Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (32)Тематичний інтернет-навігатор (41)Автореферати дисертацій (1379)Реферативна база даних (9949)Книжкові видання та компакт-диски (2739)Журнали та продовжувані видання (160)
Пошуковий запит: (<.>K=ВІЙСЬКОВО$<.>+<.>K=МОРСЬК$<.>+<.>K=ФЛОТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 336
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.

Beauplan, Guillaume Le Vasseur de.
Description d'Ukranie, qui sont plusieurs provinces du Royaume de Pologne. Contenues depuis les confins de la Moscovie, insques aux limites de la Transilvanie. Ensemble leurs moeurs, façons de viures, et de faire la Guerre [Electronic resource] / G. Le Vasseur de Beauplan. - Rouen : [s. n.], 1660. - 130 p.
Переклад назви: Опис України, кількох провінцій Королівства Польського, що тягнуться від кордонів Московії до границь Трансільванії, разом з їхніми звичаями, способом життя і ведення воєн

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга французького військового інженера Гійома Левассера де Боплана «Опис України» — цінне історичне джерело для вивчення побуту запорозького козацтва і селянства, а також інших станів середньовічного суспільства України. В ній відображені географічне середовище, природа України, її кліматичні умови, наведені дані з історії заселення Середньої Наддніпрянщини, змальована яскрава картина життя українського народу першої половини XVII ст.



Кл.слова:
українознавство -- етнографія -- демографія

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Науки про Землю   
2.

Коцебу, О.
Путешествие в Южный океан и в Берингов пролив для отыскания северо-восточного морского прохода, предпринятое в 1815, 1816, 1817 и 1818 годах, иждивением Его Сиятельства Господина Государственного Канцлера, графа Николая Петровича Румянцева на корабле «Рюрик» под начальством Флота Лейтенанта Коцебу [Електронний ресурс] : в 3 ч. / О. Коцебу. - Санктпетербург : Типографія Н. Греча, 1821. - 168 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 168




Кл.слова:
подорож -- море

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Транспорт   
3.

Боголюбов, Н.
Исторія корабля [Електронний ресурс] : в 2 т. / Н. Боголюбов. - Москва : Типография Л.Ф. Снегирева, 1880

Рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 2. - 670 с.


Общедоступное изложение судостроения и судоходства у всех прибрежных народов от древнейших времен до наших дней включительно



Кл.слова:
корабель -- флот -- судобудування -- судоходство

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Ростовцев, М. И.
Римские гарнизоны на Таврическом полуострове и Ай-Тодорская крепость [Електронний ресурс] / М. И. Ростовцев. - СПб. : В.С. Балашевъ и К, 1900. - 22 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Наукове дослідження з історії римської військової присутності на Півдні України, зокрема у фортеці Харакс.



Кл.слова:
давня історія -- археологія -- античність

   Тип видання:   зб. статей   
5.


Линейный корабль «Марат» [Електронний ресурс] : сборник. - М. : Новая Москва, 1926. - 120 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Издаваемый сборник статей, посвященных изложению: задач Красного флота, строительства советской морской вооруженной силы, а также жизни, быту и учебе краснофлотцев линкора "МАРАТ", - несомненно послужит одним из звеньев в укреплении пролетарской солидарности Комсомола с краснофлотцами.



Кл.слова:
лінкор -- ВМФ

   Тип видання:   словник   
6.

Горбач, Oлекca.
Російсько-український словник військової термінології [Електронний ресурс] / Oлекca Горбач ; Український вільний університет. - К. : [б. в.], 1928. - 120 с.. - (Українські граматики ; вип. 10)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


З пропозиції Державного Видавництва України Технічний відділ ІУНМ прийняв на редагування технічні та застосовані терміни словника військової термінології, якого упорядкували С. та О. Якубські. Для переведення цієї роботи відділ обрав комісію в складі: члена відділу Д. В. Панкевича, філолога відділу Ю. Г. Кондрачука та автора словника С. В. Якубського. Ця комісія розпочала свою роботу 1 лютого 1927 року її закінчила 15 травня 1927 року, відбувши 44 засідання. Технічні та застосовані терміни військового словника комісія перевірила та погодила з термінами, що їх ухвалили різні секції відділу, і ці терміни в словникові позначено зіркого, а решту термінів загальномовного характеру комісія не редагувала, і їх подано в словникові на підставі наукових матеріялів за відповідальністю авторів словника С. та О. Якубських. Зважаючи на те, що українська технічна термінологія, а військова особливо, малодосліджена, терміни, що їх зредагував Технічний відділ, треба вважати за проекти військової української термінології, яка згодом буде досліджена та вдосконалена. Тому президія Технічного відділу прохае читачів подавати на адресу відділу (Київ, бульвар Шевченка, 14, Технічний відділ ІУНМ) свої поради та зауваження до зредагованого матеріялу. Всі поради та зауваження Технічний відділ прийме з подякою та й використає їх у дальшому виданні фаховою військово-морського словника.



Кл.слова:
професіоналізми -- військова лексика

   Тип видання:   нормативно-правовий акт   
7.


Временное положение по окраске боевых кораблей, вспомогательных судов, пловучих средств и предметов вооружения и оборудования специальных береговых сооружений Морских Сил РККА. Нормы расхода окрасочных материалов для кораблей Морских Сил РККА [Електронний ресурс] : сборник норм №17. - Ленинград : Управление Морских Сил РККА, 1936. - 102 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Крайне интересные документы для людей увлекающихся историей флота и ценное пособие для судомоделистов.



Кл.слова:
бойовий корабель -- флот -- військово-морські сили

   Тип видання:   альбом   
8.


Силуэты самолетов Польши и Румынии [Електронний ресурс]. - М. : Воениздат, 1939. - 96 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В альбоме „Силуэты самолетов Польши и Румынии" помещены снимки и силуэты самолетов, которые состоят на вооружении в частях сухопутной и морской авиации, а также основные самолеты гражданской авиации, находящиеся в эксплоатации на воздушных линиях. В альбоме помещены также некоторые опытные самолеты, не принятые еще на вооружение.



Кл.слова:
сухопутна авіація -- морська авіація -- цивільна авіація

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Транспорт   
9.


Сигнальное дело [Електронний ресурс] : учебник для подготовки сигнальщиков РКВМФ ; Народный комиссариат военно-морского флота СССР, Управление связи / Народный комиссариат военно-морского флота СССР, Управление связи. - М. ; Ленинград : Военмориздат, 1939. - 247 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге излагаются важнейшие сведения об организации командования и службы на кораблях РКВМФ СССР, о службе наблюдения и связи и сведения по сигнальному делу на флоте в объёме, необходимом для сигнальщиков.



Кл.слова:
сигнал -- спостереження -- зв'язок

   Тип видання:   словник   
Категорія: Транспорт   
10.

Самойлов, К. И.
Морской словарь [Електронний ресурс] : в 2 т. / К. И. Самойлов. - М. : Военно-морское издательство НКВхМФ СССР, 1939

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : А-Н. - 1939. - 330 с.

Т. 2 : О-Я. - 1941. - 644 с.


Последний морской словарь (В.В.Бахтин) на русском языке вышел сорок пять лет тому назад. Эта книга стала уже библиографической редкостью. Кроме того, она в значительной мере устарела, поскольку в ней отсутствует современная морская терминология, чрезвычайно возросшая в связи с ростом техники. Этот пробел и восполняет настоящий труд Самойлова К.И.



Кл.слова:
професійна лексика -- флот

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Статистика   
11.
 


Сціборський, Микола.
Україна в цифрах [Електронний ресурс] : (статистична студія території, населення й народнього господарства) / Микола Сціборський. - [Вінніпег] : Новий шлях, 1940. - 44 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Микола Сціборський насамперед відомий як ідеолог українського націоналізму, провідник Легії українських націоналістів (1925 – 1929), один із фундаторів Української військової організації та Організації українських націоналістів. Він – автор багатьох публіцистичних праць, наприклад: “ОУН і селянство”, “Робітництво і ОУН”, “Націократія” (три видання), “Національна політика большевиків в Україні” (українською, англійською, французькою й німецькою мовами), “Демократія”, “Сталінізм” (три видання), “Україна і національна політика Совітів”, “Земельне питання”, “Україна в цифрах” (українське і німецьке видання). Валентин Мороз назвав “Націократію” Сціборського, “Націоналізм” Донцова і “Призначення України” Юрія Липи триєдиним символом, що сформував українське “вірую”. У 1941 році у складі похідної групи ОУН повернувся до рідного Житомира, щоб займатися державотворчими проектами в Україні під патронатом німецького командування. Трагічно загинув разом з Омеляном Сеником на рідній землі від кулі бандерівського найманця Кузія. Похорон Сціборського і Сеника, незважаючи на дощ, перетворився на масову маніфестацію, в якій взяли участь, за словами прихильників ОУН, до 3000 осіб.



Кл.слова:
статистика -- населення -- демографія

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Транспорт   
12.


Самолет У-2 [Електронний ресурс] : учебник для летных школ / под ред. В. Я. Кордюкова ; Управление военных учебных заведений ВВС РККА. - М. : [б. в.], 1941. - 258 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящий учебник составлен в соответствии с программами летной подготовки, он может быть использован при изучении самолета У-2 в школах Гражданского воздушного флота, Осоавиахима и аэроклубах. Настоящее издание напечатано по учебнику «Самолет У-2» (Воениздат, 1939).



Кл.слова:
літак -- авіація

   Тип видання:   наукове видання   
13.
 


Перля, Зигмунд Наумович.
Удар под водой [Електронний ресурс] / З. Н. Перля. - М. : Воениздат, 1945. - 154 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вместе с ростом боевой роли мины и торпеды вырос и интерес нашего юношества к этому оружию. Многие ребята еще в детском, среднем и старшем возрасте выбирают военно-морское дело как свою будущую военную специальность. Развить в них зародившийся интерес, побудить их к более пытливому и серьезному ознакомлению с техникой и тактикой минного оружия, послужить трамплином для первого «прыжка» к их будущей военной специальности - такова цель выпуска книги «Удар под водой»...



Кл.слова:
військова техніка -- армія -- морський флот -- зброя

   Тип видання:   наукове видання   
14.

Перля, Зигмунд Наумович.
Линейный корабль [Електронний ресурс] / З. Перля. - М. : Военное Издательство Министерства Вооруженных Сил Союза ССР, 1948. - 152 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В этой интереснейшей книге рассказывается о возникновении, развитии и боевой деятельности самых крупных военных кораблей. В популярной форме даются некоторые сведения об устройстве современного линейного корабля и способах управления его механизмами и вооружением. Обилие чётких и доходчивых иллюстраций дополняет текст. Книга рассчитана на воспитанников нахимовских, военно-морских подготовительных училищ и школ юнг, а также на широкие круги читателей.



Кл.слова:
морський флот -- військова техніка -- армія

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Біологічні науки   
15.

Бродский, К. А.
Веслоногие рачки [Електронний ресурс] / К. А. Бродский. - М. : Издательство Академии Наук СССР, 1950. - 440 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга посвещена морским рачкам, их розвитие и жизнь в морских водам мира



Кл.слова:
копеподологія -- мікробіологія -- морська фауна

   Тип видання:   навчальний посібник   
16.

Молявицкий, А. И.
Краткая история развития подводных лодок и живучести корабля [Електронний ресурс] / А. И. Молявицкий. - Ленинград : Высшее Военно-Морское Инженерное ордена Ленина Училище им. Ф.Э. Дзержинского, 1950. - 90 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Предлагаемое учебное пособие излагает краткую историю развития подводных лодок и их живучести от создания первой в мире подводной лодки, построенное для военных целей, до наших дней. Оно не претендует на полноту рассмотрения данного вопроса и затрагивает только основные моменты в развитии подводных лодок и элементов их живучести.



Кл.слова:
друга світова війна -- морський транспорт

   Тип видання:   життєпис   
17.


Визначні жінки України [Електронний ресурс]. - [Б. м.] : Об'єднання Українських Жінок на еміграції, 1950

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Серія 1 : 1. Олена Пчілка. 2. Старицька-Черняхівська. - 64 с.


Ольга Петрівна Косач (Олена Пчілка) (29 липня 1849 - 4 жовтня 1930) Ольга Косач Ольга Петрівна Косач, у дівоцтві Драгоманова, народилася у червні 1849 року на Полтавщині, місті Гадяч. Вона була донькою Петра Драгоманова, але з роками, ставши відомою письменницею взяла псевдонім Олена Пчілка. Українка за походженням і щира патріотка в душі вона пишалася своїм походженням і привчала дітей шанувати рідну землю, народ і звичаї. Утім, процес "українізації" в родині Олени Пчілки, мати відомої Української поетеси Лесі Українки, відбувався не так уже й просто. Хоча б з огляду на те, що чоловік і батько їхніх шести дітей і в сім'ї і на службі спілкувався російською мовою, щоправда, чисто літературною, а не містечковим суржиком. однак українська мова, українська ідея були йому не чужі. Старицька-Черняхівська Людмила Михайлівна (17.08.1868, м. Київ, — 1941) — письменниця, перекладачка, громадська діячка. Дочка письменника М. Старицького. Навчалася в київській приватній гімназії В. Ващенко-Захарченко. У 1888—1893 рр. брала участь у роботі літературного гуртка «Плеяда». З 1908 р. — член ТУП. З 1912 р. разом із сестрою Марією керувала роботою літературно-мистецького клубу «Родина» в Києві. З 1914 р. співробітничала в Київському комітеті для допомоги українцям-біженцям; працювала сестрою милосердя у військовому шпиталі. З квітня 1917 р. — член Української Центральної Ради. З травня 1917 р. — член президії товариства «Український національний театр». З 1919 р. — заступниця голови Національної ради українських жінок (м. Кам’янець-Подільський). З 1920 р. працювала в установах ВУАН. У 1930 р. заарештована у справі «Спілки визволення України» і тимчасово ув’язнена в м. Харкові; того ж року засуджена до умовного 5-річного строку позбавлення волі й вислана до м. Сталіно (нині Донецьк), де займалася перекладацькою діяльністю. У 1936 р. повернулася до Києва. В липні 1941 р. вдруге заарештована НКВС і вислана до Харкова, звідки вивезена під конвоєм до м. Акмолинська (Казахстан); померла в дорозі. У 1989 р. реабілітована посмертно.



Кл.слова:
література -- українська література -- біографія

   Тип видання:   наукове видання   
18.

Александрова, М. Н.
Модель линейного корабля [Електронний ресурс] / М. Н. Александрова. - М. : ДОСААФ, 1950. - 29 с.. - (Библиотека юного конструктора)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Что представляет собой современный линейный корабль? Это самый большой из военных кораблей. Его длина достигает четверти километра, ширина десятки метров, водоизмещение около 60 000 т. Чтобы двигать такую сильно бронированную морскую крепость со скоростью 35 узлов (более 64 км/час), которую имеют современные линкоры, необходима мощность его главных механизмов около 180 000 л. с, т. е. равная мощности крупной гидроэлектростанции, питающей энергией большой промышленный центр.



Кл.слова:
суднобудування -- морський флот -- військова техніка -- своїми руками -- хобі

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія:    
19.
 


Яковлів, Андрій.
Договір гетьмана Богдана Хмельницького з московським царем Олексієм Михайловичем 1654 р. [Електронний ресурс] : історично-правнича студія з нагоди 300-ліття договору / Андрій Яковлів. - Нью-Йорк : Видавнича Спілка Ю. Тищенко & А. Білоус, 1954. - 125 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Українська держава, що відродилася на своїй стародавній території року 1648 під проводом гетьмана Богдана Хмельницького, в наслідок несприятливих військово-політичних умов під час війни з Польщею, зради союзника — Кримського хана тощо, звернулася р. 1653 до Московського царя Олексія Михайловича за протекцією та військовою допомогою. Розпочаті в січні 1654 р. переговори про умови майбутніх взаємовідносин між Українською державою — Військом Запорозьким та Московським царем продовжувались потім у Москві й там закінчились 27 березня 1654 р. складенням двобічного договору, що в історії придбав назву „Переяславського договору ”. Автор ставить собі завдання в цій праці, на підставі історичних документів провести історично-правовий аналіз актів Переяславського договору 1654 р. та подати оцінку їх характеру й юридичного значення.



Кл.слова:
історія України -- козаччина

   Тип видання:   атлас   
Категорія: Біологічні науки   
20.
 



Атлас беспозвоночных дальневосточных морей СССР [Електронний ресурс] / уклад. И. И. Акимушкин. - М. : Издательство Академии Наук СССР, 1955. - 250 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящий "Атлас", на 66 таблицах которого изображено около 700 видов, совершенно естественно, не дает исчерпывающего представления о всем разнообразии и богатстве дальневосточной фауны беспозвоночных, насчитывающей свыше 5000 видов. В нем изображены и кратко описаны лишь основные, руководящие формы, характерные для различных глубин, грунтов и т.д. Основное назначение "Атласа" - быстро ориентироваться в массовых видах. Для точного определения названия животных необходимо пользоваться издаваемыми Зоологическим институтом АН СССР "Определителями по фауне". В составлении Атласа принял участие большой коллектив специалистов-зоологов, работающих уже в течение многих лет над изучением фауны дальневосточных морей.



Кл.слова:
зоологічна номенклатура -- безхребетні -- морська фауна
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського