Азбука-классика, 2003. - 504 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В предлагаемой читателям книге искусство итальянского кватроченто представлено на широком историческом фоне. Автор увлекательно рассказывает о жизни и творчестве мастеров раннего Возрождения - Джотто, Брунеллески, Донателло, Мазаччо, Верроккьо, Боттичелли, Перуджино и других. Рассматривая созданные ими произведения, он словно бы снимает налет хрестоматийности, открывая их в новом, неожиданном ракурсе. Нестандартный взгляд на эпоху, живой и доступный язык делают издание интересным самому широкому кругу читателей. В книге А.В.Степанова "Искусство эпохи Возрождения. Италия. XIV-XV века" на первый план выдвигается самоценность и глубина художественных произведений. Автору удалось преодолеть временную дистанцию и приблизить к нам творчество художников Ренессанса, сделать его доступным для сегодняшнего восприятия. Книга интересна не только для специалистов, но и для широкого круга читателей. Она может стать учебным пособием для студентов, изучающих историю искусства. Книга снабжена серьезным справочным аппаратом. В ней около 200 цветных и тоновых иллюстраций.



Кл.слова:
творчість -- художній твір

   Тип видання:   монографія   
16.

Смирницкая, О. А.
Маладшая Эдда [Електронний ресурс] / О. А. Смирницкая, М. И. Стеблин-Каменский. - СПб. : Наука, 2006. - 142 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Памятник, обычно называемый «Младшая Эдда», написан исландским ученым, поэтом и политическим деятелем Снорри Стурлусоном в 1222— 1225 гг. в Исландии. Снорри Стурлусон — самый знаменитый из исландцев. Однако значение «Младшей Эдды» не только в том, что она — одно из произведений самого знаменитого из исландцев. В сокровищнице мировой литературы «Младшая Эдда» — произведение единственное в своем роде.



Кл.слова:
твір

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
17.

Сковорода, Григорій Савич.
Книжечка про читання Святого Письма, названа Жінка Лотова [Електронний ресурс] / Г. С. Сковорода. - Едмонт : Канадський Інститут Українських Студій, [20_ _?]. - 24 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Як свідчить листування Сковороди, цей трактат писався ним з перервами протягом кількох років. Харківське намісництво, про відкриття якого згадує Сковорода у супровідному листі, відкрите 29 жовтня 1780 р. Та є різні підстави вважати, що й у той час твір не був закінчений. Зокрема, листи до Я. Правицького дозволяють датувати трактат 1780 — 1788 рр. Зберігся автограф і п'ять списків твору. Вперше надруковано у виданні В. Бонч-Бруєвича 1912 р. Трактат присвячений проблемі алегоричного тлумачення Біблії. її образи й фігури, на думку автора, утворюють особливий символічний світ. З їх допомогою, вважає Сково­рода, можна знайти й пізнати вічне начало у макрокосмі. У цьому й полягає важливе моральне, повчальне значення алегорично витлумачених образів Біблії, наприклад соляного стовпа, в який перетворилася жінка Лота, врятованого царя Содому й Гомори. В образі содомської людини Сковорода критикує моральні вади своїх сучасників, охоплених жадобою збагачення й користолюбством. Автор протиставляє їм образ духовної людини, що досягнула повної свободи й досконалості. У трактаті розкриваються згубні наслідки буквального розуміння Біблії.



Кл.слова:
теософія -- екзегетика -- алегорія -- релігієзнавство

   Тип видання:   художня література   
18.
 


Свидницький, Анатоль.
Люборацькі [Електронний ресурс] : сімейна хроніка / А. Свидницький. - К. ; Ляйпціґ : Українська накладня, [19_ _?]

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Свидницький дав нам можливість подивитись на Кам'янець XIX століття очима героїв роману. Роману, який він називав сімейною хронікою, проте, це не аналогія до батьківської сім'ї чи власного життя. Це правдива історія з життя багатьох родин того часу. Написаний у 1861-1862 роках, роман "Люборацькі" побачив світ лише 1886 року, тобто через чверть століття. Іван Франко писав: "Анатолій Свидницький, може, і сам не здогадувався, що написав твір, який надовго залишиться однією з найкращих оздоб української літератури".



Кл.слова:
роман

   Тип видання:   художня література   
19.

Свідницький, Анатолій.
Роман. Оповідання. Нариси [Електронний ресурс] / А. Свідницький. - К. : Наукова думка, 1985. - 576 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У потоці українського літературного життя кінця 50—60-х років XIX ст. яскраво виділяється творча індивідуальність Анатолія Свидницького. Жвава, енергійна натура, людина всебічно обдарована від природи, Свидницький тягнувся до живого діла, прагнув конкретними справами реалізовувати програму діячів революційної демократії в галузі народної освіти, в піднесенні ролі художнього слова як активного знаряддя виховання мас. Типовий для свого часу письменник-різночинець, Свидницький намагався порушувати злободенні соціальні питання в творах різних жанрів — піснях, фольклорно-етнографічних нарисах, оповіданнях, йому належить пальма першості і в створенні українського реалістичного роману з виразним соціальним спрямуванням. На жаль, тяжкі умови, в яких доводилося працювати діячам демократичної культури, постійні переслідування з боку царських властей, цензурні утиски, побутова невлаштованість, підірване замолоду здоров’я не дали можливості розквітнути яскравому талантові Свидницького, передчасно обірвали саме життя письменника. За життя не побачив світу його найкращий твір — роман «Люборацькі». Мав рацію І. Франко, коли з глибоким смутком писав, що автор цього роману належав до тих талановитих, але нещасливих людей, котрі, сковані ланцюгами соціальної неволі, не змогли прикласти «до діла те знання, яке вони в житті здобули, ані ту щиру любов, котрою душа їх горіла в найкращих хвилях життя» Однак історія поставила все на свої місця. Твори Свидницького, наснажені щирим вболіванням за долю простої людини, пройняті гострим осудом і кріпосницької, і буржуазної дійсності, позначені неповторними прикметами самобутнього таланту їх автора, витримали іспит часу. Великий Жовтень, поклавши початок новій ері в історії людства, наблизив явища прогресивного мистецтва до найширших мас трудівників. Сьогодні поряд з багатьма визначними явищами світової літератури в активі радянського читача перебуває і роман Свидницького «Люборацькі» як одна з яскравих художніх пам’яток середини XIX ст.



Кл.слова:
українська література -- проза -- новелістика

   Тип видання:   підручник   
20.

Сipoпoлкo, С.
Історія освіти в Україні [Електронний ресурс] / С. Сipoпoлкo. - 2-е вид.. - Л. : Афіша, 2001. - 664 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Історія освіти в Україні" Степана Сірополка належить до найкращих досягнень історіографічної спадщини нашого народу, твір є унікальним дослідженням культурно-освітньої діяльності, яка провадилася протягом століть на українських теренах.



Кл.слова:
педагогіка -- історія педагогіки -- просвітництво -- Київська братська школа -- братство
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського