Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (41)Тематичний інтернет-навігатор (4)Автореферати дисертацій (3172)Реферативна база даних (24074)Книжкові видання та компакт-диски (2358)Журнали та продовжувані видання (65)
Пошуковий запит: (<.>K=ВИМІРЮВАННЯ$<.>+<.>K=ЧАСУ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 259
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.
 


Ґуґерті, Т. Ф.
Практичне кування та мистецьке ковальство [Електронний ресурс] : пер. з англ. / Т. Ф. Ґуґерті. - [Б. м.] : [Hurtom], [20_ _?]. - 136 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана книга хоч і старенька ( вона вийшла 1915 року ), але є дуже цікавою оскільки написана людиною, що не один рік викладала ковальство у відповідних школах. Також у цій книзі я вирішив спробувати впроваджувати власні українські ковальські терміни тому що сучасна українська ковальська термінологія (на жаль і не лише ковальська) просто змавпована з російської, а російська в свою чергу переважно з німецької. Виходить, що ми чиї предки були одними з найперших і найкращих у обробці заліза (маю на увазі сколотів) і не маємо власної ковальської термінології? Це звісно брехня і нісенітниця, просто її свого часу нищили разом із власне усією українською мовою. Я особисто вважаю, що будь-які терміни повинні бути інтуїтивно зрозумілі навіть неспеціалісту. От наприклад, є таке англійське слово tuyere словник пропонує переклад метав чи фурма, а я перекладав як піддувало. Чи наприклад puddling, його у словнику перекладено – пудлінгування, а я пропоную перекладати як замішування і т.д. Не знаю чи сподобається це іншим, але мені принаймні так зручніше. Сподіваюся переклад даної книги стане у нагоді усім тим хто цікавиться ковальством.



Кл.слова:
ковальство -- кування -- металообробка

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.

Ярош, Дмитро Анатолійович.
Українська революція: XXI століття [Електронний ресурс] / Д. А. Ярош. - Кам'янське : [б. в.], 2009. - 26 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вісімнадцять років минає від того часу, як моя країна волею обставин, без пролиття жодної краплі крові вийшла зі складу СРСР, проголосила свою Незалежність і вирішила творити нове життя. Цей крок українців мав епохальне значення, бо поставив хрест на існуванні однієї із наймогутніших комуністичних імперій світу з центром у Москві та дав шанс десяткам інших народів почати творити власні держави. Червона сатанинська ідеологія та система, що панувала ледь не на половині земної кулі враз впала, придушивши під своїми уламками радянський тоталітаризм. Світ змінився!.. Змінилась і моя країна. Зовнішня окупація була переможена і знищена. Здавалося, що війна Московської імперії проти українців, що тривала останні триста років, нарешті припиниться й українці отримають Свободу і Право на гідне життя. Та не судилося – українці не здобули своєї національної державності. Натомість прийшла окупація внутрішня, що продовжила нищення нашої нації та активну протидію устремлінням народу бути господарем своєї долі на своїй землі. Та й Москва, оговтавшись від поразки у 90-их роках минулого століття, перейшла у відчайдушний контрнаступ, намагаючись відвоювати втрачені позиції та повернути собі колишнє панування на українській землі. Держава Україна стала „нічийною” державою, перехідним неоколоніальним утворенням від УССР до Української Самостійної Соборної Держави. Причому цей перехід може вести не тільки у потрібному – національно-державному, але й у зворотному – імперському напрямку. Все залежить від того, чи виграє нинішнє покоління українців Війну за майбутнє Нації.



Кл.слова:
український націоналізм -- публіцистика -- Правий Сектор

   Тип видання:   монографія   
3.

Яворницький, Д. І.
Запорожжя в залишках старовини і переказах народу [Електронний ресурс] : у 2 ч. / Д. І. Яворницький. - 3-є вид., випр. і доп.. - Д. : АРТ-Прес, 2005

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 312 с.

Ч. 2. - 496 с.


"Запорожжя в залишках старовини і переказах народу" - перша велика монографія видатного дослідника козацтва, історика, археолога, фольклориста, етнографа і культурно-громадського діяча Дмитра Івановича Яворницького (1855-1940). Новаторська для свого часу, народознавча за характером, ця книга яскраво демонструє широчінь наукових зацікавлень автора, його любов до України, її минулого. Видання 2005 року зроблене згідно виправлень Д. Яворницького. Є певні відмінності від видання 1888 року, причому при друці в 2005 році окремі досить значні частини зі старого видання вилучено, а деякі додано. Так, в новому виданні відсутній досить значний за обсягом текст, у якому автор висловлює свої припущення про етимологію слова "козак" і наводить багато тверджень інших авторів про його походження. У книзі автор описує природні та історичні умови, в яких виникло явище Запорожжя, дуже яскраво описує Дніпрові пороги, розповідає про свої зустрічі із "дідами", місцевими старожилами, які розповідають часом фантастичні, часом реальні історії про запорожців. Крім самих історій, автор дуже цікаво передає само спілкування з місцевими жителями, видно особливості українського сільського побуту. Книга є науковим дослідженням, але разом із цим написана живою простою мовою, легка у читанні, і як на мене, буде дуже цікава всім кого цікавить подібна тематика.



Кл.слова:
козацтво -- історія -- етнографія

   Тип видання:   довідник   
4.


Электронные приборы для измерения неэлектрических величин [Електронний ресурс] / под общ. ред. А. Д. Смирнов. - М. : Энергия, 1964. - 88 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге кратко излагаются принципы построения и конструирования электрических приборов для измерения неэлектрических величин. Рассматриваются основные элементы этих приборов - преобразователи неэлектрических величин в электрические и измерительные схемы. Приводится описание ряда конструкций приборов, зарекомендовавших себя при практическом использовании их. Даются указания по наладке приборов. Предназначена книга для подготовленных радиолюбителей, занимающихся внедрением радиоэлектроники в народное хозяйство.



Кл.слова:
вимірювання -- прилад

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Шульман, Л.
Стандартна хиба суспільно-політичної орієнтації єврейства [Електронний ресурс] / Л. Шульман. - К. : [б. в.], 2003

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор розмірковує над суспільно-політичною орієнтацією єврейства в Україні, над їх поведінкою і соціальною орієнтацією євреїв у СРСР під час сталінізму та у післясталінську епоху, радить "українським" євреям обрати своє майбутнє, не гаяти часу на антиукраїнську діяльність та перейти від інтернаціоналізму на націоналістичну платформу. На думку Леоніда Шульмана, євреї мусять усвідомити, що, попри тимчасовий наступ русифікації, рано чи пізно на теренах їх батьківщини постане національна держава українців. Він доводить, що держава українців не є загрозою для єврейської меншини.



Кл.слова:
Україна -- сіонізм -- антисемітизм -- націоналізм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Соціологія   
6.

Шульга, М. О.
Дрейф на узбіччя [Електронний ресурс] : двадцять років суспільних змін в Україні / М. О. Шульга. - К. : [б. в.], 2011. - 448 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Що з нами відбувається? Який підсумок багаторічних перетворень в українському соціумі? Свої відповіді на ці запитання пропонує автор даної книги– доктор соціологічних наук, заступник директора Інституту соціології НАН України, розглядаючи основні етапи новітньої української історії, ключові події цих років,політичний і соціально-економічний зміст суспільних процесів. Зміна політичного ладу, введення ринкових відносин і формування нових соціальних інститутів кардинально змінюють соціальну структуру суспільства і спосіб його життя. У праці висвітлені основні тенденції в нових стилях життя населення, показані прояви його майнової поляризації. Суперечливий розвиток країни поста- вив її перед рядом загроз і ризиків. Серед викликів часу автор розглядає глобалізацію й міграцію, маргіналізацію й розмивання ідентичностей, фінансово-економічну кризу й деструкцію влади. Монографія містить великий фактичний матеріал, отриманий в емпіричних соціологічнихдослідженнях, а також дані статистики. Видання буде корисним для всіх, хто цікавиться суспільними про- цесами в Україні.



Кл.слова:
суспільне розшарування -- поляризація -- економіка України

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Шмітт, Жан-Клод.
Сенс жесту на середньовічному Заході [Електронний ресурс] / Ж. -К. Шмітт. - Х. : Око, 2002. - 640 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга відомого французького історика, представника знаної "школи Аналів", Жана Клода Шмітта присвячена жестовій традиції на середньовічному латинському Заході. Послідовно розглядаючи історичний, культурний, комунікативний, педагогічний, символічний й под. вимір жесту як знаряддя ефективного людського спілкування в його зв’язку з магічною, риторичною, теологічною традицією, а також з практикою відправлення християнського культу, автор відтворює справжнє місце жестової поведінки в просторі людського життя. Середньовіччя жесту виступає як повноправний спадкоємець античного світу і несподіваний провісник світської культури Відродження і Нового часу.Для спеціалістів з історії та теорії культури, істориків філософії та релігії, а також для всіх, хто цікавиться долями європейської цивілізації.



Кл.слова:
медієвістика -- комунікація -- семіотика

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Ширман, Я. Д.
Теория и техника обработки радиолокационной информации на фоне помех [Електронний ресурс] / Я. Д. Ширман, В. Н. Манжос. - М. : Радио и связь, 1981. - 416 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Обобщаются вопросы оптимизации многоканального и одноканального обнаружения, измерения и разрешения радиолокационных сигналов. Основное внимание уделяется принципам синтеза и вопросам технической реализации различных аналоговых и цифровых обнаружителей и измерителей параметров сигналов на фоне коррелированных нестационарных помех, вопросам адаптации к условиям априорной неопределенности и др. Приводится большое число наглядных примеров. Предназначена для специалистов, занимающихся теорией, проектированием и эксплуатацией радиоэлектронных средств и систем.



Кл.слова:
сигнал радіолокації -- вимірювання сигналів

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.

Шерех, Юрій.
Третя сторожа. Література. Мистецтво. Ідеології [Електронний ресурс] / Юрій Шерех. - К. : Дніпро, 1993. - 590 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Юрій Шерех (Шевельов), професор Колумбійського університету (США), - видатна постать у світовому мовознавстві та літературній критиці. Проте його блискучі есе та фундаментальні дослідження до останнього часу з відомих причин були недоступні читачам України. Ця книга розкриває перед нами глибокий і оригінальний світ Юрія Шереха-літературознавця, перу якого належать надзвичайно цікаві портрети класиків української літератури та сучасних письменників, роздуми про театр, архітектуру, інші мистецькі проблеми, а також спогади.



Кл.слова:
літературознавство -- мистецька критика -- лінгвістика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.

Шевельов, Юрій.
Історична фонологія української мови [Електронний ресурс] / Юрій Шевельов ; Харківське історико-філологічне товариство. - Харків : [б. в.], 2002. - 1066 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Відома праця з українського мовознавства. У книзі розглядається фонологічний розвиток української мови як послідовність звукозмін від самих її початків як діалектної групи у складі праслов'янської мови і аж до нашого часу. Книга вперше побачила світ у 1979 англійською мовою і є продовженням «Передісторії праслов'янської мови» (1964) того ж автора.



Кл.слова:
фонетика -- мовознавство -- українська мова

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.

Шарп, Джин.
Від диктатури до демократії: концептуальні засади здобуття свободи [Електронний ресурс] / Джин Шарп. - Л. : Сполом, 2004. - 87 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга «Від диктатури до демократії» вперше опублікована у Бангкоці 1993 р. Комітетом з відновлення демократії у Бірмі спільно з Хітом П’яінгом (Khit Pyaing, The New Era Journal). З того часу книгу було перекладено принаймні вісьмома мовами та видано, зокрема, в Сербії, Індонезії і Таїланді. У Сполучених Штатах Америки книгу видано двічі. Для української версії автор надіслав більш актуальну статистичну інформацію. Український переклад книги здійснений Мар’яною Шипош з англійської мови за другим американським виданням.



Кл.слова:
авторитаризм -- ненасильницький спротив -- бойкот -- акції протесту

   Тип видання:   науково-популярне видання   
12.

Шарп, Дж.
Від диктатури до демократії [Електронний ресурс] : концептуальні засади здобуття свободи / Дж. Шарп. - К. : [б. в.], 2003. - 81 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга “Від диктатури до демократії” вперше опублікована у Бангкоці 1993 р. Комітетом з відновлення демократії у Бірмі спільно з Хітом П’яінгом (Khit Pyaing, The New Era Journal). З того часу книгу було перекладено принаймні вісьмома мовами та видано, зокрема, в Сербії, Індонезії і Таїланді. У Сполучених Штатах Америки книгу видано двічі. Для української версії автор надіслав більш актуальну статистичну інформацію. Український переклад книги здійснений Мар’яною Шипош з англійської мови за другим американським виданням.



Кл.слова:
політика -- державний устрій

   Тип видання:   підручник   
13.

Шаповаленко, О. Г.
Основи електричних вимiрювань [Електронний ресурс] : підручник / О. Г. Шаповаленко, В. М. Бондар. - К. : Либідь, 2002. - 320 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Викладено основні відомості про вимірювання електричних і неелектричних величин, похибки вимірювань, міри електричних величин, будову вимірювальних механізмів аналогових електровимірювальних приладів, схеми ряду електронних приладів та потенціометрів. Розглянуто будову електричних приладів для вимірювання струму, напруги, потужності, енергії, зсуву фаз, опору, ємності, частоти та реєструвальних приладів. Приділено увагу магнітним вимірюванням, будові пристроїв для розширення границь вимірювань, перетворювачам неелектричних величин на електричні. Для учнів електроенергетичних спеціальностей професійно-технічних навчальних закладів. Може бути використаний також учнями коледжів.



Кл.слова:
похибка вимірювань -- електричний прилад -- магнітне вимірювання

   Тип видання:   науково-популярне видання   
14.

Шаповал, Юрій.
Етнополітична культура в Україні [Електронний ресурс] : реалії та виклики часу / Ю. Шаповал. - К. : ІПіЕНД імені І. Ф. Кураса НАН України, 2010. - 431 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Проблеми культури міжособистісних і міжгрупових відносин основоположні для кожного соціуму. В Україні вони набули особливої ваги внаслідок «розколотості» культурного простору, різноспрямованості політичних орієнтацій, конфлікту інтерпретацій у системі історичного мислення. Автори книжки вбачали свою головну мету у заповненні відчутної прогалини в теоретико-методологічному й інструментально-виховному осмисленні етнокультурних параметрів мультикультуралізму, а також у концептуалізації поняття «етнополітична культура» і включення його у різноманітні дискурсивні практики. Монографія розрахована на фахівців, тих, хто навчається, широке коло читачів.



Кл.слова:
етнологія -- конфлікт інтерпретацій -- мультикультуралізм

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія:    
15.
 


Чухліб, Тарас В..
Козаки та яничари. Україна у християнсько-мусульманських війнах 1500–1700 рр. [Електронний ресурс] / Тарас Чухліб. - К. : Києво-Могилянська академія, 2010. - 446 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга досліджує місце і роль козацтва та шляхти України-Русі, а також Козацької держави (Гетьманату) в європейсько-османських війнах. Автор книги відобразив важливий для світового історичного процесу тривалий період протистояння Християнської та Ісламської цивілізацій у добу пізнього Середньовіччя та раннього Нового часу. При цьому увагу читача звернено не лише на військові дії козацтва проти османської армії, елітний підрозділ якої становив Яничарський корпус, а й на висвітлення мирних відносин України з Османами та Гіреями протягом 1500–1700 років. Книга буде цікавою не лише для науковців, дослідників військової історії, дипломатів, викладачів та студентів, а й для всіх любителів старовини.



Кл.слова:
Україна -- Османи -- Гіреї

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Чухліб, Т. В.
Козацький устрій Правобережної України (остання чверть XVII ст.) [Електронний ресурс] / Т. В. Чухліб ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 1996. - 90 с.. - (Історичні зошити)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У праці висвітлюється історія козацького устрою та державотворчих процесів на Правобережній Україні в останній чверті XVII ст., яка розкривається через призму міжнародних відносин країн Східної та Південно-Східної Європи. Досліджується військово-політична діяльність маловідомих до цього часу козацьких гетьманів Є. Гоголя, С. Куницького, А. Могили, Гришка, Стецика. С. Самуся та інш. Розраховано на науковців, викладачів і студентів вузів, усіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
Правобережжя -- адміністративний устрій -- дипломатичні відносини

   Тип видання:   художня література   
17.
 


Чубай, Грицько.
Плач Єремії [Електронний ресурс] / Грицько Чубай. - Л. : Кальварія, 1998. - 317 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В усіх літературах світу існують постаті, чий творчий доробок є безумовно непересічний і важливий, але особистість автора за значенням своїм — не тільки не менша, а часами й більша віха у мистецькому житті країни. Варто згадати хоч би Гертруду Стайн, що в пам’яті загалу, попри її цікаву творчість, лишилась передовсім особистістю, довкола якої в Парижі у 20-30-ті роки гуртувались митці «втраченого покоління», серед яких були Гемінґвей, Фітцджералд та інші. Таким центром мистецького життя був свого часу у Львові Грицько Чубай, який за недовгий свій вік спромігся не тільки створити цікавий літературний доробок і стати помітним в історії української поезії 20-го століття, але й лишити за собою виразний слід як людини й особистости, світло від якої, як від загаслої зірки, ще довго йтиме крізь час і простір до людського загалу. У цій книжці зібрана переважна більшість того, що написав Грицько Чубай. Не увійшли сюди поезії для дітей, які мали би бути видані окремою книжкою, та деякі переклади, що можуть становити інтерес тільки для істориків літератури й докладних біографів поета. Напевне є ще чимало сучасників Грицька Чубая, які могли би написати спогади про нього і про ту добу. За браком місця не вдалося розмістити в цьому виданні й того, що вже написане про поета його сучасниками. Хочеться сподіватися, що запропоноване видання надихне багатьох на нові спогади про поета. Це може стати окремою цікавою книгою, важливим документом епохи і пам’ятником поетові.



Кл.слова:
збірка -- поезія -- спогад

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.
 


Чикаленко, Євген.
Щоденник, 1907–1917 [Електронний ресурс] / Євген Чикаленко. - К. : Темпора, 2011. - 480 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Щоденник Євгена Чикаленка (1861-1929) знайомить читача з одним із найцікавіших періодів української історії початку XX ст. Діяльність газети “Рада” розвиток громадських і політичних подій в Україні напередодні та під час Першої світової війни, стан справ в українському визвольному та культурницькому русі - все це знайшло відображення в нотатках Є. Чикаленка того часу а також у його пізніших коментарях, звернених до майбутніх читачів. Видання розраховане на широкий загал читачів і буде цікаве всім, хто не байдужий до історії України.



Кл.слова:
громадська діяльність -- культурницький рух -- просвітництво -- українська культура

   Тип видання:   навчальний посібник   
19.

Чехович, Сергій Болеславович.
Елементарний курс міграційного права. Курс лекцій [Електронний ресурс] : навч. посібник / С. Б. Чехович ; Міжрегіональна академія управління персоналом. - К. : [б. в.], 2004. - 216 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Конспект лекцій з міграційного права України написано на основі вив­чення проблем правового регулювання міграційних процесів, їх розвитку від часу прийняття Декларації про державний суверенітет 1990 року до сього­дення. В ньому враховано досягнення вітчизняних та зарубіжних досліджень і правореалізації міграційного законодавства України, системно розгляда­ються теоретичні засади формування й розвитку міграційного права України та його інститути.



Кл.слова:
міграційне законодавство -- свобода пересування -- кордон -- митниця -- віза

   Тип видання:   наукове видання   
20.

Черняков, А. Г.
Онтология времени [Електронний ресурс] : бытие и время в философии Аристотеля / А. Г. Черняков. - СПб. : Высшая религиозно-философская школа, 2001. - 460 с.

Рубрики:
 Час 

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Эта книга — о метафизике ушедшего века. В ней предпринята попытка осмыслить новое по- ложение времени в иерархии бытийных начал. Один из важнейших итогов работы Гуссерля и Хай- деггера, Аевинаса и Рикёра заключается в том, что глубоко укорененное в традиции и восходящее к Пармениду противоречие между бытием и временем, сущим и временным, между вечным (эйде- тическим) и преходящим (историческим) неожиданным образом превращается в свою противопо- ложность. Теперь само время, надлежащим образом осмысленное, становится предельным онто- логическим основанием, приводящим в движение всю систему фундаментальных философских понятий. Чтобы увидеть место времени в генеалогии постклассической метафизики, сама исто- рия понятия времени должна быть подвергнута тщательному изучению и герменевтическому ана- лизу. Мы должны вновь вернуться к тем вопросам, которые задает Аристотель: следует ли отно- сить время к сущему или не-сущему, и какова природа времени? Иными словами, исследование онтологической роли времени предполагает разработку онтологии времени, что и стремится вы- разить заглавие этой книги. Более того, я намереваюсь показать, что в определенном смысле пост- классическая онтология есть не что иное, как хроно-логия.



Кл.слова:
початок існування -- філософія часу
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського