Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (25)Тематичний інтернет-навігатор (4)Автореферати дисертацій (724)Реферативна база даних (9582)Книжкові видання та компакт-диски (1572)Журнали та продовжувані видання (95)
Пошуковий запит: (<.>K=ДОБА$<.>+<.>K=ВІДРОДЖЕННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 343
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   життєпис   
1.

Павлик, М.
Михайло Петрович Драгоманов 1841-1895 [Електронний ресурс] : єго юбилей, смерть, автобіографія / М. Павлик. - Л. : Друкарня В. Манєцкого, 1896. - 495 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Михайло Петрович Драгоманов. 1841-1895. Його ювілей, смерть, автобіографія і спис творів" — літературно-науковий збірник, у якому подано різноманітний матеріал з України та з-за кордону, що висвітлює життя і творчість М.Драгоманова, його внесок у розвиток філософської, громадсько-культурної та естетичної думки України, співпрацю з європейським науковим світом. Уклав і видав М.Павлик 1896 у Львові до 30-річчя творчої праці М.Драгоманова. Збірник містить і матеріали посмертного пошанування М.Драгоманова. "Тим часом як ювілей Михайла Драгоманова зворушив і згорнув докупи усі радикальні елементи Русі-України, смерть його потрясла до глибини душі ще далеко ширші кола — і своїх, і чужих". Ці дві тенденції знайшли вияв у матеріалах збірника. Перша, ювілейна, частина знайомить із святковими заходами, промовами представників різних товариств, інституцій, партій, в яких вимальовується живий образ М.Драгоманова. Подаються привіти й промови емігрантів з Росії (А.Ляхоцького, С.Степняка-Кравчинського, Ф.Вовка та ін), українських письменників, громадсько-культурних діячів з Галичини (Наталі Кобринської, В.Стефаника, Д.Лукіяновича та ін.), вчених з європейських країн: А.Рамбо, Л.Леже, Г.Парі (Франція), В.-К.Морфілла (Англія), Ю.Полівки (Чехія) та ін. Друга частина — скорботно-траурна — охоплює матеріали преси, що стосуються смерті та похоронів вченого, подає мовою оригіналу надгробні промови, некрологи з українських та зарубіжних газет, а також три автобіографії М.Драгоманова та бібліографічний покажчик його творів, укладений М.Павликом. У першій та другій частинах збірника вміщені поетичні твори-привіти вченому, серед них вірші*. "Була доба, питали ясні мрії", "Поклон Тобі від нас, земляче дорогий", "Дорогій пам'яті М.П.Драгоманова" (автори їх з політичних міркувань не названі).



Кл.слова:
історик -- Україна -- Кирило-Мефодіївське товариство -- самоідентифікація -- національні меншини

   Тип видання:   зб. статей   
2.


Кореспонденція Якова Головацького [Електронний ресурс] : в 2 ч.. - Л. : Наук. Товариство ім. Шевченка, 1905

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : в літах 1835-49. - 1905. - 614 с.

Ч. 2 : в літах 1850-62. - 1905. - 766 с.


ГОЛОВАЦЬКИЙ Яків Федорович (псевд. — Головацький Ярослав, Русин Гаврило, Балагур Яцко, Галичанин та ін.; 29.Х 1814, с. Чепелі, тепер Бродівського р-ну Львів, обл. — 13.V 1888, Вільнюс) — укр. мовознавець, етнограф, фольклорист, поет, педагог і громад. діяч, чл. Рос. геогр. т-ва, почес. чл. Т-ва історії і старовини російської з 1866. У 1834 — 35 навч. в духовній академії в Кошице та ун-ті в Пешті; закін. 1841 Львів. ун-т. У 1842 — 48 був священиком. Протягом 1848 — 67 працював професором, а 1863 — 64 — ректор Львів. ун-ту. В 1868-88 — голова Віденської археогр. комісії, одночасно (з 1871) — голова Тимчас. комісії по організації Вілен. публ. бібліотеки й музею. Належав до «Руської трійці», організував випуск альм. «Русалка Дністровая» (1837). Досліджував фольклор і етнографію українців зони Карпат («Нарис старослов’янського байкарства або міфології», 1860; «Народні пісні Галицької та Угорської Русі», кн. 1 — 4, 1878; «Про костюми або народне вбрання русинів чи руських у Галичині й північно-східній Угорщині», 1867). Підготував праці про писемні пам’ятки («Хрестоматія церковнословенська і давньоруська», 1854; «Пам’ятки дипломатичної і судово-ділової мови руської в давньому Галицько-Волинському князівстві й суміжних руських областях в XIV та XV століттях», 1867). Велике значення у справі відродження укр. шкільництва і культури мала «Грамматика руского Азыка» Г. (1849), яка спиралася на мовну практику Галичини, була осн. посібником у школах до 1862. На підставі нових діал. даних Г. здійснив одну з перших у вітчизн. мовознавстві спроб опису діал. диференціації укр. мови — «Розправа о язиці южноруськім і єго нарічіях» (1848); виділив волин.-поділ. (або українське), галицьке (або наддністрянське) і карпаторуське наріччя. Обстоював самобутність укр. мови, підкреслював її глибокі істор. корені. У питаннях реформування правопису, витворення норм укр. літ. мови виявляв непослідовність. Створив «Географический словарь западнославянских и югославянских земель и прилежащих стран» (1877, вид. 1884), опубл. «Читанку» М. Шашкевича (1850) тощо. Уклав досконалий для свого часу регіональний словник говорів Галичини, Буковини і Закарпаття — «Материалы для словаря малорусского нарЂчія, собраныя в Галиціи и въ СЂверо-восточной Венгрии...» (1857 — 59, літери А — 3) та «Словник української мови» (обидва — в кн.: Науковий збірник Музею української культури у Свиднику, т. 10. Пряшів, 1982).



Кл.слова:
нація -- українська література -- самоідентифікація

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Тершаковець, М.
Матеріяли й замітки до історії національного відродження Галицької Руси в 1830 та 1840 рр. [Електронний ресурс] : додаток: До історії москвофільства в Угорській Русі / М. Тершаковець. - Л. : Наукове товариство ім. Шевченка, 1907. - 307 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
історія

   Тип видання:   зб. статей   
4.
 


Макаренко, Н.
Памятники украинского искусства XVIII века [Електронний ресурс] / Н. Макаренко. - СПб. : Тип. Санкт-Петербург. Градоначальства, 1908. - 9 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дане видання є працею видатного українського археолога і мистецтвознавця Миколи Омеляновича Макаренка. Вперше представлені статті були опубліковані у журналі “Зодчий” у 1908 році у Петербурзі. Вони розглядають козацький період історії України і те, які пам'ятки мистецтва залишила по собі ця доба ( XVIII ст.). Основним об'єктом дослідження є Покровська церква — аналізується її побудова, оздоблення. Міститься велика кількість ілюстрацій (знімків екстер'єру та інтер'єру, креслень тощо).



Кл.слова:
архітектура -- історія архітектури

   Тип видання:   зб. статей   
5.


Кіево-Межигорская фаянсовая фабрика [Електронний ресурс] : збірник статей. - К. : С. В. Кульженко, 1910. - 322 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання є збіркою, перша частина якого – історичний нарис. Він присвячений історії фабрики, а також рясніє докладними описами її виробів. Далі наведені клейма фабрики за весь час її існування. Цей матеріал доповнюють статті самого різного змісту: про зв'язок православного іконопису з італійським живописом раннього Відродження, соціологічне дослідження на тему «мистецтво і робітник», а також хроніка подій мистецького життя та реклама. Книга багато ілюстрована.



Кл.слова:
іконопис -- мистецьке життя

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Лозинський, Д. М.
Галичина в життю України [Електронний ресурс] / Д. М. Лозинський. - Відень : Союз визволення України, 1916. - 66 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
національне відродження

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Винниченко, В. К.
Відродження нації: історія української революції [марець 1917 р. - грудень 1919 р.] [Електронний ресурс] : у 3 ч. / В. К. Винниченко. - К. ; Відень : Видавництво Дзвін, 1920

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 356 с.

Ч. 2. - 328 с.

Ч. 3. - 535 с.


Частина перша: Доба Центральної Ради. Період перший: революційна орґанізація державности й морально-правової влади. Частина друга: Доба Центральної Ради. Період другий: орґанізація юридично-правової влади. Частина третя: Доба Гетьманщини. Володимир Кирилович Винниченко - видатний український політичний діяч та український письменник. В роки української національно-визвольної революції 1917-1920 рр. Заступник Голови Української Центральної Ради , а пізніше голова Генерального Секретаріату УЦР. Дана книга є спогадами про діяльність УЦР та події революції в Україні.



Кл.слова:
революція -- ХХ століття -- Україна -- державність -- влада

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.

Ємець, В.
Кобза та кобзарі [Електронний ресурс] / В. Ємець. - Берлін : Украинское слово, 1923. -

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжка розповідає про походження й побутування українського національного інструменту — кобзи, про життя відомих кобзарів старих часів, про кобзаряькі братства та їх діяльність, а також про відродження й удосконалення кобзи. В кінці додається список літератури про кобзарські думи й кобзарів. Книжка рассказывает про происхождение и современность украинского национального инструмента - кобзы, про жизнь известных кобзарей старых времен, про кобзарскте братства и их деятельность, а так же про возрождение и усовершенствование кобзы. В конце приложен список литературы про кобзарские думы и кобзарей. Здавалося, що зі збільшенням рядів української національно свідомої інтелігенції становище сліпих кобзарів покращав, здавалося, що вона так люблячи кобзарів прийде Тм на поміч, бодай в найтящі хвилі їхнього життя, але, на великий жаль, за винятком окремих осіб загал інтелігенції був до того байдужний, принаймні так було в недалекім минулім. Найкраще се підтверджує отсей невеликий уривок про одного талановитого, не так давно померлого, молодого кобзаря.



Кл.слова:
Російська імперія -- сучасна історія -- українська література

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Шаповал, М.
Шлях визволення [Електронний ресурс] : суспільно-політичні нариси / М. Шаповал. - Прага ; Берлін : Нова Україна, 1923. - 70 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор аналізує становище українців під владою різних держав та в еміграції, на основі чого виводить шляхи боротьби за вільний національний розвиток України.



Кл.слова:
нація -- відродження -- визвольна боротьба

   Тип видання:   довідник   
10.

Пещанський, В.
Давні килими України [Електронний ресурс] : : з 20 рис. і 9 знімками / В. Пещанський. - Л. : Діло, 1925. - 76 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга присвячена дослідженню такого предмету побуту, як давній український килим. Розглядається походження українського килимарства, види килимів в Україні, техніка виготовлення та їх орнамент, процес фарбування у гуцулів, галицькі вироби та спроби відродження давнього українського килимарства. Книга містить тематичні ілюстрації — малюнки та знімки.



Кл.слова:
килимарство -- предмет побуту

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Маслова, О. М.
Рукописна книга [Електронний ресурс] / О. М. Маслова. - К. : Держвидав України, 1925. - 114 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана публікація присвячена історії рукописної книги у світі. Матеріал поділений на три розділи: рукописна книга стародавнього світу, рукописна книга середньовіччя та раннього відродження та рукописна книга у південних і східних слов'ян. Розглядаються різні технології виготовлення книг, що існували в різних частинах світу, матеріали, що для цього використовувалися. Видання доповнене ілюстраціями із зображенням давніх книг, процесом їх виробництва.



Кл.слова:
бібліотекознавство -- книгознавство -- бібліотека

   Тип видання:   методичний посібник   
12.


За цілковиту українізацію! [Електронний ресурс] : (Чому треба вивчати українську мову та як її треба вивчати). - Д. : Видання Дніпропетровського ОК Л.С.К.М.У, 1929. - 23 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Брошура випущена у далекому 1929 році у Дніпропетровську, під егідою Обласного комітету ЛКСМУ (Ленінської комуністичної спілки молоді України [у подальшому- комсомол- "коммунистический союз молодежи"]). У той час українські комуністи як переважно вихідці з народу обстоювали українську культуру і виступали за всестороннє впровадження української мови. У передмові автори пишуть: "Цей порадник має на меті дати короткі відомості, що необхідні починаючим студіювати українську мову. Тут накреслено шляхи, які ведуть до її засвоєння. Необхідно лише кожному вибрати свій найбільш доцільний шлях... Треба твердо засвоїти собі абсолютну потребу українізації, і, виходячи з цього, накреслити план самовивчення української мови". Якби не Голодомор та війна, українізація була б дійсно тотальною, оскільки її обстоювала переважаюча більшість українців.



Кл.слова:
український народ -- відродження мови

   Тип видання:   наукове видання   
13.

Дорошенко, Д.
Історія України 1917 - 1923 рр. [Електронний ресурс] : в 2 т. / Д. Дорошенко. - Ужгород : Свобода, 1930-1932

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Доба Центральної Ради. - 1932. - 454 с.

Т. 2 : Українська Гетьманська Держава 1918 р.. - 1930. - 509 с.


Пропонована праця присвячена опису подій української революції 1917-1923 рр. Перша частина присвячена розгляду діяльності Центральної Ради (див. також Христюк П., Замітки і матеріали до історії української революції та Винниченко В., Відродження нації). У другій частині розглядається період Української Держави Гетьмана П.Скоропадського (див. також літературу про Гетьманат П.Скоропадського).



Кл.слова:
українська революція -- Центральна Рада

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Будівництво   
14.

Давидсон, М. Г.
Водонепроницаемый бетон [Електронний ресурс] / М. Г. Давидсон. - Ленинград : Лениздат, 1935. - 97 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В брошюре рассматривается широкий круг вопросов, связанных с применением в строительстве водонепроницаемого бетона (описание бетонов повышенной водонепроницаемости и способов их приготовления конструкций водонепроницаемых швов и стыков, химических добавок, вводимых в бетонную смесь, и т. д.). Излагается также опыт строительства водонепроницаемых железобетонных сооружений, экономические преимущества применяемых способов и рекомендации по производству работ. Брошюра может быть полезна проектировщикам и строителям промышленных и гражданских сооружений.



Кл.слова:
будівельний матеріал -- будівництво

   Тип видання:   підручник   
15.

Лагалли, М.
Векторное исчисление [Електронний ресурс] : пер. с нем. / М. Лагалли. - М. ; Ленинград : ОНТИ НКТП СССР, 1936. - 346 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга немецкого ученого Лагалли, выпускаемая в русском переводе, дополняет русские руководства по векторному исчислению в том существенном пункте, что расширяет круг элементарных алгебраических операций над векторами еще одним, диадным, произведением. Это означает включение в векторную алгебру изучения линейной векторной функции от векторного аргумента, — включение, вполне оправдываемое алгебраическим характером материала. Оно позволяет также значительно расширить круг приложений векторного исчисления, и не только в области механики, но и в геометрическом материале книги. В своем предисловии автор указывает на то, что книга сохранила следы курса лекций, из которого она возникла; это отразилось и в том, что не все доказательства, приводимые автором, доведены до той степени строгости, которую обычно находят в математическом руководстве. В наибольшей степени это относится к главам 2 и 4, в которых весьма часто используются инфинитезимальные соображения и физические аналогии. Редактор перевода не счел возможным нарушить стиль книги чрезмерными разъяснениями. Те немногие добавления и изменения которые сделаны, нашли себе место либо в примечаниях редактор а либо (чаще) для удобства читателя внесены в текст, где они, как правило, отделены от текста автора знаком *. По желанию издательства в переводе сохранены обозначения оригинала.



Кл.слова:
векторна алгебра

   Тип видання:   наукове видання   
16.


Історія української культури [Електронний ресурс] / під заг. ред. І. П. Крип'якевича. - Л. : Видавництво Івана Тиктора, 1937. - 718 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видана Іваном Тиктором (український редактор, видавець) публікація є ґрунтовним дослідженням української духовної та матеріальної культури періоду XVI - XIX ст. Вона поділена на три частини: “Княжа доба”, “Доба перемін”, “На світанку нових часів”. В цих частинах розглядається як побут (а саме помешкання, сільське господарство, сімейний устрій) так і освіта (різноманітні освітні заклади), духовне життя українців (свята, обряди, звичаї). Окрема увага приділяється мистецтву (здебільшого літературі).



Кл.слова:
побут -- освіта -- духовне життя

   Тип видання:   науково-популярне видання   
17.

Николишин, С.
Культурна політика большевиків і український культурний процес [Електронний ресурс] / С. Николишин. - [Б. м.] : [На чужині], 1947. - 119 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Проект зі збереження спадщини української еміграції.



Кл.слова:
імперський шовінізм -- розстріляне відродження -- русифікація

   Тип видання:   монографія   
18.

Ахиезер, А.
Некоторые вопросы теории ядра [Електронний ресурс] / А. Ахиезер, И. Померанчук. - М. : Гос. изд-во технико-теоретической литературы, 1950. - 416 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Обзорная монография, посвященная ряду вопросов ядерной физики, для решения которых несущественна точная теория ядерных сил. Второе издание книги существенно переработано. Учтены дальнейшие успехи как в теоретической, так и в экспериментальной области физики атомного ядра. Рассмотрен ряд новых вопросов и добавлена глава о замедлении нейтронов.



Кл.слова:
ядерна фізика -- атомне ядро

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Біологічні науки   
19.

Бей-Биенко, Г. Я.
Саранчевые фауны СССР [Електронний ресурс] : в 2 ч. / Г. Я. Бей-Биенко, Л. Л. Мищенко. - М. : Издательство Академии Наук СССР, 1951

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 1951. - 375 с.

Ч. 2. - 1951. - 646 с.


Настоящий труд представляет собой монографический обзор саранчевых фауны СССР и сопредельных стран, основанный на критическом изучении всей наличной литературы вопроса и обширных коллекций Зоологического института Академии Наук СССР. В этом труде рассматриваются все виды саранчевых, зарегистрированные на территории СССР и сопредельных стран Европы, Передней Азии и Дальнего Востока; из пределов Европы рассмотрены Скандинавские страны, Польша, Чехословакия, Германия, Австрия, Венгрия, Румыния, Болгария и северная часть Югославии; из азиатских стран рассмотрены Малая Азия, Иран (кроме южной части), северный Афганистан, Монголия, западный и северо-восточный Китай (Синьцзян, Манчжурия и прилегающие с юга провинции до р. Янцзы), Корея и Япония (кроме южной части). В немногих случаях, для полноты картины или по другим соображениям, к рассматриваемым видам добавлены отдельные виды, встречающиеся и за пределами указанной территории. В пределах очерченной выше огромной территории фауна саранчевых отличается большим разнообразием видового состава; всего в работе рассмотрены 833 вида саранчевых, из которых в СССР зарегистрировано 481. В настоящей книге рассмаотрено 433 вида сарачевых, относящихся к 132 родам.



Кл.слова:
сарана -- ентомологія -- фауна

   Тип видання:   методичний посібник   
20.


XVII первенство СССР по шахматам [Електронний ресурс] : сборник партий / сост. А.С. Прорвич. - М. : Физкультура и спорт, 1952. - 316 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Финальный турнир XVII первенства СССР проводился в Москве в помещении Центрального дома культуры железнодорожников с 16 октября по 19 ноября 1949 года. К персонально приглашенным гроссмейстерам И.Болеславскому, Д.Бронштейну, П.Кересу, А.Котову, А.Лилиенталю, В.Рагозину, В.Смыслову и С.Флору добавились победители полуфиналов: гроссмейстер Г. Левенфиш и молодые мастера Л.Аронин, Е.Геллер, Г. Гольдберг, Н.Копылов, В.Люблинский, В.Микенас, Т.Петросян, А.Сокольский, М.Тайманов, С.Фурман и Р.Холмов. После 5-ти туров с 4,5 очками уверенно лидировал Смыслов. Скромно начал турнир Бронштейн, после 6-ти туров он, имея всего 3 очка, делил 9-13-е место! Накануне последнего тура у Геллера - 12,5 очков, у Смыслова и Бронштейна - по 12. Поражение Геллера в последнем туре белыми в партии с Холмовым и победы Бронштейна и Смыслова решили спор о победителях соревнования. Читатель найдёт в сборнике все 190 партий финального турнира XVII первенства СССР. 83 из них даются с подробными комментариями. В сборнике также статьи А.С. Прорвича "XVII первенство СССР", М.М. Ботвинника "Лучшие партии XVII первенства СССР", Ю.Л. Авербаха "Дебюты XVII первенства СССР".



Кл.слова:
турнір -- гросмейстер
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського