Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Автореферати дисертацій (1)Реферативна база даних (14)Книжкові видання та компакт-диски (63)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧИКАЛЕНК$<.>+<.>A=ЄВГЕН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Чикаленко, Є. Х.
Щоденник 1919-1920 [Електронний ресурс] / Є. Х. Чикаленко ; за ред. В. Верстюка, М. Антоновича. - К. : Видавництво імені Олени Теліги ; Нью-Йорк, 2005. - 640 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга є частиною щоденника видатного українського громадського діяча, мецената Євгена Чикаленка, який він вів з 1907 по 1929 рр. У ній відтворюються та коментуються події другої половини Української революції, пов'язані з її спадом та поразкою визвольних змагань. Щоденник містить величезну кількість малознаного фактичного матеріалу, його аналіз, рефлексії автора.



Кл.слова:
революція -- національність

   Тип видання:   навчальний посібник   
2.


Deutsch. Die Besten 1000 Themen. Найкращі 1000 усних тем з перекладом [Електронний ресурс] : для учнів 5-11 класів та абітурієнтів / С. В. Бачкіс [та ін.]. - Х. : Веста : Ранок, 2006. - 494 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Посібник допоможе школярам у вивченні німецької мови та підготовці до екзаменів. Він містить усні теми з перекладом, що традиційно пропонуються на екзаменах і рекомендуються до вивчення протягом навчального року. Тексти складені в межах елементарного лексичного й граматичного матеріалу. Беручи за основу теми, наведені в посібнику, учні можуть скласти власні усні повідомлення. Для учнів 5-11 класів, абітурієнтів і викладачів німецької мови.



Кл.слова:
німецька -- лексика -- граматика -- текст

   Тип видання:   зб. статей   
3.


Листи Леоніда Жебуньова до Євгена Чикаленка 1907-1919 роки [Електронний ресурс] / уклад. І. Старовойтенко. - К. : Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського, 2005. - 251 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні вперше публікується епістолярій маловідомого до недавнього часу українського громадсько-культурного діяча початку ХХ ст., пропагандиста й популяриза­тора рідного слова, перекладача й публіциста Леоніда Жебуньова до видавця газети „Рада” Євгена Чикаленка. Запропонований масив кореспонденції нараховує 89 одиниць, охоплює 1907–1919 роки і відтворює важливі історичні сюжети, окремі з яких претенду­ють на унікальність. Вони відображають багатогранну громадську сутність автора, деталі з історії видання щоденної газети „Рада”, події української революції 1917–1918 рр. на Полтавщині та ставлення до них кореспондента, оцінки ним відомих політиків тієї бурхливої доби.



Кл.слова:
лист -- революція -- Полтавщина -- епістолярії

   Тип видання:   науково-популярне видання   
4.
 


Чикаленко, Євген.
Щоденник, 1907–1917 [Електронний ресурс] / Євген Чикаленко. - К. : Темпора, 2011. - 480 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Щоденник Євгена Чикаленка (1861-1929) знайомить читача з одним із найцікавіших періодів української історії початку XX ст. Діяльність газети “Рада” розвиток громадських і політичних подій в Україні напередодні та під час Першої світової війни, стан справ в українському визвольному та культурницькому русі - все це знайшло відображення в нотатках Є. Чикаленка того часу а також у його пізніших коментарях, звернених до майбутніх читачів. Видання розраховане на широкий загал читачів і буде цікаве всім, хто не байдужий до історії України.



Кл.слова:
громадська діяльність -- культурницький рух -- просвітництво -- українська культура
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського