Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (21)Автореферати дисертацій (1901)Реферативна база даних (10911)Книжкові видання та компакт-диски (855)Журнали та продовжувані видання (43)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНТЕРЕС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 147
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   довідник   
1.


Київ [Електронний ресурс] : короткий топонімічний довідник / уклад. Л. Пономаренко, О. Різник.. - К. : Павлім, 2003. - 96 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Київ. Короткий топонімічний довідник — довідкове видання, що містить відомості щодо декількох сотень назв київських місцевостей, передусім тих, за словами авторів, де зараз існує житлова або промислова забудова і які становлять найбільший інтерес щодо походження своїх назв та історичної долі. Основне коло питань, які прагнули висвітлити автори довідника — це визначення територіальних меж певної місцевості (район міста, перелік основних вулиць і площ, які пролягають по її території), походження назви, основні віхи історії, сучасний вигляд і перелік інших міських об'єктів, які втілили в собі назву цієї місцевості. Довідник розрахований на широке коло читачів.



Кл.слова:
вулиця -- площа -- бульвар -- проспект

   Тип видання:   наукове видання   
2.


Українська діалектна лексика [Електронний ресурс] : збірник наукових праць / ред. І. Г. Матвіяс. - К. : Наукова думка, 1987. - 268 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглядаються питання діалектної термінології, її уніфікації, висвітлюється типологія семантичної структури лексики різних граматичних класів (іменників, дієслів, вигуків) та лексико-семантичних об’єднань (лексико-семантичних груп, тематичних груп і лексико-семантичних парадигм). Та, без сумніву, найбільший інтерес становлять матеріали до словника західноволинських говірок М.М. Корзонюка (сс. 62–267).



Кл.слова:
діалект -- лексика -- Волинь

   Тип видання:   нормативно-правовий акт   
3.


Цивільний процесуальний кодекс України [Електронний ресурс]. - К. : [б. в.], 2004. - 130 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.



Кл.слова:
судочинство -- процес

   Тип видання:   підручник   
4.

Турченко, Ф. Г.
Історія України [Електронний ресурс] : підручник для 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів / Ф. Г. Турченко. - К. : Генеза, 2010. - 124 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Запитання перед текстом параграфа покликані активізувати та актуалізувати вашу пізнавальну діяльність. Рубрика «Документи і матеріали» дозволяє конкретизувати, доповнити, ілюструвати навчальний текст параграфа, знайомить вас із різними інтерпретаціями історичних процесів в українських землях на початку ХХ ст., сприяє розвитку ваших умінь проблемно-пошукового та творчого характеру, надає можливості для організації самостійної навчальної роботи. Рубрика «Персоналії» містить біографічний матеріал, призначення якого – викликати інтерес до історичних діячів, життя та діяльність яких були пов’язані з Україною. Ми хочемо допомогти вам зрозуміти, що історію творили люди з різними характерами, почуттями, емоціями, складним шляхом пошуку істини. Рубрика «Запитання і завдання» дозволяє закріпити навчальний матеріал, сформувати базові знання та необхідні предметні компетенції з курсу історії України, розвинути вміння аналізувати, порівнювати, систематизувати, узагальнювати історичну інформацію, робити висновки. Система запитань і завдань сприяє формуванню критичного ставлення до історичних подій, явищ і процесів, виробленню самостійних суджень та вмінь аргументувати й оцінювати ту чи іншу історичну реалію, виховувати в собі почуття впевненості у власних силах.



Кл.слова:
XX століття -- історичні події

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Санада, Ю.
Руководство по обучению ниндзя [Електронний ресурс] / Ю. Санада. - Х. : Ред.-вид. пiдприемство «Оригiнал», 1992. - 180 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор знайомить читачiв з icтopieю виникнення вчення ніндзя, а також з формуванням образу ніндзя-воіна, дає конкретнi рекомендацiiї з технiки ведення бою. Видання являе собою інтерес для вcix, хто захоплюеться мистецтвом ніндзя i хоче вивчати методи самооборони.



Кл.слова:
бойові мистецтва

   Тип видання:   наукове видання   
6.


Доба гетьмана Івана Мазепи в документах [Електронний ресурс] / упоряд. С. Павленко. - К. : Видавничий дім "Києво-Могилянська академія", 2007. - 1144 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі «Доба гетьмана Івана Мазепи в документах» вмішено універсали, накази гетьмана, листи, спогади генеральної старшини, російських високопосадовців, іноземців та інші матеріали, що допоможуть краще відчути епоху, в якій зароджувався вибух-протест проти царизму, Петра І. Уперше подасться цілісний масив допитів старшин, козаків, які брали участь у повстанні 1708-1709 рр. Загалом збірник документів ознайомить читача з 900 документами, які висвітлюють спосіб життя, економічні, політичні інтереси провідної верхівки Гетьманщини та гетьмана Івана Мазепи. Видання буде корисним як для істориків, гак і для економістів, правників, дипломатів, літературознавців, культурологів.



Кл.слова:
Гетьманщина

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Кант, І.
Естетика [Електронний ресурс] : пер. с нем. / І. Кант. - Л. : Аверс, 2007. - 360 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Проблеми філософсько-естетичної спадщини І. Канта не втрачають свого значення і зараз. Сьогодні нам особливо близькі думки філософа про гуманістичному зміст естетичного ідеалу, про красу як «символ моральності» і «вільної гри» душевних сил людини як основі естетичної насолоди, про роль людського спілкування у пробудженні інтересу до прекрасного, про моральний значенні естетичного сприйняття природи та ін . Не маючи перекладів творів Канта на українську мову, ми маємо тим не менше свідчення досить широкого засвоєння його ідей діячами української культури. Вже з самого початку XIX ст. естетику в Харківському університеті викладають професора, близько знайомі з поглядами Канта. Так, явний вплив кантівської естетики простежується в підручнику харківського професора Л. Якоба. Почавшись у період становлення в Україні естетики як самостійної галузі філософських знань та академічної дисципліни, знайомство з Кантом залишається і далі необхідним елементом освіченості. Серед тих, хто висловлює оригінальні судження щодо кантівської філософії, не тільки фахівці-філософи, а й письменники, громадські діячі - І. Я. Франка, П. А. Грабовський.



Кл.слова:
філософія

   Тип видання:   методичний посібник   
8.

Кольбенгаєр, Е.
Взори вишиванок домашнього промислу на Буковині [Електронний ресурс] / Е. Кольбенгаєр. - [Б. м.] : Східна екзекутива Союзу українок в Канаді, 1974. - 102 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це видання є копією старовинного рукопису української культури зібраного, нарисованого та обробленого інженером Еріхом Кольбенгаером в період з 1902 по 1912 роки, відредаговано та перевиданого східною екзекутивою союзу українок в Канаді зі вступним словом автора. Передрук наближений до оригіналу і передає в первинному вигляді довершеність народної творчості, що віками передавалась та доповнювалась майстрами української вишивки на Буковині. Змінювались покоління та господарі краю, а ремесло народної вишивки наповнювалось яскравими барвами, які передавали живий інтерес громад Буковини до неповторних узорів, коріння яких беруть початок з сивої давнини. Інтерес до вишивки завжди був живим, особливо в останні роки після здобуття незалежності України українським народом, є за велику честь одівати вишиванку чоловіками чи оздоблювати орнаментом з українськими мотивами для жінок. Сподіваюсь, що цей витвір мистецтва, який водночас є історичним нарисом, стане докладним посібником із вишивки хрестиком для територій, що представлені тут. Ним скористаються народні майстри, туристи, культурно-мистецькі колективи, творча молодь. Представлені орнаменти (вишивки) є надбанням світової цивілізації, яскравим творінням буковинців, що мешкали на Буковині, нині територй України та Румунії.



Кл.слова:
вишиванка -- вишивка -- візерунок

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Папакін, Г. В.
Павло Скоропадський [Електронний ресурс] : патріот, державотворець, людина: історико-архівні нариси / Г. В. Папакін. - К. : [б. в.], 2003. - 282 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга є першим комплексним джерелознавчим дослідженням сторінок життя і діяльності видатного державного і громадського діяча, останнього гетьмана всієї України та військ козацьких Павла Петровича Скоропадського (1873-1945), спробою розглянути цю історичну постать, про яку історики довгий час не писали взагалі або ж звинувачували у зраді національних інтересів, у контексті епохи Української революції 1917-1921 рр. та через стосунки з іншими історичними діячами - як ідейними опонентами, так і друзями (М. С. Грушевським, К. Г. Маннергеймом). Дослідження здійснено професійним істориком-архівістом, є підсумком більш як 10-літньої праці і грунтується передусім на маловивчених архівних документах. Павло Скоропадський розглядається не лише як політична постать, а й культурний діяч, нащадок славетного гетьмансько-старшинського роду, відомого в історії України з другої пол. 17 ст.



Кл.слова:
Українська революція 1917-1921 рр.

   Тип видання:   монографія   
10.

Бевз, Т. А.
Партія соціальних перспектив і національних інтересів [Електронний ресурс] : політична історія УПСР : монографія / Т. А. Бевз. - К. : ІПіЕНД імені І. Ф. Кураса НАН України, 2008. - 587 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена історії виникнення та діяльності найбільшої і найвпливовішої партії Української революції — Українській партії соціалістів-революціонерів (УПСР). Здійснено комплексне дослідження політичної історії УПСР. Простежено витоки УПСР від народницьких груп, ідейну та організаційну еволюцію партії, проаналізовано основні напрями її практичної політичної, парламентської, виборчої та державницької діяльності у добу Центральної Ради, опозиційну діяльність у добу Гетьманату та пошук шляхів національно-державного будівництва у період Директорії. Розглянуто діяльність партії в умовах еміграції.



Кл.слова:
Гетьманат -- Центральна Рада -- Директорія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Біологічні науки   
11.

Коробейников, Б.
Дельфіни: нарис для молодшого шкільного віку [Електронний ресурс] / Б. Коробейников. - К. : Веселка, 1979. - 28 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Хто такі дельфіни: риби чи тварини? Чому вчені виявляють до них великий інтерес? Про це розповість книжка.



Кл.слова:
природа -- тварина

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Кант, І.
Пролегомени до кожної майбутньої метафізики, яка може постати як наука [Електронний ресурс] : пер. с нем. / І. Кант. - К. : ППС-2002, 2005. - 178 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У невеликому за обсягом творі "Пролегомени" видатний німецький філософ Імануель Кант (1724-1804) пропонує дороговказ для побудови нової, наукової метафізики, що базується на принципах критицизму. Книга стає в нагоді не лише професійним філософам і фахівцям-науковцям, а й усім, хто виявляє інтерес до грунтовного вивчення і засвоєння непроминальної думки одного з чільних мислителів західноєвропейської філософії.



Кл.слова:
вид пізнання -- природа -- розум

   Тип видання:   наукове видання   
13.

Котлер, Ф.
Десять смертних гріхів маркетингу [Електронний ресурс] / Ф. Котлер. - К. : Києво-Могилянська академія, 2006. - 143 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Якщо ви хочете досягти успіху, рішуче захопити велику частку ринку, збільшити прибутковість свого бізнесу і здобути перемогу в конкурентній гонці, то. нова книга великого майстра маркетингу Філіпа Котлера Вам просто необхідна. Вона, як і всі його останні роботи, лаконічна і практична, слухається на одному диханні і з неослабним інтересом. Тепер всі можливі маркетингові помилки зведені до десяти самим небезпечним. Автор пропонує універсальну страховку тим, хто не хоче оступитися на важкому шляху підприємництва. Завдяки порад і рекомендацій майстра будь-який підприємець, голова великого підприємства, начальник відділу маркетингу зможе вберегти свою фірму від смертних гріхів і гарантувати їй довге життя і процвітання.



Кл.слова:
прибуток -- ринкова конкуренція -- гроші

   Тип видання:   наукове видання   
14.

Беньямін, В.
Вибране [Електронний ресурс] : пер. с нем. / В. Беньямін. - Л. : Літопис, 2002. - 214 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга містить вибрані твори видатного німецького філософа, мистецтвознавця, соціолога, критика, одного із найориґінальніших мислителів ХХ ст. Вальтера Беньяміна (1892 — 1940). Пропоновані есеї, що стали класикою сучасної теорії культури, захоплюють широтою інтересів автора, несподіваним підходом до аналізу предмета, дивують проникливістю його соціально-культурної візії. Публікацію відкриває передмова Теодора Адорно, написана для першого посмертного видання творів Беньяміна, яка є ключем до його самобутнього філософського світогляду. Всі ці твори українською мовою виходять вперше.



Кл.слова:
мислитель -- філософ -- критик

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Ольжич, О.
Дух руїни [Електронний ресурс] / О. Ольжич. - 2-е вид.. - К. : Смолоскип, 2008. - 52 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


1940 року молодий поет, інтелектуал і політик Олег Ольжич поставив перед собою гостре питання: що заважало українцям упродовж тисячі років мати власну державу? Відповідь втілено у брошурі «Дух руїни»: міжусобиці, внутрішній розбрат, патологічна неспроможність політиків забути про особисті інтереси та об'єднати зусилля. «Смолоскип» перевидає цю глибоку й блискучу працю, доповнену ґрунтовною розвідкою академіка Івана Дзюби, до 100-річчя від дня народження О. Ольжича. Тема, на жаль, не втратила актуальності — національно-демократичні сили сучасної України вкотре повторюють помилки своїх попередників: взявши владу після Помаранчевої революції, вони не змогли її втримати саме через внутрішньокоаліційні суперечки. Тож мета цього видання — нагадати можновладцям про трагічну і руйнівну роль міжусобиць в українській історії.



Кл.слова:
український народ -- соборність -- незалежність

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Возняк, Т.
Ретроспективна полiтологiя [Електронний ресурс] : епоха Кучми / Т. Возняк. - Л. : Незалежний культурологічний журнал «Ї», 2010. - 157 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перед читачем книга, що стосується епохи Кучми. Характеризуючи її наведу, хоча й розлогу, проте, гадаю, доволі точну, цитату з своєї програмної статті 2000 року "Проект Україна. Підсумки десятиріччя". Розділ, який я хочу навести, називається - "Украдена Україна", бо Кучма будував не ту Україну, про яку дусалося її творцям, а олігархічне "Государство Украина": Отож - "Олігархічно-номенклатурна візія "проекта государства Украина" Вище уже згадувалося про те, що єдиного "проекту Україна", заснованого на загальнонаціональному консенсусі, немає, як немає і загальнонаціонального консенсусу. Натомість, є декілька досить відмінних пропозицій до "проекту Україна", які не тільки далекі одна від одної, але й прямо протилежні. Однак це не означає, що насправді не здійснюється один з них. Реальний стан справ в Україні можна вважати завершенням олігархічно-номенклатурного "проекту Україна" у формі "государства Украина". Стаґнархія (поєднання олігархії і стаґнації - авт.) вже практично втілила цей проект у життя і майже цілком ним задоволена. Вона зберегла владу, консолідувалася довкола державної монополії як єдине політичне ціле, успішно пережила перехід від планової до державно-капіталістичної економіки, здійснила і завершує перерозподіл власности. В принципі, вона не зацікавлена ні у знищенні державної монополії, ні у впровадженні "громадянського суспільства", яке може їй загрожувати. Водночас стаґнархія зробила все, щоб позбавити Україну ЕС-івської перспективи, яка поклала б край проектові "государства Украина". Стаґнархія не зацікавлена у цивілізуванні економічної політики в Україні, тому всерйоз сприймати проголошення "европейського вибору" Україною не варто. Єдиним дискомфортом для стаґнархії є неприйняття такого стану справ Заходом, хоча здоровий політичний цинізм стратегічних партнерів дозволяє їм до певного часу закривати очі на ці незначні недоліки "государства Украина". Саме тому проект "государства Украина" частково підтримують з політичних, антиросійських та почасти анти-ЕС-сівських міркувань США. Для ЕС цей проект неприйнятний і незрозумілий. З найближчих сусідів тільки Польща все ще делікатно не відмежовується від нього, як-от Чехія чи Словаччина, оскільки має власні конкретні ґеополітичні інтереси в Україні. Так само частковою підтримкою проект "государства Украина" користується і з боку РФ, як такий, що фактично торує шлях до реінтеґрації Росії+ та "государства Украина". Ясна річ, не можна не бачити й інших тенденцій. Частина українських стаґнархів не зацікавлені у перерозподілі влади і власности в Україні на користь потужніших російських олігархів, тому вони можуть саботувати реінтеґрацію з Росією+ так само ефективно, як і зближення з ЕС. Остаточного рішення щодо напрямку розвитку - на Схід чи на Захід - у рамках проекту "государства Украина" не може бути. Сама суть проекту полягає у тому, щоб не рухатися нікуди, бо тоді мають бути змінені правила гри для владних еліт, необхідно перерозподілити власність, а отже, й владу. Великий західний чи російський капітал вмить роздушать слабі капітали українських "новых русских".



Кл.слова:
політологія -- кучмізм -- корупція -- сучасна Україна

   Тип видання:   навчальний посібник   
17.
 


Штефан, О. О.
Цивільне процесуальне право у схемах [Електронний ресурс] : навч. посіб. / О. О. Штефан. - К. : МАУП, 2004. - 208 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику вперше у вітчизняній юридичній науці компактно у схемах викладено повний курс цивільного процесуального права України. На основі аналізу законодавства, практики його застосування, сучасних концепцій розвитку науки цивільного процесуального права в оригінальній, доступній для сприйняття формі подано інститути цивільного процесуального права України, якими встановлюється процесуальний порядок здійснення правосуддя з цивільних справ, що виникають у державі з цивільних, трудових, сімейних та інших правовідносин, віднесених законодавством до юрисдикції суду. Для студентів, практикуючих юристів і всіх, для кого становить інтерес цивільне процесуальне право.



Кл.слова:
юриспруденція -- законодавство -- правопорушення -- правовідносини

   Тип видання:   наукове видання   
18.


Інтелектуальна власність в Україні: правові засади та практика [Електронний ресурс] : у 4 т. / за заг. ред. О. Д. Святоцького. - К. : Видавничий Дім "Ін Юре", 1999

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 2 : Авторське право і суміжні права. - 1999. - 460 с.


В Україні розвивається національна система авторського права і суміжних прав. З 23 лютого 1994 року діє Закон України «Про авторське право і суміжні права», положення якого відповідають міжнародним стандартам у цій досить важливій сфері інтелектуальної власності, яка зачіпає інтереси вчених, письменників, композиторів, художників, архітекторів, дизайнерів, кінематографістів, журналістів, фотохудожників, а також виконавців, виробників фонограм, організацій ефірного і кабельного мовлення. Наша молода незалежна держава, будучи членом Бернської конвенції про охорону літературних і художніх творів, Всесвітньої конвенції про авторське право, прагне приєднатися і до інших міжнародних договорів, що регулюють відносини, пов'язані з використанням творів, комп'ютерних програм, фонограм, телерадіопрограм, увійти рівноправним членом в європейську та світову інтелектуальну спільноту, де гідно оцінюються здобутки творчої праці.



Кл.слова:
авторське право -- авторський договір -- суміжні права

   Тип видання:   навчальний посібник   
19.

Дахно, І. І.
Міжнародне приватне право [Електронний ресурс] : навчальний посібник / І. І. Дахно. - 2-е вид.. - К. : Вид-во МАУП, 2004. - 312 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований навчальний посібник охоплює традиційно усталений курс дисципліни “Міжнародне приватне право”. Поданий матеріал узгоджений з чинним законодавством України в цій галузі права. Для студентів юридичних вищих навчальних закладів, факультетів міжнародних відносин, а також для широкого кола читачів, для яких міжнародне приватне право становить професійний інтерес.



Кл.слова:
законодавство -- право -- торгова діяльність

   Тип видання:   науково-популярне видання   
20.

Барт, Р.
Фрагменти мови закоханого [Електронний ресурс] : пер. с фр. / Р. Барт. - Л. : Незалежний культурологічний журнал «Ї», 2006. - 283 с.. - (Бібліотека журналу "Ї")

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Необхідність цієї книги полягає у такому міркуванні: мова кохання зараз украй самотня. Нею говорить, можливо, тисячі суб’єктів (хто зна?), однак її ніхто не підтримує; інші мови до неї байдужі: вони або ігнорують, або недооцінюють, або висміюють її, вона відтята не лише від влади, але і від владних механізмів (науки, знання, мистецтва). Коли якийсь дискурс отак от, самотужки, дрейфує у бік неактуального, за межі усіх групових інтересів, йому не залишається нічого іншого, окрім як бути місцем певного утвердження, хай навіть як завгодно обмеженим. Це утвердження і є сюжетом книги. Усе виходить із наступного принципу: не слід розглядати закоханого, як носія певних симптомів, а радше почути те неактуальне, те, що не надається до викладу, але що присутнє у його голосі. Звідси вибір «драматичного» методу, що відмовляється від прикладів і заснований винятково на дії первинної мови (а не метамови). Тим самим опис любовного дискурсу заступає його симуляція, і цьому дискурсу надається його фундаментальний образ, а саме – «Я», з тим, щоби показати увесь акт висловлення, а не аналіз. Пропонується, якщо хочете, портрет; але портрет цей не психологічний, а структурний; у ньому повинно проглядатися певне місце мови – місце людини, що про себе (любовно) говорить перед обличчям іншого (любленого), який не говорить.



Кл.слова:
кохання -- суб'єкт -- мова
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського