Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (10)Автореферати дисертацій (43)Реферативна база даних (408)Книжкові видання та компакт-диски (700)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗІБРАННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.
 


Липинський, В. К.
Твори, архів, студії [Електронний ресурс] : у 25 т., у 3 сер. / В. К. Липинський ; за заг. ред.: Р. Залуцького, Є. Зиблікевича. - К. : Смолоскип ; Філадельфія, 1973-2003

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Сер. І. Твори Т. 2 : Участь Шляхти у Великому українському повстанні під проводом гетьмана Богдана Хмельницького . - 1980. - 639 с.

Сер. І. Твори Т. 3 : Україна на переломі 1657 - 1659: замітки до історії Українського Державного будівництва в ХVII-ім столітті. - 1991. - 346 с.

Сер. II. Архив Т. 1 : Листування (А - Ж). - 2003. - 960 с.

Сер. ІІ. Архив Т. 6 : Листи Д. Дорошенка до В. Липинського. - 1973. - 452 с.

Сер. ІІ. Архив Т. 7 : Листи О. Назарука до В. Липинського. - 1976. - 532 с.


Повне зібрання творчої спдщини Вячеслава Липинського, його архіву та студій про нього заплановано у 25 томах, у трьох серіях. Кожна серія має свою власну черговність томів.



Кл.слова:
зібрання творів -- листування

   Тип видання:   підручник   
2.


Описи Київського намісництва 70 - 80 років XVIII ст. [Електронний ресурс] / уклад. Г. В. Болотова. - К. : Наукова думка, 1989. - 352 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Зібрання описів Київського намісництва 70—80-х років XVIII ст.— документальне джерело по адміністративному устрою, соціально-економічній та політичній історії України періоду феодалізму. Для істориків, викладачів і студентів вузів, всіх, хто цікавиться історичним минулим нашої Батьківщини.



Кл.слова:
феодалізм

   Тип видання:   енциклопедія   
3.


Кінолітопис [Електронний ресурс] : анотований каталог кіножурналів, документальних фільмів, кіно- і телесюжетів (1956-1961) / за ред.: Н. М. Слончак, В. С. Шульги. - К. : Державний комітет архівів України. Центральний державний кінофотофоноархів України ім. Г.С. Пшеничного, 2003. - 624 с.. - (Архівні зібрання України)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей анотований каталог є хронологічним продовженням трьох раніше виданих каталогів і містить інформацію про кіножурнали, документальні фільми, спецвипуски, кіно- і телесюжети за 1956-1965 pp. Переважна більшість кінодокументів - виробництва Української студії хронікально-документальних фільмів (Укркінохроніка). Це передусім кіноперіодика, що повністю збереглася за цей період, серед якої 592 випуски кіножурналу "Радянська Україна"; 60 чисел кіножурналу "Молодь України", 108 - "Піонерія", виробництво якого з 1958 p. збільшилось удвічі, до 12 чисел щорічно; ЗО чисел кіножурналу "Радянський спорт" - по 2 числа за 1956-1962 pp., по 4 - за 1963-1964 pp. і 8 - за 1965 p.; 24 числа кіножурналу "Україна сьогодні", що виходив упродовж 1957-1959 pp. по 8 чисел щорічно із суцільною нумерацією, від 1 по 24, сюжети якого здебільшого повторювали сюжети кіножурналу "Радянська Україна"; 67 спеціальних випусків, присвячених окремим подіям, особам, знаменним датам.



Кл.слова:
кіно -- хроніка

   Тип видання:   наукове видання   
4.


Голодомор 1932 - 1933 років в Україні [Електронний ресурс] : документи і матеріали / упор. Р. Я. Пиріг. - К. : Видавничий дім "Києво-Могилянська академія", 2007. - 1128 с.. - (Більше не таємно)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі вміщено великий комплекс документів і матеріалів, які переконливо розкривають причини, перебіг, масштаби та наслідки страшної соціогуманітарної катастрофи українського народу, інспірованої радянським політичним режимом на початку 1930-х років. Це найповніше тематичне зібрання автентичних джерел з історії українського голодомору. Розрахована на науковців, політиків, викладачів, студентів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться цією трагічною сторінкою нашого історичного минулого.



Кл.слова:
український народ -- геноцид -- трагічна історія

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Ніцше, Ф.
Повне зібрання творів [Електронний ресурс] : критично-наукове видання : у 15 т. / Ф. Ніцше. - Л. : Астролябія, 2004

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Народження трагедії. Невчасні міркування I—IV. Твори спадку 1870-1873. - 2004. - 770 с.


Первое украинское издание Полного собрания сочинений выдающегося немецкого философа Фридриха Вильгельма Ницше (1844-1900) является идентичным, за исключением двух предисловий, с «Критически-научным изданием» (KSA) в 15 томах, которое впервые появилось в 1980 году и было подготовлено на основе «Критического полного издания», составленного Джорджо Колли и Маццини Монтинари, вышедшего в издательстве «Вальтер де Гройтер» (Берлин - Нью-Йорк) в 1967 и последующих годах. Его Первый том содержит труды «Рождение трагедии », «Несвоевременные размышления»(I-IV), а также неопубликованные при жизни автора произведения базельского периода (1870-1873): внимательный читатель найдет возможность прочувствовать основную, трагическую, тональность творчества философа, что позволит не заблудиться в лабиринте его мысли.



Кл.слова:
мистецтво -- трагедія -- філософія

   Тип видання:   методичний посібник   
6.

Тищенко, О. Р.
Історія декоративно-прикладного мистецтва України (XІІІ-XVIII ст.) [Електронний ресурс] : навч. посібник / О. Р. Тищенко. - К. : Либідь, 1992. - 192 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник для студентів вузів мистецтв та культури. В книзі розкриваються основні тенденції розвитку декоративно-прикладного мистецтва. Детально проаналізовано численні твори мистецтва з музеїв і приватних зібрань.



Кл.слова:
твір -- музей -- зібрання

   Тип видання:   хрестоматія   
7.

Франко, І.
Зібрання творів у 50 тт. [Електронний ресурс] / І. Франко. - К. : Наукова думка, 1986

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 45 : Філософські праці. - 1986. - 575 с.




Кл.слова:
філософія -- соціологія -- література

   Тип видання:   зб. статей   
8.

Ротач, П.
Іван Котляревський у листуванні [Електронний ресурс] / П. Ротач. - Опішне : Українське народознавство, 1994. - 156 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга є найповнішою збіркою листів класика української літератури Івана Котляревського до різних осіб та установ і листів до нього від письменників, істориків, адміністративних і церковних діячів та родичів. Уміщено в ній також листи тих осіб, що цікавилися Котляревським після його смерті. Досі частина листування Івана Котляревського друкувалася лише в зібраннях творів письменника. Окремі листи були вміщені в періодичних виданнях різного часу. Читач знайде в книзі й цілком нові листи та докладні коментарі до них. Збірка листів стане в пригоді не лише дослідникам життя і творчості Івана Котляревського, а й викладачам, студентам та учням вищих і середніх навчальних закладів, всім, кому дороге наше красне письменство. Видання є першим у серії "Полтавська родина", що її започатковує відділ "Відродження духовности і національної культури" Полтавського обласного управління культури.



Кл.слова:
український письменник -- український поет -- листування

   Тип видання:   зб. статей   
9.

Леонтович, В. М.
Зібрання творів [Електронний ресурс] : в 4 т. / В. М. Леонтович. - К. : Сфера, 2006

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 4. - 2006. - 480 с.


До 1-го тому творів українського письменника В.Леонтовича увійшли його ранні повісті «Пани й люди» (1893), «Per pedes apostolorum» («Стопами апостолів») (1896), «Старе й нове» (1898) та «Абдул-Газіс» (1903).

До 2-го тому творів Володимира Леонтовича увійшли повісті, оповідання, образки, оповіді, написані як в Україні, так і поза нею, в яких змальовується життя
людей різних верств, створені яскраві образи їх представників. Подані й авторські
казки.

До 3-го тому творів Володимира Леонтовича (1866-1933) увійшли автобіографічна повість «Дитячі і юнацькі роки Володі Ганкевича» та «Спогади», що охоплюють великий проміжок часу, багато подій, в тому числі історичних, учасником і не безстороннім свідком яких був В.Леонтович, а також спомини, присвячені видатним
людям України, з якими автора пов’язували родинні зв’язки, життя, приязнь, ідейні
переконання, українська справа.

У 4-му томі «Зібрання творів Володимира Леонтовича» подаються статті (літературна критика та публіцистика) різних років, листи, доповідь В. Леонтовича. Всі матеріали в новітній Україні публікуються вперше.



Кл.слова:
література -- критика

   Тип видання:   хрестоматія   
10.

Кримський, А. Ю.
Твори [Електронний ресурс] : в 5 т. / А. Ю. Кримський. - К. : Наукова думка, 1972

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 2 : Художня проза. Літературознавство і критика. - 1972. - 719 с.

Т. 3 : Мовознавство. Фольклористика. - 1973. - 512 с.

Т. 4 : Сходознавство. - 1974. - 640 с.

Т. 5, кн. 1 : Листи (1890 - 1917). - 1973. - 548 с.

Т. 5, кн. 2 : Листи з Сірії та Лівану (1896 - 1898). - 1973. - 336 с.


У першому томі вміщено оригінальні поетичні твори А. Ю. Кримського та його переклади з перської, турецької, арабської мов. У такому широкому обсязі поетична спадщина письменника видається вперше. У другій половині тому вміщено кращі прозові твори з книжки «Повістки й ескізи з українського життя» (Коломия—Львів, 1895) та з циклу «Бейрутські оповідання», опублікованого 1906 р. у журналі «Нова громада». Другий том відкривається романом А. Кримського «Андрій Лаговський» в чотирьох частинах, який вперше виходить повністю. Другу, більшу частину цього тому складають історико-літературні й критичні статті, розвідки та рецензії, присвячені українській літературі. У третьому томі вміщено лінгвістичні, фольклористичні та етнографічні праці А. Ю. Кримського з питань української, російської та інших слов’янських мов та їх взаємозв’язків, з проблем народної творчості і народознавства. Четвертий том присвячено працям А. Кримського з орієнталістики. Ця частина спадщини видатного українського орієнталіста і поліглота вимагає подальшого всебічного вивчення, яке тепер тільки розпочалося. Оскільки ця галузь науки є сферою посиленої уваги головним чином учених-сходознавців, а не широкого загалу читачів, у четвертий том включено тільки найпопулярніші праці А. Кримського з орієнталістики. Малося на увазі, що всі інші численні (зокрема капітальні за обсягом, змістом і значенням) праці А. Кримського з орієнталістики відомі й доступні фахівцям у перших виданнях та публікаціях: В пригоді сходознавцям стане й повна бібліографія літературних і наукових праць А. Кримського, яка незабаром вийде у видавництві «Наукова думка». П’ятий том зібрання творів А. Кримського присвячено його багатій і змістовній епістолярії. Тут вміщено родинне листування Кримського, а також його листи до багатьох письменників, учених, діячів культури української (І. Франка, П. Житецького. Б. Грінченка, О. Кониського, О. Маковея і т. д,) і російської (В. Міллера, І. Кратковського та ін.).



Кл.слова:
фольклористика -- орієнталістика -- епістолярія

   Тип видання:   методичний посібник   
11.

Боберський, І.
Рухові забави і ігри [Електронний ресурс] / І. Боберський. - 3-е вид. справ.. - Нью-Йорк : Січовий базар, 1917. - 80 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


З давніх-давен в Україні будь-які зібрання дорослих і дітей супроводжувались ігровою діяльністю, найбільш поширеними різновидами якої були біг, скачки, стрільба з лука, кулачні бої, метання списа, а жінки та дівчата водили хороводи. Участь у грі дозволяла людині відійти від проблем повсякдення, запобігала виникненню сумнівів й недовіри до своїх сил. Педагоги всіх часів відзначали, що рухлива гра добродійно впливає на формування дитячої душі, розвиток фізичних сил і духовних здібностей.



Кл.слова:
фізкультура -- історія педагогіки

   Тип видання:   зб. статей   
12.
 



Праці Одеської Центральної Наукової Бібліотеки [Електронний ресурс]. - О. : [б. в.], 1927. - 218 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана публікація є друкованим органом Одеської центральної наукової бібліотеки. Матеріал поділений на три розділи. В першому містяться деякі відомості про саму бібліотеку, про її працю й основні спрямування. Другий розділ присвячений матеріалам рукописного зібрання бібліотеки. Третій — працям бібліографічного семінару, проведеного в бібліотеці у 1924 р. (опубліковані деякі матеріали, починаючи з програмної статті про основні завдання бібліографії в СРСР і закінчуючи низкою нарисів про книгу, періодику й листівку, що видавалися за роки революції й громадянської війни в Одесі).



Кл.слова:
книгознавство -- бібліотекознавство -- сучасна історія -- громадянська війна

   Тип видання:   художня література   
13.

Калинець, Ігор.
Зібрання творів [Електронний ресурс] : у 2 т. / Ігор Калинець. - К. : Факт, 2004

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Пробуджена муза. - 2004. - 416 с.

Т. 2 : Невольнича муза. - 2004. - 544 с.


До першого тому зібрання творів видатного поета увійшли поезії 1966—1972 років та переспіви з вірменської. Книжку «Пробуджена муза» складають збірки «Вогонь Купала», «Відчинення вертепу», «Коронування опудала», «Спогад про світ», «Підсумовуючи мовчання», «Віно для княжни», «Верлібровий вирок», «Реалії», «Додатки до біографії» та збірка Наапета Кучака «Сто і один айрен або Увійти в сад» упереспівах Ігоря Калинця. До другого тому зібрання творів видатного поета увійшли поезії 1973—1981 років, написані під час ув’язнення та перебування на засланні. Книжку «Невольнича муза» складають збірки «Світогляд Святовита», «Дзвениславині купави», «Дванадцята сумна книжка», «Тринадцять алогій», «Міт про козака Мамая», «Карпат, або Посельська книжка» та «Ладі і Марені».



Кл.слова:
поезія

   Тип видання:   каталог   
14.


Державний архів Хмельницької області [Електронний ресурс] : анотований реєстр описів / авт.-уклад Олег Качковський, Юрій Руденко, Євген Франскевич ; Державний комітет архівів України, Державний архів Хмельницької області. - К. : [б. в.], 2003. - (Архівні зібрання України. Спеціальні довідники)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Фонди колишнього Кам’янець-Подільського міського архіву періоду до 1917 р.. - 2003. - 389 с.


Пропоноване увазі читача видання є першою спробою укладання “Анотованих реєстрів описів”, передбаченого програмою “Архівні зібрання України”. У довіднику представлено інформацію про склад і зміст документів фондів періоду до 1917 року, що зберігалися в Кам’янець-Подільському міському архіві до катастрофи 10 квітня 2003 р. Це фонди, сформовані в процесі діяльності органів управління, установ, навчальних закладів Подільської та Волинської (фондоутворювачі діяли на території, що за адміністративно- територіальним поділом радянських часів була віднесена до Кам’янець- Подільської, а згодом Хмельницької області) губерній. До видання у вигляді додатків увійшла інформація про наявність метричних книг церков, костьолів та рабинатів по населених пунктах Подільської та Волинської губерній. Довідник супроводжує комплекс покажчиків. Для істориків, архівістів, викладачів і студентів вузів, усіх, хто цікавиться документальними джерелами вивчення історії Поділля.



Кл.слова:
історія -- Україна -- сучасна історія

   Тип видання:   навчальний посібник   
15.

Івасюк, Володимир Михайлович.
Музичні твори (до 60-річчя від дня народження) [Електронний ресурс] / Володимир Івасюк. - Чернівці : Букрек, 2009. - 292 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вперше виходить у світ зібрання вокальних творів видатного композитора і поета, лауреата Державної премії імені Т. Г. Шевченка, Героя України Володимира Івасюка. Для виконавців, викладачів і студентів вищих музичних закладів, учнів фахових шкіл та училищ, а також усіх шанувальників українського музичного мистецтва.



Кл.слова:
музика -- композиція

   Тип видання:   художня література   
16.

Андреев, Леонид Николаевич.
Собрание сочинений [Електронний ресурс] : в 6 т. / Л. Н. Андреев. - М. : Художественная литература, 1990

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Рассказы 1898-1903. - 1990. - 1486 с.

Т. 2 : Рассказы и пьесы 1904-1907. - 1990. - 1085 с.

Т. 3 : Повести, рассказы и пьесы 1908-1910. - 1990. - 1403 с.

Т. 4 : Сашка Жегулев. Рассказы и пьесы 1911-1913. - 1990. - 1331 с.

Т. 5 : Рассказы и пьесы 1914-1915. - 1990. - 1072 с.

Т. 6 : Проза 1916-1919, пьесы, статьи. - 1990. - 1399 с.


В первый том собрания сочинений вошли рассказы 1898–1903 гг. Во второй том собрания сочинений вошли рассказы и пьесы 1904–1907 гг. В третий том собрания сочинений Леонида Андреева включены повести, рассказы и пьесы 1908–1910 гг. В четвертый том собрания сочинений вошли рассказы и пьесы 1911–1913 гг. и роман «Сашка Жегулев». В пятый том собрания сочинений вошли рассказы и пьесы 1914–1915 гг., а также сатирические миниатюры для сцены, созданные Л. Андреевым в 1908–1916 гг. В шестой том собрания сочинений вошли прозаические произведения 1916–1919., пьесы и статьи.



Кл.слова:
зібрання творів

   Тип видання:   зб. статей   
17.


Пам’ятки східного походження в архівах та музейних зібраннях України [Електронний ресурс] : збірник наукових статей / Національна академія наук України, Інститут сходознавства ім. А. Ю. Кримського ; голов. ред. Л. В. Матвєєва. - К. : [б. в.], 2010. - 164 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі зібрано статті наукових співробітників Інституту сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України, які протягом 2007–2009 рр. працювали над темою „Пам’ятки східного походження в архівах та музейних зібраннях України”. Для науковців, викладачів, студентів, а також усіх, хто цікавиться історією сходознавства в Україні та історією науки взагалі.



Кл.слова:
сходознавство -- історична пам'ятка

   Тип видання:   наукове видання   
18.


Дніпропетровський історико-археографічний збірник [Електронний ресурс] / Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара ; за ред. О. І. Журби. - Д. : Ліра, 2010

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вип. 4 : З нагоди 60-річного ювілею Євгена Абрамовича Чернова. - 316 с.


Збірник підготовлений до ювілею одного з провідних істориків та історіографів Дніпропетровського університету Євгена Абрамовича Чернова і представляє собою зібрання його текстів останніх 30 років, присвячених проблемам історії історичного пізнання, регіональної історії, професійної етики історика, розвитку історичної науки і освіти. Археографічна репрезентація творчості ювіляра представляє шляхи формування і становлення дніпропетровської історіографічної школи та одного з її лідерів. Видання викличе інтерес у всіх, хто небайдужий до історії історичної науки, теорії і методології історичного пізнання, формування і функціонування регіонального історіографічного середовища.



Кл.слова:
історичне пізнання -- регіональна історія -- історична наука

   Тип видання:   монографія   
19.

Мільчев, Володимир Іванович.
Соціальна історія запорозького козацтва кінця XVII-XVIII століття [Електронний ресурс] : джерелознавчий аналіз / Володимир Мільчев. - Запоріжжя : АА Тандем, 2008. - 369 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії аналізуються джерела з соціальної історії запорозького козацтва кінця XVII - XVIII ст. Розглянуто стан наукового дослідження проблеми, історичні умови та специфіка формування джерельної бази, основні архівні зібрання України та інших країн Центрально-Східної Європи. Значну увагу приділено з'ясуванню інформаційного потенціалу виявлених джерел. Рекомендується науковцям, аспірантам, студентам - всім, xто цікавиться історією запорозького козацтва.



Кл.слова:
Україна -- Запорізька Січ -- козацтво -- історичні події

   Тип видання:   зб. статей   
20.
 



Лихо з розуму [Електронний ресурс] : портрети двадцяти "злочинців" / уклад. В. Чорновіл. - Париж : Перша українська друкарня у Франції, 1967. - 335 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Лихо з розуму (Портрети двадцяти „злочинців“)» — збірник, складений в 1967 році В'ячеславом Чорноволом. Її автор, на той час 29-річний журналіст, був одним з тих, хто виступив проти сваволі і безчинств КДБ. Він зібрав матеріали про Першу хвилю арештів серед української інтелігенції 1965—1966. Двадцять „злочинців“ - це двадцять заарештованих представників української інтелігенції, матеріали про яких і представлені у цій збірці. Чорновіл опублікував біографії в'язнів, зразки творів, за які вони, власне, і були засуджені, та листи із таборів, які відображають умови побуту та переживання тогочасних політичних в'язнів. Крім того, В.Чорновіл включив до збірника списки в'язнів Дубравлагу (Мордовські табори) — учасників боротьби за незалежність України 1942—1954, а також українців, засуджених за релігійні переконання. Українською мовою книжка вперше вийшла 1967 (саме це видання представлене у релізі), зажила міжнародної популярності (1968 вийшло англійське видання, 1974 — французьке) і зробила відомими багатьох українських інакодумців. За цю книжку Чорновіл ув'язнений 3.08.1967 р., а 1968 р. удостоєний міжнародної журналістської премії (Великобританія). 1996 за цю та інші праці, раніше інкриміновані як антирадянські, він удостоєний Державної премії ім. Т. Г. Шевченка в галузі публіцистики. 1991 збірник перевиданий у Львові. Увійшов до 10-томного зібрання його творів (т. 2, 2003 р.).



Кл.слова:
дисидентський рух -- інакодумство -- репресії
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського